1EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 23 Februari 1937 Gemeenteraad van Leiden Buitenland Stadsnieuws BEURSQ VERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 745. Hedenmiddag 3 uur: 754. bixnenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.3 Janmayen. Laagste barometerstand 735.6 Danzig. Verwachting tot den avond van 24 Febr.: Krachtige, later afnemende wind uit estelijke richtingen. Aanvankelijk nog raar bewolkt met hagelbuien. Later op- [arend. Waarschijnlijk lichte vorst des achts, overdag iets zachter. blutenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressies trekken Oostwaarts af, de em in Noord-Oost Duitschland Is nog die- i geworden. Op den Oceaan verschijnt een omvang- ïe nieuwe depressie, maar van Schotland it Scandinavië en op het vaste land stijgt barometer overal, in de bovenlucht werd het nog kouder, iettin heeft op 5000 M. bijna minus 40 gr. ilsius. In Scandinavië is de vorst weer «genomen en in het binnenland streng, k in Duitschland kwam lichte vorst voor, ürijl er op tal van plaatsen sneeuw valt. het Zuiden is de wind nog krachtig. In inkrijk werd het veel kouder, aan Het snaai waait het krachtig uit Noord-West evenzoo aan de Middellandsche Zee. Op Britsche eilanden neemt de wind af en (int de lucht op te klaren, in Ierland tam lichte vorst voor. Aanvankelijk zal de koude Noordelijke lenwind nog buiig weer veroorzaken, la- is na een nacht met lichten vorst op- iring met iets zachter weer-te wachten. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: W. wind, 10 gr. C., 1. bewolkt, london: W.Z.W. wind, 1 gr. C., 1. bewolkt. BerlijnW. wind, 1 gr. C., sneeuw. Stnua: N. wind, 11 gr. C., 1. bewolkt. luchttemperatuur, (uur voorm.: 4 gr. c. (39 gr. f.). 1 uur 'smidd.: 5 gr. c. (41 gr. f.), li uur nam.: 5 gr. c. (41 gr. f.). 6GWATERTIJDEN te katwijk zee. Voor Woensdag. |Vm. te 2 u. 15 min.; n.m. te 14 u. 25 min. '-U LICHT op voor fietsers e.a. nHttnsdag: 5.57 n.m. tot 6.30 v.m. maans- op- en ondergang: lüFebr. op: 15 u. 47; onder 5 u. 48. sneeuwhoogten. I Temp. Wecrs- Sneeuwli. In c.m. HTSERLAND. Cels gesteldh. dal skigebied «Iboflen 5 sneeuw 40 100 todelwald 3 idem 25 100 toad —3 idem 30 100 'Ine Sclieltlegg —1 storm 100 100 —9 mooi 100 100 HOS —9 Idem 100 200 tas 4 sneeuw 90 100 el öwrheldc —8 Idem 100 100 al jatreslna —9 mooi 60 100 ,1 •Morltz —6 idem 70 100 itemasser 6 betr. 70 100 -1 »iob Monlr. —4 sneeuw 16 200 !)!lo —5 idem 20 100 Btana —5 betr. 100 200 rl butt SU Mermatt —6 sneeuw 100 100 Wber* 4 Idem 35 100 el pSTEXRIJK. Union sneeuw 140 brock bewolkt 25 p am See Idem 85 p'bühcl sneeuw 75 I keilen idem 75 Miering bewolkt 35 "mijder door auto aangereden Slachtoffer aan de verwondingen overleden. I^teravond is op de Verlengde Hoofd- T it te Hoogezand de 40-jarige timmer- G Zwaneveld, wonende te Borgweg. - Per fiets was, aangereden door een uit 'e»enovergestelde richting komende r>. bestuurd door den heer S. Loeven- fduit Amsterdam. lya wielrijder werd eerst opgenomen door K®otorkap, sloeg neer en bleef bewus- liggen Dr. tie Jong. die in de on- r»? c rmbijheid van het ongeval .3 'ater geassisteerd door dr. Blonk, v' ,erde een schedelbasisfractuur. Het Ss r is 00 hun a(ivies naar IJ6' Aca~ j-"«h Ziekenhuis te Groningen vervoerd. Et, ls vanochtend vroeg aan de be- t>b verwondingen overleden. Hij laat I