STADSNIEUWS MAANDAG 8 FEBRUARI 1937 No. 23580 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN 7ste Jaargang DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN eidsch Universiteitsfonds. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 cis. P«r regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f- 2.35 per week f- 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f- portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mud.) HET HUIS VAN WIJLEN PROF. SNOUCK HURGRONJE. Verslag over het jaar 1937. de heden gehouden vergadering van Universiteitsraad van het Leidsch '*versiteits-Fonds heeft de secretaris het verslag der commissie van uitvoering gebracht, waaraan het volgende ont- d is: et verslag kam deze maal gelukkig iets der sober zijn dan op 8 Februari 1935. -r de zuinigheid, die de Commissie bo cht heeft. is het in het vorige verslag oemde tekort ingehaald, al blijft voort- uid groote voorzichtigheid in het toe- en van de subsidies geboden, et groote dankbaarheid werd een legaat duizend gulden door wijlen prof. dr. Snouck Hurgronje aan het Leidsch 'versiteits-Fonds vermaakt, aanvaard, erder heeft het Herman Coster-Fonds kapitaal (groot plm. veertien duizend den) aan het Leidsch Universiteits- ~ds overgedragen, onder voorwaarde, dat naam van het Fonds bewaard blijve, de Commissie van Uitvoering de zorg het onderhoud van den gedenksteen het Academieplein op zich neme en de ngen der Zuid-Afrikaansche studenten onze Universiteit in het oog houden welke voorwaarden door de Commissie Uitvoering gaarne zijn aanvaard, ij Kon. besluit van 24 Augustus 1935, no. 1368 werd het Leidsch Universi- /ts-Fonds bevoegd verklaard tot het ves- en van een bijzonderen leerstoel in de leksche archaeologie. Krachtens hetbe- ■'t van den Leidschen Universiteitsraad I Februari 1936 werd daarop dr. C. W. nsingh Scheurleer tot bijzonder hoog- aar benoemd voor een tijdvak van 3 n. toegezegde jaarlijksche uitkeering het Sterrewachtfonds, die voor één- was opgeschort, kon dit jaar weder en uitgekeerd, an prof. Lam werd voor éénmaal een sldie toegekend om achterstand in het rk op het Herbarium in te halen. prof. Bok werd een subsidie ver- Bd voor de afdeeling Weefselkultuur het Laboratorium voor Histologie en crosoopische Anatomie. enkele privaat-docenten kon dit "r een kleine vergoeding voor reis- en rblijfkosten worden toegekend. Voor éénmaal werd een subsidie toege- d aan een assistent voor de didactiek vakken behoorende tot de faculteit der teren wegens de urgentie van deze voor rang. die evenwel naar het oordeel der nissie op den weg der Regeering ligt. einde het zoo gewenschte contact "chen de Universiteit en het belangrijke actisch-wetenschapplijke centrum Eind- ven in stand te houden, werd ditmaal "un verleend aan den assistent dr. Casi- ir ten behoeve van lezingen, die door hem Eindhoven gegeven worden. De Commissie van Uitvoering heeft prof. G. van der Leeuw te Groningen bereid vonden op 12. 19 en 26 Februari a.s. lezin- n voor alle studenten te houden in het "oot-Auditorium van onze Academie. Het haar aangenaam in dit verband te mo- n herinneren aan de belangwekkende ngen over: „Wat is het leven", door "fessor Barge in 1936 op haar verzoek ge ilden. Ook dit jaar houdt mr. F. M. baron van beek weder na verkregen machtiging der oon, zijn voordrachten over vergelijkend loniaal staatsrecht. De Universiteitsdag, die op 3 October 1936 Nijmegen zou gehouden worden en waar de hoogleeraren Barge en Berg reeds be id waren gevonden 'n korte voordracht te uden. kon niet plaats hebben wegens on tdoende belangstelling. Afzonderlijk moge nog vermeld worden, jat de Vereeniging