LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 8 Februari 193] Wat de Westelijke le klassers deden Alphen I-The Rising Hope I 3-1 Een matige vertooning HillegomHillinen 22. De thuisclub loopt 20 aclitesrtand in. In een buitengewoon spannenden strijd ïijn de punten gedeeld. Hillegom had een zwak elftal, zij misten twee van haar beste spelers, N. v. d. Roo en G. v. Kooten ont braken. Het elftal heeft schitterende ge speeld en het tekort aangevuld met en thousiasme. waartegen de Blauw-Witten het 20 min. voor tijd op moesten geven. Sij bleken totaal uitgespeeld. Het begin is twijfelachtig voor Hillegom en Hillinen is dan ook het eerst in den aanval. De voor zetten van De Water zijn gevaarlijk en be zorgen den backs veel moeilijkheden. Scholte zocht het doel te hoog. Toch komt van hem het eerste succes. Als hij tegen de deklat schiet, ontstaat 'n scrim mage. het fluitje gaat en de scheidsrech ter heeft geconstateerd, dat de bal de doellijn is gepasseerd. Hillegom komt dan wat opzetten en ook Hillinen ontsnapt eenige keeren aan doorboring. Hillinen herneemt weer het offensief en als de Water voorzet, is Schrama zoo ongelukkig den bal in eigen doel te deponeeren. De tweede helft geeft een ander beeld. De thuisclub had bepaald haar krachten bewaard en Hillinen werd overspeeld. Tel kens weer stuwde ae halflinie haar voor hoede ten aanval en v. d. Jagt moest er ieder moment aan te pas komen, hetgeen hem goed afging. Dan probeert Winke laar het alleen, passeert keurig de geheele verdediging en met een schitterend schot heeft v. d. Jagt geen kans. Corner op cor ner volgt, totdat Nekeman er een zoo scherp in het doel plaatst dat v. Waveren niet anders meer kan doen dan in eigen doel koppen. GoudaLugdunum 10. Penalty besliste den strijd. Met slechts één doelpunt verschil tegen de a.s. kampioenen te verliezen ls waarliik geen schande; veeleer is dit een moreele overwinning! Onze stadgenooten speelden met invallers voor J. Bekkering en J. van Weerlee voor wien resp. B. Dool en A. Siera invielen terwijl de eastheeren aanwezig waren. Al spoedig bleek dat de bodemgesteldheid van het speelterrein slecht was en menige pass sneefde vroegtijdig ln het Goudsche veen. Toch ooogden beide partijen er het beste van de maken en bij tild en wille kon het talrijke publiek eenieten van welover- legd spel. Doorééngenomen waren de Goud sche aanvallen talrijker dan van groen-wit. doch die der laatste waren gevaarlijker. Eén dezer aanvallen bracht Slera na 20 minuten vrij voor den Goudschen doel wachter maar plankenkoorts was oorzaak dat de stand ongewijzigd bleef Inmiddels hadden v. d. Berg c.s. handen vol werk aan de vele aanvallen der Pijpenstad-bewoners, doch tot doelpunten wist men het hier niet te brengen. Vermond wist tallooze malen het leer voor de Goudsche veste t« plaatsen doch het binnentrio wist niet uit de veen- brei te geraken en zonder dat er gescoord was. werd van doel verwisseld. De tweede helft begon met een serie Goudsche aanvallen, doch keeper v. d. Berg verrichtte in deze Deriode prachtig werk. Jammer was het dat een fout van scheids- rechter Löwenberg indirect oorzaak werd van het eenige doelpunt in dezen wedstrild De overige uitslagen van Hillegom lui- De Goudsche back's waren ver opgedrongen den: Hillegom 2—H.F.C. *4 afgek. Hillegom 3— Zeemeéuwen 3 afgek. Haarlem Jun.