LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad baandag 1 Februari 1911 De Europeesche en wereldkampioenschappen te Da vos Zes nieuwe wereldrecords -Tf" ?°7'56 Punte": 2 Vooruitgaande prestaties der Nederlanders Vier minuten voor de rust maakt Nederland, eveneens vrij onverwacht, gelijk. Bakhuys stopt den bal. geeft over aan Wels, die hoog voorzet. De bal gaat over Jakob heen, waarop Van Nellen inschiet. De bal is de doellijn reeds gepasseerd, maar de arbiter heeft geen goal geconstateerd. Gelukkig komt Van Spaendonck toeloopen om den bal hoog in het net te schieten. De tweede helft. Met den wind mee is Holland in de tweede helft aanvankelijk sterk in den aanval, maar doelpunten blijven toch uit. Daarvoor ls het voorhoedespel der onzen in deze periode ook niet doortastend ge noeg. Onze middenlinie begint steeds beter te spelen en het ziet er een oogenblik naar uit, dat wij zullen gaan winnen. Maar langzamerhand wijzigt zich het spelbeeld. Lehner wordt te veel vrij gelaten en is soms zeer gevaarlijk. Met moeite kan Halle een zijner schoten corner slaan. Even later passeeren Hohmann en Lehner tege lijk onze verdediging, maar Halle voor komt door zich op den bal te werpen een zeker doelpunt. Bij een voorzet van Wels verliest Jakob den bal, maar Münzenberg redt. Eindelijk ziet Bakhuys kans aan zijn be waking te ontsnappen. Hij lost een gloeien- den kogel, maar Jakob redt meesterlijk Het van vrij grooten afstand geloste schot is zóó hard. dat de bal uit Jakob's handen valt, maar de doelman grijpt het leer on middellijk weer. Een Duitsche aanval schijnt even later een zeker doelpunt op te leveren. Lehner verschijnt alleen voor Halle. maar hij geeft den bal over aan Frledel. die evenals enkele malen tevoren hopeloos naast schiet. Maar na een halfuur neemt Duitsch- land toch de leiding. Weer wordt Leh ner vrij spel gelaten en hoewel het schot precies op Halle afkomt, ziet onze keeper geen kans den bal te keeren. Een Duitsche overwinning schijnt nu zeker. De onzen, die alles op den aanval zetten, veranderen eenigszins van tactiek doordat Bakhuys meer naar achteren gaat. Zeven minuten voor afloop moet Gold- brunner. die door eigen schuld een schop van Bakhuys krijgt, het veld verlaten. Nog krijgt Friedel een mooie kans, maar weer mist hij. Nog een halve minuut moet worden gespeeld, als Van Heel den bal prachtig vrij maakt. Hij geeft over aan Wels, die hoog voorzet. Jakob grijpt mis en Van Spaendonck, die met den rug naar de goal staat, kopt achterover in het vrije doel. Geweldig gejuich bij de Nederlanders. Even later kondigt de heer Leclercq het einde aan. Tot onzen spijt is bij de vermelding van het aanvangstijdstio van den wedstrijd in ons Blad van Zaterdag j.l. verzuimd te be richten dat dit in Duitsche tltd was uitge drukt. Aan hen. die door dit verzuim een klein deel der radio-uitzending misten, daarvoor onze welgemeende verontschuldi gingen. Red. L.D. De meening van anderen. Het was begrijpelijk, dat de stemming bij de Nederlandsche officials na afloop heel wat opgewekter was dan die der Duit- schers. Toen wij in de catacomben van het stadion