IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 8 Februari 1937 SCHEEPSVERBINDINGEN WEERBERICHT. Stadsnieuws Buitenland De strijd om Madrid. RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BEURSOVERZICHT LUCHTVAART IN/T IN LETTEREN VRAGENRUBRIEK ON7F TFTEFOONNUMMERS- MARKT BERICHTEN^^J Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 745. binn'enlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste barometerstand 759,2 te Saerna. Laagste arometerstand 737,2 te Holy- :»d. Verwachting tot den avond van 9 Febr.: Heest matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke Ind. Betrokken tot zwaar bewolkt. In het loorden en Oosten tijdelijk sneeuw. In het uiden en Westen regen. Wellicht natte teeuw. Temperatuur om het vriespunt ln Kt Noordoosten. In het Zuidwesten kouder. vruchten gretig verzamelde en er daarbij geen acht op sloeg of ze soms al eens „ge kneusd" uit den strijd te voorschijn kwa men. Totdat na herhaalde vergeefsche aan maningen de politie zoowel aan de schrlk- als aan de vreugde-gevoelens een einde maakte en de kist met de resteerende zuid vruchten voorloopig in beslag nam. Het bombardement werd daarna voortge zet met serpentines, maar dat was lang zoo leuk niet Zevenklappers en alarmpistolen vormden de weinig welluidende muzikale begeleiding. Voortgetrokken door een sleepbootje voer de zonderlinge stoet van poolreizigers, zee zoovers. middeleeuwsche ridders. Indianen en cowboys langs de reeds vermelde route naar „Den Burcht", waar de prijsuitreiking plaats vond. Aan belangstelling ontbrak het onder weg allerminst! Hedenmiddag omstreeks kwart voor drie waren werklieden bezig met het ver wijderen van een ijzeren leuning van de Wittepoortsbrug, welke zooals men weet. evenals de Haagbrug. aanmerkelijk wordt verbreed. Het bewuste stuk ijzer hing in een takel, welke was opgesteld op een open vrachtauto. Op een gegeven oogenblik liet het ijzeren gewicht los van zijn hechtsels, waardoor de takel werd overbelast en de auto kantelde Gelukkig bleet het voertuig nog juist op het brugdek liggen, terwijl i twee arbeiders nog net kans zagen op zij t springen buitenlandsch weerbericht. (edegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. De opklaring van Zaterdag met snel stij- mden luchtdruk werd Zondag weer spoe- js gevolgd door daling van den luchtdruk net toenemende bewolking en krimpen van ei wind. In den avond begon het te regenen met bhet Zuiden en midden van ons land stij ve van temperatuur. In Duitschland en het Oostzee-gebled urnen de stormachtige Westelijke winden literen in den loop van den dag at en italden ln den nacht eveneens tot Zuid- lOost, Over Scandinavië kwam een gebied w hoogen luchtdruk tot ontwikkeling met strenge vorst. Over de Bothnlsche Golf n Finland stormt het nog uit Noord en er Bidt arctische koude naar Europa ge rapporteerd. Het vorstgebied ln het Noorden breidt zich ar het Zuiden en Westen uit en bereikte ger de Duitsche kusten der Oostzee. Van [eland naar West-Duitschland komen op 'en afstand groote temperatuurver- llen voor en ligt een gebied van betrok- weer met mist en regen. In Zuid-Enge len Noord-Frankrijk viel zware regen. Het is te verwachten, dat dit gebied zich Liaam verder naar het Zuidoosten zal teidep en vervolgens naar het Zuiden 'rekken. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: Z, wind; 10 gr. c.; regen, lenden: Z.O. wind; 9 gr. c.; regen. .■Berlijn: O. wind: 0 gr. c.; nevel. Genua: N. wind; 7 gr. C.: Zw. bew. LUCHTTEMPERATUUR. Suur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.). !2 uur 'smldd.; 7 gr ,C. (44 gr. F.). 