—Hil legom Jun. 45. Bodegraven I De Musschen I 24. De aanvang deed het beste beloven, want binnen de eerste drie minuten had Freijee reeds tweemaal in de handen van den doel man geschoten terwijl twee schoten van R Jongeneel over en naast waren gegaan. Geleidelijk weten de gasten het spel te ver plaatsen. Een tweetal corners levert niets op. Aan de overzijde gaat wederom een schot van Freijee rakelings over. De Mus schen worden sterker en na een half uur wordt een voorzet van den linksbuiten on houdbaar door den middenvoor benut en de gasten leiden met 0—1. Middenvoor en linksbuiten lossen enkele goede schoten, doch de doelman der Rotterdammers is op zijn post. Ook van Groeningen weert zich dapper en redt eenmaal fraai, als hij bij een hoog en hard schot het leder tot corner verwerkt. De strijd blijft snel en aantrek kelijk. en nauwelijks is een Musschen-aan- val afgeslagen of A. Boelen kogelt aan de overzijde tegen de deklat. Tegen de rust komt Bodegraven weer in het offensief en onderneemt verschillende goede aanvallfn. zonder het tot doelpunten te brengen. Na de thee begint Bodegraven wederom heel goed. De verdediging der gasten wordt zwaar beproefd. Eindelijk moet zij zwichten voor een schot van R. Jongeneel, die den stand op 11 brengt. Lang heeft Bode graven hiervan echter geen plezier, want vrijwel direct hernemen de gasten op keu rige wijze de leiding. Dit doelpunt werkt eenigszins deprimeerend op de Bodegraven- ploeg en de Musschen komen gevaarlijk opzetten, twee fraaie doelpunten zijn het resultaat, Dan is de beurt weer aan Bode graven, de gasten worden even op eigen helft teruggedrongen. Backs en doelman der Musschen zijn echter paraat en ver schillende goede Bodegraven-aanvallen v/orden onschadelijk gemaakt, waarbij de Rotterdamsche keeper zeker niet over ge luk heeft te klagen. Tien minuten voor het einde gelukt het den roodzwarter, linksbuiten, uit een door braak den stand op 4—2 voor de Musschen te brengen en dit doelpunt inspireert Bodegraven tot een heftig offensief, echter zonder resultaat. Geleidelijk verplaatsen de gasten het spel weer en ook de Bodegra- venverdediglng wordt nog eens aan den tand gevoeld. De stand blijft ongewijzigd. V.V.D. I—D.V.S. I 4—7. Niettegenstaande den slechten toestand, waarin het terrein verkeerde wist D.V.S. de juiste speelwijze spoedig te vinden. Het spel werd flink open gehouden, in tegenstelling met V.V.D., dat het steeds maar met kort spel probeerde. Na 5 minuten krijgt Brug man op den vleugel den bal toegespeeld, hij lost een hard schot, dat over den keeper heen den paal treft en in het doel springt. Even later benut de V.V.D.-rechtsbuiten een voorzet (11). Direct daarop zet Piket den bal scherp voor en v. Duuren schiet kalm In. (12). Voortdurend wordt Piket door zijn mldhalf aan het werk gezet. Als Brugman weer voorzet, schiet de linksach ter van V.V.D. in eigen doel. V.V.D. doet wanhopige pogingen om den achterstand in te loopen, doch zonder suc ces. Een aanval van den D.V.S.-midvoor wordt besloten met een schot dat de keeper laat glippen, de bal komt voor de voeten van Piket en verdwijnt vervolgens in hetl doel. (1—4). Na rust verkleint V.V.D. den achterstand tot 2—4, Door 2 goede doelpunten van J. Piket is het spoedig 26. Opnieuw komt V.V.D. opzetten en wederom.maken zij twee punten. (46j. J. Piket maakt aan alle on zekerheid een einde door den stand op 47 te brengen. TER LEEDE I—S.C.O. I 5—3. Vanaf den aftrap zetten belde clubs er een stevig tempo in en binnen 3 minuten weet de thuisclub reeds te scoren. Direct hierop maken de casten eelijk en nog eeen minuut daarna hebben zij de leiding. 