LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 26 Februari 193} Gemeenteraad van Leiden NAGEKOMEK BERICHTEN SPORT Uit de Omstreken AGENDA (Zitting van hedenmiddag). DE BEGROOTING. Behandeling der artikelen. Uitgaven. Zooals gebruikelijk werd hedenmiddag nu de "Raad aan de eigenlijke begrooting be gon, een aanvang gemaakt met de Uitga ven. Bij art. 226 (jaarwedden wethouders) verdedigt de heer v. d. Laan zijn voorstel. Gedeputeerde Staten in overweging te geven, de jaarwedden der Wethouders met 10 o. o te verminderen. Dit om deze korting meer in overeen stemming te brengen met de kortingen op ambtenaren en vooral onderwijzers. Een korting van 10 pof,, zal ook minder gegoe den niet uitsluiten van dit ambt. De heer v. ECK bestrijdt dit voorstel als ondemocratisch en in strijd met het ge meentebelang. Voor wethouder moet de keus zoo ruim mogelijk kunnen zijn en financiën mogen daarbij geen bezwaren Zijn. Eerder zouden de jaarwedden dienen te worden verhoogd. De VOORZITTER is het grootendeels met den heer v. Eek eens. De salarissen zijn hier laag. Het voorstel v. d. Laan wordt ingetrokken. Bij art. 229 (presentiegelden raadsleden) verdedigt de heer v. d .LAAN een voorstel Ged. Staten in overweging te geven, de presentiegelden der leden van den Raad tot op de helft te verminderen. 't Kan z.i. ook de zittingen bekorten. De heer WILBRINK oordeelt dit stand punt klein en minderwaardig. Totaal af schaffen zou neg een standpunt zijn. f4. per zitting is toch zeker niet te veel. Ook de heer v. ECK bestrijdt het voor stel. Scherp laakt hij het gezegde over be korting der besprekingen door halveering van deze gelden en hij dringt aan deze uitlating In te trekken. Nadat nog de heer v. ROSMALEN zich tegen heeft verklaard, trekt de heer v. d. Laan ook dit voorstel in. Bij art. 244 zijn twee voor-telen van der Laan. 1 De kosten der abonnementen voor telefoon voor de leden van den Raad tot on de helft te verminderen, behalve voor de Wethouders. 2e. De vergoeding voor de kosten van locale telefoongesprekken alleen toe te kennen aan B. en W. en eenige hoofdamb tenaren, door B. en W. te bepalen. Spr. wijst er nog op. hoe deze besluiten door de betrokkenen zelf werden genomen, hetgeen tot dubbele voorzichtigheid noopt. Hij komt in een schuitje met den heer Groeneveld, die ook verlaging voorstaat. De heer GROENEVELD: Niks hoor. De VOORZITTER: Ik zou bang zijn om kapitein op dat schuitje te zijn! De heer GROENEVELD stelt voor: De Gemeenteraad besluit een maximum-ver goeding aan telefoongesprekken vast te stellen a. Voor de gemeentelijke woningaanslul- tlng van de leden van het College van B. en W. (de gemeentesecretaris Inbegrepen) op ten hoogste f. 20 per jaar. b. Voor alle overige gemeentelijke wo ningaansluitingen op ten hoogste f. 10.— pet jaar. De voorstellen-v. d. Laan worden door hem bestreden als zijnde niet in het ge meentebelang. Ook de heer WILBRINK doet dit,, al zou hij een voorstel om raadsleden, die toch al telefoon hadden uit te schakelen, steunen Met het voorstel-Groeneveld kan hU evenmin meegaan. De heer LOMBERT meent, dat op de aansluitingen van de ambtenaren nog wel te bezuinigen is. Met de voorstellen van de heeren v. d. Laan en Groeneveld sub a zal hij niet meegaan, wel met sub b. Nadat ook de heer BERGERS de voor stellen heeft bestreden, ontraadt ook de VOORZITTER deze, zich daarbij beroepend op de practyk. Een vaste Ujn is niet uit te stippelen. Spr. stelt voor om de voorstellen-Groene- veld in handen van B. en W. te stellen voor praeadvies en raadt den heer v. d. Laan aan. zün voorstellen terug te nemen. Aldus geschiedt. (De zitting duur* voort.) CRICKET. DE