BUITENLAND LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 23 Februari 19!) Dr. Colijn over het regeeringsbeleid Bij de behandeling van de rijksbegrooting. Binnenland LE1DSCHE RADIO-VEREENIGING. Lezing over de fabricage van geïsoleerde geleidingen. Voor bovengenoemde vereeniging hield gisteravond ir. Boost, van de N.V. Holland- sche Draad- en Kabelfabriek te Amster dam. een lezing over de fabricage van di verse soorten kabels en geïsoleerde stroom- geleidingen. Na eerst een geschiedkundig overzicht te hebben gegeven, inzake de ontwikkeling van het gebruik van electriciteit en het ontstaan der eerste stroomgeleiders. kwam spreker tot de behandeling van de fabri cage van kabels en leidingen. Achtereenvolgens werden besproken de grondstoffen waaruit de isolatie wordt sa mengesteld. alsmede de wijze van draad- trekken. vlechten en walsen. Aan de hedendaagsche installatie's wor den hooge eischen gesteld, zoodat voor verschillende bedrijven speciale kabels worden vervaardigd welke aan de voor dat bedrijf gestelde eischen voldoen. In het bijzonder behandelde spr. ae ver vaardiging van storingvrije antennekabel. De voorzitter dankte ten slotte voor de gehouden causerie. De Wethouders van Onderwijs, van Sociale Zaken en van Financiën, zijn, in verband met de behandeling van de gemeentebegrooting, verhinderd morgen spreekuur te houden. De 27-jarige J. de la R. alhier is door de politie in verzekering gesteld, onder verdenking van vernieling van een glasruit van een winkel in de Haarlemmerstraat. De politlebrandweer heeft gistermid dag omstreeks 4 uur in het perceel Formo- sastraat No. 5 een schoorsteenbrandje ge- bluscht. De Samojeed ..Ural", eigendom van onze oud-stadgenoote, mevr. B. Veilbrief— Van Zwieten de Blom, thans wonende te Voorburg, behaalde Zondag j.l. op de club match van het Kynologenclub ,.De Hof stad" te Den Haag een eersten prijs met de kwalificatie „uitmuntend" en werd beste van zijn ras. Gisteravond omstreeks kwart voor negen bemerkte personeel van de Eltax dat brand was uitgebroken in een loodsje, staande op het terrein dier onderneming en toebehoorende aan den beddenfabrikant J. K Door onbekende oorzaak was een hoeveelheid kapokafval in brand geraakt. De politiebrandweer onder commando van inspecteur Couzy bluschte het vuur met een slang op de motorspuit. DE ALGEMEENE TOESTAND De Economische Raad der Kleine Entente. Van 15 tot 21 Februari heeft de econo mische raad van de Kleine Entente zijn negende zitting gehouden te Dobrovnik. Na de zitting is een communiqué gepu bliceerd. waarin o.a. wordt gezegd, dat de commissie voor handelsbetrekkingen eco nomische plannen voor '37 heeft opgesteld. Op 1 Januari 1937 zijn conventies inzake het afschaffen van pasvisa tusschen Roe menië en Tsjecho-Slowakije en Joego slavië en Roemenië in werking getreden. Verder is het Donau-probleem besproken en een overeenkomst is bereikt inzake het vervoer van granen en petroleum op den Donau. Ook is een overeenkomst tot stand geko men, waarbij het goederenvervoer per spoor en per vaartuig wordt geregeld. Inzake de posterijen van de drie landen is 'n overeenkomst gesloten, welke 1 Maart a.s. in werking treedt. Ten aanzien van de industrieele en eco nomische samenwerking wordt in het com muniqué medegedeeld, dat een economisch centrum te Praag is gesticht, waarvan de drie landen belangrijke practische resul taten verwachten. Tenslotte wordt In 't communiqué mede gedeeld dat de drie landen nauw zullen samenwerken ter gelegenheid van de in ternationale tentoonstelling te Parijs. De tiende zitting van den raad zal 11 Oc tober 1937 te Praag worden gehouden. De Duitsch-Fransche economische onder handelingen, welke op 25 dezer te Berlijn zouden beginnen, zijn uitgesteld tot 3 Maart as. in verband met ziekte van den leider der Duitsche delegatie. 