Concordia's succes LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 15 Februari 1931 De uitvoering in de Gehoorzaal Prachtige show van rhythmiek en fantasie. Wa! de Westel. Ie klassers deden GoudaHillinen 61. Verkeerde tactiek der bezoekers. Toen de rust aanbrak met een 10 voor sprong van Gouda, had Hillinen nog een goede kans op een gelijk spel. Zij maakten echter een ernstige (out: door het te ver opdringen der achterhoede wist Gouda tien minuten na de hervatting driemaal langs de verzwakte achterhoede te glippen., Gouda was voor de rust sterk in den aanval, maar Van der Jagt keerde de scho ten op keurige wijze. De enkele Hillinen- aanvallen waren uiterst gevaarlijk. Een onvoldoende wegwerken bezorgde Gouda het eerste doelpunt. Na de rust heeft de thuisclub niet veel moeite om driemaal langs Van der Jagt te schieten. Hillinen is wel sterker, maar ook de Gouda-verdedi- ging geeft niet thuis. Nog tweemaal weet de uitstekend spelende aanvalslinie te sco ren. Ten slotte maakt E. Scholte eindelijk een tegenpunt. De overige Hillinen-uitslagen zijn: Hillinen nKinheim V 0—4. Hillinen IVSpaamdam II 32. Hillinen Jun.Haarlem D 11. D.S.O. I—KRANENBURG I 0—4. In het begin wegen beide partijen goed tegen elkaar op. Eenige goede aanvallen van Kranenburg hebben succes. De rechts binnen zorgt, voor het eerste doelpunt. Na enkele DS.O -aanvallen komt Kranenburg weer in de meerderheid Herhaaldelijk weet keeper Kamps mooi te redden. Een misverstand in de D.S.O. achterhoede levert het tweede doelpunt op. Na de rust het zelfde spel met beide partijen om ■beurten in den aanval. De goed spelende Kranenbure voorhoede maakt nog twee goede doelpunten: D.S.O. kan het doel ook nu niet vinden. BODEGRAVEN II—H.V.V. III 3—6. Van een technisch beter spelend H.V.V. III hebben de Bodegravenreserves niet kun nen winnen. H.V.V. nam de leiding, doch even later was het de rechtsbuiten van Bodegraven, die door een kluwen van spe lers heen onhoudbaar tegen scoorde. 11. Binnen enkele minuten was het wederom de rechtsbinnen der gasten, die zijn club opnieuw de leiding gaf. terwijl dezelfde speler kort hierop den voorsprong tot 31 vergrootte. Wel ondernam ook Bodegraven verschillende aardige aanvallen, maar tot scoren kwamen de roodzwarten niet. Aan de overzijde deed men het beter en hier voerden de vleugelspelers nog voor de rust den stand op tot 31. De groote achter stand belette Bodegraven niet. na de her vatting een heftig offensief te openen en in de eerste minuten doorstond het Haag- sche doel reeds benauwde oogenblikken, waarbij eenmaal zelfs een Haagsche back nog ternauwernood vanaf de doellijn een zeker doelpunt kon voorkomen. Bodegra ven bleef aanvallen en uit een corner scoorde de rechtsbinnen een volkomen verdiend tweede tegenpunt. Wel hadden de Hagenaars direct hierop weer succes, toen de middenvoor na enkele fraaie schijnbe wegingen het mooiste doelpunt van den dag scoorde. 62, doch daarna was Bode graven doorgaans het meest in den aan val. waarbij het tenslotte den middenvoor gelukte op keurige wijze den achterstand tot 63 te verkleinen. Voorloopig Ned. Elftal tegen Crystal Palace. Op 24 Februari te Rotterdam. Naar wij vernemen aldus de Crt. zal de oefenwedstrijd van het Nederlandsch elftal op Woensdag 24 Februari, welke wederom op het Sparta-terrein te Rotter dam wordt gehouden, gespeeld worden tegen den Engelschen derdeklasser Crystal Palace. DE DISTRICTSWEDSTRIJDEN VAN DEN KON. NED. VOETBALBOND. De gisteren gehouden loting voor de dis trictswedstrijden van den K.N.V.B., welke cp Zondag 21 Maart a.s. op het Be Quick- terrein te Groningen worden gespeeld, had het volgend? resultc.