De Sterrit naar Monte Carlo LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad 1 Februari 1937 De voorloopige uitslag Jacobs-de Boer op de vijfde plaats GEMENGD NIEUWS FAILLISSEMENTEN FINANCIEN SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Beslissingen over afgebroken partijen en eindstanden. A. Visser (Studenfed. I)—J. J. Apspoel IPhilidor I) 'h'h. Studenfed. I en Philidor I spelen gelijk 5—5. C. Slagmolen (L.S.G. II)K. Veerman (Bodegr. II) 'hVa; M. J. DiebenJ. v. Ster- kenburg A. Zandvliet—P. J. K. IJdo i/(—'/tl A. H. A. VlasveldN. v. Dobben de Bruyn '/i'h. L.S.G. II wint van Bodegra ven I met 5Vi41 p. Beek man (L.Arb. II)C. J. de Haas (Lisse I) 10; W. v. d. WijngaardB. L. Hooger Vi; P. v. NieropP. Boogerd 0—1. Lisse I wint van de L. Arb.sch.cl. n met 6'/s3'/i. Mede door deze beslissingen staat nu in de eerste klasse L.S.G. II op de le plaats. Philidor II op de 2e en Bodegraven I is ge daald naar de 3e plaats, echter met slechts ibordpunt verschil met Philidor. In de 3e klasse A zal Lisse I met 5 ge wonnen wedstrijden wel kampioen worden. Het programma dezer week. Ook in deze week is er slechts een klein programma Heden: Alphen ICaissa I (2e kl. B.). Morgen: 2 Koningen IILisse I (3e kl A). Donderdag: Kampioenschap van Leiden 2e ronde). Vrijdag: Taveno IIIKalrogh III. De wedstrijd Leiderdorp IIHazerswou- de I, die as. Donderdag te Leiderdorp was vastgesteld, zal, in verband met de kam pioenswedstrijden, op een lateren datum gespeeld worden. SIMULTAANSPEL IN TAVENO. De uitslag der séances in Taveno gege ven. was de volgende: De heer Johs. v. Veen te Hazerswoude, kampioen van den Schaakbond voor Lei den en Omstreken, speelde tegen 24 tegen standers en won na 3'/» uur spelen 19 par tijen, Slechts 4 tegenstanders wisten remise te behalen n.l. J. Immink P. Barkema, H. J. Neuteboom. G. Pardon en B. v. d. Burg. De heer G. Bosscha alhier bracht het er niet zoo goed af. Hij speelde aan 25 borden, verloor er 4 tegen J. Kruit, L. Platerink, W. v. Schayck en A. Barkema en speelde 6 remise tegen P. van Schayck. B. Wyllng, C. Sjardyn, P. de Graaf, J. Sne 1 en H. C. Kriek. Zijn tijd was 3 uur en een kwartier. Er was veel belangstelling en het was een goedgeslaagde avond voor de schaakclub Taveno. SCHERMEN. OM DEN INCASSO-BEKER. Door bemiddeling van de K.N.AC, ge- bestuurder Dit is een zeer fraaie prestatie werd ons het volgende uit Monaco: van onze landgenooten en een volkomen Onder een warm stralende zon en een verdiende vijfde prijs. Maar het is wel prachtig blauwen hemel heeft het vorsten- buitengewoon jammer, dat De Boer door dom den deelnemers van den sterrit naar een beschadigd spatbord, dat niet meer ge- Monte Carlo Zaterdag een waardige ont- heel aan de reglementsvoorschriften bleek vangst bereid. Uit het feit, dat hun aantal te beantwoorden, twee strafpunten kreeg tot op 81 is gesllnken, volgt direct, dat ook en hem daardoor de derde plaats in het de laatste stadia van den dit jaar wel zeer algemeen klassement, welke hij moreel zwaren sterrit nog vrij veel uitvallers heb- j zeker heeft verdiend, is ontgaan. Op de ben geëischt. zesde plaats komen de Franschen Lahaye- Op 121 deelnemers bedraagt het totaal aantal uitvallers 40. Vooral op de Palermo-route is de slach ting groot geweest. Slechts 7 van de 22 rijders zijn te Monte Carlo aangekomen en Quatresous met Renault, gestart te Sta- vanger, op de zevende plaats de Roemeen Christea op Ford