LAATSTE BERICHTEN LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 28 Januari 1937 Fa. B. ZEILSTRA LUCHTVAART Binnenland Liefhebbers van bridgen* whisten en pandoeren. Buitenland BEURSOVERZICHT MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 750. Hedenmiddag 3 uur: 746. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 77.1 te Stensele. Laagste stand: 727.2 te Biarritz- Verwachting tot den avond van 29 Jan. Stormachtige tot krachtige, later wel licht afnemende Noord-Oostelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt, nu en dan opklarend. Weinig of geen sneeuw. Strenge tot matige vorst des nachts, overdag ma tige tot lichte vorst. bl'itenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De kern van het hoogedruk gebied over Scandinavië verplaatste zich een weinig Zuidwaarts, daarbij weinig in intensiteit Ïfrannercnd. Stijgingen van de barome ters in het Zuiden van Scandinavië, de randstaten en Schotland, doen een verdere Zuidwaartsche uitbreiding voorzien. De vorst is over Zweden en Noorwegen vat afgenomen, vooral over Lapland. De depressie in het Zuidwesten verplaatsla ch Oostwaarts, haar kern ligt thans over de Golf van Biscaye Over Frankrijk daalt ik barometer De temperaturen zijn in het Zuiden van hel waarnemingsgebied nog ver boven normaal, er wordt vandaar matige regen gemeld. De drukstijgingen in het Noorden tr, de dalingen in het Zuiden deden den wind over een groot gebied weer toenemen. Krachtige Zuidoostelijke tot Oostelijken wind waalt over de Brltsche eilanden en de omgeving van Het Kanaal, terwijl storm achtige Oostelijke wind aan de Noordzee, Denemarken en het Zuidelijk gedeelte van de Oostzee voorkomt. In Dultschland en Polen nam de vorst tm weinig af, hier en daar sneeuwt het. Ow de Britsche eilanden vriest het nog tiet, doch bij aanhouden van den krach tig Oostelijken wind is ook daar wel in- ra! ran de vorst te wachten. De geheele drukverdeeling wijst op aan houdende vorst ten onzent, de sneeuwkan on zijn gering, de aanvankelijke storm- achtiee tot krachtige wind zal wellicht la ta iets afnemen. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: O.N.O. wind, 5 gr. C., regen. London: O N O. wind, 3 gr. C., nevel. 3er]|jn: O. wind, 9 gr. C„ sneeuw. Marseille: N.O. wind, 9 gr. C„ regen. Genua: ontbreekt, luchttemperatuur. Laagste temp. 6'/s gr. C. 120 gr- F.) 7 uur voorm.: 6'/i gr. C. (20 gr. F.) 12 uur 's midd.; —5 gr. C. (23 gr. F.) 3 uur nam-: 5 gr. C. (23 gr. F.) hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag Voorm. te 4.27 uur; nam. te 16.35 uur. licht op voor fietsers e.a. Donderdag: 5.08 uur nam. tot 7.18 voorm- -maans- op- en ondergang. IJan.: op: 19.22 uur; onder 8.04 uur. Stormwaarschuwingsdienst. De stormwaarschuwingsdienst seinde hedenmorgen om kwart over negen aan Mi' posten: „Wordt verwacht storm uit het N.-O." sneeuwhoogten. Temp. Weers- Sneeuwh. in c.m. Cels gesteldh. dal skigebied ftVITSEKLAND. Methoden Grtndehvald Gïtaad kl- Scheldegg Anna havo, niniv tenaerheide Pontresina si. Morltz Votervvasser Cju.\ oh Montr. tenln Montana Zermatt Audermatt tafelberg "WfSCHLAND Winterberg k'aunlage Oberhor Jeiftragerbandc Zu*spitze het vliegtuig-ongeluk bij oran. „J^wns is officieel vastgesteld, dat alle nC!menen de vliegramp bij Oran n «lglsche nationaliteit waren. Het Prinselijk paar verlaat Maandag Krynica. Een toer door Europa van 2Zz maand (Speciale G.P.D.