Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 8 Februari 193 VRAGENRUBRIEK doorgedragen rede. Nog werd een propa gandistisch woord gesproken door overste Boots, waarna de burgemeester de bijeen komst sloot met een woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt, dezen avond zoo schitterend te doen slagen. Zilveren jubileum van den heer Steekers. Het zilveren jubileum van Steekers is voor velen een ongezochte gelegenheid geweest om hem te huldigen en in de bloemetjes te zetten. Duidelijk is gebleken, dat Stee kers een groote populariteit bezit, die hij te danken heeft aan zijn alom bekende be reidwilligheid en hulpvaardigheid. De bur gemeester. die hem toesprak namens het gemeentebestuur, typeerde dit zoo juist. Nooit, aldus spr., heeft het gemeente bestuur tevergeefs een beroep op je gedaan, steeds stond je klaar bij tij en ontij en ge zien de vele baantjes die je zijn opgedra gen moeten wij dikwijls een beroep op deze bereidwilligheid en hulpvaardigheid doen. Maar de taak. die je is opgedragen, hebt ge steeds op voorbeeldige wijze vervuld en het gemeentebestuur is je hiervoor dank baar. Wij hebben gemeend je dan ook een stoffelijk bhjk van waardeering te moeten aanbieden in den vorm van dit couvert, waarvan je den inhoud naar eigen goed vinden kunt aanwenden. Spr. wenschte dat Steekers de jaren, die hem neg wachten, vóór hij den gemeentedienst met pensioen gaat verlaten, dezelfde ijver en dezelfde toewijding zal blijven toonen. Ook het ambtenarencorps, aldus spr.. is in de huldi ging niet achter willen blijven; zoowel het college van B. en W„ de raadsleden, als genoemd corps hebben gemeend je een bewijs te moeten geven, dat zij je werk apprecieeren. Namens hen allen bood spr. een couvert aan. waarvan de inhoud even eens naar eigen goedvinden kan worden aangewend. In een geestige speech bood wethouder Oudshoorn namens het college den jubilaris een bloemenmand aan. waarbij hij nog eens den nadruk legde op de groote popu lariteit die Steekers onder de watersport- menschen geniet. Nog werd het woord ge voerd door den secretaris, die Steekers hul digde namens het ambtenarencorps en die op de kameraadschap wees, die steeds tus- schen hem cn het overige personeel heeft bestaan. Hij voegde hier den wensch aan toe, dat Steekers nog tal van jaren met dezelfde bekende opgewektheid zijn functie ecu kunnen blijven waarnemen. De jubilaris bracht dank aan allen voor- deze zoozeer door hem op prijs gestelde huldiging en zeide toe, cok in de toekomst zijn beste Icrachten aan de gemeente te zullen blijven geven. Hiermede was het officieele gedeelte der huldiging afgeloopen. Ook van de zijde der ingezetenen, als die van de watersport ondervond de jubilaris groote belangstelling. Duidelijk is gebleken dat Steekers een beminde figuur is. AARLANDERVEEN. KET GOUDEN JUBILEUM DER GEREF. KERK. WASSENAAR. Uitvoering van ..Excelsior". In het R.