Vergadering der Tweede Kamer Donderdag 11 Februari 1937 EIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Stemmingen over de grondwetsherziening RECHTZAKEN Buitenland MARKT BRRICmiN^^J SPORT BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 753. Hedenmiddag 3 uur; 754. binnenlandsch weerbericht. edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 764.3 te Sodankyla in Fin- nd Laagste stand 739.9 te Lister in Zuid- ooraegen. Verwachting tot den avond van 12 Febr.: Meest matige, tijdelijk krachtige Weste- pke tot Noordelijke wind. Gedeeltelijk be- lolkt. Waarschijnlijk nog enkele hagel- regenbuien. Temperatuur om 't vrles- unt des nachts, overdag weinig verande- ing in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. In den toestand komt weinig verande- De depressie is stationnair geworden oor het Kattegat en blijft even diep. Een cundaire ligt boven Hongarije. Daal- en tijggebieden van den luchtdruk trekken ings den Westrand der depressie en on- irhouden het buiige en gure karakter van it weer. In Finland nam de luchtdruk toe, Groenland af. Een rug van hoogen lucht rak scheidt de statlonnalre depressie over Noordzee en centraal Europa van een sdere, die omstreeks 25 gr. Westerieng-c op den oceaan ligt. Ook de tempera- lurverdeeling blijft dezelfde. In Frank- jk viel veel regen vooral ln het Zuiden, de bovenlucht boven ons geheele we- lddeel heerschen arctische temperaturen ook in de Alpen is het zeer koud. De hooge stations melden alle storm |t West en Noord-West met sneeuw en t (Saentis —11 gr. C., Zugspitze —15 Jungfraujoch 15 gr.). Ook in de Mid- ebergten valt sneeuw en zijn alle top- in de wolken. Voorloopig is er niet verandering te verwachten. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Arijs: Z.W. wind, 5 gr. C., betr. tonden: W.Z.W. wind, 3 gr. C., goed Berlijn: Z.W. wind, 1 gr. C., zw. bew. Boedapest: W.N.W. wind, 2 gr. C., sneeuw LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.) 12 uur 's midd.: 5 gr. C. (41 gr. F.) uur nam.: 5 gr. C. (41 gr. S.) OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag Voorm. te 3.26 uur; nam. te 15.34 uur. LICHT op voor fietsers e.a. Donderdag: 5.33 nam. tot 6.55 voorm. MAANS- op- en ondergang. 11 Febr. op: 6.40; onder 16.26. sneeuwhoogten. ISEBLAXD. elboden fadelwald taad 'toe Scheidcgg oia TOS DIS erheide otrwlna Morltz towasser ob Montr. In ntana nnatt flermatt lelberj? Temp. Wecrs- Sneeuwh. ln c.m. Cels. gesteldh. dal skigebied 0 sneeuw 35 100 0 Idem 15 80 1 Idem 15 100 —4 idem 100 100 4 Idem 100 100 —5 Idem 100 200 —1 Idem 60 70 —3 Idem 50 60 —5 helder 60 100 —4 betr. 60 100 —3 sneeuw 30 100 0 betr. 10 200 —1 sneeuw 10 100 —2 idem 70 100 —2 idem 100 100 0 idem 100 100 0 idem 15 100 Prinses Juliana en prins Bernhard uit Boedapest vertrokken. Thans naar Weenen. Havas meldt heden uit Boedapest H.K.H. prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, die gisteravond nog het diner gebruikt hebben met de*n aartshertog van Habsburg, Joseph Pranz, rijn vanmiddag om halftwee Per auto uit Boedapest naar Weenen Aftrokken. Zooals men weet zal het Prinselijk paar na Weenen doorreizen naar Fransche Riviera. DE HAAGSCHE ZEDENZAAK. !iaar wij vernemen zal de Haagsche e?htbank nandeie _-rpiken zijn bij ,je Haagsche zedenzaak hj-T';" °P Dinsdag 2 Maart a.s. de zaak tegen de vier verdachten, die .'ie de officier van Justitie de De heeft doorgezet. ««ten deuren, eling zal geschieden met ge- Aan de orde is: De eindstemming over