Ar LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 1 februari 1937 Binnenland BEURSOVERZICHT Buitenland MARKT BERICHTEN RECHTZAKEN WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 753. binnenlandscii weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.3 te Reval. Laagste barometerstand 741.8 te Va- lentia. Verwachting tot den avond van 2 Febr.: Matige tot zwakke Zuidelijke tot Zuidwes telijke wind; zwaarbewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaringen. Eenige kans op regen; weinig verandering ln temperatuur in het Zuiden, in het Noorden zachter. stormwaarschuwingsdienst. Geseind hedenmorgen aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Attensiesein neer". buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bildt. De hoogé druk ln het Noordoosten trok naar het Zuidoosten terug. In Frankrijk is de luchtdruk thans stijgende. In het Wes ten ligt een depressie met het centrum ten Noordwesten van Ierland. Als gevolg van deze luchtdrukverdeeling waaien over Frankrijk, België, het Zuiden van ons land en het Zuiden van de Britsche eilanden matige Zuidwestelijke winden. In Duitsch- land. het Noorden van ons land en de Brit sche eilanden en in Zuid-Scandlnavië waaien nog Zuid-Oostelijke winden, welke echter in klacht tot meest matig afgeno men zijn. Op de Britsche eilanden, ln het Zuiden cn Westen van ons land en in Zuid-West- Dultschftnd alsmede over de Noordzee is dooi ingetreden. In Noord en Oost-Duitsch- land, Polen enjfae randstaten heerscht ech ter nog strenge vorst, ook in Scandinavië i! de vorst nog streng. In Frankrijk daarentegen ls de tempera tuur ver boven normgaL De Alpenstations boven 1500 meter meldden vorst met plaat- itlljk sneeuw. weersomstandigheden hedenochtend 8 uür. Parijs: windstil, 8 gr. c. zwaar bewolkt. London: resp. Z.Z.W., 8 gr. c,, regen. Berlijn: Z.O. wind, 13 gr. c„ bewolkt. Oenua: n. wind, 6 gr. c., regen. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.) 12 uur 's midd.: 7 gr. C. (45 gr. F.) 3 uur nam.: 7 gr. C. (45 gr. F.) U00GWATEET1JDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 6 u. 42 min.; nam. te 18 u. 57 minuten. licht op voor fietsers e.a. Maandag; 5.16 nam. tot 7.11 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 1 Februari: onder; 9. u. 15. FRANKRIJK Redevoeringen van Delbos en Daladier. De Monzie ernstig gewond. Bij een inwijding van een doodenmonu- ment te Chateauroux heeft de minister van puitenlandsche zaken. Delbos. een rede ge houden over den internationalen toestand. Hij zeide o.m.: „Toen de Fransche reeee- hng de leer der niet-lnmenging ln Spanje aanvaardde wilde zit den brand inperken in plaats van hem te voeden. Ik meen te mogen 2eggen dat onze pogingen tezamen met die van Engeland en alle verdedigers van den vrede niet vergeefsch zijn ge feest. Er is een algemeene ontspanning merkbaar en een toezicht op de niet-ln menging zal nu spoedig werkelijkheid kun nen worden, waardoor Spanje, zooals het ook hoort, meester over eigen lot za] kun- neh zlin. Wii zijn ook. aldus vervolgde Delbos. voortgegaan met de organisatie van den algemeenen vrede Wii blijven voorstander van versterking der veiligheidsprocedure van den Volkenbond De laatste zitting van oen raad heeft voor meer dan één netelig schijnende aangelegenheid een bevredigende omossing gebracht. Onze nauwe vriendschap met Engeland, Je kracht van onze betrekkingen met de Kleine Entente. Polen en Sovjet-Rusland oeteekenen voor