2—1. Om beurten komen de doelen ln gevaar door het snelle sdcI. Voor rust is de stand dan ook reeds 3—3 Na de rust wordt er nog feller gestreden en verkeeren beide e'oelen geregeld in ge vaar. Een weifeling in de verdediging der gasten wordt gestraft met een doelpunt 4—3. Dit wordt de gasten wat te erg en ze stellen alles in het werk om celiik te maken ja de verdediging dringt zelfs od tot over de middenlijn, wat hun echter noodlottig wordt, want bii een snellen uitval scoort de thuisclub noe éénmaa! en brengt den stand op 53, waarmee het einde komt. De leiding was in goede handen. toen Koolloos handig langs het tweetal glipte en on het Goudsche doel afstormde De Goudsche keeper inziende dat alleen uitloopen redding kon brengen, verliet snel zijn doel tot over het strafschopgebied waar hij het leer van Koolloos schoen graaide en het vla de hand wegschopte. Terwijl bijna geheel Lugd. appeleerde voor een vrije schob (hetgeen natuurlijk foutief is Red. L.D.) belandde de uittrap bij den rood-witten midvoor die oo het Lugd. doel schoot, waar linkshalf v.d. Berg. meenen.de dat er gefloten was het leer met de hand neersloeg wat een strafschop tot gevolg had. Ottevanger benutte dit presentje maar al te graag en Gouda leidde. (10). Met nog 20 minuten speeltijd gooide groenwit alles od den aanval, doch het Goudsche doel was als dichtgespijkerd Geheel Gouda trok zich od eigen helft terug zoodat er geen doorkomen aan was en 't einde bracht een fortuinlijke en onverdiende zege der a.s. kambioenen die nog lang geen 2e klasse ploeg vormden. L.D.W.S.TE IVERVE 84: Korfbalcijfers. Niet alleen de twaalf doelpunten doch ook het faire en aantrekkelijke spel dat de beide ploegen te zien gaven, zal de aan wezigen zeer zeker tot tevredenheid hebben gestemd. Te Werve verraste met een vlot spel, zoo vlot, dat de Leidenaars af en toe alle krachten moesten inspannen om niet door de gasten te worden overvleugeld en alleen de bijzondere schotvaardigheid in den oranje-blauwen aanval deed de zege ten slotte bij de thuisclub belanden. Nauwelijks was de strijd begonnen, of Starre Sr. had reeds op fraaie wijze een voorzet van Slingerland in het Te Werve net gekopt; een minuut later bracht de zelfde speler, wederom met een kopbal, de score op 20. Met uitstekend opgezette aanvallen toon den de Hagenaars hierna hun activiteit en een kleine weifeling in de Leidsche defen sie was voor den midvoor der gasten vol doende om een tegenpunt te maken, terwijl een volgende aanval van de gasten den ge lijkmaker opleverde, toen de rechtsbuiten met een fraai vleugelschot, v. d. Born geen kans gaf. Uit een bijzonder fraaien aanval wist Slingerland L.D.W.S. hierna wederom de leiding te geven en nog in de eerste helft brachten Brouwer en v. d. Voort met ferme schoten den stand op 5—2. Te Werve pakte in de tweede helft, dade lijk energiek aan en de Hagenaars boek ten dan ook reeds spoedig succes toen de rechtsbinnen met een scherp schot den achterstand tot 53 terugbracht. L.D.W.S. kreeg hierna weer een overwicht en binnen korten tijd had Brouwer twee maal op uitstekende wijze den Te Werve- doelman gepasseerd 73. Verdienstelijk was in deze periode het spel van de L.D.W.S.