LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 9 Februari 1937 Malaga door Franco's troepen bezet Von Ribbentrop en de eisch naar koloniën Hoe Engeland reageert Iff Instantine SCHEEPSVERBINDINGEN Nu opmarsch naar Almeria RECHTZAKEN AGENDA Gistermorgen om 11 uur zijn Franco's troepen Malaga binnengerukt. In zijn toespraak zeide generaal Queipo de Llano: „Het roode Malaga is wit ge worden. De operaties in die provincie zijn met het grootste succes bekroond. Nadat de nationale troepen den natuurlijken te genstand van het terrein hadden overwon nen, trok de vijand zich terug, aldus de generaal, en vernielde op zijn terugtocht de bruggen, doch liet daarbij een groote hoeveelheid oorlogsmateriaal achter. De bezetting van Malaga vond in den ochtend plaats. Drie colonnes, die Zondagavond in de voorsteden stonden, drongen tot het centrum der stad door. waar zich de uit Colmenar komende colonnes bij haar voeg den. Het enthousiasme der bevolking was zeer groot. In het eerst moesten wij eeni- gen geringen tegenstand overwinnen en kregen enkele gewonden. De regeerings- troepen moesten 80 dooden achterlaten. Het aantal gevangenen, dat in onze han den is gevallen, is aanzielijk, terwijl onze verschillende colonnes op - het oogenblik der bezetting van de stad reeds meer dan 450 gevangenen hadden gemaakt. Na de bezetting gaven vele soldaten zich met hun bewapening aan ons over. Te 5 uur in den namiddag trokken verschillende colonnes die de stad hadden bezet, onder luide toejuichingen door de stad. Twee rechtsche kanonneerbooten heb ben zich meester gemaakt van verschei dene schepen van den vijand in de haven van Malaga. Ruim driehonderd gevange nen, die nog in leven waren, zijn bij de aankomst der rechtschen in vrijheid ge steld. Geestdrift bij rechts. De verovering van Malaga is te Avila gevierd. Een stoet geestdriftigen trok door de straten. Generaal Mola verscheen op het balcon van een huis en hield een korte toespraak, waarin hij o.a. zeide: „Dit is het begin van het einde". Sprekende over het thans aan den gang zijnde offensief tegen Madrid zeide de generaal: „Ook hier is de overwinning nabij. Wij zullen Madrid eerder binnenrukken dan de meest opti- mistlschen onder u zou durven hopen". Een juichende menschenmenigte trok gisteren naar het bisschopspaleis te Sala manca, den zetel van het hoofdkwartier en verlangde generaal Franco te zien. Toen deze op het balkon verscheen, werd hem een ovatie gebracht, waarna de generaal verklaarde, dat niet slechts de stad doch de geheele provincie Malaga door zijn troepen veroverd is. Hij zeide verder er van overtuigd te zijn, dat deze overwin ning een nieuwe étappe vormt naar de definitieve en zoo spoedig mogelijke bevrij ding van het vaderland uit het „bolsje wistische schrikbewind." Franco eindigde met de woorden: „Met gestrekten arm wil len wij het komende nieuwe Spanje be groeten, het Spanje der phalanx en der „requetes" (Carlisten). Communistische leiders gearresteerd? Het dagblad „Le Matin" drukt een uit Londen ontvangen telegram af, dat als volgt luidt: „Uit Gibraltar wordt geseind, dat oor logsschepen der rechtschen een Spaansch regeeringsschip zouden hebben gepraaid, aan boord waarvan verscheidene commu nistische leiders trachtten uit Malaga te vluchten. Onder hen zou zich de communisti sche generaal Kleber bevinden, die kort geleden uit Madrid was vertrok ken om de leiding van de defensie van Malaga op zich te nemen. Valencia erkent het verlies en zegt: Volgens berichten van deze zijde be hoorden onder de eersten, die binnenruk ten, een Italiaansch regiment, dat gevolgd werd door de colonne der Tercio en door Marokkaansche troepen. Bij een poging om de stad van zeezijde te ontvluchten, zouden velen verdronken zijn. Uit Almeria, de havenstad ten Oosten van Malaga, dat zich in regeeringshan- den bevindt, wordt omtrent het verloop der gebeurtenissen het volgende verslag gegeven: „Ingevolge bevel van het opper commando is Malaga in goede orde door de regeringstroepen