uit Palermo, op de achtste p'.aats de Fransche Delahaye-equipe Paul- Danniel uit Stavanger, negende de Noren daarvan nog twee met veel vertraging vlak Knutsenaas met Ford uit Stavanger, tiende Derde prijs voor Zaal Gijsberti. In den grooten wedstrijd op degen om jen Incasso-Bank-wisselbeker, welke gis teren te Amsterdam werd gehouden, werd belgenomen door een equipe van Zaal Oijsberti, bestaande uit de heeren Schout :ij Nacht J. S. C. Olivier (captain) J. J. foaan Jr., jfar. I, F. van Eysinga; dr. P. Pii. Oosterhoff. Er hadden twaalf vereenigingen, zalen ol clubs ingeschreven, waaronder de sterkste van'ons land, zoodat, nadat de heer Heidstra, secr. van de Ver. Incasso- Bink, den wedstrijd had geopend, 48 schermers den strijd om de begeerde prij- zen aanbonden. Het goede voorbeeld door den Leidschen captain gegeven werkte zoo aanstekelijk op z'n mede-equipiers dat vóór de lunch de stand als volgt stond 1. A.S.C., 2. Zaal Gijsberti, 3. Incasso- Bank I. Na de rust zag één der Leidenaars zelfs tans zijn vier nog te schermen partijen alle in winst om te zetten. Zag het er aanvankelijk naar uit dat de aan het hoofd staande clubs moesten ba- reeren, naarmate de wedstrijden ten einde liepen, kwam er meer teekening en ver schil. Ook mede ten gevolge van eenige coups doublé's, die voor belde niet het ge-, wenschte resultaat brachten. De einduitslag luidt: 1 De Amsterdamsche Schermclub met de heeren Brouwer, Driebergen. Dulle- mond en Mosman met 33 gew. partijen. Wisselbeker. 2. Zllv. Beker, Incasso-Bank met 30 gew. part. 3. Zilv. lauwerkrans, Zaal Gijsberti. Leiden, met 28 gew. part. Medaille, C. Giandomenlcl, Amsterdam, met 25 gew. part. 5. Medaille, Utrecht, met gew. part., doch één minder gegeven keffer. Na afloop reikte de heer Roelofs, direc teur der Incasso-Bank de prijzen uit. De leiding berustte uitsluitend bij de militaire Profs Spronk, Bours, Tukker, Stam. Sluü- ter en de burgerprofs Nieuwe, Giesen, Sjerp en Gijsberti Hodenpijl, een systeem dat op deze wedstrijden hoogelijk wordt Sewaardeercj en waarvoor door de Incasso- Bank geld noch moeite wordt gespaard. WEDSTRIJDEN VAN DEN K.O.O.S.B. Successen voor de zaal Gijsberti". Aan de nation, schermwewstrljden uitge dreven door den K.O.O.S.B.. welke in de atzeloopen week te Groningen werden ge- wielen, werd ook deelgenomen door onzen stadgenoot E C. de Jager (leerling van Jaa; Gijsberti) In de I afdeeling (personeel floret) wist hli zeer verdiend een 5en prijs bemachtigen, ondanks veel pech met ankele beslissingen. Ook in den personeelen wdstrijd dezer le afdeeling werd zeer suc cesvol door hem getrokken. Hier wist hU. jja SDannenden strijd, beslag te leggen op atn 2en prils, waardoor hU ook tevens pro moveerde naar de hoofdafdeeling. Algemeen Jaré zijn sti.il techniek en snelheid in dit "«kundig milieu, w.o. tal van militaire "tofs. zeer gunstig beoordeeld. Aan de korpswedstrijden nam hit deel. Pterin bijgestaan door den lieer W. C. de Hoer (eveneens leerling van Zaal Gijsberti) 'n hen heer J. Haerden. Het gelukte deze oaaren in den korpswedstrlid floret een 2e ®us voor hun korps 4 RI. te bemachtigen. den korpswedstryd degen behaalde dit -fbe team een 4en prijs voor hun korps. De heer Haerden won verdiend een 2en EP" (pers degen) in de 2e afdeelinz en "ard dus hierdoor in de le afdeeüng ge- Jlaatet In den personeelen wedstrijd floret 'a afdeeling won hii den Sen prijs. Door te weinig training, tengevolge