De behandeling der Leidsche begrooting LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 26 Februari 193) De algemeene beschouwingen beëindigd Het lot der voorstellen Kinderverkoudheid P _r_. Dtijen en algemeen socialistische en verde- Het voorstel-Schüller inzake uitvoering v. werken is in verbeterde editie inderdaaa gelukkiger geworden. Demping van het Lcvendaal met behulp van het Werkfonds te vinden, bij putten uit de alg. reserve is die prikkel weg. De heer GOSLINGA vraagt of het college zekerheid heeft, dat zijn begrooting niet zal worden teruggestuurd door Ged. Staten en wel bij putten uit de reserve? De WETHOUDER: neen en ja. De heer GOSLINGA wil ten aanzien van het Bewaarschool-onderwijs eerst zeker heid. alvorens de bezuiniging ad f. 10. was te aanvaarden. Geldt de Armenzorg alleen den Armenraad, dan zal hij zich niet langer verzetten. De VOORZITTER: dat is Inderdaad het geval. De heer GOSLINGA verzekert, dat de Rijksverzekeringsbank niets zal kunnen doen zonder de regeering. Laat de wethou der met reëele 'oezuinigingsmaa' Tgelen. komen, hij zal gaarne medegaan. Tegen werking ligt niet in de bedoeling De heer WILMER zal in leder geval den heer Goslinga steunen inzake niet aan- vaarden van de bezuiniging op onderwijs Schüller, waarin het persoonlijke element De heer HESSING geeft uiting aan ont stemming der gansche fractie over de uit lating van den voorzitter over den heer voor deze uitgewerkt is. Een nieuwe kat is misschien mogelijk en onderzoeken in den zak wil spr. niet opnieuw koopen. T"" Overigens behoudt hij zich zijn stem ten aanzien van dat voorstel voor. De repliek van den heer v. Eek bevordert z. i. het fascisme, een richting, die met het badwater het kind over boord wil werpen. De heer v. Eek erkende onmogelijke voor stellen te hebben gedaan voor de financiën om de kiezers tot andere gedachten te brengen! Waren er geen soc.-dem. wet houders geweest, dan zou men in oppositie zijn gegaan. En nu dat niet het geval is, is er niets veranderd in het beleid. Niemand is meer tegen dictatuur dan spr.. doch de fouten der democratie verdoezele men niet! De vermogensbelasting is nog met 10 pet. te verhoogen, waarom komt de S.D.A.P. nu niet daarmede: volgens den regel te halen waar is? Men kan elkaar's overtuiging eer biedigen, doch de waarheid onder de oogen zien. De heer SCHÜLLER: en als je dat doet, dan deugt het niet. verbetering Jan van Goyenbmg niet. Het Levendaal wil het college in praeadvies nemen Spr. heeft geen bewondering er voor dat In tarief beter wordt gewerkt dan in dag geld, doch dat kan wel zoo zijn. Uit nood Is echter moeten worden overge gaan tot de getroffen maatregelen, die echter niet erger zijn dan voor vele andere categorieën op andere wijze zijn genomen. De heer Schüller keerde zich inzake den Reinigingsdienst z.i. speciaal tegen den directeur, dien hij van najagen van een goedkoop succes verweet: De heer SCHÜLLER: Ik handel niet per soonlijk: alleen in het gemeentebelang. De VOORZITTER voelt het toch zoo. Spr. geeft daarop een uiteenzetting over de benzine-aangelegenheden etc., door den heer Schüller aangevoerd. Een huurder in het bestuur der Gem. Woningstichting blijft spr. als onnoodlg en onnuttig verwerpen. Bovendien, een ver- eeniging van huurders is er niet eens. Wie vertegenwoordigt dan zoo'n huurder in het bestuur? De Ver. voor Werkmanswoningen komt ln de eerste plaats in aanmerking bij de Saneeringsplannen, niet de woning'oouw- vereeniglngen. Doch ieder geval wordt af zonderlijk bezien en als een woningbouw- vereenlging zich aanmeldt, zal dat ook worden bezien. De Volkshuisvesting zal