Uit de Rijnstreek Dinsdag 23 Februari 1937 Ik. ,""won: K, Verbeek 22 j. W. Bezem- l^str 81 j„ weduwe van A. C. van Ham. «gn van P. Plokker en K. van der Plas djtlls Adrianus, zoon van J. Freke en L. iDui]vellbode Helena Johanna, aorh- jan J, Freke en J. Barnhoovn. jverleden: Jan Cornells van der Star. j 82 jaren, weduwn. van J. G. Haasnoot Arle Gerardus Timmermans, oud l cl»g van J. Timmermans en A. Hus Ja- jbus Antonlus Timmermans, oud 3 dagen jon van J. Timmermans en A. Hus uibertje van Duijn, oud 80 jaren, wed v. ét Best. Ondertrouwd: P. van der Plas en W li. dl aap A- Vooijs en M. Haasnoot. Getrouwd: H. J. van Leeuwen en A. uwehand A. de Jong en L. Schaap Guijt en A. Peeman. r LISSE. Geslaagd jaarfeest der C.J.V. „Obadja". De Chr. Jongel. Ver. „Obadja" hield ln jouw .Rehoboth" de 28ste feestelijke irvergadertaE. onder leiding van den Knitter, den heer B. v. d. Linden. Granend werd met het zingen van Ps. 1. waarna de voorzitter in gebed voor- ne en een gedeelte der H. Schrift voorlas. De voorzitter wekte od tot het lldmaat- Iud De secretaris bracht ln dichtvorm jaarverslag uit, hetgeen zeer in den «üalt viel. Een onverwacht programmapunt was de Gdieine van den voorzitter ln verband et het feit, dat hij nu 20 jaar lid en voor- jer is van „Obadja". Hem werd dank tracht voor zlin vele en trouwe arbeid het belang der J.V. Als blijk van waar- Kring zong men hem de zegenbede toe Ps. 121. De voorzitter dankte voor deze sardeerende woorden en snrak zich uit rï een volbloed J..V'er. D Schaap hield een Bijbelinleiding over (gelijkenis van den Wijngaard. Spr. zeide. deze gelijkenis ook od onzen tijd van (passing is. Spr. wees echter ook od den Kstelijken achtergrond van deze gelijke- ji. éi een voordracht getiteld „Hoog-Zomer" Jan H. de Groot brachten afgevaar- jden hun gelukwenschen over. De eere-voorzitter, ds. G. Tichelaar, richt zijn gelukwenschen over en getuigde zijn warme liefde voor het jeugdwerk. 1 hoopte dat men ln alles steeds moge t'itn het licht van Gods Woord. De heer Albers sprak woorden van geluk- ■Kchen namens de Herv. Mannenver. Hierna werd het historische spel: ..De ncht van hunne Kracht" opgevoerd Dit listige stuk gaf ons een episode te zien lhet. leven van Prins Willem van Oranje. Vader des Vaderlands. Duidelijk werd ozetoond dat het geslacht van Nassaue pad en bloed" geofferd heeft voor den urn en zaak des Heeren, waarbij ln het tl gesteld werd, dat het gebed voor hen i! „De Kracht van hunne Kracht!" De ten werden schitterend gespeeld, terwijl (crime bij de fa. Hoppezak in goede han- i was. |H(t was reeds middernacht toen deze geslaagde feestavond gesloten werd. Burgerlijke Stand. JieborenCornelia Johanna Maria Alida, Iran W. Zuiderduin en van P. J. Roerade [•Johannes Izaak, z. van W. de.Kooker en E. Krleger Catharina Dorothea tola, d. van G. A. Buschman en van J. M. tik. IOverleden: Alida Magaretha van der Itort 17 j. lOehuwd: Chr. H. Brandemann en J. de ploot. Loop der Bevolking. [ingekomen: Me). J. M. Tulen, van Noord- Tikerhout, Heereweg 351 Mej. M. G. polman, van Doesburg, Heereweg 275 p. M. J. Karstens, van Rotterdam, Heere- "g 235 A. W. van der Reijden, van Rot- rdam, Wilhélmlnastraat 25 H van Lui- i en echtg., van Sassenheim, Heereweg Mej. C. M. van Doornen, van Wasse- hr, Vuursteeg 16. I Vertrokken: Mw. G. W. Mülders geboren pier, naar Duisburg (Did.) P C. J. Gll- viljJ en echtgen. naar Sassenheim Mej. W. de Vos naar Lelden Mej. J. B. van s Tuin naar Doesburg Mej. J. Nieu- ftrihuis naar Sassenheim Mej. C. Hage- 1 naar 's-Gravenhage M. Manné naar ocht. Voor beroep bedankt. [Os H. Ligtenber, predikant bij de Geref. smeente alhier, heeft voor de beroepen iar Middelharnis en naar Opheusden be ukt. - Gevonden: bruine nappa handschoen, 'lite makke eenden, blauwe dameshand- dekzeil, kinderrokje, kosteloos be- £e^f!'