verlaten, die zich te rugtrokken op nieuwe stellingen onder me deneming van oorlogsmateriaal. Zij hebben reeds versterking ontvangen teneinde iedere nieuwe terreinwinst der tegenstan ders te beletten. De aanval was zonder onderbreking uitgevoerd door 20.000 Ita lianen, eenige duizenden Duitschers en een aantal Marokkanen. In het eindstadium van het offensief werden meer dan hon derd Italiaansche tanks tegen de verdedi gers gebruikt. De aanval werd uit zee en met zeer modern materiaal uit de lucht gesteund. Te Gibraltar verneemt Reuter uit goede bron, dat de rechtschen de vol gende week naar Almeria zullen oprukken. Troostelooze aanblik van Malaga. Over den toestand te Malaga meldt de radiozender Teneriffe, dat de stad een troosteloozen aanblik biedt. In alle straten van het stadscentrum staan de huizen in lichter laaie. Het ergst is het stadsdeel eraan toe, waar in de kathedraal zich bevindt. Het kerkgebouw zelf heeft zwaar geleden. De kerkschatten heeft de vijand mee genomen, In de stad liggen overal lij ken van burgers en de linksche troe pen hebben talrijke gijzelaars gemaakt. De verovering van Malaga is voor den opmarsch der rechtsche troepen, zoo meldt de zender verder, van het grootste belang, daar de kortste verbinding met Spaansch Marokko hiermede is hersteld. Van poli tiek standpunt bekeken, beteekent de ver overing voor de rechtschen een groot suc- ce- ^mdat hiermede de eenige Spaansche stad gevallen is, waarin de communisten de alleenheerschappij voerden. In alle an dere onder de macht der linksehen staan de steden, hebben n.l. de anarchisten de overmacht- De strijd bij Madrid. De strijd bij Madrid duurt voort. Beide partijen spreken van successen, zij het van regeertngswege van negatieven aard, n.l. het afslaan van aanvallen. Daarentegen meldt Sevilla: Nabij Madrid gaat. de verbetering van onze frontlinie voort. Wij hebben Cober- teras bezet en Espolon. De weg naar Valencia is thans afge sneden. De vijand heeft zware verliezen geleden. Ir den sector van Clempozuelos hebben wij ruim achthonderd dooden begraven. De Madrileensche verdedigingsraad heeft beslag gelegd op het zendstation en de couranten van de P.O.UU.M. (de Spaan sche Trosklstische partij), en beschuldigt deze ervan de wettige republikeinsche re geering, het Volksfront en diens waardige vertegenwoordigers en de leidende figuren bij de verdediging van de onoverwinnelijke hoofdstad aan te vallen. Dit is de eerste maal. dat disciplinaire maatregelen zijn genomen tegen leden van het Volksfront. Fransche handelsonderhandelingen met Franco. Het blad „Le Jour" meldt dat Fransche gedelegeerden vier Januari voldaan uit Burgos naar Frankrijk teruggereisd zijn. Zij waren echter verplicht geweest bij de handelsbesprekingen over de levering van pyriet goedkeuring te hechten aan een tweevoudige voorwaarde. Allereerst n.l. moesten zij er in toestemmen een bestel ling te doen van 40.000 ton Canarische to maten en vervolgens moesten zij zich ver binden het pyriet en de tomaten in goud te betalen. De doodslag op den Utrechtschen meubelmaker. Dader tot acht jaar veroordeeld. De Utrechtsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den drie en twintig jarigen chauffeur-monteur, die op 26 Januari terecht heeft gestaan wegens doodslag op den Utrechtschen meubelmaker, wiens lijk hij in het Merwe- dekanaal had geworjoen. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van acht jaar. De officier had vijftien Jaar gevangenis straf met ter beschikking stelling van de regeering geëlscht. OPEN WINKEL OP ZONDAG. Is geen toonkamer, beslist de Hooge Raad. De Hooge Raad heeft gisteren overeen komstig de conclusie van den advocaat- generaal mr. Wijnveldt, verworpen het cassatieberoep van J. A. P. G„ die wegens overtreding te Heerlen van art. 2 der Win kelsluitingswet door den kantonrechter is veroordeeld tot f. 6 boete, welk vonnis door de rechtbank te Maastricht was bevestigd. G. had zijn winkel op Zondag open gehou den. Zijn verdediging was, dat zijn winkel op dien dag alleen als toonkamer diende. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het kanton gerecht alhier terecht staan M. van H., slager te Sassenheim, voor het feit dat hij 23 K.G. gesmolten rundvet aanwezig heeft gehad, dat niet van het vereischte merk van de Crisiszuivelwet voorzien was. Ook had verdachte geen vergunning voor vet- smelten en bovendien had hij banderolles ln voorraad gehad die niet meer geldig waren. Verdachte verklaarde het vet ge smolten te hebben omdat het voorwaarde lijk goedgekeurd was: hij had het vet niet willen verkoopen. De kantonrechter wees verdachte er op, dat de zaak niet zóó onschuldig was als Onze Londensche correspondent schrijft: De terugkeer van den heer Von Ribben trop, den Duitschen gezant in Londen, na een ongewoon lange Kerstvacantie, heeft wat stof doen opwaaien. Een deel van de wetgevende vergadering en van de uitvoe rende macht heeft het niet op prijs kun nen stellen dat hij den Koning, bij het overhandigen van geloofsbrieven, den na- tionaal-socialistischen groet bracht. Dit gebaar was overigens wel in overeenstem ming met de opvatting die deze gezant van zijn taak heeft, een taak die zich vol gens die opvatting niet beperkt tot diplo- matieken arbeid maar die ook politieke werkzaamheid omvat. De vijanden hier van den gezant en hij heeft er heel wat beweren zelfs, dat hij veel meer partij- propagandist is dan diplomaat. Een Lon- dtnsch anti-Nazi-blad heeft nu ook be weerd dat Von Ribbentrop niet langer persona grata is. Dit berust uiteraard op een misverband. Het blad verwarde per soonlijke of redactioneele gevoelens met de officieele. Dit neemt echter niet weg, Jat hij als gezant wat ongewoon is en dat de ongewoonheid misschien eenige leden der Britsche regeering niet lief is. Maar üi dit tijdperk van uiterst omzichtige Brit sche bultenlandsche politiek behoeft niet te worden verwacht dat Engeland Hitier zcu grieven door hem te doen weten dat zijn vriend en vertrouwensman er als di plomatiek vertegenwoordiger niet langer gewild is. Het Nazi-saluut was geenszins alleen de oorzaak van het stof voornoemd Men vond het een wat verrassende samen loop van omstandigheden dat de Foreign Secretary met vacantie naar Zuid-Frank rijk ging toen Von Ribbentrop weer Engel- schen grond had betreden. Zij die licht ge neigd zijn de Britsche regeering van snood heid d.w.z. Nazi-sympathieën te ver denken leidden hieruit af dat Eden's va cantie een gedwongen vacantie was, dat de Foreign Secretary Von Ribbentrop ging ontloopen, op een wenk van nog hooger hand, opdat Lord Halifax die als Dulschgezind wordt gekenschetst de ko loniale kwestie met den gezant zou kun nen bespreken. Men ging zelfs verder door te verklaren dat even invloedrijke als duistere machten in en om Whitehall, door Von Ribbentrop bewogen, hun uiterste best deden Eden langzamerhand als Foreign Secretary onmogelijk te maken. Zulke stoutmoedige afleidingen zijn te verklaren uit de zucht van eenige Londensche dag bladen elkaar in de opzienbarende voor stelling van het beschikbare nieuws den loef a? te steken. Veel waarschijnlijker is dat Eden, die in het afgeloopen Jaar wei nig vacantie heeft gehad, een oogenblik van betrekkelijke rust in internationale zaken gunstig vond om alsnog deelachtig te worden wat hij aan ontspanning heeft gemist. De gansche wereld weet dat Von Ribbentrop naar Londen is teruggekeerd om de Duitsche kolonieën terug te vragen. Het is niet noodig dat dit verzoek en de argumenten, waarmede het zal worden gerechtvaardigd, door minister Eden in ontvangst genomen worden. De Britsche regeering die tot heden aan de wereld heeft doen weten dat de zaak niet bespro ken kan worden - kan het verzoek alleen voov kennisgeving aannemen Ze zal vroeg oi laat deel moeten nemen aan de oplos sing van de kwestie. Want het schijnt da: een oplossing noodig is voor handhaving van den vrede. En handhaving van den vrede is het hoofddoel van de Britsche politiek. De Duitsche koloniale eischen