WAT IS WAT IS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 23 Februari 193) Officieele (risispublicafie GEMENGD NIEUWS AGENDA Twee noodlandingen van militair vliegtuig. Een moeilijke toeht tusschcn Schiphol en Twente. In sneeuwstorm en wolken. Gistermiddag te halt vier heeft een militair Fokker-vliegtuig van het type c5, gemerkt no. 641, een goed uitgevoerde noodlanding gemaakt oo een weiland in Arnhem-Zuid nabij het De Monchy-plein. De machine bleef onbeschadigd De inzittenden, de res. tweede luitenant Jansen en de res sergeant vlieger Hakken berg van Gaasbeek, bekwamen geen letsel. De machine was om tien uur gistermor gen opgestegen van Schiphol voor een tocht naar Twente. Te half twaalf arriveer den de vliegers od het vliegveld Twente Om twaalf uur werd vandaar gestart naar Schiphol. De terugreis was zeer onfortuinlijk. Na eenigen tijd vliegen werd het weer zeer slecht en te half twee werd bii Glesbeek a. d. IJssel een noodlanding gemaakt. Te drie uur steeg men weder om op. hoewel het weer nog slechter was geworden. Het uitzicht werd to taal belemmerd door sneeuwstorm en wolken. Vooral boven den IJssel en den Rijn werd laag gevlogen. Een oogenblik scheerde het toestel rakelings over een electrisch hoogspanningsnet, hetgeen geschiedde nabij het gemeentelijk slachthuis te Arnhem. De inzittenden besloten tenslotte het vliegtuig aan den grond te zetten en deden dit op het genoemde weiland. Het toestel zal gedemonteerd worden en naar Schiphol worden vervoerd. AALSMEER. MUZIEKCONCOURS. Uiterwegs Fanfarecorps. Het bestuur van „Uiterwegs Fanfare corps" heeft thans definitief besloten tot het alhier houden van een federatief mu ziekconcours op 22, 23, 24 en 25 Juli a.s. op het gemeentelijk sportterrein. Op de 3 eerste data zal er een kermesse d'été aan verbonden zijn, waarvan de organisatie enz. is opgedragen aan den heer J. Smit alhier. Ook ligt het in het voornemen op een der dagen een kinderfeest te organl- seeren. Verschillende bekende Noord-Hol- landsche corpsen deden reeds voorloopig toezegging om aan het concours deel te nemen. ERNSTIGE AANRIJDING. 6896 (lugez. Med.) KOLENDAMPVERGIFTIGING TE UTRECHT. Het tweede slachtoffer overleden. De vorige week heeft zich in een peiceel aan den St Anthoniedijk te Utrecht een geval van kolendampvergiftiging vnorge- daan. waarbij een echtpaar bewusteloos geraakte. De vrouw is na eenigen tijd over leden. De man de 15-jarige J Verbeek werd naar het St. Antoniusziekenhuis vervoerd. Thans is ook hij aan de gevolgen der vergiftiging overleden. AUTO MET VOETBALLERS UIT ZWOLLE TEGEN BOOM GEREDEN. Toestand van een der gewonden ernstig. Zondagmiddag is op den Rijksweg Zwolle Almelo, onder de gemeente Haarle. ten gevolge van het springen van een achter band een personenauto uit Zwolle tegen een boom gereden. Twee der inzittenden liepen hoofdverwondingen en gebroken ledematen op en moesten naar het zieken huis te Zwolle worden overgebracht. De toe stand van een der gewonden, die tevens een hersenschudding had gekregen, is ernstig. De inzittenden van de auto, leden van de voetbalvereenlglng „Zwolsclic Boys", waren op weg naar Rijssen voor het spelen van een wedstrijd. Dr. Schaafsma uit Nijverdal, die toevallig passeerde, heeft de eerste hulp verleend. Het is een gelukkige omstandig heid, dat de auto de laatste van een lange file wagens was, anders had de botsing nog ernstiger gevolgen gehad. Tel. DE HEER BECKERS OP VRIJE VOETEN. Naar wij vernemen is de heer F. Beckers, die, naar men weet, na den grooten brand in de moutfabriek „Aurora" te Gennep, waarvan hij de directeur is, als verdacht van brandstichting, werd gearresteerd, gis teren na door den rechtercommissaris te 's-Hertogenbosch te zijn verhoord, op vrije voeten gesteld. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag) AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 61-jarlge procuratiehouder J. C. B. Sibum te Groningen, die Vrijdagavond aan de Wilhelminakade bij het oversteken van den weg werd aangereden en met zware verwondingen naar het Diaconessenhuis werd overgebracht, is gisteren aan de ge volgen van deze aanrijding overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. BLIKSEM SLOEG IN TOREN TE DOORENBERG. Veehouder te Elden door hemelvuur verlamd. Tijdens een hevige sneeuw- en hagelbui, ontlastte zich eergisteren boven de Over- Betuwe een kort maar hevig onweder. Hier bij sloeg de bliksem in den toren van de R.K. kerk te Doornenberg. Het schakelbord en de meter van de electrische geleiding werden vernield. De koster van de kerk, die zich juist in den toren bevond, werd door de rondvliegende stukken getroffen en moest zich onder geneeskundige behandeling stel len. Daar de leiding defect geraakt was, was het dorp voor het grootste gedeelte in duis ter gehuld. Te Elden werd een veehouder, die zich in de weide bevond, door het hemelvuur ge troffen. De man werd later door zijn zoon bewusteloos aangetroffen en naar huis ver voerd. De getroffene is gedeeltelijk verlamd, maar zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Hfeld. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Op den Aalsterweg te Eindhoven is gis termiddag de 30-jarige wielrijder F. B. M. Simonis door een bestelauto van den heer J B. gegrepen en ernstig gewond. De bestelauto, komende van de richting Aalst, moest nabij de Gerarduslaan voor rang verleenen aan een personenauto, be stuurd door den heer C. De beide bestuur ders begrepen elkaar niet volkomen en slechts op het laatste oogenblik kon de be stuurder van de bestelauto een botsing ver mijden door krachtig remmen. Bij deze manoeuvre is de wagen evenwel over den kop geslagen, juist op het oogenblik dat S. naderde. Deze werd door de auto meege sleurd en bleef met een ernstige hoofd wonde op den weg liggen. In bewusteloozen toestand is de man. na door dr. Liesker te zijn verbonden, naar het ziekenhuis St Joseph vervoerd, waar hij gisteravond aan de bekomen verwondingen is bezweken. Het slachtoffer was als schilder werkzaam bij het St. Joseph ziekenhuis, dat is ge legen op den Aalsterweg. AUTOBOTSING BIJ VISVLIET. Gistermorgen stond te Visvliet, midden in het dorp, op den rijksstraatweg een auto geparkeerd, toen uit de richting Grtjpskerk een personenauto, bestuurd door den heer G. J. B. uit Haren, naderde. Met den be stuurder zaten diens vader en de heer R. M. uit Haren in den wagen. Juist op het oogenblik, dat de auto den gaparkeerden wagen zou voorbijrijden, kwam uit de richting Buitenpost een andere auto aan bestuurd door den heer S. B uit Dronrijp. Een botsing was onvermijdelijk. Met een hevigen klap vlogen de beide wagens tegen elkaar oo De zestigjarige vader van den bestuurder en de heer M werden daarbij zwaar gewond. Zij ziir. naar het ziekenhuis te Groningen vervoer.- Belde wagens werden zwaar beschadigd. GEZIN DOOR VERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. Een geheel gezin, bestaande uit zes per sonen, ls te Boekarest om het leven geko men, doordat vergiftige gassen werden ge vormd door een kachel, waarin afvalpro ducten van ruwe olie werden gestookt. GRANAATONTPLOFFING EISCHT TWEE DOODEN. Bij de ontploffing van een granaat, die begraven lag in een stuk land in Roemenië waar een aantal boeren werkten, zijn twee boeren gedood en drie zwaar gewond. DE HERTOG VAN WINDSOR OP REIS. De hertog van Windsor heeft zich per spoor naar Karinthie begeven, waar hij een bezoek zal brengen aan graaf Paul Muen- ster op kasteel Moetsch. Hij wordt morgen op Enzesfeld terug verwacht. WASHINGTON-HERDENKING. In geheel Amerika is de 205de geboorte dag van Washington gevierd. 