Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 9 Februari 1937 Antwoord van B. en W. van Leiden op het Sectie-verslag De vijfde man De begrooting voor 1937 HELPT het lichaam bij het klimmen laren n. Bij „Gemeentewerken" werd weer een reeks klachten geuit over vervoer van ma terialen en enkele personeelsaangelegenhe den. B. en W. wijzen deze af. Wat de uitbreiding van het slachthuis betreft, na het gereed komen van het nieuwe varkensslachthuis en de beschik baarstelling van het nieuwe crediet ad f. 100.000. kan worden meegedeeld, dat sindsdien een groot deel van de rioleering Is vernieuwd en binnenkort de verande ring van de darm-wasscherij en het gezel- lenlokaal voltooid zal zijn. Voorts werd een begin gemaakt met het maken van nieuwe fundeeringen in de machinekamer, de ver nieuwing van den ouden luchtkoker en met het veranderen van het vroegere ge- zellenlokaal tot condensorlokaal, terwijl dit voorjaar de aanbesteding zal plaats hebben van de vernieuwing en uitbreiding van een groot deel van het hoofdgebouw. Voorts is reeds opdracht tot levering van het geheele koeltechnische gedeelte van den nieuwbouw verstrekt. Het Georganiseerd Overleg zal spoedig te behandelen krijgen het ontwerp tot re geling van den rechtstoestand van het personeel op arbeidsovereenkomst. Ook de regeling van den rechtstoestand van het politiepersoneel kan spoedig tegemoet wor den gezien. De normale kwesties van bevordering en aanstelling van tijdelijk personeel tot vast komen weer aan de orde, evenals de me dezeggenschap en dienstcommisises. Wij kunnen naar vorige begrootingen verwij zen. Verder zien wij bij het algemeen beleid oude twistvragen opduiken als identiteits kaarten voor raadsleden, optochten met muziek en banieren op Zondag, het plak ken bij verkiezingen, een centrale repara tie-inrichting voor auto's, de volksconcer ten. bevordering van agenten 2e klasse zonder diploma met aanteekening enz. De wenscheüjkheid van een textielschool zal nader onder de oogen worden gezien. manswoningen deden voor het plan Bou- welouwensteeg-Paradijssteeg de keus val len op die vereeniging. Een ontwerp-voorstel tot verlaging van de huren van een groot aantal met over heidssteun gebouwde woningen, is bij de Commissie van Fabricage aanhangig ge maakt. Openbaar Verkeer. Inderdaad zijn er gedeelten van de ge meente, die van een tram- of autobusver binding zijn verstoken. In aanmerking ne mende de ontwikkeling van het goedkoop taxi-verkeer te dezer stede, wil dit echter niet zeggen, dat die wijken elke verbin ding missgn. Zoolang een autobus-verbin ding van een bepaald gedeelte van de ge meente met het centrum, op zichzelf niet rendabel is, kan van een redelijke behoefte kwalijk sprake zijn. In het algemeen verdient het geen aan beveling vergunning te verleenen tot het in werking hebben van een autobuslijn, die geheel hetzelfde traject berijdt, als een bestaand openbaar vervoermiddel, b.v. de tram. Elke hanvraag moet op zichzelf worden beoordeeld; bij de beslissing dient er o.m. rekening mede te worden gehou den. welke gedeelten van de stad door het bestaande vervoermiddel niet, doch door het nieuwe wel worden bediend. Ingevolge die gedragslijn is dezer dagen, nadat gebleken was. dat met de directie van de tram geen aannemelijke regeling was te treffen, aan de N.V. Eltax met ingang van 1 Maart a.s. vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobus- ringlijn langs de route Station, Stations weg. Steenstraat, Prinsessekade. Kort Ra penburg, Breestraat, Korevaarstraat. Le vendaal, Plantage, Hooge Rijndijk, Burg- gravenlaan, Fruinlaafl. Cobetstraat, de Laat de Kanterstraat. Thorbeckestr., Zee