BINNENLAND Dr. Colijn's rede LEIDSCH DW AO - Derde Blad Woensdag 24 Februari 1937 GEMENGD NIEUWS tweede kamer. Steun aan kleine boeren. De bedragen vastgesteld. Omtrent den te verleenen extra- steun aan kleine boeren wordt mede gedeeld, dat de uitkeering aan dege nen, die tot deze categorie gerekend kunnen worden, zal bedragen: voor landbouwers met een opp. cul tuurgrond minder dan 1 H.A. f.35; voor landbouwers met een opp. cul tuurgrond van 1 t m. 2.99 H.A. f.45; voor landbouwers met een opp. cul tuurgrond van 3 t/m. 5 HA. f. 35. Zooals uit deze regeling blijkt, heeft de minister van landbouw en visscherij, in afwijking van de aanvankelijk gepubli ceerde regeling, ook nog een uitkeering beschikbaar gesteld voor landbouwers met een oppervlakte cultuurgrond minder dan 1 H.A. Alle landbouwers, die volgens de be schikbare gegevens voorloopig in aanmer king zouden komen voor een uitkeering. krijgen een formulier ter onderteekening toegezonden, dat moet worden ingezonden bij de provinciale landbouw-crisis-organi- satie. waarbij de betrokkene is aangesloten. Personen, die op 1 Maart a.s. nog geen formulier ontvangen hebben en meen en toch aan de gestelde voorwaarden te vol doen. kunnen tot 14 Maart een formulier bij den districts-secretaris verkrijgen, welk formulier vóór 21 Maart onderteekend bij de landbouw-crisis-organisatie, waarbij zij zijn aangesloten, moet zijn ingezonden. Distributie van goedkoop bak- en braadvet begint 14 Maart. Aan werkloozen en armlastigen. In een circulaire aan de gemeentebestu ren heeft de minister van Sociale Zaken medegedeeld, dat met ingang van 14 Maart a-s. een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van goedkoop bak- en braad vet aan werkloozen en armlastigen. De distributie van dit product moet worden beschouwd als te vormen één geheel met die van onvermengde margarine. Naast het jaarlijksche ter beschikking komende kwantum onvermengde marga- ïine, zal in totaal een gelijke hoeveelheid bak- en braadvet aan behoeftigen kunnen worden verstrekt. De prijs, waartegen het bak- en braadvet aan de gemeente franco wordt geleverd bedraagt 42 cent per KG., terwijl de vastgestelde verkoop prijs voor werkloozen en armlastigen 44 cent per KG. (11 cent per half- pondspakje) bedraagt. Inschakeling van kleinhandel en grossiers. De minister geeft in overweging, zoowel bij de distributie van onvermengde marga rine als bij die van bak- en braadvet den kleinhandel en c.q. grossiers in de ge meente in te schakelen. Tot distributie rechtstreeks-van gemeentewege ware naar zijn meening slechts dan over te gaan, wanneer gebleken is. dat de kleinhandel, hetzij onwillig, hetzij niet in staat is, de distributie volgens de gestelde regelen te doen plaats vinden. Voor deze inschakeling komen in de eerste plaats in aanmerking de krui deniers, tenzij het om redenen van bij zonderen of plaatselijken aard meer gewenscht voorkomt, instede van deze laatsten de slagers daarmede te belas ten. Bij inschakeling van den klein handel behoort aan dezen een vastge stelde vergoeding van 2 cent per KG. te worden uitgekeerd. De distributie behoort plaats te vinden door middel van een goed controleerbaar bonnenstelsel, terwijl bij inschakeling van den kleinhandel (en c.q. grossiersi de pro ducten in den winkel van den bétrokken distribuant voor afnemers verkrijgbaar die nen te worden gesteld. Hoeveelheden. Voor gezinnen van 2 tot 5 personen kan per 4-wekelijksch tijdvak ten hoogste 1 KG. onvermengde margarine en 0.9 KG. bak- en braadvet per gezin worden aange vraagd. Voor grootere gezinnen kan per 4-weke lijksch tijdvak ten hoogste 0.375 KG. on vermengde margarine en 0,3 KG. bak- en braadvet per gezinslid worden aangevraagd. Wijziging der Indische begrooting 1937. Ingediend zijn eenige wetsontwerpen strekkende toe goedkeuring van twintig be sluiten van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië. houdende