Uit de Rijnstreek IDSCH OAGRI 6R - Tweede B!sd Vrijdag 26 Februari 1937 RADIO NOORDWIJK. Vergadering der N. S. B. Ia het „Hof van Holland" belegde de p Noordwijk der N.S.B. een propagan- fcrgaderlng waar als spreker optrad de r Vlekke, hoofd eener R.K. school te terdam. De groepsleider sprak het ope- swoord. waarna de heer Vlekke zeide, t het dwaas zou zijn te denken, dat de s. thans den verkiezingsstrijd Ingaat. N.S.B voert voortdurend, lederen dag dk uur 'n strijd. Thans ls 't de tijd om tnscliap te vragen van het gevoerde eeringsbeleid. BIJ de kabinetsformatie (t Colijn gezegd, dat hij het een laat- kans zóu geven. WIJ vragen nu: „Is die benut". Spr. ging de historie na, die als de natuur, niet verkracht kan rdcn. zonder dat het loon. de dood, daar- rolgt. De revolutie leerde den klassen- 'd en daaruit volgde de politieke strijd, strijd om het bestaan tusschen de groe- van het volk onderling. Zoo ontstond Marxisme en daar weer uit het Corn- jjsme. Als reactie op het kind van het inisme kwam het fascisme, het natlo- jl-socialisme. Alle partijen, ook de par- ran Colijn, die vast houden aan 't hui- ■e stelsel zullen de consequentie, het Irxisme en het Communisme vrij baan «ven. moeten dragen. De N.S.B. voert j strijd tegen deze consequentieen deze ijd zal ons land niet ontzien. 'Aan de id van actueele gebeurtenissen il- {reerde spr. dit historisch feit. De de- (ratie. de vrijheid van volksinvloed. Is i woord der ijdelheld. De volksinvloed is ifrirt tqf en daad van 1 a 2 min. Deze iheid is. dat het stembiljet in de bus rorpen mag worden, doch zoodra het iet wordt losgelaten, houdt de vrijheid Deze vrijheid Is phraseologle. Noodge- ongen gaan de Roomschen hand in hand rood want het zal slechts mogelijk een extra-parlementair te vormen, als resultaat een volksfront tegen het Wat In Frankrijk in de eerstvolgende maanden staat te gebeuren, wat in [rié op het punt staat gestreden te wor- i zal ook hier ontbranden. Spr. be lt met het aanhalen van meerdere re lingsdaden. waarin de Overheid z. i. ge lid heeft. Na beantwoording van vra- t, volgde sluiting. dezen goed geslaagden ouderavond, waarbij hij o.a. eenlge waardeerende woorden richtte tot de vertrekkende ouderwijzeres, mej. Haantjes, waarna hij voorging in dankgebed. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Herv. School aan de Huis ter cstraat werd een ouderavond gehouden, worzittcr, de heer Joh. G. de Witt na gemeenschappelijk zingen met en las Rom. 8. De secr. bracht ver- ran den vorigen ouderavond uit, ra dr. Zijerveld een causerie hield uitzending van kinderen naar herstel- ues. Verheugend is, dat van vele in ks medewerking in deze wordt ver- De voorz. bracht den spreker dank. !«n geanimeerde gedachtenwisseling oen het werk der kinderen bezichtigen :st 't onderwijzend personeel spreken. RIJNSBURG. Ledenvergadering Gereformeerde Schoolvcreeniging. k Vereeniging tot stichting en instand- j van Scholen met den Bijbel, hield l jaarlijksche ledenvergadering, k voorzitter, de heer A. Noort, opende, litmeenschappelijk gezang, met gebed. |scr., de heer C. v. Klaveren, las de (en en bracht het jaarverslag uit. uit bleek, dat de school aan de Smidt- k: 223 leerlingen telt en de Jullana- Vol 299. b het bestuur namen zitting de heeren It d. Qugten en G. v. Zuilen in de plaats lie heeren A. v. d. Mey en wijlen P. fpperus. ut aanleiding van dit verslag vroeg ds. kbtra of het gewenscht is, dat de leer- ito meer gelijkelijk over de beide scho- verdeeld worden. Het bestuur heeft It taak reeds onder de oogen gezien en lïaatregelen daartoe treffen. De pen- keester, de heer G. D. Kralt, gaf een tóit van de financiën. Hij memoreer- l den overgang aan de gemeente