manlaan. Koninglnnelaan, Heerenstr., W. Singel. Noordeinde, Kort Rapenburg, Prin sessekade, Steenstraat, Stationsweg, Sta tion, beurtelings in een van beide rich tingen. Deze lijn is dus als 't ware een uit breiding van den bestaanden autobus dienst van het Station naar de de Laat de Kanterstraat. Mocht de nieuwe lijn in den tijd van een jaar niet rendabel blijkerf, dan herleeft de bestaande dienst weder. Uit een oogpunt- van verkeer zou het zeer zeker aanbeveling verdienen, indien het parkeerterrein aan de Steenstraat voor de intercommunale autobuslijnen, welke thans op het Stationsplein standplaats hebben, met uitzondering van den dienst LeidenWarmond, werd aangewezen als eindpunt. De eindpunten van intercommu nale autobuslijnen worden echter door Ge deputeerde Staten aangewezen; bij de ge meente berust in deze niet de beslissing. Zoolang de eindpunten nog op het Sta tionsplein zijn bepaald, verdient het geen aanbeveling voor die autobuslijnen een halte te scheppen op het parkeerterrein aan de Steenstraat, aangezien dit veel hinder zou opleveren voor het overige ver keer, ook wanneer langs de Binnenvest gracht werd gereden. Bovendien kan op dagen, waarop veemarkt wordt gehouden, niet langs de Binnenvestgracht worden gereden. Volkshuisvesting. Inzake de Volkshuisvesting zijn in hoofd zaak dezelfde opmerkingen gemaakt van vorige jaren; de klacht over traagheid in woningbouw voor arbeiders, op de opne ming van een bewoner in het bestuur der Gemeentelijke Woninginrichting enz. B. en W. zeggen nog in deze materie: Nu het saneeringsplan Bouwelouwen- steeg-Paradijssteeg zoover is gevorderd, dat met den nieuwbouw een aanvang is gemaakt, kan een tweede saneeringsplan onder oogen worden gezien. Zooals B. en W. reeds meermalen opmerkten, veroor looft de financieele toestand slechts een zeer geleidelijke uitvoering van dergelijke werken. Een voor-ontwerp inzake het bouwblok, begrensd door de Geeregracht- Levendaal-Kraaierstraat-4e Binnenvest gracht bereikte dezer dagen het College, terwijl een ontwerp voor het complex We verstraat-looierstraat in bewerking is. Voor den bouw en de exploitatie van de woningen in een gesaneerde stadswijk be hoort die vereeniging, welke daarvoor het meest geschikt is, eventueel de gemeente lijke woningstichting, in aanmerking te komen. Aard en werkwijze van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werk- Onderwijs. Met betrekking tot een z.g.n, schooipar- lement deelen B. en W. mede. dat de door den Wethouder van Onderwijs uit de hoof den van de openbare lagere scholen te dier zake ingesteld Commissie tot de conclusie is gekomen, dat een permanent, geregle menteerd en zelfstandig werkend school- parlement funest moet worden geacht voor cien geest en de sfeer, de 'in dezen tijd zoo broodnoodige doelbewuste samenwerking in de Leidsche openbare school. In de daar op door den Wethouder met de hoofden der openbare lagere scholen gehouden bij eenkomst werd het rapport dier Commis sie zonder beraadslaging en zonder hoof delijke stemming aanvaard. De werkloosheid. Het vraagstuk van de werkverruiming heeft, het behoeft nauwelijks te worden herhaald, de voortdurende aandacht van B. en W. De mogelijkheden echter zijn, dit be hoeft eveneens nauwelijks te worden her haald, zoowel technisch als financieel, niet onbegrensd. Overigens meenen B. en W. dat Leiden, wat betreft het tempo, waar in de uitvoering van openbare werken in deze gemeente plaats heeft, den toets der vergelijking met andere gemeenten zeer wel kan doorstaan. Uit de volgende lijsten van in uitvoering en in voorbereiding zijn de werken blijkt zulks ten duidelijkste. THANS IN UITVOERING ZIJNDE WERKEN. Wijzigen aarmwasscherij en rioleering Openbaar Slachthuis. Tezamen met de nog uit te voeren werken f. 276.500.