250.000 toe risten hebben bij deze gelegenheid een be zoek gebracht aan New-York. Alle moge lijke vereenigingen hebben optochten, feestelijkheden en godsdienstoefeningen georganiseerd. LIMUIDEN, 23 Februari. VISCHPRUZEN. Tarbot per KG. f. 0.140.66; Griet per kist van 50 KG. f.2815; Tongen per KG f0.610.49; Groote Schol per kist van 50 KG. f.91; Middelschol per kist van 50 KG. f. 12.508.50; Zetschol per kist van 50 KG. f.11—13: Kleine Schol per kist van 50 KG f.14—1.20; Bot per kist van 50 KG. f. 1.50—4.30; Schar per kist van 50 KG. f 11 5.40; Tongschar per kist van 50 KG. f. 21 —5.40; Roggen per 20 stuks f.22—10; Vleeten per stuk f. 2.80—1.40; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 6; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 2616; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 21.50—20; Kleinmiddel Schelvisch p. kist van 50 KG. f. 1815; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 148; Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 25.508.50; Gullen per kist van 50 KG. f. 125.50; Lengen p. stuk f. 3.50—0.50; HeUbot per KG. f. 0.66—0.45; Wijting p. kist van 50 KG. f. 9—4.30; Kool- visch per stuk f. 0.800.12; Makreel per kist van 50 KG. f. 108.50. Aangekomen 6 stoomtrawlers: IJM. 71 met f.3451; IJM. 45 met f.1409; IJM. 89 met f.1970; IJM. 2 met f.3100; IJM 189 met f.2032: IJM. 42 met f.1569; en 3 log gers: KW. 159 met f.111; KW. 18 m. f.221; SCH. 133 met f. 1070; 1 Deensche kotter E. 51 met f.355. Verwachte schepen. Thuiskomende voor de Woensdagmarkt: „Hercules" IJm. 196, vangst: 65 m. schel visch. 125 m braadschelvisch, 40 m. gul, blanke koolvisch; 40 m. koolvisch, 50 m. radio; 20 m. wijting; 5 m. varia, 10 m. platvisch. Totaal 255 manden, benevens 550 stuks stijve kabeljauw. „Jaqueline Clazina" IJm. 10: 50 m schel visch, 60 m. braadschelvisch; 60 m. gul, Fietser breekt een been. Hedenmorgen is op den Oostelnderweg alhier een ernstig ongeluk gebeurd. De 60-J. D. v. L. die daar fietste, werd aange reden door eeri achter hem aankomende auto, en tegen den weg geslingerd. Het ge volg was, dat de man een ernstige been breuk bekwam. Nadat dr. Bon geneeskun dige hulp had verleend, Is v. L. per zieken auto naar het Luthersch Dianocessenhuls te Amsterdam vervoerd. De vermoedelijke oorzaak ligt in het feit, dat de fietser niet tijdig genoeg heeft aangegeven, dat hij van richting wilde veranderen. De politie stelt een onderzoek ln. Vergadering „Hulp in Nood". Het Weduwenfonds voor Dorp en Oost einde „Hulp in Nood" vergaderde in de Centrale Veiling, onder voorzitterschap van den heer W. Piet. Deze deelde mede, dat de heer A. Eveleens Gz., voorheen voorzitter, als zoodanig had bedankt we gens familieomstandigheden. Spr. dankte Eveleens voor zijn gewaardeerden arbeid, gedurende vele jaren in die functie ver richt. De secretaris, de heer P. v. d. Meer Pz„ las de notulen en het Jaarverslag, welke werden goedgekeurd. Sinds April 1936 was het bestuur genoodzaakt de uit- keeringen aan de weduwen belangrijk te verlagen, om het evenwicht in de finan ciën te bewaren. Als Kerstgave kreeg iedere weduwe f. 2. Uit het verslag van den penningmeester, den heer W. Koster, bleek, dat de ontvangsten over 1936 waren geweest f786.35, de uitgaven f. 745.77, ba tig saldo f. 40.58. Op 31 Dec. beschikte men nog over een reserve van f. 135.26. Boeken en kas waren nagezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer. Als bestuursleden werden herbenoemd de hee- ren H. Boerlage en P. Kuite, terwijl de heer A. Eveleens Gzn. bereid bleek ln het bestuur te blijven zitting nemen. Als leden der financleele commissie 1937 werden be noemd de heeren 9. Biesheuvel en D. Plet Wzn. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Mattheus Theodorus, z. v. J. M. Tesselaar en G. J. Stokkel Huibert, z. v. K. Ottevanger eh C. M. v. d. Berg Jacobus Nicolaas, z. v. J. A. Cats en T. Boll Wigger, z. v. W. Heerma en A. Wieske. Ondertrouwd: K. L. H. Kempen 39 J. en M. Spaargaren 29 i. C. A. Eveleens 32 j. en M. A. Knlep 22 J. Overleden: K. Kersloot 59 j. echtgenoot van M. Pannekoek N. Spaargaren 70 j. echtgenoote van G. Vreeken D. Blom 25 j. ongehuwd C. E. Loogman 28 d. d. v. G. Loogman en M. E. Hermanns M. Vre-ken 53 j. echtgenoote van P. Trom mel H. de Vries 13 j., d v. N. de Vries en A. Alderden. De oliebollen dag, ten bate van het fonds voor een te stichten clubhuis der A.J.C., heeft een alleszins b:-vredlgend resultaat opgeleverd, n.l. netto pl.m. f. 120 of f. 20 meer dan vorig jaar, toen ook een dergelijke dag werd georganiseerd. 6897 (Ingez. Med.) BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, D. van Pieter Ver heid en Anthonla Bastlana van de Velde. HAARLEMMERMEER. Bevestiging Ouderlingen en Diakenen. In de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp wer den de herbenoemde en nieuw-gekozen ouderlingen, de heeren Kamer, Verbeek, Wolthuis en Kooij en de nieuw-gekozen diakenen de heeren Kistemaker en Tole- naars,, in hun ambt bevestigd door ds. J, C. Salverda, die tevens dank bracht aan de afgetreden heeren van Nieuwenhuijzen, van Beem en Bloemendaal voor de door hen in het belang van de Kerk bewezen diensten. Burgerlijke Stand. Antonius Thomas Joseph, z. v. G. J. Maissan en M. W. Olde Hensken Elsje IJda. d. v, A, Maaswinkel en IJ. Stapert Jacoba Helena, d. v. W. Koolbergen en E. J. van Walsteijn Willem Fredrik, z. v. D, Rijlaarsdam en M. van Andel Eduard Nicolaas, z. v. E. K. Volkersz en P. J. van Dalen Elisabeth Maria, d. v. M. W. v. d. Jagt en A, J. van Schagen, Ondertrouwd: Willem Huigsloot 23 j. en Llna Roodzand 22 J. Fritz Tijssen 27 j. en Allda C. Ganzeman 25 j. Jacob C, Kroon 28 j, en Trijntje W. de Kok 28 j. Gehuwd: Dirk Bauer 26 j. en Francina Gedaan 22 j. HendrikÖs A. Kuijlaars 22 j. en Virginia van Halm 20 J. Overleden: Cornelis van Dijk 68 j. geh. met M. de Hoog Matthijs, 3 weken, z. van H. Möhlen en H. Clement Maria Zwetsloot 81 j. wed. C. P, van der Geest, kabeljauw, blanke koolvisch: 30 m. kool visch; 25 m. gestripte radio; 30 m. dichte radio; 15 m. wijting; 5 m. platvisch; 15 m. varia. Totaal 290 manden, benevens 800 sit stijve kabeljauw. .Martha", IJm. 165: 25 m tong, 5 m tarbot; 25 m. groote schol; 45 m. kleine schol; 45 m. wijting, schav en bot. Totaal 145 manden. Loop der Bevolking. Gevestigd: Gcrrit J. v. Beest, uit Amster dam, Eikenlaan 13 Gijsbert. J. Treur, uit Hillegom, Hillegommerdijk 355 Pieter J. Serne, uit Haarlllede, Vijfhuizerdijk 177 Anthonius J. Lindeman, uit Nieuwer Am- slel, Nieuwemeerdijk 281, woonschip in de Ringvaart Jacobus G. Korsten, uit Am sterdam, Hoofdweg 156 Johannes H. de Heus, uit Haarlem, Olmenlaan 20 Jo hannes Fiedler, uit Haarlem, Nieuwemeer dijk 219 Leo Bruljnesteljn uit Amster dam,-Relgerstraat 65 Jan Brouwer, uit Amsterdam, Eksterstraat 25 Willem G. F. Gerllngs, uit Bergen (N.H.), Prins Hen driklaan 24. Vertrokken: Johanna F. G, Knufman, wed. P. C. Tesselaar, n. A'dam, Warmond straat 65 3hg. Johannes A. v. Delden, n. Velsen, Kruldbergerweg 41 Coenraad G. Blokker, n. Hillegom, Vossendwarsstraat 22 Johannes van Wijk, n. Nieuwer-Am- stel. Nieuwe Karselaan 51 Hendrik E, Vreulink. n. Haarlem. Meidoornplein 13 Beijken Zwaan echtge. Onder de Lmden, R'dam, Abcoudestr. 8 C, 2hg. Jan Beu- kelman, A'dam, Sloterdljkermeerweg 121 Jacoba Pletersma, n. A'dam, Nieuwe Oos- tenburgerstr. 16, 3hg. Willemijntje de Bruljn, Mijdrecht, Buurt p/a G, de Bruin Petrus J. van der Klauw, Boskoop, Ber- kenweg 11 Elisabeth C. Berrier, A'dam, Overtoom 283 Jacob L. Blosmer, A'dam, le Schinkelstr. 18 lhg. Auke G. v. Unnlk Nleuwer-Amstel, Van der Giessenstr. 28 Bernardus Nieuwold, A'dam Zeedijk 6 - Cornelis van Brederode, Den Haag, Bak- huizenstr. 