De strijd om Madrid LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Bied Maandag 15 Februari 193] GEMENGD NIEUWS Langzaam vorderen de rechtschen Ergerlijke verwaarloozing te Wehl. Imbeciele jongen in nauw hok opgesloten. De rijksveldwacht te Wehl heeft een in val gedaan ten huize van een landbouwer aldaar. Sinds langen tijd liep er onder de buren van den landbouwer een ge rucht, dat er iets niet in orde moest zijn met den ongelukkigen zoon van den boer, een imbeciele jongen van on geveer twintig jaar, die stom is. De buren zagen den jongen niet meer. Toen de rijksveldwacht in de tfoerderij een inval deed, deed zij daar een vree- selijke ontdekking. In een nauw hok, waar het licht slechts door een klein ruitje toegang had, lag de jongen op gesloten. Het eenige meubel was een bed, gevuld met stroo, dat onbeschrij felijk vervuild was. De boer verklaarde tegenover de politie, dat de jongen reeds anderhalf jaar op deze wijze opgesloten is geweest. De burge meester heeft maatregelen getroffen om den jongen aan betere handen toe te ver trouwen. Trambotsing te Axel. Vier gewonden. Zaterdagmiddag omstreeks halftwee is benoorden Axel een trambotsing voorge vallen. waarbij een viertal personen letsel opliep. Uit Sas van Gent kwam een diesel- electrische tram van de Zeeuwsen-VI aam- sche tramweg -Maatschappij op den gewo nen tijd Axel binnen en zonder vertraging werd de reis naar Temeuzen voortgezet. Op de wisselplaats benoorden het spoor wegstation Axel moest de bestuurder van de ddeseltram stilhouden en wachten op den goederentrein van dezelfde maat schappij, welke uit Zaamslag in aantocht was. De bestuurder reed echter door en 100 meter verder in een bocht van de baan. waar bovendien het uitzicht door een daar staand huis wordt belemmerd, zag hij plotseling tot zijn grooten schrik de goe- deretrein met een vijftiental wagens aan- Jsamen. Krachtig remmen kon een botsing niet meer voorkomen en met een hevigen schok reden belde trams op elkaar in. In de dieseltram zaten drie passa giers. van wie één geheel ongedeerd bleef. De andere twee, mevrouw de wed. dr. Gerritsen uit Axel, bezeerde een dijbeen, kreeg een lichte hersen schudding en snij won den aan gelaat en handen; de heer A. de Feyter, wet houder van Zaamslag, liep een hersen schudding en zware hoofdwonden op. Van het personeel bleef de bestuurder ongedeerd, doch de tramjongen, de jeugdige conducteur, E. van den Berge, brak een sleutelbeen en kreeg snijwonden. Van het personeel van de goederen trein liep de machinist geen letsel op, maar de conducteur-rangeerder P. Riemens kreeg een lichte hersen schudding, snijwonden en kneuzingen. Dr. Bom en dr. van der Zwan, beiden uit Axel, verleenden de eerste hulp, waarna de gekwetsten naar hun woningen zijn vervoerd. De materieele schade was vrij groot. De dieseltram werd aan de voor zijde ingedrukt, terwijl ook de locomotief een fiksdhen deuk aan den voorkant kreeg. De eerste wagen kwam tegen de locomotief te staan, beide ontspoorden. De overige wagens weerstonden den schok en bleven in de rails. Technisch personeel slaagde er in de baan spoedig vrij te maken, zoodat de volgende tram zonder vertraging kon passeeren. Jecovifol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. 6560 (Ingez Med.) BROOD MET VERGIF IN ZIJN KASSEN GESTROOID. Tuinder te Waddinxveen wilde schadelijke vogels dooden. De politie te Reeuwijk heeft een einde gemaakt aan een wreede handeling van een tuinder die tot bescherming van zijn producten, brood met vergif uitstrooide, waarvan een vergiftiging op groote schaal met vele slachtoffers onder de vogels het gevolg is geweest Een tuinder uit Waddinxveen heeft aan den Nleuwdorperweg te Reeuwijk een spi- naziekweekerij. Hij ondervond veel schade van musschen en vinken, die op zijn groente afkomen. Om dit te bestrijden, heeft