Uit de Omstreken KATWIJKERS k Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 20 Februari <937 Zesde Blad No. 23591 LOSSE NUMMERS VAN 0HS BLAD ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. VRAGENRUBRIEK Thijs IJs en het verdwenen Noorderlicht AALSMEER. Vergadering het Oosterbad. K vereeniging hield haar jaarvergade- ln de veiling „Bloemenlust" onder itterschap van den heer J. v. Zijver- Deze constateerde, dat het afgeloopen voor het Oosterbad teleurstellend is t. Er was een verminderd bezoek door de natte koele Julimaand, terwijl (emeentelijke subsidie werd ingetrokken. Oosterbad is echter zeer nonulair. wat .rouwen geeft voor de toekomst. Mevr Baarse-Reides. voor de laatste maal in tie als secretaresse, las de notulen, e werden vastgesteld Uit het 1aar- j bleek o.m. dat de vereeniging 375 n telt. 47 personen hadden het zwem- 'oma behaald. De voorzitter dankte de taresse voor het jaarverslag. De pen eester, de heer J. Harttng. bracht neens verslag uit. De ontvangsten had- (.207 minder bedragen dan in 1935. Dit ag kan betaald worden uit de reserve, Se op 31 Dec. j.l nog f. 426.47 bedroeg. Toorzitber dankte den penningmeester zUn accuraat beheer. De voorzitter i zeer waardeerende woorden van dank ie scheidende secretaresse. Op voorstel den voorzitter werd mevr. Baarse- iers onder krachtig applaus tot eerelld md; zü ontving een stofzuiger met ptle. Als bestuursleden werden herbe- md de heeren J. Harting, G. Jongkind en J. v. Zijverden; in de vacature Baarse-Reides werd gekozen mevr. Itterzon-Jongklnd. De heer J. van Zlj- i werd bij acclamatie herbenoemd als 'tt«r Ir. Czisiek vertoonde eenige o.m die van het Oosterbad Hierop sluiting. HAARLEMMERMEER. UWINGSPLAN OP DE BOERDERIJ UITHOL. Schorsing raadsbesluit. raad heeft in de op 29 December 1936 uden vergadering een besluit genomen, -toe strekkende dat aan de directie de Levensverzekerings-Mij. „Utrecht" de gebroeders Uithol te Haarlemmer- vergunning wordt verleend voor het en van wegen en in bouwexploitatie' gen van verschillende gronden, behoo- tot de boerderij van de gebr. Uithol, t besluit werd destijds met groote erheld van stemmen genomen, doch burgemeester heeft onmiddellijk daarna ard gebruik te zullen maken van de bij de gemeentewet verleende be eld, om bezwaar te maken tegen de 'ring van dit besluit. Dit heeft ten gehad, dat op voordracht van den ter van sociale zaken dit raadsbesluit horst tot 1 September a.s. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. boren: Johannes, z. van J. Oudshoorn I C. Huisman Gerrigje, d. van T. A. "iienbos en A. Versluis Jacobus Cor- z. van J. der Nederlanden en L. van Niet, boren: Geret, zoon van B. Swets en Oldenhage Petronella, dochter van I Berbee en A. v. d. Berk Maria Ca rta. dochter van F. J. Toledo en Th. kenberg Cornells Johannes, zoon D. Dekkers en G. S. W. van Druten -dus Petrus Johannes, zoon van G. lenturf en J. M. van Lint Willebror- Jacobus, zoon van Th. L. Tromp en W. der Veldt. dertrouwd: H. Wakka en T. D. Pot. "rieden: J. Veen, vr. 79 jaar B. H. Ambergen, m. 26 iaar W. N. van Werf fm. 73 iaar. Overleden: J. van Lierop, vr., 73 jaar, H. Kroon A. Lommerse, vr., 75 j., K. Vreeburg. Loop