KREYKAI MP'S TABA K KWALITEIT Hitler's rede Uit Omstreken lEIDSCH DAGBI MTweede Blad Zaterdag 30 Januari 1937 PARITMEHT4IR OVERZICHT VRAGENRUBRIEK TWEEDE KAMER. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA (Vervolg van de 3e pag. van het le Blad) Hitier vervolgde: Ik weet niet of eer ooit een revolutie van voo ingrijpenden aard is geweest als de nationaal-socialistische en die desondanks ontelbare vroegere politieke functionaris sen ongemoeid en in vrede in hun werk zaamheden heeft gelaten, ja, talrijke dei- grimmigste vijanden in vaak de hoogste staatsposten, zelfs nog in het volle genot van de hun toekomende pensioenen heeft gelaten. Wellicht heeft juist dit optreden ons naar buiten niet steeds geholpen. Berst weinige maanden geleden meenden eer waardige Britsche werelburgers zich tot mij te moeten wenden met een protest wegens het vasthouden van een misdadig onder daan uit Moskou in een Duitsch concen tratiekamp. Het is wel aan het feit. dat ik niet op de hoogte zal zijn, toe te schrijven, nooit vernomen te hebben of deze zelfde eerwaardige mannen zich eens eveneens tegen de bloedige gewelddaden van deze misdadigers uit Moskou in Duitschland uit gesproken hebben, of zij geprotesteerd heb ben tegen het gruwelijke parool: „Slaat de fascisten neer. waar je ze aantreft", of dat zij zich thans met verontwaardiging ver zetten tegen het neerslaan, de schending en verbranding van vele tienduizende mannen, vrouwen en kinderen in Spanje. Kenners van de verhoudingen in Spanje verklaren, dat het aantal beestachtig afge- slachten met 170.000 eerder te laag dan te hoog wordt aangegeven. Naar deze presta ties van de brave democratische revolutio nairen in Spanje, zou de nationaal-socia listische revolutie in verband met het drie maal zoo groote bevolkingscijfer het recht gehad hebben, vier tot vijfhonderdduizend menschen om het leven te brengen. Dat wij dit niet gedaan hebben, schijnt bijna te gelden als een verzuim en vindt van de zijde der democratische wereldburgers zooals wij zien een zeer ongenadige be oordeeling. Zoo heeft dan de geheele nationaal-so cialistische revolutie in totaal minder slachtoffers geëischt, dan alleen in het jaar 1932 door onze bolsjewistische tegen standers in Duitschland zonder revolutie nationaal-socialisten vermoord werden. De leider kwam vervolgens tot- het feit, dat het nationaal-socialisme in plaats van het liberale begrip van het individu en van het marxistisch begrip van de mensch- heid het rasechte en met den bc-dem ver bonden volk geplaatst heeft. Hij verklaarde hieromtrent: voor de eer ste maal wellicht sinds het bestaan der menschengeschiedenis, is het in dit rijk mogelijk dat de mensch van de hem door den Almachtige verleende gave des onder scheids en het verstand gebruik maakt ter bestudeering van de vraagstukken, welke voor het in stand houden van zijn bestaan van geweldige beteekenis zijn, zooals alle succesvolle oorlogen of succesvolle econo mische oorlogen. De grootste revolutie 6ah het nationaal-socialisme is. dat het de, poort tot erkenning daarvan heeft ge opend, dat alle fouten en dwalingen der menschen tijdelijk zijn en derhalve verbe terd kunnen worden. Wij hebben niet het recht te oordeelen over de vraag waarom God de rassen ge schapen heeft, doch slechts te erkennen, dat zij gestraft worden, welke hun schep ping miskennen. Zooals de erkenning van den loop der aarde om de zon leidde tot een geheel nieuw begrip van het algemeene beeld der wereld, zoo zal zich uit de bloed- en ras senleer van de nationaal-socialistische be weging een wijziging in het begrip en daarmede in het beeld van de geschiedenis der menschelijke vergankelijkheid en haar toekomst vormen. Dit zal niet tot een ver vreemding tusschen de volken, doch in te gendeel voor de eerste maal tot een wer kelijk wederzijdsch begrip lelden. Dit zal echter tegelijkertijd ook verhinderen, dat het Joodsche volk onder het masker