hij op tal van plaatsen in zijn kas, die open is, in vergif gedrenkt brood gestrooid. Zijn opzet slaagde, de vogels aten het brood, hetgeen hun dood beteekende. Maar onder de dieren waren ook beschermde vogels en zoo kwam de tuinder in aanraking met de politie, die terstond aan de verdelgings methode een einde maakte. Een halven dag heeft het vergiftigd brood in de kas gelegen, maar intusschen waren reeds vele slachtoffers gevallen. In den tuin en in de omgeving op weilanden, in de sloot en in boomen zijn in totaal een kleine hon derd doode vogels gevonden. Ongetwijfeld zijn nog meerdere vogels, die verder weg hebben kunnen vliegen, gestorven Het brood is in beslag genomen en opge zonden om te kunnen vaststellen, welk ver gif is gebruikt. Tegen den tuinder Is proces verbaal opgemaakt. „De Crt BRAND IN EEN BANKETBAKKERIJ TE DELFT. Gisterochtend is te ongeveer kwart over vier een hevige brand uitgebroken in de banketbakkerij van den heer A. G Zimmer man in de Choorstraat te Delft. Toen de politie-brandweer, die abusie velijk naar de Voorstraat was gereden, ter plaatse verscheen, stond de bakkerij in lichterlaaie, terwijl er groot gevaar voor uitbreiding bestond. Reeds hadden de zolderbalken van het aangrenzende oude- dameshuis vlam gevat. Dank zij het kra nige optreden van de brandweer kon het vuur beperkt Llijven tot de bakkerij, welke echter geheel uitbrandde. In winkel en woonhuis werd veel waterschade aan gericht. Te ruim zes uur kon de brandweer in rukken. waarna nog enkele politiemannen voor de nablussching bleven. Verzekering dekt de zeer aanzienlijke schade. JONGEN MET ZIJN HOOFD BEKNELD GERAAKT TE GORDïCHEM. Toen te Vogelswerf bij Gorinchem een chauffeur bezig was zijn vrachtauto te re- pareeren, waren vier jongens op den laad bak geklommen. Nadat de chauffeur met zijn werkzaamheden klaar was gekomen en den wagen achteruit de garage ln wilde rijden, waarschuwde hij de jongens om te gaan zitten. Een 8-jarig zoontje van den heer Tromp bleef echter rechtop staan met het gevolg, dat zijn hoofd bekneld raakte tusschen de cabine en een uitste kende balk, waarbij het ventje op slag werd gedood. ZESDUIZEND GULDEN UIT EEN GELDKIST VERDWENEN. In de Kortebrantstraat te Rotterdam hebben inbrekers een goeden slag geslagen in de woning van een bejaard echtpaar. Zij hebben uit een geldkistje niet minder dan 6000 gulden gestolen. Het echtpaar K. was Zaterdagavond om streeks halfzeven uit huls gegaan om een bioscoopvoorstelling bij te wonen, waar ze pas om halftwaalf weer van terugkwamen. In huis was het nog een vrij groote wan orde. omdat de oudjes pas waren verhuisd. Er stonden nog kisten in de kamers en ver scheiden leasten waren nog niet ingeruimd. Tot hun schrik echter bemerkten ze, dat in de voorkamer de reeds op orde gebrachte linnenkast totaal overhoop was gehaald en nog grooter was hun ontsteltenis toen 't geldkistje, dat in deze kast geborgen was, verdwenen bleek te zijn Na eenig zoeken vonden ze het geldkistje in de achterkamer op tafel staan. Het was opengebroken en het geld niet minder dan f. 6000 was er uit verdwenen. De dieven schijnen met behulp van val- sche sleutels te zijn binnengekomen. ..Crt." GAGAGE UITGEBRAND TE ANDELST. Zaterdagavond brak te Andelst (gem. Valburg i brand uit ln de garage van den handelaar in landbouwartikelen, den heer P. C. Vogelenzang. De brand ontstond bij het Inpompen van benzine en greep toen snel om zich heen, waardoor verschillende olievaten werden aangetast. De brandweer, die spoedig aanwezig was, had de groot ste moeite om het vuur te stuiten, doch kon niet verhinderen, dat de garage met 'n grooten voorraad landbouwartikelen ge heel uitbrandde. Hiervan was niets ver- zekend. zoodat de eigenaar vrij aanzien lijke schade lijdt. Het mocht de brandweer met veel inspanning gelukken, het huis te