der bevolking. vestigd: L. Wittekoek met gezin, Loos te II, io Wed. E. L. Endhoven-Verbii "■.astraal 19 C. M. Smits, van Tets- t 23 c. C. Kuijper-Jonkman met e. Loosterweg II. 96 R. Kistenmaker i gezin, van Vlietstraat 20 H. A Jonk- jüxlaan la C. G. Blokker met gez., 'dwarsstraat 22 A. C. van den Berg, warsstraat 2. "Westigd: H. J. Zwetsloot, Weerestein- 119 M. A. Vermeulen, Weerestein- 1125 j. h. Rovers met gezin, Wee- mstraat 34 G. B. M. van Straaten der Lugt, Sixlaan 1 A. M. Steen s-van Langen, Leddschestraat 53 II hoenders met echtg., Burg. Pontstr. - ten Hoope, Meerstraat 29 C. D. van Haaster, Elsbroekerlaan 61 A. de e. Krochtstraat 14 P. S. Beemster- •i zandlaan 32 T. P. Pot, Haarlem- draat 18 J. J. van Gijzen, Haarlem- '«raat 18 h. ten Boer, Haarl.str. 18. ^rokken: Wede. M. H. E W. Ludwig- -ïi ®russe'. 29 Boulevard Général c5s - H. Gorsek. Haarlem, Klever- We 31 j. Koppert Amersfoort, v? ,»el 38 J. s. Scheel. Utrecht, Ma- 7 KraaU' Reusel' Hoofd- fdtrokken: M. C. van der Ploeg, naar -jfandaal, Bosch en Duinlaan 37 M. van VVuijckhuijse, naar Hendrik Ido acht, Veerschedijk 217 G. J. Treur Mn, naar Haarl.meer. Hillegommer- D J- Witteveen, naar Bloemen- .Stntveld, Zandvoorterweg 1 M. J. '"ft»' naar Haarlem. Kruisstraat 30 fwt met gezin, naar Dan Haag, Rui- /aat 80 j A. van Ast. Heemstede, *an Rozenburg 11 J. M. Wlerlng. neuoo. Hcogeweg L. 144. 'en: dameshandschoen, koper 'antje, pak kalenders, staaf num- KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering „Wit-Gele Kruis". Het Wit-Gele Kruis hield zijn jaarver gadering onder leiding van den voorzitter den heer C. Braun, die inzonderheid de pastoor als G. A, welkom heette. Spr. dank te Zuster Theodota aan wie de vereeniging doch voorn, de zieken en zwakken zooveel te danken hebben. Ook bracht spr. dank aan dr. W. Huetlng voor zijn cursus E. H. B. O. De secr., de heer v. d. Marei, las no tulen en Jaarverslag. De staat van werk zaamheden van de zuster getuigde van veel werkzaamheid. Het verslag van den penningmeester gaf geen reden tot be zorgdheid. Het vereenigingsjaar gaf een klein batig saldo. De heeren L. v. Paridon er. F. Luyten hadden boeken en beschei den gecontroleerd. Alles was in orde. Als controlecommissie voor 1937 zullen fun- geeren de heeren M. J. Alkemade en C. J. Boskamp. Het aftr. bestuurslid, de le secr.. de heer Jac. Meyer werd met bijna alg. st. herkozen. Na rondvraag volgde sluiting met geb'd. Dr Tuinbouw. Het i- nog toeds misère in den groen- tenhandel. De tuinders klagen over de weinige opbr-n-st, de kooplieden over de weinige winst. Er is schijnbaar van alle wlnterproducten een groote overvloed wat onvermijdelijk lage prijzen tengevolge heeft Groene kool komt er nog volop en de prijs bedraagt van f 1.20 tot f. 1.60 per 100 K.G. Kroten, een echt wlnterproduct. blijft ongeveer in denzelfden prijs, van 0.250.40 per kist van 20 K.G Waspeen komt over vloedig voor, eigenlijk veel te overvloedig. De beste kwaliteit kan nog van 0.350.55 per kist van 20 K.G. opbrengen, doch wat afwijkt gaat voor 0.20—0.30. En er is veel afwijkend. Gele kool als voren van 1.20— 1.30 per 100 K.G.. Roode van 1.40—1.90. Verwacht wordt en