BUITENLAND Verkiezingscongres der S.D.A.P. MCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 27 Februari 1937 WEERBERICHT. ERGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Openingsrede van den heer K. Vorrink RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT Laatste Berichten MARKT EERICUTEN^^ Barometerstand. I Gistermiddag 3 uur: 750. [Hedenmiddag 2 uur: 745. binn'knlandsch weerbericht. lledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.3 Isafjord. Laagste barometerstand 731.3 Holyhead. Verwachting tot den avond van 20 Febr. Matige tot krachtige, tijdelijke storm- kchtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke of feitelijke wind. Zwaar bewolkt met tijde- tjke opklaringen. Aanvankelijk regen, later igeibuien. Aanvankelijk weinig 'verande- in temperatuur, later iets kouder. Stormwaarschuwingsdienst. I Geseind van de Bilt hedenmorgen aan fie posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid- pesten". buitenlandsch weerbericht. Idegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie verplaatste zich Noordoost arts, maar vormde een vrij diepe secun- bire in Het Kanaal, waardoor de wind liter naar Zuid loopt. De hooge drukking p Groenland nam iets af. maar zij schijnt :th Zuidwaarts te gaan verplaatsen. In Scandinavië is de strenge vorst wat 'renomen, op IJsland werd de vorst matig, Duitschland trok de vorst naar het en terug. In Zuld-Scandinavië en tot-Duitschland valt weer sneeuw. In [et overige Duitschland is de lucht gedeel- Vljk opgeklaard, plaatselijk valt nog regen. I In Frankrijk valt op meer plaatsen regen, fn Het. Kanaal waaien stormachtige win- en in de Golf van Biscaye stormt het Zuid. In Ierland en Schotland waait een lorder storm met regen en sneeuwbuien swerd het kouder. IVoorloopig is nog stormachtig weer met ken te wachten. Later zal waarschijnlijk iwind ruimen, waarbij afkoeling en ha- ^uien te wachten zijn. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: W.Z.W. wind, 8 gr. C„ regen. Ilondon: Z. wind, 5 gr. C.. zw. bewolkt, trlijn: Z.Z.W. wind, 4 gr. C., regen. luchttemperatuur. 19 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr, F.). 112 uur 's midd.: 8 gr. C. (46 gr. F.). foogwatertijden te katwijk zee. Voor Zondag. I'rorm. te 4 u. 32 min.; nam. te 16 u. 38 m, Voor Maandag, loorm. te 5u. 01 min.; nam. te 17 u. 11 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 6.05 n.m. tot 6.21 v.m. Zondag: 6.07 nam. tot 6.19 voorm. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 127 Febr. op: 20 uur 36; onder 7 u. 0.4. 123 Febr. op: 21 u. 35; onder 7 uur 20. Gaspedalen zijn gewillig! Maar als uw autosnelhcid verdubbelt wordt uw remweg (afstand, noodig om te stoppen) 2X2=4 maal zoo groot! GEBOREN ICornelis Antonie, z. v. A. Disseveld en nemerik Wiesje Debora, d. v. S. de 'bg en D. Wassenaar Cornells Govert z. v. J. de Jong en M. P. v. d. Visch Antonms. z. v. W. J. Stokkel en A. Ba- Adriana Theodora, d. v. J. G. ï.f* en A. J. v. d. Voorn Leo, z. v. L. i/», en v- Leeuwen - Adrianus Ja- twuj, z, v j q Qroeneweg en J. M. de l-siing Willem, z. v. W. Freke en W. F. irj'^te Cornells Leonardus, z. v. W. "Wond en Z. Kloos Maart je Wille- lï™' O. v. P. J. V. Ewijk en G. E. G. Jc P d Marretje, d. v. D. Vreeken en I)"; Bosch Johannes Abraham, z. v. '«hoeks en J. M. A. de Groot Pe- 1, ,n'a Johanna Theodora, d. v .J. B. G. lit p" en T- M- DisPa Wilhelmina, lültk' Camphorst en C. v. d. Spruit H? 1 v- J. G. Schoneveld en G Koop- Ij,, Jacob, z v. J. Lubbers en A. Tim- Ij Paulus Wilhelmus Casparus, z. v. v- Dorp en E. C. Smit. ondertrouwd. H. Veltman jm. 28 j. en A. P. v. IajV' 23 i- - z- v- d GroeP 23 j I Nieuwenhuizen jd. 20 j. OVERLEDEN: lis'; Vervelde, z. 1 