behouden. AUTOBOTSING TE HINTHAM. Zaterdagmiddag te ongeveer 4 uur is op den rijksweg 's-HertogenboschNijmegen te Hintham onder de gemeente Rosmalen, een personenauto door onopgehelderde oorzaak met kracht ingereden op een stilstaande. met steenkolen geladen vrachtauto van den heer J. van Crey uit Rosmalen. De vrachtauto werd een eind- weegs voortgestooten en kwam naast den weg in het bouwland terecht. De perso nenauto werd zwaar beschadigd. Een 6-jarig voogdijkind, dat achter in de auto had gezeten, werd door den schok tegen het dak geslingerd en ernstig ge wond. Zijn begeleidster bekwam eveneens ernstige kwetsuren. De chauffeur bekwam slechts lichte verwondingen. Het kind en de dame zijn vervoerd naar het groot ziekenhuis te 's-Hertogenbo9ch. de tamilie man, vrouw en twee jonge kinderen de woning verlaten. De intusschen aangekomen brandweer bestreed krachtig het vuur, dat zich fel tegen de lucht aftcekende. Zij kon echter niet verhinderen, dat de woning van de familie De Boer geheel uitbrandde. De be lendende perceelen. bewoond door de fa milies Van Alphen en Schols, bekwamen brand- en waterschade Het timmerbedrijf van den heer Van der Steen, waarvan al leen een aantal machines was verzekerd, ging geheel verloren De woningen, noch de inboedels, van de omwonenden, waren tegen brand verze kerd Ten tijde, dat het timmerbedrijf in een paar houten woningen werd uitge oefend. heeft de brandverzekering gewei gerd. hen te verzekeren. De oorzaak van den brand is onbekend. BUITENLANDSCH GEMENGD. Bioscoopbrand met ontzettende gevolgen. Meer dan 700 dooden. Volgens berichten uit de Mandsjoe- rijksche stad Antoeng heeft daar Za terdagavond in een bioscooptheater een brand gewoed, die ontzettende gevolgen heeft gehad. Vijftienhonderd menschen aanschouw den een film over het Chineesche nieuw jaar'. toen op het tooneel een brand uit brak, die zich snel uitbreidde over het ge- heele theater. Er ontstond een onbe schrijfelijke paniek. Gillend en schreeu - wend trachtte de menigte zich eén weg naar den uitgang te banen, waarbij ge vochten werd op leven en dood. Plotse ling bezweek de galerij, even later stortte het dak in. waardoor velen het gebouw niet meer konden verlaten. In vijftig minuten was het theater tot den grond toe afgebrand; de bestrijders van het vuur stonden volkomen machte loos. Japansche troepen, die te hulp waren geroepen, vormden een cordon en namen deel aan de reddingspogingen. Meer dan 700 menschen, voor het meerendeel vrouwen en kinderen, zijn om het leven gekomen. Reeds is het stoffelijk overschot van een 650-tal slachtoffers onder de puin- hoopen vandaan gehaald, 28 personen werden ernstig gewond naar het zie kenhuis gebracht. De brand tastte ook 30 huizen in de omgeving aan. DE LEEUW VAN JUDA TE ROME. Het standbeeld van den Leeuw van Juda. dat uit Adijjs Abeba is weggevoerd, is te Rome aangekomen. Het zal een plaats krijgen op den keizerlijken weg. SNEEUWSTORM IN NOORD-JAPAN. Op Hokkaido en Aomori heeft een felle sneeuwstorm gewoed, waardoor het ver keer ernstig werd belemmerd. Men is emsig bevreesd over het lot van het vrachtschip „Otaru Maru", metende 1464 ton, dat Zaterdagavond S.O.S.-seinen uit zond. Als positie werd opgegeven 40 mijl ten Zuiden van Yatsusobe in de prefectuur Aomori. De „Heiyie Maru" snelde te hulp, doch heeft niets van de „Otaru Maru" kunnen ontdekken, zoodat men vreest, dat het schip is gezonken. Nader wordt het zinken van de „Ohoho Maru" bevestigd. Zes opvarenden zijn ge red, acht verdronken. BRAND AAN BOORD. Aan boord van de „Queen Mary" heeft een begin van brand plaats gehad en even eens aan boord van den Franschen krui ser „Gloire". Deze branden hadden niets te beteeke- nen en wij zouden er geen melding van ge maakt hebben, zoo niet aan kwaadwillig heid werd gedacht. ACHT SKILOOPERS DOOR LAWINE BEDOLVEN. Nabij