van 'OMuriee en veelvuldige detacheering arn de Boer alleen uit in den korpswed- voor het sluiten der eindcontrole. Eén van die twee is onze landgenoot Zeehuizen, die zich, te zamen met den heer Der Kinde ren, in Oostenrijk door sneeuwmassa's heb ben moeten worstelen, waarvan o.m. dr. Sprenger van Eyk en ir. A Paulen en de Engelsche rijder Healy het slachtoffer zijn geworden. Tot de vijf strafpuntvrije equipes uit Palermo behooren behalve de Roemeen- sche sterritwinnaars van verleden jaar, die nu gescheiden rijden. Cristea met Ford en Zamfirescu met Hotchkiss, onze land genoot Van der Hoek en zijn tcchtgenoo- ten. Het aantal van 18 aankomende uit 30 ge starte deelnemers geeft aan, dat ook het Stavanger parcours ditmaal bijzonder moeilijk is geweest, maar de Nederland- sche equipes van Beeck Calkoen-Ton-Lam- berts Hurrelbrinck en Jacobs-De Boer heb ben ook na Venlo zonder strafpunten ge reden. Met strafpuntvrij is bedoeld tot en met Avignon en dit geldt ook voor de vier ploegen van Bakker Schut, Habnit. Corne lius en Gatsonides uit Umea en van Strien uit Tallinn, benevens voor de dertien Hol- landsche deelnemers uit Amsterdam, die allen in goede conditie aan de blauwe kust zijn aangekomen, en waarvan slechts de twee autobussen aan de controles van Dyon af te laat zijn geweest De Nederlandsche damesploeg heeft het er ook keurig afge bracht. De Fransche trajecten bleken door aller lei variaties van storm, regen en gladheid nog heel wat moeilijkheden op te leveren. Daarenboven is het bochtige, geacciden teerde en drukke traject Le Muy—Monte Carlo met 50 K.M. per uur 'gemiddeld een moeilijke opgave geweest. Zooals algemeen werd verwacht bleek gistermorgen, dat in den regelmatigheids- rit tusschen Le Muy en Monte Carlo geen enkele deelnemer zonder strafpunten is gebleven. De minste tijdsafwijking aan de twee controles bedroeg in totaal drie seconden. Van de Nederlanders hebben in de te noemen volgorde Van Beeck Cal- koen-Ton-Lamberts Hurrelbrink, v. Strien- Diepen, Schade-Langelaan. Jacobs-De Boer, mr. Nijenbandring de Boer-Bosman en jkvr. Van Vredenburchgravin v. Lim- burgh Stirum-mej. Booy deze eerste klas sementsproef het er het best afgbracht. In den vorm van een acceleratie-rem-wed- strijd werd op de Havenkade de tweede klassementsproef gehouden. Onze landge noot De Boer maakt hierin op vier na den snelsten tijd. De resultaten van deze proef in combi natie met het klassement over de route en over de eerste proef, alsmede met de straf punten in de wagenkeuring zijn volgens opgave van de K.N.A.C. van dien aard, dat de volgende officieele voorloopige uitslag kan worden bekend gemaakt. Vermoedelijke winnaar is de Fransche Tielahaye-equipe Le Begue-Quinlin, tweede de Fransche Talbotploeg de Massa-Mahe. beide uit Stavanger vertrokken; derde de Roemeensch-Fransche equipe Zemflrescou- Trevoux op Hotchkiss uit Palermo, vierde Scheli-Dreyfus "l (Amerika-Frankrljk) op Delahaye uit Stavanger, vijfde onze land genooten Jacobs-De Boer met Buick, even- j ment Beurs met Mercedes-Diesel-autobus eens uit Stavanger met De Boer als eenige I uit Amsterdam de Franschman Cordier met Buick, uit Tallinn. Dan volgen onze landgenooten Van Beeck Calkoen en Van Strien met hun Fords, resp. in Stavanger en Tallinn ge start op de elfde en twaalfde plaats, ter wijl verder Van der Hoek met Packard uit Palermo de zeventiende, Habnit met Ford uit Umea de negentiende, Gatsonides met