spoedig in den raad volledig moeten worden behandeld en daarnaar zal spr. verwijzen. Dat B. en W. echter langzaam zijn, is onjuist, nader zet spr. dit uiteen. B. en W. moeten met alle facetten van dit vraagstuk rekening hou den, en daarom is het- plan van „Ons Be lang" afgewezen in het midden der crisis. Daaromheen hebben zich allerlei dingen geweven, waardoor stagnatie intrad, doch spoedig zal het geheele vraagstuk aan de orde worden gesteld, „Tuinstadwijk" in cluis. De woningtoestand hier is zoodanig dat aan meerdere woningen geen behoefte bleek, volgens het halfjaarlijksche rap port. Zelfs bij toeneming en aanhouding van de bevolkingsvermeerdering zijn we voor dit jaar nog veilig. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage.) Art. 19 der Woningwet hangt de ge meente al jaren boven het hoofd! De drei ging van den heer Schüller maakt dat niet erger. Het college is zich bewust zijn taak te vervullen en zal daarvoor niet wijken. De persoon, waarvoor de heer v. d. Voort opkwam, is geplaatst in de loongroep waar- In hij thuis hoort. Zijn voorganger was om persoonlijke redenen in een hoogere klasse geplaatst. Het voorstel Schoneveld inzake huurver- laging is feitelijk al in behandeling ln de C. v. F. Op de beslissing daarvan is toch niet vooruit te loopen? Inzake Tuinstadwijk deelt spr. nog mede, dat een accountantsonderzoek heeft uitge wezen, dat geen onregelmatigheden plaats hadden. REPLIEKEN. De heer v. ECK verklaart in antwoord op de aanvallen op de S.D.A.P. over een gewijzigde houding, dat de S.D.A.P. zich be vindt in een dwangpositie, door den eco- nomischen toestand en door de houding der regeering. Spr. zet nog eens uiteen, De heer WILBRINK motiveert zijn stem ten aanzien der diverse voorstellen. Spr. verwijt wethouder v. Stralen met zijn partij te hebben meegestemd, hoewel het volle dige college aanried te wachten; zulks des tijds bij de kwestie van de intrekking van den huurtoeslag door de regeering. Dat is niet in orde Verder bestrijdt spr. den heer Snel en het betoog van den heer v. Eek in zake belastimgverhooging. De wethouder van financiën wil deze vermijden en dat respecteert spr., maar wil men meer uitge ven, dan zal dat onvermijdelijk worden. De heer WILMER rectificeert, dat de ver mogensbelasting hier nog te verhoogen zou zijn. Dit is niet mogelijk. De heer BEEKENKAMP zet een vraagtee- ken achter de verklaring der S.D.A.P., dat haar beginselen niet zijn veranderd, alleen de omstandigheden, gelet op de evolutie in deze partij. „Op hoop van zegen." Hier is de aanpassingspolitiek van vorige colleges aanvaard en spr. leidt nu daaruit af, dat deze nog niet-zoo slecht is geweest, hetgeen hij nader verdedigt. De S.D.A.P. heeft niet beantwoord aan de verwachtin gen, bij haar propaganda gewekt. Nu ook bezuiniging! De heer LOMBERT bepleit nog eens zijn aangevoerde bezuinigingen, zooals dienst- fletsen, telefoon. Men is nog te royaal, ontziende „heilige huisjes". De heer BERGERS wil niet hakken op de rijwielen; dat zou z. 1. zijn een wijs heid, die de zuinigheid bedriegt. De heer ELKERBOUT oordeelt het ant- -<-er sterk was neergelegd Diens critlek geldt niet de ambtenaren, doch het college De VOORZITTER: dat blijkt niet altijd uit zijn woorden De heer HESSING; dat u den heer Schül ler niet onaangenaam wilde zijn. niet uit de uwe. Uit een oogpunt van verkeer be zien, begrijpt spr. niet de concessie aan de Eltax, die in strijd ls met de belangen der tram, van het verkeer en van de gemeen te Waarom hebben B. en W. niet gestaan op een ringlijn over de Singels (via Kooi- parkJ? Het college moet daarvoor zorgen, al moet