kwamen, ontmoetten wij allereerst den voorz. der keuze-commissie van den K.N.V.B.. den heer Herberts, die het een buitengewone prestatie vond. dat het Ne- derlandsch elftal nu al twaalf maal in het buitenland niet was geslagen. De heer Herberts was ongetwijfeld tevre den over de verrichtingen van zijn spelers, vooral indien men bedenkt, dat er eigenlijk drie reserves in het veld stonden. Maar aan den anderen kant is het ook een bewijs, dat de reservespelers van het Nederlandsch elftal weinig in kracht voor de internatio nalen behoeven onder te doen. Het was jammer voor Halle. het was niet een van zijn beste wedstrijden. Van Spaendonck heeft uitstekend voldaan. En wat te zeggen van het Duitsche spel? Geweldig zijn de middelen, die de Duitsche Voetbalbond aanwendt wat betreft de voorbereiding der spelers. Daar zijn onze oefeningen op het Haagsche V.U.C.-veld nog maar primitief bij. Het spel van het Duitsche elftal mag misschien prachtig voor het publiek zijn. maar het faalt op het beslissende moment. De heer K. J. J. Lotsy noemde de Duit sche voorhoede een „stomme" machine, vooral voor de rust. Het resultaat noemde hij bevredigend voor Nederland. Tegen dit Duitsche elftal, op een vreemd veld. een gelijk spel te behalen, is nog altijd een prestatie, die er zijn mag. De heer Lotsy was vol lof over Wllders. Hij speelde ge durfd, was overal, had heelemaal geen plankenkoorts. De heer Lotsy vond, dat Smit in de voorhoede wel gemist was. En op onze vraag of hij Smit of Szepan de voorkeur gaf, luidde het antwoord onver bloemd: natuurlijk geef ik Smit da voor keur. Want mogen belden in opbouwenden zin van gelijke kracht zijn, als het op het afwerken der aanvallen aankomt, is Smit beslist de meest productieve speler. In het Duitsche elftal waren Jakob en Friedel sterk tegengevallen, Gellesch blonk in de middenlinie uit. De heer O. de Vries, voorzitter van de Technische Commissie roemde het hooge tempo, vooral van voor de rust. Tegen dit klassieke Duitsche spel waren de onzen op gewassen. De tactiek van den stopper-spil heeft voldaan. Bakhuys is voor een groot deel van den wedstrijd uitgeschakeld ge weest. Na de rust had het Duitsche elftal het systeem gewijzigd en had men zijn heil meer in het open spel gezocht. Het veld was z 1. zeer zwaar, door de modderige bovenlaag en den kelharden ondergrond. Heetjans zal meer tijd moeten hebben om zich in te spelen, het spel van Van Spaendonck noemde deze official pittig. In de „Crt." lezen wij nog de volgende uitspraken. Dr. Otto Nerz, de verantwoordelijke man voor wat de samenstelling der Duitsche ploeg betreft, vindt het 22 resultaat een goeden uitslag. Maar, laat hij er terstond op volgen, toch had Dultschland meer doelpunten moeten maken, het kon, dus moest het. Het was anders een goede wedstrijd, waarin van beide kanten uitstekend is ge speeld. Het was een soortgelijke wedstrijd, als twee jaar terug in Amsterdam, slechts heeft Dultschland nu een grooter aandeel in den strijd gehad. Van de Hollandsche spelers noemde dr. Nerz Wels. Bakhys, Van Heel en de beide backs Wilders en Caldenhove de besten. Er ls nu eenmaal niets meer aan