-K. Vereenigingsgebouw in de Kerkstraat gaf de muziekver. „Excelsior" een uitvoering. De voorz., de heer D. J. Hoffman, heette allen welkom en deelde het verheugende feit mede, dat „Excelsior" thans een eigen gebouw heeft, Spr. bracht daarvoor hulde en dank aan den secretaris, den heer H. v. Elk, notaris Vermeulen van Kruiningen en den heer D. Th. Ruys voor hun medewer king. Hierop werd onder leiding van den direc teur, den heer L. C. Veerman, het muzikale gedeelte, bestaande uit een 7-tal muziek nummers, ten gehoore gebracht. Deze wer den vlot en goed gespeeld. Jammer was echter, dat dc piccolo niet goed op toon was, waardoor wel eens iets van het geheel werd bedorven. Het tooneelgezelschap „UDI" voerde het blijspel „Om 10.000 dollar" op, dat zeer goed werd vertolkt. Het was een geslaagde avond! ZEVENHOVEN. Jaarverg. der Eierenveiling. Geveild zijn in 1936 89165 eieren. De hoogste prijs was f6.65, de laagste f2. De ontvangsten bedroegen f. 2764.8i even als de uitgaven. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren C. J. van Veen. P. Dom burgen, P. v. d. Zaan. Tot voorzitter werd benoemd de heer P. Domburg. A. v. d. V. te N.-V. Nieuw-Vennep, Leimuiden, Rijnzaterwoude, Oudshoorn. Zwammerdam. Woerden. Utrecht, Amers foort, Nijkerk, Putten. Harderwijk, Nun- speet, Elburg, Zwolle. Meppel Assen, Nieuwe Pekela, Oude Pekela, Blijham Nieuw-Vennep. Hillegom, Haarlem. Vel- zen. Castricum, Alkmaar. Schagen. Afsluit dijk. Leeuwarden. Groningen, Hoogezand, Sappemeer, Winschoten, Blijham. J. J. v. d B. te L. Leiden. Rotter dam. Dordrecht, Breda, Antwerpen, Brus sel. Totaal 184 K.M. G. te S. In de Lakenhal worden uit sluitend eerste klasse-huwelijken voltrok ken Zulks geschiedt in een der tentoon stellingszalen. F. te K. Gaarne zouden we van U willen weten hoe groot Uw tuin is en welke producten U wilt verbouwen, C. J. U. te L. „Middenstands- schaakclubs" zijn ons onbekend. U kunt echter omtrent de Leidsche Schaakvereeni- gingen bij den heer G. Bosscha. Hooge- Rijndijk 264. alhier, ongetwijfeld alle ge- wenschte inlichtingen krijgen. T. w. te L De heer P. G. J. Stuiver woont Geestbrugweg 19a. Rijswijk. P. S. te T. A. Het hoofdverschil is, hoewel er ook verder nog wel verschil punten zouden zijn aan te wijzen, die ons echter te ver zouden voeren, dat Trotzky aanhangt het oude bolsjewisme van Lenin terwijl Stalin het communisme heeft aan gepast aan de omstandigheden en zoo doende, bij Trotzky vergeleken, op reac tionairen weg is. H. O. te V. Het schoolgeld is gere geld naar inkomen. Ook vrijstelling be staat. Informeert U bij den directeur. Gedachtenisrede van ds. H. Moolhulzen. Ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van de Geref. Kerk alhier, heeft ds. H. Moolhuizen. Geref. predikant, gistermor- morgen dit feit tijdens den dienst herdacht en een gedachtenisrede uitgesproken. 50 jaar geleden, aldus spr.. kwam de Geref. Kerk alhier tot reformatie onder leiding van ds. J. Osinga. Kerkeraad en gemeente - wat de laatste betreft op zeer weinige le den na. hebben op 1 Febr. 1887 met de synodale organisatie gebroken, die geheel ontwettig en in strijd met schrift en be lijdenis. in 1816 door Koning Willem I aan de oude Geref. Kerk was opgelegd. Deze herdenking stemt tot dank. maar ook tot weemoed om de geslagen breuk. Hadden dc Gereformeerden recht om vóói 50 jaar aldus te handelen? Zoo niet, wij zouden zoo spoedig mogelijk moeten terug- kesren. Spr. beriep zich voer het recht der Doleantie op Handel. 