d. S. v. d. Haak, d. L. B. Luyten, z. 2 j. W. Luyten C. A. Disseveld z. ld. DE ALGEMEENE TOESTAND Locarno Hitler en Benesj aan 't woord. De Britsche regeering heeft korteling de regeeringen te Rome en Berlijn door be middeling van haar ambassadeurs in deze hoofdsteden er aan doen herinneren dat deze beide mogendheden nog steeds niet geantwoord hebben oo de Britsche memo randa van 4 en 19 November omtrent de onderhandelingen inzake een Locarnonact. De Britsche regeering zou den wensch te kennen hebben gegeven, dat op deze twee documenten wordt geantwoord. De correspondent te Berlijn van de Ga- zeta Polska meldt aan zijn blad. dat rijks kanselier Hitler in een nersoonliik onder houd met leden der Poolsche delegatie van oud-strijders, die hem te Berchtesgaden een bezoek hebben gebracht naar aanlei ding van het bezoek van generaal Goering aan maarschalk Smigly Rydz heeft ver klaard „steeds van meentng te zlin ge weest. dat Dersoonlttke gesprekken tusschen de staatslieden vruchtbaarder ziin dan offlcieele bezoeken, in het bijzonder tus schen buurstaten, terwül het leven onop houdelijk nieuwe vraagstukken opwerpt, welke veel gemakkelijker kunnen worden, geregeld bij direct vriendschappelijk con tact dan wanneer zij vergezeld gaan van artikelen in de pers en redevoeringen op vergaderingen" De „Petit Journal" publiceert een eigen handig geschreven boodschap, die Benesj ter hand heeft eesteld aan den medewerker van dit blad Stanislas de Rochefoucaud. De boodschap luidt' 1936 is het meest critieke jaar geweest sedert 1914 tengevolge van het Abessijn- sche conflict, den Spaanschen burgeroor log en ten slotte door de opzegging'van het verdrag van Versailles en het Locarnonact. Desondanks heeft men den vrede in Europa gered. Het jaar 1937 zal minder critiek ziin. maar toch zeer moeiliik. Ik ben er echter van overtuigd, dat de vrede zal worden gered, oo voorwaarde, dat de Eurooeesche democratieën 'on'da*nks allee éen energieke politiek van Volkenbond en collectieve vei ligheid handhaven. VEREENIGDE STATEN Roosevelt en het Hooggerechtshof. De stakingsactie. President Roosevelt heeft gisteren te kennen gegeven, dat hij zijn plannen tot hervorming van het federale Hooggerechts hof 9 Maart a.s. om half elf voor het pu bliek zal verdedigen in een „praatje bij het haardvuur". De Senaat heeft met 76 tegen 4 stemmen het wetsontwerp-Sumners aangenomen, dat het mogelijk maakt, dat leden van het fede rale Hooggerechtshof op zeventigjarigen leeftijd aftreden met behoud van volledig salaris. De debatten over dit wetsontwerp hadden nog geen vol uur geduurd. Het Huis van Afgevaardigden had 10 Februari j.l.zijn goedkeuring reeds aan dit wetsontwerp ge hecht. zoodat het thans nog slechts door Roosevelt moet worden onderteekend om wet te worden. De president van het gemeenebest der Phiiippijnen. Manuel Quezon, die zich op het oogenblik in de Vereenigde Staten be vindt, heeft gisteravond wederom verklaard, dat het volk der Phiiippijnen vastbesloten is zijn onafhankelijkheid te verwerven, niet later dan 1946, welke datum, zooals men weet, is vastgelegd in de wet. Het Philip- pijnsche volk, aldus verklaarde Quezon ver der nog, wil daarbij geen rekening houden met vroeger getroffen regelingen aangaan de neutralisatie der eilanden of speciale handelsovereenkomsten met de Vereenigde Staten. Te Waukegan, in den staat Illinois, heb ben gisterochtend in de vroegte politie agenten een aanval gadaan met behulp van verschillende gassen op de arbeiders in de fabriek der Fansteel Metallurgical Corpo ration, die zich daar sinds 17 dezer bevon den en er een staking met de armen over elkaar volhielden. De overheid gebruikte handbommen, gevuld met traangas en met een ander gas, dat