het resultaat te veranderen, zoo besloot hij, maar toch is het doodjammer, dat de ploeg, die zóó in de meerderheid was, niet gewonnen heeft. De bekende Duitsche voetbalofficial en internationale scheidsrechter, dr. Bauwens vond de vraag of het gelijke spel hem be vredigd had, lastig. Zoo ik als goed voetbalkenner ant woorden, aldus dr. Bauwens, dan moet ik eerlijk toegeven, dat het resultaat zeer goed is. Maar als Duitscher, die het spel eenzijdig bekeek en dus een oppervlakkige meerderheid van zijn landgenooten aan schouwde, zou ik zeggen, dat Duitschland had moeten zegevieren. Ik vond het een wondermooie wed strijd, de beste, dien ik ooit tusschen beide landen zag. Er is van beide zijden zeer fair en in hoog tempo gespeeld. Bij beide blonken de verdedigingen uit. Verder vond ik Wels en Bakhuys zeer goed. maar ik zou werkelijk geen zwakke plekken in de Hollandsche ploeg kunnen opnoemen. Bij de Duitschers was Szepan de beste, hij speelde zelfs zóó goed, dat ik hem de ster van het geheele veld zou willen noemen. Van zijn opbouwend werk konden de an deren profiteeren en dat zij dat niet steeds gedaan hebben, is zeker niet aan hem te wijten. Jacob en Halle. de doelverdedigers zoo besloot dr. Bauwens waren beiden zeer goed.... met enkele zwakke momenten en daar komen nu eenmaal altijd gevaarlijke situaties uit voort. SKI-SPORT. nederlandsche kampioenschappen te arosa. Kees Kerdel winnaar in de ren-klasse. De wedstrijden om de Nederlandsche kampioenschappen hebben een buiten gewoon vlot verloop gehad. J. Boon had met zeer stroeve ski's te kampen en kwam bij den afdalingswed strijd op de zesde plaats, waarmee hij zijn kans op dan kampioenstitel verspeeld had. De eindresultaten waren: Dames-toerenklasse1. mevr. Luymes Buol, winnares van den zilveren Lissone- Lindeman-wisselbeker; 2. mej. Hanedoes (zilveren plaquette Ned. Ski-bond); 3. mej. Rost van Tonningen (bronzen plaquette); 4. mej. Kerdel; 5. mej. Hijmans; 6. mevr. Warnersde Lange. Toerenklasse heeren: 1. N Spaargaren, winnaar zilveren Lissone-Lindemanbeker; 2. B. Mores (zilveren plaquette Ned. Ski- bond); 3. Joan zur Muehlen (bronzen pla quette); 4. J. Taudet Chabot; 5. H. Overak- ker; 6. dr. Klinkenbergh; 7. Max von Oven; 8. Karei van Sloten. Renklasse heeren: 1. Kees Kerdel. kam pioen van Nederland, winnaar zilveren kampioensbeker van den Ned. Ski-bond); 2. H. ter Kuile. (zilveren plaquette i; 3. Jan Boon (bronzen plaauette)4 A. Niihuis: 5. Johan Luymes; 6. H. Neuteboom; 7. F. Ne lemans. IJSHOCKEY. om den lippensbeker. Brussel I wint van Amsterdam met 54. De „Blauwe zes" hebben gisteren hun drledaagsch verblijf in België beëindigd met een wedstrijd tegen Etoile du Nord in de competitie om den Lippensbeker, waar van met 54 verloren werd. De stand in deze competitie is thans: Brussel I 5 5 0 0 10 25—10 (Etoile du Nord) Diisseldorf 6 4 2 0 8 20—9 Amsterdam 7 3 3 1 7 24^—23 Krefeld 7 2 4 1 5 19—20 Brussel II 7 1 6 2 10—30 (Brussels ice hockey club). LAWN-TENNIS. het davisbekertournooi 1937. 