— Verbetering Haarlemmerweg en het leggen van een stamriool tusschen de Musschenbroekstr. en grens stadsbebouwing 48.000. Verlaging en verbreeding Nek- sluisbrug, Stamriool Witte Sin gel en aanbrengen gesloten wegdek 103.000. Vernieuwing Rijnbrug 60.000. Bouw Gymnasium 216.000. Verbetering gedeelte Haagweg en verbreeding Haagbrug en Wittepoortsbrug 105.700. Vr. D, D. C. v. d. H. tc H. schrijft Kalzan heb ik i'rlj ge regeld gebruikt, omdat ifc voelde soms zeer moe tc zfjn. door plotselinge overstelpende bezig heden. Ik geloof niet tc veel tc zeggen, dat ik langzamerhand, on danks herhaling van drukte, begon tc be merken. minder ver moeid tc zijn dan voor heen deze toestand blljlic me nn gestabili seerd." HET CALCIUM NATRIUM VOLD5I-.L 6282 (Ingez. Med.) Totaal f. 809.200.- Bovendien is met den bouw van 101 ar beiderswoningen tusschen de Van d. Werf- straat en de Oude Vest (saneeringsplanl, waarvoor aan de Vereeniging tot Bevor dering van den Bouw van Werkmanswo ningen een voorschot van f. 224.400.is verleend, onlangs een aanvang gemaakt. Ten slotte zal de bouw van het nieuwe stadhuis met inbegrip van de restauratie van den ouden gevel in 1937 groote uitga ven medebrengen. IN VOORBEREIDING ZIJNDE WERKEN. Werken waartoe reeds is besloten. Verbreeding Haagweg (ventweg c.a.i tus schen km. 15236 en 16232 f. 42.400.— idem (gedeelte tusschen km 16232 en Spoorhavenbrug) 3.100.— Straataanleg Saneeringsplan Bouwelouwensteeg 20.000. id. Lorentzkade IGem. Eigen dom) 4.400. Bergplaats voor brandweerauto overweg Rijnsburgerweg 900. Kippenbrug 6.500.— Rioolwaterzuiveringsinrichting. 181.000. Totaal f. 261.300.— Overige werken. Verbouwing school Paul Kru- gerstraat f. 6.500.— Overkluiz. Gangetje (Nutrix) 24.000.— Verbreeding ged. Wlttesingel (met aanleg ged. Stamriool).. 60.000. idem ged. Morschsingel 26.000.— Verkeersweg met bruggen bij Katoenfabriek 78.000.— Verbouwing Zweminrichting De Zijl 17.000.— Inrichten van een nieuw mili tair oefenterrein 54.000. Wijzigen van de Trekvaart- brug 50.000. Aansluiting Rijnsburgerweg e.o. aan centrale rioleering 50.000.— Nieuwe rioleering terrein Rhijngeest 5.300. Totaal f. 370.800- In voorbereiding zijnde werken totaal f 632.100.—*) Teneinde de werkverruiming te bevor deren door particulieren op te wekken werkzaamheden te doen uitvoeren, wordt de samenstelling van een commissie (z.g. Meer-werk-commissie of Welvaartscom missie) voorbereid. Ook de bestudeering van het denkbeeld inzake het verleenen van voorschotten ten behoeve van het doen uitvoeren van onderhoudswerken door par ticulieren. zal binnen den kring der werk zaamheden van de commissie vallen Wat de uit verkeersoogpunt aanbevolen werken betreft, diene het volgende Behalve de ln deze lijst vermelde werken, zullen gelijk vanzelf spreekt, nog tel van werken In den loop van het Jaar ln voorbereiding reep. In uitvoering worden genomen, afgezien van plan nen. die nog ln bewerking zijn. zooals de aanee- rlngsplannen met nieuwbouw voor de Stadsge deelten Geeregracht-Levendaal-Kraalerstraat-4de Binnenvestgracht en Weverstraat-Looierstraat, ter wijl ook herinnerd wordt aan den bouw van het Sportfondsenbad. Ie. het College acht den aanleg van een verkeersweg van de Korevaarstraat naar de Marnixstraat geenszins urgent, terwijl niet uit het oog moet worden verloren.dat het hier geen eigenlijk werkobject betreft, aangezien zeer groote bedragen reeds ge vorderd zouden worden voor aankoop van de ten behoeve van straataanleg benoo- digde panden. 