~t' 1011 uur: West —Noord; 11—12: Noord-Zuid; 23 uur: Verliezersronde; 34 uur: Eindstrijd. A.S.C. (ZATERDAGMIDDAG-ELFT AL) FIDES PACTA 3—3. In een uiterst spannenden en door den heer Graafmans uitstekend geleiden wed strijd, is F. P. er ternauwernood ingeslaagd aan een nederlaag te ontsnappen Aanvankelijk ging het spel vrij gelijk op, met F.P. voor doel echter gevaarlijker. 2 goede doelpunten waren dan ook het gevolg, van keurig combinatie spel van den blauw gelen aanval Nadat A.S.C. nog een penalty had gemist brak de rust aan met een 20 voorsprong voor de Pactaner.. Na de thee speelde A.S.C. zéér enthou siast en slaagde erin. den achterstand ge heel in te loopen. Zelfs wist Blankwaart met een prachtig schot den stand op 32 te brengen, doch dit was F.P. te erg. Alles werd op den aanval gezet, doch de A.S.C.- achterhoede was in deze periode op haar best en verzette bergen werk. Eerst kort voor het einde wist de goed spelende Bim- schoten voor F.P. nog een gelijk spel iut het vuur te sleepen. zoodat het einde kwam met 33. QUICK BOYS IISPORTMAN II 10—3. Voor de eerrte ronde van den Zaterdag middag-beker ontving Quick Boys II Sport man n. Hoewel in het veld de partijen vrijwel tegen elkaar opwogen, brachten de gasten er voor het doel hopeloos we n:? van terecht terwijl dit aan de andere zijde stukken beter was ve-zored en met de rust was de stand reeds 41 voor de aasthee- ren. Na de rust kwam dit noa meer tot uitdrukking en noa zesmaal moest ce kee per van Sportman visschen terwiil de jas ten hier twee doelpunten tegenover stel den zoodat het einde kwam met 103 en Quick Boy= zich in tl? volgende ronde plaatste De bee- J. Hülebrand leidde, als altijd, uitstekend. LEIDSCHE BOYS Ü-QUICK BOYS III 2-5. De 9 Leidenaars weerden zich in dezen bekerwedstrijd dapper tegen het voltallige, evenwel veel Invallers bevattende Q. B. 3 Zij wisten zelfs de leiding te nemen, doch voor de pauze wist de overigens slecht spe lende Katw. voorhoede middels v. d. Plas toch nog gelijk te maken! Een dubieus doelpunt bracht na de pauze de leiding aan Q. B. (waarom ook geen netten opgehangen, L.' B.?l. Een enorme kogel van Parlevliet bracht den stand op 13 en stelde de overwinning practisch veilig. Wat zich verder afspeelde was maar „voor de vaak." Zwart als nik kers, vanwege den modder, trokken de spelers af. Q. B. 3 komt in de volgende ronde uit tegen Noordwijk 1. L. R. C. I—RIJNSB. BOYS I 0—2. Deze wedstrijd, voor den Zaterdagmid dag-beker gespeeld, heeft de Boys in de tweede ronde gebracht. Het begin van den wedstrijd is vlug en met wat meer geluk zou L.R.C. zeker de leiding hebben kunnen nemen. Het geluk is echter juist aan de andere zijde; een bal bulten het bereik van den L.R.C.-doelman, wordt nog juist door een speler met de handen uit het doel gewerkt. Een strafschop wordt In een doelpunt omgezet. L.R.C. zet alles op den aanval. De Boys worden geheel op eigen helft teruggedrongen. Na de thee wordt de strijd wat forscher. Uit een vinnigen aan val van de Boys wordt tenslotte het twee de doelpunt geboren. L. D. W. S. II—L. R. C. II 1—1. Ondanks een groot overwicht van de thuisclub nam L.R.C. in dezen bekerwed strijd reeds spoedig de leiding, en pas na vele mislukte aanvallen kon L.D.W.S. de score in overwicht brengen. Een penalty werd hierna door de gastheeren onbenut gelaten. Rust 11. In de tweede helft verkeerde het doel der Lissenaren voortdurend in gevaar, maar het verwachte doelpunt bleef aan deze zijde uit. Zelfs een tweede strafschop werd door de Leidenaars gemist, terwijl een der zeer weinige L.R.C.