CORRESPONDENTIE OPLOSSINGEN GOEDE OPLOSSINGEN ANEKDOTEN Ditmaal zijn er weer massa's brieven, die ten apart antwoord krijgen; dus dan zal ik daarmee maar gauw beginnen. In den wintertijd doen er zóóveel kinderen mee. dus heb ik heel wat werk om het te beantwoorden, maar ik doe het graag. Tine v. d. Pot. veel kinderen hadden de namen geteld en schreven mij nu, dat het er 158 of 159 waren, dus enorm veel. Heb je nu weer een dagboek? Mijnie Kasbergen. dat raadsel is mij al zóó dikwijls toegezonden, dat is zeer be kend. Gerrie van Strien, hoe is het met de gTiep? Mag je al weer opstaan? Tini en Jack Gijzenij. wat een grappig verhaal: Tini, die met moeder om de tafel danste van blijdschap en het hondje, dat niet wist wat er gebeurde en daarom ook ging dansen. Wel Jack, lees jij het boek ook maar. Karei. Herman en Jopie Seriier. heel aardig hoor, dat de broers ook blij zijn dat Jopie een prijs heeft en het boek ook graag willen lezen Annie Schipper, ja zeker ken ik die mevrouw; haar heele familie kende mijn vader goed. Aardig dat ze voorleest uit een boek van mijn vader. Jo Drabbe, wij gebruiken nooit schuil namen. dat heb ik die 16 jaren, dat ik nu Raadseltante ben. nooit gedaan, dus ik blijf daar maar bij. Coba Verlind, hebben jullie de verjaar dagen van broertje en zusje, zoo 2 dagen achter elkaar gezellig gevierd? En wan neer ben jij jarig? Geertruida Blóte, heel gezellig dat er nu weer een brief bij was, maar ik neem het heusch nooit kwalijk als het alleen de op lossingen zijn; er zijn o zooveel kinderen, die trouw de raadsels insturen, maar er nooit een brief bij schrijven. De een houdt van brieven schrijven, een ander houdt er niet van, ieder zijn smaak. Corrie Hartevelt, ja niet waar, al weer zoo'n eind in Februari, zooveel langer licht en wie weet of er niet spoedig heldere mooie dagen komen. Ik had de namen ver leden week niet geteld, maar ik weet dat het massa's brieven waren. Klaasje van Schaik, wat aardig van je, dat je wat voor mij maakte met je figuur zaag; ik vind dat je het al netjes doet hoor; je bent toch pas 10 jaar? Beter schap met de verkoudheid. Corrie v. d. Breggen, dat is best. ga maar meedoen. Ben jij de oudste thuis? Ik lig helaas nog veel te bed, veel pijn met dat mistige, vochtige weer: dat doet mij veel kwaad, al ben ik ook in een geheel ver warmd huis. Jantje Schouten, je hebt groot gelijk, dat je hoopte op een prijs; maar er deden zóó ontzettend veel kinderen mee, dus moesten er zeer velen teleurgesteld wor den. Piet Bik. ja ik ben al jaren lang sukke lend. zoodat het noodig is dat ik bij een pleegzuster woon. Elly v. d. Boogaard, zoo'n groote vreugde, zoo'n verrassing, dat je wel steeds had willen dansen. Gezellig dat je moeder met je meeging om het boek te halen. Jannie Werk, gelukkig dat je vader al weer uit het ziekenhuis is ontslagen. Mien Groenhuyzen. wat een ongeluks vogel ben jij geweest,' steeds maar vallen, een gat in je arm. een gat in je kous en in de zak met suiker. Heel laf en onaardig van een jongen om een stok tusschen de spaken van een autoped te gooien, zoodat het meisje er afvalt. Sari Akkerman, vreeselijk veel brieven hc den laatsten tijd. Alle papieren met raadsels liggen netjes op een stapeltje: ik weet heusch niet waar precies dat van jou ligt. van boven, van onden' of in het midden. Wees gerust, als het geschikt is, wordt het geplaatst. Niesje Martijn. ben jij haast jarig? Ik ook hoor. Wou je dien datum zoo graag weten? Het is 10 Maart. Lydia Botermans, als je dit leest, ben je al naar Valkenburg geweest, naar je ja rigen grootvader. Heb je wat moois voor hem meegenomen? Jaap Kruit, zoo'n goeden verjaardag gehad? Dat doet mij plezier voor Je. Had je zóó stellig gedacht, dat je een prijs zou winnen. Ja, daar kan ik heusch niets