2e. ten aanzien van de demping van de Langegracht met bijkomende werken moe ten B. en W. het reeds eerder ingenomen standpunt handhaven, dat uitvoering van dit werk uit verkeersoogpunt niet voldoen de nuttig effect zal afwerpen, zoolang de nog pas kort geleden nieuw ingerichte vee markt op de huidige plaats wordt gehand haafd. en zoolang het voormalige school gebouw aan de Mare, aan de inrichting waarvan nog onlangs voor een nuttige be stemming vrij belangrijke kasten werden besteed, niet voor afbraak in aanmerking komt. Vernieuwing van de Schrijversbrag zal eerlang in voorbereiding worden genomen. Vernieuwing van de Haarlemmertrekvaart brug wordt reeds voorbereid. De juiste plaats van een brug over de Haarlemmertrekvaart tegenover de Mus- schenbroekstraat kan nog niet worden vastgesteld, aangezien het uitbreidings plan voor het tusschen de spoorbaan Lei- den-Haarlem. den Maredijk en de Maris- laan gelegen terrein (Schuttersveld) nog niet is goedgekeurd. Overigens achten B. en W. dezen brug- bouw niet urgent. Een plan tot verbreeding van den Wit- tesingel tusschen Witte Rozenstraat en Noordeindsplein met aanleg van het noo- dige gedeelte Stamriool is in voorberei ding. Verbreeding en verlaging van de Jan van Goyenbrug achten B. ên W. voorals nog niet noodig. Gezien het resultaat, dat het voorstel dd. 22 November 1935 inzake de demping van het gedeelte Levendaal tusschen de Korevaarstraat en het Steenschuur heeft opgeleverd, ligt het niet in het. voorne men van B. en W. binnenkort opnieuw met dit voorstel te komen. De aanleg van de Centrale Rioleering wordt regelmatig voortgezert. Binnenkort komt de aansluiting van de wijk Rijns burgerweg (met het Nieuw Academisch Ziekenhuis) aan de orde. Overigens ismen ten deze voorloopig nog aan een zekere grens gebonden, aangezien het Hoogheem raadschap van Rijnland niet onbeperkt vergunning voor het aansluiten van stads wijken op de Centrale Rioleering wenseht te geven, alvorens vaststaat, dat de uit breiding van de rioolwaterzuiveringsinrich ting aan de Slaaghsloot. van welke inrich ting de eerste aanleg dezer dagen zal worden aanbesteed, hiermede gelijken tred zal houden. In het belang van een juiste werking van de te maken inrichting mag deze bo vendien niet worden overbelast en moet hiermede dus bij het tempo inzake het aansluiten van stadswijken op de centrale rioleering rekening worden gehouden. Hoewel de gemeente dus vele werken, en daaronder zeer belangrijke, in uitvoering of in voorbereiding heeft het cijfer in totaal bedraagt circa f. 2 millioen is de invloed van een en ander op den stand van de werkloosheid in vele gevallen toch betrekkelijk gering. Het best realiseert men zich de bescheiden beteekenis van een zelfs belangrijk werk ten opzichte van den omvang der werkloosheid, indien men de kosten vergelijkt met het aantal men- schen. dat te werk kan worden gesteld. Zoo kostten de demping van 't Levendaal en de straataanleg Marien Poelstraat te zamen plm. f. 200.000, terwijl maar gemid deld 75 werkloozen gedurende 34 weken werkzaam waren, bij een aantal ingeschre ven werkzoekenden van 4000 tot 4600. Het graven van een kanaal onder Was senaar voor de Leidsche Duinwater Maat schappij in werkverschaffing, kwam in derdaad voor uitvoering als nol-maal werk in aanmerking. Bij uitvoering als normaal werk zou het werk echter voornamelijk met machines zijn verricht en zouden slechts enkele ar beiders, zeer waarschijnlijk geen Leide- naars. te werk zijn geèteld. Teneinde zooveel mogelijk werkloozen uit deze gemeente eenigen tijd werk en meerder inkomen te verschaffen, is met medewerking van de Leidsche Duinwater Maatschappij het werk geheel in handen arbeid als Werkverschaffing uitgevoerd, waardoor 368 werkloozen elk gedurende plm. 60 dagen