voor Vrouwelijke Stu- "nten zich ook dit jaar veel moeite voor t Fonds heeft gegeven: niet minder dan ven-en-zestig nieuwe leden werden door _®re bemiddeling geworven. Eenige geschiedkundige bijzonderheden omtrent het perceel Rapenburg 61. Ir. Hugo van Oerle, architect te dezer stede schrijft ons: We mogen het zeker een verheugend feit noemen, dat het Leidsch Universiteitsfonds er in heeft mogen slagen het huis van wijlen prof. Snouck Hurgronje aan te koo- pen en het te bestemmen voor het Oos- tersch Genootschap. Nog een ander doel wordt hiermede ge diend. Voor Leiden heeft dit groote betee- kenis omdat dit het behoud beteekent van dit mooie deftige huis. dat een sieraad is voor den Rapenburg. Met zijn eenvoudige deftige raamgroepeering en mooie midden partij met-balkon en gesneden deur in stijl Lodewijk XV is het een van de mooiste huizen uit dit tijdperk. Slooping of vermin king, welke elk groot heerenhuis bedreigt in onze dagen, is door dezen aankoop dus niet te verwachten. Over de geschiedenis van deze groote particuliere heerenhuizen tasten we door gaans in het duister, omdat bij de voort durende overdrachten de huisarchieven meestal slecht zijn bewaard gebleven. Voor de dateering zijn we daarom dikwijls aan gewezen op den datum van den bouw, die in den gevel zelf is aangebracht, hetgeen het materiaal levert voor de studie der plaatselijke stijlontwikkeling. Zeker is het. dat dit breede huis, evenals meer groote huizen aan den Rapenburg, een samenvoeging is van enkele kleinere huizen, gebouwd in een minder rijken tijd. Laten wij het achtergedeelte, dat eerst on der een van de vorige eigenaren is aange bouwd, buiten beschouwing, dan vertoont ook dit woonhuis verschillende bouwperio den. Bij de onlangs verrichte restauratie van den mooien, overwelfden kelder, trad dit nog eens duidelijk aan het licht. Ook de oplossing van het trappenhuis wijst duide lijk op een aaneenvoeging van ruimten, welke niet door een bouwmeester, die vrij was in zijn conceptie, zou zijn ontworpen. Zeker is het, dat op deze' plaats omstreeks het einde van de 16de eeuw het huis stond van Dirck. Jacobs van Montfoort. Dit erf was echter aanmerkelijk grooter en strekte zich uit van de Doelesteeg tot aan het huis van de familie de Gijselaar, metend bijna liegen roeden. Dit moet dus het huis geweest zijn waar de Prins van Oranje in 1574, nadat hij op Maandag 4.October, vlak na het Ontzet, in Leiden was aangekomen, zijn intrek moet hebben genomen. In 1622 treffen we dit huis in het Bon- boek aan, doch dan Is het reeds in drie perceelen verdeeld, waarvan het middelste vermoedelijk het hierboven beschreven huis is. In 1794 wordt dit huis aangekocht door Pieter Pompe van Slingeland, die gehuwd was met Agatha Louise van Dam, en de functie bekleedde van Raad in de Vroed schap en tevens hoofd-offieier der stad was. Hij kocht dit huis aan voor zestiendui zend gulden. Het vermoeden ligt voor de hand dat hij tegelijk met dezen aankoop voor de be staande huizen, den nieuwen gevel welke wij nu nog kennen, heeft doen optrekken. Naar de vormgeving te oordeelen mogen we dezen gevel toch zeker plaatsen aan het einde der 18de eeuw en is het jaartal 1794 niet onmogelijk. Lang heeft hij er echter geen genoegen van beleefd, want reeds in 1798 moet hij zijn overleden en kwam het huis door erving in handen van zijn wedu we, Agatha Louise van Dam Deze breidde haar eigendommen nog uit door aankoop van het aangrenzende huis. dat als het huis Thyzius te boek staat en in 1806 voor f. 2500 aan haar werd overgedragen. On- dertusschen kocht zij nog in de Doelensteeg twee kleine perceeltjes voor f 1900, welke vermoedelijk