Hillman uit Umea de twintigste. Bakker Schut met Lincoln Zephyr uit Umea de 25ste en Cornelius met D.K.W., eveneens uit Umea de 28ste plaats in het algemeen klassement bezetten. In de categorie van wagens beneden Vl ij. cylinderinhoud gaat de in Palermo met Fiat gestarte Italiaan Villeresi aan den kop, terwijl Gatsonides en Cornelius reps, als nummer twee en nummer zes zijn ge klasseerd. Laatstgenoemde heeft bovendien zoo goed als zeker den specialen 750 cc. prijs ge wonnen. De beste prestatie vanuit onze hoofdstad is geleverd door mr. Nijenbandring De Boer met Lincoln Zephyr. Daarachter volgen de dames-equipe jkvr. Van Vredenburch met Ford, vervolgens Schade eveneens met Ford. dan Brugma met Ford, Hertzberger met Graham, jhr. Barchman Wuytiers met Packard, Hofmans met Ford, Verkamman van Keulen met Opel, Buyze met D.K.W., Westerman met Ford. baron van Heemstra met Fiat, Van de Weerd met de Betford autobus en Beurs met de Mercedes Benz- autocar. De damesprijs is ten deel gevallen aan de Zweedsche mrs. Molander, die met haar Plymouth Umea tot startplaats had geko zen. Jkvr. Van Vredenburch en haar reis- genooten bezetten in dit aparte klasse ment de vierde plaats. Dij geven hier de verdere ranglijst der Nederlandsche deelnemers: '17. Van der Hoek met Packard uit Pa lermo. 19. HabnitBurgerhout met Ford uit Umea 20. Gatsonides-Sanders met Hillman uit Umea. 25. Bakker Schut-Mutsaert met Lincoln- Zephyr uit Umea. 28. Cornelius met D.K.W. uit Umea. 48. Nijenbandring de Boer-Bosman met Lincoln Zephyr uit Amsterdam. 51. jkvr. Vredenburch-gravin van Lim burg Stirum-mej. De Booy met Ford uit Amsterdam. 52. Schade-Langelaan met Ford uit Am sterdam. 55. Brugma-Van Doorn met Ford A'dam. 56. Hertzberger-Hijmans met Graliam uit Amsterdam. 58. Barchman Wuytiers-Van Meeter met Packard uit Amsterdam. 59. Hofmans-Pietersen-Smalt met Ford uit Amsterdam. 63. Verkamman van Keulen-Sillevis met Opel uit Amsterdam. 65: Buyze-Stemerdink met D.K.W. uit Amsterdam. 67. Westerman met Ford uit Amsterdam. 68. Van Heemstra-Van Amerongen met Fiat uit Amsterdam. 76. Van de Weerd met Betford-autobus uit Amsterdam. 79. Zeehuisen-Der Kinderen met B.M.W. uit Palermo. 81ste en laatste plaats van het klasse- STATIONS-BEAMBTE DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond is op den Rijksweg te Sit- tard de 50 jarige stationsbeambte A. J. G. toen hii gezeten oo ziin rijwiel den weg wilde oversteken door een hem achterop rijdende Dersonenauto. bestuurd door den 20-jarigen N. H., geereoen en eenige meters meegesleurd. Met een hersenschudding, een beenbreuk en een ribbenfractiiur bleef het slachtoffer op den weg liggen. Een te hulo geroepen geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. BRANDEN. Woonhuis te Rotterdam uitgebrand. Gisteravond ongeveer te halftwaalf is brand uitgebroken in pand 14 aan de Dier- gaardeiaan te Rotterdam. Gelijkvloers is gevestigd de Astoria Bar. op de eerste ver dieping is een kapsalon, en de tweede en derde etage zijn in gebruik bij den heer V. Op de tweede etage is de brand uitge broken. De heer St., die zich te ongeveer halftwaalf in de keuken bevond, hoorde glasgerinkel en toen hij aan de achterzijde naar bulten keek. zag hij op de tweede ver dieping de vlammen naar buiten slaan. In middels had men ook aan de voorzijde den brand bemerkt en spoedig was de brandweer met groot materiaal ter plaatse. Vla het trappenhuis en eenige belendende perceelen