-aanvallen een doelpunt opleverde, waardoor de gasten zich in de volgende ronde plaatsten. De leiding van scheidsrechter Valk was correct. L.D.W.S. rv—LEID. BOYS III 5—1. Op gelukkige wijze nam L.D.W.S. de lei ding. die -ij tot de rust wist te behouden, ondanks felle tegenaanvallen van de paars-witten. De tweede helft gaf een voortdurend overwicht van L.D.W.S. te zien. De thuis club voerde regelmatig de score tot 50 op. Pas tegen het einde wist Leidsche Boys tegen te scoren. A.R.C. IV—F. PACTA II 16—1. De thuisclub heeft met het bezoekende F. Pacta weinig moeite gehad. Vrijwel den geheelen wedstrijd domineerden de rood zwarten de rust ging dan ook met een 40 voorsprong in. terwijl na de rust hier nog een zestal doelpunten aan toegevoegd werden. Eerst bij den stand 100 slaagde de rechtsbuiten der gasten er in de eer te redden. -a Een spel van kleur en lijn en fijn- zinnigen geest! Feest van Concordia Vol was de Gehoorzaal, hooggespan nen aller verwachting, overrompelend de inzet. Zóó begon Zaterdagavond Concor dia's uitvoering, welke voor talloos velen meer en meer de climax van het jaarlijksche gymnastiek-seizoen worden gaat! Maar vooraf had de heer Ant. Metz, na mens de ontvangende vereeniging, een welkomstwoord gesproken tot de afgevaar digden van bestuur en technische commis sie van den Leldschen Turnkring, tot de vertegenwoordigers van de 3 Octoberver- eeniginj en van zuster-organisaties uit Leiden en omgeving tot de eere-presidente mevr. Grauwelmans. wier medeleven op hoogen priis werd gesteld, en tot de orkest- vereeniging Musica onder leiding van den heer Noordanus Spr. dankte den pachter der Gehoorzaal, den heer Van Ingen Sche- nau. voor z'n hulp en medewerking bii de organisatie van deze uitvoering en wees met groote voldoening ou de mooie resul taten. welke Concordia in het afgeloopen jaar heeft behaald Het belangrijkste is daarbii geweest de deelneming aan 't ad- spiranten-bondsfeest te Amsterdam, waar Concordia uit 77 afdeelingen den eersten prijs wist te behalen in de groep reidansen en daarnaast be-lag legde op den eeTsten prijs in de driekamp Voortgaande hul digde spreker den leider, den heer J. Nie- vaavt. om te besluiten met een onwekking tot steun aan de reiskas der vereeniging. die dezen zomer hoopt deel te nemen aan het internatlona'e tournool te Parijs. De uitvoering zeU de heer Metz had er reeds op gewezen stond natuurlijk in het teeken der rhythmische gymnastiek. Het stempel, dat de heer Nievaart in den loop der iaren op deze vereeniging heeft gedrukt draagt fwee karakter'" die der rhvthmlek en die der fantasie! Wie Con cordia's jaarfeest bijwonen gaat. kan weten L.F.C. rv—ALPHEN IV 2—5. Alphen IV bleef op het goede pad voort gaan door L.F.C. 4 in eigen huis te slaan. Nadat de AlDhenaren een 20 achterstand hadden, wist Roest nog voor de rust gelijk te maken In de tweede helft wist dezelfde speler ziin elftal de leiding te geven, terwijl v. Geen en IJkema den stand opvoerden tot 2—5. ALPHEN V—BERESTEIN II 7—0. Met de rust had de thuisclub zich reeds van een 30 voorsprong verzekerd, waarbij Heemrood als goalgetter optrad. Na de thee was het een gelijk opgaande strijd, de be zoekers wisten evenwel niet van de geboden kansen te proflteeren. terwiil aan de an dere ziide Heemrood c.s. er lustig op los scoorden, het werd. 60 terwijl even voor het eindsignaal van Leeuwen het zevende doelpunt scoorde. ALPHEN ADSP.— ROUWKOOP ADSP. 3—3. Nadat Roest Alphen de leiding had ge geven wisten de bezoekers met een goed doelpunt gelijk te maken. 