gehoopt wordt, dat op dit product na 1 Jan. wel wat meer steun zal worden gegeven dan voor 1 Jan. 1937. Hetzelfde zouden wij ook van de waspeen kunnen zeggen, waarvan de uitkomst vrij bdroevend is. Knolselderie, ongewasschen. gaat voor 2.80 tot 4.50 per 100 stuks. En uien blijven op hetzelfde prijsniveau han gen 1.602.10 per 100 K.G. Prei is ook al weinig animo voor. Dit artikel brengt van 2.2C tot hoogstens 2.60 op. De aanvoer is van de meeste producten grooter dan steeds te voren. De gewassen blijken goed ge weest te zijn. Doch over de opbrengst niets dan klachten. Bijeenkomst Hcrv. Mannenvereeniging. De Herv. Mannenvereeniging hield in de Ned. Herv. Kleuterschool de jaarvergade ring met een goede opkomst. Wegens ziekte van den eere-voorzitter werd een onder werp ingeleid over ..De schriftuurlijke gronden voor den Kinderdoop" door den voorzitter den heer S. van Voorts, waarop gedachtenwisseiing volzde. Na de jaarverslagen declameerde de heer B. van Gelder. Een serie lichtbeelden over Palestina werden eveneens door den heer van Gelder vertoond met toelichting De goed geslaagde avond werd door den heer van Gorssel gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Christel. Houtbewerkershond. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. De voorzitter, de heer B. van Rijn opende, waarna de secr. de heer D. v. d. Plas en de penningmeester, de heer M. Berkheij hun jaarverslagen uitbrachten. De voorzitter deelde mede, dat hij 5 jaar het voorzitterschap had waargenomen en nu meende, dat een ander den voorzitters hamer moest hanteeren. Hoewel men hem nog zeer gaarne als voorzitter had willen behouden, bleef deze bij zijn besluit, maar verklaarde bestuurslid te willen blijven. De heer B. v. d. Bent werd als zoodanig ge kozen. Het bestuurslid J. van Duyvenvoor- de, bracht den heer Van Rijn hartelijk dank voor datgene wat hij als voorzitter gepresteerd heef. Aanwezig waren 2 afgevaardigden uit Scheveningen, de heer De Mos, hoofdbe stuurder en de heer Fitters van de afd. Scheveningen, die over het kulpersbedrijf spraken. De heer v. d. Bent sloot met dankgebed. Voor de ver. „Draagt elkanders las ten", het T. B. Fonds van het N.C.V.B. is het een gevoelig verlies, dat de heer P. Plokker, die sinds jaren penningmeester er van was en de laatste twee Jaar ook secre taris, voor deze functies bedankt heeft, wegens as. vertrek naar Utrecht. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: E Th. M. König, 1.1. verpleeg ster. Langeveld 29 C. Warmerdam, landarb., Egmonderstraat 45 F. Schuijt. verpleegster, Emmaweg 5 A. de Groot, db„ v. Limburg Stirumstr. 38. Vertrokken: C. M. Vink. hulp i. d. huish. n. Diemen (N.H.) Ouderkerkerlaan 61 C. E. M. Peltenburg, 1.1. verpl., n. Rotter dam. Afrikaanderplein 12b J. C. Knop- pert en fam., bloemb.arb, n. Noordwijker- hout. Heerenweg 148b G. C. Frerichs, 1.1. verpl., n. Groningen. Oostersingel 59 M. C. Keune, IJ. verpl. n. Alkmaar, van Everdingenstraat 18 N. van Iterson, 1.1. verpl., n. Bloemendaal, Schulpweg 3 C. Timmerman, 1.1. verpl., n. Zaandijk, Beu kenlaan 20 KI. Noppe, db. n. Den Haag L. van N. Oost Indië 195 Adr. van der Linden, 1.1. verpleger, n. Noordwijkerhout, St. Bavogesticht. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacobus Gerhard, z. v J P. van Beveren en E. J. Morsen Maria Wilhelmina, d. v. Th. C. Schuts en H. W A. Remmerswaal Johanna Neeltje d. v. H. van Roon en H. M. Hoek Nico- Uas Laurentius Cornelis, z. v. L. H. Heems kerk en C. A. Koemans Roelof, z. v. J- H van de Wijngaard en N. A. van Kooij. Ondertrouwd: C. J. Admiraal en D. Spaanderman. Over'eden: Martina Petronella Maria v. del Zaim, 4 maanden, d. v. W. H. van der Zalm en C. van Wieringen. Gevonden: Een armband, een jon gens-overall; een paar kinderwantjes; een paar dameshandschoenen; een hondje; een heerenrijwiel; een portemonnaie met inhoud; een paar handschoenen; een rij- wielbelastingmerk; een ring met sleutels. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 13 uur nam. ten politiebureele te Noordwijk- Binnen. NOORDWIJKERHOUT. Met 't oog op de toenemende werk zaamheden in het bollenvak werd één der ontspanningslokalen voor werkloozen ge sloten. In de St. Jozef kerk alhier, wordt ge durende drie dagen een retraite gehouden voor de werkloozen. Honderden nemen er aan deel. VEUR-LEIDSCHENDAM. Verslag Burgerlijk Armbestuur. Verschenen is het verslag over 1936 van het Burgerlijk Armbestuur van Veur, waar aan de volgende cijfers zijn ontleend. Uit gekeerd werden de volgende bedragen. Le vensmiddelen f 589 21, brandstoffen f. 428.89 kleeding f. 81.23. huur f.1160 ziekenhuis kosten en verpleging f. 1767.78. geneeskun dige bijstand f. 205.11. begrafeniskosten f. 7.50. ziekenvervoer f. 36.10, premie voor ziekenhuisverpleging f 1560. in geld f. 8779.53, onvoorzien f. 176.29. Totaai f. 12.298 84. Het totaal bedrag aan subsidie bedroeg f. 12.641.70 Aan salarissen, admi nistratiekosten enz. is besteed f. 342.86. WARMOND. Raadsagenda. De raad komt Dinsdag a.s. v.m. te 10 u. bijeen: 1, Ingekomen stukken; 2. Vaststelling verordening ingevolge art. 122 der ge meentewet met betrekking tot de inning van haven- en kade- of opslaggeld, zoo mede der belasting voor het geven van tooneelvertooningen en andere vermake lijkheden; 3. Verstrekking van voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeen komstig artikel 101 der L.O.-wet 1920 ten behoeve der bijz. scholen over 1937; 4. Vast stelling schoolgeldverordening voor het bij zonder gewoon lager onderwijs; 5. Verkoop gedeelte Warmonderdam en houtwal ter- grootte van 12,85 c.A. ten behoeve van den aanleg Rijksstraatweg Amsterdam's Gra- venhage; 6. Beoordeeling en beslissing met betrekking tot een te voeren rechtsgeding: 7. Verzoek om ontheffing van een bepaling der bouwverordening; 8. Aanvulling van art. 1 sub 5 der bouwverordening; 9. Be noeming diverse commissien; 10 Compta biliteit; 11. Reclame hondenbelasting; 12. Wat verder ter tafel zal worden gebracht; 13. Rondvraag. Een goed maal! Den vlsscher Willemsen alhier is het ge lukt in de Poel onder deze gemeente een snoek te vangen van niet minder dan 23 pond! Opmerkelijk was het. dat den laat- sten tijd in de Poel zoo goed als geen visch werd gevangen, wat thans wel verklaar baar is. Sedert het vertrek van den rijksveld wachter A Jakobs was in deze vacature nog niet voorzien. Thans is als rijksveldwachter in deze gemeente aangesteld Jan de Bak ker, marechaussee bij de 3e divisie. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. - t ?nond. stht. Mlitie. sleutel, wieldop. Inlichtingen bij HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN geeft uw advertentiên en abonnementen op aan den agent oie alle inlichtingen verstrekt VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Arie den Duik, 27 jaar en Lucy Margareta Papendrecht, 24 jaar, Alhier Is opgericht een plaatselijk co mité, dat zich ten dóel stelt, de bevorde ring van het zenden van jeugdige werk loozen naar de werkkampen. Dit comité is opgericht op initiatief van Chr. Kerken in Nederland, en samengesteld uit de na volgende personen: ds. J. J. H. Klomp, eere voorzitter; J. Renee. voorzitter; L, de Haan, secretaris; W. v. Bladel, penningmeester. LISSE. Vergadering der S.D.A.P. Voor de afd. der S.D A.P. sprak het 2e Kamerlid de heer W. Drees over „De poli tiek van het ministerie Colijn en het Plan van den Arbeid". Na een bewind van 4 jaren, aldus spr.. kunnen wij vaststellen, dat van de verwachtingen, die men van dr Colijn had, niets in overgebleven De werk loosheid is met niet minder dan 100.000 man toegenomen, de financien van provin cie en gemeente zijn slechter geworden, de gulden is gedevalueerd. Tegenover het ge voerde beleid hebben de sociaal democraten hun Plan van den Arbeid gesteld, waarvan spr. de mogelijkheid uiteenzette. Laat men thans met opzijzetting van verdeeldheid naar godsd'enstige gezindheid die oartii steunen die voor het Plan wil zorgen, dat er welvaart en brood komt, aldus eindigde spr. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus, zn. van Joh. Gerrits en M. van Steenbergen, woonschip, liggende In de Kerksloot Leonardus Adrianus, zn. van P. Ammerlaan en J. Onderwater, Leid- scheweg 534. Loop der bevolking. Gevestigd: Wed. W. van Deutekom geb. Mertens. Leidscheweg 94 Mej. N. van Deursen, Voorstraat 38 Mej. J. H. van Aller, Veurscheweg 3 H. C. Branse, Mo lenlaan 4 Mej. D. M. Vink, Veurscheweg 3 Mej. M. I. Vink, Veurscheweg 3 Mej. O. J. Vink, Veurscheweg 3 B. Wolff, Leidscheweg 191 Mej. J. M. Goeland, Oranjekade 47. Vertrokken: J. W. Duymaer van Twist, naar Lisse, Heerenweg 295 J. Braam, naar Leiderdorp, Bouwmansweg 34 J. F. de Roos, naar 's Gravenhage. Beekbergen straat 19 P. A. van Veen. naar Dultsch- land, Bremerhafen. voor f. 14 aan parfumerieën te verduisteren. Gevonden: een jas met das en pols moffen, een ring vermoedelijk van een kind een zijkrat van een vrachtauto, een roode damesportemonnaie, blauwe wollen muts, een portemonnaie, een paar nieuwe kinder kousen, een zak inhoudende aardappelen. Inlichtingen bij de politie op werkdagen tuschen 9—10 uur v.m. Gedurende 1936 werd door het crisis comité aan steun B. uitgegeven aan werk- looze arbe'ders- aan bovenkleeding, de kens onderkle-ding. enz. f. 948.60; aan schoenen f. 469.87; aan klompen f. 48.55; alv. onkosten 1.2.97, totaal f. 1469.99. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Braspenning, uit Sprang- Capelle; M. A. v. d. Brink, uit Den Haag; P. du Croix, uit Geldermalsen; R. R. A. Dijkstra, uit Utrecht; G. M L. Grüter, uit Berlijn; C. Hage, uit Den Haag; H. Haxel. uit Obernhof; M. R. Huber, uit Den Haag; K. ter Laan, uit Zaandam; F. Lackner, uit Den Haag; J. M. Logger en gez., uit Soe- rabaya; J. L. Noordermeer, uit Leiden; M. Noppe, uit Den Haag: M. B. v. d. Oever, uit AlblasserdamJ. Sporenberg, uit Den Haag; H. W. A. van Toen en gez., uit Rot terdam; J. Verhagen, uit Stompwijk. Vertrokken: N. T. de Bruin, n. Den Haag; G. Kretzmer, n Den Haag; C. Ivl. v. Doornen, n. Lisse; Wed. G. Thierry, geb. Verpoort, n. Den Haag; E, C. v, d. Voorn, n. Woubrugge; A. v. Egmond en zn., n. Voorschoten; G, van Schie en dr., n. Voor schoten; J. Theunissen, n. Den Haag; G. M. Palthe, n. Rotterdam; E. M. B. Borg- hans, n. Leiden; Th. Weber, n. Den Haag; P. Bensch, n. Den Haag; H. A. Bruijnde- rink, n. Warnsveld; L. H. Buytendijk, ge'o. Lucassen en dr. n. Forest (België); H. A. Atsma, n. Kaapstad (Z. Afr.i; L. A. Goud- berg, n. Den Haag; C. W. Nachtegaal, n, Amsterdam; J. M Kwak, n. Den Haag; P. M. Ploeg, n. Rotterdam; C. v. Baaien, n. Den Haag; G, Engbers, n. Bussum; M. G. Hulshorst, n. Gendringen; A. v. Alphen, n. Oegstgeest. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Antonius Gerardus, z. van G. A. v. d. Drift en P. M. v. d. Velde: Adriana Wilhelmina, d. van A. v. Egmond en W. v. Rijn; Nicolaas Willem Antonie, z. van J. van Ammers en G. A. Neelemaat; Aartje Wilhelmina, d. van M. I. de Wit en C. W. Visser; Catharina Jacoba Hendrika, d. van N. M. J. Konings en C. v. Oevelen; Petronella Maria, d. van A. J Edelaar en J. C. Kortekaas; Henri Cornelis Johannes, z. van H. D. Klinkhamer en J. M. Zuider duin. Overleden: Hendrikus Roording, 81 jaar, echtg. van C. M. v. Dam; Petrus Mackay, 75 jaar, echtg. van M. F. Boon; Maria Ja coba Mooijmans, 56 jaar, echtg. van S. L. v. d. Laan; Gerrittina Willemina Folmer, 69 jaar, ongeh. Ondertrouwd: A. Visser en W. van der Beek; L. J. Paardekooper en J, Dieben; P. M. M. van Helmond en J. C. van der Hulst, Als onderafdeeling heeft de Chr. gem. z'angver, „Zingt den Heer" een knapenkoor opgericht. Als naam werd gekozen „Wassenaarsch Knapenkoor" Dirigent is de heer Willem van der Meer. Gevonden: te bevragen aan 't Bureau van politie, van Zuylen van Nijeveltstraat: diverse handschoenen, zeven slappe boor den, autoband met veld, bagageriem, schoen, hond, paar wanten, hoes van tom- pouce, belastingmerk in étui, alpinomuts, kat, padvinderspet, vulpen, kip, dames rijwiel. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: A. Groeneweg, echtgenoot v, M. de Heer, 58 J. De bijdrage der Geref. Kerk aan de Classis Woerden bedraagt f. 35. De heer C. Coupri herdacht zijn zilve ren jubileum als penningmeester der Chr. Schoolvereeniging. een functie die door hem steeds op de meest accurate wijze is waargenomen. ZOETERWOUDE. Comité „Steun B en Bijzondere Nooden." Het comité „Steun B", tevens commissie van samenwerking voor bijzondere nooden, vergaderde onder voorzitterschap van den burgemeester. De secretaris bracht het jaar verslag uit, waaruit bleek dat in 1936 f. 352,80 door Rijk en gemeente beschikbaar werd gesteld voor extra steun aan werkloo zen (B-steun), terwijl nog beschikbaar was over 1935 f. 