VIJFDE TOETSWEDSTRIJD. Vandaag is te Melbourne de vyfde en laatste toetswedstryd tusschen Engeland en Australië begonnen, welke, naar men weet, de beslissing moet brengen, omdat belde landen twee overwinningen in de vooraf gaande ontmoetingen konden behalen. Australië won de toss en aan het einde van den eersten speeldag waren er nog slechts 3 wickets gevallen en bedroeg de score 342 runs. Bradman was daarbij 165 pot out en Mc. Cabe scoorde eveneens een century met 112. toen hy door Farnes op het bowlen van Verity gevangen werd. KORFBAL. „DE ALGEMEENE" IS ZELFSTANDIG GEWORDEN. Men deelt ons mede dat de Leidsche Korfbalclub „De Algemeene" vanaf heden zelfstandig is geworden, dus geen onder - afdeeling meer is van den Alg. Ned. Bond v. Handels- en Kantoorbedienden. Het sport- bestuur is volledig gehandhaafd en luidt als volgt: W. van der Broek, voorzitter; F. C. van Vliet, secr.-pennlngm.. Leuvenstraat 16, Leiden; C. H. Holswllder, wedstr.-secr., Nip- ponstraat 7; T. de Beer. commissaris; G. M. Kikkert, commissaris: mej. A. M, Overeen 2e secretaresse; mevr. A. v. d. Broekde Wit, commissaresse. De aanleiding tot dit zelfstandig worden is geweest, dat de club niet meer aan de eischen van den bond kon voldoen, in ver band met een bepaling, dat haar leden, lid of huisgenoot-lid van bovengenoemden bond moeten zyn. VOETBAL. DELFT—LEIDEN VOOR STUDENTEN Het elftal van de Unitas Stud. Lugd. Ba- tava heeft gisteren te Delft met 5—3 ge wonnen van den Delftschen Studenten- bond. BINNENLAND. DE STRANDING VAN DE „ANGELINA". By de Nederl.-Indische tankstoomboot maatschappij is een telegram binnenge komen, waarin nadere mededeellngen wor den verstrekt betreffende de pogingen om de „Angeline" welke by Formosa gestrand is te bergen. Naar men weet was er uit Foetsjau een bergingsvaartulg vertrokken. Dc nadere berichten wijzen erop, dat er nog hoop bestaat het schip te behouden Het weer is goed en wanneer dit nog eenige dagen zoo biyft bestaat er alle kans dat het schip vlot komt. HET JUBILEUM VAN DE VEREEN. VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. Rede van mr. Droogleever Fortuyn. Vanmorgen is in de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage de algemeene vergadering van de Vereeniging van Ne- derlandsche gemeenten gehouden, welke ditmaal voor een groot gedeelte in 't tee- ken van het zilveren jubileum van deze vereeniging stond. Zoo was de zaal ver sierd met de wapens van een groot aantal Nederlandsche gemeenten, en gaf de voor zitter mr. P. Droogleever Fortuyn, burge meester van Rotterdam, in zijn openings rede een kort historisch overzicht van den groei van de vereeniging, die op dit oogen- blik van de 1.056 gemeenten, welke ons land heeft, er 1.002 onder haar leden .telt. die bijna 99 procent van de bevolking verte genwoordigen. Spr. demonstreerde met cij fers hoe in den loop der jaren het aantal uitgebrachte adviezen is toegenomen. Ver der stond spr. nog stil by den meer com- nicrcieele kant van het werk der vereeni ging, de verzekeringscontracten, de cen trale inkoop, en by het contact der ver eeniging met het buitenland. Tenslotte constateerend dat de vereeniging niet al leen in eigen kring, maar ook door de re- gcerlng gewaardeerd wordt, stelde hy vast. dat de vereeniging met vertrouwen de vol gende 25 jaar tegemoet kan gaan. BRANDJE TE AMSTERDAM. By het wegbranden van yzerwerk met een autogeenbrander is vanmiddag tegen 12 uur brand ontstaan in het leegstaande winkelpand P C. Hooftstraat hoek Hobbe- mastraat te Amsterdam, dat verbouwd wordt. Het voorste deel van de le etage brandde uit. De winkel kreeg veel water schade. BUITENLAND. DE CANADEESCHE BEGROOTING. Naax