a. w en eE" ^'h^ achter. Ifiwrzaak is vermoedelijk te zoeken in dat door een sneeuwbui het zicht -7 heer L. belemmerd werd. De nieuwe verkiezingen op 26 Mei. Van bevoegde zijde wordt thans meege deeld dat het in de bedoeling ligt, indien de behandeling van de grond-swetsherzie- ning tijdig in de Eerste Kamer tot stand komt, de candidaatstelllng voor de verkie zingen te doen plaats hebben op 20 April a.s., de stemming op 26 Mei d.a.v. (Laatst genoemde datum was reeds door ons als waarschijnlijk gemeld). de vuilnisbak als brandkast. Hoe een groentenboer zijn geld kwijt raakte. Een groenteboer te Deventer heeft toen hij zijn huis voor eenigen tijd verliet, een geldkistje, waarin zich vijfhonderd gulden aan contanten, alsmede een spaarbank boekje waarop f. 2000 gulden was bijgeschre ven, bevonden, zoolang in de.... vuilnis bak opgeborgen en verzuimd had het er uit te halen. De gemeente-reiniging ledigde den bak en het kistje verdween. Thans is uitgekomen, dat een der werk lieden van de gemeentereiniging het kistje had gevonden. Hij had het met het spaar bankboekje in het water gesmeten. De con tanten had hij grootendeels reeds opge maakt. De man is in arrest gesteld. doodelijk ongeluk op onbewaakte overweg. Motorrijder te Heiloo tegen den t.-e*n gebotst. Hedenmiddag om half twee is op den onbewaakten overweg bij de Zevenhu zen laan te Heiloo de 28-iarigs drukker p. Eriks uit Heiloo met zijn motorfiets tegen een uit de richting Amsterdam komenden elec- rischen personentrein gebotst. Hij kwam :n aanraking met het vierde rijtuig en werd door den trein meegesleurd. De man werd zoodanig verminkt, dat de dood onmiddel lijk moet zijn ingetreden E. beoefende het motorrijden nog slechts zeer kort en hii was nog niet In het bezit van een rijbewijs. Waarschijnlijk heeft hij den trein wel zien aankomen, doch heeft hij niet tijdig kunnen stoppen. Het treinpersoneel heeft van het onge'uk niets bemerkt, doch toen de trein even na het gebeurde aan het station He'loo stopte, hebben reizigers een en ander gerappor teerd. 'Inslag in de wagenaarstraat te amsterdam. slachtoffer van de schietpartij in de J'"Rtraat te Amsterdam, dat opge- to? in het O. l Vrouwegasthuis naar omstandigheden goed liinLi ar aanvaller, die in hetzelfde muis wordt verpleegd. De strijd in Spanje. De strijd om Oviedo. Een speciale correspondent van Havas meldt: De regeerlngstroepA hebben gisteren zonder ophouden hun algemeenen aanval aan het front van Oviedo voortgezet. Na ononderbroken vanaf vier uur des morgens de oostelijke wijk der stad te hebben ge bombardeerd, trachtten de loyale troepen om zeven uur herhaalde aanvallen te on dernemen, hetzij langs het oosten, hetzij langs het noorden der stad. De rechtschen boden echter een hardnekkig verzet en verdedigden voet voor voet het terrein, dat zij Maandag geheel hadden weten te behouden. De strijd wordt waarschijnlijk vandaag en de eerstvolgende dagen voort gezet, aangezien de regeeringstroepen tot iederen prijs een resultaat willen behalen. Het moreel der rechtschen wordt echter stGGds beter. Uit Bilbao wordt nader gemeld, dat de laatste communiques van het Asturische front er melding van maken, dat de re geeringstroepen de gisteren veroverde stel lingen versterken cn dat de gevechten voortgezet worden in de straten van Oviedo. De verdediging van Almeria