er*geld bij, hetgeen toch vast staat. B. en W. zijn echter passief gebleven. Eerst helpt het college de tram door een verbod van taxis langs de trambaan, later geeft zij concessie aan een Mij., om het tramgebied af te roomen. Snr. handhaaft het bezwaar van schade aan een andere gemeente (Oegstgeest). dat echter ook voor Leiden kan gelden als de tram haar dienst zou moeten stopzetten. Het verlies aan stroom-levering zou dan beduidend zijn. De voorzitter is daar al heel licht over heen geloopen. Spr. stelt een motie voor, waar in het verleenen van deze concessie aan de Eltax wordt betreurd. Met de schrapping van de woorden „in samenwerking met" in zijn voorstel over de textielschool gaat hij accoord. Nogmaals verdedigt hij zijn voorstel Inzake on derhoudswerk in eigen beheer, bestrijdt hij de voorstellen Goslinga en Eikerbout en de politiek der regeering-Colijn. m De heer SCHUT,!.KR verdedigt nader zijn voorstel inzake een Gem. Bureau voor Werkverruiming in aansluiting op hetgeen de heer v. Stralen daarover zelde. Hij dringt aan op praeadvies. Vervolgens laat hij de hoofdpunten van zijn eerste betoog nog eens de revue passeeren en verdedigt zijn andere voorstellen. Dat bij Tuinstadwijk alles in orde zou zijn, is onjuist, al heeft ook spr. nooit gesproken van fraude! Zijn woorden over een beroep op art. 19 der Woningwet zijn geen bedreiging, al leen het recht van lederen burger. Of hij echter dit beroep zal 'doen, overweegt hij nog. .zeker is het nog geenszins. Waar de voorzitter sprak van voldoende huizen over, werd niet gerept over de soort van huizen en hun toestand en daarop komt het toch mede aan. De heer WÜRTZ herhaalt, dat er geen verband is tusschen N.S.B. en Nationaal Herstel. Zou er hier een toestand komen als in Spanje (een Marxistisch front!) dan zou Nat. Herstel aan de zijde der opstan delingen staan tegen de roode terreur, evenals alle andere nationale partijen. Spr. bepleit nog eens het voorstel-Elker- bout als positief middel voor sluiting der begrooting, bestrijdend het standpunt van den wethouder. Z.i. zal men niet lang mo- Er heerseht griep een zeer gevaarlijke tijd voor Uw kind. Verwaarloos zelfs de kleinste verboudheid niet en bescherm ook Uzelf, want verkoudheden zijn zeer be smettelijk! Heeft Uw kindje of Uzelf kou gevat, neem dan onmiddellijk Uw toevlucht tot de ver maarde, verdampende Vicks VapoRub zalf. De uitsluitend uitwendige behandeling voorkomt lastige kinderen, omdat Vicks de maag niet van streek brengt. Wrijf borst, keel en rug voor 't slapen gaan met een flinke laag in. Door het inademen der Vlcksdamipen én de werking door de huid is Uw kind (of Uzelf) na korten tijd weer hersteld. De echte Vicks is uitsluitend bij Apothekers en Drogisten verkrijgbaar. Groote pot (dub bele hoeveelheid) tijdelijk 90 ct. 7046 Werkt direct op 2 manieren tegelijk. (InseE. MecO handhaaft zijn voorstel te breken met het systeem van eigen verzekerlngs-risico. Spr. vraagt bij het praeadvies over dem ping van het Levendaal ook uitvoering vol gens vroeger voorstel (werkverschaffing) onder de oogen te zien, opdat demping toch geschiedde, ook al is niet te putten uit het Werkfonds. De heer v. WELZEN zet nog eens de ver schillen uiteen tusschen de burgerlijke par- waarom er soc.