-berlchtgeving) In aansluiting op ons bericht onder Binnenland, vernemen wij, dat het Prin selijk echtpaar Maandag a.s. de Poolsche wintersportplaats Krynica verlaten zal, om zich naar Zeil am See te begeven, waar H. M. de Koningin dan eveneens zal zijn. De reis naar Zeil am See zullen Prinses Juliana en Prins Bernhard maken in de nieuwe ,120 P k. sterke Maybach, het hu welijksgeschenk van H. M. de Koningin. Deze wagen is thans afgeleverd en naar Krynica verzonden. De reis naar Zeil am See zal gaan door Tsjecho-Slowakije. De weg wordt vooraf door den A.N.W.B. verkend. Na het verblijf samen met de Ko ningin te Zeil am See de duur van het verblijf daar ter plaatse is nog niet bekend zal het Prinselijk Paar een grooten toer maken door Zuidoost en Zuid Europa, waarbij o.a. Hongarije, Joego-Slavië, Italië en Frankrijk be zocht zullen worden. Het geheele buitenlandsche verblijf zal ongeveer 2'/j maand duren. WIJZIGING IN HET REISPLAN VAN DE O 16. In verband met het zware stormweer. Naar wij vernemen is, tengevolge van aanhoudend zwaar stormweer, Hr. Ms. onderzeeboot O 16 gedwongen, een meer Zuidelijke route te volgen, dan aanvankelijk in het reisplan was be paald. De route is als volgt gewijzigd: Bermuda 610 Februari; Washington 15—23 Febr.; Ponte Delgada 911 Maart; Lissabon 15 20 Maart. Hr. Ms. O 16 zal 25 Maart in Den Helder terugkeeren. De wijziging in de route zal niet van na- deeligen invloed zijn op het wetenschappe lijk onderzoek, dat door prof. Vening Mei- nesz wordt ingesteld. De „Jonge Jöcobus" bij Portugal aan den grond geloopen. Het schip is ernstig beschadigd. De bemanning in de reddingbooten gegaan. Bij de Middellandsche Zeevaart Com- Dagnie, directie Wambersis en Zn., te Rotterdam, is bericht uit Lissabon binnengekomen, dat de „Jonge Jaco bus" men zie onder Binnenland nabij de rotsen van een der eilandjes aan den grond is geloopen. Het schip is ernstig beschadigd. De bemanning van 23 personen, voor een gedeelte bestaande uit Spanjaarden, terwijl de officieren Nederlanders zijn, is vannacht om twaalf uur in de redding booten gegaan. De eerste noodseinen werden gistermld- I dag om half vijf uitgezonden, toen de ka pitein, de heer P J Jager niet Visser, zooals aanvankelijk gemeld telegrafeer- j de, dat, een der luiken was ingeslagen. H5j bevond zich op twint'g mill ten Westen van de Berlinga-eilanden. Nadat in den laten avond bericht, werd ontvangen, dat het schip snel zonk, hebben te midder nacht de opvarenden het schiü in de sloe- verlaten. De ..Jonge Jacobus" meet 1757 bruto en 1064 netto ton. Het schip werd in 1921 ge bouwd te Slikkerveer bij de N. V. Scheeps werf voorh. De Groot, en Van Vliet en is eigendom van de Middel)and*che Zeevaart Compaenie te Rotterdam De „Jonge Ja cobus" was op 18 Januari met stukgoede ren van Antwerpen vertrokken en was op wee: naar de Levant. De eerste haven, v.-pike zou worden aangedaan, was Alexan- drië. UIT NED. OOST-INDIË. aanvullende oorlogsbegrooting. BATAVIA, 28 Januari. (Aneta) Bij den Volksraad is ingediend de aanvullende oor- logsbegrooting voor 1937. Hierbij zijn de uitgaven In Nederland verhoogd met f. 5.048.700 en die in Indië met f. 3.094.800. de soesoehoenan te batavia en buitenzorg. BATAVIA, 28 Januari (Aneta). De Soe- soehoenan met zijn familie en gevolg arri veerde gisteren met de „Eendaagsche" uit Solo. Er was vrij groote belangstelling van de zijde van het publiek. De Soesoehoenan vertrok heden te 10 uur naar Buitenzorg voor een audiëntie bij den Gouverneur-Generaal. Voor onze vaste afnemers hebben wij prachtige speelkaarten als reclame. 