23 inschljvingen. Twee-en-twintig landen hebben inge schreven voor het Davisbekertournooi van dit jaar. Met Engeland, de houder van het kostbare kleinood mee, komen dus 23 lan den in deze wedstrijden uit. Voor de Europeesche zone schreven in: Oostenrijk. China. Tsjecho-Slowakije, Frankrijk. Duitschland, Griekenland, Hon garije, Ierland, Italië, Monaco, Nieuw- Zeeland, Nederland, Polen, Roemenië, Zuid Afrika, Zweden, Zwitserland en Yougo- Slavië. In de Amerlkaansche zone spelen Austra lië, de Vereenlgde Staten, Japan en Mexico. De loting wordt morgen gehouden. de interationale duitsche kampioenschappen. Gisteren zijn te Bremen de eindstrijden van de Internationale Duitsche tenniskam pioenschappen op overdekte banen ge speeld. De uitslagen luidden: Heeren-enkelspel: von Cramm sl. Henkei 6—4, 6—1, 3—6, 6—3. Dames-enkelspel: mevr. Sperling (Zwe den) sl. mej. Zehden 61, 62. Heeren-dubbelspel: von Cramm en Hen kei sl. Fisher en von Metaxa (Zwitserland en Oostenrijk) 62, 64, 64, Dames-dubbelspel: mej. Zehden en mej. Jedrzejowska (Dultschland-Polen) sl. mevr. Sperling en mej. Yorke (Denemarken-En- geland) 66—2. Gemengd dubbelspel: mevr. Sperling en Henkei 'Denemarken-Zwitserland) w.o. daar mej. Yorke door een verwonding niet kon spelen. Zaterdag zijn te Davos de Europeesche kampioenschappen in het hardrijden op de schaats voor heeren en de wereldkampioen schappen voor dames aangevangen. De heerennummers. De Noorsche rijders en rijdsters hebben buitengewone resultaten bereikt. Tot vier maal toe zijn er wereldrecords verbeterd, waarbij op één afstand zelfs tweemaal, zoo dat deze eerste dag niet minder dan drie nieuwe wereldrecords opleverde. De 500 Meter. Toen het nog zwaar sneeuwde en men nauwelijks de geheele baan overzien kon, werd om kwart over elf met de ritten van 500 Meter, alle tijdritten, begonnen. De prachtigste prestatie leverde hier de Noor Engnestangen, die onder groote geestdrift van zijn landgenooten het wereldrecord over dezen afstand, dat met 42.4 sec. op naam van den Ameri kaan Allan Potts stond, gedateerd 18 Januari 1936 te Oslo, met 0.1 sec. ver beterde en op 42.3 bracht. Onze landgenooten Roos, Langedijk en Koops brachten het tot de tiende, elfde en veertiende plaats in het klassement over dezen afstand. Roos verbeterde zijn eigen besten tijd van 45.7 sec., gevestigd op 25 Januari 1936 te Oslo, met 01 sec. Langedijk deed meer dan men op dezen afstand van hem kon verwaohten. Zijn beste tijd was tot nu toe 47.8 sec., gemaakt op 2 Februari 1935 te Davos en thans kwam hij op 45.5 sec. Maar Koops stelde wel eenigszins teleur. Over het algemeen reden onze landgenoo ten in een goeden stijl, doch niet soepel genoeg. Op de 3000 meter wedstrijden werd des middags bij droog en zonnig weer met wei nig wind gereden. De Noren muntten ook thans weer uit. Staksrud maakte den bes ten tijd. De Fin Vasenius en Engnestangen alsmede de Oostenrijkers Wazulek en Stiepl toonden hun bijzondere klasse. Direct op hen volgden onze landgenooten Langedijk en Koops, die resp. als zevende en achtste van de 21 deelnemers op dezen afstand eindigden. Jtoos reed hier minder goed dan 's morgens op de 500 meter en eindigde op de'vijftiende plaats. Niettemin verbeterde hij zijn eigen besten tijd van 5 