vaststelling van aanvullingsbegiootingen van dat ge biedsdeel voor het dienstjaar 1937. Van deze besluiten beoogen er zeven de raming voor 1937 in overeenstemming te brengen met reeds bti aanvullingsbegroo- tingen voor 1936 voorgestelde en bereids de wetteliike goedkeuring verkregen heb- bende maatregelen Het zijn de uitgaven I voor a. de ontwikkeling van Nieuw Gu nea (voor 1937 wordt geraamd f 260.330, waar van f-173 830 od afdeeling 4 en f86 500 op afdeeling 8 b. maatregelen ter bevordering van den kolonialen handel en handelsvoorlichting en propaganda in het buitenland (voor 1937 geraamd oo f. 91.4621: c. de verbetering van de Indische defen siemiddelen (hoogere raming voor het loo- cend jaar: 1.17.023.976, waarvan f. 16.914.000 op den buitengewonen dienst). Van de resteerende dertien besluiten hou den er acht verband met de overdracht van gezondheids- en onderwiiszorg aan zelf standige gemeenschappen op Java en Ma- doera. Behoudens een nadeelig verschil van f. 50.000 met betrekking tot den eerstge- noemden tak van overheidszorg, oefent deze overdracht geen invloed uit op het saldo der begrooting De overige vb f besluiten ten slotte be treffen in hoofdzaak de volgende maat regelen: 1. Verlenging van de kinarestrictie. De uitgaven ad f. 101.037 worden door een ge lijk bedra» aan ontvangsten gedekt. 2. Uitbreiding van de algemeene politie, waarvan de kosten na aftrek van de tegen overstaande ontvangsten, rond f. 50.000 bedragen. 3. Financieele saneering van de naam- looze vennootschan „hoogdrukwaterleiding hoofdplaats Soerakarta en omstreken". Van de uitgaven ad f. 370.000 komt een bedrag van f. 270.000 ten laste van den buitenge wonen dienst 4. Deelneming aan de in 1937 te Parijs te houden internationale tentoonstelling ..Arts et techniques dans la vie moderne". Kosten f. 10.000. 5. Bijdrage voor de propaganda-actie in de vereenigde staten van Amerika ter sti muleering van het peperverbruik. Hiervoor wordt een bedrag van f. 15.000 uitgetrokken. In verband met vorenstaande begroo- tingswijzigingen. vertoont thans de begroo ting van Nederlandsch-Indië voor het dienstjaar 1937 het volgend beeld: geheele dienst uitgaven 1937: f 479.071.186 middelen 1937: f. 436.745.334 tekort 1937: f. 42.325.852 gewone dienst buitengew. dienst f. 410.693.383 f. 38.377.803 f. 414.986 673 f. 21.758.661 f. 25.706.710 f. 16.619.142 De nieuwe verkiezingen op 26 Mei. Van bevoegde zijde wordt thans meege deeld dat het in de bedoeling ligt, indien de behandeling van de grondswetsherzie- ning tijdig in de Eerste Kamer tot stand komt, de candidaatsteüing voor de verkie zingen te doen plaats hebben op 20 April a.s., de stemming op 26 Mei d.a.v. (Laatst genoemde datum was reeds door ons als waarschijnlijk gemeld). (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage.) BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Bij K. B. is met ingang van 22 Maart aan P. J. G. Aarts, op zijn verzoek eervol ont slag verleend als burgemeester der ge meente Luijkgestel en is benoemd tot burgemeester der voornoemde gemeente J. M. H. Klardie, burgemeester der ge meente Bergeijk. Bij K. B. is verder met ingang van 1 Maart benoemd tot burgemeester der ge meente Beers A. M. van Raaij. (De nieuwe burgemeester van Beers is 12 Mei 1904 te Gassel (Noord-Brabant) geboren. De heer Van Raaij is thans ge meente-secretaris te Beers). NEDERLANDSE HE BOTER NAAR INDIE. CENTRALE BOND VAN P.T. EN T.- PERSONEEL. In het te Utrecht voortgezette vakgroepen congres van den centralen bond van Ne- derlandsche post-, telegraaf- en telefoon personeel (c.b.p.t.t) heeft de heer D. Stof fels. redacteur van het bondsorgaan, ver schillende exploitatiewiizigingen besproken, die in de laatste jaren bij het staatsbedrijf der p.t.t. hebben plaats gevonden. Het dienstbetoon van het p.t.t.