ons even zoovele waarbor- «n in den strlld tegen den oorlog. Daarbij komt dan nog de moreele band met vele "Mere staten. In de eerste plaats de eroote hmerikaansche democratie. Wit willen onze ™ntJschapsbetrekkingen uitbreiden tot de -eneele wereld en de mogelijkheid daarvan kan bewezen worden door samenwerking shut 1161 economische herstel, door het h« j van handelsovereenkomsten en door eli de0lnemen aan alle eedachtenwisselin- heê over he Internationale moeilijkheden middel van arbitrage. Wie heeft het tu«èh aarzelen indien hii heeft te kiezen die 1 't8n de vern'etiging der overwonnenen, vat, een oorI°g voortkomt en de weldaden n een vredelievende samenwerking? aarom twijfel lk niet aan de oprecht heid der plechtige verklaringen die wij gehoord hebben zoowel van den anderen kant der Alpen als van de overzijde van den Rijn Gisteren nog heeft rijkskanselier Hitler zijn vredelievendheid betuigd Er bestaat dus aeen verschil van inzicht over het doel. maar over de werkwijze. Ik spreek hier geen antwoord uit od de rede van Hitler, want ik heb nog geen gelegenheid gehad die ernstig te bestudeeren en te over denken. Ik zal slechts vorm geven aan eenige mijner indrukken. Ik neem gaarne acte van Hitler's verklaring, dat er menschellikerwlis gesproken geen enkel twistpunt tusschen Frankrijk en Duitschland kan bestaan. Dat is ook onze gedachte en ons verlangen. Maar Duitschland en Frankrijk zijn niet de eenigen op aard en voor drf handhaving van den vrede zijn algemeene regelin gen noodig. die ook anderen betreffen. Hitier heeft door ziin rede het vertrou wen in de handteekeningen onder ver dragen niet versterkt. Wel heeft hij verklaard, dat Duitschland tot eerlijke samenwerking bereid is, maar interna tionale samenwerking sluit zeer moei lijke onderhandelingen in. Doch ik er ken gaarne, dat zijn rede meer posities inhoudt, zelfs ten aanzien der ont wapening. Wij weten, dat het niet noodzakelijk is, dat men reeds Ir. den aanvang van gelijk inzicht moet zijn. üm tot een gunstig resul- taat te komen, blijven wij bereid mede te werken aan alle pogingen tot toenadering, slechts onder voorwaarde, dat zij tegen nie mand gericht zijn. Daarbij denk ik aan sovjet-Rusland: hoe willekeurig zou het zijn, een volk van bijna 200.000.000 zielen, dat evenzeer den vrede noodig heeft en wenscht, uit te sluiten. Wanneer wij zeggen, dat het econo misch herstel van Europa slechts in een atmosfeer van vrede een plaats kan vinden, dat openbaarheid omtrent en toezicht op de bewapeningen noodig zijn, dat de bewapening moet worden beperkt, dan is men in Duitschland ge neigd te denken, dat wij beleedigende toespelingen op Duitschland maken. Niettemin hebben wij altijd verklaard, dat die opmerkingen gelden voor alle landen ,ook voor het onze. Wij vragen van Duitschland niet meer dan van anderen en onszelf. Als wij ons bereid verklaren mede te wer ken aan een redelijke verdeeling der grond stoffen. moeten wij toezien, dat de oorlog niet gevoed wordt. Wil men den vrede, dan moet de oorlogsnijverheid veranderen in vredesnijverheid. Die moeilijkheid kan al leen opgelost worden, Indien de bewape- ningslust verdwijnt en Indien in vertrouwen op veiligheid alle handelsgebieden worden opengesteld voor de nieuwe voortbrengselen. Tot het aanvaarden van d.eze groote taak noodigen wij Duitschland en alle andere lan den uit. Om haar tot een goed einde te brengen, moeten wij aan weerskanten over gevoeligheid en wantrouwen