min. 21 sec., gemaakt op 29 Januari 1935 te Davos, met ruim 4 seconden. Langendijk won gemakkelijk in zijn serie van den Oostenrijker Loewlnger, terwijl Koops verraste door den Noor Krop op overtuigende wijze te slaan. Bovendien knabbelde hij 4.5 sec. van zijn beste presta tie af. welke dateerde van 25 Januari 1936 te Oslo gemaakt. Over beide afstanden samen behooren Langedijk en Koops reeds bij de tien beste Europeesche rijders en er is gegronde hoop, dat Langedijk zijn plaats nog ver beteren zal. Gisteren zijn de wedstrijden besloten. De heeren reden de afstanden 1500 en 5000 meter, de dames 1000 en 5000 meter. Het was ideaal weer voor de sport, met als ge volg, dat weer niet minder dan drie nieuwe wereldrecords zijn gevestigd en talrijke nationale records werden verbeterd. In totaal bracht dit kampioenstournooi een half dozijn nieuwe wereldrecords en vijf tien nationale recordverbeteringen. Een dergelijke oogst is nog nooit eerder geboekt. Zij kon slechts binnengehaald worden door de Ideale omstandigheden, waaronder ge reden werd: prachtig weer en een baan, die, zooaJs door alle rijders grif werd toe gegeven, nergens mooier en beter ls. Staksrud is Europeesch kampioen ge worden en hij verdiende dezen titel. Zijn topprestatie leverde hij onverwachts op de 1500 meter, toen hij het dertien jaren oude record van zijn landgenoot Oscar Mathisen van 2 min 17.4 sec. gevestigd op 18 Ja nuari 1914 te Davos verbeterde tot 2 min. 14.9 sec. en den grondslag legde voor zijn overwinning in totaal. Toch deden zijn landgenoot Engne stangen en de Fin Vasenius weinig voor hem onder en feitelijk vormden deze drie een klasse apart en kwam daarna de groote middelmoot, waartoe ook Langedijk behoort, Hij kan wel beter en zou ook snel ler op de 5090 meter zijn geweest, als hij niet op het laatst in de koude gereden had. Koops en Roos hebben zich verdienstelijk geweerd. In elk geval ebben alle drie land genooten vooruitgang getoond en hun uit zending wel gerechtvaardigd. Op de 1500 meter heeft Langedijk den Pool Kalbarczyk gedecideerd geslagen, verloor Koops met circa 100 meter van den Oostenrijker Stiepl en Roos met circa 150 meter van den Oos tenrijker Wazulek. Op de 5000 meter klopte Roos gemakke lijk den Hongaar Bacskai en reden Lange dijk en Koops tegen elkander. Langedijk was circa 125 meter eerder aan. Tot Nederlandsche records is het niet gekomen, al scheelde het in enkele geval len niet veel. De wereldkampioenschappen der dames. Bij de dames is het schitterende rijden van de Nborsche deelneemsters het groot ste evenement geweest. Nog nooit hebben wij een zoo goede en snelle rijdster als Laila Schou Nielsen op de baan gezien. Zij vestigde zoowel op de 500 als op de 300 meter nieuwe wereldrecords. De 500 meter legde zij af in 46.4 sec., voor welken afstand, zij onlangs, op 23 Ja nuari j.l., 47.9 sec. noodig had gehad. En van de 3000 meter haalde de Noor sche schaatsenrijdster bijna 20 secon den af. Op 24 Januari had zij het wereldrecord te Oslo verbeterd met een tijd van 5 min. 47.5 sec., thans bracht zij het op 5 min. 29.6 sec. Ook de Fin- sche a rijdster Veme Lesche en