CHIEF WHIP LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 27 Februari 193] YISSCHERIJ-BERICHTEN Geen flauweweeë smaak, maar heerlijk vol aroma! TG0NEEL NIEUW/ SPORT UITVOERING „SURSUM CORDA". „Les Beatitudes" van César Franck. Anthon v. d. Horst. Het gemend koor „Sursum Corda" had zich gisteravond tot taak gesteld César Franck's oratorium „Les Beatitudes" „De Zaligsprekingen") uit te voeren en het is daarin onder de intelligente, bedreven en beschaafde leiding van Anthon van der Horst, met medewerking van het Utrechtsch Orkest, wonderwel geslaagd. De naam César Franck wekt onmiddellijk herinneringen op aan zijn oratoria „Ruth". „Rédemption ..Rebecca", doch speciaal aan. deze „Béatitudes", waarover wij reeds in een voorbespreking bijzonderheden mee deelden. Franck. die zulk een grooten invloed op zijn leerlingen uitoefende, blijkt toch op zijn beurt ook weer sterk onder de impressie van voorgangers gewerkt te hebben. Het is merkwaardig, welk een tweeslachtigheid in zijn oeuvre valt op te merken; eenerzijds edele, devote en zelfs verheven passage's, getuigend van diep religieus leven en een groote harmonie tusschen knap composito risch kunnen en levendige inspiratie, an derzijds nog een sterke gebondenheid aan den niet steeds zeer hoogstanden Franschen operastijl van de 19e eeuw. waardoor, spe ciaal wanneer hij dramatische expressie moet weergeven, een zekere trivialiteit met banale effecten onmiskenbaar is. 't Meest gelukkig blijkt Franck te zijn in de eenvoudige, zuiver en subtiel geschre ven hemelsche koren der Engelen, in de ontroerende fragmenten waar Christus' woord opklinkt, in passage's, waarin de vloeiend-lyrische bewogenheid op den voor grond staat. Er zijn dan ook vele prachtige hoogtepunten: zoo de stijging aan het slot, waarin Christus met overtuigende kracht het „Komt. gezegenden mijns Vaders, komt tot mij!" zingt, gevolgd"door het „Hosanna, Vrede op aarde!" van het Engelenkoor.Dan, om maar enkele voorbeelden te noemen, het klagende aanvangskoor. n a de stemmings volle tenorproloog, het koor der verdrukten, het wondere kwintet. „De vreedzamen" enz. Niet alleen de melodieuse en in harmo- nieuse stemvoeringen geschreven koren, doch ook de veelal indrukwekkende soli. partij allereerst niet. Primair is de zeg gingskracht, de ontroering en de vertroos ting. die van deze Zaligprekingen uitgaan. En in dit opzicht bevredigde Kloos de hoogste eischen! Annie Woud heeft zangtechnisch het meest van allen voldaan: haar weelderige, volle alt, die prachtig geëgaliseerd is, wordt ondersteund door een gevoelige voordracht. To van der Sluys heeft zich met haar reine sopraan naast haar weten te hand haven cn was vooral uitstekend als de „Engel der Vergeving". Reeds vroeger hebben wij gewezen op een zangtechnische tekortkoming van den bas Lucien Louman: zijn stem zit. niet ge heel vrij, waardoor de draagkracht be- ■erkt blijft. Doch de karaktervolle uitbeel ding van de Satanpartij, met fantasie ge schilderd, zorgde voor het juiste tegen wicht. Henk Viskil. welbekend als zanger voor de radio, heeft met zijn uitgesproken lyrische tenor, zeer mooi gezongen. De Pro loog trof onmiddellijk reeds door 'n dich terlijke weergave. Jammer, dat hij in het forte tekortschiet, zoodat zijn zang over het algemeen wat monotoon' blijft. Nora Blok, een belovende, jeugdige so praan, zong haar kort partijtje mei sym pathieken eenvoud en de tenor Jan Schip per voldeed in enkele der treffend mooie en muzikaal gezongen ensembles De uitvoering heeft een welverdiend suc ces gehad: Van der Horst mag er me' de grootste voldoening op terugzien! Hij is met een fraaien krans gehuldigd, terwijl To van der Sluys prachtige bloemen ont ving. Het gelukkig goed bezochte concert, dat door de radio is uitgezonden, mag voor „Sursum Corda" in dankbare herinnering blijven! In September werden wederom als naai gewoonte de practische Instrumentmakers examens afgenomen. Deelgenomen werd door 34 candidaten aan het examen vooi leerling-instrumentmaker, 14 aan het exa men voor gezél-Instrumentmaker; 1 aar. 