3 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.). el r—JOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Vjn. te 1 u. 31 m.; nam. te 13 u. 44 m. ucht op voor fietsers e.a. I Maandag: 5.30 nam. tot 6.59 voorm. maans- op- en ondergang. 'Febr.: op 5 u. 41; onder 13 u. 56. eerste leidsche hulpbank. In de vergadering van aandeelhouders r" Eerste Leidsche Hulpbank n.V., gehou- op 5 Februari j,l. is ln de plaats van *n heer J. Oppelaar. die om gezondiieids- /benen bedankte als commissaris, benoemd I «eer J. c. van Eek, notaris, alhier. be dies natalis der leidsche hoogeschool. De vaarjool. Behalve aan den bescheiden vlaggentooi 4e drukte op het Rapenburg voor den «vang en na afloop van de rectorale rede r Universiteitsgebouw, zijn er eigenlijk !en de rij- of vaarjool der eerstejaars- 5 van het Leidsche Studentencorps des ™ags en ,jen fakkeloptocht met sere- lln» i® de av°h4uren, waarop de 8ste Fe- LJ1 voor den Leidenaar-nlet-academicus onderscheidt van andere dagen. kWu Jroote belangstelling van het pu- uJj hedenmiddag omstreeks half drie <»i„ Apothekersdijk de afvaart der l'zu mers aan de vaarjool plaats. :[hJ,,waren verdeeld over een drietal open I'ottM n en maakten in hun velerlei cos- l»«„i een kleurlgen, maar, zooals steeds, I ™«8 ordelijken indruk!! 1 C'stLcos'umes waren alle geleverd door 't I «Woonhuis Erato. Uï Waasorkest kwam de feestvreugde I ywhoogen. ltfM» °,mstandigheid, dat diverse omwo- IWmui diegenooten van hun belangstel- 1 tiim, ?avar> door hun hoofd buiten het I «talm 5tcken' ontketende een hevig bom- kriiTent mct sinaasappelen, tot grooten «j van de respectievelijke hospes en CS va tóL wier ru'ten ernstig in gevaar lèff1' doch 10,1 dlto vreugde van de straatjeugd, die de neerploffende Successen der rechtschen. Een speciale correspondent meldt: de rechtschen hebben hun opmarsch voortge zet in den driehoek die gevormd wordt door den weg van Toledo naar Madrid en dien naar Valencia. Gisteren hebben de troepen der rechtschen de Jarama bereikt, welker rechteroever thans geheel door de recht schen bezet is. De regeerlngstroepen heb ben de Arganda-brug bij de samenvloeiing van de Manzanares en de Jarama ln de lucht laten vliegen. Deze stelling licht in ieder geval onder het vuur der rechtsche kanonnen. Het geheeie gebied tusschen den weg van Toledo, den benedenloop van de Manzanares en den rechteroever van de Jaram tusschen Aranjuez en den weg naar Valencia wordt thans gecontroleerd door het leger van general Mola. De regen, die den geheelen dag aanhield belemmerde in het Madrileensche strijdgebied de krijgsver richtingen. Terwijl de regeerlngstroepen eergisteren iederen rechtstreekschen strijd ontweken, boden zij gisteren feilen tegen stand. Groote bedragen voor Franco. Uit San Sebastian wordt door de Vox de Eepana gemeld, dat graaf Romanones voor een bedrag van dertig millioen heeft inge schreven op de nationale steunlijst voor de regeering-Franco. De markies de Fontalba heeft een bedrag van 25 millioen pesetas geschonken. de overstrooming in amerika. In het overstroomde of door het water bedreigde gebied in de Ver. Staten heerscht nieuwe ongerustheid naar aanleiding van de weerberichten, die regen en stijging van temperatuur voorspellen. Te Cairo is het water nauwelijks gedaald en men vreest, dat de Mississippi weer zal stijgen, wanneer het water van den bovenloop dè stad be reikt zal hebben. Stroomafwaarts van de stad worden de dijken dag en nacht be waakt door 120.000 mannen, die de zwakke plaatsen onmiddellijk versterken. Vrouwen en kinderen mogen niet naar Cairo terug- keeren. Op den eenlgen weg, waarlangs de stad thans bereikbaar is, wordt gepatrouil leerd. In Zuid-Californië zijn drie menschen, die werkzaam waren bij