uit Ottawa wordt gemeld, heeft de Canadeesehe minister van financiën. Dun ning. gisteren de nieuwe begrooting voor het dienstjaar 1937/1938 in het Lagerhuis Ingediend. De totale inkomsten worden ge raamd op 485 miliioen, de totale uitgaven op 520 miliioen dollar. De staatsschuld zal aan het einde des jaars zyn opgeloopen tot drie milliard dollar. DE HONGAARSCHE MIJNSTAKING. Uit Pees wordt gemeld, dat de mynwer- kers. die Dinsdag het werk hadden neer gelegd, en beneden in de mijnen bleven, hun staking hebben geëindigd en naar de oppervlakte zyn gekomen. De mljndirectle heeft onmiddellijk een technisch onder zoek naar den toestand in de myn laten instellen. De onderhandelingen over de loonen, die door ,de staking werden afgebroken, zyn door de directie en vakvereeniging hervat. AALSMEER. Aanhouding van twee dieven. Het is de politi ealhier gelukt de daders aan te houden van talryke Inbraken en diefstallen, welke hier, v.n.l. in het Oostelijk deel der gemeente, gepleegd werden. Zy (een tweetal kweekersknechts) moeten reeds bekend hebben aan een groot aantal inbra ken, diefstallen e.d.. welke hier den laatsten rijd gesignaleerd werden, schuldig te zijn. Alles bleek van hun gading te zyn; geld, sigaren, vleesch, spek eieren, werden door hen voor goeden buit verklaard: ook kolo niale waren bleken zy goed te kunnen ge bruiken! Het is voor de inwoners ongetwij feld een opluchting, dat de politie hen heeft kunnen opsporen. HAARLEMMERMEER. 75-jarig bestaan van „Concordia". Het concours van rederykerskamers en tooneelvereenigingen, dat in de Beurs te Hoofddorp ter gelegenheid van het 75-Ja- rig bestaan van de ver. „Concordia" ge houden wordt, werd in een feesteiyke bij eenkomst beëindigd met het optreden van do mededingende vereeniging: Haarlem- sche Tooneelver. ..Jacob van Lennep". met t stuk Pro Domo" van jhr. A. W. O. van Riemsdyk. De zaal was flink bezet. Het was een genotvolle avond. Geslaagde Zanguitvoering. Onder groote belangstelling gaf de Chr. Gem. Zangver. ..Wijd Hem Uw Lied" te Nieuw-Vennep haar eerste uitvoering in de Chr. Geref. Kerk met medewerking van de Christ. Mannenver. „Con Amore". De voorz. opende met gebed, nadat ge zongen was Ps. 48 4. Dan gaf hij een kort overzicht van deze jonge vereeniging. Onder leiding van den directeur den heer Corn. Bokhorst is toen op verdienstelijke wijze gezongen. Deze geslaagde uitvoering is door den heer S. Bokhorst gesloten met gebed, na dat gezongen was Ps. 138 3 By dc door het kerkbestuur van de R.K. Parochiekerk aan. den Hoofdweg by den Spaarnwouderweg gehouden aanbe steding van het bouwen van een R.K, kerk in het Badhoevedorp (verm. aan de Schuil- hoevelaan) werd het laagst ingeschreven door de fa. Gebrs. Randsdorp naby Lisse alhier voor f. 40.970.Architect is de heer J. M. van Hardenveld. HILLEGOM. Geslaagd concert van „Asaf". De Chr. Gem. Zangver. „Asaf" gaf een concert in de groote zaal van „Flora", on der leiding van den dirigent den heer Alex. Schellevis. Medewerking verleende het Bach-orkest der Bethlehemkerk uit Den Haag, waarvan de heer Schellevis ook di rigent is. Solisten waren mej._Rie de Geus (sopraan), de heer Kees Smulders (tenor), de heer Jo Vroiyk bariton i en de heer Wim Hoek (fluit). De begeleiding aan den vleugel, werd verzorgd door den heer Math. Keulemans. De heer J. C. de Koning opende met gebed en een korte toespraak. Het eerste nummer was „Te Deum Lau- damus" van Jos. Haydn, voor koor met orkest-begeleiding. Wim van Hoek (fluit) gaf het concert in D. van W. A. Mozart me» orkestbegelei ding, wat warmen byval vond. Het koor zong met solisten en orkest het onvoltooide oratorium ..Christus" van