IBIS SHAG Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 19 Februari 1931 Dobbelmann lekker... man! AGENDA 'AALSMEER. GEMEENTERAAD. Zilveren jubileum van den Gemeente- Secretaris - Het presentiegeld der Raadsleden - Benoemingen. De Raad vergaderde De zaai was in de bloemetjes gezet, in verband met 't heug lijke leit, dat de heer P. Kaptein, de alge meen geachte gemeente-secretaris, zijn zilveren jubileum als zoodanig mocht her denken. Na opening heeft de voorzitter, waarbij tegenwoordig was het geheele ambtenarencorps, den jubilaris zeer waar- deerend toegesproken. De burgemeester bood den jubilaris namens allen 'n schrijf- garnituur van blank metaal aan. De heer Kaptein dankte voor deze hulde. Ingekomen was een besluit van Gedep. Staten, waarbij werd meedegedeeld. dat het presentiegeld der raadsleden voor raads- en commissievergaderingen was ver laagd van resp. f, 3.50 en f. 2.50 tot f. 3 en f. 1.50. De heer Spaargaren kon zich niet vereenigen met de korting voor commis sievergaderingen. f. 1.50 voor arbeid, die meermalen 'n halven dag in beslag neemt, vond spr. een veel te sobere belooning. De voorzitter zeide, dat er niets meer aan te doen was. B. en W. werd opgedragen bij Ged. Sta ten te protesteeren tegen laatstgenoemde verlaging. De heer Kniep, 2de klerk bij de afdeeling comptabiliteit, werd op voorstel van de meerderheid van B. en W. tot lsten klerk bevorderd. Besloten werd een zandstrooi- machine, kosten f. 350. aan te schaffen, alsmede tot herziening der precarioveror- dening, terwijl vastgesteld werden de ver ordeningen op de heffing en invordering van havengeld. De rente van door de ge meente uitgeleende gelden onder hypothe- cair verband werd tot 4'/t verlaagd. Op voorstel van B. en W. werd besloten niet over te gaan tot het heffen van rechten voor den vuilnisophaaldienst. De benoe ming van 2 leden van het burgerlijk arm bestuur werd aangehouden, terwijl als leden der commissie tot wering van school verzuim werden herbenoemd de heeren Th. H. Brink. M. Komen, J. Wilkeshuis en D. Dijkstra. Daar de heer G. Hazenberg be dankt had. werd in diens plaats benoemd de heer A. Barendse. De voorzitter dankte den heer Hazenberg voor zijn arbeid gedu rende 35 jaar in deze commissie. Tot leden van het scheidsgerecht voor werklieden werden herbenoemd de heeren H. de Wilde en J v. d. Zwaard Pz; tot plaatsvervan gende leden de heeren J. v. d. Laarse, J. Bosman, J. Dobber en J. Uiterwijk. Na be spreking werden opnieuw vastgesteld de reeds vroeger genomen besluiten tot het aangaan van geldleenlngen, groot resp. f. 111.3000 en f. 72.700, rente 4 3/8% (koers 100, looptijd 30 jaar). Besloten werd tot verlenging der con cessie aan P. J. Heideman voor radio- distributie. Op voorstel van het college be sloot de raad tot reorganisatie van het Burgerlijk Armbestuur, dat den naam krijgt: „Burgerlijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon". Besloten werd tot loonsherzienlng voor enkele categorieën werklieden (de 5% verlaging van loon niet toe te passen op den bode, brugophaler, klokluider, schoonmaakster enz.i. De ge meente zal financieel medewerken ter ver krijging van een huurverlaging a f. 0.50 p. w. voor alle bouwvereenigingswoningen (totaal 237). De kapitaaldeelneming in het „Borgstel lingsfonds voor Kennemerland" werd tot 10 cent per inwoner of tot totaal f. 990 teruggebracht. Het werkliedenreglement en -besluit werd in verband met functies bij de gemeentelijke brandweer herzien en aangevuld. Het kohier hondenbelasting, dienst 1937. werd vastgesteld op. f. 