De prijs voor veiligheid Uit de Omstreken Een nieuwe electriciteitswet IES0SCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 15 Februari 1937 Zware lasten wachten Engeland Stijve nek? Concessie-stelsel voor electrische centrales Nieuw ontwerp ingediend. AGENDA Sloan's Liniment Onze Londensche correspondent schrijft: De lezer heeft vernomen dat de Britsche regeering voornemens is in den loop van de eerstvolgende vijf jaren 400.000.000 p. st. te leenen voor bestrijding van de kosten der hoogere bewapening. De heer Neville Chamberlain, die als bewaarder van 't Rijks Schatkist, dit plar. aan het Lagerhuis moest mededeelen, deed dit op de arge- looze en nuchtere wijze die men van hem kent, alsof hij een gewone en weinig be duidende zaak aanroerde. Er was ook fei telijk geen reden voor een dramatische aankondiging, want men had al tien maanden geleden bij de indiening van de begrooting geleerd dat zulk een leening tegemoet kon worden gezien. De verbazing, waarmede het nieuws in het Lagerhuis werd ontvangen, vooral aan den Oppositie- kant, leek dan ook wat geveisd, al was het bedrag wat grooter dan men had verwacht. Het geld wordt binnen vijf jaren in ge deelten, overeenkomende met de sommen De regeering kan bij voorbaat verzekerd zijn dat ze in het parlement geen ernstig verzet tegen haar voorstellen zal ontmoe ten. Tennaastenbij de gansche bevolking en haar vertegenwoordigers in de lands vergadering zijn thans van de noodzake lijkheid van de nieuwe bewapeningspolitiek overtuigd. En de theorie, door de ministers ruim verkondigd, dat de nieuwe Britsche macht den vrede in de wereld zal helpen handhaven, wordt even ruim aanvaard, hoewel een van de bezwaren, die men hoort uiten, is dat de regeering tot heden heeft verzuimd duidelijk aan te geven wat zij feitelijk met haar bewapenlngsbeleid voor heeft. Is het vooral de bescherming van de belangen van het Britsche Rijk? Of is het vooral een indrukwekkende bijdrage te leve ren voor het bewaren van den vrede in een collectief stelsel door den Volkenbond? De regeering heeft vroeger al doen weten, in algemeene termen, wat haar voor oogen staat. Dat is: een luchtmacht even sterk HAARLEMMERMEER. WEDEROM EEN KERK-INBRAAK. van inkomende bewapeningsrekeningen, als de sterkste van den nabuur dien men opgenomen. Aan het einde van de vijf niet heelemaal vertrouwt, een vloot van jaren begint de aflossing die 30 jaar zal duren. Het wordt een leening van 3 percent. Het spreekt vanzelf dat er slechts een deel van de kosten voor een versterkte weermacht mee zal worden betaald. Het grootste deel blijft voor rekening van de normale staatsinkomsten. De brgrootings- posten voor de wapenen van de weermacht, voor aanwending te land, ter zee en in de lucht, zijn de laatste jaren steeds hooger geworden en zijn verleden jaar, toen Groot Brittannië aan den bewapenings wedstrijd deel ging nemen, met sprongen omhoog gegaan. Nu de grootte van de leening be kend is kan men schatten dat de regeering de eerstvolgende vijf jaren tennaastebij 1600.000.000 p. st. aan be wapening zal uitgeven. Alleen een al gemeen Europeesch vredesvergelijk dat bindende afspraken zou bevatten voor wapenvermindering zou deze groote uitgave kunnen verhoeden. Men komt tot het aangegeven hooge bedrag door rekening te houden met de begrootings- posten voor de weermacht in de vol gende vijf jaren (die grooter zullen worden zoowel omdat ze, als de leening, aanschaffing van materiaal en de constructie voor de uitbreiding noodig moeten helpen dekken, als omdat ze zullen moeten voorzien in aanmerke lijk verhoogde onderhoudskosten). Men verwacht daarom ook dat dit Ieenings- beleid niet zal kunnen beletten dat de inkomstenbelasting straks wordt ver hoogd, hoe zeer sinds jaar en dag wordt geklaagd dat de zwaarte van dezen