5 29. Daarin ligt: „het grondbeginsel der reformatie", dat volgens spr. eischt: I. gehoorzaamheid aan menschen; II. gehoorzaamheid aan God; IH. Méér gehoorzaamheid aan God dar. aa r menschen. Deze drie gedachten werden door spr. nader uitgewerkt en belicht. Spr. wees er op. dat wij in Handel. 5 het teksthoofdsluk. Paulus vinden voor den Joodschen Raad. Hun is verboden te spre ken in den naam van Jezus. Tóch deden zij het openlijk. Daarover tot verantwoor ding geroepen, antwoc dde Petrus met apostolisch gezag; „Men meet God méér gehoorzaam zijn dan de menschen. In dit woord ligt opgesloten, dat wij zeker ook aan menschen hebben te gehoorzamen, die met gezag bekleed waren, gehoorzaamd. Hij erkende hun gezag. De apostelen deden dat ook. Wij mogen dus van de leiders der Doleantie ongetwijfeld hetzelfde vragen. Zij hebben geweten, dat men óók menschen heeft te gehoorzamen. Zij hebben dit ook. voor zoover mogelijk en geoorloofd, ge daan. Maar er wordt in de tekst geëischt een gehoorzamen aan God. Alle gezag, ook het Kerkelijk gezag is niet uit menschen, maar daalt af van God. Hij behoudt onver kort recht op gehoorzaming door ons. In zijn onbedriegelijk Woord openbaart Hij ons zijn wil en wet. welke gehoorzaamd moeten worden. Overheden, ook kerkelijke ambtsdragers, mogen dan ook alleen in zooverre gehoorzaamd worden, als het ge zag des Heeren er niet door aangerand wordt. De apostelen kwamen nu voor een conflict te staan. Het Sanhedrin zei; „Ge moogt niet langer meer spreken van Jezus" De Hesre daarentegen gaf hun de op dracht voort te gaan met prediken van den Christus, wat het hun ook kostte. Dat men Gode moet gehoorzamen, cok in het kerkelijk leven, ging in de 19ê eeuw al meer wegen op veler zielen. Spr. noemde hier: het Reveil; de Afscheiding en aan het eind dier eeuw de Doleantie. De laatste wilde de kerk der vaderen vasthouden en binnen de Kerk tot Reformatie, tot Kerk- herstel, komen. Daartoe moest de sydonale hiërarchie worden weggenomen. Droeve toestanden waren er in het N.H. Kerkge nootschap. aldus spr. Men denke aan de prediking, sacramentsbediening en kerke lijke tucht. In hun streven naar Kerkher- stel werden de gereformeerden echter weerstaan door de kerkbesturen. Deze eischen „aanneming" van de loochenaars van den Christus. Botsing kon nu niet uit blijven zoo dc ambtsdragers althans het hoofd niet willen buigen onder de eischen van menschen. die strijdig waren met de eischen Gods. Schorsing en afzetting volg den. Tenslotte wees spr. er op, hoe men Gode mcér gehoorzamen moet dan de menschen. Bij botsing tusschen goddelijke en menschelijke geboden, moeten de be velen Gods vóór gaan. Zoo kan ongehoor zaamheid aan menschen plicht zijn. Zoo hebben predikanten, kerkeraad en het grootste deel van de gemeente van Aar- landerveen in 1837 het óók gezien en er naar gehandeld. Reformatie der Kerk was hun eenig doel. Stormen zijn over de ge meente heengegaan. Maar de Heere hield haar in stand Er is veel. waarover wij voor zeker schuld hebben te lijden voor God. De eerste liefde en geloofskracht zonk veelszins in. We hebben ons voor den Koning der Kerk te verootmoedigen. Ver- hoovaardiging voegt ons niet, doch veeleer de bede, dat Hij ons beware in de toekomst bij hetgeen wij ontvangen lieben. Ook in ons persoonlijk