dezelfde zijn. welke nu aan den tuin grenzen. Het interieur van het huis is in zeer goeden staat en door de bewoners zorgvul dig bijgewerkt en gerestaureerd, in het bijzonder het stucwerk van de gang. DE NEDERLANDSCHE REVUE. Een geslaagde „Groote Polonaise". De revue van Louis Davids, zooals de Bouwmeester-revue die is van Buziau Davids bewaart volkomen zijn eigen cachet: een soort zachte, ironische humor, zonder groote luidruchtigheid, die echter ais van zelf weerklank vindt in het echt- HcllandscJie hart. Het is zijn geheim te spelen op de snaar der Hollandsche gevoe ligheid. Hij pakt en boeit met schijnbaar de eenvoudigste middelen Een loopje nam de „Kleine Man" met de berichten over zijn z.g. verkeerd hebben in levensgevaar. Hij is zoo gezond als een visch! Hoe men er dus aan komt, dat hij niet zou optreden Doch ook naast hem ziet men goede krachten optreden, waardoor deze revue, zonder grootsch te zijn van opzet en uit voering, toch een succes wordt-, waarnaar men gaarne ziet en luistert. Alle ingrediënten van een revue zijn aan wezig en naar behooren dooreengemengd, zang, dans. tooneel, muziek, vis comica, wat niet al. Het geheel is daardoor alleszins ge nietbaar. Natuurlijk is niet alles evenzeer geslaagd in welke revue is dat wel het geval? maar wanneer het doek voor het laatst zich sluit, heeft men een avond aan genaam doorgebracht. En dat is immers de bedoeling! Spec;aal treden nog op den voorgrond Jopie Koopman, Jean du Bela, Cor Smit, terwijl Jack Bow als solo-danser een aar dige combinatie van revue-girls aanvoert. Zij kennen het klappen van de revue- zweep en weten de aandacht gespannen te houden. Ock de decors en aankleeding zijn van een dergelijken aard, dat het oog zijn deel krijgt toegemeten. De inhoud? Och, een inhoud is er immers niet meer in een revue, het is een aaneen rijgen van de meest heterogene scènes van den lach en een enkele maal van wat die- peren ondergrond, zonder dat het wordt „van den traan". De jolijt overheerscht natuurlijk verre: lachen is gezond! Waarom uit de bonte mengeling hier en daar een greep gedaan? Het heeft weinig zin. De revue is geklaagd en doet het audi torium zich amuseeren. Een revue mooi aansluitend aan den dwazen tijd van het carnaval! Het doel is bereikt! Vanavond gaat een reprise. FLORIS VERSTER. VECHTPARTIJ. |ln den afgelcopen nacht is op het Utr. haspad een twist ontstaan tusschen den daar wonenden 29-jarigen H. S. en den 'i'Pper W. O., welke laatste eenigszins lder den invloed van alcohol verkeerde. I tartte S. uit zijn huis te komen, aan _'w uitnoodiging S. gevolg gaf. Aange- Jn hij veronderstelde, dat O. evenmin bgewapend zou zijn, nam hij een bijl mee armede hij O. eenige rake klappen toe- rat, zoodat deze. overigens niet ern st verwonding aan hoofd en linkerhand kwam. s. werd door de politie in verze- töe bewaring gesteld. O. werd door den '•naar het Academisch Ziekenhuis racht, vanwaar hij, na behandeld te naar zijn schip kon terugkeeren. handelsregister Kamer van koophandel. „HJ'f'hS: Pereboom's Chemische Bedrij- 'cav Hoofdstraat 15, Sassenheim, fa- ten V?n en handel in chemische pro- kA, Uittredende commissarissen: W. 1 Amsterdam en D. Pereboom, Ede. LEIDSCHE H b S.-VER. „EMTEGEËS". Lezing over luchtvaart. Zaterdag j.l. hield de heer Van Ginkel voor de Leidsche HBS.-Vereen. „M. T. G. S" een lezing over: „De ontwikkeling van de luchtvaart in het algemeen, en in het bij zonder die der K.L.M." De spreker vertoonde allereerst licht beelden uit den goeden ouden tijd, toen men nog met een omgebouwd legervlieg tuig naar Londen vloog, en daarna de ver schillende typen, welke'de K.L.M nog in gebruik heeft tot de „Ibis" toe! Nadat na de pauze de K.L.M.