-vleugelspelers. die met hun vele goede voorzetten het Haagsche doel voortdurend in groot gevaar brachten. Tegen het einde wist Brouwer met een hard schot nog eenmaal te doelpunten, maar ook de Hagenaars wisten nog een van hun talrijke aanvallen met succes af te werken, zoodat tenslotte de Leidenaars een groote zege behaalden, waarmede de thuisclub haar overigens zeer goede spel meer dan voldoende zag beloond. LUGDUNUM II—U.V.S. II 2—3. Modderballet. Hoe het mogelijk is dat eerst de consul en daarna de scheidsrechter het Pomona- terrein gisteren konden goedkeuren zal wel voor altijd ee-i iaadsel blijven doen het feit was aanwezig en de spelers hadden er maar naar te handelen. Zoodoende krijgt echter het voetbalpel. als „sport" een gevoelige klap! Desniettemin poogden beide partijen er van stonde af aan een vlug tempo in te zetten, doch een plas van olm. 40 M2. be lette elk goed samenspel. Groen wit kreeg de eerste scoringskansen, doch Graafmans weerstond den druk. Ter andere ziide wist van Hoven na 15 minuten met een fraai schot zijn club de icidins te .geven. Hoowe'. de teams goed tegen elkaar od wogen ver diende de blauw-witten dezen voorsprong zeker. Kort voor de rust'glipte van Hoven tus- sehen de Lugd back's door en joeg het leer ten tweede male langs keeper Canbier. (02). Na de pauze volgde eerst een kort Lugd. overwicht. Geleidelijk kwam U V-S er weer beter in doch de groen-witte defensie liet zich niet passeeren. Eerst 15 minuten voor het einde wist Mooten keeper Onder water het nakijken te geven (12). De vreugde was van korten duur want direct hierop vergrootte v. Hoven den voorsprong tot 1—3. De laatste minuten waren geheel voor Lugdunum Eerst annuleerde de scheidsrechter een Lugdunum doelpunt, doch direct hierop scoorde groenwit op nieuw (2—3). De tijd was te kort om nog gelijk te maken en 22 doodvermöeide en ontoonbare spelers kochten de kleedka mers op. QUICK BOYS IV—VVETER. BOYS II 8—1. Op het bij terrein, dat door verschillende leden geheel belangeloos op waarlijk keu rige wijze gerestaureerd en gevlakt was. speelde Quick Boys IV Zaterdag, tegen Weter. Boys II, en wist door een 8—1 over winning haar mooie kampioenskans te handhaven. De rust kwam met een 3—0 voorsprong. Direct na de rust wisten de gasten de eer te redden, maar daarna voerden de gastheereri den stand geleide lijk op tot 81, waarna het einde kwam. Alphen heeft door van T.R.H. met 31 te winnen zich definitief veilig: gesteld en kan zelfs nog een heel goede plaats op de ranglijst worden ingenomen. Het was een matige ver tooning, die door beide elftallen op het uitnemende Alphenterrein ten beste werd gegeven. De 10 voor sprong van Alphen met de rust was dan ook niet verdiend en de verhou ding had wat de eerste helft betreft, beslist andersom moeten wezen. Zeker er waren momenten, dat Alphen ster ker was, maar deze waren zeer gering en van korten duur, terwijl daarentegen de bezoekers na een wat aarzelend be gin een serie aanvallen op wisten te zetten, die mede door het zwakke spel van Hesseling en de halflinie het ergste deden vreezen. Het ontbreken van een schutter en het goede werk van v. d. Woensel van v. Leeuwen, welke laatste al spoedig Tuinenburg moest vervan gen, was evenwel oorzaak, dat Alphen den direct na het begin genomen voorsprong wist te behouden. Bij Alphen waren het v. d. Woensel, kee per v. Leeuwen en rechtsbinnen v. Leeu wen. die boven de rest uitkwamen. In de tweede helft ging de strijd wat meer gelijk op en was het aan het goede spel van George v. Leeuwen te danken, dat Alphen een 3—0 voorsprong kon nemen. De gasten beschikken over een elftal waarin enkele uitstekende krachten schuilen en zoo de heeven voor het spelen van degradatie wedstrijden in aanmerking komen geloo- ven wij stellig, dat zij zich wel zullen hand haven. Onder de prima leiding van scheids rechter v. Doorn brengt Tuinenburg de bal aan het rollen, met een forschen trap beland de bal bij Mulder die snel naar binnen trekt en de toesnellende Vriese- koop reeds in de eerste minuut in staat stelt Alphen de leiding te geven. 