81 hs. Johannes J. Pootjes, Haarlem, Jan Stuijtstr. 20 Klaas Engel, A'dam, Jacob van Lennepstr. 325. lhg. Wed. J. G. Wissingh. A'dam, le Jan Steen straat 97, 3hg. Twee aanrijdingen. Op den hoek van den Hoofdweg en de Beetslaan had een botsing plaats tusschen een vrachtauto van den bloemenhandelaar T. alhier en een personen-auto uit Bever wijk, terwijl op den hoek van den Kruis weg en de Emmalaan oen vrachtauto van den heer K. uit Nleuwvennep ln botsing kv am met een personenauto uit Haarient Beido aanrijdingen veroorzaakten gelukkig geen ernstige persoonlijke ongelukken. Dc geleden materieele schade was echter aan zienlijk en werd van een der zwaar geha vende wagens op meer dan f, 200.geschat. De politie stelde een onderzoek in. Diefstal van ijzer en koper opgehelderd. Men was tot de onaangename ontdekking eekomen, dat uit perceel 716 aan den Lis- scrweg. nabij den Hillegommerdijk alhier, van een partij ijzer en koper, een gedeel te was ontvreemd. Aanvankelijk tastte men volkomen ln het duister, maar door aar.- wi'zing van meerdere buurtbewoners, kon de politie van Haarlemmermeer, die van den diefstal in kennis was gesteld, gister morgen overgaan tot de arrestatie van een tweetal personen, Sch. de B. en O. ge naamd, beiden woonachtig aan atn Hille gommerdijk. Deze hadden eenige weken geleden op klaarlichten dag het ijzer ont vreemd. Zij legden een bekentenis af. Het onderzoek omtrent den verkoop van het gestolene duurt voort. Hieromtrent schijnt de politie ook over eenige aanwijzingen te beschikken. HILLEGOM. Vrije middag van de Kappers. Door de kapperspatroons is per adres aan B. en W. verzocht om een vrijen middag in te stellen, een middag dus, waarop alle kapperszaken gesloten zijn, opdat aan het personeel den wettelijk voorgeschreven vrijen middag per week gegeven kan wor den. Het adres zal in de e.v. raadsvergade ring aan de orde gesteld worden. Demonstratie „Tafeltennis". Eenige geoefende tafeltennis-spelers, le den van den Haarlemschen Tafeltennis- bond, hebben als gasten van de Hillegom- sche Tafeltennisclub ln de zaal van Zomer- zorg alhier een demonstratie van dit be hendigheidsspel gegeven. Er was vrij veel belangstelling voor de demonstratie, welke gehouden is om het spel hier meer bekend te maken. Twee enkelspelen en een dubbel spel zijn gespeeld. De Hillegomsche club speelt met drie teams in de competitiewedstrijden van den Haarlemschen Bond. Eerst verleden jaar is zij opgericht. Het Postkantoor en de openstelling. Men schrijft ons; Met ingang van heden is het postkantoor tusschen 4 en 5.30 uur nam. gesloten. Dat is een bezuinigingsmaatregel van de pos terijen, het staatsbedrijf, dat gelukkig verre van noodlijdend is. Een dergelijke maatregel is ook voor Lisse getroffen, mei dit verschil, dat Hillegom met anderhalf uui sluiten er beter afkomt dan Lisse. Het publiek zal op den langen duur we] wen nen aan het groote ongerief, want eer. on gerief is en blijft het. Het postbedrijf zal wel een op feiten gegrond motief voor de sluiting hebben. Sinds eenige maanden hing de kwestie ons al als een zwaard van Damocles boven het hoofd, maar nu hel besluit toch afgekomen ls, voelen de III:- legommers het als een degradatie. Als de I HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 mt| namiddag. 1 Stadszaal: Residentie-orkest. Solo-Yi».| liste Ida Handel. 8 uur nam. Woensdag. Haagweg 31: Aandeelhoudersverg. nv| Leldsche Caramelfabrlek v.h. Backer stil Co. 2 uur nam. Nutsgebouw: Leidsch Drankweercomllé 8 uur nam. Plantsoen 71: Ledenverg. Ver. „Tot Steun", afd. Leiden. 3 uur nam. School CaeoUiastraat: Tentoonstelling I van leerlingen werk. 9'/ill'/i uur vooral en 2—4 uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Spr. ds. A. Straatsma over moderne jeugd, 8 uur nam Katwijk a. Zee (Casa Cara): Spr. heer Schoonderbeek, 7'/« uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „Burgtheater". Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam „De kandelaars van den Keizer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag van 27 uur doorl. voorstel!li: Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8,15 uur nam „De dansende piraat" Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 urn Zondag doorl. voorstelling van 2—7 nu en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. „Drie dagen bit de levenden". lederen middag 2.30 u. 's avonds om en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur Jeugdvoorstelling. De apotheek Hooigracht 48 ls dag ei nacht geopend voor leden v. h. zleken'om „Tot Hulp der Menschheld", echter vai nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen Ti spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 22 tots met Zondag 28 Febr, a.s. waargenomen de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 11 telefoon 523 en mej. J. Doendens, WiM minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge r.eeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureai (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hi vier: Donderdag Inenting teeen diDhterie 3'/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ct- neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Weefwerk- en plastiekten^, toonstelling L.K.V. (tot 28 Februari): li 4 uur, 's Zondags 14 uur. LEEFTIJDSGRENS RUNDEREN. De Nederlandsche VeehouderljcentraM maakt bekend, dat de leeftijdsgrens, bene' den welke runderen van een identiteits bewijs voorzien dienen te zijn, met inga" van 1 Juli 1937 ln stede van het tijdst1 waarop het dier in het bezit van 2 brei tanden is, zal zijn het tijdstip, waarop hei 4 breede tanden heeft. I Dit houdt dus ln, dat na 30 Juni 1931 de runderen met een gewicht van 100 kMi of meer, welke nog niet in het bezit ztljl van 4 breede tanden, in het algemeel slechts aangehouden kunnen worden, mei een identiteitsbewijs. Uiteraard geldt deal bepaling als zoodanig niet voor de reserve] kalveren, welke, naar bekend is, tot eem gewicht van 250 K.G. zonder identlteitsj bewijs in voorraad mogen zijn, cn even| min voor zoetemelkskalveren, voor weul een- mestvergunning werd verstrekt, at mede voor Ingevolge de ossentoewyzm aan te houden dieren, welke eerst bg gewicht, van 250 K.G. van een identiteits bewijs voorzien behoeven te zijn. In verband met het bovenstaande woroi den betrokken veehouders ten sterksteaanf geraden ook de identiteitsbewijzen A runderen, welke door het bezit van 2 ore 1 de tanden nu in feite bulten de teeltwj ling vallen doch waarschijnlijk voor 1 1937 nog geen 4 breede tanden zullen nv»] ben, zorgvuldig te bewaren. M handel krachtig mocht opleven cn stens het punt van voorheen weer mocu j bereiken zal er kans op een doorlooper.» i openstelling, gelijk vroeger, ontstaan, m i ten Wij hopen, dat het weldra zoover Kom Deze toestand is ongewenscht. Tegen het slipgevaar. Zoolas men weet zullen de tramrails de Leidsche straat verlegd worden te™I de weg in de bocht aan een zij Je ops I haald zal worden. Op die wijze hoopt m het slipgevaar te bestrijden. Zoodra I weersgesteldheid gunstig is voor t zaï het ter hand genomen worden. De bouw van een bloembollenschuu: I voor de Fa. F Lommerse en Zn. aan i Haarlemmerstraat is opgedragen aan 0 I heer E. Schuit, annemer alhier. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Jannie, dochter van v, d. Plas cn A. v. d, Plas Dirk, zoo® J.l vin I jotranjf U van Duijn en M. van der Plas August, zoon van C. Steinz en S. AU' - - Pieter, zoon van J van Schie en I Rijn Jacobus Antonius, zoon van J- r.iermans en A. Hus Arie Gerarau^JJ f I van J. Timmermans en A. Hus ne 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6