11. Na de her vatting namen de gasten het spel geruimen tiid ln handen, zij weten den stand te brengen od 13. Alphen gaat dan de zaken wat beter aanpakken met als gevolg, dat Tuinenburg met. een tweetal doelpunten weer geltik maakt QUICK BOYS-ADSP.A. R. C. a-ADSF. 5—2. Door met flinke cijfers te winnen van haar concurrente A.R.C. heeft de Quick Boys-jeugd haar positie aan de top van de ranglijst uitermate versterkt en zeer waarschijnlijk die eereplaats wel niet meer zal afstaan Voor de rust bleef met 22 de schaal in evenwicht doch na de ruat wa ren de Katwijkers sterker en vooral produc tiever, en met 52 kwam dan ook het einde. OOST I—D.V.S. m 4—6. Oost wist ai spoedig een 31 voorsprong te nemen welke nog voor de rust tot 32 werd verkleind Na de rust wist D.V.S. spoedig geliik te maken. Hoewel Oost niet meer zoo goed speelde als voor de rust wist zit toch opnieuw de leiding te nemen. Even later maakt D.V.S. gelijk. Een penalty wordt door Oost gemist. Een aantal goed opgezette aanvallen levert D.V.S. ten slotte nog 2 doelpunten op. D.V.S. IV—D.S.O. rv 4—3. Spoedig had D.V S een 30 voorsprong. D.S.O. wist dezen achterstand geheel in te loopen. Slechts enkele minuten voor het einde kwam het winnende doelpunt. D.V.S. ADSP.—ROODENBURG ADSP, 4—2. D.VB. had spoedic de leiding, doch even later maakte Roodenbiirg geliik. D.V.S. nam opnieuw de leiding en wederom maakte Roodenburg geliik Ongeveer 10 minuten voor het einde scoorde de D V.S -midvoor een heel mooi doelpunt, terwiil de rechts buiten aan het onzekere een eind maakte door het vierde doelpunt te scoren. dat lui niet de gymnastiek in al haar ge ledingen tot ln bijzonderheden gedemon streerd zal zien. maar dat de uitvoering worden zal tot een bowl van een zeer speciale samenstelling waarin het moderne vrouwenturnen met de rhythmiek als hoofdbestanddeel op bijna weergaloos knappe wiize is gemengd! Hoe verrassend goed was al reeds het eerste proefje! Die algemeene leningheidsoefeningen. direct volgend od het openingswoord, werden daar geserveerd met een vaart en een tin telende actie dat het publiek er door tot geestdrift kwam en zich verder met één slag gewonnen gaf In denzelfden stitl ging het trouwens door tot het eind en er was geen groep, welke zich daarbij beduidend meer dan een andere onderscheiden heeft. Hoe keurig werkten niet die kleine meisjes onder leiding van mevr. Kikkert-B'.ansjaar en hoe dankbaar reageerde de toeschou wers-schare, niét in de eerste plaats zooals zoo dikwijls omdat het „kleine kinderen' waren maar omdat zii toonden de oefenstoi en ook de muzikale illustratie zoo goed aan te voelen. Het spelletje, dat zii later brachten, werd met enormen ijver uitgevoerd en heel de zaal ging meeleven met dezen onderllngen striid. Briljant was het werk der adspiranten: eerst in de beide dansjes, waarmee het in den aanvang genoemde succes van Am sterdam verworven werd. daarna in wat het program simpelweg „Een vroolijke oefe ning" noemde en die zoo stormachtig toe gejuicht werd dat de stralende leider tot een bisseering gedwongen was. Deze nummers, zij waren gelijk vrijwel al het andere op Concordia's jaarfeest van een bijzonder karak ter: ten eerste omdat de samensteller beschikt over een zeer rijke fantasie en zorgt voor steeds nieuwe groeps vorming. voor steeds andere varianten: ten tweede omdat de meisjes niet al leen het rhythme zoo prachtig be- heerschen. maar er zich ook voluit aan overgeven en als het ware in de oefe ning geheel opgaan; ten derde omdat Muslca's begeleiding er een „Schwung" aan schenkt, die turnsters