van hooi aan de Smidsstraat teeen 80°/« 1 de geschatte waarde. De vereeniglng 1 een batig saldo van plm. f1000. ®ens de commissie tot het nazien van sten en bescheiden, rapporteerde de |v. d. Eykel alles in orde. k bestuursverkiezing had tot resultaat b de plaats van de aftr. heeren C. averen en G. D. Kralt, gekozen wer- l'-e heeren A. v. d. Mey en C. v. Delft |be voorzitter bracht den aftredenden 5 en penningmeester hartelijk dank [hun vele werkzaamheden in het be ller Vereeniglng. f het zingen van Ps. 89 1 volgde slul- Idoor den heer A. Bouman met dank- komst Herv. Geref. Staatspartij. [ufd. Rijnsburg van de H.G.S. hield [ledenvergadering in de zaal achter prust". Na het zingen van Ps. 25 2, lie voorzitter, de heer W. Kralt. voor 'J en las 2 Samuël 6. Daaraan ver- -j een kort inleidend woord, fvn. secretaris, de heer C. M. Bloe- fW, las de notulen, welke onveran- Merden goedgekeurd. De penning- 7 kon met blijdschap vermelden, dat 1 batig saldo was van f19. f" de ingekomen stukken was een J"s van den heer Peereboom uit Pnenhage, waarin deze zijn uittreden V Partij verdedigde. f1 aanleiding van dit schrijven ont- fj'-h een levendige discussie. De heer feodaal bracht verslag uit van de Naderingen te Utrecht. De voorzit- Penningmeester werden bij accla- 'herkozen. Tot bestuurslid in de va- IBrussee werd gekozen de heer D. fck/ Hz" Jjbespreking van de propaganda voor 'akiezingen en het zingen van Ps. I-Mdgde sluiting met dankgebed door f Bloemendaal. SASSENHEIM. lebeer .1. Meijer, tijdelijk onderwij- ^•7 Je school der Herv. Gemeente al- tljenoemd tot onderwijzer aan de "hooi te Lisse. ALPHEN. Conversie geldleeningen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den raad: Wij ontvingen van de bankiers Hel dring en Plerson te 's-Gravenhage de me- dedeeling, dat zij de beschikking hadden over gelden, welke voor het sluiten van een geldleening met een looptijd Van 10 a 15 jaar in aanmerking kwamen De rente zou bedragen 3'/i"/» 'sjaars bij parikoers en de afsluitprovlsie 1/4 °/o. B. en W. komt dit aanbod zeer gunstig voor. Gebleken ls. 1at in 1937 extra kunnen worden afgelost de restanten van een achttal leeningen, met een rente varleerende van 4 tot 4'/»% 'sjaars. Wanneer tot deze extra aflossing wordt overgegaan zal. indien de gewone aflossing voor 1937 bulten aanmerking wordt gelaten, door het aangaan van een nieuwe leening moeten worden voorzien ln een bedrag van f. 172.950. Met genoemde bankiers zijn B. en W. in nadere onder handeling getreden voor het sluiten van een leening tot genoemd bedrag. Hierom trent is volledige overeenstemming ver kregen, De gelden zullen verstrekt worden op 1 April 1937. Deze conversie zal voor het' Jaar 1937 geen financieel voordeel op leveren, omdat voor extra aflossing van enkele leeningen een boete moet worden betaald en sommige leeningen slechts ln den loop van 1937 kunnen worden afge lost. Hoewel het voordeel dus niet onmid dellijk wordt herelkt, meenen B. en W. toch van het aanbod gebruik te moeten maken, omdat zij daardoor zekerheid ver krijgen. dat ln de naaste toekomst de ren telast daling zal ondergaan. 40-jarig jubileum. Dezer dagen herdacht onze plaatsgenoot de heer P. Hoppenbrouwer zijn 40-jarig jubileum in dienstbetrekking bij de scheeps bouw- en reparatiewerf van de fa. Kem- pers. Feestavond D.O.S. Voor de jongens- en meisjesleden van de Chr. Sportver. D.O.S. was in het IJsclübge- bcruw met de ouders een feestavond geor ganiseerd. De voorzitter de heer A. Groe- neveld, opende. Na gemeenschappelijken zang, trad prof. Bartho op, die met zijn uitgebreid repertoire en goochelkunst-en wist te boeien. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de heeren M. J. dè Jong en P. Zuldam. Ook de voordrachten, uitge voerd door een tweetal leden, vielen zeer ln den smaak. Onder leiding van den di recteur den heer G. W. de Jong. werden verschillende spelen uitgevoerd. De prijzen werden als volgt toegekend: meisjes van 1216 jaar: le pr. T. v. d. Kemp; 2e M. v. Winkel: 3e W. Vlerbergen. Meisjes van 9— 12 jaar: le pr. M. Verschuur; 2e R. Rood nat Meisjes vari 69 jaar le pr. Thea Loos; 2e M. v. d. Meer. Jongens van 1416 jaar: le pr. J. Windhorst; 2e F. v. E-erke! Jongens van 9—12 Jaar: le pr A. Stlgter; 2c D. v. Hemsbergen. De goed geslaagde avond werd. dank zij de uitnemende orga nisatie van den heer Groeneveld en zijn helpers, door den heer Groeneveld ge sloten. In het K. S. A.-gebouw vergaderde de afd. Sassenhelm van het Genootschap van den Stillen Omgang. De voorz., de heer P. v. Dijk, opende en deelde mede. dat de Bedevaart gehouden zal worden ln den nacht van 6 op 7 Maart. Vervolgens werd de regeling der Bede vaart behandeld. Na rondvraag volgde sluiting. VALKENBURG. Jaarverg. Oranjever. „Wilhelmina". De voorzitter, de heer J. v. d. Zwart, opende, waarna de secr. de heer J. v. Leeuwen, de notulen, die vastgesteld wer den. Hij las ook het Jaarverslag. De penningmeester, de heer L. Rhljns- burger deelde mede. dat ontvangen is f. 320.91, uitgaven f.270, batig saldo f. 50.91. De rekening werd nagezien door de heeren C. v. Zwart en W. Marsmeyer. die alles in orde bevonden. De aftr. heeren P. Koot en L. Rhijns- burger werden herkozen en namen hun herbenoeming aan. Als nieuwe leden werden gekozen de heeren P. Vis en N. v. Egmond. zoodat het bestuur weer voltallig is. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter. De heer Visser, w.n. hoofd der Chr. School is benoemd tot onderwijzer aan een school voor M.U.L.O. te Delfshaven, ge meente Rotterdam. VEUR-LEIDSCHENDAM. De heer Louw, gemeente-veldwachter van Veur, is gekozen tot voorzitter van de afd. Stompwijk-Veur-Voorburg van den R.K. Politiebond „St. Michael". VOORHOUT. Nieuw Electrisch gemaal. Dezer dagen is een aanvang gemaakt met de werkzaamheden voor het geheel nieuw te bouwen gemaal, bestemd voor de Luizenmarkt-Polder alhier. In afwijking van het oude watergemaal. zal het nieuwe Voorzien worden van electrische motoren. Ook is volgens het besluit der laatste ver gadering van Ingelanden besloten 't nieu we gemaal in het midden van den polder te plaatsen. Bouwer van dit gemaal is de heer C. J. Meiman, te Sassenhelm. In het vergaderlokaal achter het ge bouw der Ned.-Herv. Gemeente, had een samenkomst plaats tusschen den Kerke- raad. Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Gem., alsmede twee leden van het Classicaal Zendingsbureau te Óegstgeest. Uiteengezet werd de verhouding der Kerk tegenover de Zending. WARMOND. Als voorzitter der in deze gemeente bestaande onderlinge glasverzekering ls benoemd, de heer F. F. J. Slager en als penningmeester de heer J. Uit den Boo gaard, terwijl als secretaris werd benoemd de heer L. Oudshoom. Door den Commissaris der Koningin is aan Q. v. d. Vlugt vergunning verleend tot het vangen, dooden en vervoeren van mol len in den Hellegatspolder onder deze ge meente. ZEVENHOVEN. Door de politie van Kamerik is het gelukt A. S. alhier op te sporen, die daar met zijn auto den heer R. uit Wilnis en mej. B. te Kamerik aanreed en waardoor zij in de diepe en breede wetering terecht waren gekomen. In de vergadering van de Ver „Voor zorg" bleek dat ongeveer f. 2,50 in kas was. Herkozen werden tot bestuursleden de heeren G. J de Bruijn, penningmeester, H. Bos en D. Spek, commissarissen, laatstge noemden in de plaats van den heer S. Vonk wegens vertrek. BODEGRAVEN. On het schietconoours