-bedrijf in Nederland is, naar de inleider opmerkte, sterk verbeterd en mede door de toewijding die het personeel in al zijn geledingen betracht is het rendement van het bedrijf beduidend opgevoerd Naar de meaning van het vakgroepen- congres behoort echter de bedrijfswinst het bedrijf en zijn personeel ten goede te komen en is thans de tijd gekomen om de jaarlijksche extra-afdracht aan de schat kist. welke over de laatste 7 jaren nu reeds plus minus veertig millioen gulden heeft bedragen te beëindigen Het personeel mag nu zeker een deel van de winst voor zich oceischen om althans de ergste mistoe standen te doen verdwijnen. Besloten wend in deze richting werkzaam te zijn. 6969 Ungcz. Med.) Invoer ten bate van Australië g econ tin gen teer d. De invoer van Nederlandsche boter in NO Indië zal, naar het. „Handelsblad" meldt, met ingang van 1 Maart aan ban den gelegd worden od 100 pet. van het basisjaar 1936. toen de invoer bedroeg 1.397.000 kilo of 24Vi pet van den totalen Indischen boterinvoer. In 1935 werd in Indië ingevoerd 1.220.000 kilo Nederlandsche boter op 18 pet- van het totaal. Het blad verneemt tevens hoewel men in Den Haag verklaart van niets te weten dat de regeling voorloopig zal gelden voor den tijd van zes maanden, benevens dat de maatregelwordt genomen, om aan Australië de kans te geven, het verloren gegane terrein te herwinnen. De consequentie der regeling is. dat de Ned. boterimport in Indië wordt gefixeerd op 24'/; pet. van het totaal doch dat daar nevens de te verwachten stijging van den invoer voor rekening van Australië komt. Mocht deze stijging belangrijke afmetingen aannemen, dan zal na zes maanden op nieuw overwogen kunnen worden of het Hollandsche aandeel verhoogd moet wor den Echter zal deze verhooging naar alle waarschijnlijkheid niet groot kunnen zijn daar het departement, het Nederlandsche importcijfer aanvankelijk had willen ba seeren op den invoer m 1035, zijnde 18 pet. van het totaal. VOLENDAM VERZET DE BAKENS. Te Volendam is men reeds sinds lang bezig de bakens te verzetten. Toen het vissehersbedrijf achteruitging, heeft men uitgezien naar nieuwe wegen. Voor de mannen, die op de botters hun brood niet meer kunnen verdienen, zochten ondernemende heden een bron van ver diensten te scheppen door de stichting van Industrieën In de afgeloopen jaren zijn aldus opge richt een fabriek tot verwerking van paar denhaar en een confectiefabriek, waarin te zamen ongeveer zestig personen werk vinden. En gisteren is door burgemeester Kolf schoten een schoenfabriek geopend, waar ook ruim 60 personen aan het werk zijn gekomen. Deze opening is met eenige plechtigheid gepaard gegaan. UIT NED. OOST-INDIË. GROOTE BRAND TE PALEMBANG. PALEMBANG, 23 Februari (Aneta/A.N.P). Gisteravond om half negen brak een hevige brand uit tn een tot een nibber- ïookhuis omgebouwde houtzagerij. De blusschingspogingen met alle beschikbare blusschlngmateriaal van de gemeente en de Bataafsche Petroleum-Mij. waren te vergeefs. Eerst 's morgens om vier uur kon de brand gebluscht worden. HEVIG NOODWEER BOVEN „INDISCH SCHEVENINGEN". SOERABAJA, 23 Februari. (Aneta/A.NJP.i. Gistermiddag brak een noodweer boven Perak los waarbij een windhoos 65 kleed kamertjes der badgelegenheid van „In disch Scheveningen" vernielde. REGEERINGSVERORDENING MET UITVOERVERBOD VOOR BEPAALDE MANUFACTUREN. BUITENZORG. 24 Febr. (Aneta/A.N.P.) Vastgesteld is een regeeringsverordening met uitvoerverbod voor bepaalde manufac turen, ni. die manufacturen, welke dienen tot voorziening in de behoeften der minst dra agkrachtigen. GOUVERNEUR-GENERAAL NAAR BANDOENG. Ai BANDOENG, 24 Febr. Aneta)In gezel- scUap van z'n vrouw en oudste dochter, is de gouverneur-generaal heden per vlieg tuig naar Bandoeng gekomen. Voor het huis van den resident stond een eerewacht opgesteld. In de stad wordt veel gevlagd. Nederlandsch tankschip aan den grond. De bemanning gered. Het Nederlandsche tankschip „Angelina" dat 2086 ton meet en door de ..Rising Sun Company" was gecharterd, is gisterochtend ter hoogte van Formosa gestrand. Het schip werd ernstig beschadigd. De acht Neder landsche officieren en de uit dertig koppen bestaande Chineesche bemanning werden gered. Het schip is eigendom van de Ned.