en publiek ten einde toe meesleept! En nu mag Concordia's kracht dan voor namelijk liggen in de rhythmiek. dat men het toestel-turnen toch eveneens beheer- schen kan werd tusschen de bedrijven door getoond in het klassikaal-brugturnen der adspiranten zoowel als later door de wer kende leden aan de hoove brug. Toegege ven: aan die hooge brug hebben slechts vijf 'eden geturnd maar dat keurtroeDie gaf :tan ook een perfecte demonstratie van gansch niet gemakkelijke oefenstof (was die drukkende stilte overigens noodig en ROUWKOOP II—LUGDUNUM IV 0—1. Met inspanning van alle krachten wis ten de groen-wltten de leiding der 2e kl. te behouden. Het was niet Lugdunum's beste wedstrijd. Een vrij fortuinlijk doel punt van den linksbuiten 5 min na het begin gescoord, bleek naderhand beslissend te zijn. Aan beide zijden waren de ver dedigingen het sterkst en ondanks vrijwel onmisbare kansen, werd er dan ook niet meer gescoord. LUGDUNUM VII—ALPHIA IV 3—3. Direct na den aftrap deponeerde de gToen-witte linksbuiten het leer in het Alphia doel (1—0), doch voor er 5 min. verstreken waren, leidden de Oranje-hem den met 21. Een kort overwicht leverde voor groen-wit niets op en eerst nadat Alphia de score op 31 had gebracht, scoorde de Lugdunum linksbuiten ander maal. De tweede helft gaf een vrijwel door loopend Lugdunum overwicht te zien, doch eerst 1 minuut voor het einde wist de groen-witte linkshalf met een fraai en ver rassend schot zijn club een welverdiend gelijk spel te bezorgen (33). U.V.S. JUN. A—LUGD. JUN. A 3—6. Het was een stevige en soms veel te forsche strijd. Lugdunum leidde spoedig met 20. terwijl kort voor de rust U.V.S. tegen scoorde. (1—2). Na de thee verhoog de groen-wit de score tot 13, terwijl U. VS een fout van den Lugd. keeper af strafte (2—3i. Het laatste gedeelte van den strijd was een smakelooze vertooning. Lugdunum scoorde nog driemaal, waarte gen de blauw-witten slechts één doelpunt wisten te stellen. Einde 36. A.S.C. JUN—ULGD. JUN. B. 14—2. De leiders der Junioren-afdeeling domi neerden over alle linies en de rust brak aan met 60. Na de rust was het spoedig 9_0 voor groen-wit een verdiend tegen punt maakte. 9—1. Het einde kwam met 14—2. L. P. S. V.—UTRECHT. Morgen te 2 uur speelt L.P.S.V. I tegen Utrecht I op 't N.Bl.O.-terrein alhier voor de competitie. „FOREHOLTE" (VOORHOUT). De uitslagen uit Voorhout zijn: Foreholte ISteeds Hooger I 32; Foreholte IIT. L. B. I 1—4. UIT NIEUWVEEN. De uitslagen van de wedstrijden te Nieuw- veen zijn: NVC II Noordwij kerhout)Nic. Boys I 01. Ruststand 00; GJS.V. Hl— Nleuwveen I 43; G.S.V VNieuwveen II 27 en Nieuwveen IV—Olympia TV 0—9. UIT WASSENAAR. Gisteren speelde Zwart Blauw I een competitiewedstrijd tegen Aeolus I uit Rotterdam en won met 51. Het tweede elftal speelde tegen het tweede elftal van Aeolus en won met 40. Het juniorenelftal c speelde tegen G.D.S. c uit Den Haag en won met 51. had men niet voor zachte Diano-begelei- dinz kunnen zorgen?), terwiil het werk der adspiranten klassikaal was en toch een alleszins bevredigenden indruk wekte, al moest de verscheidenheid dóór noodwendig grooter zijn. De vlag- en staafoefeningen der sub leden waren van een gedistingeerde fijn heid. met een interessante opening, welke dadelijk de aandacht trok. met belangwek kende opstellingen in tweevoudige carré- formatie met een beweeg en een techniek en een sportieve vreugde, die voor de gymnastiek van de grootste propagandisti sche waarde moeten ziin geweest. En deze factoren traden opnieuw aan den dar bij de rhythmische oefening op het tooneel, die individueel