Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Februari 1937 'AALSMEER. Burgerlijke Stand. I Geboren: Wander Johannes z. van F. ialraven en I. H. Harms; Cornells z. van Kroon on G. C. van Leeuwen; Cornells l van G. Nap en J. Berkelaar; Agatha d. ran J. de Haan en M. Verhoek. Getrouwd: J. Molenaar oud 46 jaar en C, van Leeuwen oud 41 jaar. BENTHUIZEN. De Chr Jongelingsvereeniging „On- Itnoekt de Schriften", hield haar open- iiren jaarvergadering. De eere-voorzitter ds. Bleshaar opende ut het laten zingen van Ps. 119 vers 1. inrna hij in gebed voorging. Vervolgens rerd Daniël 3 uit den Bijbel gelezen. Hierna hield de eere-voorz. een inleiding ner het voorgelezen Schriftgedeelte. Spr. ïtte uiteen hoe de drie Jongelingen, die Ich niet voor 't beeld van den Koning van abel bogen. In den oven werden gewor- >n, vervolgens hun uitredding daaruit en J op bevel van de drie Jongelingen, ipr. bracht dit over op de Jongelingsver eniging, en hoopte dat ook zij het voor- ;eeld van de drie jongelingen zouden vol len. Hierna werd een aanvang met het orlozen van de verschillende onderwer- ,.n en gedichten der leden, hetgeen een lot verloop had. Daar de secr. wegens ziekte verhinderd is, ;rd het jaarverslag door H. P, Zonneveld ielezen Uit het jaarverslag der penningmeester Heek dat de inkomsten met inbegrip der .jldl f. 195.75 hebben bedragen, de uitga lm f.115, zoodat een batig saldo van 80.75 op 1 Jan. J.l. aanwezig was. Door de meisjesver. ,,Een ding is noodig" vden eenige liederen gezongen. De afgevaardigden van de zustervereeni- ngen der omliggende plaatsen en uit il;en gemeente brachten de groeten hun- itr vereenigingen over. Ook was een schrijven ingekomen van len burgemeester die verhinderd was aan- ;ezig te zijn. D; eere-voorz. bracht dank aan allen die ledegewerkt hadden aan het slagen van iezen avond, waarna hij met dankgebed loot, na het zingen van Ps. 72 vers 11. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus, zoon van A. Mantel G. van Krimpen Helena Cornelia, liter van N. F. L. Bouwmeester en M. tokkelenburg Hendrikus Johannes, i van A. H. P. Clemens en M. J. van inpen Klaas, zoon van P. Spaargaren kA. Jongkind Adriaantje, dochter van jlYtrmeulen en P. A. Groen Wilhei- dochter van W. P. de Koning en A. iiaan Jan, zoon van J. J. de Lange bS. W. van den Berg Petrus Wllhel- fns,zoon van P. van Moorten en C. E, Du- li - Gerrit, zoon van G. Dorgelo en G. IHong Jannie, dochter van G. Verduin i A. p. Tensen Johannes Mattheus thfodorus. zoon van J. F. M. Claassen en M, Broeke Joltje, dochter van U. Ade pt en G. Klaren Cornelis, zoon van P. «mierse en C. Belo Kornelia Zoetje, |ochter van W. A. de Haan en K. v. Strien largaretha Egidia Johanna Maria, doch- |e van P. C. Snoeks en A. H. M. Kramer. I OndertrouwdDirk Bauer, 26 jaar en jiancina Gedaan, 22 Jaar Hendricus A. fuyiaars, 22 jaar en Virginia van Halm, 1 jaar. I Getrouwd: Cornelis A. Doeswijlt. 27 jaar In Maria S. de Ruijte, 27 jaar. T Overleden: Friedrich Wilhelm Wall- Jrink, 87 jaar, geh. met D. Salm Maria |E van Leeuwen, 10 mnd., dochter van J. van Leeuwen en M. de Jong Aletta ferkuljl, 86 Jaar. wed. van L. Roubos fendrik den Butter, 61 jaar, geh. met M. Vlugt Roelflen Lijn, 63 jaar, geh. met 1 Haak Dirk Loenen, 33 jaar. geh. met J. Blonk Adriana. 