F. Mendelssohn-Bartholdy dat met onver deelde aandacht gevolgd en zeer gewaar deerd is. Na de pauze is Konzert in G voor piano en orkest van Bach uitgevoerd, waarna het koor het eerste deel zong uit het orato rium „Die Schöpfung" van Jos. Haydn, eveneens met solisten en orkest. Hiermede hadden zoowel de dirigent als het koor en de solisten veel succes! Mej. de Geus is gehuldigd met bloemen. Ds. A. K. Krabbe dankte den nieuwen dirigent van „Asaf" den heer Schellevis, hartelijk voor zijn bekwame leiding, als mede koor, orkest, solisten en pianist voor dezen avond van hoog kunstgenot en wy- ding in dezen lydenstijd. Hij sloot met dankgebed. Op de bloembollenbeurs. die door 170 personen bezocht was. heerschte een le- verdige handel in gladiolen. Men begint nu al zaken te doen in leverbare tulpen. KATWIJK AAN DEN RIJN. 121!-jarig jubileum Geref. School. In de zaal der Geref. Kerk werd in een samenkomst met bestuur, personeel, ouders en leden der schoolvereeniging het 12'/:- jarig bestaan der school herdacht, waaraan tevens de jaarlyksche ouderavond was ver bonden. Door de goede zorgen van enkele bestuursleden en een vriend der school was de zaal gezellig ingericht en met bloe men versierd. Nadat de voorzitter der schoolver. ds. H. Meyering had geopend, wees hij op het bijzondere karakter van dezen avond van gedenken en afscheid nemen. Als we het tijdperk van het bestaan der school over zien past het God te danken voor den ge noten zegen Spr. hoopte, dat door deze avond de band aan de school versterkt mocht worden en alles zou mogen strekken tot verheerlijking van Gods Naam. Een aantal leerlingen der hoogste klas sen zong onder leiding van mej. J. A. Schut een viertal liederen, die byzonder in de smaak vielen. Het hoofd der school, de heer W. van Veen, gaf een overzicht over de 12'/« jaar van het bestaan'der school. De school werd geopend 26 Aug. 1924; sedert dien tyd kon ongestoord het onder- wys gegeven worden, terwyi al dien tyd hetzelfde personeel aan de school heeft ge werkt De school werd geopend in de er kentenis, dat alles afhangt van den zegen van God. En wanneer het tijdperk vin 12»/;-jaar wordt overzien, dan past een woord van dank aan God, die de school kenneiyk heeft gezegend. Het aantal leer lingen was steeds zoodanig, dat het perso neel gehandhaafd kon blijven, al was er in 1938 een nauwe ontkoming, toen het ge middelde aantal eerllngen precies het be- noodlgde aantal bedroeg. De school werd door 326 leerlingen bezocht. Twee sterfge vallen hadden plaats, terwyi eén der oud leerlingen is overleden. Van de overleden oud-bestuursleden werden met dankbaar heid herdacht de heeren W. Schoneveld, Jac. Wassenaar en J. P. Bekker. Ds. H. Meijering heeft van de oprichting der school af, als voorzitter gefungeerd. Spr. feliciteerde namens het personeel het be stuur met haar 12'/!jarig jubileum. Spr. wende zich tot mej. J. A. Schut, die 1 April a s. wegens huwelijk de school gaat verlaten en dankte haar voor alles, wat zij in deze 12'/: jaar in het belang der school heeft gedaan. Ds. Meyeriyg sprak namens het bestuur woorden van waardeering tot het hoofd en het overige personeel. Zij hebben bewezen, dat zy ten vole voor hun taak berekend zijn. Spr roemde de hartelijke samenwer king van bestuur en personeel en sprak den wensch uit, dat deze ook in de toekomst bestendigd zal blijven. Daarna bood hij mej. Schut, namens de schoolvereeniging een stoffelyk bewys van erkentelykheia aan. Mej. J. A. Schut sprak een kort afscheids woord, waarby zy hartelijk dank bracht voor de mooie cadeaux en het meeleven van de ouders. De heer J. de Kreek hield onder groote aandacht een lezing