't examen voor meester-lnstrumentmaker; 10 candidaten aan het examen voor leerling- glasblazer. De aantallen der geslaagden van deze 4 groepen waren resp.19, 3, 0 en 1 De vacantiecursussen in instrumentma ken en glasblazen vonden wederom als naar gewoonte in de laatste helft van Aug. plaats. Aan den cursus voor inslru- mentmaken werd door 9, aan dien voor glasblazen door 40 personen en aan dien voor glasslijpen door één persoon deelge nomen. De vacantiecursussen handhaven hunne internationale beteekenis. Ook nu weer bevond zich een aantal buitenlanders onder de deelnemers. Ook in 1936 werden herstellingen aan of constructies van niet aan de opleiding of aan het laboratorium toebehoorende toe stellen en instrumenten verricht, die van wege de daaraan verbonden moeilijkhe den nergens elders in ons land konden worden uitgevoerd. In het bijzonder ge- schiedde dit ten dienste van openbare instellingen en steeds alleen in zulke gc- vallen, waarbij deze werkzaamheden bui- i tengewone moeilijkheden opleverden en van concurrentie met de Nederlandsche industrie geen sprake kon zijn. Het jaarverslag werd onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd. Na de pauze hield prof. Brandsma zijn hierboven reeds gememoreerde voordracht over „Vermoeidheidsverschijnselen bij me talen." VIRGINIA CIGARETTES 7119 (Ingez. Med.) Ver. tot bevordering van de opleiding tot Instrumentmaker. De Jaarvergadering. Het Kamerlingh Onnes-laboratorium zal binnenkort worden uitgebreid. Onder voorzitterschap van prof. dr. W. J. de Haas, hield gisteravond de Ver. tot bevordering van de opleiding tot Instru mentmaker in de groote collegezaal van het Kamerlingh Onnes-laboratorium haar jaarlijke algemeene ledenvergadering. De voorzitter heette allen welkom, in het bijzonder den spreker van dezen avond, prof. dr. ir. W. Brandsma uit Delft, die een lezing zou houden over „Vermoeid heidsverschijnselen bij metalen". De secretaris-penningmeester, dr. C. A. Crommelin, las vervolgens de notulen dei- vorige jaarvergadering, welkë onveranderd werden goedgekeurd. Op voorstel van de kascommissie. bestaande uit de heeren dr. H. B. G. Casimir en dr Tuyn en bij monde van eerstgenoemde uitgebracht, werd be sloten dr. Crommelin onder dankzegging voor ztjri accuraat beheer te dechargee- ren. Deze functionaris werd bij acclamatie herbenoemd. met welk besluit prof. de Haas de vereeniging gelukwenschte. Im mers dr. Crommelin vervult deze functie reeds langer dan 25 jaar geheel belange loos en met groote nauwgezetheid. De secretaris-penningmeester, dr. C. A Crommelin bracht vervolgens het 36ste jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend Het jaar 1936 heeft zich gekenmerkt door een bijzonder belangrijke gebeur tenis; in dit jaar is namelijk besloten tot een uitbreiding der Leidsche in- strumentmakersschool en is met deze uitbreiding begonnen. waarin het gelige talent van Franck t j^an leggen'6 d"r Le!d- sche school, en die in de laatste jaren on danks de moeilijke tijdsomstandigheden, eer is toegenomen, dan verminderd, had reeds sinds eenigen tijd de aandacht der Regeering getrokken. Den 24sten Februari vereerde de Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen de school met een bezoek, bij welke gelegenheid hij het be- bcstuur uitnoodigde een plan en 'oegroo- ting voor een bescheiden uitbreiding bij de Regeering in te dienen. Na eenige on derhandelingen en besprekingen is dit plan goedgekeurd en in Augustus ontvingen wij de machtiging het terrein, dat voor het wnUe *ipit bouwen van een nieuwe werkplaats ge- lëia IJ® schikt was bevonden, te koopen en tot 't tot een der dankbaarste voor een orato- riumvereeniging. Sterke contrastwerkingen in casu de