te Wassenaar behaalde de schietvereeniging „Willem Teil" alhier een eersten prils ln den korps- wedstrlid op K.S.O. geweren en een tweeden prijs ln den wedstrijd op buks. Bovendien behaalden talrijke leden prijzen op de per- soneele banen, terwlll de heer A Veelen- turf moet loten om het kampioenschap KSO Onder leiding van den heer A. H. v. d. Most werd de jaarvergadering gehouden van de Liberale Kiesver „Gemeentebelang" De jaarverslagen werden uitgebracht: de penningmeester kon op een klein voordee- lig saldo wijzen. Besloten werd een spreker uit te noodigen tegen de a.s. Kamerver kiezingen. Een prettige bespreking werd gehouden over gemeentezaken. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van twee rijwielen. Eigenlijk wer den 4 aangiften gedaan, maar twee waren door baldadigen verstopt en kwamen later terecht. De beide anderen zijn er echter vandoor. Het Oranje-comité vertoonde de film van de K, 18 met een film van het Ko ninklijk Bruidspaar in Polen. In de jaarlijksche vergadering van manslidmaten der Geref. Kerk, gehouden onder presidium van ds. Dam, werden rap porten uitgebracht van het beheer der financiën van Kerk, Diaconie en Zending, gevolgd door een bespreking. KOUDEKERK. De restauratie der Ned. Herv. Kerk. De restauratie der Ned. Herv. Kerk is in zooverre gevorderd, dat te beginnen met a.s. Zondag de godsdienstoefeningen weer in het kerkgebouw plaats vinden. De oude regel zal worden gevolgd van één dienst des morgens en 's avonds, aanvangende te halftien en halfzeven. Voorloopig zullen de zijgevels met stoelen en het midden schip met de oude banken worden bezet, daar hieromtrent nog een nadere regeling volgt. Ook zal het kleine oreel nog dienst deen. tot het groote gereed is. In de Ned Herv. School werd onder groote belangstelling een ouderavond ge houden. De voorzitter ds. Odé opende, waarna het hoofd der school de heer A. Mieog sprak over: „Praktische Vader landsliefde", de heer C. Stroo over „Het leven van Bunjan", „Momentopnamen" door mej. Oostveen en „Die met Jezus waren" door den heer J. van der Sterre. In de pauze was er gelegenheid tot be zichtiging van het werk der kinderen. Ds. Odé sloot met een toepasselijk woord, waar na de heer Mieog voorging in dankzegging. BOSKOOP. 3 d' Een ongeval,, dai-tgoed afliep. Aan de Hefbrug botste de bloemen- auto van den heer PTR. alhier tegen de afsluitboom van de geopende Gouwebrug. Niettegenstaande het stoplicht op onvei lig stond, reed de besetuurder met groote vaart op de afsluitboom. De bestuurder, een zoon van den heer R. kwam er tame lijk goed af doch de cabine werd geheel in elkaar gedrukt, terwijl de boom, alsmede de leuning der brug ernstig werden ontzet. De auto moest weggesleept worden. Voor een zeer goed gevulde zaal heeft de Arb. Geh.-Onth. Tooneelcl. „Den zwakke tot steun" ln hotel Klaassen haar eerste tooneelavond gegeven in dit seizoen. Er werd vlot gespeeld. Het tooneelstuk „Onder één dak" kwam uitstekend tot haar recht en oogstte een stormachtig applaus. Een geanimeerd bal sloot dezen goed geslaag den avond. HAZERSWOUDE. Ouderavond School Ned. Herv. Gemeente. De avond werd ingezet met enkele aar dige zangspelletjes, uitgevoerd door leer lingen der le en 2e klasse, onder leiding van hun onderwijzeres, mej. Matze. In de school werd het mooie werk der leerlingen bezichtigd, waarna in „Salvatori" een geanimeerde ouderavond gehouden ls, geopend door ds. Kiehl. die liet zingen Ps. 105, vers 5 en 6, waarna hij 1 Cor. 7 vers 1—14 voorlas, gevolgd door een uitvoerige bespreking dezer verzen Oa. deed spr. mede naar voren komen, het belang van een eigen school voor de Herv. Gem. Uit het verslag van. den penningmeester bleek, dat