10. De gasten komen er dan wat in en gaan steeds beter spelen. Dra blijkt, dat het in de Alphensche defensie rammelt en ware 1 het niet, dat v. d. Woensel en in laatste instantie keeper v. Leeuwen er goed het oog in hadden, zeker zouden de bezoekers dan het net gevonden hebben. "Thans bleef het bij een paar hard^ schoten, waarbij een bijzonder harde kogel van Duinhouwer die niet zonder geluk door v. Leeuwen ge keerd werd. Aan de andere zijde verknoeit Tuinenburg een paar goede kansen als hij te lang wacht met schieten. Even later weet deze speler echter een hard schot in te zenden, dat op fraaie wijze door den Rotterdamschen doelman ten koste van een corner gekeerd wordt. Even blijft Al- plien in de meerderheid, doch dan nemen de gasten het spel weer ln handen en het Ls vooral de rechtervleugel, die telkens Hes seling en Broer te vlug af is. Het afwerken van de aanvallen laat echter alles te wen- sehen over, waardoor het maar zelden tot een goed schot komt. Na de thee treedt Alphen direct goed aanvallend op. Het spel wordt goed open gehouden en de talrijke aanvallen worden met harde schoten besloten. Vooral Mulder en v. Leeuwen schieten er geducht op los: Wanneer de laatste er dan plotseling alleen tusschen uit trekt passeert hij de Rotter damsche hacks en kalm schiet hij hard in, 20 Alphen blijft nu sterker. Een schot van Tuinenburg beland buiten bereik van den overigens prima keeper tegen den paal, terwijl uit een corner Mulder den bal ineens opvangende hard tegen een tegen stander aanschiet. Alphen heeft thans het beste van het spel, doch als de veldmeer- derheid geen doelpunten meer oplevert, komen de gasten weer wat meer in den aanval. Van Leeuwen moet een enkele maal handelend optreden, wat hem goed afgaat, toch heeft hij de hulp van het houtwerk noodig als een schot van de Hoog door de lat gekeerd wordt. In de 26stè minuut van de tweede helft is het weer v. Leeuwen die den bal snel opbrengt, een hard schot inzendt, dat wel aoor den Rotterdamschen doelman gestopt doch niet meer weggewerkt kan worden waar door de toesnellende Bezemc den terug- sprlngenden bal ineens kan Inschieten en zoodoende den stand op 30 brengt. T.R.H. neemt dan direct na den aftrap den bal mee en voor een der Alphenspelers er op be dacht is weet Stolk het leder hard in het net te knallen 31. Fel wordt er thans door de bezoekers gestreden. Enkele sco ringskansen doen zich nog wel voor maar verder dan een paar corners weet- men het niet te brengen. Ook Alphen kan het ln de resteerende minuten niet meer tot doelpun ten brengen zoodat het einde komt met een 31 overwinning. V. S. V D. W. S. 2—1. Met deze overwinning heeft V.S.V. aan Fcijenoord een grooten dienst bewezen. De overwinning was alleszins, verdiend want liet spel van de thuisclub was stukken be ter dan dat der gasten. De voorhoede van ri.W.S. was zeer onder den indruk van het geen voor hun elftal van dezen wedstrijd afhing en ook doelverdedlger Hekelaar had Thuld aan de nederlaag. Alhoewel V.S.V. uit een competitie-oogpunt beschouwd geen belang bij den wedstrijd had, speelden de rood-witten zeer enthousiast. Het was on getwijfeld de beste wedstrijd van het sei zoen. vooral de spil de Vries was goed op dreef. In de eerste helft wist de sterke ach terhoede van D.W.S., Caldenhoven en Stokken het doel schoon te houden, maar in de tweede helft werd het tweemaal doorboord, n.l. door Heins en door Sterk. In de laatste minuten heeft Melchers den achterstand kunnen verkleinen. D.W.S. had met eenige verwisselingen in de voorhoede geen succes. II. B. S—V. U. C. 2—1. Ofschoon de H.B.S.