van rechtschapen wereldburger alle andere vol keren innerlijk bederft. De leider hield zich vervolgens bezig met. de overwinning van deze idee op elk gebied van het Duitsche staatkundige leven, dat in de plaats van de parlementair-democrati sche wanorde een regiem van orde, disci pline en daden stichtte, zooals het in Duitschland in een dergelijke gesloten een heid en alles omvattende macht nog nim mer bestond. De leieder verklaarde verderMen spreekt van democratieën en dictaturen en heeft zelfs nog niet begrepen, dat zich in dit land een omwenteling heeft voltrokken, welker resultaat, wanneer democratie inderdaad nog beteekenis zal hebben, in den hoogsten zin van het woord democratisch is te be schouwen. De leider toetste deze feiten daarna aan de hand van de in Duitschland genomen maatregelen. Hij constateerde, dat in Duitschland thans slechts één drager van de souvereiniteit bestaat, n.l. het volk zelf. De wil van het volk vindt zijn uitdrukking in de partij als politieke organisatie van het volk. Er bestaan dienovereenkomstig dan ook slechts enkele wetgevers en slechts een bestuur van uitvoering. De leider besprak daarna de beteekenis en het doel der menschelijke organisaties en duidde ze partij-staat)uitsluitend aan als middel tot instandhouding van he volk. Hij hield zich verder bezig met de reor ganisatie van het recht. Binnen enkele we ken zal het nieuwe Duitsche strafwetboek worden afgekondigd. (Wordt vervolgd) J, J. B. te L. Lelden, Hillegom, Haar lem, Bloemendaal, Velzen, Beverwijk, Castrlcum, Alkmaar, Broek op Langendijk. Scharwoude plm. 70 KM J T. te L. Of de trekking der verloting van Herwonnen Levenskracht te Utrecht reeds heeft plaats gehad, is ons niet be kend. Misschien weet een onzer lezers het? J. M te L. - Waarschijnlijk moet u de oorzaak zoeken in de slechte kwaliteit lak, Dat de kolen te vochtig zijn is naar o"-e meening vrijwel uitgesloten. GRONDWETSHERZIENING. EVEN REDIGE VERTEGENWOORDIGING. In de art. 82, 83, 128 en 143 der Grond wet staat, dat de Tweede Kamer, de Eerste Kamer, de Provinciale Staten en de Ge meenteraden „gekozen (worden) op den grondslag van evenredige vertegenwoordi ging". De Regeering stelt voor hieraan toe te voegen de woorden: binnen door de wet te stellen grenzen Bedoeling van deze tqevoeging is. „den gewonen wetgever iets meer armslag te geven bij de uitwerking van het evenredig kiesrecht, in dien zin, dat hij niet verplicht zal zijn, de wiskundige evenredigheid zoo dicht mogelijk te benaderen' Tegen dit voorstel is sterk verzet geko men van de zijde der kleine partijen. Immens zij zagen en zien er in een poging, om thans de kleine partijen uit het parlement te verwijderen. De wet zal niet meer ver plicht zijn, de evenredigheid „zoo dicht mogelijk te benaderen", hetgeen wil zeg gen: de wet op de evenredige vertegenwoor diging zal.van de evenredigheid mogen afwijken. Met een scherp speechje heeft de heer Lingbeek het verzet hiertegen inge leid. Hij zag er een herhaling in van de eenige jaren geleden mislukte poging, om de kleine partijen zooveel mogelijk uit de vertegenwoordigende lichamen te houden, want de wet zal mogen voorschrijven dat een partij een bepaald aantal stemmen moet hebben, om in het parlement te kun nen komen. Dit noemde ds. Lingbeek „de dictatuur der groote partijen", zoo iets als een moord op de kleine groepen, pure tyrannie. De wet voert evenredige verte genwoordiging in. maar zegt tegelijk: het hoeft niet heelemaal evenredig te zijn. Ds. Lingbeek vergeleek dit met de houding van een winkelier, die geen valsche gewichten gebruikt, maar wel tikjes op de schaal geeft. En onder groote vroolijkheid riep hij uit, dat zoodoende stemmen, uitge bracht „op de geuzen-partij", ten goede kunnen komen „aan den Paus van Rome", want de groote partijen zullen de zetels krijgen, die aan de kleine worden ont houden. Andere woordvoerders van kleinere groe pen (de heeren de Visser, van