9 mnd.. dochter v. J. van Beek en B. Haagswoud Lode- Fit van Alphen, 1 mnd., zoon van L. van fphen cn Th. Karel Wllhelmina Hen- "'ka. dochter van L. W. Metrmans en M. i Staveren Janna. 17 mnd., dochter pji A. Schutte en A. M. de Berg Dirk piiilf, 30 jaar. geh. met M. Teske Ger il' Maarse. 84 jaar, geh. met H. Topsvoort r Hendrikus. 1 weck, zoon van A. Mantel f" 0- van Krimpen. Loon der bevolking I GevestigdDirk de Snaijer. Kerkhof- mn 71 Cornelis Visser, Wilgenlaan 111 Reinier Jansen. Sloterweg 60 Jannis pPPon Zilvermeeuwstraat 33 Cornelis Mollien, Akerdijk 123 Avke Noorder- F'vvn, Eschdoornplein 16 Cornelis Rus- *111. Bennebroekerdijk 245 Karolina F. lemming, Stationsweg 47. J,Vertrokken: Jan Beers, naar Bloemen- |hl, Leidschevaart 172, Vogelenzang f'las Bouterse, naar Duitschland Jan f" Hoofde naar Hillegom, Meerstraat 29 Gerrit Blom, naar Amsterdam, War- nndstraat 123 Jan de Vrij, naar Bergen I. 'K Ligtweg 31 Dirk L. Snelle, naar 'stenUin Mercatorstr. 29, 2 hg Dirk Piders, naar Landsmeer. Kanaaldijk 41 T Cornelia Dokter, naar Baarn, Westeinde L-«annes G. M. Gallenkamp, naar Am- «dam, Pieter Gij zenbrugstraat 31, 1 hg h„?1ne',ie de Ridder, naar Haarlem, Gijs- eent van Amstelstr. 173 rd Leendert r- Molievanger, naar Haarlemmerliede Dubbele Buurt 15 Willem N. Nun- J»°.ve.n' naar Amsterdam, Nic. Witsen- De heer van Wtjk was in Haarlemmer meer op landbouwgebied gedurende veie iaren een bekende Dersooniykheid: hij is ook vele jaren als lid van de commiss'e tot wering van schoolverzuim in deze ge meente werkzaam geweest De C.J.V. „Johannes" te Nieuw-Ven- nep hield onder groote belangstelling haar 32ste jaarfeest. Nadat de voorzitter, C. Speelman, had geopend met gebed en gezon gen was Ps. 97 1, heette hij alle vrienden, begunstigers en afgevaardigden welkom. Na 't verslag van den secretaris, dat een overzicht gaf van het vereenigingsleven. werden de voordrachten, referaten en samenspraken vlot afgewerkt. Het slot was het tableau „De kracht van ons werk". Te ongeveer halftwaalf sloot de eere-voorzitter. ds. De Vries, met dank gebed, waarna gezongen werd Lied 252 uit den liederenbundel van de Ned. Herv. Jon- gelings-Vereeniglng Op den Hoofdweg had de wielrijder, de heer H. het ongeluk z'n stuur kwiit te raken en onderstboven te slaan. Aan het hoofd verwond werd htl opgenomen en naar zün woning gebracht, alwaar de kuip we~d ingeroepen van een eeneesbeer. die een hersenschudding constateerde. Aan verschillende over de Ringvaart liggende bruggen oa. bij Lisse Bennebroek. Sloten en Leimuiden. zullen dit jaar her stellingen en vernieuwingen plaats hebben De brug over de Hoofdvaart te Abbenes zal van een nieuw bovendek worden voo-zien. terwijl bet onderdek oon'euw ee'fgd en hersteld zal worden. HILLEGOM. Loop der bevolking Vertrokken: H. Schrama. Chantllly (Frankrijk) Route Nationale 83; L. H. H. Hanrath met echtgen.. Nijgegen van Sche- vickhavenstraat 11; H Swiebel, Den Haag, Ploefkadc 93. Burgerlijke Stand. Geboren: Davera Jacoba, d, van J. van Rooden en M. P. Dekker; Pieter z. van P. Visser en T. Veerman; Aleid Jan, z. van H. T. Lantlng on C. A. Appels; Simon Maria z. van S. van der Linden en C. G. M. Huijg. Overleden: P. van der Bent, m. 77 jaar. Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie, op werkdagen tusschen 7 en 8 uur nam: kinderhand schoentje, paar pantoffels, 3 dameshand schoenen, heerenhoed, damestasch met inhoud. Het bouwen van twee woningen aan de doorgetrokken Van den Endelaan en twee aan de Kerkstraat, voor rekening van den heer K. Zifkamp, is na aapbesteding voor "f. 14 895 opgedragen aan den aanne mer A. Graper alhier. Architect is de heer W. Kuitems. Voor het diploma machineschrijven systeem Mercurius slaagden de heeren F. Doornebal en B. Koppert alhier, W. Ruig- rok te Zllk en C. van Saase te Vogelen zang. Zij werden opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jzn. alhier. 'lat 3 Hendrikus Lodder, naar Am- Etiicam' Heerengracht 168 Bernard Jr, aaar Doetinchem, Motenlaan 43 E p! ,r Höhlc. naar Amsterdam, P. v. Aahml aet Johannes Wessels, n. Harm» Machineweg 31b Pieter W. an- naar Zeist. Oude Woudschen- Jüschewi pllv eg 33 Johannes Stuurman, n. rinp "fa «u O Ulltl Ililco Ol/UUIIUcU - sum, Soestdijker straatweg 108. A A. van Wijk t jilt™waning aan den Hoofdweg to ltïv'edJ_*Pn?D 00 64-iariïen leeft,ijd F'-eu?; tewi® ^8er Ar e Alattinus van Wijk. 'i(tid»h '?"T' t?ne die veler achting en -■.tiao had verworven. KATWTTK. Loop der bevolking ln 1934. Bevolking op 31 Dec. 193.5' 8920 mannen en 8634 vrouwen, totaal 17554. In 1936 ver- meerd door geboorte 213 mannen en 298 vrouwen, totaal 421. In 1936 vermeerderd door vestiging: 2'3 mannen en 232 vrou wen. totaal 455. Alp totaal 9355 mannen en 9074 vrouwen, totaal 18439. In 1936 verminderd door overlijden: 53 mannen en 53 vrouwen, totaal 106. In 1936 verminderd door vertrek: 205 mannen en 221 vrouwen, totaal 426. Alg totaal 9098 mannen en 8800 vouwen. totaal 17898. Vermeerdering in 1935- 150 mannen en 109 vrouwen, totaal 349. Vooruitgang in 1936: 173 mannen en 166 vrouwen, totaal 344. levenlocs aangegeven: 7: gesloten hu welijken- 129: echtscheidingen 5; geboor te^ per 1900 inw. 24. Katwijk aan Zee: 15055: Katwijk aan den Rijn 2842, totarl 17898 inwoners. Actie tegen onwelvoegelijke kleeding. AI meerdere malen is in vergaderingen het feit ter sprake gebracht, van 't dragen van onwelvoegelijke kleeding gedurende den badtijd en op de openbare straat. Nog pas kort, geleden is in een dezer vergade ringen besloten zich met deze klacht tot den Raad der gemeente te wenden met het verzoek tegen deze excessen maatre gelen te willen nemen. Thans gaat men van particuliere zijde tagen dit euvel agee- ren Een request zal ter teekening aange boden worden aan minstens enkele hon derden dames In de gemeente Katwijk. Vele vooraanstaande dames deden reeds van haar svmpathie ten opzichte dezer actie blijken. Jcngen te water en gered. De 8-jarige N. M. wilde van zijn behen digheid doen blijken door te gaan wande len op de al te smalle schoeling langs den Rijn op den Overrijn. Dit ging niet en Nol lag al heel spoedig in 't water. Een zijner kameraadjes riep om hulp, waardoor de aandacht van den heer J. M, gevestigd werd op den drenkeling. Het gelukte den heer M. den jongen van een wissen dood le redden. KATWIJK AAN ZEE. Wat er omgaat op het P.T.T.