5740 (Ingez. Med.) PESTGEVALLEN MET DOODELIJKEN AFLOOP. POERWOKBRTO, 28 Jan. (Aneta). In de dessa Djipang in het onderdistrict TJilongok zijn twee gevallen van pest met doodelljken afloop voorgekomen. Men heeft reeds plaatselijk diverse maatregelen ge troffen. Het isolement van Ameland duurt voort. DREIGEND CONFLICT IN DE TEXTIEL-INDUSTRIE. De R.K. Textielarbeidersbond „St. Lam- bertus" en de Moderne Textielarbeiders- bond „De Eendracht" hebben een ultima tum gesteld aan de N.V. Vaalsché Textiel fabriek te Vaals, dat op 6 Febr. a.s. afloopt. Het personeel bestaat uit ongeveer hon- derdveertig personen, die. behoudens eenige Dultsohe vrouwen en meisjes, vrijwel zon der uitzondering zijn aangesloten bij ge noemde organisaties. De organisaties eischen herziening van de loonregeling en loonsverhooging voor het jonge personeel. DIEFSTAL VAN PL.M. f. 3000.—. Een inspecteur der Haagsche politie heeft in samenwerking met de Duitsche politie te Herzogenrath aangehouden den 43-Jari- gen J. W. een Duitscher die zich ten nadeele van een notaris te Den Haag aan diefstal van pl.m. f. 3000 heeft schuldig gemaakt. Hij bleek nog een bedrag van 1000 gulden en ruim 1100 Mark ln zijn bezit te hebben. W. is door de Duitsche politie ter beschik king gesteld van den officier van Justitie te Aken. Motortjalkschip in bet ijs. Het motor-tjalkschlp „Onderneming", schipper Hofker te Nes, dat Dinsdag van Amsterdam naar Nes vertrok, is gisteren op de Waddenzee in het Ijs vastgeraakt. Door het slippen van het anker is het schip door den ijsgang duizend meter in westelijke richting teruggezet. Het zit thans ten zuiden van Ballum door het ijs Ingesloten. Van den wal af heeft men met het schip verbinding kunnen krijgen. De schipper en zijn knecht bliiven aan boord. Ameland is nu reeds vijf dagen van de buitenwereld afgesloten. De post is inmid dels van Holwerd naar den Helder ver voerd. Het lag ln de bedoeling haar van middag per autogiro-vllegtuig naa- Ame land te brengen Hoewel de toestand op Ameland voor de bewoners uiterst onaangenaam is„ gaat het leven op het. eijgnd zijn gewonen gang. De le vensmiddel en voorraad is voor- loopig voldoende en ook is er geen gebrek aan medicamenten. Juist één dag voor het verbreken der verbinding was een zending geneesmiddelen op het. eiland aangekomen. Indien er echter binnenkort geen ver andering in de situatie komt, zal het er echter ernstiger eraan uitzien, doch op het oogenblik bestaat er geen enkele reden voor ongerustheid. AANSLAG OP GENERAAL UGAKI. De correspondent van de „Daily Tele graph" te Tokio meldt, dat gisteren een aanslag is gepleegd op den kabinetsfor mateur generaal Ugaki. Een aantal gewa pende mannen, vermoedelijk fascisten, drong zijn woning binnen, doch de lijf wacht van den generaal slaagde er in de aanvallers te verdrijven, voor zij kwaad hadden kunnen doen. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd en arresteerde een aantal perso nen. In welingelichte kringen verwacht men dat generaal Ugaki vanavond of morgen ochtend zal slagen in zijn opdracht een kabinet te vormen. Hij schijnt de moeilijk heden, waarop hij eerst stuitte, te hebben overwonnen. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. ^KLN/T IN UTIERIN^ NIEUWE UITGAVEN. Door het Tooneelfonds J. Heynis Tsz. te Zaandijk is uitgegeven „Met pijp en stift", handleiding voor de grimeerkunst, door Frank Arnoldi. Door den heer W. Kamp te Groningen is de brochure „Door kolonisatie en emi gratie tot volkswelvaart", uitgegeven. Van de Zwiuersche Eondsspoorwegen ontvingen wij een fraai uitgevoerde week kalender. Door den publicitcitsdienst der Zwit- sersche bondsspoorwegen is de Zwitsersche reis-almanak voor 1937 uitgegeven. Ben twaalftal auteurs, dichters en den- :rs en ook menschen uit de praktijk van iet leven, komt in deze almanak aan het s-cord. De kalender zelf is gewijd aan het verblijf van beroemde schrijvers in het land uit de 18e en 19e eeuw. Het geheel is versierd en verlucht door