tewerk konden worden ge steld en een gemiddeld dagloon van f. 363, of een weekloon van f. 21.78, konden ver dienen. Door J. P. BALJÉ. Met van vreugde stralende oogen hieven ze het wijnglas omhoog en ze stootten aan. „Op ons welslagen, jongens", zei Wim Verheyen. „we hebben het wèl verdiend. Oef die zware repetities en dat ellendige eindexamen. De zenuwen zitten me nog in m'n buik. Maar enfin, we zijn er dan toch alle vijf gekomen!" „Hé, Wim. dat heb je mooi gezegd", spotte Jan Klarenbeek. „Jij speecht prach tig, je komt nog eens in de Tweede Kamer" Dolf van Duren liet het. electrisch licht in zijn gouden wijntje schijnen, en hij keek er droomerig naar, toen hij zei: „Wie weet, w aar we nog eens allemaal terechtkomen, jongens, wie weet, wat we bereiken, of hoe we zullen mislukken. On zen heelen H.B.S.-tijd door zijn we trouwe vrienden geweest, we hebben samen ge voetbald. samen gezwommen, samen ge danst en ook wel eens een keertje ge vochten. Maar nu gaan we uit elkaar. Want hier in dit kleine nest zullen we wel niet blijven hangen. Ik trek tenminste naar Indië. Volgende maand gaat de boot" „Sjonge", schrok Kees Zwart, „ga je er al zoo vlug van door, Dolf? Ik neem eerst een maandje of drie vacantie". „En dan", vroeg Gerrit Meinderts, „wat ga je dan doen?" „In de zaak bij m'n vader". „Ik trek naar Amsterdam", vertelde Jan Klarenbeek, ,,'k kan bij een bank komen". De twee anderen wisten het nog niet. Ze hadden er nog geen werk van gemaakt, zoo vlak na hun examen. „Zoo zie je. jongens", mediteerde Dolf van Duren weer, „we zullen wel naar alle windstreken verdwijnen. En nu had ik een voorstel. Natuurlijk, we blijven elkaar schrijven, dat gaat goed, één, twee, mis schien drie jaar. Dan houdt het op. En ik zou het jammer vinden, als we nooit meer wat van elkaar vernamen. Je hebt het wel eens noodig, je oude kennissen terug te zien. herinneringen op te halen aan onzen schooltijd, en aan onze vriendschap. Nu heb ik wel eens gelezen, dat lui een af spraak maakten, om na zooveel jaar op een bepaalde plaats terug te komen. Dat v/ou ik jullie nu ook voorstellen. Bijvoor beeld vandaag over vijftien jaar precies en ill dit zelfde café. Is iemand verhinderd, dan stuurt hij op dien dag een berichtje, maar als het ook maar eenigszins moge lijk is, maakt hij zich vrij. en komt hij op deze plaats. Voelen jullie daar wat voor? Dan kunnen v/e eens zien, wat er van ons gekomen is. Of we geslaagd zijnof mislukt. En wie weet, misschien kunnen we elkaa- helpen!" „Ik doe mee", verklaarde Jan Klaren beek. „ik vind het een sympathiek plan", „Daar drinken we nog een glas op jon gens". stelde Gerrit Meinderts voor, „want we zijn het er natuurlijk allemaal mee eens". „Goed", zei Dolf „dat is dus afgesproken" Plechtig hief hij het volle glas omhoog. „Dan zweren wij bij dit edele druivennat, vandaag over vijftien jaar op deze plaats terug te komen, en niets of niemand, zelfs geen Xantippe van een echtgenoote zal ons kunnen weerhouden!" „Wij zweren!" zeiden ze alle vijf. En toen klokte de wijn door hun keelgat. Vijftien jaar waren verloopen. Het was gegaan, zooals Dolf van Duren voorspeld had. Een paar jaar hadden ze elkaar ge schreven, toen was de correspondentie doos I gebloed. Nu stond hij voor het oude café, waarl ze vijftien jaar geleden gezworen hadden I op dezen dag terug te komen. En hij wajl benieuwd, hoeveel cr hun woord zoudenI houden. Gek, dat hij bij het binnenstap. I I>en zoo'n weemoedig gevoel over zich kreeg I Vijftien jaar was hij hier niet geweest, eitl er was bijna niets veranderd i n dit suffe F droomerige stadje. Hij keek eens rond irl| het lokaal, en nam plaats in een hoekje. I En nauwelijks zat hij