van ons afzet ten. De eenige beperking op onze vredelie vendheid is deze, dat wij ons tegen iederen aanval zullen verdedigen en onze verplich tingen zullen nakomen. Voor de nakomelingen van onze dooden, aldus besloot Delbos, willen wij deze drie hoogste goederen bewaren: vaderland, vrede en vrijheid." Aanwezig waren oud-strijders uit alle vroegere geallieerde landen. Ook op 't graf der Duitsche dooden legde Delbos 'n krans. De minister van verdediging, Daladier, heeft te Montreux een rede gehouden over den „Franschen vrede", waarin hij zeide: Onze politiek moet steeds de meest open hartige zijn, die van de uitgestoken hand. Wij zijn trouwens van meening, dat onze vlaggen reeds genoeg met roem beladen zijn, om geen aanleiding te hebben nieuwe roem op de slagvelden te zoeken. Wij heb ben begrepen, dat het verkeerd ls, in de moderne wereld door oorlog maatschap pelijke verbetering na te streven. Wij zijn thans in staat het noodlge te doen, opdat ons land vrij blijft. Hoewie malen heb ik reeds in de Kamer de redenaars de vraag hooren stellen of onzen nationale verdedi ging goed verzekerd is. Aan hen, evenals aan u, kan ik verklaren, dat onze bolwerken goed geconstrueerd zijn. Frankrijk is trouw gehecht aan den vrede, doch wij zijn even trouw gehecht aan de vrijheid en zijn in staat, wie dan ook, te beletten daaraan te raken. Frankrijk wenscht den oorlog uit te bannen. Het strekt een oprechte hand uit, doch dit gebaar is niet dat van een bedelaar, doch van een opbouwer, die de wereld wenscht te organiseeren. Wij zijn een groot en trotsch land en zullen dat blijven! Oud-minister de Monzie Ls bij een auto ongeluk ernstig gewond. Hij bekwam een dijbeenbreuk en vele kneuzingen. oude vrouw verbrand. De 80-jarige echtgenoote van den heer D. Vonk, wonende te Brandwijk, kwam Za terdagmiddag met haar kleeren te dicht bij de kachel, waardoor deze vlam vatten. Zelf heeft ze nog getracht met dekens de vlammen te dooven. Haar huisgenooten vonden haar even later met ernstige brand wonden. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten; in den nacht van Zaterdag op Zondag ls zij aan de bekomen verwondin gen overleden. DOODELUKE KOLENDAMP VERGIFTIGING. Toen de familie M. aan de Zijlkappers- laan te Rotterdam omstreeks negen uur 's avonds thuis kwam. vonden zii hun zoon dood op bed liggen. Eenonmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren en te vens vaststellen, dat de levengeesten waren geweken ten gevolge van kolendamp vergiftiging. kolonel p. s. groen t Naar aanleiding van het overlijden van den heer P. S. Groen men zie onder Ver spreide Berichten Kolonel-inspecteur van het korps mariniers b.d., vernemen wij nog, dat de heer Groen, die in 1866 werd gebo ren, op 2 Augustus 1888 benoemd werd tot tweede luitenant. Zijn bevordering tot le luitenant volgde op 2 Augustus 1892 en die tot kapitein op 16 April 1906. Hij bereikte den rang van luitenant-kolo nel op 1 Februari 1917, terwijl hem op 2 Augustus 1924 de rang van kolonel werd toegekend, in welken rar.g den heer Groen met ingang van 1 Januari 1927 een eervol ontslag uit den militairen dienst werd ver leend. Kolonel Groen was ridder ln de Orde vap den Nederlandschen Leeuw, officier in de Orde van Oranje Nassau en tevens drager van het eereteeken voor belangrijke krijgs verrichtingen op Atjeh-expedities en van het Lombokkruis. UIT NED. OOST-INDie. DE POSITIE VAN DE O 16. Zaterdag werd aan boord van H.Ms. O 16 bij goed weer de 