- Indische Tankstoomboot Maatschappij ,te Den Haag. De „Angelina" is een twee-schroefs- motorschip. in 1931 gebouwd bij de Neder landsche Droogdok-Maatschappij te Am sterdam. Het schip was op 20 Januari te Foetsjau aangekomen voor het lossen van een gedeelte der lading. DOODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTE OVERWEG. Motorrijder te Ileiioo tegen den trein gebotst. Gistermiddag om half twee is op den onbewaakten overweg bij de Zevenhuizen- laan te Heiloo de 28-jarige drukker P. Eriks uit Heiloo met zijn motorfiets tegen een uit de richting Amsterdam komenden elee- rischen personentrein eebotst. Hij kwam in aanraking met het vierde rijtuig en werd door den trein meegesleurd. De man werd zoodanig verminkt, dat de dood onmiddel lijk moet zijn ingetreden E. beoefende het motorrijjden nog slechts zeer kort en hii was nog niet in het bezit van een rijbewijs. Waarschijnlijk heeft hii den trein wel zien aankomen, doch heeft hii niet tijdig kunnen stoppen. Het treinpersoneel heeft van het ongeluk niets bemerkt, doch toen de trein even na het gebeurde aan het station Heiloo stopte hebben reizigers een en ander gerappor teerd. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage.) BIJ HET OVERSTEKEN DOOR AUTO GEGREPEN. Gistermiddag te twee uur heeft in de Nachtegaalstraat te Utrecht een ernstige auto-aanrijding plaats gehad, die een doo delük slachtoffer maakte. Een dame. gewoond hebbende in de Stadhouderslaan. werd bij het oversteken gegrepen door een passeerende auto. Zwaar gekneusd werd zij naar de Rijksklinieken overgebracht, waar zij zeer kort na de aankomst overleed. Economische toestand van het land aanmerkelijk beter dan toen dit kabinet het bewind aanvaardde. Ons parlementair overzicht. Gisteren heeft Minister Colijn in de Eer ste Kamer de sprekers beantwoord. In het kort hebben wij daar al iets van gemeld. De Minister verklaarde uitdrukkelijk, te gelooven, dat de geschiedenis het beleid van het kabinet zal rechtvaardigen. Hij verde digde nog eens kort de aanpassings-politiek, er op wijzende, dat in landen waar aanpas sing en devaluatie niet zijn samengegaan, waar alleen maar devaluatie was, de toe stand minder gunstig is dan bij ons. Ook heeft de Minister nog eens gewezen op het structueele karakter van de crisis; hij was van oordeel, dat de Regeering van meet af de juiste diagnose heeft gesteld en voor landb. en industrie de juiste middelen heeft gevonden ter verzachting. De Minister heeft dit met allerlei bijzonderheden in het licht gesteld, waarbij hij in het bijzonder op de noodzakelijkheid der gevoerde loonpolitiek heeft gewezen. Men verwijt ons zei de Minister dat er meer openbare werken uitgevoerd had den moeten worden. Waarom wijst men die werken niet eens precies aan? Waarom zegt men niet, welke werken de Regeering ach terwege heeft gelaten naast het zeer vele, dat z(j ter hand nam? Zooals nog is gemeld heeft de minister de critiek van den heer De Marchant et d'Ansembourg bestreden. Voortgaande zei dr. Colijn: Het kabinet is trouw gebleven aan zijn program het heeft ecu enkele maal moeten wijken voor sterken, par lementairen tegenstand, maar het eind doel niet uit het oog verloren; het heeft de waardigheid van ons land tegenover den vreemde gehandhaafd; het gezag hooggehouden, den financieelen toe stand verbeterd; het economische leven gesteund; tegen de werkloosheid het mogelijke gedaan, zoodat het mag zeg gen; het land verkeert thans in merk baar beteren toestand dan toen het kabinet het bewind aanvaardde. De Minister verklaarde, dat het praema- tuur was nu te gaan spreken over samen werking