tegenstelling van Christus en Satan, met de overwinning van den eerste als heerlijke bekroning dragen er zorg voor. dat de interresse tot 't eind toe geboeid blijft. Na onze voorbespreking is 't niet noodig den inhoud van het werk, dat trouwens ook vroeger hier reeds is uitgevoerd, nader uiteen te zetten; bepalen wij ons dus tot de fijnzinnige vertolking ervan. goed geschoolde krachten, waarover „Sur sum Corda" beschikt, is de wijding over ons gekomen, die van dit dankbare en verkrijgen van de benoodigde gelden een leening te sluiten. De overdracht van den helrliike zingbare oratoriumondTnL dè &rond kon den lzden Nov' plaat£ vinden' heerlijke zingbare oratorium, ondanks de daarmede het bedoelde, een tuin •hiervoren genoemde tekortkoming, toch onherroepelijk uitgaat. Het koor vormt een opmerkelijke klank eenheid met een nobel timbre en van een voor de groote Stadszaal uitstekende draagkracht. Van der Horst is een kundig dirigent: hij weet, hoe hij de noodige nuanceering moet aanbrengen, hij legt 'n stemmingsvol, voornaam stempel op den ganschen avond, hij verstaat den geest van het werk volkomen en weet ook zijn zan gers en zangeressen daarvan te doordrin gen. Zoodat men niet slechts noten hoort, maar hoog daarboven uit, straalt ook het diep geloof, dat aan deze Zaligsprekingen ten grondslag ligt en als een roeping aan het auditorium wordt overgedragen. Zoo- t„ripn ,„nrl„t h„, aantai OD 31 wel de gemengde- gis de vrouwenkoren z,„ at het aantal °P 31 vlak tegenover den hoofdingang van het Kamerlingh Onnes Laboratorium. 1 Bedoeld is de tuin aan de Nieuwsteeghoek-Rapen- burg. voorheen toebehoorende aan thans wijlen mr. Egbert de Vries. Red. L.D 't eigendom der Vereeniging is geworden. Thans wordt het ontwerp voor een groote werkplaats, die daar binnenkort zal verrijzen, gemaakt. De vraag naar werkkrachten van onze school is in 't minst niet ver minderd. Het aantal leden der Vereeniging onderging een kleine vermeerdering, wij verloren door bedanken 14 leden, 39 nieuwe hebben met overtuiging aan die roeping gezongen: de koren klonken zuiver en hel der. hoewel soms de begeleiding van het overigens uiterst verdienstelijk spelende Utrechtsch orkest den zang iets over stemde. Wij mogen ons gelukkig prijzen in Leiden een koor te bezitten, dat dergelijke zware opgaven niet alleen aandurft, maar ook aan kan. al willen wij ons niet verhelen, dat de uitspraak van 't Fransch nog voor verbetering vatbaar is. Dec. 1936 bedroeg 273. Het bestuur stelt er prijs op, ook ditmaal zijn erkentelijkheid te betuigen voor de wijze waarop de leeraren zich van hun dik wijls moeilijke en inspannende taak heb ben gekweten. Zonder twijfel is de bloei der school en als gevolg daarvan de voort durende aanvraag naar werkkrachten voor een groot deel aan hunne werkzaamheid en plichtsbetrachting te danken. Het aan tal leerlingen bedroeg bij den aanvang des jaars 80 Gedurende het jaar 1936 ver lieten ons 19 leerlingen, die allen een bc- GRAFSTEEN J. LENS. Vrienden, leerlingen en oud-leerlingen van onze oud-stadgenoot, wijlen den heer J. Lens. in leven hoofd van de Prins Wil- lemschool te 's-Gravenhage en in de on derwijswereld vooral bekend als redacteur van het weekblad „De School met den Bijbel", hebben op zijn graf op „Oud Eik en Duinen", te 's-Gravenhage een monu ment onthuld en aan zijn nabestaanden overgedragen. Dit laatste geschiedde bij monde van ds. A. B. te Winkel. Ned.