niet minder dan 32 prachtige foto's, welke elk een heele bladzijde beslaan en die dezen typografisch ook geslaagden alma nak tot iets bijzonders maken Bij de N.V. W. L. en J. Brusse's Uit geversmaatschappij te Rotterdam ver scheen, onder redactie van de bekende natuur-historische publicistenRinke Tol man en ds. J I. van Schaick, de eerste afle vering van „In weer en wind", geïllustreerd maandblad, gewijd aan natuurleven, rei zen. volkskunde en buitensport. ZWEEDSCHE MOTORBOOT IJMUIDEN BINNENGESLEEPT. Vanmorgen omstreeks elf uur is de Zweedsche motorboot „Soya II" de haven van IJmuiden binnengesleept door twee sleepbooten van de firma Wijsmuller. De ..Soya" verkeerde voorgaats IJmuiden in nood. INSTELLING VAN VOOR-SIGNALEN. POSITIE VANt)E „DE RUÏTER" EN DE „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. „De Ruijter" is gisteren om 13.30 uur Kaap Bon gepasseerd. Aan boord is alles wel. Het weder is fraai. Hr. Ms. „Hertog Hendrik" is gisteren om 13 uur van Napels vertrokken. 1 mooi 10 100 —2 bewolkt 10 80 —2 betrokken 20 100 0 betrokken 80 80 —6 betrokken 100 100 4 betrokken 90 100 1 bewolkt 40 50 —2 mooi 60 70 —10 bewolkt 60 100 8 bewolkt 60 100 O betrokken 20 100 0 betrokken 5 100 1 betrokken 10 100 0 foehn 40 100 1 betrokken 45 100 0 batrokken 100 100 —1 betrokken 15 100 —8 sneeuw 27 —2 helder 30 —10 idem 30 —12 Idem 80 —6 Idem 370 DOOR DE KOUDE BEVANGEN EN OVERLEDEN. Vanmorgen is te Angeren de 83-jarige heer B. B tijdens de vroegmis door de koude bevangen. Hij werd van de laatste H.H. Sa cramenten voorzien. Even later is hij in de kerk overleden. DE VEERBOOT VAN SCHIERMONNIKOOG AAN DEN GROND. Tijdig tot stilstand brengen van treinen. Onze spoorwegmedewerker schrijft: In verband, dat bij de electrificatie der lijnen GoudaWoerdenUtrechtArnhem de snelheid tot 120 K.M. zal verhoogd wor den, zullen alle hoofdsignalen van vóór signalen voorzien worden, welke 700 Meter vóór de hoofdsignalen zullen geplaatst wor den. Aangezien het remvermogen van het nieuwe electrische materiaal aan zeer hooge eischen zal voldoen, zal nu ook de wagen voerder, onder deze nieuwe omstandigheden, zélfs bü de ongunstigste weersgesteldheid in staat zijn, den trein vóór het onveilige signaal tot stilstand te brengen. Ook zul len zooveel mogelijk de snelheidsbepalingen worden opgeheven en de seinbeelden zooda nig verlicht worden, dat zij reeds op grooten afstand goed zichtbaar zijn Bij proefritten, bereids vanwege den dienst van Tractie en Materiaal gehouden, is hier omtrent de noodige zekerheid verkregen. Een speciale vlucht van de K.L.M. naar de Waddeneilanden? Ook Schiermonnikoog was vandaag geïsoleerd van het vasteland, aangezien de postboot vanochtend te Oostmahorn aan den grond raakte tengevolge van den lagen waterstand. Ook de motorreddingboot „Insullnde" van de Noora- en Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij zit in de haven van Oostmahorn vast. Naar wij vernemen, worden op het oogenblik onderhandelingen gevoerd om de K.L.M. een speciale vlucht naar Ame land en Schiermonnikoog te laten maken voor het overbrengen van post en goede ren. De hardgevroren stranden vormen thans een uitnemende gelegenheid tot landen. Zooals men weet, bestaat omtrent der gelijke vluchten een regeling tusschen de K.L.M en de posterijen, welke laatste eeli opdracht daartoe kunnen verstrekken. Een beslissing is evenwel nog niet genomen. De toestand op de overige Wadden eilanden is nog normaal. OOK MARKEN GEÏSOLEERD. Het Buiten IJ is thans geheel bedekt met een dikke ijslaag, waardoor 't scheep vaartverkeer door de Oranje-sluizen te Amsterdam vrijwel stilgelegd is. Er komt geen schip meer binnen