Rechtsche vliegtuigen hebben boven de sl ad Almeria vlugschriften laten vallen, waarin de burgerij wordt aangemaand zich over te geven om bloedvergieten te voor komen. In de buitenwijken zijn uitgebreide verdedigingswerken door de regeerings troepen opgeworpen, zoodat de vliegtuig- bestuurders het hoofdkwartier te Malaga hebben moeten mededeelen, dat de militie blijkbaar niet van zins is, de stad zonder slag of stoot over te geven, In de Collado de Comacho zijn groepen rechtschen, die van Motril naar Almeria oprukten, verrast door eenige honderden manschappen der militie. Dezen openden plotseling het vuur. toen zij dicht tot de nationalisten genaderd waren. Meer dan honderd rechtschen werden gedood, terwijl de rest der colonne zich naar Motril moest terugtrekken. Communiqué van den Baskischen verdedigingsraad. De Baskische verdedigingsraad publiceert een communiqué, waarin wordt medege deeld; „In den sector van Eibar hebben onze troepen den vijand bestookt met loopgraaf artillerie. De vijand poogde een aanval te ondernemen, maar werd met verliezen af geslagen. In den sector van Ellorio heeft onze artillerie doeltreffend de fabriek van Cerrejera de Mondragon gebombardeerd. In den sector van Alava heeft onze artillerie de stellingen van Isuskiza cn Villa Real be stookt. In de andere sectoren heerscht rust Drie en zeventig personen, die door de na tionalisten uit hun gebied zijn gezet zijn in onze linies aangekomen. Zij kwamen uit Beasain." DE BELGISCHE NEUTRALITEIT. De „Manchester Guardian" schrijft in een beschouwing over de Belgische neutra liteit o.m. het volgende: „de kwestie der Belgische neutraliteit begint haar scherpte te verliezen. Toen Hitier er een toespeling op maakte op 30 Januari J.I., was de Bel gische regeering bereid voorstellen betref fende een door het leger gegarandeerde neutraliteit te bestudeeren. Maar Neder land, jegens welk land de rijkskanselier analoge stappen deed, wees het aanbod van de hand. Nu is de Nederlandsche houding niet in gebreke gebleven invloed uit te oefenen op die van België. Nog beslissender echter was de invloed van de Britsche her bewapening. Zeker, de kwestie van de Belgische neutraliteit blijft open, maar het is weinig waarschijnlijk, dat zij binnenkort aan de orde zal komen." (Zitting van heden). voortzetting der begrootings- behandeling. De VOORZITTER deelt mede: Het echtpaar Splinter dankt voor de be tuigingen van medeleven en speciaal voor de bloemenhulde, op initiatief van mevr. Braggaar gebracht. (Applaus). tegen den vrijheidsbond. De heer HESSING geeft den heer v. d. Laan in overweging de andere raads leden niet te corrigeeren op taal en spreek wijze, doch alleen de bedoeling voor lief te nemen. Voorts keert hij zich tegen diens uitlatingen aan het adres der S.D.A.P., op zijn beurt den Vrijheidsbond aanvallend, wiens vaste connecties met het groot-kapi taal evident zijn. Deze partij vervalt naar het fascisme en de transformatie van den heer v. d. Laan in die richting was bijna compleet. Spr. herinnert aan een cud spreekwoord hij praat goed, doch hij eet beter. Dan keert spr. zich tegen den heer Würtz. Deze was tegen laster, dus neemt hij voor zijn rekening wat in het verkie zingsmanifest van Nationaal Herstel stond over de „roede onderwijzers" en andere dingen?. Dan de begrooting. Eerst het verkeers- vraagstuk. Geen