4556 tlngez. Med.) DUITSCHLAND De politie te Berlijn heeft alle huissleutels. De Berlijnsclie uiuiseigenaars hebben van de politie de uitnoodiging ontvangen de sleutels van hun huizen in te leveren op het commissariaat van politie van hun woonwijk. Deze maatregel zal de politie de gelegenheid geven de huizen op ieder uur van den dag of den naoht binnen te gaan. De 11e April, de tweede Zondag na Pa- schen, wordt thans algemeen genoemd als datum voor het houden der verkiezingen in de Protestantsche Kerk. die door het decreet van den rijkskanselier mogelijk zijn geworden. Men verneemt, dat twee kerk- gröepen, namelijk de Luthersche Landsker- ken, die zijn aangesloten bij den Luther- schen Raad en de Belijdende Kerk voor nemens zijn een overeenkomst tot weder- zijdschen steun bij de verkiezingen te slui ten. Het indienen van concurresrende kies lijsten in ae districten zou worden ver meden. BELGIË Vergadering van het bestuur van de socialistische partij. De generale raad van de socialistische partij is gisteren weer bijeengekomen om het conflict te bespreken, dat is ontstaan uit de politiek van de ministers Spaak en De Man De meeste sprekers oefenden felle critiok op de evolutionistische en so- ciallstisch-nationale politiek, welke door beide ministers werd geformuleerd. Spaak toonde aan, dat zijn politiek niet hl strijd-is met den internationalen geest, welke het socialisme moet bezielen. Hij zeide o.a.: „wat mij hindert, is. dat de in ternationale we! bevelen geeft, doch dat men ze niet uitvoert. Ik erken in beginsel den klassenstrijd, doch dit is geen ideaal en mag ons niet verhinderen ons aan te slui ten bij andere klassen van de maatschap pij". Tenslotte zeide Spaak, dat hij vijandig staat tegenover ieder samengaan met de communisten. De vergadering ging in den middag uit een zonder tot een oplossing te zijn ge komen. Vrijdag zullen de besprekingen worden voortgezet. De algemeens indruk is, dat geen open lijke crisis of scheuring in de partij zal ontstaan, doch dat de uiterste linkervleu gel en de aanhangers van Spaak en De Man tot een compromis zullen komen. Minister de Man. de opsteller van het „Plan van den arbeid" verdedigde de poli tiek van zijn collega Spaak en verwierp de term „socialistisch-nationale politiek", om dat de socialisten tegen „nationalisme" zijn. Evenals de meeste sprekers is De Man tegen een samengaan met de communisten, hetgeen zou leiden tot een reactionaire con- 1 centratie. De Man is evenwel voor samen gaan met de christen-democraten. De voorzitter van de Tweede Internatio nale, de Brouckeree. wil een volksfront vormen tezamen met de communisten, doch deze stemming was niet sterk in de vergadering. Vergadering der Eerste Kamer. Hedenmiddag te 1 uur kwam de Eerste Kamer in vergadering bijeen. Minister Colijn constateert, dat 't groot ste deel van het debat over de rljksbegroo- ling langs het kabinet is gegaan. Er" was alleen critiek van de beide socialistische groepen (vroolijkheid.) We staan nog te <Ucht bij verschillende gebeurtenissen om de definitieve resultaten ervan nu reeds" vast te stellen. Zoo is het met het oordeel over de aanpassingspolitiek en de deva luatie. Niet overal zijn aanpassing en de valuatie elkaar opgevolgd en samengegaan Spr. is voldaan over de waardeering. aan liet kabinet ten deel gevallen. Van soc.-dem. zijde is spr. verweten dat de ziekte van het economisch leven niet aadelijk als een verandering van structu- reelen aard is herkend. Spr. komt daarte gen op. Hij mag zeggen, de eerste Neder lander te zijn geweest die in het openbaar het standpunt heeft verkondigd dat er groote sti-uctureele veranderingen komen de waren. Daarentegen heeft de soc. demo cratie nog in 1931 volgehouden op straffe wijze, de theorie dat we met een conjunc- tureele crisis te doen hadden. De aanpassing moest een zoo regelmatig mogelijk verloop hebben. Daarnaar is steeds gestreefd, in verschillende opzichten. Ten deele heeft ze buiten de regeering om. in het bedrijfsleven zelf plaats gehad Spr. meent een woord van waardeering te moe ten doen hooren voor de medewerking der vakvereenigingen bii de aanpassing in en door het vrije bedrijfsleven. Nederland is een land dat moet uitvoe