-kantoor. De statistiek over 1936 van het Postkan toor luidt als volgt: verzonden telegram men 1803; ontvangen telegrammen 2402; telefoongesprekken 123 150; verzonden aan- geteekende stukken 1552; ontvangen aan- geteekende stukken 4338; gestorte postwis sels 2845; uitbetaalde postwissels 0243; ge storte postbewijzen 73; uitbetaalde postbe- wijzen 24; verzonden pakketten 1875; ont vangen pakketten 5170; ter invordering ontvangen quitantiën 19.720; inleggingen spaarbank 2705; terugbetalingen spaar bank 1846; stortingen Rijkszerzekerings- bank 172; uitbetalingen Rijksverzekerings bank 2267; stortingen girodienst 17.543; cheques 6013; uitbetalingen inval, en ouderdomswet 6510. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherljsehool alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het certificaat van voldoende kennis der inter nationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee: Corn. v. d. Plas Jr., Corn, van Duijn Gzn Gijs van Duijn Jzn., Corn, van Duyn Czn., Nic. van Beelen Dzn., Jan Plug, Jan Hoek. Willem Krijgsman Azn„ allen van hier en Arle Spaanderman van Neordwljk aan Zee. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser. Rijksgedelegeerde was bij deze examens kapitein J. H. Götz, lid van de examen-commissie voor stuurlieden te Den Haag. Wij wijzen er op, dat het verslag be treffende de hier gehouden jaarvergade ring van de Ger. Zendingsbond abusieve lijk in ons blad van Vrijdag j.l. onder Sas- senhelm geplaatst is. Onze plaatsgenoote mej. J. v. d Boon slaagde voor het diploma coupeuse; zij is leerlinge van de modevakschool aan den Drieplassenweg alhier. Het bestuur van den Ring Katwijk en O. van het Nederl. Jongelingsverbond heeft de zomerDlannen besproken. Met den Ring Sassenheiin zal een ringzomeraag in de Kaag gehouden worden, waar ds. Verwaal uitgencodigd zal worden om een inleiding te houden. De volgende ringvergadering zal gehou den worden in Maart te Voorschoten. LISSE. Feestavond van L.F.C. De Prot. Voetbalver. L.R.C. hield haar feestelijke jaarvergadering. Door den voorzitter van de feestcommisie werd aan het bestuur aangeboden een prachtige medaillekast waarvoor de voorzi'ter hem hartelijk dank bracht. In het bijzonder werd dank gebracht voor het vele werk dat de commissie zich heeft willen ge troosten om de kasmiddelen te versterken door het organiseren eener verloting en thans deze feestavond die veel voorberei dend werk heeft gevergd. De gezellige avond werd gevuld met voordrachten enz. Burgerlijke Stand. Geboren: Willy Lena, dochter van J. Moolenaar en van N. Kuneman Leigje, dochter van L. M. Roodenburg en van M. Bouma Leendert. zoon van J. Schip pers en van M. v. Werkhoven. Ondertrouwd: Chr. H. B'-andemann en J de Groot. Overleden: Petronella Johanna van Am sterdam, oud 4 maanden. Loop der bevolking. us: Gevestigd: Mej. -F. Zwetsloot, van Sas- senheim. Akervoordelaan 25 Mej. M. Turenhout. van Voorhout. Heereweg 15 Mej. C, J. Meiman. van 's-Gravsnhage, Ju- lianastraat 29 Mej. J Annot, van Oost- kanelle. Kanaalstraat 43 Mei. H. Heljn, van Zaandam. Kanaalstraat 54. Vertrokken: Mej. C. H. N. van Ginhoven naar Rotterdam Mei. L P. Nieuwenhuis naav Haarlem Mei. D. van der Laan, n. Voc'-out. F. J, Weijers, naar Voorhout Mej. E. Konigshausen, naar A.dam, Gevonden: Een paar grijslederen handschoenen, 1 bruine tasch, 1 etui met sleutels. 1 fietspomp. 