een filmonderneming te Los Angeles, verdronken. ernstig ongeval na een carnavalsfeest. Een auto. te Keulen, waarin acht van een carnavalsfeest terugkeerende men schen hadden plaats genomen, is in den Rijn gereden. Vier inzittenden, drie meisjes en een man, zijn verdronken. haagsch gerechtshof. Bata contra de Schoen. In hooger beroep van een kort geding heeft het Haazsche gerechtshof arrest ge wezen ln een procedure, aanhangig ge maakt door de N.V. Lederfabriek te Best contra den Nederlandschen bond van schoenmakerspatroons en schoenwinkeliers- vereenlelngen en tegen de heeren Frans Hessels. hoofdredacteur en J A Melhado. redacteur van het vakblad „de Schoen", op grond, dat in dit vakblad artikelen of uit latingen voorkwamen welke Bata voor haar beleedigend. althans lasterlijk achtte. In eerste Instantie heeft de president der Haagsche rechtbank den eisch tot verbod van die artikelen afgewezen. Dit vonnis is thans door het gerechtshof bekrachtigd brandstichting of onvoor zichtigheid? Wegens brandstichting hadden zich te verantwoorden de fabrieksarbeiders H. G. M. van L. en G. M., uit Alphen. In den nacht van 18 September waren zij met een oude auto te Nieuwveen bij een brugwachter gekomen, wien zij om lucifers hadden gevraagd om een sigaret aan te steken. Op verzoek van een hunner mocht hij de lucifers behouden omdat zijn kame raad ook rooken wilde. Even later zag de brugwachter dat een van de mannen een brandende lucifer bli den radiator hield. De auto stond op enkele meters afstand van een benzinepomp. Enkele oogenbllkken later hoorde getuige roepen: „ja, ja. hij doet het goed". Getuige heeft waargenomen, dat aanvan kelijk een kleine lekvlam lanes de radiator liep. Spoedig daarop stond de auto in llchterlaa'e Een andere getuige, die door verdachten gewaarschuwd is en daarop de brand bluschte. zeide dat de beide verdachten er rustig omheen stonden te kijken. Beide verdachten ontkenden, dat zij op zettelijk onvoorzichtig hebben gehandeld. Toen zii de auto niet od gang konden krii- een hebben zli getracht de oorzaak dear- van op te scoren en daarvoor radden zij licht, nocdie. Het O.M. waargenomen door mr. Cohen Tervaert zeide dat uit de getuigenverkla ringen is gebleken, dat hier van obzettelllke brandstichting moet worden gesproken Ge zien de antecedenten van de beide verdach ten eischte hii tegen elk hunner 14 dagen gevangenisstraf De politierechter zeide geen opzet, maar wel grove onvoorzichtigheid aan te nemen en veroordeelde elk der verdachten tot een geldboete van f 25 subs. 25 dagen. SCHERMEN. voortzetting jubileum wedstrijden 50-jarig bestaan der „vrije wapenbroeders". Nationale wedstrijd op sabel voor le klasse schermers in „de Gallery". Na een spannenden wedstrijd te Den Haag werd gisteren op den eersten prijs van het t\urnooi van de Vrije Wapenbroe ders beslag gelegd door den heer S. Gaar keuken te den Haag. Van de 23 ingeschreven schermers waren er 21 opgekomen, zoodat ln drie poules van 7 de voorronde werd afgewerkt, waaruit 12 schermers in totaal, direct naar de finale overgingen. De finale bestond dus uit 12 schermers die onder leiding van den heer Luit.nt. Kolonel P. Eenhoorn ,do heeren L. Stam, Chr. Schrurs en G. J. de Groot op 2 loopers trokken. Er werd goed sabelwerk te zien gegeven. Uitslag: '1. S. Gaai-keuken, Vrije Wapenbr. Den Haag. 3 gew. p. 20 ontv., 29 gegeven treffers. 2. G. Munnik. Cyrano, Rotterdam 8—30—25. 3. N. Nederpeld, St. Michael. Den Haag, 7—32—37. 4. P. Fraterman, id. 6—20—36. 5. Ch. Nicolaas, O.K.K. Den Haag 6—35—37. 6. D W. v d. Bos. Kon. Off. Sch.B, Amersfoort, 63536. 7. H. v. Zuy- len. Oegstgest. Sch. Ver. 52831. 8. J. v. Jole Vrije Wapenbr Den Haag 534—32. 