-ploeg als geheel be ter speelde dan V.U.C.. zou een gelijk spel geenszins onverdiend zijn geweest. H.B.S. nam na 24 minuten na een soloren van van Vliet de leiding maar na 32 minuten was het door een kopbal van Meyers Scholte uit een voorzet van van Gelder weer ge lijk (11). Drie minuten later loste Bak- huijs een van zijn harde en onverwachte schoten, hetwelk een doelpunt opleverde. i2—1). D. H. C.STORMVOGEL 0—3. Reeds onmiddellijk na den aanvang valt bij Stormvogels op het prachtige samen spel. dat in de eerste minuten geen suc ces heeft wegens de uitstekende verdedi ging van van Gelder en Dorjee. Niettemin kan Weij spoedig uit een corner met een fraai schot den stand op 0-1 brengen Der tien minuten voor de rust wordt de voor sprong door Prins met een kopbal ver groot (0—2). Na de hervatting zet D.H.C. ia! van aanvallen op, doch de gasten ver dedigen goed. Pas op het laatste moment komt Stormvogels weer los en brengt den stand op 03, waarmede het einde komt. D. F. C.—EXCELSIOR 3—0. Herhaaldelijk de vleugel-spelers aan het werk zettende, komende de Rotterdammers voor het Dordtsche doel dat gevaarlijke momenten doormaakt. Als er een half uur is gespeeld worden de gastheeren wat te rug gedrongen en moeten zij alle zeilen bijzetten om een doelpunt te voorkomen. Het duurt tot vlak voor de rust voordat Westhoven uit een prachtigen voorzet van C. Mijnders weet te doelpunten (10) Na de hervatting zijn het weer de gasten die het eerst voor het doel zijn. D. F. C. neemt al spoedig hsl> spel in handen en als er tien minuten gespeeld zijn is 't weer Westhoven die voor de tweede maal den notterdamschen doelman passeert. 20. Vijf minuten voor het einde breekt C. Mijnders door, speelt om de Rotterdam sche verdediging heen en deponeert met een keihard schot, het derde Dordtsche doelpunt in het Rotterdamsche net. Hier mede komt het einde. SPARTA—HERMES D. V. S. 4—0. Bij Sparta speelde dc spil de Korver een goede partij. De afwerking van de aanval len liet eerst nog al te wenschen over, zoo- dat de stoere backs van Hermes-D.V.S., vooral Breitner, deze onschadelijk konden maken Tenslotte wist Voormolen door de verdediging heen te komen, waarna zijn schot den Spartanen de leiding gaf (10) Een aan Sparta toegewezen penalty benutt" dc Korver (20). In de tweede helft wist Sparta den voor sprong al gauw te vergrooten na een ren van den' rechtsbuiten Seton. Bij een alge- meenen aanval van Sparta wist de links buiten, de Boer. met een mooien kopbal er 4—0 van te maken. K. F. C HAARLEM 4—3. Volkomen verdiend wist Haarlem na een kwartier door Hurkmans de leiding te ne- men. 01, doch direct daarop maakte R. F. C. met een ver schot door Hllte ge» 1—1. De doelpunten bleken intusscto goedkoop, want bij een goede through paa wist Effern andermaal den Kooger-keepu hel nakijken te geven 12. Het gelukte K F. C. na een half uur op fraaie wijze <30^ de Boer opnieuw gelijk te maken (22) met. welken stand ook de