er een kwartiertje I of Gerrit Meinderts stapte binnen. Waar-1 achtig, dat was Gerrit, wat ouder gewor-1 den. maar nog altijd dezelfde. Hun begroe. I ling was uitbundig en ze vertelden elkaar I honderduit. Zoodat ze nauwelijks merklenl dat ook Jan Klarenbeek bij hun tafeltje I stond. „Toch een verduiveld aardig Idee van je I geweest, Dolf!" prees Jan, toen ze al aaal hun derde glas bezig waren, „het doet me I echt goed. weer eens over den goeleaI ouwen tijd te praten". Dolf van Duren keek op z'n horloge, „ill bij tienen", zei hij, „en Wim en Kees zijn I er nog niet. Jammer, zouden die vergeten I hebben Een mager mannetje trad haastig heil café binnen, keek schichtig rond, dan vloog I er een vluchtig lachje om zijn mond, uil hij schoot op het tafeltje toe. .Hallo, jongens", zei hij gehaast, „ikI blijf maar een oogenblikje, hoor, maar eenl oogenblikje. M'n vrouw zit alleen thuis met de kleine". De drie anderen lachten daverend, „Geen gezwam. Kees, je bent drie glaas jes achter, die haal je eerst in, en dan heb I Je moed genoeg, om zelfs de grootmoederI van den duivel te weerstaan. Dan durf je I wel wat langer blijven". Kees Zwart lachte witjes, maar hij liet I zich den wijn goed smaken. „Lang niet gel dronken, jongens", bekende hij, „ik heb I een beste vrouw, daar niet van, maar te| is van de Blauwe Knoop". Ze vertelden elkaar van hun leven, hoe I het hun gegaan was, maar telkens weerl keek Dolf van Duren op zijn horloge. I „Waar blijft Wim" peinsde hij, „onal vijfde man Hij v/as altijd een kerel van I zijn woord, hij zou beslist niet verzuimd! hebben te komen. Eén van jullie wel eern iets van hem gehoord?" Gerrit knikte. „Een beetje aan lager va! I geraakt" zei hij zacht, „en niet zoo erg gelukkig geweest. Hij heeft gevaren nadat I hij het aan den wal niet meer kon bolwer-1 ken, maar ik heb nu al in een jaar of rij! niets van hem gehoord". „Jammer!" zuchtte Dolf van Duren, ill mocht Wim wel, hij was een eerlijke, I ronde jongen. Enfin, niets aan te dom I misschien is de stakker verdronken". I Nog lang bleven ze bij elkaar, de oude I vrienden, maar Wim kwam niet opdagcl En het was pas tegen sluitingsuur, dat of vroolijk troepje van vier man, een beul wankel, een beetje erg luidruchtig, bf.1 café verliet, elkaar bezwerend, dat ze K« I Zwart, die plotseling weer een aanval ra I angst had gekregen, niet ln den steek zou-1 den laten. r Aan het verlaten tafeltje stond de keil-1 ner. en hij ruimde de glazen op. Zijn vroef-1 oud gezicht stond strak, en er trilde leb om zijn mond. „Wim Verheyen heeft wèl zijn woord ge-1 houden", mompelde hij ln zichzelf, „al kot hij het niet over zich verkrijgen, zich km-1 baar te maken, toen jullie hem niet her kenden". Wim Verheyen had zijn woord gehou-1 den. Hij was de kellnerde vijfde man en ze hadden hem niet herkend! Vanwege de Regeering zal een onder zoek worden ingesteld naar den gezond heids- en budgetairen toestand in de ge zinnen der werkloozen. Dit onderzoek zal zich over een aantal gemeenten uitstrek ken. Ook Leiden zal in dat onderzoek wor den betrokken. De medewerking van de gemeente is reeds gevraagd, zoodat ver wacht mag worden, dat dit onderzoek spoedig zal plaats hebben. Omtrent den omvang van het onderzoek zullen B. en W. zoodra mogelijk nadere mededeelingen doen. VOOR WOENSDAG 10 FEBRUARI. Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzending 10.0010.20: voorm. en 7.308.00; VPRO 8.00: Gr.pl. 9.30: Kookpraatje 10.00: Morgenwijding 10.20: Gr.pl. en literaire causerie 11.30; Voor de werk loozen 12.00: Gr.pl. 12.45: Orgelspel 1.151.45: Gr.pl. 2.00: Viool, piano en Gr.pl. 2.30: Voor de vrouw 3.00; Voor de hinderen 5.30: VARA-Salon-orkest en Gr.pl 7 00: Vocaal concert 7.30: Lezing „Christelijk Humanisme" 8.00: Hcrh S.O.S.