ren, om de grondstoffen die we noodig heb ben. te kunnen verkrijgen. Dit moet steeds voorop slaan E- is weer gezegd dat er meer groote werken hadden moeten zijn uitgevoerd. En er is weer gewezen op het voorbeeld van Zweden. Doch dan bedenke men dat van 19201926 aan groote werken is uitgevoerd voor 2156 millioen gulden, dat is 135 millioen per jaar. Als men nog bedenkt, wat er nog wordt voor bereid, wat kan men dan in concreto het kabinet verwijten? Spr. bestrijdt voorts de rede van den heer de Marchant. et d'Ansembourg. De NSB. zou de liefde voor het Vorstenhuis weer hebben wakker geroepen. Is de geachte spreker vergeten, b.v. de spontane uiting van i918? De heer Nivard (r.k.): Toen was hij in Duitschland. Minister Colijn zou, wat betreft het zin gen van het Wilhelmus, den geachten spre ker willen verzoeken, de geschiedenis wat Deter te kennen. Moet spr., op de opmer kingen van dien spreker nog dieper in gaan? Hij gelooft, dat zwijgen het beste is. Alleen wil spr. verklaren, nooit te hebben gezegd, den gouden standaard nimmer te zullen verlaten. Hij heeft alleen gezegd, het niet vrijwillig te zullen doen. En daar heeft de regeering zich aan gehouden. Ook toen was er in de tecnische positie van den gulden nog niets dat devaluatie noodzakelijk maakte. Doch men kan nu eenmaal niet alleen bridgen. En wordt niet door alle onbevangen bui tenlanders erkend dat ons land een voor beeld is van orde en rust? We beletten zelfs anderen niet, hun meeningen kenbaar te maken, mits op ordelijke wijze. Als wij de theorieën van anderen toepasten, waar zou hier dan de N.S.B. zijn? Spr. roept den afgevaardigde toe: ver heug u er over, dat dit hier anders is dan elders, en bedenk: waar is méér regeer kracht, waar men vrij mag spreken of waar men anderen eenvoudig een slot op den mond legt? De geachte afgevaardigde over- denke dat eens. 30 km. U9 m- Uw remmen moeten in staat zijn uw auta op 'n drogen weg tot stilstand te brengen binnen de onderstaande of- standen: Bij 10 km per uur 1 meter Bij 20 km per uur 4 meter Bij 30 km per uur 9 meter Bij 40 km per uur 16 meter Bij 50 km per uur 25 meter Bij 80 km per uur 64 meter HOE LANG IS UW REMWEG? BILJARTEN. BCTRON WERELDKAMPIOEN LIBRE. De Spanjaard Butron heeft te Bern zijn titel van wereldkampioen libre met succes verdedigd door de barrage tegen den Oos tenrijker Reicher te winnen. Butron slaag de er in de partij in één beurt uit te ma ken, hiermede voor de derde maal in dit tournooi een serie van 500 produceerend. Reicher kreeg één beurt, doch miste direct De uitslag was dus 500—0. ENGELAND Het defensie-crediet Gelden voor ver siering bij de Kroningsfeesten Vragen in het Lagerhuis". Het Lagerhuis heeft gisteravond met 154 tegen 87 stemmen in tweede lezing het wetsontwerp aangenomen, waarin de re geering gemachtigd wordt tot het uitschrij ven van een leening ad 400 millioen p st. en tot het gebruik maken van de begroo- tingsoverschotten gedurende vijf jaren, ter voorziening in de behoeften der nationale verdediging Het ministerie van oorlog heeft een vijf jarenplan aangekondigd voor den aanleg en moderniseering van kazernes. De nieuwe kazernes zullen deels worden gebouwd als tuindorpen De „Daily Telegraph" meldt, dat het kabinet plannen besproken heeft voor de verbetering der recruteering. In het bijzon der wordt gedacht aan een soldiiverhoo- ging en een verlaging van den diensttijd in de overzeesche gebieden Het Lagerhuis heeft gisteren voorts een aanvullend crediet voor versiering van de Westm nster Abdy en de wegen tusschen Buckingham Paleis en de kerk van 152.000 pond. na een kort debat met 239 stemmen goedgekeurd. Lees Smith zeide namens de arbeiders partij dat in de commissie ter voorbereiding van de knonlng ook vertegenwoordigers van de partij 'en het arbeidende volk hadden gezeten en dat de plechtige kroning het symbool was van de eenheid van het En- gelsche volk Daarom zouden de vertegen woordigers der partij in het Lagerhuis ook voor dit crediet stemmen mits de m'nister waarborgen