Gressoney (In Italië) zijn acht skiloopers uit Milaan door een lawine be dolven. Zes hunner werden gedood. DE OVERVAL TE BUDEL. De 23-jarige v. d. S„ die dezer dagen mej. L. bij een overval te Budel zwaar verwondde, en die naar de strafgevan genis te Roermond was overgebracht, is aldaar plotseling overleden. De toestand van het slachtoffer is nog steeds onver anderd ernstig. VOOR ZIJN WONING VERDRONKEN. Zaterdagmiddag te ongeveer vier uur keerde de landbouwer G. Baltussen te Wellerlooi, met zijn kruiwagen van het land huiswaarts Op den vonder, die over een sloot voor zijn woning ligt, verloor hij zijn evenwicht en viel in het water. Toen hij werd opgehaald, bleek de man. die Tl jaar oud was. te zijn overleden. FELLE BRAND IN ZAANDAM. In den afgeloopen nacht heeft te Zaan dam een felle uitslaande brand gewoed, die dank zij het feit. dat het windstil was. geen gelegenheid kreeg zich in deze om geving van houten huisjes uit te breiden. Om half drie ontdekte het echtpaar De Boer, wonende aan het Schapenpad, dat het naast hun huis staande timmerbedrijf van den heer M. van der Steen in brand stond. Spoedig bleek, dat de brand reeds eentgen tijd wcedde en zich verplaatste naar de woning van De Boer. Met achter van al hun hebben en houden, moest j lating VOOR DINSDAG 16 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzen- dir.g 6.30—7.00: R.V.U. 8.00: Gr.pl. 10.00; Morgenwijding 10.15: Gr.pl. 10.30: Aris Swart's ensemble 11.00: Huish wenken 11.30: Ensemble Aris Swart 12.30: Omroeporkest 2.00: Gr.- pl. 3.00: Kniples 4.00: AVRO-Dans- orkest 4.30: Kinderkoorzang 5.00: Kinderuurtje 5.30: Omroeporkest —6.30: Psychologische causerie 7.00: Voor de kinderen 7.05 Zang en piano 7 30: Ëngelsche les 8.00: Berichten A.N.P. 8.10: Bonte Dinsdagavondtrein 10.00: Gnderwijspraatje 10.30: AVRO-Dansor- kest 11.00: Berichten A.N.P. Vervolg dansmuziek 11.3012.00- K. ter Abraha- mof en zijn orkest. Hilversum II, 301 M. KRO-Ultzending - 4.00—5.10: HIRO 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.3012.00: Godsd. halfuur 12.00: Berichten 12.15: KRO-Melodisten zang en gr.pl 2.00: Voor de vrouw 3.G0: Modecursus 4.00: Gr.pl. 4.05: „Wat de theosofie voor ons doet", causerie 4.30: Gr.pl. 4.35: HIRO-Post 4.40: De berichten over den strijd bij Madrid blijven tegenstrijdig, doch het schijnt.dat de nationalisten zich langzaam vooruit werken Spreekt Madrid slechts van afge slagen aanvallen en geslaagde tegenaan vallen. uit Sevilla wordt gemeld dat Ar- ganda na hevige gevechten bezet is, waar door de afsnijding van den weg Madrid- Valencia voltooid zou zijn. Onder de gevonden lijken zou er een zijn van een vrouw in luitenants-uniform en 88 van kinderen tusschen 13 en 14 jaar. Algemeenc dienstplicht geëischt. Drie leden van den Madrileenschen ver- dedigingsraad zijn naar Valencia vertrok ken om Caballero een boodschap over te brengen, waarin gezegd wordt. dat. gedu rende de drie maanden van het beleg der hoofdstad de verdedigers tot voortreffelijke dicipline zijn opgeleid. Madrid aldus de boodschap wordt verdedigd door een leger, dat liever wil sterven dan den vijand door te laten. De val van Malaga en het offensief in Jarama maken een spoedig en hevig offensief op alle fronten noodig. Daarom vraagt de raad de regeering, zoo spoedig mogelijk den algemeenen militai ren dienstplicht ln te voeren. Verder wordt gevraagd, dat op belangrijke posten slechts burgers worden geplaatst, die de zaak der regeering toegewijd zijn, en dat op alle fronten een uniform opperbevel wordt in gesteld. Daaruit kan men lezen, dat Madrid zich toch bedreigd voeltl Ook de vakvereenigingen hebben den eisch van algemeenen dienstplicht aan Valencia gesteld. Daarvoor is een betooging van 80.000 personen gehouden. Radio-rede van Del Vayo. De Spaansche minister van buitenland- sche zaken, del Vayo, heeft