leven zij het overdachte schriftwoord een reformeerende kracht. Met gebed en samenzang werd deze dienst besloten. ALPHEN. De nieuwe brug over de Gouwe. Dezer dagen heeft men met de voorbe reidende werkzaamheden betreffende den bouw van een nieuwe brug over de Gouwe aan Gouwsluis een aanvang gemaakt. De opbrengst van de busjes van Uit bouw der Ned Herv. Kerk over de afge loopen maand bedraagt f. 183.77'/:. Zaterdagavond werd een heerenrijwiel ontvreemd, dat onbeheerd door iemand was neergezet voor het perceel van den kapper D. in de Pr. Hendrikstraat. BOSKOOP. de hand zullen worden verkocht, behoudens in buitengewone gevallen, waarvoor het be stuur toestemming kan verleenen. Na de mededecling dat aan de leden over het afgeloopen jaar 3°/n van het veilingsbe drag zal worden terugbetaald, volgde slui ting. Oprichting van een Schoolmelkcoinitc. In navolging van Gouda en andere ste den is in onze gemeente een comité ge vormd, dat de mogelijkheid zal onderzoe ken om aan de schoolkinderen tijdens de ochtendpauze melk te verstrekken. De heeren A. S. Kater, arts, K. van Nes en van Vliet, resp. vertegenwoordigers der Neu trale en R.K. commissies voor schoolvoe- ding. hebben in dit comité zitting genomen en zullen plannen uitwerken, die aan een vergadering op uitgebreider schaal zullen worden voorgelegd Naar wij vernemen hebben deze heeren contact gezocht met school-autoriteiten en de ouders van schoolgaande kinderen. Een nieuwe inrichting van een telefoon kiosk om te verhinderen, dat de gesprekken te lang duren. N. de H. te L. De reden daarvan ls ons niet bekend. Jac. H. te K. De crisiswetten kunt u bij den boekhandel bestellen. Er zijn twee boekjes Het eerste, dat bijgewerkt is tot 1 Mei 1935 kost f. 2.60 en het tweede, dat een aanvub'ng op het eerste is f 2.70 De eerste Maandag in Juni 1916 viel op de vijfde. N. N. te K. De bus naar Zoetermeer vertrekt vanaf het Stationsplein te Leiden. Ouderavond Ned. Herv. School. In hel Herv. vereenigingsgebouw dat belangloos door den heer P. Ravensberg fraai met palmen en bloemen gestoffeerd was, hield de Ned. Herv. school haar jaar- lijkschen ouderavond. Na een openingswoord door den voorz. den heer A. E. Stijkel gaf deze het woord aan het hoofd der school, den heer F. van der Mast voor zijn jaarverslag. Dit kon van groote zegeningen getuigen en van immer voortgaanden groei der school. Onder leiding van mej. Meerholz, hoorden wij een koortje uit de 3e klas dat gevoel volle geestelijke liederen zong, afgewis seld door geestelijke declamatie. Het opwekkend woord van den inspec teur van Chr. Volksonderwijs, den heer Van Malssen, die den wensch te kennen had gegeven, ditmaal den ouderavond te mogen bijwonen, had aller belangstelling. Onder leiding van mej. van Maanen en mej. Vogel zongen enkele kleinen uit de 2e en le klas. Het hoofd der school besprak het on derwerp: „Uit de Regenboogkleuren der Ned. taal", waarin de humor niet ontbrak. Het pakkende slotwoord werd gesproken door den heer Sytzema. gedeeltelijk in 't Friesch. Jaarvergadering der „Boskoopsche Veiling". In het veilingsgebouw heeft de 21e jaar vergadering plaats gehad van de „Boskoop sche Veiling". De voorzitter, de heer Adr. van Leeuwen, opende en memoreerde