750ste zwaartekrachtmeting feestelijk herdacht Gisteren bevond de boot zich op 33 zra- den 35 minuten N.B. en op 47 graden 7 minuten W L in een flinken storm. PROF. DR. K. W. BEHRENSt In den ouderdom van 78 iaar is te Delft overleden prof ir. W. K. Behrens. oud- hoogleeraar in de waterbouwkunde aan de Technische Hoozescbool. Hl. Ms. „DE RUYTER" TE ALEXANDRIË. Op 30 Januari j.l. is de kruiser Hr. Ms „De Ruyter" te Alexandrië aangekomen. HOORN VIERT HET COEN-FEEST MEE! Het oude Hoorn heeft zich vandaag in feestkleed gestoken; op warme wijze viert de bevolking het groote Coen-feest mede, om den dag te herdenken, waarop, voor 350 jaar, de grondlegger van ons Indisch bezit werd geboren. Hoorn was geheel ln feesttooi. Men ls er niet verwend waar het natio nale feestelijkheden betreft en de vele ci viele-, burgerlijke- en militaire autoritei ten met hooge hoeden en fraaie uniformen trokken sterk de aandacht. DE TENTOONSTELLING DER HUWELIJKSGESCHENKEN. f De tentoonstelling der huwelijksgeschen ken ln het paleis aan den Kneuterdijk ls dbör ongeveer 19.000 personen bezocht. De opbrengst heeft plm. f. 5000 bedragen, waarvan de helft wordt afgedragen aan het Nationaal fonds voor bijzondere nooden en de andere helft aan het Weduwen- en Weezenfonds van het personeel der Koninklijke hofhouding. ZWITSERLAND Een protest van den Negus. Haile Selassië heeft bij den Volkenbond in een uit Bath in Engeland verzonden nota. geprotesteerd tegen het besluit van den Zwitserschen Bondsraad om den Abes- sijnschen consul-generaal te Zurich het exequatur te onttrekken en het consulaat- generaal niet meer te erkennen. Dit be sluit was het gevolg van Zwitserlands er kenning op 23 Dec. j.l. van Itallë's souvereinitelt over Abessynië. De Negus grondt zijn protest op het feit, dat Zwitserland op 9 Oct. 1935 in de Vol- kenbondsassemblée heeft gestemd voor het besluit, waarbij Italië in het Abessijnsche conflict tot aanvaller werd bestempeld. Verder behoort Zwitserland tot de Staten, die op 11 Maart 1932 in de Assemblée heb ben gestemd voor de resolutie, welke alle leden van den Volkenbond verplicht, door wapengeweld bereikte territoriale verove ringen niet te erkennen. De Negus acht bij gevolg het besluit van de Zwitsersche re geering in strijd met vrijwillig aangegane verbintenissen. Naar de „Neue Zürcher Ztg verneemt zal de Bondsraad, wlen de nota door het secretariaat-generaal van den Volkenbond officieel is meegedeeld, er niet op ant woorden. TURKIJE De minister-president over de regeling in het Sandsjak. Ismet Inonu, de Turksche minister president, heeft voor de Nationale Verga dering een groote rede gehouden over de Volkenbonds-beslulten betreffende het Sandsjak. Hij zeide, dat de regeering zeer voldaan was een zoo vitale kwestie voor 't land zoo gelukkig geregeld te zien en dankte namens de regeering allen, die het Turk sche standpunt hadden gesteund. Hij wees op het nut en de levenskracht van den Volkenbond, die het mogelijk maakt dat Alen, zonder geweld te gebruiken, de er kenning van zijn recht kan verkrijgen De minister-president drong aan op een hechte entente tusschen Frankrijk, Syrië en Turkije, hij raadde het Turksche volk, zich met de getroffen regeling voldaan te betoonen en eindigde zijn rede met een lofspraak op Ataturk, JAPAN. Hajasji is geslaagd. De regeerlngscrisis is geëindigd met de vorming van een kabinet-Hajasji. waarin Hirosji Salto, de Japansche ambassadeur in Washington, minister van