-dem. wethouders zijn; om- de houding der S.D.A.P. tegen de aan- dat anders geen vast bestuur mogelijk was vallen, althans zijdelings. Hij zal voor de woord van wethouder Verwey sober en gen rekenen op een lage rentestandaard en en omdat de S.D.A.P., verwachtend verbe tering, ook mede wil werken aan hetgeen dan moet geschieden. Het Plan van den Arbeid is ln dit op zicht het eenig juiste! Bestond die dwang-positie vroeger niet? Het ls Juist, dat bij de intree ln den raad van zijn fractie forsche maatregelen zijn genomen, doch toen waren de toestanden nog gunstig. En een paar jaar geleden dan? Ook toen zijn voorstellen gedaan, die hoog grepen, doch de andere partijen, die verantwoordelijk waren voor de regeering, droegen ook hier alleen de verantwoorde lijkheid! Zich neerleggen bij de verderfe lijke houding der regeering wilde zijn partij niet. De regeering zat niet ln zoo'n dwang positie, die kon het geld halen waar het ls. De heer WILMER: kon dat hier niet? De heer v. ECK: neen. De heer WILMER: dat hebt u wel eens anders gezegd De heer v. ECK: dat is niet waar. Met dit belastingstelsel gaat dat alleen voor Lel den niet. (Dan volgt een debat met de heeren Goslinga en Wilbrink). De arbeiders begrijpen ons en weten, dat wij doen wat kan en spr. ziet de verkie zingen met vertrouwen tegemoet Dat de Chr. beginselen meer het fascisme tegenhouden dan het Marxisme, betwist spr.. een uitstapje makend naar Duitsch- land. Niettemin oordeelt hij een samen gaan tegen het fascisme beter dan elkaar daarover aan te vallen. Het Oranjehuis kan wellicht op zich zelf eens het brandpunt zijn in dien strijd, doch de hofhouding (adel en hooge militairen)? Men late spr. zijn. eerlijke republikeinsche Idee. De heer TOBÉ maakte z. i. een grapje, doch het Plan van den Arbeid verdient dat niet, zuiver economisch en goed doordacht als het is, in tegenstelling met het grapje. begrooting stemmen, niet blind voor de gevaren, die van andere zijde dreigen en om te trachten eenheid te brengen in de arbeidersgelederen ter versterking van het front tegen het fascisme. De heer GOSLINGA meent, dat er toch wel verschil is of men voor of achter de groene tafel zit en schaamt zich niet dit te erkennen. Hij trekt zijn voorstel inzake schriftelijk vragenrecht in, gelet op den weinigen steun, dien het vond. Hierna schorsing. AVONDZITTING. De heer GOSLINGA vervolgt. Van het Leidsche Plan van den heer Schüller ls maar een scharminkel overgebleven en 't geld daarvoor noodig is beter te besteden voor verkeersverbeteringen. Laat de wet houder het voorstel-Elkerbout nog eens nader bezien en ln praeadvies nemen voor de volgende begrooting. Z.i. was de heer de Reede te somber en spr. is tegen be- lastingverhooglng, die de werkverruiming zou tegenwerken en export belemmert. Van rechts ls de moeilijkheid van een sluitende begrooting volledig Ingezien; spr. is teleurgesteld over den wethouder van financiën, die alleen wat speculeerde op een andere regeering een Volksfrontre- geering ziet spr. nog niet! is toch wel wat al te naief. De dag des oordeels zal voor de heeren komen! Zij zullen eens de zelfde aanpassingspolitiek aan de omstan digheden moeten toepassen. Deze regee- ring doet wat zij kan! Uit 't vernieuwingsfonds der Lichtfabrie ken wordt geregeld geput en daar let men te weinig op. Spr.'s voorstel om te putten uit de alg. reserve is destructief genoemd, het op losse schroeven zetten der begroo ting, enz. Maar hij helpt juist door ir- Verder verdedigt spr. nog zijn voorsteilen reële posten te vervangen door een werke- OPhTr. 