o.m. dat de bedrijfs- uitkomsten het afgeloopen jaar wederom niet bemoedigend zijn geweest, daar de prij zen der aangevoerde producten nog steeds in dalende lijn zijn. De afschrijvingen had den echter een vlot en normaal verloop, ter wijl er een tevreden vereenigingsleven heeft geheerscht, wat spr ook weder voor dit jaar wenschte. Met den wensch dat 1937 voor de vereeni- ging een beter financieel resultaat mag heb ben. verkreeg de secretaris gelegenheid zijn notulen te lezen, die onder dank, onveran derd werden vastgesteld. Uit het financieel verslag van den penningmeester, bleek, dat de inkomsten in het afgeloopen jaar hadden bedragen f. 12073.31 en dc uitg. f. 11226.53, zoodat een batig saldo in kas is van f. 846.78. Volgde het verslag van den veilingmeester, waaruit wij ontleenen: Er werden in het afgeloopen jaar 262 vei lingen gehouden. Geveild werd door 141 le den voor een bedrag van f. 75206.54. Door 159 niet-leden voor f. 8113.45 is totaal f. 83319.54, nog te verdeelen als volgt: ge veilde bloemen f 77394.61. opgehouden of uit de hand verkocht f. 1834.33. Er werd 24030 kg. beshulst geveild voor een bedrag van f. 4090.60. Door de Ned. Sierteelt Centrale werd ingekocht voor 'n bedrag van f. 5480.63. Over het geheel werd er voor f. 4594.71 méér geveild dan in 1935. Uit het jaarverslag van den secretaris hoorden wij van de vele zorgen, waaronder de vereeniging gebukt gaat. O.a. bleek, dat de beshulstveilingen in het. laatst van Dec. niet hebben gebracht, wat er van verwacht werd. De prijzen waren zeer laag. terwijl er een groote partij wegens gebrek aan af name verbrand moest worden. Volgens het I verslag, moet dit voor een groot deel te zee- ken zijn in het feit, dat voor de Oranje feesten in den Haag en elders geen beshulst is gebruikt. Ook voor het keurig verzorgd jaarverslag mocht de secretaris den dank van den voor zitter en een applaus van de vergadering in ontvangst nemen. De heer C. van der Willik Hz. bracht als commissaris rapport uit omtrent boeken en bescheiden, die door commissarissen in orde waren bevonden. De veilingmeester deed voorlezing van eenige nieuwe bepalingen van de Ned. Sier teelt Centrale, omtrent getal en minimum prijzen van enkele artikelen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren: D. van Wijk Az. en A. Looman. ter wijl tot commissaris werd herbenoemd de heer C. van der Willik Hzn. De begrooting voor het jaar 1937 werd wederom vastgesteld op f. 80.000 Voorts werd goedgekeurd de huur van zitplaatsen op f. 650; verhuur gebouw en terrein op f. 800, terwijl de contributies voor 1937 we derom werd bepaald op f. 1.50 per lid en tot slot dat de inkomsten en uitgaven voor 1937 zijn geraamd f. 9800. De voorzitter deelde mede, dat de veiling zal inzenden op de alhier in Juli a.s. te hou den rozententoonstelling door de vereeni ging „Nos Jungent Rosae". De voorz. deelde in dit verband mede. dat het bestuur beslo ten heeft in te schrijven in het waarborg fonds voor deze tentoonstelling voor een bedrag van f. 100, waarmede men accoord ging- Op de tentoonstelling zullen zoowel afge sneden kas- als buitenrozen geëxposeerd worden. Voor nieuwigheden zal voldoende plaats zijn. Stilzwijgend werd goedgekeurd het be stuursvoorstel, dat leden die wenschen te bedanken als lid der vereeniging, een op zeggingstermijn in acht moeten nemen van drie maanden. Een langdurige discussie ont spon zich voor het verkoopen van bloemen uit de hand, waarvoor het bestuur geen j enkel risico meer wenscht te dragen. Besloten werd, dat geen bloemen meer uit HAZERSWOUDE. Vergadering der C. H. J.