1964. Weth. Alderden sprak namens den raad den heer Kaptein waardeerend toe; op zijn gezondheid is een glas wijn gedronken. BENTHUIZEN. Jaarvergadering „Ziekenhuisverpleging" De vergadering van „Draagt elkanders lasten" werd in de openbare school ge opend door den voorzitter, den heer A. Verheul Azn. Afwezig met kennisgeving het bestuurslid de heer A. van Os. De no tulen, gelezen door den secretaris, den heer M. Idema. werden vastgesteld. Uit diens jaarverslag bleek, dat het ledental van 490 tot 520 is gestegen, dat 16 perso nen waren verpleegd, welke 382 dagen uit- keering ontvingen. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. van der Walle, bleek, dat het jaar begonnen was met een tekort van f. 165,55. De ontvangsten hadden over 1936 bedragen f. 1292,36. de uitgaven f. 1062,10: thans is het batig saldo f. 64.71. Nog tegoed van leden pl.m. f.20 (achterstallige con tributie). De commissieleden M. Zonne veld en P. Mets, die de rekeningen enz. had nagezien, bevonden alles in goede orde. De voorzitter uitte zijn blijdschap over den gestadigen groei der vereeniging. De con tributie werd, gezien het kassaldo, niet ver hoogd. Het aftr. bestuurslid, de heer J. v. der Walle. werd bij acclamatie herkozen. Op voorstel van den heer D. Zonneveld werd art. 13 gewijzigd, zoodat, indien noo- dlg, lnplaats van f. 2.50, f. 3 per dag voor verpleging wordt uitgekeerd. Hierna Sluiting. ten dat een soortgelijk verznek in gunstige overweging zal worden genomen, wanneer omtrent de verstrekking van warme melk aan schoolkinderen in de Julianaschool al daar betere gegevens zullen zijn gegeven. Besloten werd een perceel van de ge- meetnegronden in Nieuw-Vennep te ver- koopen aan P. Schalk en J. Tamboer, bei den aldaar. Voor het verbeteren van de afwatering in het dorp Zwanenburg door het aanbren gen van een nieuwen heuvel in den Zwa- nenburgerdljk en keerdammen in de v.n. slooten werd een crediet toegestaan van f. 2780. Machtiging werd verleend aan den bur gemeester om zich in rechte te verweren tegen een procedure aanhangig gemaakt door de directie van de N.V. J. J. Grulle- mans te Lisse waarbij alsnog betaling werd gevraagd van f. 289.52 voor bijslag op be taalde arbeidsloonen in het 'oollenbedrijf. Voor de gemeentewerklieden werd een nieuwe verordening vastgesteld tot rege ling van de loonen. De werklieden zullen worden ingedeeld in 5 klassen n.l. ongeschoolde werklieden, half- vakarbeiders, vakarbeiders, ploegbazen en vak-arbeiders-voormannen. Het gevolg hiervan zal zijn dat het werk loon van den gemeentetimmermar. f. 2.62 p. w. wordt verlaagd en van de overige werk lieden f. 1.56 en f. 2.50. Wanneer de minister deze regeling goed keurt zullen deze loonen nog gunstig afste ken bij hetgeen in de landbouwbedrijven aan de arbeiders wordt betaald. Goedgekeurd werd een suppletoire be grooting, waarbij f. 12000 voor den verbouw van de O. L. school no. 1 gelegen op den hoek van den Spaarnwouderweg en den Hoofdweg nabij de Lijnden werd toegestaan om te gebruiken in het dienstjaar 1937; tevens werd machtiging verleend om het crediet voor het sluiten van tijdelijke kas- geldleeningen te verhoogen van f. 250.000 tot f. 300.000. Na discussie werd besloten om het plan voor aanleg van een wandelbosch te Hoofd dorp in zooverre te wijzigen dat het langs den Kruisweg gelegen bouwterrein zal wor den ingericht en bestemd voor hertenkamp, zoodat dit terrein mede zal strekken om de oppervlakte van het wandelbosch grooter te maken. Breedvoerig werd gesproken over het voorstel van B. en W., om een bebouwing langs