Dis, van Houten, Arls, Westerman) hebben deze op positie ondersteund en eveneens betoogd, dat hier feiteliik in principe het evenredig kiesrecht om hals zou worden gebracht: zij zagen er een poging in. om verschil lende politieke stroomingen uit het parle ment weg te werken; zij noemden het niet alleen een aanslag op de evenredigheid, maar ook op het algemeen kiesrecht, want het kiesrecht van hen, die niet op een groote partij stemmen, kan zoodoende waardeloos worden. Namens de liberalen heeft ook de heer Coods zich tegen het voorstel verklaard. Hij ontkende dat de kleine partijen een belemmering zouden zijn voor het, parlementaire werk en zou het eén verarming-achten, Indien zij wer den geweerd. De heer Vliegen heeft hiér tegenover gesteld. dat in géén enkel ander land de evenredige vertegenwoordiging zoo scherp is toegepast, als bij ons; er zijn er zelfs die het stelsel niet kennen en toch democra tieën zijn. Een te ver gevoerde versnippe ring van het partij-wezen bedreigt, volgens hem, het parlementaire stelsel zélve en daarom achtte hli het nuttig, dat daar tegen gewaakt wordt, en dat er iets gedaan wordt om de ergste versnippering te be strijden, maar uitdrukkelijk legde hij de verklaring af, dat, als de bedoeling mocht zijn de kleine partijen te weren, op den steun der sociaal-democraten niet kan worden gerekend, Deze verklaring was zeker van belang, maar de vraag kon rij zen, waar de grens getrokken zal worden tusschen het tegengaan van onnoodlge versnippering en het weren van kleine partijen. Wij vreezen dat het zoo ongeveer op hetzelfde zal neerkomen. Intusschen betoogden ook de heeren van den Heuvel en Joekes. dat het niet de bedoeling van de wijziging is, de kleinere partijen uit het parlement te verwijderen, maar op het evenredigheidsstelsel een kleine correctie aan te brengen ter wille van de zuiverheid. In gelijken zin sprak Minister de Wilde. Hij stelde op den voorgrond, dat het doel was. te komen tot een zoo goed mogelijk parlement en daarom wees hij met kracht allerlei beschuldigingen af. Hij verklaarde eerder sympathie te gevoelen voor het kleine dan dat te willen verdrukken: de eenige bedoeling van het regeerings- voorstel was, om te ver gaande versplinte ring tegen te gaan. Dit zal mogelijk zij'n, zonder de evenredigheid zelve aan te tas ten, andere landen hebben dit bewezen. Daarom wil de Regeering aan den gewo nen wetgever wat meer armslag geven, maar van een slinksche poging om tegen de kleine partiien in te gaan is geen sprake, zoo zeide de Minister. Volgende week voortzetting. HAGENAAR. GEBOREN Dick, z. van E. H. v. d. Bosch en C. Knot- ter Hendrik Gerard, z. van A. Maaskant en C. H. W. Arends Johannes Philippus. z. van K. v. Weeren en M. Chaudron Andreas Maria, z. van A. H. Schaap en H. E. Vinkestein Henry Paulus Maria, z. van P. J. v. d. Meijden en M. J. de Vrind Petrus Leonardus, z van P. L. Barnhorn en J. H. M. de Winter Johanna Elisa beth, d. van J. D. v. Geelen en C, J. Plug Cornells Johann, z. van C. v. Roode en F. E. Hegemann Lenie, d van L. v. Grol en M. v Peet Adriana Ephemia Maria, d. van J. Warmenhoven en A, C. Schalk wijk Pieter, z. van J. Hoogendoorn en P, Bekebrede Arie Comelis. z. van J. C. Langerak en A, Langerak Geertruida Johanna Catharina. d. van J. P. Roze- meijer en A. Kuiper ONDERTROUWD. J. Verkuil wedn. 54 j. en F. Snijder jd. 52 j. J. J, Klinkhamer ]m. 29 j. en P. v. d Hoeven jd 21 j OVERLEDEN: H. J. Sierag—Heljkoop wede. 87 J. J. Vinkestein—Klelnveld vr. 01 j. J. Hols- wilderKoopmans vr. 69 j. AALSMEER. De Ijsbaan geopend. De Aahpieersche jgnd-iisbaan is gisteren geopend. Het lis is Drachtig. Des avonds is de baan verlicht HAARLEMMERMEER. Het ijsvermaak. De in vrij goede conditie verkeerende ijsbaan te Hoofddorp werd gistermiddag opengesteld. Hoewel de koude, sterke Oos tenwind er velen nog van weerhield om de ijssport te gaan beoefenen, was het aantal schaatsenrijders toch