de Noorsche deelneemster Synoeve Lie bleven beneden het oude wereld record. Onze landgenoote, mej. Donker uit Ilpen- dam, begon des morgens op de 500 meter hoopvol. Zü reed er de Duitsche kampioene, mej. Hiller, gemakkelijk uit in den goeden tijd van 52,1 sec. Des middags, op het einde van den dag, toen het kouder werd, moet zij zich niet geheel fit gevoeld hebben. Zij reed toen stug en verloor kansloos van de Zwltsersche kampioene, mej. Rogger. Haar tijd was toen teleurstellend. Laila Schou Nilsen, de ongelooflijk snelle Noorsche rijdster, werd wereldkampioene en nooit was er een rijdster van haar ge duchte kracht. Zij bracht op alle vier af standen de wereldrecords op haar naam. Over de 1000 meter deed zij 1 min. 38,8 sec. Het oude record bedroeg 1 min. 42,3 sec. en stond sinds 2 Maart 1935 op naam van de Amerikaansche Kitty Klein. Op de 500 M. maakte mej. Nilsen een tijd van 9 min. 28,3 sec. Sedert 20 Januari j.l. was dit record in het bezit van haar landgenoote Synoeve Lie, die het te Oslo vestigde. De laatste was ook thans weer een phenomenale rijdster, zij werd in 't totaal klassement tweede. De stoere Finsche Veme Lesche werd derde, de Zwltsersche kampioene, mej. Rogger, vierde, onze landgenoote Gonna Donker vijfde en de Duitsche rijdster, mej, Hiller Een zeer ire scheiden plaats voor onze kleine landgenoote, die toch niet slecht debuteerde en voor Nederland de snelste tijden reed. Nederlandsche records worden in het buitenland niet erkend, hetgeen ook het geval is met de Noorsche records. Mej. Donker maakte de tijden sneller, dan ooit een Nederlandsche dame gereden heeft; zij is nog heel jong en belooft nog iets voor de toekomst. De resultaten waren: Europeesch kampioenschap heeren, 500 M. 1. Engnestangen (Noorwegen) 42,3 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Staksrud 'Noor wegen) 42,8 sec.; 3. Haraldsen (Noorwegen) 43 sec.; 4. Krog (Noorwegen) 43,3 sec.; 5 Vasenius (Finland) 43,6 sec.; 6. Leban (Oostenrijk) 44,3 sec.; 7. Mathisen (Noor wegen) 44,6 sec.; Lo s-winger (Oostenrijk) 45,1 sec.; 9. Wazulek (Oostenrijk) 45.2 sec.; 10. Roos 'Nederland) 45,5 sec.; 11 Lange dijk (Nederland) 45.6 sec.; 14. KcopsUNe- derland) 46,2 sec. 3000 meter: 1 Staksrud 4 min. 55.2 sec.; 2. Vasenius 4 min. 55.7 sec.; 3. Engnestan gen 4 min. 57.9.sec.; 4. Wazulek 5 min. 0.1 sec.; 5. Stiepl 5 min. 0.8 sec.; 6. Mathisen 5 min. 2.2 sec.; 7. Langedijk 5 min. 2.8 sec.; 8, Koops 5 min. 3.3 sec.; 15. Roos 5 min. 16.6 seconden. 1500 meter: 1. Staksrud, (Noorwegen) 2 min. 14.9 sec. (nieuw wereldrecord); 2. Engnestangen (Noorwegen) 2 m. 14.9 sec.' 3. Krog (Noorwegen) 2 min. 17.3 sec.; 4 Va senius (Finland) 2 min. 18.2 sec.; 5 Mathi sen (Noorwegen) 2 min. 18.4 sec.; 6. Stiepl lOostenrlJki 2 min. 20.3 sec.; 7 Wazulek Oostenrijk) 2 min. 20.4 sec.; 8. Langedijk (Nederland) 2 min. 20.5 sec.; 9. Loewinger (Oostenrijk) 2 min. 20.7 sec.; 10. Leban (Oostenrijk) 2 min. 21.8 sec.; 11 Koops (Nederland) 2 min. 23.6 sec. 15. Roos (Ne derland) 2 min. 26.4 sec. 5000 meter: 1. Staksrud 8 min. 20.7 sec.; 2 Vasenius 8 min. 21.3 sec.; 3. Stiepl 8 min. 23.7 sec.; 4. Wazulek 8 min. 23.7 