last een gezonde ontwikkeling van het bedrijfsleven tegengaat. Wij hebben een kolossaal bedrag ge noemd. Maar indien men een vloot wil gaan herbouwen, een luchtmacht wil schep pen die de gelijke is van de Duitsche, een leger wil vergrooten en met de nieuwste strijdmiddelen uitrusten, de volledigste weersystemen wil instellen tegen aanvallen uit de lucht, voedsel- en grondstoffenvoor- raden beschikbaar wil hebben om het in tijd van oorlog zoo lang mogelijk uit te houden, dan moet daarvoor kolossaal veel worden uitgegeven. voldoende kracht om de landkusten en de handelswegen ter zee te kunnen bescher men. een leger dat doeltreffend kan op treden voor de handhaving van het orde lijk Britsche besuur in verre gewesten en tenslotte ook een positie van gezag en ont zag als lid van den Volkenbond om met vrucht het idee van de collectieve veiligheid dat aan den Volkenbond ten grondslag ligt te kunnen bevorderen. Het is bij traditie de taak van de Oppo sitie zich te verzetten tegen het beleid van de regeering. Daarom draagt ze den indruk- wekkenden naam „His Majesty's Opposi tion". Aangezien ze zich niet kan verzetten tegen de bewapening zelve verzet ze zich tegen de wijze waarop ze wordt onderno men en getuigt ze van haar onuitroeibaar wantrouwen in de ware motieven van de regeering. Het zal straks, wanneer de financieele maatregel in het Lagerhuis wordt behandeld, de taak van die regeering zijn dit wantrouwen uit den weg te ruimen door voor zoover het landsbelang het toe laat nauwkeurig te doen weten waaruit de herbewapening zal bestaan en door even eens in bijzonderheden haar buitenland- sche politiek: aan te geven die immers in de strijdmacht haar dienaar heeft. De be- waj>ening, op de aangeduide groote schaal ondernomen, zal het land altijd aange nomen dat Europa niet tot inkeer komt vele tientallen jaren lang doen zuchten onder zware financieele lasten die al het maatschappelijk werk voor verhooging van het bestaanspell der bevolking, haar geeste lijke en stoffelijke verheffing, tot stilstand zullen brengen, zoo niet terug zullen zet ten. De Oppositie meent dat hier wat aan te doen is door de financieele lasten te leggen op de breedste schouders. Ze vindt dat het geld uitsluitend moet worden op gebracht uit de inkomstenbelasting (die millioenen van haar kiezers niet behoeven op te brengen omdat hun loonen beneden het. belastbaar peil blijven) of uit een ka- pitaaisheffing. Inmiddels blijft men hier zeer nadruk kelijk vaststellen dat deze maatregelen allerminst uit liefde worden genomen en spreekt men de hoop uit, dat de Britsche bewapening aan andere landen de over tuiging zal bijbrengen dat aan deze ramp spoedige opstapeling van wapenen in Europa een einde moet komen en dat uit de vastberaden en doelbewuste bewape ningspolitiek van dit land de voordehand liggende conclusie zal worden getrokken, dat de bedrevenheid in dit verschrikke lijk spel geen voordeel kan brengen, indien alle spelers er even bedreven in zijn. De dieven gingen met brutaliteit te werk. In de Haarlemmermeer vond weder om een kerk-inbraak plaats en wel in de R.K. Parochie-kerk van den H. Franciscus van Sales aan den Spaarn- wouderweg bij den Hoofdweg, in welke omgeving de dieven kort geleden in de R.K. school reeds een bezoek hadden gebracht. Zaterdagmorgen werd ontdekt dat zij thans op zeer brutale wijze aan hun werk een gTootere uitbreiding hadden gegeven en met allerlei vernielingen getracht hadden hun slag te slaan. Verschillende omstandigheden wijzen er op, dat de ongewenschte bezoekers zich naar het op eenigen afstand van de kerk staand Patronaatsgebouw hebben begeven en na een deur met boringen te hebben geforceerd toegang hebben verschaft tot het tocneel, waar een ladder stond, die hun blijkbaar wel geschikt voorkwam om daarmede