Alleen voor stoom schepen met zeer krachtige machines is de vaart nog mogelijk. Vnn„ zeil- en motor vaartuigen is dit gob'01' ,ifvo,„ioten Tengevolge van dei: -waren ijsgang is het niet meer mogelijk het eiland Marken per vaartuig te bereiken. De NZ.H.T.M. heeft haar bootdienst naar het eiland vanmorgen "estaakt, waar door het eiland geheel geïsoleerd is. Het is nog niet mogelijk het vasteland van het eiland af loopend over het ijs te bereiken. q iS BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is vastgesteld op 68 cent per kilogTam. AMSTERDAM. 28 Jan. Hoewel de beurs te Amsterdam tegen woordig een zelfstandige positie inneemt, staat zij tot op zekere hoogte nog steeds ondsi vreemde invloeden. Het verloop van Walistreet blijft mees tentijds niet geheel zonder uitwerking en dc vaste stemming te Now York had op enze markt heden een stimuleerend ef fect Het bericht, dat de bank van Frank- iijk haar disconto belangrijk heeft ver hoogd van 2 tot 4 pCt. sorteerde niet veel effect. Deze geste vap de Fransche centrale credietinstelling wijst er overigens op, dat er aan de financleele situatie te Parijs iets hapert. Van groote aankoopen voor Fransche rekening die men ln ver band hiermede had kunnen verwachten, was echter niets te bemerken. Voor de Suikerfondsen bestond heden een willige stemming en H.V.A.'s passeerden de 500 pet. barrière in opwaartsche richting, terwijl diverse minder courante soorten een aanzienlijke koerswinst konden behalen. De aanleidende oorzaak hiervoor moest worden gezocht in de berichten omtrent het bijeen roepen van een internationale suikerconfe rentie en in de verheoging der verkoop-limi- tes door de Nivas. Naast de suikeraandeelen waren ook de aandeelen in Indische Cultuurbanken goed gedisponeerd. Rubberfondsen waren goed van toon. Amsterdam Rubbers bewogen zich aanvan kelijk op eenigszins onberekenbare wijze, doch konden zich tenslotte toch handha ven. Voor diverse outsiders kwamen iets liooger noteeringen tot stand De tabaksafdeeling had een kalm voor komen. De Sumatrasoorten waren bij de opening prijshoudend, doch vertoonden nadien een kleine neiging tot terugloopen. Onder industrieelen trokken A.K.U.'s in hoofdzaak de belangstelling en daarbij wisten die zich op een verder verhoogd koerspeil te plaatsen. Unilevers waren vrijwel onveranderd. Hetzelfde kon worden gezegd van de Phi lips aandeelen. Scheepvaartpapieren werden op beperkten voet afgedaan. Oude Vaarten bleven ge makkelijk op oeil. De Indische lijnen trok ken een kleinigheid aan. In petroleumfondsen ging niet veel om. Koninklijken bwogen zich op ongeveer het vorige niveau De 4 pet. obligatiën Koninklijken waren I prijshoudend Hoewel de stemming voor Amerikaansche fondsen vast te noemen was, gaf dit toch geen aanleiding tot groote omzetten. In Staalwaarden ontwikkelde zich nu en dan echter nog al wat beweging, waarbij een voordeelig koersverschil kan worden opge- teekend. Anaconda's waren prijshoudend en ook dit was het geval met de diverse Ame rikaansche kunstzijde-aandeelen. De beleggingsmarkt had een rustig ver loop. De 4 pet.-obligatiën Nederland waren aanvankelijk aan eenig aanbod onderhevig, doch de koers verschilde toch niet noemens waardig met die van gisteren. Voor de Oude Schuld bestond een prijshoudende stem ming Duitsche waarden ontmoetten wederom eenige vraag en duidelijk kwam dit tot uit drukking in het koersverloop van de obli gatiën uit de Young leening. In diverse Fransche spoorwegobligatiën ontwikkelde zich eenige affaire. Over het geheel geno men konden de koersen gehandhaafd blij - I ven, alleen viel in enkele gevallen een klein verlies te