-bedrijfsfilm was vertoond, die de toehoorders langs de vliegroute naar Indië bracht, en er gele genheid was geweest eenige vragen te stel len, dankte de voorzitter den spreker voor zijn interessante causerie, waarna iedereen vol enthousiasme voor het vliegwezen huis waarts keerde. Maandag 15 Februari a.s. herdenkt de heer G Goudswaard, conducteur-bestuur der bij de Haagsche Tramweg Maatschappij Den Haag-Wassenaar-Leiden, den dag, dat bij vóór 25 jaar bij genoemde Maatschappij in dienst trad. HET LEIDSCHE TOONEELGEZELSCHAP. Geslaagde tooneelavond. Voor den tooneelavond, welke het Leid sche Tooneelgezelschap Zaterdagavond in de concertzaal van „Zomerlust" had geor ganiseerd bestond een flinke- en alleszins verdiende belangstelling. Toen de voorzitter, de heer K Pardon, ten tooneele verscheen om een openingswoo. d te spreken, waren bijna alle stoelen bezet. Nadat de heer Par don de aanwezigen had verwelkomd, zich daarbij speciaal richtend tot den heer Jack Bess den schrijver van twee der op te voe ren tooneelstukjes en de talrijke afgevaar digden der diverse zustervereenigingen. sprak hij zijn grooten dank uit voor den financieelen steun, dien de vereeniging wederom van leden en donateurs heeft mogen ontvangen. Den winkeliers werd dank gezegd voor de beschikbaar gestelde tombola-prijzen. Vervolgens werd een drietal tooneel stukjes „Toen Karei dood was", „Zijn excel lentie Hein", en de „Leugen" voor het voet licht gebracht. Over de wijze waarop de werkende leden van het tooneelgezelschap zich van hun taak kweten kunnen we slechts met waar deering spreken. Natuurlijk haperde het wel eens een oogen'olikie. doch gezien het enthous asme. waarmede werd gespeeld en de juiste vertolking van de verschillende types, was men gaarne bereid zulke kleinig heden door de vingers te zien De beide stukjes leenden zich bijzonder goed voor opvoering door dilettanten, voort durend was er contact met de zaal en het succes was dan ook niet twijfelachtig! De aankleedine van het tooneel was aller aardigst terwij! het kapwerk. dat was ver zorgd door den 'neer P v. d. Pijl. diens naam slechts eer kan aan doen. Tenslotte willen wii niet nalaten onze waardeering uit te spreken voor het uit stekende werk dat door regisseur Nard Boer is verricht Een groot deel van het succes komt zeker voor zijn rekening. Nadat de tooneelspelers hun werk hadden gedaan, werd door velen dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het maken van een dansje, onder leiding van den heer G. Mieremet. De dansmuziek en ook die. tijdens de pauzes, werd verzorgd door „De Flora Band", onder leiding van John Boelée. MIL IT ARIA. Bti k.B. van 2 Februari -j.l. is od zijn verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan den reserve-2e-luite- nant P. F. Sijthoff van het 4e regiment infanterie alhier. De reserve-luitenant-kolonel mr. W. A. C. van Dam, de reserve-majoor J. Moorman en de reserve-kapitein ihr. J. A. A. van Pan- huys, allen van 4 R.I zijn overgeplaatst bü het regiment grenadiers. De reserve-majoor J. Kruis en de reserve kapitein mr. D. J. I. van den Oever, balden van 4 R.I. zjdn overgeplaatst hjf het régi ment jagers. Tentoonstelling te Amsterdam. Zaterdagmiddag is in den kunsthandel Huinck en Scherjon te Amsterdam bij groote belangstelling van officieele per sonen en kunstenaars de tentoonstelling van werken van Floris Verster geopend. Nadat een der directeuren de aanwezigen voor hun belangstelling had bedankt en erop had gewezen, dat deze tentoonstelling alleen tot stand is kunnen komen, doordat de bezitters van Verster's werk op zoo ruime