9 J Dreef, Oegstg. Sch. Ver. 53431. 10. J. Schuitmaker, Vrije Wapenbr. Den Haag 4—37—32. 11. P. Nicolaas, O.K.K Den Haag 4—42—27. 12. H. L. v. Broekhuizen Vrije Wapenbr. Den Haag 238—27. geboren Geertruida, d. van C. v. d. Burg en A. M. Flippo Wilhelmus Johannes, z. van W. Helvensteljn en C. J. C Keuning. ONDERTROUWD. W. J. v. d. Water j.m. 21 jaar en c. Hols- wilder j.d 19 jaar A. Wassenaar j.m. 29 jaar en J. v. d. Hoek j.d. 24 jaar J. Wil- iemse j.m. 24 laar en S. J. Houweling j.d. 23 Jaar C P. Marcells j.m. 29 Jaar en E. Boom j.d. 26 jaar A v. Helden. J.m. 28 jaar en A. Fakkel, j.d. 26 jaar P. Neuteboomj ,m. 25 jaar en T. van Egmond 1-d. 22 jaar OVERLEDEN: E. de Wekker-Noll wede. 92 iaar A. Ahlrichs. wedn. 86 jaar. beleediging en mishandeling. De groentenhandelaar C. van b. uit Al phen a. d. Rijn. die wegens mishandeling van een 12-jarigen knaap terecht stond, wien hij een schop en een klap zou heb ben gegeven, zeide dit te hebben gedaan nadat de jongen hem gesard had en uit gescholden. Dit zou hierin hebben bestaan, dat de knaap zou hebben geroepen „fas cist. Mussert wint nooit." De politierechter gaf den verdachte te kennen, dat iemand, die er een overtuiging op na houdt, zich wel bewust moet zijn, dat hij af en toe hiervoor iets moet over hebben. In dit geval had de verdachte de zen achterlijken jongen rustig kunnen la ten praten zonder er zich ook maar iets van aan te trekken. Verdachte bleek een andere meening te zijn toegedaan en zeide geen genoegen met het optreden van den jongen, die hem ook nog voor „.bloedhond" zou hebben uitge scholden, te willen nemen. Voor overre ding door den politierechter bleek hij niet vatbaar, zoodat hij den eisch van f. 5 subs. 5 dagen hoorde omzetten in een vonnis van f. 10 subs. 20 dagen. duitschland en belgie. De Beriijnsche correspondent van de Libre Belgique" schrijft, dat hij meent te weten, dat aan de Belgische regeering op vragen betreffende de beteekenis van de verklaring van Hitler ten aanzien van Bel gië geantwoord is, dat de Duitsche regee ring onveranderd bereid is een accoord te sluiten en zich aan een behoorlijk vastge legde unilaterale verklaring te houden, zelfs wanneer het pact, dat bestemd is het Locarnopact te vervangen, niet gesloten wordt. betoogingen in duitschland? De „Daily Herald" publiceert een bericht, dat volgens het blad uit onverdachte bron afkomstig ls en meldt, dat in Düsseldorf samenscholingen zouden zijn ontstaan, waarbij zou zijn geschreeuwd: „Geeft ons onze zonen terug, die ln Spanje zijn." De politie zou charges hebben uitgevoerd en talrijke arrestaties hebben verricht. Gelijke incidenten zouden zich hebben voorgedaan te Berlijn en München. (Wij geven dit slechts onder het grootste voorbehoud. Red. L. D japan en duitschland. De woordvoerder van buitenlandsche za ken Tasjiro, heeft in een radiorede commen taar geleverd op de betrekkingen tusschen Japan en Duitschland. Daarbij deed hij een feilen aanval op het verdrag van Versail les, zeggende: „het Japansche volk en de Japansche autoriteiten verklaren volledig te sympathiseeren met Duitschland, welks energieke houding zij zonder voorbehoud goedkeuren." overstroomingen in het noorden van frankrijk. Tengevolge van den neerstroomenden regen Is de Orne bulten haar oevers getre den, waardoor het stadje Etain overstroomd ls. De bewoners hebben de wijk genomen naar de bovenverdiepingen hunner huizen. De materieele schade is groot. anti-communistische campagne in italië. In Italië wordt een scherpe anti-com- munlstisehe campagne onder alle mogelijke vormen voortgezet. De bisschoppen heb ben herderlijke brieven aan het commu nistische gevaar