wilde geven dat er geen specu latie in officieeie tribuneplaatsen zou kun nen zijn Een andere arbeldersafgevaardigde vroeg of de regeering een vermakelijkheidsbelas ting van de plaatsen oo s» officieeie tribu nes wilde heffen en van dit geld een tri bune voor werkloozen wilde oprichten. Maxton en de communist Gallacher vonden dat de gevraagde credieten beter bestéed konden worden aan steun der noodlijdende ziekenhuizen en Ga'lacher herhaalde dat het Koningschap uit den tijd was en eigen lijk theoretisch al volkomen dood, maar in Engeland kwam men achter zulke dingen altijd een Daar eeuwen later dan elders. Onder-minister Colville verzekerde dat de regeering specu'atie in tribuneolaatsen zou tegengaan maar in de opmerkingen van den communist trad hij niet verder. Op de vraag, of Abessynië en de Spaan- sehe regeering uitgenoodigd zijn, zich te doen vertegenwoordigen bij de kroning van koning George VI, heeft lord Cranborne geantwoord: „Ik meen te weten, dat dat het geval is." Cranborne zeide nog, dat alle staten, die diplomatieke betrekkingen met de Britsche regeering onderhouden, zijn uitgenoodigd en bovendien zekere staten, die particu liere betrekkingen met Engeland onder houden, zonder dat er een diplomatieke vertegenwoordiging bestaat. Hel is nog niet bekend, wie Duitschland zal verte genwoordigen. Miss Wilkinson, afgevaardigde der la- bouroppositie, vroeg: „Kan men ons niet eenigen waarborg geven, dat het land niet zal worden beleedigd door de tegenwoor digheid van generaal Goering?" Er klonken kreten van afkeuring. De speaker kwam tusschenbelde, waarmede het incident gesloten was. Tenslotte heeft lord Cranborne ontwij kend geantwoord op de vraag van den labour-afgevaardigde Arthur Henderson of de Britsche regeering van plan was een stap bij Duitschland en Italië te doen ter verkrijging van een antwoord op de nota van 4 November j.l. aangaande een nieuw Locarno. .Het is gewenscht de regeering de zorg te laten om te zeggen, wat de beste resul taten zou kunnen opleveren. Al wat dien aangaande mogelijk is, zal worden ge daan", antwoordde de onder-minister. Lord Cranborne weigerde overigens den inhoud te onthullen van het Belgische antwoord op dezelfde nota. Deze nota, al dus de onderstaatssecretaris, maakt deel uit van een voorbereidende gedachtenwis- seling tusschen de vijf mogendheden, die het verdrag van Locarno hebben onder teekend. In het belang der onderhandelingen zelve heeft men besloten, dat deze ge- dachtenwissellng een vertrouwelijk karak ter zal dragen. POLEN Handelsverdragen met Duitschland en Danzig. Det Duitsch-Poolsche verdrag ter ver lenging van de handelsovereenkomst van 4 November 1935 is voor Duitschland door den gezant von Moltke en den gezant- schapsraad Remmen, en voor Polen door den vice-minister van bultenlandsche za ken, graaf Szembeck, en den heer Ca- weonski van het departement van handel, onderteekend Het nieuwe verdrag regelt de Duitsch- Poolsche handelsbetrekkingen voor den duur van twee jaar, nl. van 1 Maart 1937 tot 28 Februari 1939. De in het vorige ver drag vastgelegde soepelheid, welke in de practljk goed voldaan heeft, is in de nieuwe overeenkomst gehandhaafd. Er is bepaald, dat de regeeringscommlssles van beide lan- len ieder kwartaal zullen vergaderen om moeilijkheden uit den weg te ruimen, welke bij de practische tenuitvoerlegging van het verdrag kunnen ontstaan Het nieuwe handelsverdrag berust op het ook in vroegere verdragen bepaalde bedrag van 176 millioen zloty per jaar, als waarde van den wederzijdschen in- en uitvoer. Voor de belangrijkste Poolsche uitvoer artikelen, als hout en varkens, verzekert het nieuwe -erdrag aan Polen dezelfde uitvoer- mogelijkheden als tot dusver. Een werkelijke vooruitgang tegenover de tot dusver gevolgde werkwijze is bereikt op het gebied van het betalingsverkeer, door dat de belangrijkste bijkomende onkosten (b.v. voor vracht) over de clearing zullen loopen. terwijl zij tot dusver in deviezen betaald moesten worden. Het pas opgerichte Poolsche