OPLOSSINGEN GOEDE OPLOSSINGEN CORRESPONDENTIE Van een trotschen keizer OPLOSSINGEN DER RAADSELS ÜIT HET VORIGE NUMMER: 1. Tin, kin, vin. 2. Straatmaker. 3. Sinaasappel, pil, pan, aas, els. 4. Een boterham. 5. Kei. steen, keisteen. 6. Zeven letters. EEN BOEK dat is zeven letters. 8. Leidsch Dagblad. POEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Abraham Fakkel (brief der vorige week toen te laat ontvangen), Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Geertruida Blote, Dorus de Geus, Kees de Geus. Klaasje van Schaik, C Ouwehand, Jan Plaizier. Cor Plaizier, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Ma- rietje van Vliet. Bernard van Vliet, Anneke Sloos, Matthi van Leeuwen, Marietje La- man. Pauly Laman, Wim Laman, Truus Brugmans. Piet Bik, Ida Marie de Graaf, Mimi Favler. Loekie Favier. Willy van Rijn, Fia de Ridder. Clazina Rijling, Gerrie van Strien, Jan Choufour, Abram Smit, Tonia Uittenhout. Cornelis J. Arbouw, Henny van Vliet, Toos Bouter, Bep Bouter, Karei Ser iier, Johanna Seriier, Herman Seriier, Jan Winterkamp Marie Brokaar. Angenieta Siere. Lydia Botermans, Bennie de Bruin, Freek van der Loo, Corrie van der Loo, Jan Husbos. Gretha Hulsbos, Meintje van den Berg. Mappy Riihrwiem, Brammie Kret, Koosje Kret. Aafje van Haalem, Dirkje van Vegten. Trina van Vegten. Gretha van Veg- ten. Wim de Graaf, Jantje Schouten, Jan- nie Werk. Wim Zilverentant, Piet Zilveren- tant, Gonnie Vens, Piet Arnoldus, Bep Nieboer, Wim Nieboer. Ali Varkevisser, Gretha Varkevisser, Lies Schenkeveld, Dik Schenkeveld, Trulda Overduyn, Theo Brussee. Marietje Hoppenbrouwer, Jopie Voogdt. Bep Vos, Pieter Vos, Jannie van Biezen. Daniël op den Dreest, Jan Uiter dijk. Ria Uiterdijk, Meiske Mulder, Wim Nieuwenburg, Lodewijk Lacourt, Gerda Nieuwkerk, Cor Spoelstra, Coba Verlind, Jack Gijzenij, Tini Gijzenij, Geertruy de Groot, Emma de Groot, Geertrui van Es, Wanter van Es. Jo Drabbe, Meintje Kas- bergen, Rie Kettenis. Elly van dën Boo- gaariSuze van der Spree, Jo Pracht, Niesje Martiin. Ali Stikkelorum, Loekie de la Bije Mien Groenhuyzen, Bep Groen huyzen Annie Schipper. Frans de Water, Mientje de Water, Bep Wlelinga, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Abraham Fak kel (zie correspondentie). Johanna Outs- hoorn, Jan Bronsgeest, Jaap Kruit. Sari Akkerman, Alida van der Holst, Wim Evers, Maria Lepelaar, Corry de la Rie, Jo Wasse naar. van der Breggen. Wim Devilee. Stapels brieven vandaag en veel er bij geschreven bij de raadsels, dus begin ik maar dadelijk aan alle aparte antwoorden. Alida van der Holst ik heb het geheel als operette laten opvoeren, hoofdzakelijk dus zingen maar af en toe ook even wat pra ten. Ja het is echt grappig. Sari Akkerman och het is in ons heele land slecht weer, iedereen klaagt er over, ik voel het ook heel erg. Jaap Kruit het raadsel dat Je nu stuurde over het vlas is mij al zóó dikwijls toege zonden. Van de vorige zal ik wel eens plaatsen. Abraham Fakkel je briefje kwam de vorige week veel te laat, de brieven moeten s Dinsdags vóór 9 uur aan het Bureau L.D. zijn. Jan Bronsgeest ik hoop erg dat je kan schrijven dat je verhoogd bent. C. Ouwehand, hoe is je voornaam Cor nelis? Cobus? Dat is heel naar dat je moeder al jaren ziek is. Heb Je nog broers en zusters? Wou je zoo graag gaan varen, net zooals je vader? Jan en Cor Plaizier het zijn niet elke week prijsraadsels, dat is eens in de 5 of 8 weken, dan staat er duidelijk prijsraad sels boven. Noem mij niet mevrouw ik ben de Raadseltante voor ieder, die wil mee doen. Klaasje van Schaik, zoo. krijg ik met mijn verjaardag al weer iets door jou ge zaagd. Nu met dezen scherpen kouden wind moet je zeker binnen blijven of mag je nu wel naar school? Bep en Wim Nieboer de vorige week heb ik geen brief van jullie ontvangen, heusch niet. Ja B„ jouwen mijn verjaardag nadert al weer, maar