bekend staat als knock- out-gas. 61 Stakers zijn de fabriek ont vlucht, o. w. er waren, die uit wonden bloedden. De stakers, die de groote vliegtuigfabriek van de Northrup Corp. bezet hadden, heb ben de werkplaatsen gisteren ontruimd, toen de politie dreigde hen met gasbommen te zullen verdrijven. JAPAN. Herdenking van den militairen staatsgreep van 1936. Te Tokio zijn de slachtoffers herdacht van de incidenten van verleden jaar. Voor deze bijeenkomsten bestond groote belang stelling. Volgens de bladen is admiraal Okada, die verleden jaar op wonderbaar lijke wijze aan den dood ontsnapte den ge- heelen dag thuisgebleven. Hij heeft den dag in overpeinzing doorgebracht. In de gehouden vergadering van den lariddag heeft de minister van financiën Yoeki verklaard, dat wijlen Takahasji door de opstandelingen louter wegens een misverstand werd vermoord. ROEMENIË De studenten-actie. De ministerraad heeft besloten tot directe opheffing van alle studentenclubs, behalve die, welke onder leiding staan van de dekens der faculteiten. Deze studentenclubs werden tot nu toe beschouwd als de be langrijkste centra der nationale beweging. Dertien studenten, beschuldigd van deel neming aan de relletjes te Boekarest en Cernauti, zijn in hechtenis genomen. Zij zullen voor den krijgsraad terechtstaan. ENGELAND Bezoek van von Ribbentrop aan het Foreign Office - Sabotage in wapenfabrieken? In Engelsche diplomatieke kringen hecht men geen al te groote beteekenis aan een bezoek dat von Ribbentrop gistermiddag aan het Foreign Office heeft gebracht, en tijdens hetwelk hij tegenover Eden opnieuw een aantal argumenten uiteengezet zou hebben, die hij reeds tegenover lord Hali fax, in een op de rede van Hitler in den Rijksdag gevolgd onderhoud, naar voren gebracht had. Verder zou de Duitsche am bassadeur zich beklaagd hebben over de onverschilligheid van Engeland tegenover zekere door Duitschland opgeworpen kwes ties, met name over de koele ontvangst van de Duitsche zinspeling op de koloniale kwestie. Zonder uitdrukkelijk koloniale eischen te formuleeren, zou von Ribben- trcp de belangrijkheid dezer kwestie voor Duitschland hebben onderstreept en zijn spijt te kennen hebben gegeven, dat deze belangrijkheid niet voldoende in leidende Engelsche kringen gewaardeerd werd. Men meent te weten, dat Eden zijn bezoeker weinig hoop heeft gelaten, dat de Engel sche houding op dit punt 'aanmerkelijk ge wijzigd zou worden. Daarbij zou Eden zelfs de verklaring in herinnering hebben gebracht, door hem den 27sten Juli in het Lagerhuis afgelegd, waarbij hij te kennen gaf, dat de kwestie van overdracht der mandaatgebieden niet alleen Groot-Brittannië. doch ook alle an dere mogendheden aanging en zeide niet te weten, hoe de aanzienlijke moeilijkheden voortvloeiende uit deze overdracht te bo ven gekomen zouden kunnen worden, ter wijl verder vele dringende Europeesche kwesties ongetwijfeld voorrang hadden. Wel had Eden bij deze gelegenheid te ken nen gegeven, dat de Engelsche regeering bereid is een nieuwe verdeeling der grond stoffen onder de oogen te zien. In Engelsche politieke kringen is men verder van meening, dat von Ribbentrop, die vandaag naar Berlijn vertrekt, Londen met wilde verlaten zonder een bezoek aan Eden te hebben gebracht, daar hij de Duit sche pers geen nieuwe 'aanleiding wilde geven over de verdeeldheid in het Engel sche ministerie te spreken. In de Duitsche bladen werd reeds enkele malen te ken nen gegeven, dat niet alle collega's van mi nister Eden het met diens zienswijze eens waren. De conservatieve afgevaardigde Remer heeft aangekondigd, dat hij Maandag de aandacht van den minister van binnen- landsche zaken zal vestigen op verscheide ne gevallen van