werden de slangen naar boven geleid, terwijl ook van de straat af eenige stralen op de brandende étage gericht werden. In totaal werden negen stralen op het vuur gericht, waarvan drie van de motorspuit. Het vuur sloeg weldra over naar de derde étage en de zolderverdie ping. Aangezien de brand op een zeer druk punt van de stad, vlak bij het Hofplein, woedde, bestond er uiteraard veel belang stelling. De politie, die voor een goede af zetting zorgde, moest ook de diverse tram lijnen omleggen. Te ruim 1 uur had de brandweer het vuur geheel onder de knie. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets bekend. Brand te Nijmegen. De brandweer te Nijmegen werd Zater dagavond gealarmeerd voor een uitsiaan- den brand in de Molenstraat. In een pas gebouwd pand, eigendom van den heer V., waarin een fotozaak zou worden gevestigd, was voor de eerste maal de kachel ge stookt. Daarbij was schoorsteenbrand ont staan, welke zich tot den winkel had uit gebreid. De winkelruimte brandde bijna geheel uit. Door een luchtkoker drong het vuur ook naar boven, waardoor eenige schade op de eerste verdieping werd aan gericht. De brandweer, die met groot ma teriaal uitrukte en daarbij hinder van de gladheid der wegen ondervond, bestreed het vuur met eenige stralen en wist de schade tot de winkelruimte en een deel van het boyenhuis te beperken. De schade beloopt eenige duizenden gul dens. Het huis was tegen brandschade ver zekerd. Toen hij onlangs ernstig werd verdacht van een nieuwen, in Duitschland gepleeg- den diefstal, stelde de Duitsche politie op een voor T. volkomen onverwacht tijdstip 'n onderzoek in. in een bii hem in gebruik zijnde bergplaats Daar werden toen niet slechts de voorwerpen gevonden, afkomstig van den door T. in Duitschland gepleegden diefstal, doch ook de sieraden, afkomstig van de te Den Haag gepleegde inbraak. T. heeft ook voor de te Den Haag ge pleegde inbraak in Duitschland terecht gestaan en is terzake reeds gevonnist. De door hem ontvreemde voorwerpen werden dezer dagen door de Duitsche auto riteiten aan de politie alhier toegezonden en zij ziin thans reeds weer in het bezit der familie B VERDUISTERING. De recherche heeft te Amsterdam een 31-jarigen man aangehouden, die verdacht wordt van verduistering van een bedrag van f. 1100; een som van f 800 werd op hem gevonden. De man is naar het bureau Singel overgebracht. OUDSTE INWONER VAN SOEST OVERLEDEN. Te Soest is de oudste inwoner dier ge meente, de heer J. Geijtenbeek, na slechts twee dagen ziek te zijn geweest, in den ouderdom van 102 jaar en negen dagen overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. SCHEEPSBOTSING> De stoomschepen „Kakarical" en „Cara- dale" ziin met elkander in botsing gekomen in de golf van Hobson. De ..Kakarical" zonk onmiddellijk. Vijf leden der bemanning zijn om het leven gekomen. 17 werden gered. Hobson's baai is gelegen in den staat Victoria, Australië). AARDSCHOKKEN IN OVERSTROOMINGS- GEBIED. Er zijn aardschokken waargenomen in Tremours bii Tiptonville in Tennesse. in het overstroomde gebied van de Ohio De schokken dreigen de dijken. die nog stand houden, te doen bezwijken. Brand te Medemblik. Het manufacturenmagazijn F. Wilkens te Medemblik is Zaterdagavond geheel door brand verwoest. De brandweer bestreed het vuur met verscheidene stralen, doch kon niet verhinderen, dat het pand geheel in vlammen opging. De omliggende j>erceelen konden worden