-Herv. predikant in de Residentie, voorzitter van het desbetreffend comité. WINTERLEZ1NG LEIDSCH DRANKWEER COMITÉ. Voordracht van mej. Arriens. In het Nut van het Algemeen hield bo vengenoemd Comité zijn derde winterle- zing. Spreekster was Mej. A. Arriens uit Utrecht, H. B. lid der I.O.G.T., die het on derwerp behandelde „De internationale Drankbestrijding". Om 8 uur heette de voorzitter de heer H. Zunderman Sr. allen hartelijk welkom, in het bijzonder de spreekster. Deze begon haar rede met de opmerking, dat het alcoholkwaad internationaal is. Reeds vele eeuwen geleden waren er men scheen die op het gevaar van het alcoholis me wezen, zooals de Boedhisten, 600 v. Chr. Wij zagen, dat vele landen er gedeeltelijk door ten onder gingen, b.v. het Romeinsche Rijk. In Rusland was het de Wodka, welke veel leed veroorzaakte. Talrijke voorname personen zagen ook reeds het gevaar in, zooals b.v. Cromwell, Rousseau en Boerhaave De V.S. gingen in den strijd tegen het alcoholisme vooraan. In 1920 werd de Voll- Steadwet aangenomen, welke voor geheel Amerika een drankverbod vaststelde. Bij de vele nadeelen. welke aan het Verbod vast kleefden, zijn inderdaad ook verschillende resultaten te noemen. Wij denken hier aan de vele beruchte Salloons, welke werden ge sloten. Een van de grootste drankbestrij- dersorganisatle's is de Chr Vrouwen Geh. Onth. vereeniging. welke internationaal is eri haar vertakkingen over de geheele we reld heeft. Spr. vertelde vervolgens het een en ander over de beweging in Engeland. In 1932 werd daar het 100-jarig bestaan ge vierd van een organisatie gesticht door de 7 mannen van Preston. Aan de hand van verschillende voorbeel den toonde spr. aan. hoe op verschillend terrein de G. O. beweging haar vertakkin gen heeft. Spr. stak vervolgens over naar Zweden en Noorwegen. Zij vertelde hoe in het eerstgenoemde land de Geh. Onth. be weging zeer veel steun ondervindt van de Overheid, hetgeen echter wel te begrijpen is, indien men bedenkt dat ong. 85 leden van het Parlement aangesloten drankbe strijders zijn en 4 van de tegenwoordig zit tende ministers eveneens. Zoo voerde spr. de aanwezigen door geheel Europa en over al wordt, zooals wij bemerkten de strijd ge streden. Misschien wel op verschillende wijzen, doch alle met hetzelfde einddoel. Spr. eindigde haar betoog met de opwek king om ook hier in Holland met onver- moeiden ijver voor de drankbestrijding te blijven werken. De voorzitter was de tolk van alle aanwezigen toen hij de spreekster hartelijk dankte voor haar inleiding. Hij wekte de aanwezigen op allen aanwezig te zijn op den filmavond over Zwitserland op 24 Maart a.s. trekking vonden. Toegelaten werden 16 Ruimte ontbreekt ons voor een verdere nieuws leerlingen, gedétailleerde uiteenzetting. Wijden wij Evenals In de vorige jaren konden ook dus nog een kort woord aan de prestaties in 1936 sommige leerlingen ondersteuning van de niet minder dan zeven medewer- ontvangen uit het door wijlen den heer P. kende solisten. W. Janssen gestichte „Janssenfonds voor Max. Kloos, de voorname vertolker van Vakopleidingsbeurzen", waarvan de in- „de stem van Christus" heeft zich wederom komsten gelukkig niet verminderd waren, gegeven op de superieure, geestelijk door- Hierdoor werd het menigen talentvollen wrochte wijze, die men zich van dezen doch onvermogenden leerling mogelijk ge maakt de opleiding te volgen of te blijven volgen in gevallen, waarin dit anders niet zanger niet anders denken kan. Mogen andere wellicht over imponeerender mate riaal beschikken, daarom gaat het in deze mogelijk zou zijn geweest. Vandaag keerde het 4e regiment in fanterie uit de Harskamp terug, waarheen het een week geleden voor het houden van militaire oefeningen was vertrokken. Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent zijn geslaagd de dames D. A. E. Bos (Den Haag) en A. M. Maas (Delft) en de heer W. Weyer (Gouda) De politie heeft aangehouden den 51- jarigen mijnwerker D. S., zonder vaste woon- of verblijfplaats, die wegens diverse overtredingen nog f. 30 boete moest betalen dan wel 12 dagen hechtenisstraf tegoed had. Gistermiddag is het zesjarig zoontje van den heer De. G„ toen het de Hoofd straat te Leiderdorp wilde oversteken, tegen een vrachtauto opgeloopen, waarbij een der uitstekende deelen van het voer tuig het kind in het oog trof. Het ventje werd