een radio-rede gehouden, waarin hij zeide, dat Duitsch- land en Italië in Juli de onderteekening van de overeenkomst van niet-inmenging vertraagd hebben om in de havens van Ca diz en Vigo het oorlogstuig te kunnen ont schepen, dat noodig was om den recht schen succes te verzekeren. Hij sprak daar na over de nieuwe Duitsche en Italiaan- sche ontschepingen en zeide, dat men er zich over verwondert, dat de westelijke democratische regeeringen zich door deze methode laten dupeeren. „Ik weet aldus del Vayo hoezeer de haat tegen den oorlog en het verlangen naar den de houding van Engeland en Frankrijk be palen maar, gezien de dagelijksche duide lijke bewijzen, vraag ik mij af. of de mo gendheden, die ernst maken met de met- inmenging, de schending van de overeen komst zullen blijven ignoreeren." Enorme verwoestingen te Malaga. De correspondent van Reuter heeft na een bezoek aan Malaga verklaard, dat meer dan een tiende gedeelte der stad verwoest is. Er doen zich tientallen gevallen van pokken voor. en dagelijks eischt deze ziek, te slachtoffers. De Brltsche en Amerikaan, sche consulaten hebben van de bombarde, men ten zeer te lijden gehad. Naar twee Amerikanen, die te Malaga gebleven zijn mededeelden, is Malaga sedert het uit breken van den oorlog 44 maal het doel. wit van luchtbombardementen geweest Opmarsch naar Almeria voorloopt gestaakt. Generaal Queipo de Llano heeft door ie radio o.m. het volgende medegedeeld: Ik kom uit Malaga en de indruk, dien ik daar heb gekregen, zal mij lang bij blijven, ui wegen in de provincie Malaga zijn bedek; met lijken van mannen, vrouwen en kin deren in een bedroevenden toestand. Wat de krijgsverrichtingen betreft, zeide de generaal: „van regeeringszijde word', beweerd, dat de loyalen onzen opmarsci naar Motrii gestuit hebben. Het interes seert mij op het oogenblik niet op te ruk- ken in de richting van Almeria, dat geno. men zal worden, zooals dat met Malaga is geschied, met hetzelfde gemak, maar wanneer wij daartoe besluiten. Valencia vanuit zee gebombardeerd, Valencia is gisteravond om even na tien uur hevig vanuit zee gebombardeerd. Or- geer vijf minuten lang kwamen granaten op de stad neer. Het is niet bekend, hoe groot de schade is. Havas meldt nader, dat de granaten werden afgeschoten door een kruiser der rechtschen, die voor de haven voor anke; lag. De kustbatterijen beantwoordden on. middellijk het vuur, alsook de kanonneer boot „Laya" der regeering. In totaal werd een dertigtal granaten van groot kaliber op de stad afgeschoten. Prof. Leopoldo Alas terechtgesteld, Dr. J. Brouwer deelt mede; „Prof. Leopoldo Alas, hoogleeraar in d» rechtswetenschappen en rector-magnlficm der universiteit van Ovledo. Is door de na tionalisten om redenen van politleken aard terechtgesteld. De telegrammen van intellectueelen, ge. zonden uit Nederland. Frankrijk. Engeland en België, hebben dus geen enkelen invM gehad. De dood van dezen verdienstelijken en hoogstaanden geleerde wordt zoowel ia Spanje zelf als ln het buitenland ten zeer ste betreurd." De non-interventie-besprekinjen, De Brltsche regeering heeft te Lissabon nieuwe stappen ondernomen, teneinde Por tugal er toe te bewegen, zich accoord k verklaren met den een of anderen raa van controle op zijn grenzen of op havens. De Britsche regeering zou tot de Br* tugeesche regeering het verzoek heten gericht, voorstellen te doen, welke het r> gelijk maken, een controleformule te ont dekken, en zelf een compromis voorgesteld hebben, waarbij rekening wordt gebon den met den Portugeeschen eisch. lnznn! eerbiediging van zijn onafhankelijkheid. Ofschoon men in Britsche diplomatiek! kringen nog vrij pessimistisch gestemd k geleefde men niet, dat alle hoop, du Portugal zijn onverzoenlijke houding w laten varen, verloren moet worden geacht. Spanje en het Vaticaan- Uit