den Meidoornweg in het Badhoeve dorp mogelijk te maken en daarvoor een uitbreidingsplan vast te stellen. De burgemeester deelde mede dat 3 kapi taalkrachtige combinaties den eigendom hadden verkregen van de langs den Mei doornweg gelegen weilanden en nu ernstige plannen hadden gemaakt, om deze weilan den als bouwterrein te gaan exploiteeren. Het voorstel werd met 15 tegen 5 st. ver worpen. Na rondvraag volgde sluiting. Brutale oplichting. De arbeider v. A„ -die de laatste jaren bij een landbouwer aan den Aalsmeerder- weg in dienst is geweest en met hard wer ken en zuinigheid een aardig sommetje had weten te besparen, is de dupe gewor den van een brutale oplichting. Hij was na het plaatsen van een adver tentie, waarbij hij zich aanbood als chauf feur of deelgenoot in een expeditiezaak, in connectie gekomen met een tusschenper- soon, wonende te Amsterdam, die hem voorstelde mededeelgenoot te worden in een goed rendeerend expeditiebedrijf te Koog aan de Zaan. Daarop is hij Ingegaan en heeft hij zijn spaarduitjes voor dit. doel beschikbaar ge steld. terwijl hij op aanraden van zekeren K. uit Zaandam zelfs al naar die gemeente was verhuisd. Gisteren kwam v. A. zich bij de politie te Hoofddorp beklagen, dat het expeditiebe drijf, waarvoor hij zijn geld had afgestaan, niet bestaat, dat men hem op valsche gron den had laten verhuizen en dat hij met allerlei voorwendsels was opgelicht. De politie stelde direct een uitgebreid onderzoek in en heeft in verband met dit brutale staaltje van oplichting een der pseudo-deelgenooten aangehouden en naar Hoofddorp overgebracht. De arrestatie van meerdere bij deze zaak betrokken personen is spoedig te verwach ten. den met meer felheid dan ooit te voren aldus spr. Buitengewoon moeilijk zijn de tijden en geweldig ls de nood. Vandaar de .vraag: „Wat zal de nieuwe regeering van ons nemen en wat zal zij ons brengen?" Het is thans een gulden tijd voor politieke kwakzalvers. Men kan crltlseeren, afbreken, beloven, zooveel men wil. Bij den komenden verkiezingsstrijd staat de waarde der geestelijke en stoffelijke goe deren op.het spel. Wordt de zaak zóó bezien, dan wordt de politieke strijd niet een lief hebberij, maar een heilig moeten. Noodig is verdieping van de kennis der beginselen. Bij de C.H.U. staat het beginsel voorop. Naar het woord van Groen v. Prlnsterer mogen de stoffelijke dingen niet losge maakt worden van de geestelijke. We moe ten de tijdelijke dingen zien in eeuwigheids- licht. De wereld wordt geregeerd door be ginselen. Als de C.H. spreken over de crisis dan zeggen zij met Da Costa: „Op den bodem aller vragen ligt der wereld zonde schuld". Men moet een levens- en wereld beschouwing hebben. Uitvoerig ging spr. na, welke beginselen ten grondslag liggen aan het Liberalisme, de S.D.A.P. en het Nat. Socialisme, daarbij telkens het Chr. Histo risch beginsel uiteenzettend. Tenslotte behandelde hij het verkiezings manifest dat de C.H.U. tot het Ned. Volk doet uitgaan. De voorzitter bracht hem dank, waarna de eere-voorzitter ds. Warmolts voorging in dankgebed en de voorzitter de sluiting ver richtte. VOOR DE PUP HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Nieuwe loon-regeling gemeentewerklieden vastgesteld - Grooter plan voor het wan delbosch in Hoofddorp goedgekeurd. De Raad vergaderde. Ingekomen was een verzoekschrift van het dag. bestuur van de commissie ter verstrekking van schoolvoe- ding en schoolkleeding aan behoeftige kin deren op de O. L. school in Zwanenburg, waarbij geldelijken steun werd gevraagd. Ook was zulk een verzoek