-Berichten 8.03: Berichten A.N.P.. Vara-Varin 8.15: Residentie-or kest en solist 9.15: Radiotooneel 10.00: Berichten A.N.P. 10.05: De Ramblers 10.30: Sfjortreportage 10.4512.00; Gr.- platen. Hilversum II, 301 M. NCRV-Uitzen- öing 6.30—7.00: Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00: Schriftlezing, medi tatie. gewijde muziek (Gr.pl.) 8.309.30: Gr.pl. 10.30: Morgendienst 11.00; Har moniumspel en zang 12.00: Berichten 12.15: Gr.pl. 12.30: Concert door kwintet - 2.00: Gr.pl. 2.30; Voor jeug dige postzegelverzamelaars 3.003,45: Pianorecital 4.00: Zang en piano 5.00: Kinderuur 6.00: Landbouwhalfuur 0.30; Causerie over het Binnenaanvarings- reglement en Stoommachines 7.00: Be richten 7.15: Causerie: De Jurist als Ambtenaar 7.45: Reportage 8.00: Be richten A.N.P. 8.15; NCRV-orkest 9.00: Causerie „Christelijke muziek" 9.30: Vervolg concert 10.00: Berichten A. N. P 10.05: Schaakles 10.20: Vervolg concert 11.00—11.30: Gr.pl. Hierna Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.35—11.50: Gr.pl. 12.05: BBC-Welsch orkest 12.50; Gr.pl. 1.20—2.20' Bir- minghamsch Hippodrome orkest 3.10: Het Northern Ireland Fanfare-orkest. 3.50: Pianorecital 4.20: Vesper 5.10: Het, John MacArthur-kwintet 5 35- BBC-Dansorkest 6.20- Berichten 0 40 Fransche causerie 7.00: Peter Yorke's orkest en solisten 7.35: BBC-Theater- orket, -Revuekoor en solisten 8 35: BBC Symphonie-orkest, Philh. koor en soïisten 9.25. Berichten 9.45: Vervolg concert 7rA°-4lh,H\,;Bridgewater Harpkwintet - Ellly Merr'n en zijn Band 11.50— lz.20: Dansmuziek (Gr.pl.) Radio-Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 11.20: Symphonieconcert U£1 Zang 1.50; Vervolg concert 2.50: Or-1 kestconcert 4.50: Zang 5.05: Piano-1 recital 5.50: Gr.pl. 6.05: Zang - 8.201 Zang en harp 9.05: „Fragonard", ope-l rettc. Keulen, 456 M. 5.50; Accord.onorkeit I en Mandolinekwintet 7.50: Militair or- kest 11.20: SA-orkest 12.35: Omroep orkest 4.50: Viool en piano 5.40: Gr -1 pl. 7.35: Toespraak tot de Duitsche jeugd I 8.05: Omroeporkest 9.5011.20: Om- roepkleinorkest Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: M; Gr.pl. 12.50; Omroepdansorkest 13 Kleinorkest 1.502.20 en 6.20: Gr.pl. I 7.20Viool en piano 8 20: Kleinorkest I 8.30: Radiotooneel 9.35; Omroepsyn'.-1 phonieorkest 10.3011.20: Omroepdans- orkest* 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Kleinor kest 1.30: Omroepdansorkest 1-5®-* 2.20: Gr.pl. 5.25 R. de Kers's dansorkeu 6.35: Pianorecital 6.55: Zang 8®: I Omroepsymphonieorkest 9.20: Poesjkin- herdenklng 10.4511.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7,30: S3- listenconcert 8.05: Toespraak tot (- Duitsche jeugd 8.35; Militair concert - 9.20: Berichten 9.50: Het Stamitz-ka- merorkest. 10.05: Weerbericht 10.20- 11.20: Willi Glahe's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE, Voor Woensdag 10 Februari. Ie programma: lederen dag van 8-!- uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 8 uur: KRO, NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Keulen of divencn 9.50: Deutschlandsender of diversen - 11 05: Londen Reg, 11.20: R. Danmark- 12.20: Brussel VI 14 20: Gram.mi)*- G.R.D. 14 50: Parijs Radio 16.20: WJ; den Reg. 17 05: Parijs Radio Brussel Fr. 17.40' Keulen 19 05: wa den Reg. 19 20Beromiinster "J®' 20.05: Keulen 21 20: Motala of diver:™ 22.20: Berlijn of diversen 23.20. Danmark. 4e programma: 8 00: Brussel Vl Grammuz. G.R.D. 10.35: Droit*»» 11.50: Londen Reg. 12 50: DroitwfcjJ 14.25: Londen Reg. 15.20: Droitvricn - 18.20: diversen 19.00: Droitwich Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10