clearing- instituut staat nu verder als gelijkgerech tigd deelgenoot tegenover de Duitsche „Verrechnungskasse". Voor de import- mogelijkheden voor Duitsche films in Polen zijn aanmerkelijke verbeteringen bereikt. In het kader van dit handelsverdrag zijn tegelijkertijd tusschen vertegenwoordigers van de vrije stad Danzig en de Poolsche legeering te Danzig twee protocollen on derteekend met een looptijd van twee jaar. Het eene protocol regelt de deelneming van den groothandel van Danzig aan den Poolschen uitvoer van hout en andere ult- voergoederen naar Duitschland, het andere bevat bepalingen over de betrekkingen tusschen het Poolsche clearing-instituut in Warschau en het clearlngbureau van Dan zig bij de staatsbank aldaar, voor zooverre het de verrekening betreft van het goede renverkeer op grond van het Poolsch- Duitsche handelsverdrag. JAPAN. De versterking der weermacht. Vice-admiraal Jonai, de minister van marine, heeft op een hem in het Hooger- huis gestelde vraag geantwoord dat of het verdrag van Washington bestaat of niet. de plannen van de Japansche marine niet veranderen. Het doel van de bewapening bestaat in het opbouwen van een vloot, ge baseerd op het beginsel van niet-bedrei- ging en non-agressie. De Japansche marine verlangt een minimum aan zeestrijdkrach ten voor de stabilisatie en de handhaving van den vrede in het Verre Oosten. In antwoord op een vraag in het Hoo- gerhuis, wees de Japansche minister van Oorlog, Soegijama op de bewapening van Rusland, voornamelijk in het Verre Oosten. Hij zeide, dat de 15 legerdivisies der Sovjets in het Verre Oosten niet met de Japansche troepen in Mandsjoekwo waren te vergelij ken. Het leger overweegt derhalve, aldus de minister, de militaire verdediging aan te vullen, en wel in de eerste plaats de lucht macht en luchtafweermiddelen, en verder de effectieven en het oorlogsmateriaal. TSJECHO-SLOWAKIJE Wegens hoogverraad ter dood veroordeeld. Een speciale krijgsraad te Praag heeft dan adjudant v. d. generalen staf Joseph Krejza wegens hoogverraad tot den dood door den strop veroordeeld. RUSLAND De negentiende verjaardag van het roode leger. Maarschalk Worosjilof, de volkscommij sarls voor verdediging, wenschte in een at tikel in de pers de soldaten van 't roode leger, de commandanten en politieke vu kers geluk met den 19en verjaardag van roode leger, die gisteren herdacht is. In dit artikel verklaart Worosjilof. dat de arbeidersklasse van alle landen der wt reld met recht in sovjet-Rusland en ae kracht van het roode leger de beste a meeste zekere waarborg zien voor den vrede Zich richtende tot de soldaten van 't roode leger, hun commandanten en de politieke werkers schrijft Worosjilof: „Bedenkt, dat de vijanden van de mensch held en den vrede tusschen de volken mei haat vervuld hun zwaard scherpen, zie koortsachtig bewapenen, militaire verdra gen sluiten en naar ons grondgebied mooi ücnaars, saboteurs, spionnen en onrasl atokers zenden. Laten wij steeds en over al op onze hoede zijn. laat ons onverir.oei ae strijdkracht van het roode leger opvoe ren. laat ons het vertrouwen en de hoop die het groote sovjet-volk in ons slel waardig zijn". VEREENIGDE STATEN Na de General Motors de Chrysler Corp De United Automobile Workers of An- :ica, die thans bezig is met onderhand; ill.gen over loonen, arbeidstijden en bcidsvoorwaarden met de vertegenwoordl gers van de Generaal Motors Corporatie heeft gisteren bekend gemaakt, dat tha een eisch zal worden gesteld aan de Chry Ier Corporation betreffende de uitsluiten de rechten op collectieve onderhandelinge De organisatieleider der vakvereeniging Richard Frankenstein, heeft in verhar. hiermede verklaard: „wij zullen iedere actie, die noodig mocht zijn om inwilligln van onzen eisch te verkrijgen, onderne men. Wij verwachten echter niet, dat ht noodig zal zijn een staking uit te loepen Vertegenwoordigers van de Chrysler Corporation hebben tot dusverre geweiger eenig commentaar te leveren op dit be sluit van de vakvereeniging. De