registreeren. WISSELKOERSEN. Londen 8.94JA (8.94 7/8): Berlijn 73.47 (73.47); Parijs 8.51 (851); Brussel 30 77'/i (30.77'/i); Zwitserland 41.75 (41.76); Ko penhagen 39.95 (39.95); Stockholm 46.15 (46.15); Oslo 44.97'A (44 971/!): New-York 1.82 5/8 (1.82 5/8);'Praag 6.37' (6.37). Prolongatie 1, Tart. disc. Daggeld 1 Registermarken 33; Credlet Sperrmarken 19; Effectensperrmarken 17; Reismarken 46 Bankpapier 41 5/8. LEIDEN, 27 Januari. Noteering Coöp. Groenten-, Fïuit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken" Bloemkool 3.80; Pieterselie 5.00; Kropsalade 1,60—2,10; Sel derie 2,504,10; Knolselderie 2.00v-3.70, per 100 stuks. Kroten 1.101.80; idem gekookt 4,00—7.00; Witloof 2,00—13.00; Boeren kool 3.00—5.00; Spinazie 19.00—23.00; Uien 1.00 —2.20: Wortelen 1.502,80; jSpruiten I 4,00 —14.00; idem n 3.00—9.00; Andijvie 9.00— 21.00; Roode kool 1.40—2.—; Gele kool 1.30 2.—; Groene kool 2.404.10; Prei 3,20 6.10. LEIDEN, 31 Januari. Melkveiling .Lei den". Week van 31 Januari tot 6 Februari. Ccnsumptiemelk le klas f. 6.50; 2e klas f. 6.25; 3e klas f.6. Prijs voor te leveren boventaxe-melk in georganiseerd overleg voor het district Leiden, gelijk aan den door de regeering vastgestelden prijs voor de week v. 31 Jan. tot 6 Februari 1937. GOUDA, 28 Jan Veemarkt. Aangevoerd in totaal 695 stuks, waarvan 28 slachtvar- kens. Vette 2223 ct. per. pond. levend met 2 korting. 169 magere varkens 811. 5 runderen 120. 146 nuchtere kalveren 611. 1 schaap 4 bokken en geiten 25. Handel matig. Algemeene markt: 85 partijen kaas. le kw. met rijksmerk 22—23. 2e kw. 2021. handel vlug. 133 ponden boter. Goeboter 0.800.85 weiboter 0.750.80 per pond. Handel vlug. 84.500 eieren. Kipeieren 3—3.50. eendeieren 33 20 p. 100 stuks. Handel vlug. Coop. Zuid-Hollandsche Eierenveiling Aanvoer 83.600 kipeieren Prijzen 56/58 K G. 3.10—3.15 58/60 KG. 3.15—3.25. 60/62 K.G. 3 25—3.40. 62/68 K.G. 340—3.80 bruine 58/68 K.G. 3.25—3 90. kleine eieren 2.903.05 Der 100 stuks. Aanvoer 700 eendeieren 2.60—2.80 oer 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN. 27 Jan. Groenten- veiling. Waspeen 0.350.60. Kroten 0.25— 0.40 per kist van 20 K.G. Groene kool 1.90— 2.70. Knolselderie 2.905.70 per 100 stuks. Prei 1 80—2 50 oer 100 bos. Uien 1.70—2.40. Gele kool 1.201.70, Roode kool 1.401.80 per 100 KG. RIJNSBURG, 27 Jan. Groentenveiling. Roode kool 1.401.80; Gele kool 1.201 40; Waschpeen 0.300 60; Kroten 0.25—0.40; Bloemkool 0.120.18; Knolselderie 26; Groene kool 12; Uien 0.600.80. Tulpen per bos: Copland 1826; Bastyon 39—40; Victorie 24—30; Willem Pitt 32—36 ct; Mendora 2632 ct: Havelaar 1820 ct; Goudvink 24—26 ct: Gele Prins 20—22 ct: Prins van Oostenrijk 1820 ct; Ibis 1820 ct.; Prosperity 1416 ctProgressia 2022 Fred Moore 15—16 ct; Red Star 16—18 ct; Verhoeff 2628 ct; Blossom 2830 ct: La Reine 1820 ct; Diana 16—20 ct; Witte Valk 22—26 ct. WADDINXVEEN. 27 Jan. Aanvoer 265 stuks. Priis k'Deieren f 44 25. kuikeneieren f. 3.60 per 100 stuks. TER-AAR, 27 Jan. Andijvie per kist van 4 K.G f. 0.40-0 58. Breekpeen f. 3.20, spruit- kool f 8.409.90, witlof f.8—11.40, alles per 100 KG. Selderie f. 3.40 per 100 bos. Boe renkool f. 0.160 19 per 25 K.G. WESTLAND veilingen van den bond Westiand 27 Jan. Alicante 2540 ct. per kg schorseneeren f. 6 50 per 100 kg.; wit lof 68 ct. Der kg roode kool f. 1.402.10. savove kool f. I 40 cër'100 kg.: groene kool f. 2.90. eiereïl'f "3 80—4 00 rer 100 stuks; Deterseüe f.4.60 ver 100 bos: Drel f 2.80 4.00 "C )00 kg „elderii f 1 59 -3 20 oer 100 bos: and'tvle 50.74-ct- ger 4 kg; so-u t- kool f0 951.55.. .idem grove 2560 ct„ boerenkool 1322 ct. per bak. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3