de wetsontwerpen tot het in overweging nemen van voorstel len tot verandering in de grondwet. De heer Sneevliet (rev. soc.) zegt dat reactionaire krachten aan deze wijziging ten grondslag liggen. Spr. zal tegen de wetsvoorstellen stemmen. Het eerste wetsontwerp (inkomen der Kroon) wordt aangenomen met 91 tegen 5 stemmen (tegen de heer Sneevliet (rev, soc.) en de vier com munisten). Het tweede wetsontwerp (schade loosstelling en pensioen Kamerleden) wordt aangenomen met 92 tegen 4 stemmen (tegen de communisten). Het wetsvoorstel betreffende de mo gelijkheid om ministers zonder porte feuille te benoemen, wordt aangeno men met 84 tegen 12 stemmen (tegen V de comm., staatk. ger., de heeren Duys, zonder partij, Arts, kath. dem., Ling- beek. herv. ger., Sneevliet, rev. soc. en Westerman, ex. nat. herstel). Het wetsvoorstel betreffende de evenre dige vertegenwoordiging „binnen door de wet te stellen grenzen" wordt aangenomen met 81 tegen 15 stemmen (tegen de comm., staatk. ger., Arts, Westerman, Lingbeek. van Houten, chr. ger., Duys, Sneevliet, Coops en Vos, beiden lib.). Het wetsvoorstel betreffende het we ren van revolutionaire elementen wordt aangenomen met 60 tegen 36 stemmen (tegen de soc. dem., comm., van Houten, Sneevliet, de vrijz, dem., Arts, Westerman en Duys). Het wetsvoorstel betreffende het instellen van openbare lichamen voor beroep en be drijf wordt aangenomen met 81 tegen 15 stemmen (tegen de lib., comm. staatk. ger., Lingbeek en Sneevliet). Het wetsvoorstel tot het aanbrengen van verschillende andere wijzigingen in de grondwet (opheffing parlementaire im muniteit bii schending van geheimen en opruiing, staatssecretarissen beperking ver kiesbaarheid van leden, Curacao wordt „Nederl. Antillen") wordt aangenomen met, 56 tegen 40 stemmen (tegen de vrijz dem., soc. dem., van Houten, communisten. Snee vliet, de staatk. eeref.. Lingbeek. Wester man, Arts en Duys). Tevoren motiveerde de heer Kersten (staak, ger.) zijn stem tegen het aanstel len van staatssecretarissen; de heer Albar- da evenzoo wegens het samenvoegen van deze onderwerpen in één wetsontwerp; de heer Duys idem omdat hij tegen staatsse cretarissen is. Het wetsvoorstel betreffende de bepalin gen van overgangsrecht wordt z. h. st. aan genomen (met aanteekening, dat de com munisten tegen zijn). Afwezig waren de Kamerleden v. Voorst tot Voorst (r.k.), Vervoorn (plattel.), mej. Katz (c.h.) en Boon (lib.). De heer Smeenk (a.r.) vraagt verlof, vra gen te stellen aan den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betreffende de weigering der verbindendverklaring der on dernemers-overeenkomsten in de steenbak kers-industrie en het bakkersbedrijf te Am sterdam en Rotterdam. Hierover zal in een volgende vergadering worden beslist. Indische maharadja's charteren K.L.M.-vliegtuigen Indië-vliegtuigen in April uitverkocht voor Engelsche kroningsfeesten. De goede naam, dien de K.L.M. in Britsch-Indië geniet blijkt thans op nieuw uit het feit, dat vier of vijf van de Indische vorsten, die zich in April naar Londen zullen begeven tot het bijwonen van de kroningsfeesten, heb ben besloten, gebruik te maken voor hun reis naar het westen van de vlieg tuigen der Nederlandsche Luchtvaart maatschappij. Teneinde ervan verzekerd te zijn, on gestoord en met beperkt gezelschap te kunnen reizen, hebben verscheidene Indische vorsten alle beschikbVrie plaat sen in de vliegtuigen der Amsterdam Batavia-lijn, die in April dezen dienst vliegen, opgekocht. Zoo