over „Het Kinder gebed". Een mooi moment van dezen voortref felijk geslaagden avond was voorzeker ook, toen mevr. Van Veen haar dank betuigde voor het hartelyk meeleven tydens haar ernstige ziekte. De heer G. Varkevisser complimenteerde namens de' ouders het bestuur. De voorzitter sprak een dankend slot woord Van de gelegenheid om het werk der kin deren te bezichtigen is een druk gebruik gemaakt. De Tuinbouw. Het v.n. product van aanvoer Is de was- peen. Uit alles blijkt dat. de gewassen aan- z'enliik beter zün geweest dan vorig iaar. Toen waren ei vele -'lacht-offers bii wier de oo?;' totaa' mls'ukt was Bil v'er dat niet. het ?eva' was was de ultkoms4 be vredigen-1 som- ze?- voed. Thans is het bil büna allen psn e,?chte ob'oreng;t van- wege de voortduren-1 lage nriizen. Een groote hoeveelheid gaat weg voor den minimumprys van f. 1 oer 100 K.G., een gedeelte brengt, van f. 1.502 op en een nog kleiner gedeelte, wat extra is, gaat voor f. 2.50 tot f.3 per 200 KG Groene kool gaat ook niet best, dit wordt gekocht voor f. 1.70 tot f. 3.20 per 100 KG. Uien komen in matige aanvoer. Dit is de oorzaak dat de Drijs stabiel blijft, n.l van f. 1.80 tot f. 2.30 per 100 K.G. Kroten gingen de laatste da gen iets beter. Ook hiervan is de aanvoer maar matig alhoewel er nog een flinke voorraad is. De noteering was f. 1.50 tot f. 2.25 per 100 K.G. Met de koolsoorten nog idem als voorheen. Roode kool in de beste kwaliteit gaat iets hooger doch de oriis is veel te laag. f.160 tot f.190 per 100 KG. Ge'e kool van f 1.20 tot f. 1.70. Ook in kno'selderie komt weinig wijziging. De knollen brengen. ongewar;chen. van f.2 20 tot f. 4.60 per 100 op Prei van f. 1.70 tot f. 2 20 oer 100 K.G. KATWIJK AAN ZEE. Diefstal. J. v E. uit de Paul Krugerstraat deed bü de politie aangifte van dieLtal van geld. In verband daarmede werd een 15 Jarige venter aangehouden, doch daar geen vol doende bewüzen konden worden aange voerd moest hy weer in vryheld worden gesteld. Ver. Vrijw. bijdragen Oude Kerk. In het Weeshuis hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering. De voorzitter ds. P. Pras opende met ge bed. Aan het jaarverslag van den secre taris ontlcenen wy dat het afgeloopen jaar zeer kalm is geweest: er zyn 2 ledenverga deringen en 1 bestuursvergadering gehou den. Een lid had bedankt, vier nieuwe wa ren toegetreden. De vereanlging had het initiatief geno men tot vorni'ng van het comité voor de doockamer der Nieuwe Kerk, door welk comité op den dag van gouden jubileum der Nieuwe Kerk een bedrag groot f. 462.15 aan de kerkvoogdij kon worden overhan digd. i - Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de netto-opbrengst der bUdragen f. 1560.47 was; in 1935 was dit f. 1712.65 alzoo een teruggang van ruim f. 152. Er waren twee vacatures in het bestuur door het bedanken der heeren J. Schuite maker en J. Varkevisser. In hun plaats werden nu gekozen de heer D. v. d. Boom, J. v d. Plas en P. v. Ryn: de heer C. van der Rhee, die periodiek aftrad, werd her kozen, Na rondvraag slcot dc voorzitter met dankgebed. De Consumptiemelkregeüng. Bü schrijven van de Ned Zulvenlcentrale afd. zuivel, van 21 Januari werd den be trokkenen het volgende medegedeeld: De maatregel waarbli de gemeente Kat wijk werd toegevoegd aan het wetteiyk aangewezen gebied in het Westen des lands door den Minister is opgeschort tot den dag, waaroD de nieuwe con;umptiemelk- regeling zal worden ingevoerd. In verband hiermede, zyt u voorloopig vrijgesteld van de, verplichtingen u opge legd als „Melkvergunnlnghouder A". Naar aanleiding van dit schrijven, meen den de meikvergunninghouders A "Jiier, dat zij van die verplichtingen ontslagen