om teleurstellingen te voor komen, zeg ik dat ik geen bezoek kan ont vangen. Annie Schipper wat een groote verjaar partij heb je gehad, dat zal wel vroolijk ge weest zijn met zooveel kinderen. Anneke Sloos zoo, zijn Je ouders beiden in de eerste helft van Maart jarig, dus 2 groote feestdagen gauw na elkaar. Alida en Koos Stikkelorum een paar jaar geleden stond mijn portret in de kin derkrant toen ik 60 jaar werd, omdat dat een bijzondere verjaardag werd gevonden. Niesje Martijn ik begrijp heel goed van dat mooie tafelkleed en dat daar geen inkt op mag gemorst, maar neem dan een goed zwart potlood, ik kon dit bijna niet lezen. Elly v d. Boogaart ga nu maar flink lezen, dan word je een knap meisje. Rie Kettenis ik heb er over gelezen dat het een mooie uitvoering was, je vond het zeker wel prettig om mee te doen. Jo Drabbe dat had ik er ook bijgezet, biest, ik ken het wel, het is zeker vergeten bij ongeluk. Geertrui van Es dat zijn mooie cijfers op Je rapport, je was zeker erg blij. Ja ik ver lang ook erg naar beter weer, in de hoop eens minder pijn te hebben. Geertruy en Emma de Groot ik hoop van jullie beiden te hooren dat je verhoogd bent, dat zou prettig zijn. Coba Verlind dus Wim en Elsje beiden goede verjaardagen gehad, wat veel ca deautjes, ze vonden het zeker erg fijn. Gerda Nieuwkerk die anecdote is mij al meermalen toegezonden. Meiske Mulder als deze kinderkrant komt, ben jij aan het feestvieren wel ge feliciteerd veel plezier! Piet Arnoldus dat is jammer hoor, heeft je vader het gelezen? nu dan zal die wel weten, wanneer het geschikt voor je is. Daniël op den Dreest ik heb geen brief van jé ontvangen de vorige week. Was het toen ook zoo'n heel klein papiertje zooals nu? dan is het verloren geraakt, denk ik. Toos en Bep Bouter wel 2 heel verschil lende dingen in de brieven niet waar. Dat is prettig Toos, dat je moeder je mee neemt op dien dag. En wat Bep schreef, is heel aardig hoor ik denk wel dat jullie er plezier van hebt gehad. Clazina Rijling wat een heerlijke verjaar dag, wat heb je veel gekregen. Bij prijs raadsels moet iedereen altijd den leeftijd er onder zetten, bij gewone raadsels hoeft dat niet. Piet Bik dat is prachtig hoor dat Jantje al een half uur in den tafelstoel mag zitten en dat hij dan zoo keurig recht op zit. Drietal Laman weineen, we zijn zoo gauw niet boos. jullie niet en ik ook niet, je mag best één keertje overdoen, jullie behooren toch tot de getrouwen. Ik hoop dat je alle drie verhoogd wordt. Mien en Bep Groenhuyzen ja zeker weet ik M. dat je mij over dat babymanteltje sohreef, prettig hè dat het zoo keurig is geworden. Jo Wassenaar is je moeders verjaardag een prettige feestdag geweest?, zeker wel, alleen jammer dat Jan er niet bij kon zijn, toen heeft hij zeker een flinken brief ge schreven, dat weet ik dat hij zoo goed kan. Wim Nieuwenburg het was een lange brief, je had flink je best gedaan en mij heel aardig verteld over de gezellige Woensdagmiddagen op het Volkshuis dat vind ik een mooie instelling al die clubs daar. Lydia Botermans een mooi cadeau heb je aan grootvader gegeven, ik begrijp dat hij er blij mee was. Ik hoop voor je dat de film mooi zal zijn. Angenieta Siere wat heb je al veel ge breid, en dan in de 8e klasse naaien op de machine, ik merk wel dat je veel van handwerken houdt. Och, zóó fijn vind ik het nu niet om jarig te zijn, maar ik ben zeer dankbaar voor alle vriendschap die men mij dan bewijst. Jack en Tini Gijzenij, ik hoop J. dat je gauw weer beter zult zijn. De sprookjes van Andersen zijn bijzonder mooi dat zullen jullie ook wel merken. Bep en Pieter Vos is Bep dit jaar op Paschen jarig, dat treft mooi hè en dan de vriendin 2en Paaschdag. Jopie Voogdt je mag gerust meedoen, ja je behoort tot de grooteren. Theo Brussee wat je schrijft kan ik o zoo goed begrijpen, want ik ben het zelf ook altijd