71111 TriOürilriflr nuai* mini/TA nvt vm - - - en geeft zijn meening over eenige anderen Het voorstel Beekenkamp wil hij aanvaar den voor kinderen: schriftelijk vragenrecht ls overbodig. lijke. Waarom zouden Ged. Staten dat niet goedkeuren? Zij deden het elders ook wel. De VOORZITTER: en hebben B. en W. den prikkel voor die lrreëele posten reëel nog op behoorlijk peil zouden blijven. Van liij vreest, dat de jongste leening evenmin geheel zal slagen als de vorige. Ook ove rigens vreest spr. dat de wethouder in zijn voorstellen wissels trekt op de toekomst, niet reëel is. De heer VAN DER VOORT bestrijdt, dat de personeelsbelangen bij hem op den voorgrond staan, niet het gemeentebelang. Hij verdedigt zijn voorstel inzake mede zeggenschap voor het gemeentepersoneel, De heer MANDERS is van oordeel, dat hem zes jaar geleden toch wel praeadvies is toegezegd op zijn reeks voorstellen, al is er dan een afgevallen. Hij steunt in dit opzicht het voorstel-Schüller inzake een Gem. Bureau voor Werkverruiming, dat met zijn eerste voorstel toch overeenkomt. Voorts breekt hij een lans voor de 40-urlge werkweek en autarkie. De tram ls wat ouderwetsch geworden en waar zij zelf geen bus-diensten wil ex- ploiteeren, moet men andere Mijen daar toe de gelegenheid geven en spr. verdedigt de concessie aan de Eltax. De heer DE REEDE oordeelt de uiteen zetting van den wethouder van financiën slechts een nadere toelichting, maar nieu we gezichtspunten bracht hij niet. Zonder pessimist te zijn, ziet spr. de toekomst toch als onberekenbaar in, die evenzeer tegen vallers kan brengen. Jaren lang zullen wij nog onder de werkloosheid gebukt gaan, dat staat vast. Slechts ordening zal op lan gen termijn uitkomst kunnen brengen. De gevolgen der devaluatie zijn niet te overzien en ook niet de gevolgen daarvan op belastingverhooging. Voorzichtigheid biijft geboden. Het program van den heer Würtz is slechts: het voorstel-Elkerbout, waarvan spr. oordeelt, dat het gaat in de richting van „après nous le déluge". Waar ls de werkelijkheidszin van den wethouder, waar deze zich beroept voor 't handhaven van een post op een circulaire van den minister? Als de wethouder maar met „verambtenaart"Spr. gaat ln an dere punten daarop nog verder in. Dat de voordeelen der conversie van Maandag de post der pensioenen dekt, be twist hij, gelet op hetgeen verder nog ge dekt moet worden. De ale. reserve wil spr. echter niet aanspreken, die dient voor 't opvangen van tegenvallers, hetgeen de lo gische weg is. Belastingverhooging ziet spr. nog altijd ais de eenige uitweg in deze omstandighe den, terneer, waar de belastingen hier dan uitstel vreest spr. later een zeer hooge op voering. Spr. komt eerlijk voor deze mee ning uit, al is belastingverhooging altijd onaangenaam. Een kleine verhooging der personeèle belasting zou geen kwaad kunnen. De heer GROENEVELD behoudt zich alle oordeel voor over de verlaging op onder wijs daar geen bijzonderheden bekend zijn De concessie aan de Eltax wordt nog maals door hem bestreden. Men heeft nog vergeten het onderhoud van de straat tus schen en naast de rails, dat voor rekening komt van de tram. Dat straatgedeelte wordt straks nog stuk gereden door een concur- reerend bedrijf Ert bij opheffing van de tram komt het geheele onderhoud aan de gemeente! Wat de maximumsnelheid be treft, de voorzitter had zich dan tot de Kroon moeten wenden, als hij het met het gevallen besluit niet eens was, niet aan spr. is die taak. Spr. eindigt met een be schouwing over Spanje en de verklaring van den heer Würtz. Nadat de heer ELKERBOUT nog eens ls teruggekomen op zijn voorstel en de heer TOBÉ nog eens het Plan van den Arbeid heeft bestreden, beëindigt de heer v. d. LAAN de replieken, die verzekert, dat zijn aspiraties nipt in fascistische richting gaan. DUPLIEK. Wethouder VERWEY deelt mede, dat het college bereid is de post van f. 10.000 (be zuiniging onderwijis) te doen verhulzen, zoodanig dat ook naar andere dekkings- posten kan worden uitgezien. Voor het fictieve bedrag der