-Groep. De C. H. J.-Groep hield haar huishou delijke vergadering in het „Oude Raad huis." Na opening door den voorzitter, brachten zoowel secr. als penn. verslag uit over het afgeloopen vereenigingsjaar. De greep telt 35 leden. Een mooi getal, maar er zijn nog meer jongeren, die als lid toe konden tre den. De werklust der leden blijkt wel uit het feit, dat het grootste aantal onderwer pen door de leden zelf is behandeld. De kas sluit met een batig saldo. Dit bedrag zal gedeeltelijk gebruik worden tot het aanschaffen van studiemateriaal, waaraan groote behoefte gevoeld wordt. De beide aftr. bestuursleden, de heer L. J. Matze en mej. J. Haantjes, zijn geen van beiden herkiesbaar. Met bijna alg. st. werd de heer M. Jansen als voorzitter ge kozen. In de andere vacature verkreeg mej. Joh. Fase het grootst aantal stemmen. Als ringafgevaardigde zal de heer P. Verheul fungeeren. Mej. G. Buitenhuis en W. Brinks zullen de taak van kascomuussie waarnemen. Nog een 7-tal personen werd benoemd als leden der propaganda-comm.. welke samen zullen werken met de C. H. kies- vereeniging, voor de a.s. 2e Kamer-verkie zingen. Na het huishoudelijk gedeelte van het programma werd met het feestelijke ge deelte begonnen, waarbij de lachlust niet ontbrak LEIDERDORP. Op 18 Februari a.s. hoopt onze plaats genoot de heer J. v. Leeuwen, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als petroleumbezorger bij de N.V. American Petroleum Compagny „De Automaat". LEIMUIDEN. De R.K. Zangver. „Sursum Corda", onder leiding van haar directeur de heer Rhümann, heeft haar 2e uitvoering in dezen winter gehouden. Als medewerkenden waren overgekomen Neerlands jongste humorist Johnny Prins en de heer Martin van Delden als confe rencier met M Hameetman solist xylophone Zoowel de zangnummers als de humoristen hebben een goeden indruk gemaakt. Sur sum Corda kan onder de bekwame lading van haar directeur met genoegen op dezen avond terug zien. Te ongeveer 11 uur werd aangevangen met het bal. Een uitstekend georganiseerd dansorkest en wel het „Mari- nucci's Accordeon Ensemble" was aanwezig. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. Rekelhof, uit Waterin gen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jozefus Wilhelmus, z. van M. J. Mastwijk en J. A. M. Straathof. In café v. Eijk werd een zeer ge slaagde operette-uitvoering gegeven, onder leiding van mej. Gersie-v. Eijk. die de kin deren goed de stukken had ingestudeerd met medewerking van den heer D. v. Eijk, oianist. Na een aardig voorstukje werd op gevoerd „De Wraak der Kabouters". Uit dc vrij goed met ouders en belangstellenden bezette zaal daverde het applaus op na elk bedrijf. Het stuk werd zeer goed ge speeld. Na afloop was de heer M. Karse- meijer de tolk der aanwezigen, toen Lij een woord van lof sprak tot de kleine me despelenden en tot degenen, die het stuk