geweest. Drie zusjes van Vegten jullie waart zeker heel erg blij toen dat kleine zusje weer uit het ziekenhuis mocht. Kruipt ze nu weer thuis rond. Aafje v. Haalem moet je zusje van 4 jaar al een voordracht doen, dat is knap hoor en de anderen ook wat voorstellen? dat is toch zeker openbare les van een kleuter school. Brammie en Koosje Kret mógen samen meedoen en mij Tante noemen. Vinden jullie dit antwoord nu „de boodschap" waar je om vroeg? Wim de Graaf flink hoor doe jij dan maar mee, en je hoeft er heusch geen brief altijd bij te schrijven, de oplossingen alleen is ook al genoeg. Corrie v. d. Loo nu als je zoo goed je best doet en zulke mooie cijfers krijgt, zal je zeker wel overgaan. Freek v. d. Loo je behoeft heusch niet iedere week zooveel nieuws te vertellen, Gezellig hè, telkens familieleden die komen logeeren, of een dag op bezoek. Jan Hulsbos je mist je vriendje Theo zeker erg nu hij een poos weg is, heb je nu een ander om mee te spelen? Gretha Hulsbos dat vind je zeker heel ge zellig om eens een dag en nacht naar een vriendinnetje te gaan, dat vond ik in mijn jeugd ook heerlijk Piet Zilverentant nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, lk hoop dat je een vroolijken feestdag had. Is een zusje van jullie tegelijk met mij jarig? Jantje Schouten al is het wat te vroeg, zal ik je nu maar feliciteeren, beter te vroeg, dan te laat vindt je dat ook niet? Veel plezier! Corrie v. d. Breggen dat begrijp ik dat jullie toen erg bent geschrokken toen met dat auto-ongeluk. Zoo moet je nog: een jaar in de 7e klasse blijven omdat je pas 13 April jarig bent, en 1 April verhooging Drietal Seriier ja hoor, zoodra ik de anecdotes tegenkom in de papieren, zal ik ze plaatsen. Heerlijk dat jullie met goede rapporten thuis kwam. Gonnie Vens neen dat raadsel plaats ik liever niet, om die eerste regel. Je hoeft er heusch niet iedere week een brief bij te schrijven. Jan en Ria Uiterdijk zoo, is Jopie een broertje van Ria, dus een neefje van Jan? Die datum die je vraagt is 10 Maart. Fia de Ridder 'wat kreeg ik nu toch groote vellen vol geteekend geschreven, ik had er heel wat werk mee en jij zóóveel werk om dat alles te teekenen en van alles er bij te schrijven, je was er zeker uren mee bezig? Corry de la Rie schrijf mij gerust op ge woon papier, gebruik niet al die mooie vellen van je verjaardag voor mij. Wat een cadeaux noem je op, nuttige, mooie, lekkere van alles wat. Ziezoo het is klaar, wat een lange cor respondentie, vinden jullie ook niet? Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKERENE. Den Haag, Joh. v. Oldenbarneveltlaan 64. Een anecdote over Czaar Peter. Er wordt van Czaar Peter verteld, dat hij tamelijk trotsch was en zeer gesteld op eerbetoon. In den tijd, dat hij te Zaandam verblijf hield om er grondig den scheeps bouw te leeren je kunt daar nóg zijn huisje zaen! verwachtte hij eens een uitmoodiging van den Engelsehen Koning om naar Londen te komen. Toen nu de hooge heeren van het hof, die hem per soonlijk zouden komen uitnoodigen. erg lang op zich lieten wachten, werd Czaar Peter boos en toen hem eindelijk hun be zoek werd gemeld, besloot hij, hen voor dit getreuzel te straffen. Hij klom dus in de mastkorf van een groot zeilschip en bleef zitten, net zoolang, tot de Engelschen aau boord kwamen en lieten vragen, of het den Czaar behaagde naar beneden te komen Doch de Czaar liet hen zeggen, dat zij, indien zij hem wenschten te spreken, maar omhoog moesten klimmen, als zij tenminste niet onverrichter zake naar En geland wilden terugkeeren. Er zat dus voor de deftige heeren niets anders op dan met hun galacostuums de slingerende touwladder op te klimmen. Zij begroetten daarna plechtig den lachenden Czaar, die hun boodschap met zooveel waardigheid ontving, alsof hij op zijn troon zat.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22