gewijd. Gisteren is te Na pels een ware anti-communistische betoo ging gehouden ln de kathedraal, ln tegen woordigheid van aartsbisschop kardinaal Ascalesi. Een priester van de Franciscaner orde Taiochio. voerde het woord naar aan leiding van het goddeloozencongres dat thans te Moskou wordt gehouden. In de basiliek van San Marco in Venetië is het zelfde thema ter sprake gebracht. Overi gens worden de gebeurtenissen in Rusland met groote belangstelling gevolgd, waarbij men hoofdzakelijk afgaat op berichten uit Berlijn. Dë bladen geven overzichten over de krijgsverrichtingen in Spanje onder 't opschrift: „de anti-bolsjewistische oorlog", terwijl de correspondenten der bladen in Parijs eveneens uitsluitend de extremisti sche aspecten van de Fransche openbare meening naar voren brengen. de controle op de non interventie. Het Duitsche antwoord op de voorstellen der nlet-lnmengingscommissie ls aan lord Plymouth overhandigd. HET ACHTSTE LIJK GEVONDEN. Vanmorgen is wederom een geheel ver gaan lijk, het achtste, op het strand van Saint Jean de Morrts (Vendée) gevonden. Oooo!!.... wou ze daarom beslist die kamer bii de vlaggestok hebben! DE LUCHTVERBINDING TUSSCHEN ENGELAND EN HET RIJK. Vanmorgen om kwart over zeven is het watervliegtuig Castor opgestegen te South ampton ter inwijding van den dienst tus schen Engeland en alle staten van het Britsche Rijk. Het-vliegtuig zal zlin eerste landing ma ken te Rome. vervolgens naar Brindisi gaan en vandaar naar Alexandrië vliegen, dat het knooppunt vormt van de verbindingen met Zuid-Afrika. Indië en Australië. De navolgende schepen zijn morgen radiotelegrafisch te bereiken via het kust- statlon Scheveningen Radio. Alchiba. Alcyone. Alphacca. Alpherat, Boschfontein. Chr. Huygens, Colombia, Cottica, Crünssen. Hoogkerk. Jagersfontein. J. P. Coen. Johan de Witt. Maasdam. Mar- nix van St, Aldegonde. Meerkerk, Nijkerk, Poelau Laut. Randfontein. van Rensselaer, Rotterdam (HAL.), Sibajak. Simon Boli var. Slamat. Statendam. Streefkerk. Ta- jandoen. Venezuela. Zuiderkerk. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht- schecen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Telegrammen worden aangenomen door alle telegraafkantoren en door Radio Holland. TIJDSCHRIFTEN. Het R.K. Bouwblad van 4 Februari heeft den volgenden Inhoud: Roswitha Bitterlich. Een Pauselijke Jeugdgevangenis te Rome in den aanvang der 18e eeuw. Een kantteekening. Het „Pesthuis" te Maastricht. Tentoonstellingen. Mevr. B, te L. Misschien is de kwaal niet zoo onschuldig als zli lijkt Wij geven u in overweging een veearts te raadplegen. P. E te S. Sassenheim Leiden. Utrecht Amersfoort, Zwolle, Meocel. Assen. Stads kanaal Musselkanaal 250 K M. Leiden Rotte-dam. Dordrecht. Breda. Antwerpen St Nicolaes, Lokeren. Gent, Plm. 195 K.M. Afstand SassenheimEmmerik 148 K.M AMSTERDAM, 8 Fèbr. Op de Effectenbeurs droeg de handel he den een rustig karakter. Op de meeste af- deelingen ging maar weinig om en boven dien kwamen geen groote koersverschillen voor. Evenwel werd voor een goede afwissen ling zorg gedragen door de obligatlën Kon. Petroleum Mij, zoowel wat de dollarobliga- tiën als de guldensobligatlën betreft. Voor de dollarobligatiën bestond goede vraag, zoodat die opliepen tot in de omgeving van 119°/o. Groote omzetten vonden voorts plaats in de guldens-obligatiën die evenwel niet officieel werden verhandeld, voornamelijk werden deze omstreeks 1011/4°/» afgedaan. Voor de warrants, die afzonderlijk werden verhandeld bestond eveneens goede belang stelling en nadat die op ongeveer f. 410 wer-' den Ingezet, liepen zij later op den middag op tot f. 440. Vanzelfsprekend regelden de prijzen van de