hebben ingestudeerd Het was een aardige avond NOORDEN. In de Chr. sChool werd de groote film van Haarlem-Heemstede over het werk van de Chr. Ver. voor verpleging van lij ders aan vallende ziekte vertoond. Ook een kindervoorstelling werd gegeven. De hu welijksfilm van het vorstelijk paar werd eveneens vertoond. De bezoekers keerden voldaan huiswaarts. WADDINXVEEN. Vergadering V.V.V. In hotel Kwaak had een vergadering Dlaats van de pl. Ver. voor Vreemdelingen verkeer De voorzitter, de heer J. Verheul, memoreerde het vele werk in het afgeloopen jaar door de vereeniging verricht en de propaganda voor de verschillende in dustrieën te dezer plaatse gevoerd: o.m. de ontvangst van een paar honderd slagers vrouwen ln de meubelfabriek van de fa. Kempkes. tijdens het slagerscongres Zeer veel propaeanda-materiaal werd in het afgeloopen jaar verspreid. Het ledental der vereeniging bedraagt 49. De heer G. J. v. d. Horst bracht een zeer uitvoerig jaarverslag uit. De aftr. bestuursleden J. Verheul en J van Nielen werden bli accl. herkozen Ver schillende actueele zaken betreffende het belang der vereeniging en dat der gemeente werden besproken. Voor de gemeente subsidie ad f.25 werd dank gebracht aan den gemeenteraad. De burgemeester, eere voorzitter der vëreeniging. besprak verschil, lende propaganda-middelen en gaf adviem o.a. tot uitbreiding van het ledental, Xi afloop der geanimeerde vergadering werde verschillende films, o.m. die van het ham lijk onzer Prinses met Prins Bernhard >t; toond. Ten nadeele van den heer L. W. aihle is een motorrijwiel, dat des avonds onb." heerd in de Burgem. Trooststraat stoiy ontvreemd Het is gemerkt H 56410 D.K.l 1935: 2'/: P.K.. één cylinder: motornumma 454601. De politie verzoekt opsporing en beslagneming. Aan het postkantoor alhier werd t. durende Januari 1.1. ingelegd f. 8.164.9 en terugbetaald f. 5929.63. Het laats door dit kantoor uitgegeven boekje draaj het nummer 4284. De ver. tot bestrijding der T.B. werd verrast met de opbrengst van 1» busje in de carrosseriefabriek „Verheul Het bedrag van f. 14.werd met va dank gedeponeerd in de kas waaraan de laatsten tijd zware eischen worden a steld. Aan de Noordkade alhier werd cv; het plotseling oversteken van den weg ht 14-jarig zoontje van den heer K. aangs reden door een auto, bestuurd door de heer B. Hij bekwam ernstige hoofdvm den die door dokter Pols werden verton den. De bestuurder der auto treft geta schuld. In de Ned. Herv. Kerk werd in ds laatste helft van Januari gecollecteerd tw de diaconie f. 205.01 en voor de kerk f. 203ü Voor de verwarming en de vrije zitplaats bleken de busjes f. 28.68 te bevatten. De 15-j. V. wilde zijn handen m benzine wasschen. Hij kwam te dicht fa een petroleumstel, waarbij de benzine vlas vatte en zijn handen met brandwonde; overdekt werden. De heer V. wrist met eea kleedingstuk de vlam te dooven. VOOR DINSDAG 9 FEBRUARL Hilversum I. 1875 M. AVRO-uitzendinpl 11,00—11,30 v.m. en 6,30—7,00: RVU 8,ü;| Gram. pl. 10.00: Morgenwijding 10,lil Gram. pl. 10,30: Jetty Cantor's EnsenJ ble 11,00: Lezing „Wij en onze zieken"- 11,30: Ensemble J. Cantor 12,30: OrgelJ spel 1,00: Kovacs Lajos' orkest 2,00:1 Het Omroeporkest 3,00: Knipcusus 1 4,00: Pianorecital 