heeft de marahadja van Jodpoer voor hem. zijn echtgenoote en volgelingen het Douglasvliegtuig de „Edelvalk" bespro ken, terwijl de maharadja van Jaipoer op de „Nachtegaal", beslag legde. Behalve de maharani van Cooch Behar, die reeds zeer vele reizen per K.L.M. maak te tusschen Londen of Parijs en Calcutta, heeft ook de maharadja van Kashmir. Hari Singh Indar een der lijntoestellen van den Indlë-dienst der K.L.M. besproken voor de vluent met zijn gevolg naar Londen. Verder is de K.L.M. nog in onderhande ling over dergelijke vluchten met de maha radja's van Haiderabad en van Raj kot, alsmede met den maharadja van Nepal. De inval in een Amsterdamsche „zwendelbank". Verklaringen van de beide gearresteerde effectenmakelaars. In aansluiting op het bericht op de eerste pagina, betreffende den inval in een zwen delbank vernemen wij nog het volgende: De beide gearresteerde commissionnairs in effecten, directeuren van het Provin ciaal Effectenkantoor, geven een geheel andere lezing van het geval, dan die in het eerste bericht. Voor hen werkte als remissier de heer A T„ die vroeger te Amsterdam ook een zaak dreef. Deze sloeg echter, na een inval van de justitie, op de vlucht. Hij nam de wijk naar Engeland en werd daar, op verlan gen van de Nederlandsche autoriteiten, ge arresteerd. Zijn uitlevering echter werd geweigerd, zoodat hij, na een uitvoerige procedure, in vrijheid werd gesteld. De man verliet Engeland en vestigde zich in België, waar hij zaken deed voor genoemd effec- tenantoor aan de Keizersgracht. Deze T. is, nadat hij verschillende zaken voor zijn vrienden in Amsterdam had ge daan, onlangs door de Belgische justitie gearresteerd en ook thans weer vraagt de Nederlandsche justitie zijn uitlevering. In den tijd waarin hij voor het Provin ciaal Effectenkantoor werkte zou hij al dus verklaren thans de beide gearresteerde compagnons van een Belgischen cliënt, wonende te Luik, een pakket aandeelen in betaling hebben ontvangen als betaling van een afgesloten premie-affaire. Instede van deze stukken aan de Amsterdamsche firma op te zenden zou hij ze, aldus beweren de verdachten, hebben verdeeld tussehen zich zelf en zijn Belgischen handlanger. Op verzoek van T., die gezien het ar restatiebevel, dat door de Nederlandsche justitie tegen hem was uitgevaardigd, niet over de grens durfde te komen, had het Amsterdamsche kantoor de ontvangst, van de stukken aan den Luikschen cliënt be vestigd ofschoon die stukken nooit in Am sterdam waren aangekomen. Toen de cliënt de stukken wilde omwisselen, waartoe men in Amsterdam bereid was kreeg men op het hoofdkantoor het bewijs van de door de remissier T. geDleegde verduistering De Amsterdamsche firma, zoo verklaren zij ver der, gaf zelf den Belg den raad een klacht tegen den remissier ln te dienen en het kantoor nam alle maatregelen om de ver duisterde stukken te achterhalen, hetgeen voor de helft, ongeveer twintigduizend fres. aan effecten gelukte. Van dit resultaat werd, onder beschik kingstelling der effecten, mededeeling ge daan aan den cliënt. Deze diende echter, behalve tegen den remissier T„ ook tegen de houders van het Amsterdamsche kantoor een klacht ln. Voorts beweren de beide gearresteerden, dat zij de nog ontbrekende stukken ook op het spoor zijn en dat deze zich vermoede lijk in Engeland bevinden. De stukken, die thans door de justitie op het kantoor in beslag genomen zijn, hebben ook weer een geschiedenis, waarbij zij ook het slachtoffer van een