waren. Zij keken vreemd op toen zü van de Ned. Zuivelcentrale. afd zuivel j.l. Woensdag het volgende schrijven ontvingen: „Het is ons gebleken, dat bii sommige meikvergunninghouders de meening heeft postgevat, dat het. in verband met de aan gekondigde voornemens inzake een nieuwe consumptiemelkregeüng, niet meer noodig zou zijn om weekraocorten in te zenden, de als aangeslotene bij een der Melkcontroie- stations verschuldigde contributie te beta len of andere voorschriften op te volgen. Met, den meesten nadruk wijzen wij u erop, dat. deze meening van eiken grond is ont bloot en dat. zoolang de thans geldende consumptiemelkregeüng nog niet door een andere regeling is vervangen, alle bepalin gen. dus eveneens alle op u rustende ad- min'rtratieve of andere verplichtingen zorg vuldig door u dienen te worden nageko men; daarop zal nauwkeurig worden toe gezien". Jaarvergadering der Chr. Jeugdorganisatie Deze vergadering werd in de conversa tiezaal van het Jeugdhuis gehouden. De voorz., de heer A. Haasnoot, liet zingen Ps. 84 3 en 4 en ging voor in gebed. Na het lezen van Fiüppensen 2 1—15. sprak hij een hartelyk welkomstwoord. Met dank baarheid herdacht spr. het afgeloopen jaar. Gebleken is. dat de C.J.V. een zegen kan zijn. De bazar heeft goede resultaten afgeworpen. Spr. wekte ieder op om met liefde voor het werk met nieuwen moed voort te gaan. De secr., de heer Jac. Geslnk, las de notulen en het jaarverslag. Waardeerend werd wijlen de heer Teun Nijgh herdacht, die steeds een warm hart voor de jeugd had. De C.J.V .telt 20 afdeeüngen en on- derafdeeüngen met 700 leden. De heer A. Haasnoot werd tot voorzitter gekozen en het eerste vrouweüjke lid mej. Van Duyn, trad tot het bestuur toe. De heer N. Des jardijn trad als penningmeester op, daar bij gesteund door den boekhouder, den heer J. W. Barnard. Een bijzonder woord van dank kregen de meisjesvereenigingen „De Vierboet" en „Wees een Zegen" voor de vele handwerken, voor den bazar ver vaardigd. De bibliotheek werd verrijkt met 100 nieuwe bcekdeelen en heeft nu een aantal van 1487. Het jaarverslag eindigde met woorden van groote waardeering voor den concierge, den heer J. Tuurenhout en zijn eehtgenoote, waarbij de voorzitter zich aansloot (applaus). 'Uit het verslag van den penningmeester, den heer N. Desjardijn, bleek, dat de ont vangsten, met een batig saldo van f 202,76 over 1935, hebben bedragen f. 6153,65' de uitgaven f 5301.66' batig saldo alzoo van f. 851,99 Namens de kascommissle ver klaarde de heer H. Haasnoot, dat alles in beste orde was bevonden. De jaarrekening werd goedgekeurd; de voorzitter bracht de heeren Desjardijn en Barnard hartelijk dank. De heer Desjardijn verklaarde, dat een deel van dien dank ook toekomt aan den heer Jac. van Duyn. Tot leden van de kascommlssie 1937 wer den benoemd de heeren dr. C. Si' nz en D v. d. Plas en mej. Remmelzwaa] en 'tot plaatsvervangende leden M. v. d Plas en mej. v. d. Wiel. HEDEN. Schouwburg: Centraal Tooneel „Prof n, Hiob Pratorius", 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Sursum Corda. „Les Béatltu- des". 8 uur nam. KatwUk aan Zee (Casa Oara): Spr. J j Vellekoop 8 uui nam. Zaterdag. Schouwburg: Leidsche Gymnasiasten, bond U.S.A. 7'/t uur nam. Zomerlust: Uitvoering „Oefening baart Kunst." 8.15 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge- r.eeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderdag Inentlne tegen dtohterle 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 'sVrydags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeu*. 