wijze hun bezit voor de tentoonstel ling hebben afgestaan waardoor zij velen aan zich hebben verplicht heeft prof dr. Albert Verwey, niet als kunstkenner, doch als vriend van Floris Verster de tentoon stelling geopend. Hij herdacht het begin van hun vriend schap en vertelde, hoe hij het ontstaan van Verster's werken, van omstreeks 1890 af, had waargenomen. Oprechtheid en nauwgezetheid noemde hij Verster's deug den, die echter eerst van bijzonder belang werden, nu ze samengingen met zulke op merkelijke gaven en vermogens In onder scheiding van Breitner. die de beweging van de dingen beleefde, en van Toorop. die ze tot symbolen abstraheerde, zag spr. in Verster den man. wiens oog met zeldzame kracht en spanning de lichamen van de dingen omvatte, die ze in zich opnam en weergaf, tevens echter ze tot uitdrukking maakte van Z'jn gemoedsleven. Spr. noemde Verster een lyricus, niet een stemmingslyricus, zooais hun beider vriend Eduard Karsen het is, maar een lofzanger van de schoone lichamelijkheid. In een korte schets van Verster's ontwikkeling deed prof. Verwey dit karakter nader uit komen. FILMOCHTEND VAN DE „LEIDSCHE FILMLIGA". Men schrijft ons: In het „Casino-theater" hield bovenge noemde vereeniging gistermorgen haar aangekondigden filmochtend, met als hoofdfilms „Gelukkige Jeugd" en „Een maand Koning". Bij de opening riep de voorzitter vooral de jeugd op zich reken schap te geven van het gebodene en te recht. Zelden werd een dergelijke film vertoond, bruisend van leven, van gezonde kracht, van geaccumuleerd arbeidsvermo gen en vitaliteit. Gedurende 40 minuten hield de film „Gelukkige Jeugd" de bezoe kers gespannen op weer nieuwe staaltjes van durf en van kunnen. Sportdemonstra- ties, turnen, enz. In de film „Een maand Koning" werd de reis van een arbeidersdelegatie door de Sovjet-Unie uitgebeeld. En het deed eigen aardig aan, te zien. dat in dit land, terwijl in sommige streken de sneeuw metershoog ligt, op andere plaatsen een tropische tem peratuur heerscht. Getoond werden de nog onontgonnen gebieden, waar enkele ja ren later de eerste groote steden verrezen. Magnitogorsk b.v„ thans een centrum van industrie, van hoogovens, enkele laren ge leden nog bosch en oneindige leegte. Ook werd een bezoek gebracht aan de „Metro", de mijnen, de landbouwgebieden, de petroleumstreken. Baku. Batoem met hun ontelbare boortorens. Verder werd een Russisch teekenfilmpje vertoond „Bruintje Beer", dat. zoo het nog niet op het peil stond van de Amerikaan- sche tcekenfilm. deze toch aardig ging be naderen. Tijdens de pauze werd gecollecteerd voor cle ondersteuning van de Snaansche strij ders. welke collecte f.16.65 opbracht. BINNENLAND. De 362ste Dies Natalis der Leidsche Hoo- geschool; rede van den rector-magni-- ficus. (3e Blad). De „Kcrtosono" in aanvaring met Engelsch oorlogsschip bij Oporto; een scheur in den voorsteven. (2e Blad). Huldiging van de redders van de ramp der Petrakis Nomikos te Schiedam. (Bin nenland, 2e Blad). Prijsverlaging der vita-tarwe. (Binnenland, 2e Blad). De erfenis van Neeltje Pater; een proef proces. (Binnenland. 2e Blad). BUITENLAND. Voortzetting der diplomatieke reizen (Bui tenland, le Blad). Overleden is de Amerikaansche staatsman Elihu Root. (Buitenland, le Blad). Malaga staat op het punt te vallen. (2e Bl.V De zwakke positie van het Japansche ka binet. (Buitenland, le Blad). Sinanfoe door de Nanking-troepen bezet. (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Na gehouden examen is tot orgelist benoemd aan de Geref. Kerk Heerenzraeht de heer J de Maker, onderwijzer alh'er. Zaterdagmiddag omstreeks halfvier is de 12-jarige F. B. op den