voor de O.L. school no. 10 voor warme melk ingekomen Weth. Ouwerkerk stelde voor een crediet toe te staan van hoogstens f.50 als bij drage in het tekort van de desbetreffende commissie voor school no. 10 en aan de oudercommissie in Zwanenburg te berich KVTWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering afd. Ned. Chr. Ver. Padvinders. De voorzitter dr. C. Steinz opende deze bijeenkomst in het Jeugdhuis met gebed. De afd.secr. de heer A. Brouwer bracht ver slag uit. De Julianagroep mag op een zeer goed jaar terugzien Het ijverige bestuur doet ernstige pogingen om een beter troep huis te krijgen. Men hoopt dat deze plan nen spoedig werkelijkheid zullen worden. Uit het jaarverslag van den w.n. penningm. bleek, dat er een batig saldo van f. 3.53 is. De heeren dr. C. Steinz en A. Brouwer werd als bestuurslid herkozen; de heer N. Ra- vensbergen werd gekozen tot penningmees ter. In het middelpunt der besprekingen stond natuurlijk de a.s. Wereld-Jamboree. De district-commissaris de heer Stokhuy- zen sprak waardeerende woorden over het werk van het bestuur, de leiders en leidsters. De groepleider de heer H. v. d. Maaden sloot met dankgebed. LISSE. Het Postkantoor niet meer doorloopend geopend. Ingaande Maandag 22 Febr. zal het Post kantoor alhier niet meer den geheelen dag geopend zijn, doch alleen op de volgende uren: van 8 tot 13 uur, van 14 tot 15.30 uur en van 17 tot 19.30 uur Het adres van de afd. van Bloembollen cultuur heeft in deze dus nog geen resul taat gehad. HILLEGOM. Bijeenkomst „Volksonderwijs". De afd. Hillegom der Ver. Volksonderwijs hield een z.g. Volksonderwijsavond. De bijeenkomst is in de zaal van Hotel Sistermans. welke geheel bezet was, door den voorzitter den heer A. Hoogmoed ge opend. Voor de pauze lieten vier accor deons „The Marinuccles" uit Haarlem zich hooren benevens de heer Martini met een xylophoon-solo. Ds v. d. Heide uit Voor burg. lid der 2e Kamer sprak over het goed recht van de openbare school. De samenzang, ook een program-nummer slaagde goed. Enorm veel succes had een klucht in één bedrijf, welke na de pauze door een groepje dames en heeren ls op gevoerd. Men heeft genoten van het spel. De voorzitter dankte alle medewerken den. terwijl bloemen aan de dames van het tooneelclubje zijn geschonken. De vereeni ging kan terugzien op een geslaagden avond KATWIJK. Diefstal van lood. Te Wassenaar zijn in den afgeloopen nacht aangehouden enkele personen, die zich schuldig hebben gemaakt aan diefstal van lood, afkomstig van de militaire schiet- oanen bij de cantine alhier. NOORDWIJK. Jaarvergadering Coöp. Broodbakkerij „De Verbetering". In cafe Flora vergaderden de leden van bovengenoemde coöperatie onder leiding van den voorzitter den heer P. Ruigrok. Deze constateerde, dat de coöperatie toch een voor den tijd niet onaardig resultaat wist te behalen over het boekjaar 1936, on danks de stijging der meelprijzen over een groot deel van het jaar. Optimist als altijd hoopte spr. op een beteren tijd voor de Coöperatie en voor de leden. De notulen werden gelezen, alsmede het jaarverslag van den secr. den heer K. C. de Monye. Uit 't accountantsrapport en de verlies- en winstrekening, bleek dat de bakkerij goed beheerd is en dat de boekhouding keu rig in orde was. Aan de hand van het winstcijfer werd het dividend vastgesteld op 8%. De secretaris de heer K. C. de Monye werd als zoodanig herkozen, evenals het aftr. lid van den Raad van Toezicht de heer Th. v. d. Weyden. Het bleek dat de coöperatie dit jaar een drietal zilveren jubi larissen telt en wel