der partijen na de verkiezingen. Wel gaf hij als zijn meening te kennen.dat het nieuwe kabinet zal komen te staan voor moeilijke vraagstukken van het staatsbe stel. van de defensie, van de financiën en van het economische leven. Vele rustige burgers buiten de extremistische partijen wenschen dat het parlement minder zal spreken en zich minder met kleinigheden zal bemoeien; dat de revolutionairen uit het parlement zullen worden geweerd; dat er maatregelen tegen de revolutionaire veree- nigingen zullen worden genomen. Voor de landsverdediging zullen groote financieele en persoonlijke offers noc^ig zijn: nieuwe uitgaven zijn onvermijdelijk, hoewel het budget nog lang niet sluitend is. Economisch zijn de vraagstukken bijzonder talrijk. En om dit alles zullen de partijen, die straks gaan samenwerken, moeten denken, en ook het ordenings-vraagstuk, zal daarbij, als practisch probleem, een rol spelen, maar tegenwoordig lijkt het soms, of dit vraag stuk een heiligen-zaak is, riep de Minister. Maar zoo betoogde hij ook de alge meene levensovertuiging speelt bij die toe komstige samenwerking van partijen een rol, in welk verband hij waarschuwde, de grenzen van de mogelijkheid dier samen werking niet te eng te nemen. Er is (ook buiten de eigenlijke rechtsche partijen) een groeiend besef van een geloof in de zede lijke krachten van het christendom en ei is samenwerking noodig voor alle partijen die de christelijke grondslagen der volks^ cultuur willen erkennen, handhaven en ook op staatkundig terrein tot gelding wllien brengen. En de Minister drong er op aan, dat de partijen in dit opzicht inschikkelijk en bereidwillig tot samenwerking zouden zijn. Het was duidelijk een betoog voor het be- kende standpunt des Ministers voor breede samenwerking. Minister Oud heeft, in aansluiting tot dit I betoog, het financieele beleid verdedigd, daarbij medegedeeld, dat het aspect-voorde begrooling van 1938 zich wat gunstiger laat aanzien dan dat van vorige jaren, en tevens, dat de Regeering een interdepartementale commissie in het leven wil roepen, om de positie van het gToote gezin nader te on derzoeken. Van de replieken zullen wij nu maar geen I gewag meer maken. Er gebeurde niets bij- zonders bij. De algemeene beschouwingen zijn geslo-1 ten en daarna heeft de Kamer de Begroo-1 ting van Koloniën aangenomen. BEROEPEN EN BEDRIJVEN VAN VREEMDELINGEN. De Kamer behandelde het wetsontwerp I inzake het zelfstandig uitoefenen van be-1 roepen en bedrijven door vreemdelingen; feitelijk een vervolg-ontwerp op dat tot I wering van vreemde arbeidskrachten in loondienst. Ook het uitoefenen van zelf-1 standige beroepen door vreemdelingen wordt door een vergunningsstesel gebonden. Veel te laat gekomen! oordeelde de heer I van Dijken. Niet de vreemde bedrijfshooi-l den, maar het ontwerp: sinds 1 October 341 hebben zich hier te lande ongeveer 40001 .vreemdelingen in een bedrijf gevestigd.I Doch aan den anderen kant ging het ont-1 werp volgens hem te ver. omdat het ook I hier gevestigde buitenlandsche ondernemin-| gen bestreek, wat volgens hem niet noodigl was. Verschillende afgevaardigden (DreesT Vos) waren eenigszins bang voor willekeu-l rige toepassing, vooral nu de defenities in| het ontwerp nog al vaag zijn. Minister Gelissen heeft getracht de latei indiening te rechtvaardigen en overigens! de strekking nog eens in het licht gesteld: r het was niet de bedoeling, elke buitenland-I sche onderneming te treffen, maar alleenl vertegenwoordigers, die hier zelfstandig een| bedrijf leidden. Intusschen de Kamer stond op een ander standpuntl en heeft een amendement-Vos, om (iel vreemde ondernemingen uit de wet te lich-| ten, zonder hoofdelijke stemming aangeno men. In ieder geval blijft voor vreemde arbejds-l krachten, in zulke bedrijven werkzaam, ver-| gunning noodig krachtens de oudere wet. Het ontwerp is goedgekeurd. REGELING VAN HEI