buitenland- sche zaken is Met de benoeming van luite nant-generaal Kotarona Kamoera tot minister van oorlog hebben leger en vloot zich voldaan verklaard. Minister van marine wordt de vlootcom- mandant admiraal Yonai. RUSLAND De doodvonnissen gehandhaafd. Het hooger beroep van alle ter dood veroordeelden in het jongste politieke pro ces ls verworpen. Reeds verluidt, dat het vonnis aan alle 13 is voltrokken. Volgens de „Krakauer Illustrierter Ku- rier" is een scherpe .voordenwlsseling ont staan tusschen Stalin en den volkscom missaris van oorlog, Worosjilof. wegens de arrestatie van verscheidene officieren van den generalen staf, Stalin zou tot Worosjilof gezegd hebben dat hij hem zal laten arresteeren, waarop de volkscommissaris geantwoord zou heb ben, dat in een dergelijk geval het leger voorbereid is. Wij geven dit laatste onder alle voor behoud. NIEUW LID COLLEGE VAN GEDELEGEERDEN. DATA VIA. 1 Februari. (Anetai. De heer Moh. Noor is op 30 Januari afgetreden als lid van den Volksraad en van het col lege van gedelegeedren. Als lid van het college van gedelegeer den is aangewezen het lid van den Volks raad Wtwoho. DE IN BESLAG GENOMEN MUSSERT- ZEGELS. Verdachte ontslagen van rechtsvervolging. Op 9 Nov. 1936 heeft de politie in de N.S.B. sigarenwinkel, in de groote Houtstraat te Haarlem, ruim tienduizend zgn. Mussert- zegels ln beslag genomen en tegen den 60 j. winkelier proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 440 W. v. S., dat o.a. het in voorraad hebben van op postzegels gelijkend drukwerk verbiedt. Het O.M. bij het Kantongerecht had 14 dagen geleden deze overtreding bewezen geacht en tegen den winkelier f. 10.— boete subs. 4 dagen hechtenis geëischt en vernietiging van de zegels gelast. De kantonrechter heeft daarbij overwo gen, dat art. 440 van het W. v. S., blijkens de memorie van toelichting, de strekking heeft om strafbaar te stellen het vervaar digen of verspreiden van drukwerken die zoodanig op postzegels gelijken, dat daar door het plegen van bedrog in de hand wordt gewerkt en het vertrouwen in de postzegels kan worden geschaad. Hij heeft zich in dit verband de vraag gesteld, of de Mussert-zegels den indruk van een postze gel wekken en geconstateerd dat deze ze gels geen vermelding van waarde, noch van nationaliteit dragen en dat daarop een beeltenis van Mussert staat en de spreuk „Mussert wint". Hij acht iedere verwarring uitgesloten en heeft derhalve het feit be wezen, maar niet strafbaar verklaard. Men zie voor den Gemeenteraad van Leiden pag. 4 van het 3de Blad. DE SULTAN VAN DJOCJA TE BATAVIA. BATAVIA, 1 Febr. (Ansta). Gisteravond arriveerde de Sultan van DJocja met ge volg. Hij werd met hetzelfde ceremonieel ontvangen als eenige dagen geleden de Soesoshoenan van Solo. De Sultan nam zijn intrek in Hotel des Indes. Hedenmorgen heeft hij zich naar Buiten zorg begeven. De Soesoehoenan keerde gisteren naar Buitenzorg terug, waar hij Zaterdag dood den Gouverneur-Generaal in audiëntie is ontvangen. Zaterdagavond had een gala diner ten paleize plaats. MAATREGELEN TEGEN OORLOGSWINST Volgens zekere berichten zal senator Connally in het Amerikaansche Congres een wetsontwerp tot het onmogelijk ma ken van elke oorlogswinst indienen. Ver- deT heeft hij verklaard, dat van alle in komens van meer dan 50.000 dollar een belasting van 90°/V. geheven zal worden, over het bedrag boven genoemde som. Volgens senator Nye is de commissie tot bestudeering van den wapenhandel