pensioenen komt het reëele bedrag van de conversie-winst. De post van de Rijksverzekeringsbank wil spr. handhaven, daar op rente-verlaging toch kans bestaat en bij schrapping valt ook de aandrang daartoe weg. Inzake de Ongevallen-verzekering wril spr. gaarne een volledig rapport overleg gen, doch laat de heer Eikerbout dan zijn voorstel voor dit jaar terugnemen. De heer GOSLINGA neemt zijn voorstel dan terug, evenals de heer ELKERBOUT. HET LOT DER VOORSTELLEN. stuur van een bewoner dezer wouIm». wordt verworpen met 1815 stemmen Voor de S.D.A.P. en de heer v. Wel»,, Het voorstel-Schüller: De Raad noodlot, B. en W. uit, plannen en kostenberekenin gen te maken en bij hem in te dienen vo» de volgende werken, welke zoo mo"el!i> met medewerking van het Werkfonds" ril len uitgevoerd worden. lo. Demping van het Levendaal met bil komende werken; 2o. Verbreeding en laging van de Jan van Goyenbrug. Wordt sub 1 in praeadvies genomen Sub 2 wordt verworpen met 18—15 stem men. Voor de SX>.A.P. (behalve de wethou. ders) en de heeren v. Weizen, Coster én v. d, Reyden. De motie-SchülIer: De Raad spreekt d» wenschelljkheid uit, dat ter bevordering der werkgelegenheid wordt Ingesteld een Gemeentelijk Bureau voor werkverruiming Praeadvies wordt verworpen met 17—15 stemmen. Voor de S.DA.P. en de heeren v. Wel. zen en Manders. De heer SCHÜLLER trekt daarop zijn voorstel in. Het voorstel-BraggaarDe Does stelt voor, de subsidie voor de vereenlglng uit uitzending en verpleging van kinderen ln gezondheids- en vacantie-koloniën niet le verlagen, wordt aangenomen met 26-7 stemmen. Tegen de wethouders, en de heeren Oos- linga, Beekenkamp, Schoneveld en Eiker bout. Het voorstel-Groeneveld: Het subsidie aan de Teekensohool van de af deeling Leiden van den Nederlandschen Protes. tantenbond niet te verlagen, wordt dooi B. en W. overgenomen. Het voorstel-Beekenkamp: De Raad, van oordeel, dat het gewenscht ls, voor de toe- komst zooveel mogelijk waarborgen te ver- krijgen om obscene lectuur uit openbare uitïeenboekertjen en leesbibliotheken te weren, noodigt B. en W. uit, een regeling daarvoor te doen ontwerpen en aan den Raad voor te leggen, wordt ln praeadvl" genomen. Het voorstel-Schoneveld: De raad ver zoekt B. en W. te willen bevorderen, dat het voorstel tot verlaging van de huren van een groot aantal met overheidssteu" gebouwde woningen, momenteel ln behan deling bij de Commissie van Fabricage, uiterlijk 1 April 1937 worde Ingevoerd, m* dien verstande, dat aan de huurverlagln terugwerkende kracht worde verleend tot 1 Januari 1937, wordt verwezen naar de behandeling van deze materie. De motie-Hesslng Inzake de Eltax-con- cessle wordt verworpen met 1716 stem men. Voor de S.D.A.P., behalve de wethoude - en de heeren v. Weizen, Lombert, Eiker bout. J Hierna kwart voor 12 schorsing to hedenmiddag. De voorstellen v. d. Laan en Jongeleen op de kosten van ziekenverpleging ln de wljk- gebouwen de voorgestelde korting van 15®/» niet toe te passen, wordt aangenomen met 267 stemmen. Tegen de wethouders en de heeren Gos linga, Beekenkamp, Schoneveld en Eiker bout. Het voorstel Wilmer, Van Eek en Wil brink: De Raad noodigt B. en W. uit, ln overleg te treden met daarvoor naar hun meening in aanmerking komende perso nen en organisaties, teneinde de mogelijk heid te overwegen van de instelling van één of meer blijvede cotactcommissies, be staande uit op één of meer terreinen van het maatschappelijk leven speciaal des kundige personen, wordt door B. en W. overgenomen. De motie-Van Eek: De Raad spreekt de wenschelijkheid uit, dat voortaan ook in Leiden op Zondagnamiddag het