gaan En geland meer aan dan eenig ander kolo niaal land omdat het Britsche Rijk de groote meerderheid van de vroegere Duit sche koloniën onder mandaat bestuurt. De zaak wordt nu dringend want Hitier heeft zoo Juist doen weten dat hij de koloniale kwestie voortdurend en vanzelfsprekend naar voren zal brengen. Hij maakte tevens duidelijk dat de koloniale kwestie alleen bestond tusschen Duitschland en de mo gendheden die de vroegere Duitsche kolo nieën beheeren, dat zijn het Britsche Rijk, Frankrijk en België. De nieuwe Duitsch— Japansche vriendschap zal wel verhoeden oal Japan lastig gevallen zal worden om de onbeduidende eiiandies in den Grooten Oceaan. Men voelt in Engeland wel dat de zaak niet veel verder op de lange baan kan worden geschoven. Maar bij de poli tieke opvattingen die op het oogenblik overheerschen kan het Duitsche verzoek op geen inwilliging rekenen. En men kan ook niet voorzien dat in een niet te verre toekomst de politieke verhoudingen hier ten gunste van Duitschland zullen veran deren indien dit land in de economische en politieke toepassing van zijn Nationaal Socialistische leer niet verandert. Men heeft hier thans den merkwaardigen toe stand dat tegenover de Duitsche koloniale cischen de uitersten elkaar ontmoeten, hoe verbaasd zii ook over de ontmoeting als zoodanig zijn. De voor geen rede en recht vatbare imperialistische Die-hards die een voudig zeggen: „wij houden wat wij heb ben" zijn de bondgenooten geworden van Liberalen en Socialisten die geen oogen blik zouden overwegen hun stem te ge ven aan overdracht van Afrikaansch ge bied (het gaan. naar bekend, om Afri kaansch gebied) aan het Derde Rijk, zoo als zij dat hebben leeren kennen en veraf schuwen in zijn totalitaire tucht. Afge scheiden van de politieke partijen is er nog een openbare nfëening die zich ge tuige het Hoare-Laval-Dlan in dit land kan doen gelden. Er zijn echter geen symptomen die er op wijzen dat de Brit sche openbare meening de regeering zou willen dwingen gebied aan Duitschland af te staan. De heerschende stemming mag eerder doen vermoeden dat die openbare meening tfegen de regeering zou opstaan Indien ze gebiedsoverdracht zou voorstel len. Men is geneigd zich te beperken tot het ontleden en vernietigen van de Duit sche economische argumenten voor kolo niaal bezit Die argumenten zijn inder daad zwak Maar men vergeet, of wil er voor eigen gemoedsrust niet aan denken, dat het voor Duitschland vooral een poli tieke kwestie is, een zaak waarmee het nationaal aanzien is gemoeid. In dit land van uitersten treft men aan den eenen j kant de verstokte Imperialisten aan die voor zoover het Groot Brittannië betreft het bestaan van een koloniale kwestie niet willen erkennen en het Britsch Imperium in zijn luister en grootheid onaantastbaar achten, en aan den anderen kant die te verlichte geesten die wat futlristisch re deneeren dat er maar een oplossing van de kwestie mo"c'ifk is n). de opheffing van alle imperia en het plaatsen van koloniale gebieden onder Internationaal bestuur met wijd-open deuren voor den ondernemings zin van alle nationaliteit. verdachte voorstelde, daar de controleur van de Crisiszuivelwet de heer van Tiel de pakjes vet in de slaapkamer en in Jute zakken verstopt, had aangetroffen. Ook was nog een emmer gevonden waarin zich zeven en halve K.G. gesmolten vet bevond. Het vet was verpakt in pakjes van 1/2 en 1/5 K.G. Het O. M vond het feit ernstig en eischte dan ook f. 50 boete of 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het vet. Verdachte schrok van de hooge eisch en riep de clementie van den kantonrechter in. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f. 20 boete of 8 dagen hechtenis met verbeurdverklaring der 23 K.G. vet. C. V., loonslager en koopman te Voor schoten moest terecht staan omdat hij in zijn schuur die ook niet aan de eischen van de wet voldeed 45.5 K.G. paarden- vleesch heeft gehad, dat in bedorven toe stand verkeerde. De keurmeester had het vleesch in beslag genomen en naar het openbaar slachthuis te Lelden laten vervoeren, waar door dr. Stuurman, directeur van het O. S.. was af gekeurd. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan dat het rundvleesch was geweest en dat hij het voor varkensvoer gekocht had. Het O. M merkte in zijn requisitoir op dat dit een ernstige overtreding is. daar het ten strengste verboden Is zulk bedor ven vleesch in voorraad te hebben. Hij eischte dan ook f. 40 boete of 20 dagen hechtenis met vernietiging van het ln be slag genomen vleesch. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 25 boete of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het in beslag geno men vleesch. J. S.. chauffeur te Leiden moest terecht staan, omdat hij met zijn vrachtauto moedwillig den weg had versperd voor den autobusdienst LeldenHazerswoudeAl phen, waardoor deze dienst onnoodige ver traging kreeg Verdachte was niet verschenen en tegen hem werd verstek verleend. Als eerste ge tuige werd gehoord de chauffeur van de autobus de heer A. Erkelens. Deze ver klaarde dat verdachte moedwillig een vrachtauto geladen met melkbussen mid den op den Gelderwoudschen weg had ge plaatst, zoodat hij met de autobus niet kon oasseeren en geruimen tijd moest wachten. Dit had verdachte vijfmaal gedaan. Daar de autobussen op tijd moeten rij den en de weg breed genoeg is om twee auto's elkander te laten passeeren, had ge tuige verdachte op zijn onhebbelijke ma nier gewezen, maar verdachte had een dreigende houding aangenomen en hem gedreigd te zullen verdrinken. De heer P. Oppelaar, caféhouder uit Ha zerswoude, passagier van de autobus, ver klaarde dat verdachte moedwillig den weg versperd had, daar er ruimte voldoende is om een andere auto te laten passeeren. Ook had hij gehoord dat verdachte gezegd had, ik zal je verdrinken enz. Het O M wees er op dat zulk een han delwijze op den weg niet geduld kan wor den en eischte f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15 boete of 8 dagen hechtenis. HO 4GSCHE POLITIERECHTER. De steunverleening benadeeld. J. de G. uit Leiden vertelde, dat hij in een week f. 2.40 had verdiend, doch het bleek werkelijk f. 8.70 te zijn geweest. Wegens deze fraude har] hij zich te verantwoor den. De heer Pley, ambtenaar van de steunverleening, vertelde dat verdachte ook onjuiste manupulaties met loonbrief jes op ziin geweten heeft. De Officier van Justitie achtte het ge val van de loonbriefjes ernstig en vroeg 14 dagen gevangenisstraf. De Politierech ter legde twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar op. C. de C, uit Leiden was in de fout van vele andere gesteunden vervallen: hij ver zweeg een deel van zijn verdiensten, tot een bedrag van f. 30.— Dit gaf de ver dachte toe. Van het steunbedrag kon men er niet komen, en daarom moest verdach te wel eenig geld zien te verdienen. De Officier merkte op, dat, al kan men er van den steun niet komen, dan moet men toch eerlijk opgeven wat bijverdiend wordt. Waar dit niet gedaan was. vroeg de spr. twee weken gevangenisstraf. De Po litierechter vonniste tot twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, met 'n proef tijd van twee jaar. A. v. O. uit Woubrugge ontving in natura hulp van het R.K. Armbestuur. Daarvan had hij geen mededeelingen gedaan bij de steunverleening. De vraag was nu, of ver dachte dien vorm van steun had moeten opgeven. De gemeente-secretaris van Wou brugge zeide, als getuige gehoord, dat hij niet geloofde aan den opzet van verdachte om te verzwijgen: get. had vernomen dat genoemd Armbestuur gesuggereerd had had dat de uitdeeling niet opgegeven be hoefde te worden. Zoowel de armmees- ter de Jong. als de secr van het Armbe stuur ontkenden evenwel dit direct tot ver dachte te hebben gezegd Wel had laatst genoemde opgemerkt dat, indien het toch weer afgetrokken zou worden, het helpen geen zin zou hebben. Politierchter: „Dat is toch eigenlijk het zelfde als aandringen tot verzwijgen?" Deze kwestie moet overigens bij de ge meente of aan