Stationsweg aan gereden door een onbekend gebleven wiel rijder. Daar de jongen over pijn in het rechter been klaagde, is hij ter onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht De commissaris van politie verzoekt hen die van dit ongeval getuige waren, zich te willen vervoegen aan het politiebureau af deeling recherche. In de Sted. Werkinrichting waren in geschreven 1 Februari 53 volwassenen; 2 Februari 54: 3 Februari 54: 4 Februari 54; 5 Februari 54; 6 Februari 54 volwassenen. lust van 50 KG. f. 10.50—3.30; Koolvisch per stuk f. 1.60—0.15; Markeel per kist van 50 K G. f. 12.50—8.— Aangevoerd: 80 kisten versehe haring. Prijzen 1". 4.404.30 per kist. Levende beugvisch: kabeljauw f.81.35 per stuk: groote gul f. 15,50—13 per 40 K.G.: kleine gul f. 12.50—11. Doode beugvisch: kleine gul f. 15.10 per 50 KG. zroote gul f 20.50—18: vleet f. 1.20 pe: stul: Aangekomen de stoomtrawlers: IJM. 2 met f.5500: IJM. 491 met f.2080; IJM. 73 met f.5390: IJM. 22 met f.1580: IJM. 41 met f.2140: IJM 46 met f.1970: IJM. 117 met. f.3710; IJM. 115 met f.2120: IJM. 133 met f.1690; IJM. 29 met f.2400: IJM. 70 met f.1750: IJM. 114 met f.2350: IJM. 82 met f. 5300 besomming. Verder de beugers: VL. 197 met f. 600 r en VL. 190 met f. 350 besomming. Verder de loggers: KW. 175 met f. 380; KW. 39 met f.471: KW. 75 met f.960; KW. 169 met, f.450: KW. 60 met f.413; KW. 166 met f.345:. KW. 3 met f.1080; KW. 68 met f.880; KW 48 met f.960: KW. 178 met f.530; KW. 177 met f.460; KW. 27 met f.320: KW. 108 met f.540; f 382: KW 22 met f." 1167: f 730: KW. 43 met f. 1030: 790; KW. 105 met f.960; f.870: KW. 46 met f.839: f. 760: KW. 59 met f. 430; KW 62 met f 460: KW. 35 met f.1130: KW. 155 met f.1050: KW. 28 met f.814: KW. 24 met f.930: KW. 114 met f.450: KW 107 met f.370; KW. 65 met f.970: KW. 147 met f.910; KW. 23 met f.810; KW. 134 met fSSOKW. 161 met f.1130; KW. 39 met f 1600; KW. 29 met f.820: KW. 40 met f.940; SCH. 133 met f.1090: SCH. 25 met f.570: SCH. 19 met f.1540; SCH, 285 met. t. 1120: RO. 9 met f.1490; JM 204 met f.570 besomming. KW. 52 met KW 42 met KW. 127 met KW. 153 met KW. 64 met VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 8 Febr. 1937 Tarbot per K.G. f. 1.601.20: Griet per kist van 50 K.G. f.3618; Tongen per K.G. f. 0.960.83; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.14—12; Middelschol f. 18 15: Zetschol f.27—20: Kleine Schol f.21 —5.70; Bot f.8—6; Schar f. 12.50—7; Tong schar f. 4535; Roggen per 20 stuks f. 22 —14.50; Vleeten per stuk f.41.65: Pie terman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.108.50; Groote Schelvisch f.3225; Middel Schelvisch f.2723; Kleinmiddel Schelvisch f.26—20; Kleine Schelvisch f.2014; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.6841; Gullen per kist van 50 K.G. f.20.507; Lengen per stuk f.2.25—1.70; -Heilbot per KG. f. E05—0.66; .Wijting per VISCHSCHAARSCHTE BLIJFT AANHOUDEN. Ban vierde partij haring naar Rusland? De stoomtrawlers en lossers welke Zater- das te IJmuiden binnen kwamen, brachten no? weinis visch aan waardoor de Driizen. vooral van tarbot en tons nos zeer hoos waren. Ook in den haringhandel is het zeer kalm. de exporteurs verzenden weinig. De voorraad van de vangst 1936 is weliswaar niet zoo bijzonder groot meer dank zii de belangrijke partijen, door Rusland afge nomen doch wil men de haringvisscherii in het a.s seizoen met succes beginnen, dan moet eerst schoor» schip worden gemaakt. Er is momenteel sprake van een vierde levering aan Rusland. Mocht deze tot stand komen hetgeen wel te verwachten is dan zal de haringvoorraad zoo goed als geruimd zijn.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1