sec 5 Langedijk 8 min. 30.2 sec.; 6. Mathisen 8 li'.,n. 31.8 sec.; 7. Engnestangen 8 min 3t 3 sec., 8. Kalbarczyk 8 min. 37.3 sec.; 9. Koops 8 mm. 39.8 sec.; 10. Loewlnger 8 min "7 7 sec.; 13. Roos 8 min. 57.7 sec. Totaal klassement; 1. en Europeesch kampioen Staksrud 187.04 punten' 2 Eng nestangen 188.13 pt; 3. Vasenius 189.08 pt' 4. Mathisen 192.22 pt; 5. Wazulek 192.40 pt: 0. Stiepl 193.27 pt; 7. Krog 193.81 pt- 8. Langedijk 193.92 pt; 9. Kalbarczyk 196 20 pt 10. Loewinger 196.25 pt: 11. Koops 196.60 pt; 14. Roos 200.84 punten. De resultaten der wereldkampioenschap pen dames lulden: 500 meter: 1 Laila Schou—Nielsen (Noorwegen) 46.4 sec. (nieuw wereldre cord); 2. Synoeve Lie (Noorwegeni 49 sec.; 31 Veme Lesche (Finland) 51.2 sec.; 4 mej. Donker 'Nederland) 52.1 sec.; 5 mej Rog ger (Zwitserland) 54.2 sec.: 6 mei Hiller (Dultschland) 54.9 sec. 3000 meter: 1. Lailai Schou Nielsen 5 m. 29.6 sec. (nieuw wereldsecord)2. Synoeve Lie 5 min. 31.8 sec.; 3. Veme Lesche 5 min. k m£ecs;« Rogger5 hiin. 57.1 sec.; 5. Hiller innn m tsec''i Donker 6 min- 13.3 sec. m®ter: l- Schou Nielsen (Noorwe gen) 1. mm. 38.8 sec. (nieuw wereldrecord) 2. Synoeve Lie (Noorwegen) 1 min. 42.2 sec.; 3. Werne Lesche (Finland) 1 min. 44.9 sec.; 4. Donker 'Netl )ar 1 rin 'R3 sec - 5 Rogger (Zwitserland) 1 min. 48 4 sec.';' 6. iiww, (Dultschland) 1 min. 51.4 sec. 5000 meter; 1. Schou Nielsen 9 min 28 3 9Q°fi ^^wereldrecord); 2. Lie 9 min. 29.6 sec. 3. Lesche 9 min. 37.8 sec.; 4 Rog- f5F j 9-SS1' 61,-6 8ec.; 5. Donker 10 min. 30 8 sec.. Hiller niet gestart. Totaal-klassement: 1. en wereldkam- 213.26 punten, 3. Lesche 217.35 nunten- 4 Rogger 227.07 punten: 5. Donker 231.55 piin- De wedstrijden werden door den voorzit- 0m?klllken Nederlandscheu Schaatsenrijders bond, den heer G. W A yan Laerf op uitstekende wijze geleid. SCHAATSENRIJDEN. 031 het kampioenschap van friesland (amateurs). Dijkstra kampioen. Op de banen van de Koninklijke IjsvtI eeniging Thialf te Heerenveen werden zs terdag de wedstrijden verreden om hi kampioenschap voor Friesland voor am] teurs. over de afstanden 5000 m., 1500 j en 500 m. De baan was door den lngevalli dooi zwaar te berijden, hetgeen een onsnt stigen invloed had op de gemaakte tijde De uitslagen luidden: Over de 5000 meter: 1. Y. van der Held Leeuwarden, 10 min 43 sec.; 2. L. van di Ruit. Amsterdam, dezelfde tijd; 3. L. Dijl stra, Akkrum, 10 min. 53.9 sec. Over de 500 m.: 1 W. Keetman, Winti 57.1 sec.; 2. Schenk, Anna Paulowna, 5J sec.; 3. P. Broeser, Appingedam, 59 sec. Over de 1500 m.: 1. L. Dijkstra, Akkrm 2 min, 57.9 sec 2. W Keetman, Winkel min. 4.8 sec.; 3. Y. van der Heide, Leeuwaï den, 3 min. 6 sec Totaal klassement: kampioen: L. Dijl stra, 185.29 pt.; 2. W. Keetman. 192.53 pj 3. C. Jongert, Wleringen 152.75 pt.; 4.' van der Helde. Leeuwarden. 