ontrouwen remis sier zijn geworden. Die remissier, zekere G„ had van een cliënt waardevolle aandeelen in ontvangst genomen. Een belangrijk gedeelte van die stukken had hij zelf te gelde ge maakt en slechts de incourante fondsen had hij naar Amsterdam opgestuurd. De Amster dammers hadden den cliënt het geredde deel onmiddellijk ter beschikking; gesteld en het zijn deze stukken, welke thans bij den inval zijn aangetroffen en in beslag genomen. REDE VAN DELBOS. Aan een diner der internationale confe rence van vereenizingen van oorlogsver minkten en oud-strijders heeft de Fransche minister Delbos een rede gehouden, waarin hii zeide. dat de oud-strijders moesten verhinderen, dat de atmosfeer, voort vloeiend uit den geest van overheersching en leugen, niet wordt bestend-'gd „Uw openhartigheid en loyaliteit, aldus Delbos „zullen de volken leeren elkander te begrij pen en wederkeerig te eerbiedigen, om ten slotte in vruchtbare samenwerking nader tot elkander te komen". DE DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN CANADA. Het bestuur van de Canadeesche vak ver - eeniging van spoorwegarbeiders heeft gis teren een vergadering beëindigd, welke drie dagen heeft geduurd en tijdens welke be sprekingen zijn gevoerd over het conflict met de spoorwegen. Gelijk reeds gemeld, eischen de arbeiders loonsverhoogingen en dreigen zij in sta king te gaan, wanneer hun eischen niet worden ingewilligd. Er wordt thans een stemming georganiseerd onder de arbeiders over het al of niet in staking gaan. De uit- over ongeveer een maand bekend zijn. In dien tusschentijd zal niet tot actie worden overgegaan. HET HEILIGE TAPIJT NAAR MEKKA. Het heilige tapijt is gisteren onder reus achtige belangstelling uit alle deelen van Egypte zijn reis naar Mekka begonnen. Vóór 1926 werd dit tapijt ieder jaar naar de heilige stad gezonden, doch ln dat Jaar deed zich een ernstige botsing voor tus schen het Egyptische militaire geleide en Wahabieten, die op het standpunt stonden, dat ln de plechtigheid veel afgoderij school. Sindsdien werd de reis naar Mekka niet meer gemaakt. Thans echter is een over eenkomst tusschen de regeeringen van Egypte en Saoedie-Arabië tot stand geko men. uit kracht waarvan het tapijt weer elk' jaar zal worden gezonden, doch zonder militair geleide. In Egypte zelf is deze dag als een groote feestdag gevierd. Het tapijt bestaat uit een zwart brocaat- weefsel, waarop in goud en zilver teksten uit den Koran zijn aangebracht. De leider der bedevaart zal tevens een boodschap van koning Faroek naar Mekka overbreugen. HAARLEMSCHE RECHTBANK.. De Haarlemsche rechtbank heeft van morgen de behandeling voortgezet van de zaak tegen den 55-jarigen machinist C. B.. wonende ln den Spaamdammerpolder te Velsen, verdacht van mishandeling van zijn 17-jarige dochter. In Juli van het vorige jaar had de po litie het meisje, dat in zeer vervuilden toestand verkeerde, aangetroffen ln een afgesloten schuurtje bij de woning van B. Hoewel het er vochtig en tochtig was, had het kind bijna geen kleeren aan, terwijl het lichaam vele sporen van mishandeling vertoonde. Verd. had zijn dochter n.l. en kele dagen tevoren met een gummistok afgeranseld, omdat zij het slot van het schuurtje vernield had. Het O. M. bij de rechtbank had op 24 September drie maanden gevangenisstraf geëlscht. Nadat vandaag een reclasseeringsrapport was uitgebracht persisteerde de officier bij dezen eisch. Mr. M. van Vugt, uit Amsterdam, vroeg een voorwaardelijke straf. Uitspraak 25 Februari. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 22-jarlgen G. van D, uit Kat wijk aan Zee, die in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den Kantonrechter te Haarlem, waarbij hij was veroordeeld tot 2 dagen hechtenis wegens overtreding van art. 59 der Drankwet. In een winkel van scheepsbenoodigdheden te IJmulden, had verdachte een groote hoe veelheid zwak alcoholische dranken op geslagen voor gebruik ter plaatse. De officier van Justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis van den Kanton rechter. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 1 dag hechtenis. Vervolgens deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 44-jarigen schipper G. G. J. M. uit Stompwijk, die in hooger beroep terecht heeft gestaan van een von nis van den kantonrechter te Haarlem, waarbij hij was veroordeeld tot 14 dagen hechtenis en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van 6 maanden, terzake, dat hij, te Haarlem onder den Invloed van ster ken drank een auto heeft bestuurd. De officier van justitie had vernietiging gevraagd van het vonnis van den kanton rechter en tegen verdachte geëischt één maand hechtenis en ontzegging om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 14 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 3 maanden. deelen die den laatsten tijd op den voor grond traden, werden meerendeels wat la ger afgedaan. Op de Petroleummarkt ging niet veel om. Koninklijke waren prijshoudend. De omzetten in de dollar-obligatiën en war rants Koninklijke waren veel verminderd. De warrants bewogen zich tusschen 420 gulden en 440 gulden. De dollarobligatiën waren in doorsnee weinig gewijzigd. De gulden-obligatiën golden hoofdzakelijk 101 procent. Deze koers is echter niet officieel. Op de beleggingsmarkt bestond een eenigs zins gedrukte stemming voor de Oude Schuld, alsmede de 3 procents obligatiën Nederlandsch Indië, de 4 procent obliga tiën Nederland echter konden zich hand haven. Voor provinciale en gemeentelijke obligatiën was de stemming dooreengeno- men prijshoudend. WISSELKOERSEN. Londen 8.99 (8.95 7/8); Berlijn 73.80 (73.60), Parijs 8.56 (8.531/:); Brussel 30.97'/« (30.86); Zwitserland 41.88 (41.76); Kopen hagen 40.15 40.00); Stockholm 46.35 (46.20) Oslo 45.20 (45.02'/:); New-York 1.83 9/16 (1.83); Praag 6.41 (6.373/4). Prolongatie 1; Part. disc. 1/45/16; Dag geld 1/4. Registermarken 35 9/16; Crediet Sperr- marken 18 1/8; Effectensperrmarken 17 1/8 Reismarken 48; Bankpapier 42. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. MOTORSPORT. LEIDSCHE HARLEY DAVIDSON-CLUB. Óp de jaarvergadering der Leidsche Har- ley Davidson-Club is ria ampele discussie het bestuur samengesteld als volgt: J. Nieuwenburg, voorz.; Joh. Slegtenhorst, se cretaris, Lammenschansweg 67; A. C. H. v. d. Linden, penn., en A. v. Leeuwen, 2de secretaris. De openingsrit van het rij-seizoen zal plaats vinden op 4 April met een rit naar de nieuwe Moerdijkbrug, terwijl op 18 April een bezoek gebracht zal worden aan Bloemendaal met Ruïne Brederode. Dp 2 Mei zal een herhaling plaats vinden van den, in het vorige seizoen, zoo succes vol gehouden, Knobelrit. Aangezien gebleken is, dat vele niet-ge- organiseerde motorrijders van meening zijn dat men in het bezit van een H.-D. Mo torrijwiel moet zijn, wil men lid van de H.D.