de secretaris, de pen ningmeester en de chef-bakker. Besloten werd aan alle drie, n.l. den secretars K. C. de Monye. den penningmeester A. Caspers en den chef-bakker v. Rossum een stoffe lijk blijk van waardeering aan te bieden, waarvoor een bedrag van f. 80 werd uit getrokken. De voorzitter wenschte hen ge luk. Na rondvraag volgde sluiting. Van burgemeester J. B. V. M. J v. d. Mortel ontving de afd. Noordwijk der B.V.L. een fraaie legpenning ten geschenke. Deze zal als priis dienen voor de zes oefe ningen. die dit seizoen nog zullen worden gehouden Degene die in deze oefeningen het hoogste gemiddelde schiet, zal winnaar zijn van dezen fraaien prijs. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering der Chr. Hist. Unie. In de zaal op het Kerkplein belegde de afd van de Chr. Hist. Unie een vergade ring; als spr. trad op de heer J. M. Krijger, lid van de 2e Kamer. De voorzitter der afd„ de heer H. N. de Nie, opende. De heer Krijger sprak over: „De a.s. ver kiezing". Als^de voorteekenen r 't bedrie gen, zal de verkiezingsstrijd gestreden wor- NOORDWIJKERHOUT. De opbrengst der plaatjes, ten bate der werkkampen voor Jeugdige werkloozen bedroeg alhier f. 27,72. Alhier wordt opgericht de liefdadige instelling, genaamd „Hulp ln de hulshou ding". Flinke jongedames stellen zich be schikbaar om huishoudelijke hulp te ver- leenen in gezinnen, waar de vrouw ziek is. De volontair bij de politie, de heer Lammers, is tijdelijk werkzaam gesteld bij de politie te Vlaardingen. OEGSTGEEST. Propaganda-avond „Effatha". In „Irene" is een propaganda-avond ge houden, uitgaande van het Chr. Instituut voor Doofstomme Kinderen „Effatha" te Voorburg, geopend door den heer P. R. Breimer, onderwijzer aan genoemde in richting, die voorging in gebed en een ge deelte uit het Evangelie van Mattheus las. Spr. wees op het heerlijk licht van de verlossende boodschap (Gaat heen en doet desgelijks). Hierna zong mevr. v. Gugten een twee tal liederen, begeleid op de piano door mej. Verhoeven, waarna de heer Breimer aan de hand van een serie lantaarnplaat jes een en ander liet zien van het uit- en inwendige van het internaat en het school gebouw waar een 130-tal kinderen van hun Rookt IBIS bij voorkeur uil een IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. 6734 (Ingez. Med.) 4de tot 16de jaar worden opgeleid tot vol waardige arbeidskrachten en waarvan hij tal van ondervindingen verhaalde. Hij wekte op om hun de helpende hand te bieden, zooals in de H. Schrift wordt ge leerd. Een 3-tal leerlingen van het Instituut demonstreerde hun vaardigheid ln kerke lijke en vaderlandsche geschiedenis. Rustig en kalm werden de dikwijls moei lijke vragen gesteld en beantwoord op een wijze, die zeker menigeen onder de aan wezigen beschaamd zou hebben. O.a. was opmerkelijk, dat zelfs één der leerlingen wist, waar tot heden het Prinselijk echt paar zich in het buitenland bevindt. Wat ons getoond is, verdient groote bewonde ring. De avond werd besloten met dankgebed. SASSENHEIM. Vergadering Ncd. Chr. Vrouwenbond. Op uitnoodiging van bovengenoemde vereeniging sprak in „Concordia" voor een goed gevulde zaal de heer F. C. van Dorp van Rotterdam over ..Humor in de Neder- landsche letterkunde". De Presidente opende, waarna de spre ker er op wees, dat humor een samenge steld gevoel is, ontstaan uit de versmelting van gevoelens van vreugde en droefheid. Het is vroolijkheid en schreien tegelijk. In de humor overwint de vreugde. We lachen om de tegenstellingen van het komische, maar tot haar hoogtepunt komt ze eerst als