2 belastingplaatjes. Inlichtingen op bet politiebureau. De afd. Lisse van den Ned. R.K. Volksbond hield in het Bondsgebouw een avond voor de vrouwen en meisjes der leden. Na opening door den voorzitter J. de Koning sprak de heer H. J. Kuiper hoofd bestuurder van het R.K. Werkliedenver bond over de noodzakelijkheid van de Kath. Arbeidersbeweging. De RK. Ver. voor Drankbestrijding hield in café Koot de 31ste jaarvergade ring onder leiding van den heer J. Zand vliet. De geestelijk-adviseur, pastoor Van Zuylen, werd op dezen eersten door hem bijgewoonde vergadering welkom geteeten. De secr. bracht het jaarverslag uit, waar in de werkzaamheden van het afgeloopen jaar de revue passeerden. De penning meester deelde mede, dat het afgeloopen jaar een nadeelig saldo bracht van f. 45.41 zoodat de geldmiddelen terugliepen tot f. 45.53. De penningmeester werd na con trole der boeken door de commissie ge- déehargeerd. De aftr. bestuursleden wer den herkozen. De pastoer sprak nog een kort woerd, waarna de voorzitter de ver gadering sloot. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd; K H Kroon predikant en fam. Nieuwe Zeeweg 6c J. Koon. land bouwer Boerenburgerweg 67 A. L. Beneken. serveerjuffrouw. Nd. Boulevard 17 J. M. P. Turk. dienstb.. Kon Astrld Boulevard 22 J P. Mols. Kerkstraat 49 G van Ginhoven Hoofdstraat 46 J. Kukler en fam. rijwielhandel. Zeestraat 24 C. C Ruigrok eeb van Berkei, School straat 36 H Seidel dienstb., Juliana- weg 23a. Vertrokken: W. van Dijk. verpleegster, naar Hlllegersberg Tr. Plug. dienstb naar Noord wil kerhout I M. Römgens, kinderverpleegster, naar Kohscheld (Aken) K. van der Linden, dienstb.. naar Leiden A. van Duiin. naa.- Den Helder J. D Koers, naar Enschedé K. Ketelaar, land bouwer. naar Beverwijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Engelina Maria, d. van A. de Haas en J. J. Noordermeer Petronella Maria. d. van J J. Heemskerk en J. Vllet-Vlleland Adriana Eohemia Maria d van J. Warmenhoven en A. C. -cbalkwiik Getrouwd: P. G. van den Erikel en J. C. 'ink G Vreeburg en J C. v. d Schalk. Overleden: Henriette Cornelia v. Damme 10 laar geh met S. Miedema Leentje van Duijn, 54 jaar. OEGSTGEEST. Alg. vergadering R.K. Fonds voor Ziekcnhuisverpieging. Het moet voor het bestuur van boven genoemde vereeniging dat haar ontelbare belangen op zoo nauwgezette wijze verricht, toch wel een groote te'eurstelline zijn. als op een a'gemeene ve eaderins van een ver- eenig'ng, welke plm 700 volwas,oen leden telt, de opkomst van leden zóó gering is als ditmaal. Er waren nl. met het bestuur slechts 25 personen aanwezig, waarover de voorzitter, de heer F Blonk ziin groote te leurstelling uitsprak Ove- het afgeloopen jaar aldus de voorzitter, mogen wij ons tevreden gevoelen, hetgeen u u't het finan cieel verslag zult bemerken Toch is het verloop geheel anders geweest dan ln vorige jaren Een 5 of 6 tal ultkeeringen voor onname enz. in één laar kan aan het eindresultaat een geheel ander aanzien geven, hetgeen ons in 1936 is te 'rigevaUen. Daarom acht h estuur een voorzichtig 'oeleid met behouc, m een gezonde reserve beslist noodzakelijk. Toch heeft het bestuur na rijpe overwegingen een niet geringe restitutie uitgekeerd. Hierbij is rekening gehouden met de tot begin