schitterend vertolkt werd, al zou het ensemble-werk een nog grooiere graad van vervolmaking hebben kunnen vinden. Het feit dat even het contact tus schen turnsters en muziek verbroken Is geweest, kan hiervan inmiddels als voor naamste oorzaak worden aangewezen. Concordia had op deze uitvoering zeer veel werk gemaakt van de costumeering. die gepaard ging met telkens andere en voort durend nieuwe effecten. De zorgzame voor bereiding trad daarnevens zoo duideüik aan den dag in meerdere dikwijls vrii in gewikkelde oefeningen, waar nochtans bijna nooit een moment van aarzeling te bespeuren was en waar ieder onmiddellijk resoluut de plaats innam, welke haar toe gewezen was. Juist daardoor kwamen de figuren der composities zoo goed tot hun recht en werd het geheel tot „het spel van kleur en liin en fiinzinnlgen geest", waar van wil spraken in den aanhef van deze beschouwing. Bii de lenigheidsocfenlngen der leden meenden wij diverse motieven terug te vin den. welke tevoren reeds in de algemeene oefening waren gebracht. Vele nieuwe din gen kwamen daar echter bij en het werd toch een goed geslaagd nummer zonder direct tot de beste van dezen avond ge rekend te mogen worden. Van hoeveel be- heersching het brugturnen getuigde werd bereids vastgesteld. In een daverend tempo volvoerden de leden verder hun fraaie knotsoefeningen, nadat eenige persoonlijke oefeningen waren gegeven als een welkome en aangename variatie terwiil de rhyth miek. aanvangend met een oefening en culmineerend in de dans (onder aantrek kelijke kleurenbelichtine ten tooneele ge voerd door twee verschillende en elkaar direct opvolgende groepen) de groote finale gevormd heeft van deze prachtig geslaagde uitvoering waarop Concordia met recht zeer trotsch mag zijn. Het bal, dat druk bezocht was. stond on der leiding van den heer Wlelinga met muziek van Hofenk's Melody Makers Wil vernemen tenslotte nog dat de heer Nievaart van de leden van Concordia als blijk van groote waardeering een schrijf bureau cadeau heeft gekregen. A.D.O.—C.V.V. 2—2. Op vrij fortuinlijke wijze kwam A.D.0 aan haar eerste doelpunt. Berg nam eea strafschop, Kruidenier stopte het schot doch kon niet wegwerken, zoodat Berg op nieuw een kans kreeg, en nu maakte hij geen fout. Met dezen stand kwam de rust Na de hervatting is C.V.V. verreweg supe^ rieur geweest, en de Rotterdammers waren vrijwel voortdurend in den aanval. Doo: uitstekend werk van Koek en Choufour duurde het echter 32 minuten voor en aleer de gelijkmaker in de touwen lag. Het was Kros. die geheel vrij stond, die op een voorzet van rechts fraai inschoot (1—n Zeven minuten later wist C.V.V. zelfs di leiding te nemen, hetgeen ook volkomen verdiend was. Lang zou dit echter niet duren, wanL nauwelijks een minuut later wist A.D.o weer gelijk te maken. C.V.V. probeerde nog even de overwin ning te foreeeren, doch het lukte niet meer en met 22 kwam het einde. K.F.C.—H.D.V.S. 3—1. Nadat H.D.V.S. een paar bezoeken op de Kooger-helft gebracht had, verplaatste K.F.C. het spel, waarbij het doel der be zoekers weldra een paar maal aan een doorboring ontsnapte. De uitvallen van HD.V.S. waren ongevaarlijk en voor de rust wisten de verdedigingen met niet te veel moeite doelpunten te voorkomen. Direct na de hervatting opende K.F.C door Bouthoorn de score, waarbij deze speler een goeden voorzet van linksbuiten Krui]ver oppikte (10). Ofschoon de bezoekers nu beter aan pakten, verhoogde de thuisclub uit een goede doorbraak door Bley met een ver schot den voorsprong 120). De Koogers bleken er nu recht, zin in te krijgen en de strijd