sabotage in bepaalde fa brieken. die belast zijn met de tenuitvoe- lpgging van het bewapeningsplan. Remer voegde hier aan toe, dat hij door de direc teuren der fabrieken was ingelicht en dat soms groote verliezen zouden zijn geleden. Hij wilde echter niet de namen der onder nemingen mededeelen. Hedenmiddag is in de groote zaal van den Dierentuin, te Den Haag, het 43ste congres der S.D A.P. geopend met een rede van den voorzitter den heer K. Vorrink, waaraan het volgende is ontleend. HONGARIJE Het bezoek van den Italiaanschen Koning. Havas meldt uit Rome dat de datum van het bezoek van den Koning van Italië aan Hongarije nog niet is vastgesteld, maar dat men het waarschijnlijk acht, dat dit in Mei zal plaats hebben. PALESTINA Nog steeds gewelddaden. Opnieuw hebben eenige daden van ter reur plaatsgevonden. De eenige Joodsche Inwoner van Beisan werd door Arabieren, die zich aan zijn woning vervoegden, neer geschoten. Te Caiffa werd door een bom, die in het huis van een aanzienlijk Joodsch ingezetene ontplofte, belangrijke schade aangericht. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Voor den Politierechter te Haarlem stond terecht de 25-jarige arbeider P. F. uit Ltsse, wien oplichting ten laste was gelegd. Ver dachte had op 31 Augustus van het vorige jaar een mede-arbeider voor f. 55.— opge licht. Een over verdachte uitgebracht reclas- seeringsrapport luidde niet bepaald on gunstig. De Officier van Justitie eischte een gevangenisstraf van 3 maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van de R.K. Reclas- seeringsver. De Politierechter veroordeelde verdachte tot 6 weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder de zelfde voorwaarden. Verduistering. De 40-jarige los arbeider H. v. D. uit Aalsmeer had op 14 October een auto ge huurd van H. H. Eenige dagen later heeft verd. de auto verkocht aan J. H. v K. garagehouder te Hoofddorp voor f. 60. Verd. bekende. H is reeds 15 maal veroor deeld. De Officier eischte een gevangenis straf van 4 maanden. De Politierechter veroordeelde verdachte tot 2 maanden ge vangenisstraf. Vernieling. De 23-jarige metselaar J. V. uit Haar lemmermeer stond terecht wegens vernie ling. Verd. zou op 5 Dec, j.l. met een klomp de deur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs beschadigd hebben. De Officier van Justitie eischte een ge vangenisstraf van 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Overeenkomstig den eisch werd verdach te door den Politierechter veroordeeld. K. Vorrink. Spreker begon met te wijzen op het drei gend oorlogsgevaar, de onmacht van den Volkenbond en den wedstrijd in de bewa pening, om vervolgens op den oorlog in Spanje te wijzen. Wij dragen, zei spr., als Nederiandsche S.D.A.P. geen verantwoorde lijkheid voor de gebeurtenissen in het Spaansche politieke leven; wij verafschu wen den burgeroorlog en de wreedheden en onmenschelijkheden, waartoe hij aan beide zijden van de frontlijn aanleiding geeft. Wij staan met onze volle sympathie aan de zijde der wettige regeering en der heldhaf tige volksmilitie. Ook onze Nederiandsche samenleving geeft weinig opwekkends te aanschouwen. Na zeven jaar van voortdu rende achteruitgaan van het economische léven zijn groote groepen van het Neder iandsche volk aan den rand van vertwijfe ling gebracht. Aan den vooravond der ver kiezingen voor de Tweede Kamer zeggen zij het Nederiandsche volk, dat de regeering Colijn zeer zeker niet verantwoordelijk kan worden gesteld voor het uitbreken van de crisis, maar dat zij wel verantwoordelijk kan worden gesteld voor de wijze, waarop zij de crisis en haar gevolgen gemeend heeft te moeten bestrijden. Zij is over haar eigen beleid nog al tevreden. Deze tevredenheid heeft