HANDELSONDERWIJS.! Meer tijd zal het ontwerp vorderen tot] wijziging en aanvulling der wetten op bet] Middelbaar en op het Hooger Onderwijs, dat] tot doel heeft de wettelijke regeling van het] Handelsonderwijs. De algemeene beschouwingen over dit] ontwerp, wadraan verscheidene sprekers! deelnamen, waren een betuiging van inge-l nomenheid met de indiening van het ont-l werp, en daarnaast een ontwikkeling vaal verschillende wenschen, waarbij ook op/Mf voorgrond kwam het pleit voor een meene herziening van het middelbaar en] voorbereidend hooger onderwijs. Meer dar één spreker achtte beperking van het aan-| tal leervakken noodzakelijk. In antwoord! hierop heeft de Minister van Onderwijs be-| toogd, dat op het oogenblik niet verder kan] worden gegaan dan het ontwerp voorstelt! De Kamer zit thans midden in de amea-| dementen. HAGENAAR. Kijk naar het loodje of er Stegeman op staat. Dan is 't de P échte Geldersclie Rookworst 6952 (Ingez. Med.) MILITAIR VAN HET PAARD GEWORPEN. Gistermiddag reed een militair van de veldartillerie te paard op den Biltschen straatwee te De Bilt. Op een zeker oogen blik schrok het dier voor een stoomwals, waarmede men aan het werk was voor de asphalteering van den weg Het deed een zijsprong, waardoor het dier zelf voor een aanrijdende personenauto terecht kwam. Het paard werd door den wagen aange reden en was onmiddellijk dood. De militair, die van het paard was ge worpen, bleef bewusteloos liegen. Een juist voorbijkomend geneesheer verleende de eerste hulp. waarna het slachtoffer ernstig gewond naar het militair hospitaal te Utrecht werd overgebracht. JONGETJE DOODGEREDEN TE UTRECHT. Gistermiddag is in de Maliebaan te Utrecht een jongetje van acht jaar, dat plotseling den middenweg overstak door een auto aangereden. Voordat de bestuur der tijd had om te remmen, was het onge luk geschied. De knaap kreeg een hevigen klap van bumper en radiator van de auto. Ernstig gewond is hij naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hij na aankomst is overleden. De spoedig aanwezige brandweer, die door] een geweldige rookontwikkeling van roobj maskers gebruik moest maken, tastte-dl vlammen met drie stralen aan. Na dntT kwartier was zij het vuur meester. Aan den] achterkant brandde het benedenhuis groC tendeels uit. De winkel bleef gespaard. De schade wordt door verzekering 6*'| dekt. BUITENLANDSCH GEMENGD. GROOT VAARTUIG VERBRAND. Men vermoedt brandstichting. In den afgeloopen nacht is een aan Hudsonkade bij Marlborough (staat Newj York) liggend groot passagiers- en vracnj schip door brand vernield. De staatspouj tie vermoedt, dat hier brandstichting 101 het spel is, in verband met woeling# welke ontstaan zijn als gevolg Yan JlvJ moord op den vakvereenigingslelder ww I man Reed Wood. BRAND TIJDENS EEN BIOSCOOP VOORSTELLING. Te Ballygard in Ierland hebben een bioscoopvoorstelling in het Seme?" huis de papieren guirlandes, j8 zaal was versierd, vlam gevat. Onuer j toeschouwers ontstond een paniek. Tam personen werden gewond, waarvan tw« ernstig. Het dak van het gebouw is ern5UI beschadigd. GEHEIMZINNIGE MOORDEN- De politie heeft aan den oever van M I Erie-meer (V. St.) een romp van een on kende vrouw ontdekt. D'is de zevende misdaad van o--- aard sedert 1935. In dien tusscnenui ZWARE BINNENBRAND TE GRONINGEN. Gisteravond om half tien werd brand ontdekt in de slagerij van den heer P. Oll- hoff, aan de Kerklaan te Groningen. Het vuur was tijdens afwezigheid der bewoners ontstaan in de kamer achter den winkel. heeft men n.l. de rompen van vier 3 en drie vrouwen ontdekt. De schiuia» aan deze misdrijven heeft men noo:it J nen ontdekken. Slechts twee slacnK» konden geïdentificeerd worden. HAVENSTADJE DOOR BRAND GETEISTERD. De kleine haven van Douglas werd in minder dan drie uur tijds zoo s als geheel door brand verwoest. j mannern

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10