was een kwartier oud, toen kee per Beun voor de derde maal door De Boer werd gepasseerd. Keeper Veen wist niet te verhinderen, dat de Schiedammer! na 23 minuten door Van Aken den ach terstand verkleinden (31). In het res- teerende deel kregen beide ploegen nog een paar kansen, doch er werd niet meer ge doelpunt. XERXES—D.F.C. 7—2. Na verloop van 14 minuten begaat Fluy- mert een overtreding binnen de beruchte lijnen, hetgeen D.F.C. op een strafschop komt te staan. Het is daaruit, dat Van der Vaart Xerxes de leiding verschaft (1—01. De vreugde in het Zebra-kamp is maar van korten duur. want reeds vier minuten later ziet Mijnders kans de partijen op ge lijken voet te brengen (11). Na ruim een half uur werkt Xerxes zich weer los. en dan gaat het op het D.F.C.-doel af. Ia- gendaal loopt er doorheen om met een schitterend schot, dat doel treft, te be sluiten (21). Nog voor de rust passeert Lagendaal heeft mooi naar Kok. die er 31 van maakt. Ook na de rust heeft Xerxes over bf volgende gedeelte het beste spel. De gebrs. Lltz en doelman Kasteel ra- dedigen" knap en zoo duurt het nog ge ruimen tijd voordat Van der Vaart mS een mooi schot den voorsprong vergroot (41). Direct daarna maakte Schut een fout, waarvan W. Mijnders dankbaar pro fileert om den achterstand te verkleinen (42). Maar eerst dan komt Xerxes goed los. Als Kasteel over den bal heen maait, heeft Lagendaal geen moeite er 5—2 van te maken. Acht minuten voor het einde brengt Kok uit een voorzet van De Jon? met een daverend schot den stand op 62. Een minuut later loopt Lagendaal langs eenige tegenstanders om Kasteel met een hard schot daarna niet de minste kans te geven (7—2). DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de sersti1 klasse Chariton A.—Manchester C 11; Chelsea —Preston N. E. 0—0; Derby C.—Bolton W. 3—0; Grimsbey T.West. Brom. A. 2—3; Leeds U.Birmingham 02; Liverpool— Middlesbrough 02; Manchester U. Brentford 1—3; Sheffield W.—Arsenal 00Stoke C.—Portsmouth 2—4; Sunder land—Huddersfield T. 3—2. Wolverhamp ton W.Everton 72. En in de tweede klasse: Aston V.—Ply mouth A 54; Blackburn R— Barnsley 11; BlackpoolSheffield U. 1—0; Brad ford C—Coventry C. 1—0: Bury—Brad ford 31; ChesterfieldNottingham J- 4-2; Leicester C.Newcastle U 32; South amptonFulham 33: Swansea T.— Doncaster R. 0—1; Tottenham H.—Burn ley 30; West Ham U.Norwich C. 4— IJSHOCKEY. KEVIBERLEY DYNAMITIERS BLAUWE ZES 12-0- De revanche-wedstrijd tusschen de Blauwe Zes en de Kimberley Dynamiters, die Zaterdagavond op de kunstijsbaan Amsterdam gespeeld werd, is met een ge weldige nederlaag van de Amsterdamscne pioeg geëindigd. Het spel, dat op den eer sten avond vertoond werd, toen de Blauwe Zes met 71 verloren, ia- thans overvleu geld. De Canadeezen hebben een overwel digende partij gespeeld, die een groot en thousiasme aan het zevenduizendl:opP'Se publiek ontlokt heeft. De Canadeezen speelden in dezelfde op stelling als den eersten avond. De B'3"", Zes was eenigszins gewijzigd De aohterspe- lers van der Stok en Gerritsen wisselde- ook thans af. n.l. met Griffith en Tacoro De Canadeezen ontplooiden dadelijk beste spel. in tegenstelling met den ee sten wedstrijd en in een vrij snel temp werd het ln het eerste kwartier 5—0. tweede gedeelte bleef zonder doelpunK De voorsprong scheen den gasten rM<ls n doende. Eenige kansen van pl,imp Chase werden op het laatste oogenblik schadelijk gemaakt. u In het derde speelkwartier voerder Canadeezen den stand tot. 120 op. der dat de Blauwe Zes zelfs de <*r kunnen redden. 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10