voor nemens een wetsontwerp in te dienen, volgens hetwelk het zuivere inkomen in geval van oorlog niet grooter dan 10.000 dollar per jaar mag zijn. Uit kracht van een ander ontwerp zou de geheele nijver heid aan regeeringstoezicht worden onder worpen, terwijl ook de prijsvorming zou worden geregeld. DE DUITSCHE KERKSTRIJD. De „Daily Telegraph" meldt uit Mün- chen, dat ln alle R.K. kerken van het dio cees München gisteren een herderlijke brief is voorgelezen, waarin in scherpe be woordingen wordt geprotesteerd tegen de door de nationaal-srcialistische autoritei ten gevolgde methode bij ce stemming over de scholen. Volgens de cfficieele cijfers heeft 96.11 procent der bevolking zich uit gesproken voor nationaal-socialistische scholen. In Neurenberg bracht 91.3 procent der bevolking zijn stem uit voor de natio naal-socialistische school. Het herderlijk schrijven beweert, dat dit resultaat is ver kregen door bedreiging er. economischen druk. De nationaal-socialistische auto riteiten worden er ook van' beschuldigd, geknoeid te hebben bij de verzending van de R.K. post gedurende den strijd over de scholen. AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. Gisteren zijn in Griekenland krachtige aardschokken waargenomen die hun cen trum hadden ln Chaldis en op het eiland Deuboea. Er is veel schade aangericht, maar voor zoo ver tot dusverre bekend is. zijn geen persoonlijke ongelukken voor gekomen. BELGISCH VERWEER INZAKE HET ALBERTKANAAL. Twee maanden geleden heeft de Neder- landsèhe reeeerlng bii het Permanente hof van Internationale Justitie te Den Haag een memorandum Ingediend over de kwestie van de voeding van het Albertkanaal. Heden is bli dit Hof het antwoord van de Belgische regeering binnengekomen. Het ls thans nog niet te zeggen, wan neer deze zaak in ooenbare behandeling zal komen AMSTERDAM, 1 Februari. De rede van Hitler, die ten aanzien van de politieke ontwikkeling in Europa geen ongunstigen Indruk heeft gewekt, het door Engeland verleende crediet aan Frankrijk, waardoor de ongerustheid voor den Fran schen franc ls verdwenen en de gunstige be richten uit de Ver. Staten, waren factoren, die op de effectenbeurs heden niet zonder uitwerking bleven. Wel was de .handel niet bepaald omvangrijk, doch op enkele afdeed lingen ging toch aardig wat om en daarbij bestond een goed prijshoudende tot vaste stemming. Onder de industrieelen onder scheidden de Philips aandeelen zich door een aanzienlijke sprong naar boven. Een directe oorzaak was hiervoor niet aanwezig doch de Phillpsaandeelen weten meer dan eens de belangstelling fe wekken, zonder dat daarvoor een onmiddellijk voor de hand liggende aanleiding bestaat. In Aku's vonden flinke omzetten plaats en daarbij kon een verdere koerswinst worden geboekt. Unilevers waren stil doch prijs houdend. Op de Rubberafdeellng ging aan vankelijk niet veel om. doch later op den middag ontstond een tamelijk geanimeerde affaire waarbij de koersen zich in op- waartsche richting bewogen Zoowel Am sterdam rubbers als diverse minder cou rante soorten maakten een koerswinst. Dell Batavia Rubber stegen tot 200 Voor Ta bakken was de animo niet groot, Oude Deli's en Senembah's bleven gemakkelijk op peil. doch voor Deli Batavia's kwam een. Iets lagere noteering tot stand De affaire in Suikerfondsen was van beperkte afmetingen; over het algemeen verschilden de koersen niet veel bij die van den vorigen beursdag, H.V.A.'s wisten zich echter meerdere