-Club kunnen worden, is besloten om door middel van een passende circulaire de niet-georganiseerden op deze onjuiste mee ning opmerkzaam te maken. De in 1935 gehouden dagrit naar Ant werpen zal ook in 1937 verreden worden. Een bezoek aan de T.T-races (Vrijdagavond vertrekken) wordt ook niet vergeten. Aangezien in afwijking met andere jaren er nu een voordeelig saldo te boeken viel, wordt de toekomst helderder ingezien. OPMARSCH DER RECHTSCHEN. Gemeld wordt, dat de troepen van Franco. A'DAM, 11 Febr. Het zeer vaste verloop van Wallstreet bleef heden niet zonder uitwerking op de Amerikaansche afdeeling van de Amster damsche effecténbeurs. Voor Staalwaarden werd levendige belangstelling aan den dag gelegd en in de bekende hoofdsoorten von den ruime omzetten plaats, waarbij over de geheele linie koerswinsten konden worden opgeteekend. Vervolgens werd goede aan dacht geschonken aan de aandeelen der Amerikaansche automobielfabrieken en in het bijzonder General Motors, die eenige punten verbeterden, in verband met de berichten omtrent de beëindiging der sta king. De Amerikaansche kunstzijdeaandeelen waren goed gedisponeerd en gaven nu en dan vrij aardige omzetten te zien. Vervol gens ging nog iets om in aandeelen Inter national Teleohon en Telegraph. Wilson shares. Canadian Pacific en Anaconda's. De locale markt had een kalm voorko men. Voor de Tabakken bestond bii de opening een vaste stemming die speciaal tot uitdrukking kwam in de koersen van Deli Batavia en Deli-Maatschappij. Midden-beurs echter kreeg het aanbod de overhand, zoodat zich een inzinking vol trok. Senembah's werden reeds dadelijk be neden het vorige slot ingezet en kwamen nadien nog iets lager te liggen. Onder de industrieelen waren vooral Aku's goed ge- i disponeerd, doch groote omzetten vonden-) niet plaats De aandeelen Nederlandsche Ford kwamen op een verder verhoogd ni veau. Unl Lever's waren vrijwel onveran derd. evenals de Philips aandeelen, die na wat lager te zijn geopend een kleinigheid LEIDEN. 10 Febr. Coop. Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-Ver. Pieterselie f2— 2.30. Kropsla f. 2.60—7. Selderie f. 0.80—1.79. Knolselderie f- 2.903.90 per 100 stuks. Kro ten f. 1.102. Kroten gekookt f-46, Wit loof f-2-12, Boerenkool f. 1.504, Spinazie f. 12—27. Uien f. 1.60—2.40, Wortelen f. 1— 3.50, Spruiten I f. 3—7. idem II f. 1.50—4. Aardappelen f. 1.20, And. f. 919. Nero f. 3.80—6.50, Roode kool f. 1.40—1.90, Gele kool f. 1.502.20, Groene kool f. 1.404, Prei f. 1.50—4.30 per 100 K.G. LEIDEN, 10 Febr. Melkveiling. Week van 14 tot 20 Febr. Consumptiemelk le klas f. 6.50. idem 2e klas f. 6.25. idem 3e klas f. 6. Prijs voor te leveren boventaxemelk ln georganiseerd overleg voor het district Lei den voor de week van 14 tot 20 Febr. gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs. BOSKOOP, 10 Febr, Coöp. vereeniging „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: August Noack 7297 ct.: Butterfly 5980 ct.; Gemengde rozen 2530 ct. Diversen per bos: Azalia mollus-bloemen, le soort, 120140 ct.; idem 2e soort 6090 ct.; Ce- rasus Hisakura 180210 ct.; idem Rosea 6080 ct.; Prunustakken 5570 ct.; Ma- honiablad 914 ct.; Seringenbloemen 44 58 ct.; Katjes 68 ct.; Narcissen 12 ct.; Tulpen 1317 ct. GOUDA. 11 Febr. Aangevoerd in totaal 1559 stuks, waarvan 51 slachtvarkens. Vette 22—23 ct. per pond levend met 2 °/o korting. 828 magere varkens 1832. 