bedrijf ondervindt meer de crisis dan het vervoerwezen, zoodat naar ordening wordt geschreeuwd, welk principe zelfs door onze anders vrijheidlievende re geering wordt aanvaard. Spr. geeft eenige citaten uit de verkeerswetgeving. Buitenge woon lichtvaardig hebben B. en~W. de Eltax concessie gegeven voor de ring-lijn. Spreker tracht aan te toonen dat de N.Z.H.T.M. wel degelijk aanvaardbare concrete voorstellen deed over autobus-diensten met frequenten dienst, die echter afgewezen werden. Was het nog voor een ringlijn langs de singels, dan ware het anders, doch daaraan wilde de Eltax niet. daar deze niet uit zou komen. Zonder twijfel zal de tram groote schade ondervinden van de Eltax. En hoe behande len wij onze klanten! Men denke aan het groote electriciteitsgebruik der tram, die haar dienst wellicht zal inkrimpen. Gevaar lijk oordeelt spr. dat de autobus zeker een wedren met de tram zal houden om passa giers op te pikken. Misschien is de concessie ook niet in overeenstemming met de wet, doch zeker niet met het algemeen belang. Spr. gaat dan over tot de Lichtfabrie ken. Lager personeel most afvloeien, doch hooger personeel wordt nog gevraagd en z.i. onncodig, naar hij nader uiteenzet. Spr. verdedigt vervolgens zijn voorstel om onderhoudswerken te doen uitvoeren in eigen beheer. Uitbesteding heet goed- kooper. doch weegt het verschil op tegen de wachtgelden, die aan nu afvloeiend personeel moeten worden uitgekeerd? De liefde voor den Middenstand behoeft toch niet te leiden tot niet-uitvoeren van wat we zelf kunnen? En dan is er nog de mo- reele zijde: mindere arbeidsvoorwaarden in het part. bedrijf. De textiel-school is niet bestreden Hij, deed zijn voorstel, daar hij niet geheel ze ker is van resultaat van bespreking tus- schen werkgevers en werknemers in dez" materie en daarom lijkt zijn weg hem ze kerder. Nog iets over het voorstel Goslinga on: uit de alg. reserve te putten. Ook spr. zou de gedragslijn van B. en W. inzake de ge dachten over bezuiniging op onderwijs ad f. 10.000 gaarne willen vernemen, alvorens zijn stem te bepalen. Inderdaad, enkele bezuinigingen zijn fictief, er is nog geen cent van binnen, doch doet de regeering anders? Spr. ziet het ontoelaatbare van zoo'n bezuiniging niet in. Wil de heer Gcs- linga deze voorstellen van B. en W. niet, dan dient hij zelf andere dekkingsmiddelen aan te wijzen, zooals hij vroeger zelf eisch- tc van de oppositie. Blijkbaar is hij eigen recept vergeten Tegen de bezuiniging over 1 jaar van f. 10.000 op de Ongevallenverze kering oordeelt spr. niet erg. daar er toch in 30 "jaar een reserve van f. 223.000 is ge vormd. Bij het voorstel-Elkerbout zou men de koe slachten. Waar deze begrooting met moeite sluitend is gekregetn, moet men wel kleinigheden aanvaarden, die in normale tijden zouden worden verworpen. De ge meente blijft ongeschokt in haar finantiën bij deze begrooting en dat verdient waardee ring. Dat B. en W. ietwat optimistisch zijn, is z.i. volkomen juist; spr. geeft eenige ci taten omtrent opleving, al gaat deze lang zaan:. (De zitting duur' voort.) De heer Schoneveld uit den Raad. Ook de integralen kregen wederom etm verlies op hun rekening. Ter beurze bestaat de opvatting, dat voorloopig geen groote conversie-operatie van de regeering te wachten is. Da heer A. J. Schcnevsld hesft medege deeld. dat hij ontslag neemt als raadslid. Opvolger op de A.