December en per 31 December te verwachten resultaten, aangevuld met de overschotten, na de ge dane uitkeevingen in 1934 en 1935 Wil hebben aan het, reserve gekweekte bedrag niet willen aantasten zoodat begrij pelijk een volgende uitkeering van restitlt'.e alleen kan plaats vinden, indien de resul- tatten van het nieuwe boekiaar daartoe aanle'dlng geven. De regeling van werk- loozen met de gemeente had een bevredi gend verloop en Is over 1936 bestendigd gebleven. Zien wi.i den gang van zaken van dit fonds ln vergelijking met dien van zuster- vereenigingen in de omgeving, dan mogen wij hier. wat 1936 betreft, tevreden zijn. Hierna bracht snr dank aan den Raad van Commissarissen voor hun belanglooze sa menwerking en s'.oot met den wensch dat alleen hun steun zullen büiven geven tot heil van de vereeniging. Uit het verzorgde jaarverslag van den secre.aris merkten wij op. dat het fonds thans telt 1032 leden, waarbij ook kinderen zUn gerekend Het financieel verslag gaf aan ontvang sten f. 3990.78; uitgaven f. 3630.41; alzoo een batig saldo van f 360 37. Aan restitutie van de contributie werd 25 °/n teruggegeven, in totaal een bedrag van f. 890.13. Namens de kascommissie die de beschei den van den penningmeester in orde had bevonden werd aan dezen functionaris dank gebracht voor zün accuraat beheer Tot lid van den Raad van Commissarissen werd herbenoemd de heer L. Sliigers en tot bestuurs'eden de heeren A C. Somme- llng en W. den Dubbelden. De op een vorige vergadering voorge stelde wijziging van Art 11 van het Hu'sh. Regiement werd vastgesteld Hierover had prof dr. E. Carp, als geneeskundig adviseur, advies uitgebracht. Het bedrag van uitkeering bii besmette lijke ziekte werd oo f 500 bepaald. Het testuur achtte noodig algeheele he-- zienisig van het Reglement, waartoe mach tiging werd verleend een commissie te be- noerrgp Na rondvraag volgde sluiting. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit. z. van G. van Dijk en Joh, Vos Pieter. z. van Jac. van Egmond en Joh. Kort Overleden: M A. Brussee-de Kluyver, 59 Jaar. De collecte voor de Inwendige Zending heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 58.81 opge bracht. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Anton, zoon van J. Zuilhof en J. C. van der Lee Ida Pau lina Maria, dochter van J. A. J. Roozen en 1. W. A. M. van der Weiden Anna Ma ria Johanna, dochter van J. J. Langeveld en C. C. van Rijn Johanna Jacoba Ma ria, dochter van H. P. Zwetsloot en H. C. M. de Groot. Overleden: A. M J Bontje, oud 45 jaren, echtgenoot? van C. Bergman. Getrouwd: H. Dannijs. oud 29 jaren en A, W. Vis, oud 30 jaren. Loop der Bevolking. Vertrokken: P. Zwetsloot, Hoofdstr. Cl, naar Lisse H. Gradauer, Hoofdstr. 268, naar Haarlem W. L. Renee, Wllhelmi- nalaan 8, naar Leiden J. C. le Clercq, Hoofdstr. 48. naar Driebergen H. Meijer, Keiklaan 73, naar Alkmaar M. Elberse, Julianalaan 10, naar Haarlem. Gevestigd; G. A. de Kooker, Jac. van Beierenlaan 23, van Lisse J. II. B. van der Stel, Wilhelminalaan 5a, van Hillegom A. C. Philippo, Hoofdstraat 60. van Hil legom H. Hanssens. Rijksstraatweg 39. van Delfzijl H J. Meijer, Hoofdstr. 