aan doen; het lot beslist. Bep en Pieter Vos, dit vochtige weer be zorgt mij veel pijn, dat is altijd zoo met menschen, die heel erg rheumatiek hebben. Vijftal van Vliet, aardig dat Aaltje nu weer eens zoo'n flinken brief er bij schreef. Och dat kan ik hier niet zoo allemaal ver tellen wat ik heb, dat is geen vroolijke correspondentie. Als het zomer wordt, dan mag ik, hoop ik, wel weer eens gaan rijden en wat van buiten en de natuur zien. Jannie de Water, als je dit leest, ben je dus al 1G jaar en voortaan dus niet meer mijn raadselnichtje. Heb je 9 jaar meege daan; dat is heel lang en je hebt altijd heel trouw meegedaan, dat is zeker. Ik vind het dus net zoo goed als jij jammer dat het uit is, en prettig dat je in die 9 jaar een paar maal gelukkig hebt geloot. Het ga je goed! Henny van Wijk, vindt je Den Haag ?oo mooi en prettig? Logeer je er wel eens? Of alleen maai- af en toe een dagje? Marietje Hoppenbrouwer, nog wel gefeli citeerd met Je verjaardag. Veel plezier ge had? Piet Arnoldus. zoo erg blij dat Je ge lukkig was bij het loten? De volgende week hoor ik dan natuurlijk wel hoe of het boek heet. Alida v. d. Holst, dat stukje van „De geleende Koekepan" ken ik o zoo goed; dat heb ik jaren geleden eens door kin deren laten opvoeren aan wie ik het had geleerd; ik heb het altijd een aardig ver makelijk stukje gevonden Voeren jullie het als operette of als tooneelstukje op? Vier zusjes Hartevelt, jullie brief ver telde mij ook al zoo aardig over uitvoe ring, voordrachten enz. Dat zijn van die gezellige avonden ln den winter; aardig voor de jeugd om er aan mee te doen en aardig voor de ouderen om te gaan kijken. Toos Bouter, neen je vergist je; ik doe alles geheel alleen, toen ik eens erg ziek was, sneed iemand de brieven voor mij open, maar Ik heb altijd alles zelf ge schreven. Geniet Bep van haar lieve Loekie? Jan Bronsgeest, er liggen nog heel wat papieren in het laadje van de kinderkrant, daar heb ik een aparte lade voor. waar alles van de raadseljeugd in wordt ge borgen. Anneke Sloos, heb je zoo'n lief nichtje in Semarang. Jammer hè, zoo ver weg, zoo dat je elkaar dan in jaren niet ziet. Wim de Graaf ben jij het nu alleen, die meedoet? Heeft Gretha geen tijd meer? Of geen plezier meer erin? Ben je naar de jarige grootmoeder geweest? Heb je haar ook wat mogen geven? Drie zusjes van Vegten, arm klein zusje, pas 1 jaar en nu al geopereerd? Heeft ze pijn gehad? Is ze nog in het ziekenhuis? Dan verlangen jullie zeker heel erg naar haar? Johanna Outshoorn, ja, goed geraden R. Koopmans van Boekeren dat was mijn vader; hij heeft vele boeken geschreven en naar hem heet een straat hier in Den Haag, in een kwartier waar de straten naar schrijvers en dichters zijn genoemd: De Koopmans van Boekerenstraat! Ali en Koosje Stikkelorum, zoo heeft A. een mecanodoos aan K. gegeven. Daar is hij zeker heel blij mee! Clazina Rljling, was je op je verjaardag weer beter? Ik hoop het voor je. Nog wel gefeliciteerd. Geertruy en Emma de Groot, aardig die ouderavonden en nu kon moeder meteen alle handwerken zien, die jullie hadden gemaakt. Angenieta Siere, die datum die je zoo heel graag wou weten is de 10de van de volgende maand. Is dat Jurkje, dat je breidt voor dat lieve kleine nichtje? Wim Nieuwenburg. ik vind dat jij heel aardig postpapier hebt. Schrijf je wel eens meer brieven, behalve aan mij? Met al die regen en vocht heb ik ook veel pijn. Gertru Henny en Riete Beyen, allebei welkom. Ali en Greta Varkevisser. met prijs raadsels is het altijd geweest: ieder moet zelf op eigen papier de oplossingen schrij ven; dat is heusch al die 16 jaar zoo ge weest. Aafje van Haalem, hier in Den Haag is ook o zooveel griep geweest, dat weet ik van vele dokters. Zijn jullie nog allemaal verkouden? Of nu weer