-R. lijst is de heer P. van der Tas. IM SCHEEP/ java—new vork lijn. TALISSE. New York n. Java, 20 Febr. van St. Vincent java-china-japan lijn TJIBADAK. 19 Febr. van Hongkong naar Amoy. silver-java-pacific lijn TOSARI 20 Fsbr. v. Belawan n. Penang. hollan-o. azie lijn. GAASTERKERK, uitr.. 21 Febr. te Dairen. holland-afrika lijn RANDFONTEIN, thuisr, 21 Febr. van Dar es Salaam. rottl'rdamscee llo\d DEMP O, uitr., pass. 21 Febr. Kaap der Armi. KOTA RADJA, thuisr.. 22 Febr. v. Sabang. KOTA PINANG, uitr.. pass. 20 Febr. Gi braltar. PALEMBANG, uitr., 21 Febr. van Antw. BLITAR, uitr., pass. 22 Febr. Point de Galle. WISSELKOERSEN. Londen 3.94 (8.93 9/16). Berlijn 73.50 (73.50) Parijs 3.50 1/2 (8.50). Brussel 30.80 1/2 (30.80). Zwitserland 41.67 1/2 (41.71). Ko penhagen 39.92 1/2 (39.90). Stockholm 46.10 (46.07 1/2). Oslo 44.95 (44.92 1/2) N.- York 1.82 3/4 (1.82 11/16). Praag 6.38 (6.38) Prolongatie 1. Part. disc. 1/4. Daggeld 1/4. Registermarken 35 1/2.C Crediet Sperrmar- ken 181/2. Effectensperrmarken 181/4. Reismarken 48. Bankpapier 411/2. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Als de kunstschaatsenrijder zich scheert. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS SUIKER - RUBBER - KOFFIE per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. DAM 2» Telefoon No 30012-31012 AMSTERDAM-C. Bour» Nli 2, Telef. 30012 Tclegramitfret: CARLOS-AMSTERDAM 4302 (lngez Med.i TWEEDE KAMER. zelfstandig uitoefenen van beroepen en bedrijven door vreemdelingen. (Zitting van heden). Aan de orde is het wetsontwerp: regeling van het zelfstandig uitoefenen van beroe pen en bedrijven door vreemdelingen. De heer van Dijken (a.r.) beklaagt zich er over dat het ontwerp zoo laat is inge diend. Hij becijfert dat sinds 1 October 1934 zich omstreeks 4000 vreemdelingen hier te lande in een bedrijf hebben geves tigd. Het valt intusschen te betreuren, dat het ontwerp zich niet beperkt tot hen, die niet als loon-arbelder zijn toegelaten. Het betrekt ook buitenlandsche ondernemingen in zijn werking, en dit gebeurt terwijl de schatkist toch belangrijke inkomsten trekt uit deze ondernemingen. De heer Drees (S.-D.) spreekt de hoop uit, dat deze wet niet voor andere doel einden worde gebruikt dan waarvoor zij tot stand zal zijn gekomen. De heer Vos (Lib.), is wat bang voor een zeer willekeurige toepassing. In dezen mi nister heeft spr. veel vertrouwen, maar zijn politieke leven zal wel niet lang meer duren. Het geheele samenstel van de thans voorgestelde maatregelen geeft aanleiding tot de vrees, dat met de wet in de hand men zou gaan streven naar autarkie. de tweede „new deal". Ter gelegenheid van een honderdtal feestmaaltijden, die in het geheele land op 4 Maart a.s. gehouden zullen worden ter viering van de overwinning van Roosevelt bij de presidentsverkiezingen, zal de presi dent een uiteenzetting geven van de plan nen voor de tweede „New Deal", AMSTERDAM, 23 Februari. De berichten omtrent de houding der arbeiders in de Ver. Staten maakten een onpleizierigen indruk en moesten grooten deels verantwoordelijk worden gesteld voor de ongeanimeerde beursstemming, die heden viel waar te nemen. Een uitzonde ring werd gevormd door de Suikeraandee- |len, die pen stimulans ontleenden aan het besluit van de regeering om den Java- suikeraanplant