haar krachtigste uitdrukking gevon den in de welhaast berucht geworden con clusies van mr. van Balen in het regee- ringspropagandageschrift: „Het werkende land". Mr. van Balen verklaart: „het natio nale werkvermogen is onaangetast. De koop kracht is behouden, het moreel van de troep is ongedeerd". En zulks In het aangezicht van een werk- loozenleger van meer dan viermaal hon derdduizend. Spr. wijst in dit verband op het juist dezer dagen gereedgekomen onderzoek door het wetenschappelijk bureau der partij, in samenwerking met de vrouwen- clubs der partij ingesteld, naar den toe stand van de inventaris in bijna vierdui zend arbeidersgezinnen. Tekort aan dek king, tekort aan onder- en hovenkleeding. tekort aan schoeisel, zwaar drukkende schulden, dat zijn de vernederende zorgen, waarmee honderdduizenden in dit land vooral in de grootere gezinnen dag in, dag uit, jaar in, jaar uit worden gekweld. Wij zullen tot taak hebben aldus spr. het Nederiandsche volk den waren toe stand, zooals hij uit onze enquête en uit andere onderzoekingen duidelijk is geble ken, voor oogen te stellen. Wij zullen daartegenover plaatsen de mo gelijkheden, die het Plan van den Arbeid biedt, om door versterking van de koop kracht en ordening en beheersching van het productieproces nieuwe welvaart te brengen, ook voor ons volk. Een samen gaan met communisten werd door spr. be slist afgewezen. In hetm jaar, dat achter ons ligt, zegt spr. en dat geen verkiezingsjaar was, werd een ongekende activiteit ontwikkeld. Sinds de Plan-actie werd ingezet, wer den naast de duizenden openbare en cur susvergaderingen er door de C.P.C. rond 20 millioen stuks manifesten gratis ver spreid en rond een half millioen brochu res werden verkocht of gratis uitgereikt, naast het eerbiedwaardige aandeel, dat verschillende vakbonden en enkele cultu- reele organisaties in een meer speclalen vorm in de schriftelijke Plan-propaganda hebben bijgedragen. Vergeten we boven dien niet de verspreiding van het weke- lijksche colportage-orgaan „Vrijheid, Ar beid, Brood" in een oplage van 100 a 120.000 exemplaren. Hierna herdacht spr. hen, die door den dood aan de partij ontvielen, om tenslotte het 43ste congres geopend te verklaren. AMSTERDAM, 27 Februari. Op de effectenbeurs was de handel heden niet omvangrijk te noemen, doch rekening houdende met de vroegere beursuren, kon de markt toch nog vrij opgewekt worden genoemd. Vooral in de Rubberaandeelen ontwikkelde zich speciaal later op den och tend een vrij geanimeerde affaire, doch de koersen kwamen over het geheel lager te liggen, waarbij winstnemingen klaarblijke lijk een niet onbelangrijken rol speelden. Tegen het slot echter konden diverse spe cialiteiten zich wederom herstellen. Bij beperkte omzetten werden tabakken iets lager afgedaan. Senembah's, die beduidend lager werden ingezet, liejjen onder beurstljd enkele pun ten naar boven. Suikerfondsen trokken ge ringe attentie en waren zoo goed als onver anderd. Van Industrieelen werden A.K.U.'s we derom tamelijk druk verhandeld. De stem ming was prijshoudend. Unilevers konden zich gemakkelijk op prijs houden en hetzelfde kon dienen van de Philips-aandeelen. Op de Scheepvaartafdeeling werden Oude Booten aanvankelijk wat lager afgedaan, doch geleidelijk aan trad een verbetering in. De Indische lijnen kwamen in doorsnee iets boven het vorige peil te liggen. Onder de Petroleumfondsen trokken Ko ninklijke slechts geringe attentie, doch de stemming was prijshoudend. In de warrants ontstond wederom een drukke affaire, en daarbij bewoog de prijs zich tusschen f. 601 en f. 612. De 4 pet. dol- larobligatiën waren weinig veranderd. De beleggingsmarkt was stil. De stem ming was niet onbehaaglijk en vooral