verder hun plan ten uitvoer te brengen. De dieven hebben de ladder weg- genomn, door 't nabij gelegen weiland ge sjouwd en tegen het kerkgebouw gezet om zoodoende te komen bij een glas-in-lood- raam. dat door hen werd vernield, zoodat ze gelegenheid kregen de kerk binnen te komen, doch niet nadat ze zich eerst van een hoogte van ongeveer 3 meter naar be neden moesten laten zakken. Toen begon het eigenlijke vernielingswerk pas aan deuren en kasten enz. tot ze ten slotte bij de offerbussen kwamen, die opengebroken en van hun inhoud ontdaan werden. De buit kan echter niet groot geweest zijn, omdat de bussen geregeld door den pastoor werden geledigd. De schade daar entegen door de dieven aan de gebouwen enz. toegebracht, is nogal belangrijk en vermoedelijk wel grooter dan het bedrag der ontvreemde gelden Het is te hopen, dat de politie, die een uitgebreid onderzoek instelt, er spoedig in slagen zal, de daders van de bij herhaling in Haarlemmermeer gepleegde kerk-inbraken in handen te krijgen. Raadsagenda. De raad vergadert op Donderdag 18 Febr. as. des nam. te 2 uur. Ingekomen stukken en mededeelingen Aanvragen Rijksvoorschotten krachtens de Landarbeiderswet Vaststelling van de prijzen tot verkoop van gemeente-terreinen te Nieuw-Vennep Beschikbaarstelling van crediet voor 't verbeteren van de af watering in het dorp Zwanenburg Voor stel tot het verleenen van machtiging om zich in rechten te verweren tegen een pro cedure aanhangig gemaakt door de direc tie van de N.V. J. J. Grullemans en Zonen te Lisse Nadere vaststelling van de loo nen der gemeente-werklieden Supple- tolre begrooting, dienst 1937 (kapitaal- dienst) Verhooging van het crediet voor het sluiten van tijdelijke kasgeldleeningen Vaststelling van het plan voor den aan leg van een wandelbosch in Hoofddorp Bespreking van de uitbreidingsplannen voor de dorpen Zwanenburg en Badhoeve- dorp en omgeving. Getuigenis-avond van „Kerk en Vrede". In de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp werd een getuigenis-avond van „Kerk en Vrede" gehouden, waar als spreker optrad dr. M. van der Voet. Ned. Herv. predikant te Haarlem-Noord (lid van het hoofdbestuur) met het onderwerp: ..De Kerk en haar houding tegenover Nationalisme en Militai risme in dezen tijd". De bijeenkomst werd geopend door den heer D. A. van der Plas, voorzitter van de C.D.U. Dr. Van der Voet besprak het verband tusschen kerk en politiek en godsdienst en De minister van Waterstaat heeft een ontwerp voor een nieuwe Electri citeitswet doen samenstellen, dat thans bij de Tweede Kamer is ingediend. Krachtens deze wet wordt voor den aanleg en/of exploitatie van electrici- teitswerken, door middel waarvan de electrische energie geheel of gedeelte lijk voor anderen wordt verkrijgbaar gesteld, behalve wanneer een en an der geschiedt door het Rijk, een door de Kroon verleende concessie vereischt. Op een aanvrage om concessie wordt niet beschikt voordat zijn gehoord de Electriciteitsraad, Gedeputeerden van de desbetreffende provincie of provin cies en de concessionaris voor het ge bied, waarop de aanvrage geheel of gedeeltelijk betrekking heeft. Verder wordt in het ontwerp bepaald, dat ten behoeve van bepaalde doeleinden van algemeen nut, bij Kon. Besluit aange wezen, de minister van Waterstaat, den Electriciteitsraad gehoord, aan concessio narissen de verplichting kan opleggen om zoo noodig in onderlinge samenwerking naar door hen vast te stellen voorwaarden electrische energie beschikbaar te stellen of te houden. De Electriciteitsraad, welke den minis ter van advies heeft te dienen omtrent alles wat verband houdt met electriciteits- voorziening, zal bestaan uit ten minste ne gen door de Kroon telkens voor den tijd van ten hoogste drie jaren te benoemen leden. De raad heeft de beschikking