uit te breiden, doch deze fondsen trokken van deze aangelegenheid toch niet zoo veel profijt als men wel licht aanvankelijk had verondersteld. H.V.A.'s waren prijshoudend. Java-culturen en Nisu's alsmede enkele andere specifieke suikéraandeelen werden meerdere procen ten hooger genoteerd. De aandeelen Ned. Indische sporen wa ren niet noemenswaardig veranderd. Ook de aandeelen in Indische Cultuurbanken bewogen zich op ongeveer het vorige peil. Op de Amerikaansche afdeeling, waar men niet de beschikking had over de ge bruikelijke Wallstreet-gegevens, aangezien de Amerikaansche beurzen gisteren geslo ten waren, kwamen meerendecls lagere noteerinzen tot stand De handel was daar bij merkbaar ingekrompen. In Anaconda's eti de bekende toonaangevende staalaan- deelen vonden evenwel nog ruime omzet ten plaats, zij het dan ook op een verlaagd koerspeil. De Amerikaansche kunstzijde-aandeelcn kenden zich tamelijk goed handhaven. Het meest kenmerkende verschijnsel op de lokale markt was de scherpe inzinking die de warrands Koninklijke meemaakten. Bij de opening stelden deze zich op f. 570 dus ongeveer f. 70.— beneden het vorige slot. Daarna liep de koers in een vrij snel tempo omhoog tot f. 592.doch daarna trad opnieuw een kieine reactie in. Ook de 4 pCt. obligatiën Koninklijke golden lager, de aandeelen Koninklijke zagen zich bij kaimc omzetten verscheidene punten ont gin. De Amerikaansche soorten werden meerendeels wat lager afgedaan De han del in Tabakken was van kleine afmetin gen. De bekende Dell-aandeeier, kwamen opnieuw iets lager te liggen. Rubberfond sen hadden een beperkte markt en waren nauwelijks prijshoudend. Van de In- dustrieelen liepen A.K.U.'s na prijshouden de opening iets naar beneden, Unilevers Vverden wat lager genoteerd, Philipsaan- deelen kregen een verlies van meerder pro centen te boeken. De scheepvaartmarkt was stil en in overeenstemming met de al- gemsene beurstendenz moesten hier en daar na/ieelige verschillen word - r rpgetee- "end. die overigens niet veel te beteeke- nen hadden. Op de beleggingsmarkt waren de 4%i obligatiën Nederland en Ned. Indië prijs houdend. Daarentegen werden alle obliga tiën van het 3"/» rentetype lager genoteerd. MAiKT LEIDEN. 22 Febr. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Pieterselie f. 2.50 —2.80. Kropsalade f.3—3.40, Selderie f.O.GO 0.90. Knolselderie f. 3.20—5.70 per 100 stuks. Kroten f. 0 80—2.10 Kroten gekookt f. 3—6. Witloof f2—12, Boerenkool f. 1.50— 4. Spinazie f. 2428. Uien f. 0.802.10, Wor telen f. 1.203 80, Spruiten I f28. idem n f. 1.50—5, Andijvie f. 10—19. Nero f.5.50 —5.90 Roode kool f. 1.40—2.60. Gele kool f. 1 60—2.10. Groene kool f. 1.20—2.70, Prei f. 1.70—4 eer 100 K.G. BODEGRAVEN. 23 Febr. Aangevoerd 76 partijen Goudschë kaas, waaronder alle met rijksmerk, totaal 3420 stuks, wegende 30780 K.G. Prijs met R.M. Ie soort f. 22—23, 2e soort f. 2021. Handel flauw. KATWIJK a. d. RIJN. 22 Febr. Groenten- veiling. Waspeen 3565 c't.. Kroten 3045 ct. eer kist van 20 K.G Groene kool f. 1.70 —3.30. Knolselderie f- 2.204.60 per 100 stuks. Prei f. 1.702.10 per 100 bos. Uien f 2—2 30. Gele kool f. 1.20—1.70, Roode kool f 1.60—1.90 per 100 K.G. HAZERSWOUDE. 