f. 160.81 in kas is Hierbij komt dan nog de verkoop van een 20-tal schapen, die verschillende leden dezen zomer be langeloos hebben geweid. De financieele toestand is dus gunstig. De heeren Verheul en Cors bevonden alles in goede orde. De secretaris, de heer Brinks, bracht een verslag van het afgeloopen schooljaar. De voorzitter bracht allen. o.a. ook de dameskrans. de P.A.C. en den schepenhou ders dank voor hun werk. Het hoofd der school, de heer Jansen, gaf o.a. een referaat over „Rechten en Plichten der Ouders". Ds. Khiel dankte hem voor zijn mooie werk, waarna de heer C. Kwartel „Stroom lijn" en de heer Oors: ,De Schoenlapper van Alexandrië" voordroeg. Tot slot werd gezongen Gez. 96 en sprak de heer Jac. de Kort een dankgebed uit. Ouderavond „School met den Bijbel". .De school met. den Bijbel" hoofd de heer B. Offringa hield haar jaarlijkschen ouderavond. Eerst, was er gelegenheid tot het bezich tigen van het fraaie werk der leerlingen. De heer IJ. Bol opende namens het be stuur. na het zingen van ps. 119 53 met gebed. Leerlingen hielden met vrijmoedigheid voordrachten, die uitstekend in den smaak vielen. De heer Timmer van Zeist vertoonde een film over' „Bartimues" de Christ, inrich ting voor blinde kinderen te Zeist. De heer G Dreschage behandelde het onderwerp: „Gehoorzaamheid" waarin menige nuttige wenk werd gegeven. Het hoofd der school de heer B. Offringa sloot WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. De schoolkwestie De Raadhuisbouw. De raad vergaderde. De voorzitter deelde mede, dat de bedrijven over 1936 de vol gende winsten hebben gemaakt: Gasbedrijf f. 5038.11; electriciteitsbedrijf f. 1091S.931/-; waterleidingbedrijf f. 3283.55'/i. terwijl de bedrijven nog restltueeren voor kosten straatverlichting f. 3462.90. B. en W. stellen voor de gemeente voor den Raad van State voor de schoolkwestie te doen vertegenwoordigen door mr. Th. G. Donner te 's-Gravenhage waarvoor een crediet wordt gevraagd van f. 100.De heer Oudljk zeide dat dé financieele com missie hiermee accoord gaat. De heer van der Hee zag in dit voorstel een symptoom, dat de zaak voor de gemeente zwak staat. Om redenen van gemeentebelang is spr. tegen. De heer Ultbeijerse vroeg, waarom B. en W. zelf niet gaan als zij zoo knap zijn. De voorzitter antwoordde, dat er al tijd nog knappere menschen zijn. De heer Donner is een onderwijsspecialist bij uit nemendheid. De heer van der Hee: „Het is voor ons belang niet goed. dat een advo caat dat doet". De heer Pllle vestigde er de aandacht op, dat de heer van der Hee niet zit voor eigenbelang, doch voor ge meentebelang. De heer van der Hee trok zijn woorden in. Het voorstel werd ten slotte aangenomen met 11 tegen 2 st. Te gen de heeren van der Hee en Uitbeijerse. De voorzitter: „Het oude liedje". Een voorstel om een tweetal leeningen, groot f. 24000.en f. 41000rentende resp. 41/4% en 4 1/8% te converteeren in een leening rentende 3werd met alg. st. aangenomen. B. en W. en de commissie ad hoe heb ben over den raadhuisbouw vergaderd. Thans wordt voorgesteld ook het kantoor van den ontvanger naar den Henegouwer- weg te brengen (meerdere kosten f. 4000) en aan het raadhuis alleen een kluis te bouwen (besparing f. 9000.waardoor een bezuiniging wordt verkregen van f. 5000. Het gaat er dus om, of de raad het oude plan wil uitvoeren, of dat hij f. 5000. wli bezuinigen door het nieuwe plan. De heer van der Hee verklaarde zich te gen. omdat kosten gemaakt worden van f. 38000.die door de belastingbetalers moeten worden opgebracht. De voorzitter antwoordde, dat het juist een voordeel is voor de belastingbetalers. Want wordt dit plan niet aangenomen, dan komt 't voor stel dat' in de