.'ngmerk. Inlichtingen bij de politie. ge| ruil ebl 911 bineerde jaarvergadering onder leiding van ds. I. de Bruine. Na de jaarverslagen werd een tweetal onderwerpen behandeld waarop een be spreking volgde; voorts próza en poëzie. Het was een gezellige avond! OEGSTGEEST. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D Aanen en J. M. Fuyen. VEUR-LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". Onder leiding van den heer J. Koerts hield de pl. afd. van de ver. Het Groene Kruis, haar jaarvergadering. De voorzitter memoreerde, dat niettegenstaande de tijds omstandigheden ook invloed doen gelden op de vereeniging, de financieele toestand bevredigend is, ofschoon voorzichtigheid geboden blijft. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den penningmeester. De Inkomsten hebben bedragen f 3136.82, de uitgaven f. 2953.22. Het kassaldo bedroeg per 1 Januari j.l. f. 709.64. Z. h. st. werd vastgesteld de begrooting 1937 met een bedrag aan inkomsten en uit gaven van f. 3356. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den secretaris. Het ledental bedroeg per 1 Januari 334. Bedankt hadden 27, verhuisd waren 9 en overleden 4 leden, terwijl 27 nieuwe leden toetraden, alzoo een vermin dering van 13 leden. 2247 maal had hulp verleening plaats in Stompwijk en Veur en 159 maal in Nootdorp. Ter bestrijding van de T.B.C. werden door de zuster 65 bezoe ken afgelegd. Goedgekeurd werd het verslag van de commissaris van materiaal. 61 maal had uitleening plaats van materiaal in totaal 171 stuks, uitbreiding van materiaal werd ook in 1936 voortgezet. Als bestuursleden werden herkozen de heeren S. van Dam. F. Warmolts en J. van Genderen en na een tweetal stemmingen gekozen in de vacature W. Schippers de heer F. Voorsluys, terwijl in de controle commissie werden gekozen de heeren G. Jansen. P. van der Oest en H. Verheyen. Tot afgevaardigde en pl.v. afgevaardigde ter alg. vergadering van de Zuid-Holl. ver eeniging werden resp. aangewezen de hee ren F Warmolts en C. Deurlo. Besloten werd tot terugbetaling van de rentelooze aandeelen in het kapitaal tot stichting van een eigen gebouw, daar dit thans niet tot stand kan worden gebracht. Tot slot deelde de voorzitter mede dat hij door overdrukke werkzaamheden zich voor die functie niet meer beschikbaar kan stellen, waarop uit de vergadering de wensch werd geuit, dat dit besluit alsnog herroepen zal worden, daar men zijn lei ding op zeer hoogen prijs stelt. De gemeentepolitie heeft ln het Park Leeuwenberg onbeheerd aangetroffen een motorrijwiel met zijspan, dat bij onderzoek bleek ontvreemd te zijn ten nadeele van een inwoner van Rijswijk. VOORHOUT. Jaarvergadering tonknuppelvereeniging „Nooit gedacht". Deze vergadering, gehouden in café „Boerhave" werd door den voorzitter den heer G. Hekker geopend. De secr. de heer J. v. Werkhoven las de notulen, die goedgkeurd werden. Dan volgde het keurige jaarverslag van den secretaris. Uit het financieele verslag voorgelezen door den 2den penningmeester den heer N. Bakker bleek dat de uitgaven waren f. 37.26; de inkomsten f. 43.61, batig saldo f. 6.35. De controlecommissie bevond alles in orde. De voorzitter bracht belden bestuursleden dank voor hun beheer. De heeren G. Hekker, H. Zuidhoek en B. v. d Lubbe werden als bestuurslid herko zen. Als voorzitter werd gekozen de heer H. G. Warmerhoven. Als leden der kascon- irölecommissie werden gekozen de heeren W. v. Schooten en J. v. Dijk. Na