vakvereenigngsieiding zal, naar ver ulaard is, den eisch over een paar dage formeel indienen bij Walter Chrysler, h hoofd der onderneming, in zijn kantooi New York Homer Martin, de voorzitter van de Uni ted Automobile Workers of America, hce nog het volgende verklaard: „wij zullen uitsluitende rechten opeischen om eollee tieve onderhandelingen te voeren in ieder fabriek der Chrysler Corporation. WIJ vra gen echter geen „closed shop". Bij de Chrysler Corporation bestaal thans de regeling, dat alle arbeiders geor ganiseerd zijn in een vakvereeniging, d oeperkt blijft tot de onderneming, ofschoo het meerendeel der functies in deze orga msatie in handen is van leden der United Automobile Workers of America. CHINA Ministerwisseling. De Chineesche minister van bultenl. u ken Tsjang Tsjben. is inderdaad afgetredi en opgevolgd door Wang Tsjang Wei. Tsjang Kai-sjek heeft medegedeeld da de Centrale regeering de vrijheid van m ning en de persvrijheid zal garandeere met uitzondering van communistische pr paganda, aanvallen op de veiligheid va den staat en de openbare orde, het verra den van militaire of diplomatieke geheimen en het verspreiden van vaische berichte Verder zal de regeering alle beschikbar krachten in dienst stellen van het natio naai belang en ten slotte zal aan alle poli tieke veroordeelden met inbegrip van de communistische, die berouw toonen, amnes tie worden verleend. DENEMARKEN Optreden tegen Duitsche nationaal-socialisten. Volgens Ekstrabladet heeft de politie Apenrade (Deensch Sleeswijk) een jonge Duitstfhen landbouwer, zekeren Schmidt, een op den voorgrond tredend nationas' socialist, gearresteerd onder beschuldigin van sabotage en het verzenden van an nyme en dreigbrieven. De politie meent een complot op het spoo te zijn. Het blad zegt, dat nieuwe arrestaties verwac-ht kunnen worden. Over deze aan gelegenheid zrijn reeds 80 personen door politie verhoord. SCHIETPARTIJ TE BEST. Afgewezen minnaar verwondt de moeder van het meisje en zichzelf. De 21-jar. M. T. K. te Best (N.Br.), die het voornemen had met het 15-jarig meisje J. P. de G„ wat men noemt een vaste verkee ring aan te gaan, was met het doel dit voor nemen vasten vorm te geven, naar de moe der van het jonge meisje gegaan, die zijn voorstel echter afwees Dit deed den min naar zoodanig kwaad worden, dat hij een klein kaliber revolver voor den dag haalde en daarmede een schot op de vrouw loste, dat haar in het jukbeen trof. Hevig bloedend en gillend liep zij de dorpsstraat op, waarna de jongeman het wapen tegen zichzeif richtte en zich eveneens aan het jukbeen verwondde. Ook hij begaf zich met zijn bloedend gelaat op straat. Beide gewonden werden door voorbijgangers naar een dokter gebracht, die constateerde, dat het letsel niet bijzonder ernstig was. K. is des avonds door de politie in arrest I gesteld en na verhoor in het gemeentehuis opgesloten. Hij stond als eenigszins zonder ling bekend. TERAARDEBESTELLING GENERAAL- MAJOOR R. H. O. BARON VAN DER CAPELLEN. Buitengewoon groot was de deelneming op de algemeene begraafplaats te Den Haag bij de plechtige teraardebestelling van het stoffelijk omhulsel van gep. generaal majoor R. H. O. baron Van der Capellen oud-inspecteur der cavalerie. Aan de groeve is gesproken door Jht Röell (commandant veldleger), baron Van Voorst tot Voorst (inspecteur der cava lerie), baron Creutz (namens het 3e half regiment huzaren) en baron De Smetn (namens den Hoogen Raad van Adel). Een zoon van den ontslapene dankte tenslotte allen en in het bijzonder de vele deputaties voor de belangstelling. De wensch van den ontslapene was he geweest dat over zijn graf de reveille w» werden geblazen. Het was een Indruk*'» kend slot der plechtigheid toen de tonen der reveille door Hvee hoornblazers ove den doodenakker klonken. HET TWEEDE-KAMERLID. Mr. BOON' Mr. G. A. Boon. lid der Tweede Ka®.ï.' heeft heden na zijn langdurige heid, voor het eerst weder de vergader dier Kamer bijgewoond. 2^1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2