gespaard. Verzekering dekt de schade. strijd. Door een misverstand omtrent het aanvangsuur van den personeelen wedstrijd sabel hoofdafdeeling, kon de heer de Jager in dezen wedstrijd niet meer mede trekken Hetgeen te betreuren viel. daar hij od dit wapen eveneens tot Je sterkere behooren- de ook hier een mooie kans oo een prijs zag ontglippen. KANOSPORT. JAARVERGADERING NEDERLANDSCHE ICANOBOND. Te msterdam hield de Nederlandsche Kanobond zijn jaarlijksche algemeene le denvergadering. De belangstelling hiervoor was zeer groot In het jaarverslag van den secretaris werd in de eerste plaats gewag gemaakt van de mooie successen, tijdens de Olym pische Spelen behaald. De bond telt thans 24 vereenigineen met 700 leden. De begrooting voor het jaar 1937 sluitend met een bedrag van f.983 75 werd aange nomen. Een bestuursvoorstel betreffende de verandering oer contributie en heffing van inleggelden bii toetreding van nieuwe leden werd eveneens aangenomen. Bü de bestuursverkiezing werden de aan de beurt van aftreden zijnde leden ir. J. Loeff (voorzitter). M. Ruytenschildt (2e secretaris) en T. L. Prins (commissaris) bii acclamatie herkozen In nlaats van den heer D Joh. Runeman die niet herkiesbaar was als commissaris werd mei alcemeene stemmen gekozen de heer van der Plaats (Bussum) Tot plaatsvervangend lid werd benoemd de heer H. L. Hallle (Zaandam). BILJARTEN. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN POORT V. CLEEF. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cleef 2 DUITSCHE INBREKER GEARRESTEERD. Tijdens de Pinksterdagen van het vorige jaar werd ingebroken in een perceel aan de d. Woert-stiaat te Den Haag. bewoond door de familie B. Gedurende de afwezig heid der familie wist de dader zich toegang te verschaffen tot het perceel via een kel deropening In den kelder verbrak hii een deur. waardoor hii het binnenhuis kon be reiken. De dader doorzocht daarop het ge- heele perceel en ontvreemde daaruit gou den en zilveren sieraden en geld tot een gezamenlijke waarde van f. 600. Bii het onderzoek kwam de mogelijkheid naar voren dat de inbraak was gepleegd door den Duitschen huisschilder J. T.. die destijds in het perceel had gewerkt en daar door met de inrichting ervan geheel bekend was. T. vertoefde echter in Duitschland. Verder kwam vast te staan, dat T. in den avond van den len Pinksterdae te Den ADVOCAAT REILLY KRANKZINNIG GEWORDEN. Edward Reilly. die als verdediger is opge treden in het proces Hauptmann. is opge nomen in een krankzinnigengesticht te Brooklyn. Sedert de terechtstelling van Hauptmann vertoonde Reilly teekenen van toenemende neurasthenie, welke oversloeg tot razernii. ONGELUKSDAG VOOR DE WINTERSPORT. Gisteren hebben zich bij de beoefening van de wintersport in de onmiddellijke om geving van de Oostenrijksche hoofdstad niet minder dan 104 ongelukken voorge daan, waarvan één met doodeliiken afloop. NOG STEEDS STOltM AAN DE ENGELSCHE KUSTEN. De storm aan de Engelsche kusten woedt nog steeds voort. Ter hoogte van de Orka den ziin twee matrozen van het Zweedsche s.s. „Albania" door de golven over boord geslagen. De treller ..Amethyst" waarvan men sedert een week niets gehoord heeft, is. naar men aanneemt, met de geheele uit achttien koppen bestaande bemanning ver gaan. AUTO DOOR TREIN VERPLETTERD. Gistermiddag is op een onbewaakten over weg te Peyrat de Bellac (Frankrllk) een auto door een trein verpletterd. Van de acht inzittenden werden