349 biggen 10— 13.50, 5 runderen 1152.20, 313 nuchtere kalveren 59.50, 13 bokken en geiten 36 per stuk. Handel redelijk. Algemeene markt: 114 partijen kaas. Ie kwal. met rtjksmerk 2023, Idem 2e kwal. 2021 134 ponden boter. Goeboter 8085. Weiboter 75—80 ct. per pond. Handel vlug. 90.500 eieren. Kipeieren f.33.50. eend eieren f. 2.80—3 per 100 stuks. Handel vlug. Coop. Zuid-Hoilandsche Eiervelling Aan voer 65.500 kipeieren. Prijzen: 56/58 K.G. 3.30—3.40. 58/60 K.G. 3.40—3.45, 60/62 K.G. 3.45—3.60, 62/68 K.G. 3.60—3.85, bruine 58/68 KG. 3.45—4.05, kleine eieren 2.90— 3.10 per 100 stuks. Aanvoer 500 eendeieren 2 80—3.00 per 100 stuks. KATWIJK A. D. RIJN, 10 Febr. - Groen- tenveiling. - Waspeen per kist van 20 KG. f. 0.300.55; kroten p. kist van 20 KG. f. 0.300.40; groene kool per 100 stuks f 1.40 2.20; uien per 100 KG. f. 1.502.20; prei per 100 bos f. 1.702.40; knolselderie per 100 stuks f. 3.204.90; gele kool per 100 KG. f. 1.201.80; roode kool per 100 K.G. f. 1.40—1.90. HONSELERSDIJK, 10 Febr. - Coöp. cen trale Westl. snijbloemenveiling. Am. Anjers f. 3.50—10.80; Calla f.12—15; Amarillykel- ken f. 812; idem wit f. 1517, alle per 100. Plumosa 23—37 ct.; Sprengerie 21—37 ct.; Freesla 11—16 ct.; idem geel 3487 ct.: Anemonen 20—37 ct.; W. Copland 1522 ct.; Bartigon 1824 ct.; W. Pitt 1722 ct.; Le Notre 3542 ct.; Murillo 11—15 ct.; Mr. v. d. Hoeff 16—21 ct.; Theeroos 13—20 ct.; Peach Blossom 1419 ct.; Electra 1416 ct.; Ibis 1116 ct.; Couleur Cardinal 16 19 ct.; Albino 3656 ct.; Tubergen 1820 et per bos; Azalea 70115 ct.; Cineraria 30—39 ct.; Clivia 5570 ct.. alle per pot. RIJNSBURG ,10 Fber. Bloemenveiling - Tulpen per bos: Copland 1420 ct.; Bar tigon 2026; Pitt 2022; Couronne d'or 1620 ct.; Ibis 1215; Prins v. Oostenrijk 12—16; Gele Prins 16—20; v. d. Hoeff 18— 24; Fred. Moore 1014; Progression 1216; Murillo 1620; Theeroos 1820; La Reine 1012; Goudvink 2530; Properity 1520; El Toreador 1622; Toumesol 16—20. Nar cissen: Victoria 1014; Golden Spur 8—10; Dubbele Sion 10—12. RUNSBURG, 10 Febr. Groentenvieiling. Roode kool f. 1.402, Gele kool f. 1.201.50, Waspeen f 0.30—0.50 K-oten f. 0.30—0.40, Boerenkool f. 0.100 15. Knolselderie f. 2 6 50. Groene kool f 12 Uien f.0 601. TER AAR, 10 Febr. Andijvie 2442 ct., Slaveilen 20 ct. per kist van 4 K G. Breek- peen f 1.60—3 Uien f. 1.301 50. Spruitkool f. 4 20—5 20, Witlof f. 4.10—7.60 per 100 K G. Prei f 3.50 per 100 bos. Sla f1.20— 2.30 per 100 stuks. Boerenkool f. 0.100.13, Seldery f. 2.10 Groene kool f. 1.30. VOORSCHOTEN. 9 Febr. Kipeieren 3.50— 4 10 per 100 stuks. Eenden 4060 ct.. hanen 5085 ct., konijnen 50110 ct., duiven 10 18 ct. per stuk. WADDINXVEEN. 10 Febr. Aanvoer 260 kipeier^n f 33.70 oer 100 stuks WESTLAND, 10 Febr. Veilingen van den Eond Westland. 10 Febr. Alicante 3135 et.; dunsel 36 ct.; spinazie 35 ct.; witlof 6—7 ct., alles per KG. Savoye kool f. 1.60 p. 100 KG.; groene kool f. 1.80 per 100 KG.; aantrokken. Bij kleine omzetten waren de Rubber-aandeelen over het algemeen prijs- ^-ere.n 3 tl? Der 9 i 5™mJ?!S10ns tl houdend in verband met de vaste stemming 7® f.2 302.90 per 100 Motril bezet hebben zonder tegenstand te j op de markt voor het artikel rubber. Suiker-KG.; selderij 80 150 ct. per 100 bos; an fondsen waren veronachtzaamd en werden i Q0v'e *369 ct. per 4 KG.: spruitkooi 60 ontmoeten. Vandaar zijn zij vijf kilometer in de richting van Almeria opgerukt. Zij verwachten deze stad tegen het einde der week te bereiken. meerendeels wat lager genoteerd. Voor Scheepvaartpapieren was de belangstelling bijna geheel verdwenen. De bekende aan- 85 ct.; idem grove 25- 12 ct., alles per bak. -30 ct.; boerekool 10- 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3