rust aanbrak Ook ln de tweede helft was Haarleo cc-nigen tijd ln de meerderheid. Na ea kwartier verplaatste de thuisclub 't ipe] en gaf de Haarlem-verdediging vol» werk. Toch wist men daar niet te voorko men. dat de snelle de Boer K. F. c. voor de eerste maal de leiding bezorgde, terefl linksbinnen Kaaijk vlak daarop de voor. sprong met een hard schot met 4—2 op voerde. Keeper Veen moest toch na ecj half uur voor een schot van Effern zwich ten 43. AJAX—XERXES 2—4. Het begin was veelbelovend. Snel golfd» het spel op en neer met Ajax iets gevaar lijker voor doel. Na een kwartier bracht® van Reenen en van Wijngaarden fraai op en de laatste wist met. een goed geplaatst schot den kampioenen de leiding te get® Het zag er naar uit, dat het een gemak kelijke overwinning der Aiaxlieden m worden, immers ruim vijf minuten late bracht Stam den bal goed op en zijn voor- zet werd door van Reenen op onberispe- Hjke wijze ingezet 120.) Reeds vijf minuten na de rust had La- gendaai den achtcTstand van zijn ver- eeniging tot 21 teruggebracht. Aange- moedigd door dit succes verkreeg Xenttj een veldmeerderheld. Het gevaar dreigde vooral van rechts en na Hen minuten wist van der Vaart een keurigen voorzet van de Jong te benutten. 22. Van der Vaar. zag weldra kans na schitterend solowerl met een hoog schot in den linkerhoek zijn club de leiding te geven. Ongeveer acht minuten voor het einde loste Lagendaal een schitterend schot op Kelzer's doei Buiten bereik van den Ajaxkeeper ketste de bal tegen de lat. de Ajaxdefensie aar zelde en Kok kon gemakkelijk den bal Is het net deponeeren. R. C. H.BLAUW -WIT 0—0. De Amsterdammers combineeren goed, maar voor doel zijn zij niet gevaarlijk. Bo vendien is Metten in het R.C.H.-doel era groot struikelblok. Aan den anderen kas! begrijpen de R.CJH.-binnenspelers elkaar af en toe niet al te goed. Eens is Kos niet gelukkig als hij vlak voor het doel den lal maar voor het intrappen heeft, doch on gelukkigerwijze trapt hij in den grond. Mei Blauw-Wit het meest ln den aanval Ter- strijkt de eerst helft. Na de hervatting is even R.C.H. in te aanval. De Haarlemmers spelen beter te voor rust. Bovendien is de Amsterdamsd verdediging een tijd lang de kluts kwijü déze periode had R.C.H. beslist de leiê! moeten nemen, het schieten aan ween- zijden blijkt evenwel bijzonder zwak. Dofh punten komen er dan ook niet, zoodat hel einde komt, met een verdeeling der punta FEYENOORDZ. F. C. 1—0, Kantebeen weet reeds na verloop vis I drie minuten met een fraaien kopbal uit I een hoekschop zijn club te leiding te gt-1 ven (10). Niemand zal toen vermora I hebben, dat dit het eenige doelpunt van I den geheelen wedstrijd zou zijn. Geduren-I de het verdere verloop heeft de strijd act I bijna voortdurend op de helft van de Zaai-1 dammers afgespeeld. Dat de score I hooger werd voor Feyenoord, hoewel zij13 I het veld heer en meester was, kwam, door- I dat de voorhoede van de thuisclub bleef I volharden bij kort spel, waarmede de ach-1 terspelers van Z.F.C. wel raad wisten en I ten tweede, wijl Dijkstra onder de Z.F.C.