het. nieuwe Pauselijke jaarboek MP. dat de diplomatieke betrekkingen tusschen den H. Stoel en de regeering van Valen cia feitelijk verbroken zijn. Achter de na men van mgr. Silvio Pericano, zaakgelas tigde a.i. en van Ignacio Zulueta. Spaanse» ambassadeur bij het Vaticaan, is vennfjj „afwezig". Daarentegen worden in n jaarboek de gemelde betrekkingen tus schen den H. Stoel en de regeering ran Burgos bevestigd. Zoo wordt karoma Comay Tomas, aartsbisschop van TokCft vermeld als voorlooplg officieus vertegen woordiger van den H. Stoel te BurijQS. der de bij het Vaticaan geaccrediteqri buitenlandsche vertegenwoordigers genoemd markies Magaz. als officieus na»* gelastigde der regeering van Burgos. Gr.pl. 4.45: „Op de grenzen van twee werelden", causerie 5.10: KRO-Melodis ten en zang 'Om 5.45: Felicltatiebezoek) 6.40- Esperantocursus 7.00: Berich ten 7.15: Luchtvaartkroniek 7.35: Sporthalfuur 8.00: Berichten A.N.P. Me- dedeelingen 8.10: Gr.pl. 8.15: Lij densmeditatie 9.15Gr.pl. 9.30: KRO- Kamerorkest en soliste 10.30: Berichten A.N.P. 10.40: KRO-Orkest 11.20— 12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 11.2011.50: Or gelspel 12.10: BBC-Empire-orkest en soliste 1.10 Het Schotsche CWS-Orkest 1.50—2.20: Gr.pl. 4.20: „Polar Disco very", causerie 4.40: Het Hungaria Zi geunerorkest 5.10: Gr.pl. 5.35: Het Walker Octet 6.20; Berichten 6.45: Radiotooneel 7.30: Pianovoordracht 7.50: „Prices and profits", causerie 8.10: Declamatie 8.20: Radiotooneel met mu ziek 9.20: Berichten 9.40„The church's message to the world causerie 10.00: Zang 10.30: BBC-Orkest en soliste 11.35: Jack Jackson's dansorkest 11.5012.20: Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M 7.20 en 8.20: Gr.pl. 11.20: Symphonieconcert 1.35: Zang 1.50: Vervolg symphonieconcert 4.20: Ned. Kamerorkest; hierna zang 5.50: Gr.pl 6.05: Zang 6.50: Gr.pl. 7.05: Zang 7.20: Gr.pl 8.50: Car men", opera. Keulen, 456 M. 5.50: Militair con cert 7.50: Omroepkleinorkest 11.20: o.A.-O'-'kestconcert 12.35: Omroeporkest en -dansorkest 1.35: Omroepschram- melensemble 3.20: Omroepkleinorkest 4 40: Kamermuziek 6 00: Gr.pl. 7.30: Jeugdkoorconcert 8 20: Gevar. pro gramma 10.1011.20: Omroepdansor- kest. SS.-orkest en solisten Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50- Salonorkest 1.30: Om roeporkest 1.50—2.20: Gr.pl 5 20' Kleinorkest 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20' Cabaret 9.20: Kleinorkest en soliste - 10.30—11.20: Gr platen. 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Omroep orkest 1.30Salonorkest 1.50-L»- Or.pl 5.20: Koning Albsrt-herdenBW 6.35: Gr.pl. 6.50: Omroeporkest- 7 35' Gr.pl. 8.20: Symphonie-orkest e» solist - 10.30—11.20; Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M V-W- Glahe's dansorkest en de Dieine Schrammeln 9.20: Berichten Kamermuziek 10.05: Weerbericht 10.2011.20: Gr.pl. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF E>' DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 16 Februari. Ie programma: lederen dag van 8—2* uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 8 uur; KRO, NCRV. enz 3e programma; 8.00; Keulen of d 11.20- Droitwich 11.50: Keulen - Erussel VI. 15.05: Deutschlandsender 15.20: Keulen 16.20: Parijs Rad;0 17.20: Brussel VI. 18.50: Brussel Fr. 19.20- Beromunster 19.55: Keulen - 20.20: Brussel Fr. 21.20: Droitwicn Pi.m. 21.35- Brussel Fr. 22.20: Brus* VI. 22.35: Boedapest of div. Toulouse of div. 4e programma: 8.00 Brussel VI. 8 Gr.muziek G.R.D. 10.35: London 13.10: Droitwich 14.25: London 16.50: Droitwich 18.20; Diversen 10.10: London R. 19.20: Brussel vi. 19.00: Tuinpraatje door den heer J.a ker, chef. afd. Gein. Plantsoenen Brussel VI. 19.50- London Reg. Droitwich 21.20: London Reg. —u Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2-4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14