hét" gevoel wordt geraakt en de sympathie uttgaat naar het object. Een voorbeeld van ware humor is „Keesje, het diaken huismannetje" uit de Camera Obscura van Beets. Echte humor is in onze Noord-Nederl. literatuur betrekkelijk schaarsch. Bij de tachtigers ontbreekt, zij vrijwel, doordat deze richting eenigszins vreemd stond, aan wat onder het volk leefde. Goede humor is te vinden ln de literatuur van Theo Thijssen, in Jaapje van van Looy, Merijn- tje Gijzen van A. M. de Jong en het kort geleden verschenen boek van Leonard Huizinga „De gestroomlijnde wereld". Spr. toont, dit met een mooi citaat uit het laatste werk aan. Ook de jonge Ohr. schrijvers hebben wat humor betreft, een prachtkans. Hun levensbeschouwing sluit de humor niet uit, maar biedt de voorwaarden voor de ont wikkeling van echte humor. „Bartje" b.v. tintelt van humor en is van de Chr. levens beschouwing doortrokken. Het wordt door den laatsten zin getypeerd „hij fluit, een liedje boven de weemoed van z'n hart". Dat daarentegen de Vlaamsche en Z.- Afrikaansche literatuur zooveel gezonde humor biedt, doet spr. neigen tot de hypothese dat voor haar ontstaan levens ervaring, vaak bittf.-e, moet zijn meege maakt en te boven gekomen. In dit ver band werd het tintelende werk van Felix Timmermans pakkend besproken en ge toond hoe hij zelf na veel worsteling zijn vertrwijfeling te boven kwam. Op onovertroffen wijze declameerde spr.: Keesje" uit de Camera Obscura, „Het taaie ongerief" van Theo Thijssen en „Jaap en Siebert" en boeide daarmede zijn hoor ders tot het eind. Verkooping. Ten overstaan van notaris Wachter had in het Bruine Paard de verkoop bij afslag olaats van het woonhuis met bloembollen- schuur aan de Kastanjelaan no. 14 groot 5 Aren 91 centiaren, alsmede drie werk manswoningen Kastanjelaan 15 en Welte vreden 1 en 2. groot 4 Aren 7 centlaren. Bij de combinatie werden de perceelen in bod staande op f.6100 gemijnd op f.1000 door den heer C. v. Velzen alhier die kooper werd voor f.7100. Zeer kwam tram, zonder de een hadden retours Tramstagnatie. ten ongerieve van de passagiers, 'savonds, door een gebrek aan de de bovenleiding van het tramnet stroom te staan. De stagnatie duur- half uur. De wachtende passagiers het voordeel dat zij nu op avond konden reizen! Nabij de Klapbrug reed een auto te gen een ander, die plotseling moest stop pen, aan. De wagen werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, doch kon, na een kleine reparatie, op eigen kracht, zijn tocht voortzetten. Gevonden: een kist inh. spekbokkin- gen. een bos pannensponsen, een belasting- merk, een bruine portemonnaie met lnh„ een zak met brood, een paar bruine stof fen kinderhandschoenen, een gele dames hoed; komen aanloopen een zwart hondje (soort spaniel). Inlichtingen bij de politie. Nu is het paaLJc van den Vluchtheu vel nabij de Poellaan aangereden door een auto en afgebroken. De auto werd even eens beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. HEDEN. Jeruël: Spr. J. Monsma. 8 uur nam. Ned. Leger des Hells: Samenkomst te i uur nam. N. Rijn 19: Theosofisch Genootschap 8.15 uur nam. Mare 13a: Leldsche Geltenfokver. Spr dl'. M. D. Horst. 8 uur nam. Stadszaal: Mannenzangver. „Kunst ru Arbeid". 8.15 uur nam. Voorschoten (Wapen van Voorscho- ten)Nutseavond. Spr. Lode van Gent. l uur nam. Zaterdag. Stadszaal (foyer): Indonesische kunst avond, 81/4 uur nam. Zondag. Nutsgebouw: Spir. Genootschap. Spr. dj. Beversluis. 7.30 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Weefwerk- en plastiekten, toonstelling L.K.V. (tot 28 Februari): ll 4 uur, 's Zondags 14 uur. DOI do: ut in: nif BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Burgtheater". Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam, „De kandelaars van den Keizer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „De dansende piraat" Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur, Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str, „Drie dagen bij de levenden". lederen middag 2.30 u. 's avonds om en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. tai im< n ini lijd De apotheek Hooigracht 48 ls dag et nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschhetd", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 40, tele!. 416 en J.Doedens, Wilhelmlnapark 8, OegS geest, telef. 274. srd ith *P TTW QT fl HD 15 weer 1115118 e"l U VV OLflAr Uw zenuwen worden I gekalmeerd en gesterkt door 't gebruik rul Mijnhardt's Zenuwtabletten, Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en I»4| 6728 (Ingez. Mei) VALKENBURG. Jaarvergadering „Draagt Elkanders Lasten1! De voorzitter de heer P. Korpershoek Jr., I opende, waarna de secr. de heer J. Ouwer-r sloot de notulen en het jaarverslag las, 1 welke werden goedgekeurd. De penning-r meester, de heer J. v. d. Zwart, deelde mede.l dat in 1936 ontvangen is f. 1264.91 en ult-| gegeven f. 948.39; batig saldo f. 316.52. Del kascommlssie verklaarde bij monde van den I heer N. v .d. Nagel alles ln orde. De aftr. I bestuursleden de heeren P. Korpershoek en C. Imthorn werden herkozen. Het voorstel om Art. 9 van het reglement 3 maanden bulten werking te stellen werd met alg. st. aangenomen. Een voorstel, om I tot stichting van een operatiefonds overtel gaan werd voorlooplg voor één Jaar met een contributie van 3 ct. p. w. per gezin, werd I na breedvoerige bespreking aangenomen. Het bestuur kreeg volmacht naar bevind. I van zaken te handelen, wanneer de wet op het ziekenfondswezen, mocht worden aan genomen. Na rondvraag volgde sluiting. VOORHOUT. Deze week hoopt de heer P. v. d. Berg, I Prinsenweg alhier, den dag te herdenken I dat hij voor 40 jaren, in dienst trad bij de I fa. P. A. v. Reisen en Zn. alhier. Deze dag I zal voor den Jubilaris zeker niet ongemerkt voorbijgaan! VOORSCHOTEN. Storing in de Electriciteitsvoorziening. Een belangrijke storing in de electrici- teitsvoorziening heeft zich gisteravond voorgedaan. Omstreeks halfnegen ging hij een ieder, die eleotrlcltelt gebruikte voor zijn verlichting, het licht uit en moesten kaarsen of andere noodverlichting dienst doen. Gelukkig, dat een groot gedeelte der straatverlichting wordt verzorgd met gas, zoodat hier nagenoeg geen hinder werd ondervonden. De 16-j. J. B„ alhier, ls op de Pape; laan met zijn rijwiel gevallen, waardoor hij verschillende schaafwonden en een her senschudding bekwam. J. B. reed in de richting Wassenaar naar zijn werk toen hem een vrachtauto passeerde. Toen de vrachtauto hem was voorbij?*' reden, wilde hij meerdere vaart nemen en blijkbaar is dit onhandig gebeurd. Hij gon te slingeren met bovengenoemd ge™8 en werd vervolgens naar een dokter 8e bracht. B. en W. hebben aan den heer P JJJ Biemen te Leiden gegund het sloopen drie perceelen ln de Gebr. Treubstraa alhier. De functies hl de commissie tot ring van schoolverzuim zijn als volgt deeld: le voorzitter, J. A. Mens: 2e voo O, R. I. Viveen; le secr, J. J. Smit en secr, G. C. Verrips. In het gebouw voor Chr. Bering werd een demonstratie gegeven door Lever's Zeep Mij. N.V. te Vlaardingen de Radionzeep. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6