over een bureau, waarvan het hoofd en het personeel door den minister worden be noemd. Het toezicht op de naleving van de wet en van den uit te vaardigen naderen maat regel van bestuur zal worden opgedragen aan door de Kroon aan te wijzen ambte naren en voor zooveel de Kroon dit noo dig oordeelt aan Ged. Staten. Met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste f.1000 wordt gestraft hij, die electriciteits- werken aanlegt, uitbreidt, wijzigt of ex ploiteert zonder in het bezit te zijn van een concessie of in bepaalde gevallen daarmede gelijk te stellen beschikking. Dit wetsontwerp strekt ter vervanging van het in 1932 ingetrokken ontwerp van 31 October 1928. Er zijn eenige punten van afwijking tusschen belde voorstellen; één hiervan betreft het stelsel van concessie- verleening, dat thans een eenigszins rui mere toepassing zal verkrijgen. In de laat ste jaren heeft de electrische energie een zoo veelzijdige en intensieve toepassing ge vonden, aldus de minister Van Lidth de Jeude in de Memorie van Toelichting, dat een normale ontwikkeling van de stroom voorziening geacht moet worden een der eerste voorwaarden te zijn voor handha ving en verhooging van de volkswelvaart. Op dien grond is de overheid geroepen toezicht daarop te oefenen en zooveel noo dig leiding daaraan te geven. Daartoe zal zij over de nooöige zeggenschap moeten beschikken, welke o.m. door het bezit van de bevoegdheid tot concessieverleening wordt verkregen. In tegenstelling met de voorgestelde regeling van 1928 werd het thans be ter geacht, alle inrichtingen en wer ken, welke bij het in werking treden van de wet bestaan, in het algemeen reeds dadelijk aan een concessie te onderwerpen, met vrijstelling van voor waarden welke in verband met den bestaanden opzet voor deze te bezwaar lijk mochten zijn. Echter zou in het bijzonder voor ge meentelijke inrichtingen, voor zoover deze dienen voor de voorziening van het gebied der betrokken gemeente, volledige gelijk stelling met bedrijven, waarvoor reeds een concessie werd uitgegeven, wellicht te ver gaan. Bij de provinciale bedrijven is in het al gemeen het streven merkbaar naar verla ging van tarieven, terwijl voor die bedrij ven de kosten van distributie over een uitgestrekt gebied in het algemeen niet onbelangrijk hooger zijn dan die van de gemeentelijke bedrijven, waar als regel de stroomvoorziening in hoofdzaak ln be bouwde kommen geschiedt. Het komt den minister voor, dat op den duur een ratio- neele verhouding tusschen de stroomprij- zen van de gemeentelijke en de provin ciale bedrijven niet zal kunnen uitblijven, waarbij de gémeeenteraden in de eerste plaats zijn aangewezen om daartoe binnen het gebied hunner gemeenten mede te werken. Het zou echter onjuist zijn met name onder de tegenwoordige financieele omstandigheden van hooger hand te diep in te grijpen in de gemeentelijke hulshou ding in dit opzicht. Gemeentelijke distributiebedrijven be hoeven voorshands niet aan een concessie te worden gebonden in verband met hun verhouding tot de geconcessionneerde be drijven. Intusschen gelden voor deze distri butiebedrijven overeenkomstige overwegin gen als voor de gemeentelijk; bedrijven in het algemeen. Hoewel zij in de eerste plaats van gemeentelijk belang zijn. heb ben ook zij invloed op de algemeene elec- triciteitsvoorziening, en zou niet lijdelijk mogen worden toegezien, dat deze door die bedrijven geschaad werd. Nu de electriciteitsraad. anders dan die welke bij K. B. van 3 April 1933 werd inge steld en die een tijdelijk karakter draagt, een vast college van advies en bijstand zal zijn, zal de instelling van dien raad op de wet moeten steunen. politiek Hij toonde aan hoe het gevoel voor eenheid en saamhoorigheid vrijwel op den achtergrond is geraakt en dat men toch leeft in