De Zesdaagsche te Rotterdam - Planting Juliana-boom te Veur !fa Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad HET ROODE KENTEEKEN FEUILLETON PP—1 ItlRGER HUID, BE BEKENDE XOORSCHE SKISPRINGER, - ont vangt van den voorzitter van de F. I.S. te Chamonix zijn prijs. DE IIEER KABELAAlt IX DEX HAAG werd gisteren gehuldigd in verband met het feit, dat hij óo/jaar geleden Koningin Emma en de 6-jarige Prinses Wilhelmina het leven redde, door de op hol geslagen paarden van het Koninklijk rijtuig tot staan te brengen. De aanbieding van een fruitmand- iets op de vloer van het vooronder aan het rollen, dat tegen zijn voeten bleef liggen. Hij keek omlaag en zag dat het een leege whiskyflesch was, met de kurk er half in. Hier, dacht hij, was de oorzaak Tan dat ge luid, dat hem een paar minuten geleden zoo gehinderd had en zonder er bij te den ken wat voor nut zoo'n flesch zou kunnen hebben gaf hij er een trap tegen en hoorde het ding in een dutster hoekje onder een kooi wegrollen. Toen keek hij naar het open patrijs poortje. Een beetje frissche lucht zou hem opknappen en de hinderlijke mist verjagen, die nogr telkens zijn denken loom maakte, zoodat het weer mogelijk zou worden be slist op te treden om zijn vrijheid te her winnen. Hij struikelde meer dan hij liep naar het patrijspoortje en opnieuw door een duizeling overvallen, met zijn hoofd bonkend als een geslagen tom-tom, klemde hij er zich krampachtig aan vast en adem de, met zijn oogen gesloten, diep de ver sterkende ochtendlucht in. Toen hij zijn oogen weer opende, voelde hij zich veel beter en terwijl hij diep adem haalde, dwaalde zijn blik over dat gedeelte van de haven, dat hij door de patrijspoort kon zien en viel op een sampan, die blijk baar recht op het schip afkwam. Hij was niet ver meer af en heel duidelijk ving hij het gezang op van de koelie, die zijn riem op het rhythme ervan heen en weer be woog. „Hi! ho! hay! ho!" De sampan bewoog zich met groote snel heid voort en buiten het kleine kajuitje zag hij een hoop bagage. Het scheen wel, dat het schip een passagier aan boord kreeg gn terwijl hij zich steeds meer opgefrisc&t voelde door de zuivere lucht, vroeg hij zich af wie het kon zijn. Toen ging er een schok door hem heen, want uit het kleine kajuitje van de sampan geleund, zag hij het hoofd en de schouders van een meisje, dat blijk baar het schip in zich opnam. Hij herkende haar onmiddellijk en riep verbaasd uit; „Norma Charlton." Het volgende oogenblik was de sampan van koers veranderd. Het bootje verdween uit het gezicht en hij bleef naar het nau welijks zichtbare zog staren. Ingespannen luisterend, meende hij geluiden te hooren, die erop wezen, dat de sampan langszij ge komen was, maar hij was er niet zeker van. Hij herinnerde zich, dat het meisje gasteren gezegd had dat zij een trekvogel was die Hong-Kong den volgenden morgen weer moest verlaten en nu scheen het wel, dat zij van plan was met het schip te vertrek ken waarop hij tegen wil en dank inge scheept was. Het leek wel. alsof het nood lot in hun zaken de hand had en een halve minuut stond hij, diep in gedachten, met nietsziende oogen voor zieh uit te staren. Tenzij de deur van het vooronder geslo ten en gegrendeld was, zou hij nog van het schip kunnen ontsnappen. Maar daarmee zou hij het meisje aan haar lot overlaten en alles wat haar in de toekomst nog voor goeds of kwaads te wachten stond. En daar voelde hij heelemaal niets voor. Hij ver trouwde het schip al niet erg, waar heen hij, na bedwelmd te zijn, gebracht was, als gevangene of als geronseld lid van de be manning, dat wist hij nog niet. En om dat aardige meisje, waarschijnlijk als eenige passagier, op zoo'n schip in zee te laten gaan zou bijua misdadig zijn. AJs ze ten minste werkelijk aan boord was. Het geluid van een rauwe stem die beve len uitbulderde, maakte een eind aan zijn overpeinzingen. Hij hoorde het gedreun en gerammel van ijzeren kettingen, die ver kondigden, dat anker gelicht werd. Er was niet veel tijd meer om een besluit te nemen en nog minder als hij schip wilde verlaten voor het de haven verliet. Eh hij moest ab soluut te weten zien te komen, of 't meisje aan boord was, dan wist hij tenminste wat hem te doen stond. Hij struikelde door het vooronder naar de deur. Het was