naar het Academisch Ziekenhuis al hier overgebracht, waar bleek, dat hij één oog moest missen. Den autobestuurder treft naar alle waar schijnlijkheid geen schuld. Van 815 Maart as. wordt in Templum Salomonis der firma Burgersdijk en Niermans een belangrijke boekverkoo- ping gehouden, waarbij o.a. de bibliothe ken van den bekenden Leidschen bibliophlel wijlen den heer Felix Driessen en wijlen notaris M. G. Bon in veiling Ufiömen. LEIDSCHE SCHOUWBURG. CENTRAAL TOONEEL. Prof. Dr. Hiob Pratorius, tooneelspel van Curt Götz. De microbe der menschelijke domheid, wanneer de geneeskunde deze wist te ont dekken, de wereld zou in eens uit alle ellende zijn, die thans zoo rijkelijk haar deel is! Dr. Pratorius kan er uit ervaring over oordeelen: werd hij niet schatrijk als kwakzalver-schoenmaker-geneesheer, ter wijl al zijn patiënten hem in den steek lie ten en hij zelfs moest vluchten, toen men zijn doktersbul vond? (Onwillekeurig dach ten we in dit opzicht aan „De Wonderdok ter"). Doch met zijn verdiende geld sticht hij een kliniek, waar hij zijn successen voortzet. In hoofdzaak bereikt hij deze (af gezien natuurlijk van medische kennis etc.) aan een neven-factor: zijn aanstekelijke humor, die hem nimmer in den steek laat. Vooral bij de vrouwen heeft hij groot succes en hij verovert zich een patiënte, die een poging tot zelfmoord deed, die mislukte, tot aanhankelijke vrouw. Een Spaansche. die een Belgische blijkt te zijn, doch met. Spaansch temperament. Vele collega's, die hem niet kunnen zet ten. trachten hem een hak te zetten en brengen hem voor een eereraad, als slot- aanval gebruikend, dat dr. Pratorius als factotum heeft een „moordenaar" dien hij geregeld de hand boven het hoofd houdt, 't Blijkt een droeve historie in een geest van „De gehangene die werd afgeknoopt". Met onverwoestbare humor drijft de aange vallene zijn aanvallers in een hoek om dan met zijn echtgenoote naar een opera te gaan zijn laatste rit, want op weg daar heen rijdt hij tegen een boom, waarbij zoo wel hij als zijn vrouw den dood vinden. Lachend de oorzaak van de aanrijding is toch een lachbui! is hij den dood inge gaan. gestorven op de wijze, die iedere pro feet volgens principe zoekt. Ziedaar in het kort den inhoud van dit tooneelspel. dat nog voorafgegaan wordt door een verklaring door Sherlock Holmes cn den onafscheidelijken dr. Watson over het ongeval, die in het geschetste verloop van het spel zijn bevestiging vindt, zooals aan 't slot door den grooten detectieve wordt geconstateerd. De inhoud zeker, maar niet de spran kelende geest, die dit spel als cham pagne doet bruisen. Dit laat zich niet weergeven, die moet genoten worden door aanschouwing. Hoe heerlijk laat de auteur zich gaan in bijkans iedere scène, vol fijn vernuft en een humor, die niet is te weer staan. Dat niet alles even goed is verant woord, bij ontleding, och, men denkt er zelfs niet aan, overweldigd als men wordt door de meesleepende vis comica van hoog ge halte. Een geestelijk bad wordt geboden, in dit stuk van Curt Götz. dat verfrischt en reinigt van de zorgen des tijds! Mede door de wijze, waarop Cees Laseur en de rijnen 't over het voetlicht brengen Laseur zelf geeft een onverbeterlijke ty peering van dezen wereld-wijzen Pratorius een creatie om van te smullen. Zoo scherp geteekend, zoo fel belichtend de humor van dezen mensch-doktér bij wie „grootmoe dertje" verzekert zoo gemakkelijk dood te gaan. Het is kostelijk. Cees Laseur. En datzelfde geldt voor de z.g. Spaan- sche van Mary Dresselhuys. Als een on- weer stormt zij over het tooneel, alles mee- sleurend in haar spel. En tevens voor Schwab als moordenaar-factotum. Welk een luguber type en goed volgehouden in alle zieligheid Daarnaast vallen in klei nere rollen nog te loven Gijsbert Tersteeg 1 als prof. Nack. dr. Dagobert van Lucas Wensing en de voorzitter van den eereraad Gerard Schild. Ook Cor Hermus en Jan van Ees als Sherlock Holmes en dr. Wat son mogen niet worden vergeten evenmin als de kranige wijze, waarop Leidsche stu denten, mannenlijke en vrouwelijke in het 2e tafereel de studentenbanken bezetten. 