rondvraag volgde sluiting door den heer G. Hekker. [- Binnenkort wordt alhier een collecte 'Ouden ten bate van de Ver. tot Werk- ichaffing aan hulpbehoevende blinden, "estigd te Amsterdam. I - Inzake ons bericht omtrent de ijzer- T-dstal zij gemeld, dat een der daders niet fd. V., gelijk gemeld doch A. H. wonende SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. laboren: Cornelia Johanna, d. van C. J. ""na en van C. Engel Hendrik Za- fas, z. van A. J. Khun en van G. Ho- «Dblrk. Loop der Bevolking ["Bekomen: Ma. La. Damen, Rusthoff- W, van Utrecht Ma. Ga. van Bak- Hoofdstraat 82, van Haarlem Th. ■Pouwels, Hoofdstraat 171, van Oss. .Wrokken: S. F. van den Berg, Hoofd lij?' U8, naar Leiderdorp N. Molema, Janstraat 16, naar Heemstede J. J. W. fi,5'ann*s en gezin. Hoofdstraat 75, naar wem A- C. M. van den Bosch, Tijl- 'Jwtaat 37, naar Leiden A. Th. J. Hoo- Itijt Zandslootkade 40. naar Wasse- C het Kerkgebouw der Chr. Geref. 1 de mannenver. „Onderzoekt Ik»i en"' de jongellngsver. „Daniël" en neisjesver. „Kleine Kracht" een gecom- VOORSCHOTEN. Vergadering der Voorschotensche Pluimveevereeniging. De Voorschotensche Pluimveevereeniging hield een ledenvergadering ln hotel Deurloo onder leiding van den heer W. T. Lekker- kerker, voorzitter, die mededeelde dat de secretaris, de heer W. Jansen, ziek is. De pluimveehouderij, aldus spr. zit in de misère; de devaluatie heeft een ver slechtering gebracht. De prijzen zijn wel iets aangetrokken, maar van een loonende pluimveehouderij Is geen sprake. Het ledental is teruggeloopenook de aanvoeren werden minder. Spr. deed een ernstig beroep op de leden om toch vooral de wekelijksche veiling te steunen, aange zien het bestuur anders genoodzaakt zou zijn, wat 't niet hoopt, de veiling op te heffen. Nadat de notulen onveranderd waren vastgesteld, las de w.n. secretaris het jaar verslag voor, dat geen opgewekt beeld ver toonde. 200 stuks pluimvee. 2100 eendeieren en 32000 kippeneieren werden minder aange voerd in 1936 dan ln 1935. Het ledental liep terug tot 44 leden. Het aanvoeren van zui velproducten had in het geheel niet plaats, terwijl ook de aanvoeren van planten en groenten niet beantwoordden aan hetgeen men zich had voorgesteld. Onder dankzegging werd dit verslag vast gesteld. Uit het financieel overzicht van den penningmeester, den heer A. Anker, bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f. 2957.83; de uitgaven f. 2959.56. In den loop van het Jaar was er geput uit de reserve, zoodat het geheele tekort bedroeg f. 51.73, waardoor het saldo op nieuwe rekening was teruggebracht tot f. 87.09. De heer v. d. Burg verklaarde namens de commissie alles in orde. Het verslag werd onder dank goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren W. T. Lekkerkerker en K. Lagerwey. Tot leden van de commissie voor het nazien van de boeken gedurende 1936 werden benoemd de heeren M. Romein en A. Bins. Tenslotte volgden rondvraag en een verloting. Over „Vlaamsche humor". De vierde NutsaVond was gewijd aan den Vlaamsehen humor. In ho'.el Deurloo kwamer. de Nutsleden bijeen om te luiste ren naar den letterkundige Lode var. Gent uit Utrecht, d:e een lezing hield over „Vlaamsche humor" De heer R v. d Enie ocende waarna de heer ^an Gent een inleiding gaf over de humor ln de Vlaamsche taal. waarbij hij het begrio ..humor" waarin een traan en een lach verscholen zijn en dat een bijzon dere eigenschao is van het Vlaamsche volk ul'eenzette. De hee- R van den Ende heeft den sDreker hartelijk dank gezegd voor de wijze waaroD hij had weten te boe'en en het leven van Dnze Zuidelijke broeder; en stamverwanten nader