45 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Weefwerk- en plastiekten- toonstelling L.K.V. (tot 28 Februari): 10 4 uur, 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „De Keizer van Californië". Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Eerloos". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. Charlie Chan in de opera" Woensdag en Zaierdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Anna Karenina". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 81/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: JeugdvoorsteUlng. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. Zondags 4—7 en 811 uur; Zaterdag en Woensdagmiddag 2.30 uur. „Kapitein Blood". De apotheek Hoolgraeht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter Tan nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen r spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Febr. a.s. waargenomen do.', de apotheken; C. B. Duyster, N. Ryn :t telefoon 523 en mej. J. Doendens, Wiltd- mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De aftredende bestuursleden A. Haas noot, Jac- Gesink, M. Langmuur en Jac. van Duyn werden herkozen. In de vaca- ture-R. Varkevisser, die bedankt had, werd gekozen de heer H. Haasnoot. De heer P. Siderlus sprak namens den Kerkeraad der Herv. Gem. Deze leeft, zet hij, met den arbeid onder de jeugd mee. Het is gelukkig, dat in deze verwarrende tyden nog personen worden gevonden, die de jeugd wülen leiden in de goede, oude paden. AUen moeten voorbereid en toege rust worden voor de Eeuwigheid. De voorz. dankte den heer Siderius, als mede de leden van de kerkvoogdij en den kerkeraad voor hun aanwezigheid. Na een slotwoord eindigde hij met dankgebed. LISSE. Huldiging van den heer J. Kortekaas. De heer J. Kortekaas mocht onder groote belangstelling het feit herdenken, dat hij 10 jaren achtereen 't mede-dlrecteursschap van de Coöp. Velllngsver. H.B.G. heeft be kleed. De mede-directeur, de heer P. Warmer dam Cz„ heette den heer en mevr. Korte kaas, alsmede de heeren J. P. Nijssen, A. Raaphorst, Van Deursen en den heer Dis, hoofdredacteur van het ..Kweekersblad welkom. Deze huldiging, aldus de heer Warmer dam, heeft een tweeledig doel, ten ie ou namens de organisatie een woord van dan uit te spreken voor den arbeid in het be lang van het bedryf verricht, en ten om in nauw contact met hen. die recht- streeks of zydeüngs hun krachten aan net bedryf geven, dit feit te herdenken, waar voor de leden van het personeel aanweas waren. Uitvoerig en zeer waardeerend heeft spr. vervolgens het werk van den Jubilaris be sproken. De heer J. W. A. Lefeber feliciteerde den jubilaris namens den Raad van Commissa rissen. De heer Schoneveld sprak als vrlenu en herdacht den grooten steun en toewij ding van den heer Kortekaas. De heer Jac. P. Nyssen sprak nameM den Bond van Veilingen woorden van JOj Nog spraken de heeren Van Deyrsen, ac countant, Dix alsmede de heer Groen 't Wout, namens het personeel. De heer Kortekaas dankte voor de goe° wenschen. Bijeenkomst H. B. G. afd. Lisserdijk. De afd. Lisserdijk van H.B.G. hield in Café-Faas een ledenvergadering nnae residium van den heer Clemens. ült rekening en verantwoording van den Pf nlngmeester bleek, dat er een bezit was va f. 62.43. De secr. werd als zoodanig hert - zen. Als afgevaardigden naar de Alg-"'e gadering werden benoemd de heeren J- d. Lely en J. C. Smakman. De algen»» voorzitter van H.B.G., de heer S. Schone veld gaf een kort resumé van de san ringsbeorüneen ter inleiding voor de f iegenheid tot vragen stellen, waarvan e dl uk gebruik werd gemaakt. De heer Sen neveld beantwoordde de vragen op Om lyke wyze, waarvoor de voorzitter dank bracht. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6