procenten boven het slot van Zaterdag te verheffen en liepen op tot in de onmiddellijke nabijheid van 5001c. De scheepvaartmarkt was stil en vertoonde niets bijzonders. Onder de petroleumaan- aeelen waren 't voornamelijk Koninklijken, die ds aandacht wisten te trekken cn die zich na prijshoudende opening geleidelijk aan visten te verbeteren. De Amerikaansohe markt had over net geheel genomen een rustig voorkomen. In de Staalaandeelen werd levendig han del gedreven. En daarbij konden deze zich algemeen boven het vorige niveau plaatsen. De grootste omzetten vonden nog plaats in aandeelen Republic Steels. De beleggings- markt was stil. De Ned. staatsobligatlën gaven slechts fractioneele verschillen te aanschouwen. De nieuwe 3 procents obliga- tiën Ned.-Indië werden niet officieel boven den inschrijvingskoers verhandeld. Van de Duitsche fondsen waren de Young obliga- tiën iets lager, in verband met de verkla ringen van Hitier inzake de positie van de Duitsche rijksspoorwegen. In diverse Fran sche obligatiën ging 't vooral tegen het slot vrij druk toe. WISSELKOERSEN. Londen 8.94: Berlijn 73.47; Parijs 8.51'/i; Brussel 30.80; Zwitserland 41 80; Kopenha gen 39.92 1/2; Stockholm 46.12 1/2; Oslo 44.921/2: New York 1.82 5/8; Praag 6.37. Prolongatie 1 pCt.; Part. disc. 3/87/16; Daggeld 1/4. Registermarken 33 5/8: Crediet Sperr- marken 181/2; Effectensperrmarken 16 3/4; Reismarken 46: Bankpapier 41'/s. HET ONGELUK MET „DE OOIEVAAR". Het Haagsche Gerechtshof heeft heden arrest gewezeh ln de procedure tusschen mevrouw D. Young, weduwe van den heer C. A. A. Baudart. en de K.L.M., betref fende de vordering van eerstgenoemde tot! vergoeding van de volledige schade, gele den door den dood van haar echtgenoot, die verongelukt is bij het ongeval met het j vliegtuig „Ooievaar" bij Bangkok. Bij Interlocutoir arrest was aan de K.L.M opgedragen, door getuigen te be wijzen, dat bij het sluiten van de ver- voersovereenkomst de heer Baudart heeft bewilligd in de uitsluiting van elke aan sprakelijkheid voor de KIM., in het bij zonder ook jegens zijn nabestaanden. Het Hof heeft thans de vraag, of de K.L.M. ln deze bewijsvoering is geslaagd, bevestigend beantwoord en op grond hier van het vonnis van de Haagsche Recht- bank, waarbij de Ingestelde vordering werd afgewezen, bevestigd. AMSTERDAM, 1 Februari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 416 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 1ste kwal. 64 70. 2de kwal. 5662, 3de kwal. 5055 per KG slachtgewicht. 94 Me!k-en kalfkoeien f. 160210 per stuk. 48 Vette kalveren, 2de kwal. 58—64, 3de kwal 54—57, per KG. levend gewicht. 88 Nuchtere kalveren, f. 7 —11; 57 schapen f.2428 per stuk. 488 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90- 110 KG 5354 per KG Zware varkens 52- 53, vette varkens 5253 per KG. slachtge wicht. 6 Paarden f. 90—150 per stuk. Aan gevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ROTTERDAM, 1 Februari. Totale aanvoer 2109 stuks, waarvan vette runderen 556: vette kalveren 203, nuchtere kalveren 26; schapen en lammeren 793; varkens 813; bokken 13. Prijzen per KG vette koeien, 1ste kwal. 65, 2d" kwal. 58 3de kwal 42 50; vette ossen Rz 55. 4F 52: vette kolveren 93 83, 60- 70: "-irk-ns (levend gewichti 46 46 44; soknen 60, 39. 37; lammeren 49 40, 39 Prijzen per stuk: Schapen, le kwal. f25, 2de kwal. f. 18, 3de kwal. 14; lammeren f.21, f.18. f.12. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3