geschetst had De werkzaamheden der politie in 1936. Opgemaakt werden 558 processenverbaal, n.l. 256 wegens overtreding der motor- en rijwielwet (reglement en beschikkingl w.o. 67 van plaats gehad hebbende aanrijdin gen, waarbij 3 met doodelijken afloop; 84 wegens overtreding der Algemeene Politie verordening, 83 wegens misdrijven cn 19 wegens overtredingen genoemd in 't Wet boek van Strafrecht; 33 wegens overtre- uing van diverse andere wetten of veror deningen; op verzoek van Justitie of poli tieautoriteiten elders werd 83 maal een onderzoek ingesteld en proces-verbaal op gemaakt. In 392 gevallen werd schriftelijk rapport uitgebracht aan den Burgemeester door bc-middeling van het rapportenboek. Nachtverblijf werd 10 maal verleend aan doortrekkende zwervers. Geregistreerd werden 699 woonwagens of woonschepen, die een of meer dagen in de gemeente ver blijf hielden. Ontvangen (en event, be antwoord) werden 972 brieven. Voor het bereiken van de plaats waar eenlg onge val had plaats gehad, voor onderzoek in strafzaken, het overbrengen van arresta ties, het begeleiden van auto-colonnes, controle Motor- en Rijwielwet, overvallen van muzikanten, venters enz. aan „De Vink" e. d. werd 80 malen gebruik ge maakt van een door de politie bestuurde auto, waarbij in totaal ruim 2600 K.M. werd afgelegd. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men gepoogd in te breken in de R K. Kerk (hulpkerk) aan den Rijndijk, lutbij „De Haagsche Schouw", alhier. Toen de overste onraad bespeurde, heeft hij terstond een onderzoek Ingesteld, maai van de(n) dader(s) was geen spoor meer te bespeu ren, Toen men de kerk wilde openen bij den aanvang der godsdienstoefeningen bleek het slot ontzet te zijn en heeft een smid de deur moeten openen. Bij de politie deed de heer C. aan den Leidscheweg aangifte dat bij zijn huls een rijwiel onbeheerd stond, dat hij zoolang in bewaring zal houden. Tot dusver is geen eigenaar naar het rijwiel komen vragen. Gevonden: een rijwielbelastingmerk. een tasch, een bij beitje en een bruine da meshandschoen. Inlichtingen bil de politie des v.m. van 910 uur. WARMOND. DIEFSTAL VAN IJZER. De daders gesnapt. Sedert eenige weken werd van het ter rein van de fa. v. d. Gevel en Schoonboom van tijd tot tijd ijzer ontvreemd, zonder dat het mocht gelukken de daders te ach terhalen. Nu bleek weer een groote hoe veelheid ijzer te zijn verdwenen. Een der op het terrein werkzaam zijnde werklieden zag in de omgeving van het terrein een schuit liggen, geladen met ijzer. Hij stelde hiervan onmiddellijk de politie op de hoogte die direct de noodige maatregelen nam. Ter plaats gekomen was de scnuit reeds verdwenen, doch het mocht de politie ge lukken op de Zijl onder Leiderdorp een viertal personen aan te houden, die met een schuit een groote hoeveelheid ijzer ver voerden, dat afkomstig bleek te zijn van het terrein van de fa. v. d. G. en S. De daders werden gearresteerd, terwijl het ijzer in beslag werd genomen. De daders zijn genaamd P. S.. W. S.. J. Z. en W. van T„ allen wonende te Leiden. Zij zijn voor den officier van justitie voorgeleid. Loop der bevolking. Gevestigd: W. A. v. d. Vooren. van Alke made J. L Bouman. van Heemstede J. P. Hemmerling. van Delft P. W. v. d. Meer. van Oegstgeest M. Spel. van Bloemendaal M. J van Leeuwen, van 's Gravenhage G R. Flasch van Zwiin- drecht J. Stipdonk, van Leiden. Vertrokken: A J. C. Hekker. naar Lei den G. Schaart, naar 's Gravenhage P. C. Scholts. naar Amsterdam J. M. Bennink, naar Rotterdam T. C. Marlet, naar Amsterdam H. J. Heesterbeek, naar den Briel Th. W. J. Varkevisser. naar Leiden AC. Pjelage naar Muiden