houden van optochten met muziek en barnieren als regel zal worden toegestaan, wordt ver worpen met 1815 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heer v. Weizen. Het voorstel-Hesslng: De Raad verzoekt het College van B. en W. in overleg met het Economisch-Technologisch Instituut voor Zuid-Holland en met de desbetref fende organisaties van werknemers en werkgevers de mogelijkheid te overwegen te Leiden een textlelschoql te vestigen en en noodigt het College van B. en W. uit het resultaat van haar bevindingen den Raad mede te deelen, wordt overgenomen door B. en W. De motie-HessingDe Raad, van oordeel dat de door het College van B. en W. aan gegeven gedragslijn om onderhoudswerken bij de bedrijven te doen uitbesteden aan particulieren niet moet worden gevolgd, spreekt de wenschelijkheid uit, om meer dan dit tot nu toe het geval was, onder houdswerken te doen uitvoeren in eigen beheer, wordt verworpen met 1815 stem men. Voor de S.D.A.P. en de heer v. Weizen. De motie-Van der Voort, inzake eenige meer medezeggenschap voor het gemeen tepersoneel, wordt verworpen met 1815 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heer v. Weizen, Het 2e gedeelte wordt in praeadvies ge nomen. De motie-Schüller: Het bestuur van de Gemeentelijke Woning Stichting uit te breiden door opneming tn genoemd be- KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN. 24 Febr. v. Saigon n. Hong'iOK NIEUW HOLLAND, 24 Febr. van B n. Singapore. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJLSALAK, 23 Febr. van Honkong naa Muntok. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRBCHTDUK, uitr.. 23 Febr. V. Bermuda. MIJ NEDERLAND POELAU BRAS, uitr., pass, 23 Febr. Gi braltar, BINGTANG uitr.. pass. 24 Febr. Gibraltar, JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. uitreis, 25 Febr. te Southampton. SIMALOER. thulsr.. 24 Febr. te Marseille. HALCYON LIJN STAD ZWOLLE. Vlaardingen n. Bagnoll,1 pass. 24 Febr. Dungeness. ROZENBURG, Vlaardingen n. Malta, rass, 24 Febr. Dungeness. STAD SCHIEDAM, 24 Febr. van Huil Shields. VREDENBURG, 25 Febr. v. Narvik Vlaardingen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AURORA, 25 Febr. van Genua te Palermo- VENUS, 25 Febr. van Venetië te Flume. ORPHEUS, 25 Febr. van Kopenhagen te Stettin. TELAMON. 25 Febr. van Beyrouth naar Candia. k. ULYSSES Middl. Zee n. Amst,, was 25 Feor, 2 u. n.m. 270 mijlen Z-W. van Ouessant, HERMES. 25 Febr. van Limnl te Izmir GANYMEDES. 25 Febr. V. Istanboul Bourgas. ROTTERDAM—Z. AMERIKA LIJN. ALCYONE, 25 Febr. v, R'dam te Hamburg- ALWAKI. thulsr-, 23 Febr. v. Victoria. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN MAPIA. 24 Ftebr. v. Trinidad n. Kaapstad. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND, 25 Febr. vsin Amsterdam n- Hamburg. DIVERSE STOOMVAARTBER1CHTEN. te. pass. 25 ALDERAMIN. R'dam n. Narvik. Febr. Udslre. -..j-m EMMAPLEIN, 24 Febr. v. Narvik n. Raai" JONGE JOHANNA, Gandia n. Antwerpen. pass. 25 Febr. Gibraltar. MAGDALA, 23 Febr. v. Haifa te R°ua™M DEN HAAG, Fawley n. Nyborg. P®55 Febr. Skagen. ST. PHILIPSLAND. 24 Febr. vaD K<"*' hagen te Immingham. BATAVIER VII 24 Febr. van Middlesbro R'dam. p.r JEANNETTE. 23 Febr. van Vannes n. r BOEKELO. 24 Febr. van Dakar te WARMOND. 24 Febr. v. Oran n. Dar™"", MARPESSA, 23 Febr. van Vancouver Balboa. naar EIBERGEN, 23 Febr. van New York B. Aires. _„.m MALVINA, 23 Febr. v New York n. T«nP' MURENA naar St. Kitts v.o. was 24 12 u 35 n.m. 150 miilen ZW. van u End. ,„r EXPORT. 24 Febr, v Delfzijl te WWJ,|( ORANJEPOLDER, 24 Febr. v. Rdaro Londen. 2-4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14