er viif gedood en twee zwaar gewond. Een zesjarig meisje werd licht gekwetst. DRIE EN TWINTIG SOLDATEN DOOR LAWINE BEDOLVEN. Het dagblad „Excelsior" publiceert een Haag"had vertoefd én "den" daaröpvolgenden bericht van een particulieren correspondent —Excelsior I Lisse luidt: A. Duivenvoorde Exc. 125 46 16 2.70 A. H. Waller P.v.Cl 55 46 8 1.19 J. Duivenvoorde 125 27 16 4.62 H. v. d. Berg res. 40 27 6 1.48 Th. Duivenvoorde 125 45 16 2.77 W. Dool 95 45 9 2.11 M. v. Dijk 125 52 2 2.40 H. v. d. Berg 59 52 6 1.13 Excelsior wint met 251 caramboles. De uitslag 3—L.U.T.O 8 van den wedstrijd P. v, Cleef luidt: B. Bon L.U.T.O. 72 50 6 1.44 W. Dool res. P.v.Cl. 100 50 9 2.00 H. Hoogkamer 89 70 11 1.27 W. Dool 100 70 6 1.42 Fr. v. Dijk 100 69 9 1.43 N. v. Valderen 79 69 6 1.14 G. Bon res. 87 92 6 0.94 N. Mulder 100 92 6 1.08 P. v. Cleef wint met 31 caramboles. De winnaars van de 2e en 3e afd. van deze nederlaag-wedstrijden zijn: 2e afd.: le prijs O.D.I. 2 Delft, 261 car.; 2e prijs Excelsior Lisse, 251 car.; 3e prijs O.D.I. I Delft, 239 car.; 4e prijs Kl. Rust oord Oud-Ade, 235 car. nacht in een hotel had doorgebracht. Aanvankelijk ontkende T. bij zijn aan houding in Duitschland tijdens de Pink sterdagen te 's Gravenhage te ziin geweest, doch later gaf hii zulks toe Hii verklaarde echter, dat hii hier alleen geweest was om ziin verloofde te bezoeken. De bewegingen van T werden nadien door de Duitsche politie nauwlettend gade geslagen in Cuneo, die meldt, dat een patrouille, be staande uit 23 manschappen van het tweede regiment Alpentroepen, door een lawine be dolven is bij Dronero in de Macra vallei. Het ongeluk geschiedde toen de mannen met militaire oefeningen bezig waren. Na ver scheidene uren zoeken heeft men verschil lende lijken kunnen bergen. Men vreest.dat niet een der mannen er het leven zal af brengen. 3e afd.: le prijs Het Gr. Laken Den Haag 96 car.; 2e prijs T.O.P. Leiden, 81 car.: 3e prijs TOP. Leiden. 25 car.; 4e prijs de Sport Scheveningen 17 car. Maandag 15 Febr. a.s. wordt het 10-jarig bestaan van P. v. Cleef met een feestavond Uitgesproken: ILJH™.- H. Meuleman, Leiden, Haven 62. R.c. Mr. voor ïe'den en genoodigden gevierd, waar- A. J Paulus, cur. mr. H. F. A. Donders te bij tevens hebben. de" prijsuitreiking zal plaats ZWEMMEN. NIEUW RECORD VAN PIET STAM. De zwemmer Piet Stam verbeterde het Ned. Indisch record 100 M. vrije slag tot 1 min. 10.6 sc. Piet Stam is hierdoor thans houder van acht Nederlandsche en Indische records. TAFELTENNIS. DUITSCHLAND—NEDERLAND 6—1. De Dusseldorf is een iafeltennis-landen- wedstrljd gehouden cusschen Duitschland en Nederland. Van onze landgenooten kon Leiden. J. van Leeuwen te Wassenaar. Kerkstraat 37, rijwielhandelaar. R.c. mr. J. L. L. Wery, cur. mr J. Blom, Wassenaar. H. de Ligny, stalhouder, Leiden, Boom- markt 2. handelende onder de firma P. J. Kooreman. R.c. mr. J. H. van Laer, cur. mr. W. de Clercq, Leiden. DE SPCT, CONVERSIELEENING ZUID-HOLLAND 1937. Op bovengenoemde leening is voor een zoodanig bedrag ingeschreven dat bij de toewijzing op de inschrijvingen met tweede voorkeursrecht (houders van 4 pCl. obli- atiën der derde leening 1931) een belang- alleen Ganon met 2)18. 21—18 van File- ''like reductie moet plaats vinden. Op de born twee winnen, zoodat Nederland dezen I vrije inschrijvingen kan dus niets worden wedstrijd met 16 verloor. 1 toegewezen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11