niet onbevredigend. Ook van de opengestelde Ijsbaan te Zwa nenburg, die eveneens goed berijdbaar is, werd reeds een druk gebruik gemaakt. Aan de verlichting van beide banen zal de noodige zorg worden besteed, terwijl bij aanhoudende vorst wedstrijden worden ge organiseerd. Het ijs is overigens in Haarlemmermeer, over het algemeen genomen, hoogst onbe trouwbaar, wijl zich in de verschillende vaarten en tochten op vele plaatsen groote wakken bevinden. Ditzelfde geldt ook ten aanzien van het ijs in de Ringvaart. HILLEGOM. Bloembollenbeurs. De bloembollenbeurs was niet druk be zocht; 110 handteekeningen stonden <*r op de presentielijst. De handel was door de vorst onbeteekenend. KATWIJK AAN DEN RIJN. Iïs. Noch op binnen-, noch op buitenvaarten kan gereden worden,, In alle opzichten is oppassen geboden. De jeugd kan sommige polderslooten be nutten om te rijden. KATWIJK AAN ZEE. Mej. van Beelen overleden. Onze oudste ingezetene, de wed. T. van BeelenPlug „Maartje Plug" is ten huize van haar schoonzoon, den heer L. van Beelen, alhier overleden. Den 9den Decembebr j.l. vierde ze haar 97en verjaardag. Ijsvermaak. Het bezoek aan de ijsbaan in Duinoord is gistermiddag en -avond niet zoo groot geweest als men had. verwacht. De ijskoude Oostenwind zal da#' -wrël de oorzaak van zijn geweest. De veröêhtlng voldeed goed. Het ijs 'is uitstekend. Propaganda-avond. De afd. Katwijk van den Ned. Bond van Arbeiders in den Land-Tuinbouw en het Zuivelbedrijf hield een propaganda-avond in. het gebouwtje in de Elleboogsteeg. Er werd een film vertoond, betrekking heb bende op het landbedrijf en een teeken filmpje. Een propagandist uit Haarlem sprak een opwekkend woord. LISSE. De Ijsbaan. De ijsbaan werd gistermiddag voor de leden der Usclub opengesteld. Het ijs is goed. NOORD WIJKERHOUT. Begrafenis mevr. Miedema. Onder groote belangstelling werd heden middag aan den schoot der aarde toever trouwd het stoffelijk overschot van wijlen mevr. Miedema, de bekende pleegmoeder van de jeugdherberg .De Duinark" in het Langeveld. Na een langdurig lijden is zij in de kracht van haar leven overleden. Ruim zes jaren, wist ze voor de trekkers der A.J.C. die steeds het weekend op „De Duinark" komen doorbrengen een genoeg lijke en gezellige sfeer te scheppen. Haar heengaan is voor de stichting een groot verlies. OEGSTGEEST. ALG. VER. v. BLOEMBOLLENCULTUUR. Ledenvergadering. De afd. Oegstgeest en Omstr. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur kwam in „Zomerzorg" te Leiden in vergadering bijeen. De voorz., de heer A. C. Hendrik- sen, opende met een hartelijk welkom en sprak daarna een korte Nieuwjaarsrede uit waarin hij voor 1937 den leden een gunstig jaar toewenschte. In het afgeloopen jaar, aldus spr., hebben wij zeker wel voor 100% moeiten en zorgen ontvangen en ondanks dat is de export enorm verhoogd, doch de flnancieele uitkomsten hebben daarmede geen gelijken tred gehouden. In het veree- nigingsleven zijn ook weer vele verande ringen tot stand gekomen. Mogen zij leiden tot betere toestanden. Vervolgens riep spr. den nieuwgekozen bestuursleden den heeren G. J. Hoogervorst en Boekee een hartelijk welkom toe. De secretaris las hierna de notulen. In verband met het tijdelijk verblijf in het buitenland van den penningmeester werd het finan cieel verslag, uitgesteld tot de voigenoe ver gadering. Een tweetal Ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Bij het punt opgave van voorsteller, voor de eerstvolgende algemeene vergadering, zag de voorzitter terug op de genomen be sluiten van- de in December gehouden alg. vergadering. Inzake een op die vergadering ter tafel gebrachte publicatie van markt waarden gaven eenige leden hun zienswijze Enkele vak- en afdeelingsbelangen werden behandeld waarop ve-'-fng van een f---. tal prijzen volgde. Aanrijding. Omstreeks 4 uur had gistermiddag op den Nieuwe Rijksweg bij „De drie Witte Palen'' een hevige autobotsing