4,30: Kinderkoon 5,00 Kinderhalfuur 5,30: Het Omro orkest 6,30: Psychologisce causerie 7,00: Voor de kinderen 7,05: AVI' Dansorkest 7,30: Engelsche les 8,00] Berichten A.N.P, Mededeelingen 8" Bonte Dinsdagavondtrein 9.30: Voc concert 10,00: Gram. pl. - 10,30: Schalij les 11,00: Berichten A.N.P. Hier, AVRO-dansorkest 11,4012,20: Gra Hilversum II. 301 M. KRO-uitzendirz- 8.00—9,15 en 10,00: Gram. pl. Godsd. halfuur- 12.00: Berichten ffifl KRO-orkest en Gram. pl. 2,00: Vrousr uur 3,00: Modecursus 4,05: Gram.) 4,10: Orgeconcert en Gram. pl. 5Ï| Gram. pl. 5.45: Felicitatiebezoek —6"' De KRO-Melodisten en solist 6,40: peranto-cursus 7,00: Berichten 7J5J Economische causerie 7,35: Sporthallir 8,00: Berichten A.NJ». 8,10: Vaste avondprogramma m.m.v. K.R.O.orkesten e solisten 10,30: Berichten A.NP. 10,40:1 Lilly Mathé en haar orkest 11,20—12,®' Gram. pl. Droitwich. 1500 M. 11,05: Cau „Value for money" 11,2011,50: Orgel-| spel 12,10: Het B.B.C.-Empire-orkest- 12,45: Reportage 1,10: Het Wigston Tem-I perance-orkest en solist - 1,502,20: Graal pl. 5,35: L. Voselli's orkest 6.20: Tijd-I sein, Berichten 6,45: B.B.C.-Northen*l orkest 7,50: „A nation of shoppers", dbl cussie 8,35: Revue-programma 9^0:J Berichten 9,40: „God and the Commmr Life", causerie 10,00: Orgelconcert - 10,20: Radiotooneel 11,35: Maurice Wffi-B nick en zijn Band 11,5012,20: Daffi-p muziek (Gram. pl.). Radio Paris. 1648 M. 7,20 en 8,28:1 Gram. pl. 11,20: Symphonie-concert -I I,35: Zang 1,50: Vervolg concert 2,50,1 Gram. pl. 4,50 en 5,50: Gram. pl. 8WI Zang 6,50: Gram. pl. 7,05: Zang-I 7.20: Gram. pl. 9,05: Omroeporkest-I II.201,20: Bouillon-Dansorkest. Keulen. 456 M. 5,50: Orkestconcert-I 6,30: Gram. pl. 7,50: Saarbriicker Amu-I sements-orkest 11,20Orkestconcert 12,35: Omroeporkest en -dansorkest lji'l Gram. pl. 3.20: Omroeporkest 5J0:| Westduitsch Kamerorkest 7,3012,20" Carnavalsprogramma. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12,20:| Gram. pl. 12,50: Kleinorkest 1-B'I Salonorkest 1,502,20: Gram. pl. 5.20:1 Omroeporkest 6.50 en 7,20: Gram, pl I 8.20: Omroepsymphonie-orkest en solid* I 10,30—11,20: Gram. pl. 484 M.: 122»; I Gram. pl. 12,50: Salonorkest IJj-l Kleinorkest 1,502,20: Gram. pl. 5ri:| Orgelspel 6,35: Reportage 7,05 en 7,35:1 Gram. pl. 8,20: Kleinorkest en Eadi£ I tooneel 9,35: Kleinorkest 10.30—11.15-J Gram. pl. Deutschlandsender. 1571 M. 7,30: W' navalsprogramma - 9.20: Berichten - 9,«:l Reportage 10,05: Weerbericht 10,2—| 11,20: Gevarieerd programma. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 9 Februari. le programma: lederen dag van J-S uur: AVRO, VARA. enz. 2e programma: lederen dag van S-' I uur: KRO. NCRV. enz 3e programma8 00Keulen of diversen 11.20: R. Danmark 12.20: Brussel!»- 13.35: Keulen - 14.20: Gram.muz. GK-v- 14.50: Parijs Radio 15.20: Keulen - 17.20: Brussel VI. - 19.05: Brussel Fr-' 19.20: Keulen. 4e programma8 00Brussel VI. 9 20: Gram muz. G.R.D. 10.35: Londen BW- 13.35: Droitwich 14.25: Londen BW,',. 16.50: Droitwich 18 20: diversen Droitwich 19 50: Londen Reg. Droitwich 21.40: Weenen of diversen 22.20: Brussel VI. - 22.30: Brussel!' plm. 22.45: Londen Reg. Wijzigingen voorbehouden. 4-4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 16