- lat in ongenaakbaren vorm was. Wat den doelman er uit gehouden heeft, grensde aan I het wonderbaarlijke. Met iederen anderen I doeiman zou Feyenoord stellig drie of maal gedoelpunt hebben, maar bij alles kwam ook nog het feit, dat er vaat slordig geschoten werd. QUICK ni—A.S.C. II 2—2. Evenmin als in den thuiswedstrijd zijn de roodzwarten er in Den Haag in geslaagd te winnen van de Haantjes, die toch een heel wat bescheidener plaats op de rang lijst innemen dan onze stadgenooten. La ten wij er echter direct bij zeggen, dat een gelijk spel de verhouding op de meest juiste wijze weergaf en dat geen van beide par tijen de overwinning verdiende. Geduren de den geheelen wedstrijd waren de elf tallen terdege aan elkaar gewaagd. Van weerszijden werden goede aanvallen on dernomen, waarbij die der Hagenaars iets gevaarlijker bleken, aangezien de gasten het spel dikwijls te kort hielden, waal- door de stevige verdediging der thuisclub telkens weer gelegenheid kreeg om in te grijpen. Na 'n half uur scoorde de rechts binnen der Haantjes het eerste doelpunt (i—0) met welken stand de rust inging. In de tweede helft hadden van Nierop cn B. van Leeuwen van plaats verwisseld, hetgeen een verbetering bleek, daar het nu zoowel in 3e halflinie als in de voorhoede aanmerkelijk beter vlotte. Na een kwar tier liep van der Meer uit een voorzet van rechts den bal ln het net (11), doch geen minuut later profiteerde de Haagsche mid voor dankbaar van de eenige fout, welke Meiman dezen middag maakte en hergaf zijn club de leiding (21) A.S.C. bleef goed volhouden en zag haar zwoegen tenslotte beloond met een tweede doelpunt, weder om van den voet van v. d. Meer (22). Met dien stand kwam ook het einde van dezen in de prettigste verstandhouding ge speelden en door scheidsrechter Hokke goed geleiden wedstrijd. WADDINXVEEN—ALPHIA 2—0. Alphia wint den toss en verkiest met des I lichten wind in den rug te spelen. Al daoe-1 lijk zit Alphia voor het doel der thuisclub, doch de achterhoede van Waddinxveeij werkt goed weg. Waddlnxveen onderneem» dan enkele aanvallen, doch deze komen rif verder dan de achterhoede. Dan is het wee Alphia. dat ten aanval trekt, doch hoe me» r zich ook Inspant, doelpunten blijven 1"» Slechts een enkele maal komt Waddinxveen nu ln den aanval en het is een wonder da- doelpunten uitblijven. Doch als men eer- doelpunt voor Alphia verwacht, komt ai- juist aan den anderen kant. De rechtstocs 1 van Alphia treuzelt met wegwerken, de komt voor het doel en wordt onhoudbaar ingekopt (10). Na de rust blijkt Waddinx- veen ten koste van alles te willen winnen Fanatiek zitten zij op den bal. Waddlnxvees heeft intusschen den stand op 2—0 Br bracht. Met Alphia in den aanval fluit scheidsrechter het einde. Alphia had er invaller voor haar midvoor. BOSK. BOYS V—MOERCAPELLE III 1—1. De elftallen waren volkomen aan elkaar gewaagd. Eerst namen voor de rust de be zoekers de leiding, die na de thee door de thuisclub te niet werd gedaan. 1—1. Beide elftallen kunnen met het gelijke spel tevreden zijn. L.F.C. II—BODEGRAVEN II 6—2. Wederom heeft BodegTaven II een ste vige nederlaag moeten lncasseeren. "j zwaar gehavende ploeg heeft zich tot n' uiterste gegeven en de spelers hebben sui voor stuk hun uiterste best gedaan. van te maken wat er van te maken w* De thuisclub nam een 30 voorsproM- waarna de, linksbuiten met een schitterer schot den achterstand verkleinde, dezen stand werd gedraaid. Ook na de ne vatting behield de thuisclub het beste h*" het spel. en wist zij haar overwicht in trr doelpunten uit te drukken. Doch 00 Bodegraven liet zich niet onbetuigd, nadat eerst enkele gemakkelijke scor.,Mf kansen om zeep waren gebracht, ge1»* het den roodzwarten linksbinnen een weg de tegenpunt te scoren. Nog eenmaal de thuisclub hierna het doel te vinden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10