warrants zich geheel in over eenstemming met de koers der dollar-obli- gatiën. Aan de aandeelen Koninklijke werd slechts geringe aandacht geschonken, het geen niet kon beletten dat deze zich enkele punten boven de vorige koersen wisten te verheffen. Voor Rubberfondsen bestond bij matige omzetten een vaste stemming. De minder courante aandeelen werden hooger afgedaan, hetgeen voornamelijk moest worden toegeschreven aan de kleine priisverhoogine van het artikel rubber. Naar gemeld, wordt voorgesteld het rubberuit voerrecht te verlagen. Deze verlaging is na tuurlijk in het belang van de ondernemin gen, doch zij wordt eerst van kracht per 1 Januari 1938 zoodat aan deze aangelegen heid thans niet zooveel aandacht werd ge schonken Tabakken waren goed gedispo neerd Deli Batavia's en Senembah's mon teerden enkele Drocenten. Industrieelen die od bescheiden voet werden verhandeld wa ren goed prijshoudend. Unilevers werden wat hooger afgedaan. De Philips aandeelen liepen na prijshoudende ODening een klei nigheid terug. Suikeraandeelen hadden een rustig voorkomen en waren maar weinig veranderd. Op de scheepvaartafdeeling werd weder om eên tamelijk opgewekte handel gedre ven in de Indische lijnen, waarvoor zich eenige vraag openbaarde. Oude vaarten waren eveneens gestemd. De belegglngs- markt was stil. In de koersen van de Ne derlandsche staatsfondsen kwamen niet veel veranderingen voor en hetzelfde kon worden gezegd van de gemeentelijke en provinciale obligatlën. Op de Amerikaan- sche afdeeling ging de belangstelling voor namelijk uit naar de staalaandeelen, die vast gestemd waren; aandeelen Republic Steels werden wederomm in een groote open hoek verhandeld. Voorts ging het vrij druk toe in aandeelen Canadian Pacific. Duitsche obligatiën bewogen zich op een weinig gewijzigd peil. De Young-obligatiën boden.een kleinigheid lager. wisselkoersen. Londen: 8.93 11/16: Berlijn 73.46: Parijs 8.50 1/4; Brussel 30.81: Zwitserland 41.73; Kopenhagen 39.92 1/2; Stockholm 46.101 Oslo 44.92 1/2; New York 1.32 11/16; Praag 6.37 1/2. Prolongatie 1; Part. disc. 5/16; Dag geld 1/4. Registermarken 351/8; Crediet Sperr- marken 18 1/4; Effectensperrmarken 17'/i; Reismarken 47; Bankpapier 413/4. REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINSTRATIE 2500 (op 2 lijnen) AMSTERDAM, 8 Febr. Ter veemarkt aan gevoerd: 466 vette koeien, waarvan de prij zen waren: 1ste kwal. f. 0.660.70, 2e kw. f. 0.580.6**. 3de kwal. f. 0.500.56 p. KG, slachtgewicht. 90 melk- en kalfkoeien, f. 130—230 per stuk: 2de kwal. f. 0.52—0.58. 3de kwal. f. 0.450.50 per KG. levend ge wicht. 106 nuchtere kalveren, f. 610 per stuk. 38 schapen, f. 20—24 per stuk. 555 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 KG. ,f. 0.550.56, zware varkens f 0.54 —0,55; vette varkens f. 0.52—0.53 per KG. slachtgewicht. - Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM, 8 Febr. - Aanvoer totaal 2312 stuks, waarvan 734 vette runderen. 192 vette kalveren. 24 nuchtere kalveren, 567 schapen en lammeren; 786 varkens. Prijzen per KG.: vette koeien 1ste kwal. 63. 2de kwal. 56, 3de kwal. 4048; vette ossen 60. 54, 4450: vette kalveren 93, 80, 5565; varkens (levend gewicht) 47. 46, 45: schapen 48. 40, 33; lammeren 50, 42, 32. Prijzen per stuk: schapen le kwal. 26, 2de kwal. 20. 3de kwal. 15: lammeren 23 19, 13. - Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer grooter. handel kalm, prijzen iets lager; vette kalveren aanvoer onveranderd, handel traag, staande prijzen: schapen en lammeren minder aanvoer, handel willig, prijzen hooger; varkens korter aanvoer, handel tamelijk, prijzen stijgende. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3