plaats. Een personen-auto bestuurd door K. H. N. wonende te Voorburg kwam uit de richting Den Haag en wilde zich begeven naar Rijnsburg. waartoe de bestuurder vroeg- tiidi» de richting aan gaf Juist op dat mo ment naderde uit dezelfde richting een auto, bestuurd door O. R. wonende te Naarden, met een snelheid van plm. 80 K.M. Waarschijnlijk heeft de laatste de rich tingverandering niet, of te laat, opgemerkt zoodat een botsing volgde. Van de eerste auto werd het voorwiel en spatbord lneengedrukt, terwijl de aanrij dende auto ernstig werd beschadigd. SASSENHEIM. VEREENIGING VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. Algemeene vergadering. Deze ver. hield in een der lokalen van de school met den Bijbel haar alg. verga dering, waarvoor groote belangstelling be stond. De voorz, opende. De notulen gaven geen reden tot aanmerking. Het salaris van den bode li pet. van de contributie werd door vele leden te hoog geacht. Het bestuur zal deze kwestie onderzoeken. Bij de bespreking van het jaarverslag werd aangedrongen op bezuiniging. De salarissen achtte men te hoog. Men drong op een spoedige beslissing aan. Het rapport van de kascommissie luidde gunstig, zoodat de kassier werd gedéchar- geerd. Tot nieuwe commissie-leden wer den benoemd de heeren J. P. Vis en J. Bol. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. Smid en van Duijn. Het voorstel van het bestuur tot ver hooging der contributie met 10 cent per maand en per gezin, om daaruit de tege moetkoming in de operatiekosten te beta len, vond felle bestrijding en ontlokte ein- delooze debatten, waaraan de voorzitter een eind maakte, door het voorstel in stemming te brengen. Het werd met over- groote meerderheid verworpen. Bij de rondvraag kwam de bezuiniging weer ter sprake, doch volgens het regle ment kan geen besluit worden genomen. Ook werd gevraagd waarom een lid van de Chr. Geref. Kerk geen bestuurslid zou kunnen worden. De voorz. zelde dat in de statuten be paald Is, dat het bestuur bestaat uit 4 Herv. en 4 Geref. Wil men dit wijzigen, dan moet de vereentging ontbonden en opnieuw opgericht worden. Het res.-fonds zal dan verloren gaan. Dr. de Grand sloot de vergadering met dankzegging. R.K. VEREEN. „iZIEK«ftzORG". In het K.S.A'.-gebouw hield deze vereeni- glng haar jaarvergadering. De vergadering werd geleid door den heer N. Slingerland. De notulen en het jaarverslag werden goedgekeurd. Aan het verslag ontleenen we, dat 45 nieuwe leden toetraden. Aan contributie werd in totaal geind f. 6181.40. Er ls een tekort van f, 693.61 en de reserve van f. 4762.25 in de laatste 3 jaren is teruggeloopen tot f. 2557.04. Het bestuur stelde voor de contributie met 2 cent te verhoogen, dit werd verwor pen. Een voorstel uit de vergadering om een maand extra contributie te betalen werd aangenomen. De aftredende bestuursleden, de heeren N. Slingerland, N. Noordermter en P. Th. Zwetsloot werden herkozen. VOORHOUT. Door den Rijkskeurmeester ls bij den veehouder J. alhier, een geval van pest onder de varkens geconstateerd. Tot onderwilzeres aan de Chr, School te Blokzill ls benoemd mej. G. Kockmeyer, thans tijdelijk onderwijzeres alhier. WARMOND. Vergadering van „De Hanze". Onder voorzitterschap van den heer F. Slager hield de afd. Warmond van „De Hanze" haai' jaarvergadering in hotel „De Stad Rome". Nadat de voorzitter een openingswoord had gesproken, werden de notulen goedge keurd. Besloten werd f. 25 bij te dragen aan den bouw van een Marinehuis, Afwijzend werd beschikt op een verzoek om een bij drage voor een huldeblijk aan rector Bots. Eveneens werd afwijzend beschikt op een verzoek om f, 15 bij te dragen voor een garantiefonds, dat gevormd moet worden om oud-minister Marohant in onze ge meente een lezing te laten houden. Uit het jaarverslag bleek dat de inkom sten hebben bedragen f. 721,87 en de uit gaven f. 583,08. Als leden der kascommissie werden aangewezen de heeren Elburg en