A. H. Fase, naar Amsterdam Th. W. Keyzer naar Leiden. WASSENAAR. Lezing voor „Kerkelijk Leven". In het gebouw voor Chr. Belangen hield de heer A. Franken voor de ver. „Kerkelijk Leven" een lezing met lichtbeelden over: „Een reis door landen om de Roode Zee". Geopend werd door den voorzitter den heer L. Klarenberg met gebed en het lezen van Ps, 121 De heer Franken, die circa 20 jaren ln Egypte ls werkzaam geweest, vertoonde een groot aantal door hem zelf opgenomen lichtbeelden van Ymen. Nijlgebied enz. en gaf een Interessante toelichting uit eigen ervaring De heer Klarenberg dankte hem voot ziin leerzame causerie en sloot met dankgebed. ZEVENHOVEN. De Chr. Jongel. Vereen. „Zijt Ge trouw" herdacht feestelijk haar 27-jarig bestaan in de geheel bezette Chr. school. De leiding berustte bij de beroepen predi kant der Herv. Gem., cand. C. A. van Har ten te Ter Aar, welke tot stof zijner over denking koos Lucas 4. Een batig saldo was ln kas van f. 4. Een zeventiental onder werpen werd afgehandeld. Te ruim mid dernacht werd het feest beëindigd. ALPHEN. Begin van brand. Zaterdag ontstond een begin van brand in een gemeentewoning nabil den water toren ln de Pr. Hendrikstraat in het per ceel van den bewoner S. Hoewel de brand weer was eealarmee-d. behoefde deze geen dienst te doen daar de brand, die was ontstaan in een schoorsteen door de be woners met emmers water kon worden gebluscht Herdenking 15 jarig bestaan Ring Alphen en Omst.-eken N.H.J.V. op G.G. De ring Alphen a d. Rijn en Omstreken van den bond van N.H Jongelingsvereeni- gingen op Geref. Grondslag, herdacht haar 15-iarle bestaan in het gebouw .Rehoboth" aan de Hooftstraat De avond we d geopend door den eere-voorzitter den heer A. J. Dekker met schriftlezing en gebed. De heer G. Visser Chr. onderwijzer alh er. hield een inleiding over Pil. 3. De heer G. Boer uit Bodegraven behandelde het onderwerp: Belijdenis doen. waarover eveneens een leerzame bespreking volgde. De heer Dek ker hield een korte gedachtenisrede, waar in hij er op wees dat helaas de aangeslo ten vereenigingen aan den ring ziin ver minderd door het overgaan naar- andere bonden van Leiden en Hazerswoude. Spr. herdacht enkele vooraanstaande ringbe- stuursleden om ten slotte den 2en voorzitter van den ring die in verband met herderlijk werk e'ders gaat wonen, met juist gekozen bewoordingen namens de leden dank te brengen Ds Batelaan werd toegezongen de bekende zegenbede van Ps. 134. Ds. Bate laan dankte en eindigde met dankzegging. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. van D. Boekhout en N. de Jager Helena Maria, d. van H. Sloothaak en H. C. van Veen Francina Louisa, d. van L. van Berkel en Fr. L. Be vaart Maria Geertrulda. d. van J. van Otterloo en I. J. Starreveld Wilhelmus Hedrikus Mattheus, z. van H. J. Witjes en A Kleijn Margaretha Gijsbertha Jacoba Maria, d. van L. N. P. Enthoven en J. M. Vlasman Bastiaan, z. van B. Morgenrood en A. C. van der Haven Pietje, d. van G. Houtman en G. de Jong Yvonne Lydie, d. van W. Samsom en Yvonne Lydie Golaz Annie Cornelia, d. van J. Bouthoorn en J. G. van Egdom Adriana, d. van L. van Beusekom en W. Hoogteijling Hillegonda, d. van C. Stigter en A. Boef. Overleden: Gerritje Wilhelmina Vis, 66 j. weduwe van KI. van den Bos Maart je Domburg, 67 j., weduwe van H. van 't Wout Barbara de Vos, 95 j., weduwe van R. Lexmond Willem Gerardus van Wijk, 59 j., echtgenoot van Elisabeth C. W. Eigeman. Loop der Bevolking. Gevestigd: van Arnhem. Elise J. van Beu sekom, employé Ned. Heide Mij.. Dorpsstr. 36 Ter Aar, Maria van Egmond geb. Ver laan. zond. beroep, Wlllemstr. 18 Ouden rijn. Johannes van Amsterdam, veehouders knecht. Hortenstastr. 