143, van Borne J. M. Hij zeiendoorn, Berken laan 33, van Haarlem. VALKENBURG. Verg. Burgerwacht en B.V.L. De heer M. H v. Stijn, voorzitter der Burgerwacht opende deze bijeenkomst en zette het doel uiteen. Spr was kapitein Snijders. Deze schetste den chaotisehen toestand van de wereld op elk gebied, zoo wel financieel als geestelijk. Hij wees op het gevaar van de allerwege optredende bewapening voor den vrede en op het aan tal van het gekleurde tegenover het blanke ras. Men moet echter niet bij de pakken neer gaan zitten. HÜ legde vooral nadruk op het gemis aan samenwerking bij het blanke ras. als mo gelijke oorzaak van ondergang van dit ras. Vervolgens gaf hij een overzicht van het ontstaan van de crisis en haar gevolgen, vooral de z. i. ondeugdelijke devaluatie. In verband hiermee wees spr. op de geeste lijke verwording hel loslaten van den godsdienst, het aanbidden van het fas cisme. Tot slot stelt hii de groote zegenine van Oranje ln het licht, die ons tot dusver door alle moeilijkheden heeft heengeleid Met een hartelijk woord van dank aan den spreker voor zijn boeiende rede sloot de voorzitter dezen goedgeslaagden avond. VEUR-LEJ.DSCHENDAM. Vergadering der S.D.A.P. De afd. van de S.D.A.P. hield onder lei ding van den heer G. Kerkhoff een goedbe zochte ledenvergadering. Goedgek. werd het verslag van de controle-commissie pen ningmeester. Tot afgevaardigde en plv.-af- gevaardigde naar het landelijk partij-con gres werden gekozen rasp. de heeren H. Bouman en G. Kerkhoff. Onderzocht zal worden de stichting van een uitleenbliblio- theek. Gedurende zes achtereenvolgende weken zal worden gehouden een ontwikke lingscursus. ten doel hebbende het kweeken van kader, welke cursus ook toegankelijk gesteld zal worden voor de modern georga- niseerden. Behandeld werd de beschrijvings brief voor het a.s. congres. Besloten werd nog een openbare vergadering te houden. De provinciale wegwerker C. van 't Hooft is bevorderd tot kantonnier-am bachtsman. VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: G. A. v Kampen uit Monster H. v. d Boogerd uit Heythuizen H. A. v. Wllderink idem W. J. G. Rietveldt uit Utrecht P. A. J Jongenelen. uit Roo sendaal en Nisoen M. G. W de Goede, uit Amsterdam A C. M. de Vries, idem M. Sieval en gezin uit 's Gravenhage J. A. de Vries uit Alkmaar A. J. P van Rooyen uit PUnackker C. B. Beke. uit Noordwijk. Vertrokken: M. Turenhout naar Lisse H. J. Ruigrok en gezin, naar Rijswijk J. L Tetteroo naar Leiden A. P van Dijk naar Breda C. B Beke naar Noordwllk J. W. Kragtwiik naar Riiswijk C. J. Wayers naar Heythmzen A. J. Verbakei naar Bleiswiik J. A Smets naar Amster dam H. J Roelofsen naar 's Gravenhage G. J. A. Pols naar Amsterdam E. Corsten naar Heythuijzen A. M. de Groot naar Noordwijk J. W Borst en gezin naar Lisse W P. Warmenhoven en gezin naar Noordwljkerhout W L. Wanders naar 'sGravenhaee J A. Hoidorn naar Am sterdam F J. Hoes naar Tilburg J. Schutte naar Zwolle A. E Stuifmeel naar Etten en Leur H. Bakker naar Utrecht J. C M. Soekkens naar Vlissin- gen L v. Mill naar A'dam L. J. v. Nobelen en gezin naar Sassenheim J. C. Beugelsdiik naar Noordwijk. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Sophia Petronella Maria. d. v. J. A. van der Bent en S. Vermeulen. Overleden: Jac. Joh. Plippo. 