beter? Gretha Hulsbos en Jan, natuurlijk mo gen jullie beiden meedoen en samen in sturen. Corrie van der Loo, zoo moesten jullie op school een brief schrijven als opstel. Nu degenen, die mij trouw schrijven, leeren ook brieven schrijven; maar ik ga niet de fouten opnoemen, dat zou niet gezellig zijn. Freek v. d. Loo, gelukkig voor je zusje, dat ze al weer zooveel beter is en ik hoop zeker dat ze op haar verjaardag geheel beter zal zijn. Corry de la Rie, prettigen verjaardag ge had? En volgden er nog meer cadeautjes, na dat heerlijke, dikke boek? Ik denk dat dat heele kleine broertje jullie scheelpop is en wel wat wordt verwend. Heb ik goel geraden? Een ellenlange correspondentie, vinden jullie niet? Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, Joh. v. Oldenbarneveltlaan 64. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Oor, lor, dor, tor, 2 Sijs. 3. Anjer, begonia, aster, lelie, jasmijn. 4. Fa, bel, faber. 5. Lippe-Biesterfeld, lip, peer, fel, ster, biest, d. 6. Een spons. 7. Geert, trui, ui, den, berg, Geertruiden- berg. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSEL! ONTVANGEN VAN: Loekie de la Blje. Annie Keyzer, Win Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Corrii Hartevelt, Geertruida Blóte, Corrie van dei Breggen, Klaasje van Schaik, Johan vat Dijk, Dorus de Geus, Kèes de Geus, Corrii Plaizier (het behoeft alleen de oplossin gen, niet de heele raadsels er bij schrijvenl J. Plaizier .zie wat ik aan Corrie schree hierboven, en doet jullie brieven in dezell de enveloppe). Suze van der Spree, Clazin Rijling, Wim Nolles, Matthijs Nolles. Sm Akkerman. Jan Choufour. Marie Brokaat Geertruy de Groot, Emma de Groot, Aaltj van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan v« Vliet, Marietje van Vliet, Bernard va Vliet, Rie Hartevelt, Prijna Hartevel Janny Hartevelt. Cootje Hartevelt, Ja Bronsgeest, Alida Stikkelorum, Angeniel Siere. Ida Maria de Graaf, Grietje de Graa Jan de Graaf, Wim Evers, Tonnie va Leeuwen, Abram Smit, Jo Drabbe, Wim d Graaf, Gretha van Vegten. Dlkkie van Vee ten, Triena van Vegten. Rika de Graa Tonia Wielinga, Corrie Kret, Cornell: Arbouw. Anneke Sloos. Lydia Botermai Karei Seriier Herman Seriier, Jopie Sei lier, Toos Bouter, Bep Bouter, Henny va Vliet, Johanne Outshoorn, Wander van E Geertruy van Es, Cor Spoelstra, Piet Ai noldus. Jannie de Water. Frans de Wate Mientje de Water. Marietje Hoppenbro1 wer, Truus Brugmans, Willy van Ri]i Loekie Favier, Mimi Favter, Henny va Wijk, Alida van der Host, Meiske Muldei Bep Vos. Pieter Vos, Rietje Kettenis, Beta Schaft, Jaap Kruit, Matthie van Leeuwel Niesje Martijn. Gerrit Nagtegaal. Mientl Nagtegaal. Annie Schipper, Tini Gijzenl Jack Gijzenij, Mijnie Kasbergen, Toni Uittenhout, Mappy Riihrwiem, Coba Vel lind, Geeske Koolstra, Gerrie van Striel Bep Wielinga, Tine van der Pot, Mil Groenhuyzen. Bep Groenhuyzen. Jannl Werk, Elly van den Boogaart, Piet Bil J. Pracht, Lodewijk Lacourt, Wim Zilvl rentant. Piet Zilverentant, Jantje Schol ten. Wim Nieuwenburg, Jaap Schippl Aafje van Haaien, Dik Schenkeveld. La Schenkeveld, Ali Varkevisser, Greta Vol kevisser, Gertru Henny, Riek Beyl Corry de la Rie, Corrie van der Loo, Fr el van der Loo. Greta Hulsbos, Jan Hulsbl Theo Brussee (2 brieven, ook nog de prijl raadsels), Wim Devilee. Ingezonden door Suze van der Spree. A.: „Zeg weet jij wat de grootste aal maat is?" B.: „Nee hoor, dat kan ik niet radej A.: „Nou, dat is een politie-bureau, ui als je er van boven een steen in komt er van onderen een politieagent ul Ingezonden door Corry de la Rie. „Hoe laat kom je dan?" vroeg Annie haar vriendinnetje, dat bij haar zou kot spelen. „2oo gauw als ik maar kan". „Hè nee, kom dan liever wat vroeg

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22