22 Febr. 1937. Kippen leren f. 3.504.15; Eendeneieren f. 3.15 .60 per 100 stuks; Kippen 85 ct. per stuk. _ota.al 4^09 NIEUW VENNEP, 22 Febr. 23867 kip ieren, 3.90—4.60 per 100; 1340 eendeneie- :n 2.402.80. Konijnen 0.50—1.20 p. st. FüRMEREND, 23 Febr. Kaasmarkt. Ver- andeld 15 partijen, wegende 19.000 K.G. locgste prijs f.20. Kleine boeren f.519; commissie f. 224, volvette f. 2050 per 100 KG. Boter f. 1.551.58 per Kilo; weiboter f. 1.331.53 per kilo. Veemarkt. Aange voerd totaal 445 runderen. Vette koeien f.6268 p. KG.; gelde koeien f. 80—160 per stuk; melkkoeien f. 110—225 p. st.; stieren 45—55 per kilo; paarden f. 60130 p. stuk; vette kalveren 3060 p. kilo; nuchtere kal veren voor de slacht f412 p. stuk. idem voor de fok f.1014 per stuk; vette var kens voor de slacht 4347 p. kilo; magere varkens voor de slacht f.4347 p. Kilo; magere varkens f. 1630 p. stuk; biggen f. 914 p. stuk; schapen f. 1430 p. stuk; bokken f. 4—14 p. stuk. Kipeieren f. 3.75 4.25 per 100; eendeieren f. 2.75 per 100; piepkuikens f. 0.82'/«0.90 p. kilo; oude kippen en hanen f. 0.350.45 p. kilo; ko nijnen f. 0.49—1.60 p. stuk; eenden f. 0.30 0.55 p. stuk: duiven f. 0.40 per paar. - 58 eendeieren A f2.70; 1212 kipeieren A f3.90- f4.20. - Coöp. centr. eierveilmg Purmerend C.A. Aanvoer 75.000 eendeieren, prijs f2.90 2.95; 80 000 kipeieren: 65/66 KG. f. 4.30— 4.40. 63/64 KG. f. 4.20—4.30; 60/62 KG. f 4.10 —4.20; 58/59 KG. f.4 10—2.25: 56/57 KG. f4.10—4.20; 53/55 KG. f.4—4.10; 50/52 KG f. 3.95—4.05. ROTTERDAM, 23 Februari Veemarkt. Aanvoer: 218 Paarden, 4 Veulens, 911 ma gere runderen, 357 vette runderen, 102 vette kalveren, 60 graskalveren, 1869 nuchtere kalveren, 139 schapen en lammeren, 20 var kens, 45 bokken en geiten. Vette koeien 65, 58, 40—48: Vette ossen 60, 54, 44—50; Stls- ren 60, 53. 45; Vette kalveren 90, 80, 55—65: Schapen 47, 40, 33: Lammeren 50. 42, 32; Graskalveren 53, 46: Nuchtere kalveren 48, 33, 28, Slachtpaarden 52, 48, 42. Schapen 26, 20, 15: Lammeren 23, 19, 13; Nuchtere slachtkalveren 9, 6,50, 5; Nucht. fokkalve- ren 14, 12. 10; Slachtpaarden 255, 155, 115; Werkpaarden 260, 180. 110; Hitten 130, 105, 70; Stieren 280, 225, 120; Kalfkoeien 235, 190, 120; Melkkoeien 240. 190. 135; Vare koeien 175, 140, 100; Vaarzen 155, 115, 85; Pinken 130, 100, 75: Graskalveren 60, 40, 15; Bokken en geiten 11, 9, 5. ROTTERDAM. 22 Febr. Binnenlandsche granen. Haver f.7.507.85. Gerst Chevalier f.9—9 40 Erwten kl. groene f.89.75 Erw ten schokkers f. 1216 Bruine boonen f.9 10. Kogel boonen f. 810.50, Karwijzaad f. 2324 inclusief. Blauwmaanzaad f 23 24.25 inclusief. Alles per 100 K.G netto. RIJNSBURG. 22 Febr. Bloemenveiling. - Tulpen per bos: Copland 10—26 ct., Barti- gon 20—27. Pitt 21—29, Victoire 20—30, Aco 1922. Murillo 1318, Theeroos 1621, v. d. Hoeff 13—23. Ibis 13—17. La Reine 10—14 I Witte Valk 1620. Cramoisie brillant 1315 Prins v. Oostenrijk 1316, Gele Prins 16 22. Fred Moore 1013, King of the Yellow 13—15. Due de Berlin 12—14. U.S.A. 19—21, v. d. Neer 26—28 Max Havelaar 1618. Prosperity 12- 14, Couronne d'or 1520. RIJNSBURG, 22 Febr. Groentenveiling. Roode kool f. 1.40—2; Gele kool f. 1.201,50; Groene koo! f. 1.20—2.50; Waspeen 30—50 ct.; Kroten "0 40 ct.: Boerenkool 10—15 ct. Knolselderie f 2—6; JJien f. 0.601 ZOETERWOUDE, 22 Febr. P.V.V. „Ik ieer nog". Eierenveiling. Aanvoer 1700. Kippen eieren 3.804.30; Eendeneieren 3.70; Kaas 0.17—0.25; Kippen 0.30—0.45; Konijnen 1.05—1.40. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3