25,25. Gedurende het eerste half jaar werd uitgegeven f. 103.75 en in het tweede halfjaar f. 273,68. Er bleef dus een voordeelig saldo van f. 0.62. Het aantal be handelde gevallen bedroeg resp. 62 en 78, waarvan resp. 50 en 69 werden ingewilligd. Over 1936 kan nog een extra bijdrage van het Rijk verwacht worden van f. 134,64. Een gedeelte van dit bedrag is pas een dezer dagen ontvangen en wel in natura, n.l. 10 dekens; het restant wordt nog verwacht. Besloten werd B. en W. te verzoeken een voorschot te verleenen, opdat aan de ergste behoeften kan worden voldaan. Belangheb benden zullen dan in de gelegenheid ge steld worden hun aanvragen in te dienen. Hierna vergaderde de voornoemde com missie van samenwerking voor bijzondere nooden. Bij accl. werd benoemd tot voor zitter, de burgemeester; secr. de heer Smeets en penningmeester de heer J. de Graaf, Van het crisiscomité A is nog een saldo van on geveer f. 10 over, hetwelk vermeerderd met de opbrengst van den speldjesdag een be- ginsaldo vormt voor de nieuwe commissie van ongeveer f. 45, Hierna werden 6 aan vragen behandeld. Twee aanvragen werden afgewezen, omdat ze thuis hoorden bij de commissie steun B; één aanvrage werd af gewezen, omdat ze thuis hoorde bij een arm bestuur. terwijl ten aanzien van een twee tal andere het dagelijksch bestuur werd opgedragen een onderzoek in te stellen. Twee verzoeken om mest werden eveneens behandeld. Besloten werd ook dit jaar een beroep te doen op diverse landbouwers om gratis mest beschikbaar te stellen voor be hoeftige tuinders. P. L.. te L. De hoogte van de torens der St. Petruskerk, Mon Père-kerk en St. Joseph-kerk, gemeten vanaf den beganen grond, bedraagt respectievelijk 70, 42 en 54Vz Meter. G. v. D.. te K. Z. Kaat Mossel was een bekende Orangiste te Rotterdam, tijdens de republikeinsche actie vóór de Fransche re volutie. Voor uw 2óe vraag kunt u in iederen boekhandel terecht. D. M„ te S. Een middel tegen weer in spiegels, is ons niet bekend. 11. Zoo kwamen Thijsje en oom Brom al spoedig in het Eskimo-gehucht maar vreemd, zij hoorden er niet één gerucht. Geen mensch, geen hond of ander dier neen, geen levend wezen zag men hier, en geen geluid was er te hooren, al spitste men ook nog zoo erg zijn ooren! Oom Brom sprak; „Héé, hée. héé! Ik heb toch zoo'n idee, bij al dit rare zwijgen, dat jij gelijk zal krijgen; de zaak is hier verlaten, waarde neef dat weet lk al zoo stellig als dat 'k leef. Maar omdat men nooit iets te vroeg moet zeggen, stel 'k voor dat jij je op je buik gaat leggen, en dan zoo'n hut inkruipt op hand en voeten is iemand daar, doe hem dan ook van mij de groeten; om zelf te gaan was slechts een kleinigheidje, als 'k niet te dik was voor zoo'n kruip-karweitje". Thijs vond dit plan verstandig, en kroop snel in een hut, heel han dig; hij keek daar in het duister rond, zonder dat hij echter iemand vond. Thans begonnen zij een onderzoekingstocht; ied're hut werd nu door Thijs doorzocht zoo merkten zij al ras, dat werkelijk het heele dorp verlaten was. „Kom. kom, kom", zei oom Brom, „dit doet mij zeer verwonderd staan; geef mij eens wat levertraan".

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 17