het Departement worden uitgemaakt. Thans was verdachte nog ver plicht de opgave te doen. De Officier hield rekening met de omstandigheden en vroe° een week gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Het von nis werd conform den eisch Diefstal van 36 gulden. Wegens diefstal van f. 36 had J de O uit Nieuwveen zich te verantwoorden. Bij de uitvoering van een werk had E uit Aalsmeer zijn jas onbeheerd gelaten, van welke gelegenheid verdachte misbruik had gemaakt. Verdachte bekende Ff Officier wees erop. dat verdachte reeds enkele malen voorwaardelijk is ver oordeeld, thans ondergaat hij een stral van twee maanden. De officier vroeg nu zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar De Politierechter wees op de laatste kans HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Noordwilk (Café de Zwaan)Carnavals feest. 3 uur nam. Pniël: Vragenavond dr. Riemens. 81/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Geref. Gem Remke. straat)Spr. ds. Lamain van Rotterdam, Woensdag. Stadszaal: 2e uitvoering van Brunhilde, 8 1/4 uur nam Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. Ai heer Schoonderbeek, 7'/; uur nam. Oegstgeest (W. de Zwljgerkerk): I.O.G.T. Spr. Fred Fry, 8 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Weefwerk- en plastiekten- toonstelling L.K.V. (tot 28 Februari): 18 4 uur, 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag Inenting teeen dlphterie, 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Escapade". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Champagnewals". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 unr. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Filmac lederen werkdag v. 126 uur n.m. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Vogelvrij". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. J „Irene maakt een slippertje", lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: J eugdvoorstelling. De apotheek Hooigracht 48 ls dag er nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter vas nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen vo» spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst d« ajsotheken wortd van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 8i en mej. J. Doedens, Wilheliminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. bij kiespijn zenuwpijn f A BAYER E J stilt en voorkomt 1 pijnen 6284 (Ingez. Med.) die nu gegeven zal worden, en vonniste conform den eisch. Na den voetbalwedstrijd, De ontmoeting tusschen de voetbalver- eenigingen „De Sportman" en „U.V.S." te Leiden, had een „ontmoeting" tusschen de spelers C. J. S. en J. H. tot gevolg, die thans berecht moest worden. Want S. had zijn sportmakker met de vuisten bewerkt. De „Sportman"-speler, het slachtoffer, vertelde dat vanwege een meeningsverschu over het spel, S. hem een vuistslag op het hoofd gaf. Daardoor had hij een lichte her senschudding bekomen. Er waren diverse toeschouwers als getuigen. Twee getuigen vertelden dat zij duidelijk S. zagen slaan. Twee andere getuigen betoogden evenwel dat door een botsing H. tegen den grond was geslagen. De verdachte sprak over een tackel" De Officier van Justitie vond het spel ln ieder geval unfair, en daarom vroeg hij f boete subs. 8 dagen hechtenis. De Politierechter vonniste conform den eisch. De volgende schepen zijn morgen rad'0- telegrafisch te bereiken via het kuststa- tion Scheveningen-Radio: Alchiba, Alcyone. Alphacca, Alpherat. Boschfontein, Chr. Huygens, Colombia, Cottica, Crijnssen, Hoogkerk, Jagersfontein, J P. Coen. Maasdam. Marnix van St. Aide* gonde. Meerkerk, Nijkerk. Poelau Laut, Randfontein, P-otterdam H.A.L., Slbajak Simon Bolivar. Slamat, Statendam Streef' kerk, Tajandoen Venezuela Zuiderkerk. Behalve bovengenoemde passagiersschep pen zijn de meeste Nederlandsche vraCj[* schepen eveneens via Scheveningen Raam te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door Radio* Holland. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6