een sterk nationalistischen tijd. Wezenlijke en natuurlijke gehechtheid aan het vaderland bestaat in allerlei vor men, die geen naam hebben en die niet uit te spreken zijn. In hoeverre die ge hechtheid door aankweeking van vader landsliefde redelijke waarde bezit, werd door spreker uiteengezet. Hij zei verder: Het geheim van het nationalisme is „De staat alles, de mensch niets". De eer van God wordt zoo vaak verdrongen door de eer van de leiding of het. een wordt zoo ge makkelijk met het ander gelijk gesteld. We worden tegenwoordig als het ware over stroomd door het heidendom en nu krijgen we als vergoeding daarvoor het Nationa lisme. Spr. zette uiteen hoe in Duitsclrland onder de jeugd veel van het godsdienstige werd weggenomen en overgebracht op den laat. Het belang van de natie Is nooit het hoogste goed. Men moet God meer gehoor zaam zijn dan de menschen. dus ook meer dan den Staat. Het militairisme moet op een faillissement ultloopen Als er oorlog uitbreekt, zal er geen verschil meer bestaan tusschen aanvallen en verdedigen, maar dan zullen allen er onder lijden en allen er mee ten onder gaan. Het schrikwekkende van het militalristische Instrumentale systeem is, dat er steeds een neiging ls waar te nemen tot vermenigvuldiging. Eén machtig verband bestaat er tusschen na tionalisme en militairisme. Ze zoeken el kaar telkens weer op, om elkaar aan te vullen. Onder dat alles mag de kerk toch geen rust en vrede hebben. Dr. Van der Voet sprak den wensch uit, dat allen door God zullen worden wakker gemaakt tegen over de teekenen van dezen gevaarlijken tijd. HILLEGOM. Interlocale schietwedstrijden. De Hillegomsche Vrijwillige Burgerwacht en de afd. van den B.V.L. hebben geza menlijk groote interlocale schietwedstrij den georganiseerd, te houden op de Vrij dagen 26 Febr. en 5 Maart van 610 uur en op de Zaterdagen 27 Febr en 6 Maart as. van 311 uur in Flora alhier. Er is een eere-comité gevormd met mr. D. F. Pont. burgemeester, als eere-voorzltter, en een wedstrijdcomité. Wedstrijdleider is de heer A. Hensums, commandant V.B.W., en plaatsvervanger de heer J. van Roode, pl. leider B.V.L. Het programma bevat afdeelingen voor corpsen, eere-corpswedstrijd, personeele baan, vrije baan, geluksbaan en dames- baan. Uitgeloofd worden een beker, draagme- dallles. een krans, verschillende medailles, kunstvoorwerpen en geldprijzen. Verkeersongevallen. Bij het oversteken van de Haarlemmer straat is een voetganger tegen 'een auto geloopen. Hij viel en werd ernstig verwond. Een geneesheer en de E.H.B.O. verleenden hulp, waarna de patiënt, de heer V„ ln vrij ernstlgen toestand naar het St. Elisabeth Gasthuis te Haarlem is vervoerd. Op denzelfden dag is een wielrijdster ln de Weeresteinstraat door een auto aange reden. Zij kreeg een schaafwonde, terwijl het rijwiel beschadigd was. De auto is doorgereden. Naar wij vernemen heeft de politie en de arbeidsinspectie een onderzoek inge steld naar de omstandigheden waaronder gelijk gemeld een slagersjongen met de hand in een vleeschsnijmachlne is ge raakt. Gevreesd wordt, dat de hand geam puteerd moet worden. Gevonden: belastingmerk, zakje waschgoed, handschoen, 2 mutsen, sleutel, alpino. Inlichtingen bij de politie. KATWIJK. Raadsagenda. De raad komt Woensdag a.s. des nam. te 7.30 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Mededeeling van Ingekomen stukken 2. Benoeming van leden der commissie tot wering van schoolverzuim 3. Benoe ming van leden der commissies van toe zicht op de bewaarscholen 4. Benoeming van leden van stembureaux 5. Voorstel tot onderhandsche verhuring van land aan J. Meijer 6. Prae-advies op het verzoek van P. E. R. Trousselot inzake verhuring van een strookje grond aan den Boulevard 7. Voorstel tot bevordering van de leer ling-schrijfster ten bureele