de Oude Schuld was goed gedisponeerd De 3 pet. obligatiën werden niet onbe langrijk hooger afgedaan; ook de integra len liepen weer wat verder naar boven. In Amerikaansche shares vonden slechts bescheiden omzetten plaats. De stemming was prijshoudend, doch de koersen ver schilden weinig bij die van gisteren. De obligatiën uit de Youngleening kon den zich goed handhaven. Prolongatie 1 pet. DE KONINKLIJKE HOLLANDSCHE LLOYD. Tot liquidatie besloten. In een hedenmorgen te Amsterdam ge houden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Kon. Holl. Lloyd, is tot liqui datie besloten met ingang van den dag, waarop de homologatie van het aan cre diteuren aan te bieden accoord kracht van gewijsde zal krijgen. De vergadering keurde verder goed. dat de-directie zal aftreden op den dag, dat de vennootschap in ontbinding treedt. Verder hechtte de vergadering baai- goedkeuring aan het voorstel om in ver band met het aftreden der directie de li quidatie der vennootschap te doen ge schieden door een liquid ateur. Als zoodanig werd benoemd de heer L. A. Hissink. Hr. Ms.'s „O. 16". Blijkens bij het departement van defen sie ontvangen draadloos telegram bevond Hr. Ms.'s „O. 16" zich op 25 Februari des middags 12 uur, op 37 graden 20 minuten N B. en 74 graden 13 minuten W.L. Het weer was fraai. Er was een kalme zee. Het bezoek aan Washington is in alle opzichten geslaagd. Officieren en equipage zijn schitterend ontvangen. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. LEIDEN. Turfmarkt van 22 tot en me# 27 Febr. Aanvoer 200.000 lange turf f. 68, 20.000 fabrieksturf f. 89 per 1000 stuks. LEIDEN, Botermarkt 27 Febr. Aanvoer 140 K.G. Fabrieksboter f. 1.55, Boerenboter f. 1.501.60 per KG. Handel vhig. AARLANDERVEEN, 26 Febr. Eierenveiling Prijs kipeieren f. 3.203.75; kaas 2125 ct. ALPHEN a. d. RIJN. 26 Febr. Eierenvei ling. Aanvoer 40 stuks. Prijs kipeierea f. 3.604.50 per stuk; KATWIJK A. D. RUN, 26 Febr. Groen- tenveiling. Waspeen per kist van 20 KG. f. 0 300.45; kroten per kist van 20 KG. f. 0.200.30; groene kool per 100 f. 2.70— 3 20; uien per 100 KG. f. 1.50—2.20; prei p. 100 bos f. 1.702.40; knolselderie per 100 stuks f. 3.605.20; gele kool per 100 KG. f. 1.401.70; mode kool per 100 KG. f 1.50- 1.80; andijvie per ldst van 6 KG. f. 0.57— f. 0.59. LEIDERDORP, 26 Febr. Aanvoer 4100 st. Kipeieren f. 3.704.00 p. 100 st., eendeieren f. 3.003.30 p. 100 st., boter f. 0.750.80 per pond. kaas f. 0.160.28 p. pond, kippen f 0 451.20 per stuk, eenden f. 0.701.20 p. srtuk. konijnen f. 0.452.20 per stuk. TER AAR, 26 Febr. Andijvie f. 0.27 f. 0.47 p. kist 4 kg. Spruitkool f. 3.50f. 5.30, Witlof f. 5.60—f.8 p. 100 kg. Radijs f.4.30 Prei f. 2.80f. 3.10 p. 100 bos. Boerekooi f. 0.09—f. 0.18, Selderij f. 0.90—f. 2.00 ZOETERMEER, 26 Febr. Eierveiling. Aan voer 6000 stuks. Prijs kipeieren f. 4.10 4.90; eendeieren f. 2.803.30 per 100. RIJNSBURG, 26 Febr. Groentenveiling Roode kool 1.40—2.20: Gele Kool 1.20— l.oO; Groene kool 1.20—2.50; Waschpeen 0.200.40; Kroten 0.250.40; Boerenkool 0.10—0.15; Knolselderie f.2—6.50; Uien 0.50 —0.80. RIJNSBURG. 26 Febr. Bloemenveiling Tulpen per bos: Copland 16—24 ct.; Bar- ligon 19—27; Pitt 22—26; Victoire 21—24; Californië 1619 ct.; Haco 27—31; Muriilo 1316; Theeroos 15—19; v. d. Hoeff 18 22; Ibis 13—16; Prosperity 12—14: La reine 10—12; Witte Valk 12—16; Couleur Cardi nal 2226; Eisctra 18-24; Couronne d'Or 1621; Cramiisie brillant 13—15; Fred Moore 10—12: Prins van Oostenrijk 13—16; King of the "-''ow 13 '5; El Toreador 14 —17; U.S.A.M. 1619; Narcissen per bos: Victoria 7—10; Spur fi 9; Alfred 15 18; Ornatus 68; Surprise 46; Blauwe druif jes per 100 40—60 ct, 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3