7 Hazerswoude, Cornells W. H. Krumpelman, zonder beroep Kortsteekterweg 20 's Gravenhage, Ca tharina W. H. Krumpelman zonder beroep, Rozenstr. 3 Ferwerderadeel. Tabe W. van der Zwaag, boerenknecht, Kortsteekterweg 61 Nieuwveen, Dirkje Brandse (Wed. P. Koren) zonder beroep, Raadhuisstraat 178 Beverwijk, Jan Berga. verificateur v. Mandersloostraat 43 a rood Kamerik, Cornelia M. Outshoven, dienstbode. Steek- terweg 89 Oegstgeest. Bertha G. v. Leeu wen. dienstbode, Rijnkade 2. Vertrokken: naar Barwoutswaarder, Sta tionsweg 32, .Gerritje van Es, zonder be roep Bussum, Nasaulaan 21, Leendert Bakker en echtgen.. filiaalhouder Ze venhuizen, Bredeweg 44, Pieter Verwoerd, winkelbediende Kaapstad, Zuid-Afrika, Nicolaas Rietveld, bouwkundige Wou- brugge, A123 B. Pietje Mulder (Wed. A. W. Hartog) zonder beroep Boskoop, Spoorkade 24. Jan Smit en gezin, brug wachter Boskoop, Galerij, Jacob Kaste- leijn, brugwachter 's Gravenhage, Groen- teweg 60. Anna E. den Uil, hulp in de huish. Pijnacker, Oostlaan 5, Gijsbert van Muyen. bakkerskn. Bostel, Zandvliet 10, Petrus van Leeuwen en gezin, los arbeider 's Gravenhage, Pletterijstr. 23, Cornelia P. l'Amie, dienstbode Sassenheim, Kerk- laan 24, Bernardus A. van Ees, loodgieter. De politie is op het spoor gekomen van meerdere diefstallen van oud-ijzer. In de ledenvergadering van den R.K. Volksbond alhier, zijn de aftr. bestuursleden de heeren A. Redegeld. J. v Capel en J. Paardenkooper herkozen In de vacature ontstaan door het bedanken van den heer J. v. Zundert werd benoemd de heer P. Schippers. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Magdalena, dochter van D. Trouwborst en N. de Kooter Isaac, zoon van S. Raaphorst en N. Laros Klara Louise, dochter van W. H. Klaverveld en A. Rodenburg Adriana, dochter van J. Booij en M. Harkes Teuntjc, dochter van F. Alblas en J. Dijs Bastiaantje Adriana. dochter van T. v. Bennrel en C. Schaap. Ondertrouwd: M. Eoerma en A. M. Vaan drager. Overleden: Simon Slappendel, 5i jaar Cornells Johannes Stolker, 52 jaar. Ten huize van de familie S. B. aan den Laag-Boskoopschen weg, brak een felic schoorsteenbrand uit. De brandweer, die spoedig met de motorspuit aanwezig was, rist het gevaar snel te keeren. Vanwege de Ver. „Het Groene Kruis" aid. Boskoop, zal er wederom een Moeder- cursus worden gehouden van 8—19 Maart a.s. onder leiding van zuster Haltink. Door eenige Boskoopsche kweekers is toezegging gedaan, dat zij zullen deelne men aan een aantal individueele inzendin- gtn op de Nationale bloemententoonstel ling „De Hofstadbloem" die op Houtrust te 's-Gravenhage van 818 April a.s. gehou den zal worden. HAZERSWOUDE. Burgerlijke stand Geboren: Wilhelmus Hendrlcus, zoon van J. A. Duindam en A. Oostdam, Overleden: A. Rijkaart 71 jaar, gehuwd met B. Bremmer. Gehuwd: T. de Graaf 3L jaar en J. de Wit 25 jaar. Ledenvergadering van het Zuster-comité. Het Zuster-comité der Geref. Kerk heeft zlin iaarlijksche ledenvergadering gehou den. Door dit comité werd aan zieken en zwakken 2827 eieren. 2515 liter melk en 110 keeren versterkend voedsel uitgereikt. Door vertrek uit de gemeente werd in de plaats van mej. Oudshoom-Zonneveld. gekozen mej. T. Hortensius-Windhorst. Het bestuur ls thans samengesteld als volgt: mevr. Heu- zenveldt-v. d Lelie, presidente; Offring- Huisma, penningmeesteresse; Slootweg- Hortensius. secretaresse: de Bruyn-Hirsch- man. van Hof-Vos en Hortensius-Wind horst. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van een burgerwoon- huis voor rekening van den heer J. Koet sier alhier werd ingesehreven voor timmer werk door J. Buitenhuis voor f. 2094. B van Wieringen voor f 2060 en Ph. de Gelder voor f. 1995.75 Voor metselwerk Y. Horten- sius voor f. 2265. Schilderwerk G W. Jochum voor f.508; P. v d. Spek voor f 445 en A. Bogerman voor f 495. Loodgieterswerk Jac. van Aalst voor f.413. Het werk is aan de laatste inschrijvers gegund. Op Maandag 1 Maart a.s zal ten huize van dr. Zoete, alhier van 9 tot 10 uur de gelegenheid worden gegeven voor inenting. Men wordt daarbij verzocht de trouwboek jes mede te brengen. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Cornells, z v. G. Mechelse en C. de Koning Petrus, z. van P. van Dam en H. Verhaar. Overleden: Lambertus de Ruiter 66 jaar, echtgen van M. Roos. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt tegen een steuntrekker, wegens verzwijging van inkomsten. LEIMUIDEN, Motorongeval. De motorrijder B., die op familiebezoek zou gaan, reed 's avonds op den Woudsche- ilijk den heer Br. aan die met zijn vrouw ran de rechterzijde van den weg liep. Er. werd enkele meters over den weg gesiecp*, doch kwam er behoudens enkele ontvel lingen en gescheurde lcleeding. bijzonder goed af. De duorijdster, mej. de P., werd van de duo geslingerd en kwam met haar hoofd op den weg, waardoor zij ernstig aan haar voorhoofd werd verwond en een her senschudding opliep. De bestuurder be kwam geen letsel, doch was hevig ge schrokken. Vermoedelijk heeft hij niet op het verkeer gelet. KOUDEKERK. Een mooi resultaat! ZOETERWOUDE. Door de politie alhier is proces-ver- baal opgemaakt tegen den vissoher N. en zijn beid? zoons, wonende te Hazerswoude, wegens het vissohen zonder vergunning van den rechthebbende. Een groote visch- zegen is in beslag genomen. De bazar gehouden ten bate van het pl. crisis-comité heeft veel succes gehad! Het aantal bezoekers was vooral den laalsten avond zeer groot. Het dames-comité onder leiding van mevr. Oppelaarvan der Bijl kan hierop met voldoening terugzien. Da bruto opbrengst bedraagt ruim f. 800. In de vergadering van de commissie tot wering van schoolverzuim werden tot voorzitter en secr herbenoemd de h°eien N. P. Slegtenhorst en A. Mieog, terwijl tot hun plaatsvervangers opnieuw werden aangewezen Jac. van Ommering en A. J. Lieversi. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, Z. van W. Blijleven en T. van 't Kruis. Overleden: A. Stokhof, 75 j.. weduwe van J. G. van den Bosch. E. H. B. O.-cursus. De afd. Nieuwkoop, Nieuwveen en Zeven hoven van de ver. E.H.B.O., organiseerde dezen winter in het v.m. stationsgebouw een cursus. Het eerste jaar van 18 lessen is thans af gesloten met een overgangsexamen. De lessen zijn geheel belangeloos gegeven door dr. A. Lucardie uit Zevenhoven; het examen werd afgenomen door het lid van het hoofdbestuur, dr. J. H. Post Uiterveer uit Langeraar. Voor het overgangsexamen slaagden de* dames Bakker, Breeveld, Leenhard, C. Tijs terman en P. Tij sterman uit Nieuwkoop en Raats, Stijn en Van Vliet uit Zevenhoven. Voorts de heeren A. Blijleven, B. Bodegra ven. C. van Houten, D Klerks, C. v. Koert, II. Richtering. A. van Varik en J. A. Wijfje uit Nieuwkoop, J. Baas en J. Koek uit Noorden en Van der Bijl en J. Rietkerk uit Zevenhoven. Tezamen 20. Het hoogste aan- lal punten werd gehaald door J. Baas uit Noorden. Eén candidaat zakte. De heer A. Leenhard. hoofd van de Christelijke school alhier, dankte in zijn kwaliteit van voorzitter der afdeeling dr. Lucardie voor zijn belanglcozen arbeid den examinator en ook de cursisten, voor hun ijver aan den dag gelegd. Dr Lucardie werd als blijk van erkentelijkheid aangeboden een bloedbezinking-apparaat. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7