vorige vergadering is aan genomen en dat kost f. 5000.méér dan het nieuwe plan. De heer Pille stelde voor, om in de be steksbepalingen op te nemen de bepalin gen van het landelijke collectieve arbeids contract, opdat de aannemers geen mis bruik kunnen maken van de werkloosheid door te lage loonen uit te keeren. De loo- nen. die in de omgeving zijn betaald, zijn schandelijk laag geweest. Ook de concur rentie onder de aannemers is van dien aard dat. de aanneming gaat ten koste van de arbeiders. De voorzitter zeide helaas te moeten toe geven. dat door enkele uitvoerders te lage loonen zijn gegeven. Er waren menschen, die geen f. 14.— in de week konden ma ken. Na discussie trok de heer Pille zijn voorstel in. omdat het opnemen van de be palingen. niet die uitwerking zal heb ben. die er van konden worden verwacht. De voorzitter zeide, dat de kostenbereke ning is gemaakt op den plaatselijken loon- standaard. Waar dat mogelijk is, zullen B. en W. trachten, dat alle menschen die aan het werk komen door de plannen een be hoorlijke boterham zullen verdienen. De voorzitter vroeg den raad om B. en W. machtiging te verleenen, zoo het nieu we plan wordt aangenomen, de details na der uit te werken. Het voorstel van B. en W. werd met op 1 na alg. st. aangenomen. Tegen de bezuiniging stemde de heer van der Hee. Hierop sluiting. ZOETERMEER. Vergadering der N.S.B. De N.S.B. hield een openbare propa- ganda-avond in het gymnastiekgebouw. Na een welkomstwoord hield de heer Meulenbroek een betoog tegen de S.D.A.P., waarvan hij vele jaren lid is geweest. De S.D.A.P. heeft z. i. steeds getoond niet te doen. wal de N.S.B. zich ten doel stelt, n.l. een organisatie vormen, die het gehééle volk omvat. De S.D.A.P. heeft nog niet be reikt. wat de N.SB. in 5 jaar tijd tot stand bracht. Hun leiders verschaffen zich baantjes die goed betaald worden, doch voor den arbei der wordt niet ten volle gewerkt. De S.D.A.P. beweert dat door de devalua tie de levensmiddelen ongeveer 2" duurder zijn geworden, doch wij beweren dat dit een leugen is, doordat de levensstandaard min stens 20"/» duurder is. De leiders der S.D.A.P. draaien ten bate van eigen inkomsten. De ZATERDAG 27 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. - VARA-Uitzending, 10.0010.20 voorm. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding 10.20: Orgelspel, declamatie en Gram.pl. 12.001.45: Gram.pl. 2.00: Fllm- praatje 2.15: „Les Ménétriers" en gram.- pl 3.15: Schaakpraatje 3.30: VAR-A- Orkest 4.05: „De organisatie van de Jonge arbeiders", causerie 4.15: Vervolg concert 4.45: „De geschiedenis der Rus sische Revolutie", causerie 5.00: Gram.- pl. 5.40: Literaire causerie 6.00: Or gelspel m.m.v. soliste 6.30: „Filmland" 7.00: Limburgsche uitzending 7.30: Bijbelvertellingen 8.00: Herh. S.O.S.-Ber. 8.03: Berichten ANP., VARA-Varia 8.15: VARA-Orkest en gram.pl. 8.50: Toespraak 9.00: De Ramblers, The Blue Rhythm Singers en solisten 10.00: Be richten 11.1012.00: Gram.pl. Hilversum II 301 M. - KRO-Ultzending - 8.009.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00: Berichten 12.15: De KRO-Melodisten 1.00: Gram.pl. 1.20: KRO-orkest 2.00: Voor de jeugd 2.30: Gram.pl. 3.00: Kinderuur 4.05 Gram.pl. 4.15: KRO-Kamerorkest 4.45 Gram.pl. 5.00: KRO-Orkest 5.30: Esperantonieuws 5.45: Voor Kath. Pad vinders 6.15: Gram.pl. 6.20: Journ. weekoverzicht 6.45: Gram.pl. 7.00: Be richten 7.15: Kath. RVU. 7.35: Ac tueele aetherflitsen 8.00: Berichten ANP, Mededeelingen 8.10: Meditatie 8.30: KRO-Melodisten en solisten 9.30: Gra- mofoonpl. 10.00: Declamatie met muzi kale omlijsting 10.30: Berichten ANP. 10.40: Fllmpraatje 10.5512.00. Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.05: Kookpraatje 11.20: Orgelspel 11.50: Het Bronk- hurst Trio 12.50: Gram.pl. - 1.20: Sport- repertage 1.40: Het Commodore Grand - orkest 2.20: Zang en piano 3.10 Sport- reportage 4.55: Declamatie 5.15Gra- mofoonpl. 5.35: Rol Fox en zijn Band 6. 20: Berichten 6.35: Sportnieuws 6 50: Welsch intermezzo 7.05 BBC-Orkest 7.50: Radiojournaal 8.20: Variété 6.20: Berichten 6.35: Sportnieuws 10.20: BBC-Theater-orkest m. m.v. solist 11.30: Henry Hall' Hour 11.50: Berichten 12.0012.20: Henry Hall's Music Makers. Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20: Gra- mofoonpl. 9.50: Orkestconcert 11.50: Gram.pl. 1.35: Zang 1.50 en 3.20: Gra- mofoonpl. 5.50: Jazz-orkest 8.20: Zang en viool 9.05: Omroeporkest en Raugel- koor. Keulen, 456 M. 5.50: W. Noack's orkest en mandolinekwintet 7.50: S.A.-Orkest 11.20: Silez. Philh. orkest en solisten 1.35: Gram.pl. 3.20: Omroepkleinorkest, -koor en solisten 5.25: Omroepkwintet 7.30: Vroolijk programma 10.05—11.20: Om- roepdansorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Omroepdansorkest 1.30: Klein orkest 1.502.20 en 2.23: Gra- mofoonpl. 2.50 Conservatoriumconcert 4.20 en 4.50: Gram.pl. 5.20: Russisch or kest 6.35: GTam.pl. 7.20: Piano-recital 8.20: Cabaret 9.20: Symphonieconcert 10.50: Gram.pl. 11.35—12.20: Omroep dansorkest. 484 M.12.20: Gram.pl. 12.50: Omroep kleinorkest 1.30: Omroepdansorkest 1.50: Gram.pl. 2.23: A. Felleman's orkest 3.20: Zang 3.35: Vervolg A. Felleman's orkest 4.20: „Franciscus"-oratorium 7.30: Gram.pl. 8.20: Zang- en plano recital 8.50Radlotooneel met muziek 9.40: Zang 9.55: Omroeporkest 10.30: Omroepdansorkest 11.20—12.20: Gramo- foonplaten. Deutschlandsender, 1571 M 7.30: Gev. programma uit. Lübeck mr m. v. solisten en orkesten 9.20: Berichten 9.40: Sport nieuws 10.05: Weerbericht 10.20—12.15 Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 27 Februari. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO, NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Keulen of diversen 9 50: Parijs Radio 13.05: Brussel VI. 13.35: Keulen olm. 15.05: Brussel Fr. 15.20: Keulen 16.20: Brussel Fr. 19.30: Keulen 21.20: Beromünster 21.35: BoedaDest of diversen 23.25: Berlijn. 4e programma: 8.00: Brussel VI 9.20: Gram.muz. G.R.D. 9.50: Keulen 10.35: Londen Ree 11.20: Droitwich 13.20: Londen Ree. 17.20: Droitwich 18.20: diversen 18.50: Brussel VI. 19.50: Droitwich 21.40: Weenen of diversen 22.50: Londen Ree. Wijzigingen voorbehouden. arbeider staat bij hen op de laatste plaats; zij beschouwen den arbeid als een noodza kelijk kwaad. De N.S.B. beschouwt den ar beid als een eer. maar de arbeider is zijn loon waardig. Wij willen in de N.S.B. mede zeggenschap in het bedrijf, doch zullen ook mede de verantwoordelijkheid dragen. Wij willen als volksgenooten opbouwen, wat steeds te niet is gedaan. Wij willen voor de ouden van dagen zor gen en de kloof overbruggen tot heil der natie. Hierna sprak de heer Nije over: „Eén is het Volk van Nederland We zullen begrijpen, aldus spr., hoe de verhoudingen zijn tusschen verschillende richtingen. Laten wij elkaar eerlijk in de oogen zien en trachten een eensgezind volk op te bou wen. Eenheid willen we. want we zijn ge bonden aan de historie met een kernge dachte „Christelijk". Wij willen vrijheid van godsdienst, doch een organisch geheel, een corporatieve staat. Wij willen steeds het goede bevorderen en het kwade nalaten en strijden tegen de leugen van de demccratie. Wij zullen steeds het communisme be strijden en streven naar een geest, die het goede wi!. Na het beantwoorden van vragen en het zingen van het Wilhelmus, werd deze druk bezochte vergadering gesloten. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7