67 jaren Leonard G. Porsul, wed. van S. de Graaf, 85 jaren. Loon der bevolking. Gevestigd: D. J. E. de Vries, Leidsche- weg 191 J. A. Löhr en gezin. Burg. de Kempenaerstr. 7 A. G. Le Heux Leid- scheweg 191 J. H. Westrik e nechtgen., Lcidscheweg 245 J. F. Jongepier, Leid- scheweg 191 Mei. M. V. van Sasse. Leid- scheweg 260 Wed. A. Udo, geb. Heij- koo". Veurscheweg S2f R. de Wit, Leid- scheweg 272. Vertrokken: F. Vrolijk, naar den Haag G. van Wijk en gezin, naar den Haag Mej. G. van Gangelen, naar Kortenhoef I. F. Dronkers en gezin, naar Leiderdorp N. J, Nederpel en gezin, naar Delft O. P. Riisdijk, naar Duitschland, Hoetmar, in Westf, WARMOND. Geslaagde bijeenkomst van den B.V.L. Onder groote belangstelling heeft de af- deeling Warmond van den B.V.L. een uit stekend geslaagde samenkomst georgani seerd in hotel „De Stad Rome". Deze werd geopend door de Warmondsche Fanfare met het Wilhelmus, dat spontaan werd medegezongen. Hierna riep de burgemeester allen harteiyk welkom toe, speciaal de sprekers, gen.-majoor Kies en de burge meester van Naarden, de heer Boddens Hosang. De afd. Warmond mag zich in een grooten bloei verheugen. Het aantal leden bedraagt momenteel meer dan hon derd. Gen.-majoor Kiès zeide. dat in den B.V.L. steeds een sfeer van echte vaderlands liefde heerscht. Wij weten 't doel van den B.V.L., n.l. het opkomen voor het wettig gezag en hiervoor 't geven van de heele persoonlijkheid, als het moet, zijn leven. Spr. twijfelt niet of ieder zal zich bewust zijn van deze taak, maar of een ieder zich bewust is van de grootheid dezer taak meent spr. te moeten betwijfelen. Vele menschen denken, wanneer over Neder land gesproken wordt, uitsluitend aan ons kleine landje aan de zee. maar vergeten, dat wij hebben het Koninkrijk der Neder landen, waarvan Indië alleen een opper vlakte heeft grooter dan geheel Europa, met een bevolking van niet minder dan 60 millioen inwoners. Wegens de politieke strategische ligging van dit overzEesch ge west, zoowel als van het moederland, wor den wij gewaardeerd door alle groote machten ter wereld. Zij zien in ons staats burgers van een wereldrijk, een land dat een groote plaats inneemt in de wereld verhoudingen. Zeer bevattelijk zette spr. uiteen hoe Ned. Indië ontstaan is. waarbij hij wees op de alom bekende figuur van J. P. Coen. den grondlegger en stichter van Batavia, den grondlegger van het Neder- iandsche gezag in Indië. Een hartelijk ap plaus was de welgemeende dank voor deze interessante uiteenzetting. In de pauze werden enkele donateurs in geschreven De wisselbeker was ditmaal gewonnen door den heer B. Landman, terwijl ook nog verschillende prijzen aan andere leden wer den uitgereikt Burgemeester Boddens Hosang hield een enthousiaste rede over het groote nut van den B.V.L. De B.V.L. ondervindt steeds be strijding, maar de bestrijders kunnen geen houvast krijgen, omdat zij niet weten hoe zij den B.V.L. aan moeten pakken. Want dat is het juist wat de B.V.L. onaantastbaar maakt, dat zij niet naar buiten werkt, niet aan den weg timmert, maar toch, als het noodig is, direct paraat en klaar is. hetge-m bij een gehouden proefmobilisatie duidelijk is gebleken. Met een krachtige peroratie den B.V.L. te blijven steunen, besloot spr. zijn met gloed 34

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15