v. d. Horst. Het jaarverslag van den secr. en de begrooting voor 1937 werden goed gekeurd. De aftr, bestuursleden werden herkozen. Hierna hield kapelaan ten Hen gel een lezing over „De oorzaak van de wantoestanden in de hedendaagsche maat schappij". - De heer O. Schölvinck heeft wegens vertrek naar elders ontslag genomen als voorz. der R.K. Klesver, Hij zal worden op gevolgd door den heer J. A. M. Luyten. WASSENAAR. Landelijke Rijvereeniging Koningin Emma. In het Wapen van Wassenaar hield de Landeliike Rijver Koningin Emma een ge slaagden ruiteravond Na het zingen van het ruiterlied werden de, aanwezigen wel kom geheeten door den voorzitter dr van Schalk. Hierna werden een drietal aardige tooneelstukjes oogevoerd. Voorts werden de prijzen uitgereikt voor den samengestelden wedstriid le prils G. van der Marei- 2e or C. van Wissen; 3e nr. J Hooijmans De prils voor springen was voor den heer W Lek- kerkerker en de dressuurprits voor den heer HEDEN. Schouwburg: Lit ter is Sacrum „Dr, Sally", 8 uur nam Stadszaal: Carnaval „Nut en Vermaak", 9 uur nam. Zondag. Evang. Gem,: Samenkomsten te 10 uur voorm. en S'/i uur nam. Jeruël: Samenkosten te 10 uur voorm. en 6'/* uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3'/i en 7'/j uur nam, Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Ned. Leger des Hells: Samenkomsten tg lO'/i uur voorm. en 7'It uur nam. Volkshuis: Leekenspel ,,De burgers van Calais". 8 uur nam. Maandag. Schouwburg: LiefdadigheüdsuUvoering van „Dr. Sally"- 8 uur nam. Stadszaal (foyer)Feestavond N.R.V. afd. Lelden. 8V> uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. .Port Arthur". Woensd., Donderd en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Als .de natuur roept". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Fllmac lederen werkdag v. 129 uur n.m. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „In de schaduw van de guillotine". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Joe en Joan", lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vlschmarkt 4, Telef. 552 en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8 Oegstgeest. Telef- 274. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dè doktoren Hovens Gréve, Kors, Lahr, Simons en Kortmann. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Leemhuis, tel. 2030. is en blijft 4880 sinds 1841 (Ingez. Med.) Barnhorn. De heer Lekkerkerker behaalde den prijs In afd. B. Met een geanimeerd- bal werd de avond besloten. Namens de aanwezigen en de prijswin naars werd door den heer G. van der Mare' woorden van dank eesnroken. Schoorsteenbrand. Bij V. E. in de Bloemluststraat alhier ontstond een schoorsteenbrand. De brand weer die spoedig ter plaatse was, kon het vuur blusschen met een ramonneur. Bij den landbouwer G. aan den Rijks straatweg hebben zich onder de varkens gevallen van pest voorgedaan; 3 varkens zijn hieraan Teeds doodgegaan. ZOETERWOUDE. Kaadsagenda. De raad dezer gemeente komt a.s. Maan dagmorgen om 9 uur 16 in openbare ver gadering bijeen. De agenda luidt: Wijziging dei gemeentebegrooting 1936 en 1937: Converteeren van geldleeningen: Ver zoeken van de bijzondere schoolbesturen tot het verleenen van een voorschot op de ver goeding; Vaststelling eener belooning voor een vakonderwllzeres in de nuttige hand werken: Verzoek van de oudercommissie om een toelage: Verzoek van A G. BoonekamP te Stompwljk om subsidie voor het in s'®n, houden van een autobu-dienst: Vastste'Iinl van een nieuwe verordening oo de hef"1" van de straatbelasting: WI1z <-'-- der ver ordening regelende de voorwaarden en ta rieven voor de levering van drinkwater. 3ehandellnv be'astinïreclames: Oninbaar- verklaring van achtersta'''*? waterhelden. Beslis -:lng over het verroek de- plaatse'1 R K. Volksbonden tot instelling van ee° burgerlijk armbestuur en Behandeling van het rapDOrt der Wegencomml."'-

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6