't Was een pracht-avond dez 6e abonne mentsvoorstelling! De bijkans geheel ge vulde schouwburg heeft volop genoten en luide geapplaudisseerd. Aan 't slot werd Laseur een ovatie gebracht. Mary Dressel huys ontving bloemen. Laseur heeft een fijnen neus bij het kiezen van zijn reper toire. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 27 Februari. Tarbot per KG. f. 0.920.80; Griet pet kist van 50 KG. f.3819; Tongen per KG f. 0.900.65; Groote Schol per kist van 5» KG. f.119Middelschol per kist van 50 KG. f. 1511.50; Zetschol per kist van 50 KG. f.2518; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 17.509; Bot per kist van 50 KG f. 7—3.70; Schar per kist van 50 KG. f 1030 5 80; Tongschar per kist van 50 KG. f30 27; Vleeten per stuk f. 4.50 Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 8—7; Ka. beljauw per kist van 125 KG. f. 31—11; Gullen per kist van 50 KG. f. 8.50—7; Len gen per stuk f. 2.70; Heilbot p. KG. f.046' Wijting per kist van 50 KG. f. 7.50—4.10. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM. 91 m f.1678; IJM. 103 met f.1715; IJM. 88 met f. 1554; IJM. 48 met f. 3076; en de loggets KW. 76 met f.277; KW. 45 met f.673; KW 153 met f. 853; KW. 110 met f.679; KW. 162 met f. 585. Verwachte schepen. Verwacht aan de Maandagmarkt: Witte Zee, IJm. 176: 50 m. schelvisch, 10 m. braadschelvisch, 60 m. kabeljauw en gul. 45 m. wijting, 50 m. koolvisch, 5 m. radio. 20 m. varia. Totaal 300 manden, be nevens 100 stuks stijve kabeljauw. En Avant, IJm. 8: 70 m. schelvisch, 80 m braadschelvisch, 45 m. radio, 70 m. gul, kabeljauw, 110 m. koolvisch, 60 m. wij ting, 40 m. varia. Totaal 475 manden, be nevens 140 stuks stijve kabeljauw. Rotterdam, IJm. 112: 40 m. schelvisch, 10 m. wijting, 10 m. varia. Totaal 60 man den, benevens 1350 stuks ijskabeljauw en 40 stuks stijve kabeljauw Amsterdam, IJm. 58: 120 m. schelvisch, 130 m. braadschelvisch. 170 m. kabeljauw, 120 m. radio, wijting; 120 m. koolvisch; 40 m. varia. Totaal 700 manden, benevens 160 stuks stijve kabeljauw. Clasina Luther, IJm. 59: 20 m. platviscb, 5 m. wijting, 50 m. varia. Totaal 40 man den. benevens 1150 stuks ijskabeljauw eb 800 stuks stijve kabeljauw. Utrecht, IJm. 73: 80 m. schelvisch. (i m. braadschelvisch, 100 m. gul, 100 m. wij ting en witjes: 40 m. blanke koolvisch Totaal 365 manden, benevens 125 stuks stijve kabeljauw. BILJARTEN. NEDERLAAG WEDSTRIJDEN L.U.T.O. (LISSE) Door de biljartvereeniging L.U.T.O. (Lisse) worden, evenals verleden jaar, nederlaag- wedstrijden gehouden. De eerste ontmoeting werd in het. bondi ge bouw te Lisse gespeeld tusschen Excelsior I en L.U.T.O. I. De partij tusschen de num mers één eindigde na schitterend spel van beiden in een kleine overwinning voor C, Th. Duivenvoorden. Verrassend was de nederlaag van G. C. Degger. kampioen van Lisse. tegen J. Dui venvoorden No. 2 van Excelsior. De volledige uitslag luidt: A. Duivenvoorden, Exc. 188 25 31 C.Th.Dulvenvoorden, Luto 200 25 33 J. Duivenvoorden 200 40 19 G. C. Degger 190 40 29 Th. Duivenvoorden 95 37 15 P. Duivenvoorden Jr. 200 37 28 M. v. Dijk 163 57 10 C. Kortekaas 200 57 22 Totale uitslag: Excelsior I 646 car.. Luto I 790 car. Luto wint dus met 144 carb. Voor de 1ste klasse zullen nog deelne men: Klein Rustoord I, Roelof arendsveen, Groene Laken I, Leiden, Poort v. Cleef L Leiden, DOS. I, Leiden en O.D.S., Het programma voor de a.s. week is: Maandag 1 Maart: Oude Post I—Luto 2- Donderdag 4 Maart: Klein Rustoord I- Luto I. Ja. man!raar hè?!maaivcn wreken ons op onze bovenburen ze m»». altijd zoo'n spektakel, dat het haast uit te houden isnou kunnen ze eens genieten. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2