van den dienst van publieke werken 8. Voorstel tot vast stelling van het voorschot op de vergoeding ingevolge artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920 aan bijzondere scholen 9. Prae- advies op het verzoek van het bestuur der Christelijke Opleidingsschool om medewer king als bedoeld in artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leermiddelen 10. Voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van het toekennen van voorschotten aan „Kleine zelfstandigen" 11. Voorstel tot het inbrengen van grond in het grond bedrijf 12. Voorstel tot wijziging van de begrooting van het grondbedrijf voor 1937 13. Voorstel tot het bouwen van een koelhuis 14. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ouderavond Herv. School. In de O. B. van Wassenaar van Cat- wijck School werd de jaarlljksche „Kijk dag" en Ouderavond gehouden. Een groot aantal belangstellenden be zichtigde ook nu weer het in dit cursusjaar door de leerlingen gemaakte werk. 's Avonds kwam men bijeen in de zaal Kerkplein, waar ds. E. Warmolts, eere voorzitter der Schoolvereeniging de samen komst opende en een inleidend woord sprak naar aanleiding van een gedeelte van Hand. 2. De heer D. Blansjaar, hoofd der school gaf een beschrijving van een school plm. 350 jaar celerien. Enkele leerlingen der 7e klasse zegden aardige gedichtjes en stukjes proza op, het geen zeer in den smaak viel. HEDEN. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofflif Tooneel „Boefje"; 8 1/4 uur nam. Stadszaal: De Kleine Stem, Operett» Goudsterretje. 8 uur nam. Dinsdag. Den Burcht: Demonstratie huidverzor ging 9'/i12, 25 en 68 uur. Hoogewoerd 87a: Schoenmakers,'ere, „Nieuw Leven". N. Rijn 79a: Demonstraties Modevak school. 3—5 en 810 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te s uur nam. Stadszaal: Uitvoering Chr. Gymnastiek, ver. „Jahn". 8 uur nam. Volkshuis: Prop.avond Vrijz. Chr. Jong, Bond, 8 uur nam. Woensdag. Den Burcht: N.S.B. Spr. G. F. Vlekke, te 8'/i uur nam. Den Burèht: Demonstratie huidverzor ging 9'/t12, 25 en 68 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier: Donderdag Inentlne teeen diDhterie. 31/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Weefwerk- en plastlekten- toonstelling L.K.V. (tot 28 Februari): 10 4 uur, 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Hofkonzert". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 1 en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nail „De fatale bruid". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 21 Zondag van 27 uur doorl. voorstelllal Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nag „Schuld en boete". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 1 „De kleinste rebel". lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Katwijk aan Zee: Nova-bioscoop Vrij dag- en Zaterdag nam, 8 uur „The way to love". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Febr. as. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J, v. Drlesum, Mare 40, telef. 416 en J.Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst geest, telef. 274. U wilt snel van de pijn af z\jn? Ge-r bruik Sloan's. Niet wrijven. maar zacht betten. Sloan's doet het werk voor U. Het zendt frisch, nieuw bloed door de pijnlijke weefsels. Styfheid en pijn verdwenen daardoor onmiddellijk! Prjjs 80 ct. - doodt pijn 3016 tlngez- Med-) Na de pauze vertoonde de heer D. van Sijn uit Rotterdam een door hemzelf ver vaardigde film van het vogelleven uit net natuurreservaat „De Beer". Op vlotte wijze vertelde hij menige dit zonderheid uit het leven van dwer,,- sterntjes, vlschdiefjes, kluten, plevieren, enz. Ds. Warmolts sprak een slotwoord *n sloot dezen bijzonder geslaagden ouder* avond met dankgebed. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6