een schuifdeur en met een hand op den sme- rigen knop leunde hij met zijn volle ge wicht ertegen. De deur gleed krakend van zijn plaats en hij stapte naar buiten en klom zoo goed en zoo kwaad als het ging de voorondertrap op. Er was niemand in zijn onmiddellijke omgeving, maar een half dozijn Chineezen was op het dek bezig en op de verweerde brug kreeg hij de zware gestalte in het oog van een blanken man, «aarin hij den zeeman herkende, die met den gebochelden Chinees en den fat in het theehuis te Kowloon geweest was. En onmiddellijk bespeurde hij een gevoel van bezorgdheid voor moeilijkheden. die op komst waren en vanaf dat oogenblik stond zijn besluit vast. Wanneer Norma Charlton werkelijk aan boord was, zou hij blijven, wat er ook gebeuren mocht, maar wanneer zij er niet was dan zou hij overboord sprin gen met de zekerheid, dat hij tusschen zoo veel schepen wel opgepikt zou worden. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd). HENGSTENKELIUXG TE UTRECHT op de Veemarkt voor de cen trale premie. Een pracht exemplaar, dat zich voor de jury evenwel niet van den besten kant laat zien. iJlLIAXA-BOOMPLANTIXG" TE VEER. Ter herinnering aan het Prinselijke velijk werd in deze gemeente een Juliana-boom geplant. De schenkster, mevr. van llossem, ontvangt bloemen van den burgemeester. OTTWELL BINNS. Boven zijn hoofd klonk het gestamp van «n. Daartusschendoor hoorde hij af 'toe een ruwe stem bevelen schreeuwen, hmit hij opmaakte, dat het schip zich maakte om de haven te verlaten. ir welk schip was het? Hij keek het t"Se vooronder rond, waar vele messen 'Halen gekrast hadden in de muren en "t schunnige versjes en teekeningen in '■odop de verf gemaakt waren, die eens was en hij wist zeker dat het niet de „Kestrel" was, Seabright's waarop hij had behooren te zijn. Het ten of ander onbekend schip, dat, naar herpe lucht en de smerigheid van haar 'onder te oordeelen, een van de booten oo wilde vaart was, die om vracht te als zwervende zeemeeuwen van tot haven en van eiland tot eiland l?5n Archipel gaan. hoe was hij hier gekomen? Bij tweede vraag schoten hem opeens Oo gebeurtenissen van den vorigen jo binnen zijn ontmoeting met Nor- in a ki>' 1161 incident in he'; theehuis, achtervolging van den gebochelden ,es van het Hong-Kong Hotel tot die nskroeg bij het water, de verklaring van het geschrevene op het loodje vodje door den Jood met het dikke gezicht en het knippende oog, het nauwe gangetje door de bar, waar hij doorheen geleid was naar de kamer erachter, het scheefvallen van den vloer en zijn val in den oneindi- gen afgrond van duisternis. En terwijl hij zich dit alles herinnerde, vormden zijn lippen het woord: „Geronseld!" Het leed geen twijfel, dat hij bedwelmd was en aan boord gebracht van het een of andere schip met tekort aan bemanning door den Jood, die er blijkbaar, behalve zijn kroeg ook nog het schurkachtige baan tje van ronselaar op na hield. Het geluid van een rauwe stem. die bulderend beve len gaf, maakte een eind aan verdere over peinzingen. Het schip maakte zich gereed om de haven te verlaten en tenzij hij meegevoerd wenschte te worden naar een zame zeeën, waar hij geen kans had uit deze onplezierige situatie verlost te wor den, moest hij nu zoo spoedig mogelijk trachten weg te komen- Voorzichtig kwam hij overeind. De pijnen in zijn hoofd kwamen terug, maar in min der hevige mate dan den eersten keer en na een oogenblik gewacht te hebben, stak hij zijn beenen buiten de kooi en zette voorzichtig zijn voeten op den grond, waar bij hij zich stevig aan het houtwerk vast klemde. Hij voelde zich duizelig en misselijk en het smerige vooronder scheen om hem heen te draaien, zoodat hij zich stijf aan de kooi vasthield en bleef staan, totdat het gevoel van onpasselijkheid voorbij was en hij zich alleen nog maar licht in zijn hoofd gevoelde. Toen dat stadium bereikt was, bracht een kleine beweging van het schip RESTART VAX DE ROTTERDAMSCUE ZESDAAGSCHE. - De bekende athleet Osendarp lost bet startschot. CHARLES LINDBERGH na aankomst op het vlieg veld Dekheila bij Alexandrië. Hij vloog van hier verder naar Cairo. TWEE VRACHTAUTO'S botsten op den weg Oiden- saal—Enschede tegen elkaar. Beide kwamen in een sloot terecht

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5