194.5 pt.; 5. van der Ruit, Amsterdam, 195.27 pt.; 6, C. de Vries, Dronrijp, 147,43 pt. wedstrijden k.n.s.b. De Koninklijke Nederlandsche Scha» senrijdersbond heeft nog de volgen! wedstrijden uitgeschreven: Op Woensdag 3 Februari op de banei van de ijsvereeniging „De Pandijk" Oosterhesselen, een nationale wedstrjjl voor amateurs om het provinciaal kai kampioenschap hardrijden voor de pro vb cie Drente over de afstanden 500, 1500 o 5.000 meter. Op Woensdag 3 Februari op de banen val de Arnhemsche ijsclub „Thialf" te Arnliea een nationale proefwedstrijd voor amatew in het hardrijden, verdeeld in drie serie ieder van twee afdeelingen, uitsluitend v« hen, die nog nimmer in een afstand va 500 en 1500 meter een eersten prijs hebbe gewonnen. Op Woensdag 3 Februari op de bane van de „Ijsvereeniging" te Groningen es nationale wedstrijd voor amateurs om de Groninger reunlstenbeker. te verrijden tui schen Nederlandsche studenten op de al standen 500, 1500 en 5.000 meter. WINTERSPORT. wereldkampioenschap twee persoonsbob. Gisteren zijn de wedstrijden om het m reldkampioenschap tweepersoonsbob Cortina d'Empezzo geëindllgd. De Engel sche bob met de bemanning Mc. Avoy a Black, die na de eerste twee races real de leiding had, wist die te handhaven, z« dat Engeland het wereldkamploensclis veroverde. De uitslagen luidden: 1. Engeland Avoy en Black); 2. Italië (gebr GllS duzzi); 3. Zwitserland (Ceapadrutt t Achele); 4. Tsjecho Slowakije (Thernst Boeckl); 5. Luxemburg (Koch en Kuepltii 6. Duitschland (Schaefer en Lepplch). WIELRENNEN. de „nacht van rotterdam". BillietDekuysschcr winnen. Zaterdagavond om tien uur heeft dal „Nacht van Rotterdam" 'n koppelwedstrijd over acht uur, een aanvang genomen. Even voor het laatste uur aanbrak, verdl bekend gemaakt, dat Slaats op medUcg advies den strijd moest staken, waarna c Pijnenburg van de baan verdween. De eindstand was: 1. BillietDekuysscher 99 punten. Op 2 ronden: 2. Zims-Kuester 38 punteni Op 3 ronden: 3. Walthour-Crossley Si punten; 4. Schijndel-v. d. Broek 66 p.; 5. VroomenBraspenning 49 p. Op 4 ronden; 6. v. d. RuytCharlier II p.; 7. v. KempenVerreycken 43 p.; Bakker-Kremers 21 p. Op 5 ronden: 9. BuehlerAlt 41 p. Op 9 ronden: 10. MaetnaHeslinga IS punten. In totaal legde het winnende koppel 331,980 KM. af. CRICKET. de vierde toetswedstrijd engeland—australië. Australie's eerste innings 288 all out. De eerste Innings van Australië in oen vierden toetswedstrljd tusschen Engeland en Australië eindigde op een totaal van 2» all out. Hierna ging Engeland batten en aan het einde van den speeldag was de score 174 runs voor 2 wickets, waarvan Barnett met 92 not out. De hoogste scores van Australië waren Mac Cabe 88, Chlpperfield 57 not out en Brown 42. PAARDENSPORT. inernationaal concours hippw1® te berlijn. Luit. Greter tweede op „Trixie". Zaterdag ls te Berlijn als onderdeel van het Internationaal concours hipplque een zwaar Jachtsprlngen gehouden, waaraan uitsluitend bultenlandsche ruiters kond® deelnemen. Voor dezen wedstrijd was aoo den rijksminister van buitenlandsche ken een prijs uitgeloofd. Slechts onze landgenoot lult Greter me „Trixie" en de Franschman kap. clave,„., „Volant 3" legden het parcours zonder tou- ten af. Na overspringen tusschen deze twee ni' ters won de Franschman tenslotte oe beker. Derde werd de Fransche lult. de Busa op „Champagne". In totaal dingen 25 deelnemers mee.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10