BINNENLAND IfIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 28 Januari 1937 PEPSODENT! NIEUW! „EXTRA ZACHT" HOOGGLANS Tariefsverlagingen bii de P.T.T. KIJN/T EN HITTERE H.M. de Koningin naar Zeil am See. Ontmoeting met het vorstelijk paar. Uit Weenen meldt Havas dat H.M. Koningin Wllhelmina Zaterdag as. uit Igls naar Zeil am See zal vertrekken, om er de rijfde Internationale Interacademiale win terspelen bil te wonen. H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bemhard zullen H.M de Koningin dan te Ml am See ontmoeten. Een suikerconferentie te Londen. Op initiatief van dr. H. Colijn en Ramsay MacDonald. Dr. Colijn, voorzitter van de econo mische commissie van de in 1933 in Londen gehouden suikerconferentie, en de heer Ramsay MacDonald, die voor zitter was van deze conferentie, hebben besloten in April as. in Londen een internationale conferentie bijeen te roepen, welke tot taak zal hebben de mogelijkheid te onderzoeken, om te komen tot een accoord over de pro ductie en den verkoop van suiker. Reeds tijdens genoemde economische we reldconferentie hebben tusschen eenige landen besprekingen plaats gehad over 't [Uikervraagstuk. Deze besprekingen heb ben toen geen resultaat opgeleverd. Nadien zijn voortdurend informeele besprekingen over dit vraagstuk gehouden, welke nu hebben geleid tot een in overleg tuschen de heeren Ramsay MacDonald en dr. Colijn genomen beslissing om thans uitnoodigin- gen te richten tot de hierboven genoemde oliicieele conferentie. Daarbij is de datum var. 5 April in het oog gevat, doch die da tum is nog onzeker. TELE BOOTEN VERANDEREN VAN KOERS. De scheepvaart op het buiten-IJ ligt stil. Uit Schellingwoude wordt gemeld, dat zoover het oog reikt, het buiten-IJ geheel met grondijs bedekt is. De scheepvaart ligt stil, behoudens enkele stoomboot-maatschappijen, zooals de Zwolsche- en Lemmer-diensten. Sche pen, die op het oogenblik nog in het buiten-IJ liggen, doen pogingen, om in het binnen-IJ een veiliger reede te zoeken. Vele booten zijn van koers veranderd en gaan via Vreeswijk over de Lek en de LJssel naar Zwolle en omliggende plaatsen. Schepen, voor Friesland bestemd, gaan. voor zoover het mogelijk is, door het Koordhollandsoh kanaal. De dienst voor Harderwijk en omliggende plaatsen ligt geheel stil. TOCH VERTROUWEN IN DE DIESELTRACTTE Proeven der Ned. Spoorwegen. 'Speciale G.P.D.-berichtgeving) Naar wij vernemen, is men momen teel bij de Spoorwegen doende, om de zooveel duurdere bcnzinetractie, die in een enkel geval wordt toegepast (op de lijn ZwolleKampen) te vervangen door Diescltractie. Reeds zijn sedert eenigen tijd proeven op dit gebied gaande, in verband waarmede men een der vierassige rijtuigen, die op deze lijn rijden, heeft omgebouwd tot Die selmotorwagen. Met dezen wagen is al proef gereden, o.m. op de lijn van Zwolle naar Groningen- Een en ander heeft den indruk gewekt, dat het de bedoeling zou zijn om derge lijke rijtuigen, ook op dit traject te gebrul- Kn. Dit behoort echter geenszins tot de Plannen der Spoorwegen. Dat er een proef rit juist op de lijn naar Groningen ge maakt werd. is niet meer dan een betrek kelijke toevalligheid. Overigens is de om standigheid, dat de Spoorwegen plannen nebben tot den ombouw van de motorwa gens wel een bewijs, dat men ondanks ja tegenslagen, die men eenigen tijd met D. E. treinstellen heeft gehad toch net vertrouwen in de Dieseltractie niet verloren heeft. Het spreekt wel vanzelf, dat had men tenslotte met de D. E. treinstel len meer in het bijzonder met de Diesel motoren daarin gebruikt geen bevredi gende ervaringen opgedaan, men zeker niet zou zijn overgegaan tot het maken 'an plannen betreffende de invoering van Dieselmotoren ook op de motorwagens. DE UITKEERJNGEN AAN MOBILISATIE- SLACHTOFFERS. De Tweede Kamer over het initiatief- ontwerp-Ter Laan. Zeer vele leden hebben bezwaren. Aan het voorlocpig verslag over het voor stel van wet van den heer K. ter Laan c.s. houdende een nieuwe regeling inzake het verleenen van geldelijke ultkeerlngen aan de mobilisatie-slachtoffers, wordt het vol gende ontleend: -Naar de meening van zeer vele leden is de regeling inzake het verleenen van gel delijke uStkeeringen aan de mobilisatie slachtoffers geen geschikt onderwerp voor een initiatief-voorstel De hlerbedoelde aangelegenheid bevat te veel elementen, waarover men, wil men tot een goede be slissing komen, het oordeel van de regee ring moet kennen, dam dat zij behoorlijk zou kunnen worden geregeld door gebruik making van het parlementaire initiatief, waarbij voor de regeering eerst een rol is weggelegd, nadat het voorstel, al dan niet gewijzigd, door de belde Kamers is aan vaard. Een deel van deze leden was er van over tuigd, dat, indien de bestaande wettelijke regeling inzake de mobilisatie-slachtoffers Inderdaad wijziging of aanvulling zou be hoeven, de regeering daartoe zelf het ini tiatief zou hebben genomen. Hoogst ongewenscht noemde een aantal leden de wijziging, welke er toe strekt den eisch te doen vervallen, dat hij, die als mobilisatie-slachtoffer verlangt te worden erkend, ter zake van ongeschiktheid voor den militairen dienst moet zijn afgekeurd. De eenige waarborg, dat de betrokkene bij zijn heengaan uit den dienst invalide Is geweest, zou daardoor komen te ontbreken. Niet minder bezwaar bestond bij hen tegen de voorgestelde wijziging, welke den datum, vóór welke men zich moet hebben aangemeld om voor ultkeering ln aanmer king te komen, verlegt van 1 Januari 1925 naar 1 October 1936. De eerstgenoemde datum is. naar zij meenden, reeds zeer ruim genomen. Bovendien kan daarvan volgens de bestaande regeling in bijzondere geval len nog tem gunste van de belanghebbenden worden afgeweken. De beide andere voorgestelde wijzigingen noemden vele leden overbodig en niet doel treffend. Die wijzigingen beoogen de instel- lig van twee commissies, de eene genoemd „commissie van uitvoering", terwijl kenne lijk „commissie van advies" is bedoeld, en de andere „commissie van beroep". Andere leden hadden tegen de Instelling van 'n commissie van advies geen bezwaar. Zij meenden, dat zulk een commissie nut tig werkzaam zou kunnen zijn en de taak van den minister zou kunnen verlichten. Verscheidene leden die het voorstel in bescherming namen, merkten tegenover 't bzwaar, dat dit onderwerp zich niet voor een Initiatief-voorstel zou leenen, op, dat over de wijzigingen, welke de voorstellers in de wet beoogen te brengen, herhaaldelijk met de regeertag van gedachten is gewis seld, doch dat die gedachtcmwissellng niet het verhoopte succes heeft mogen hebben, niettegenstaande sinds het in werking tre den van de bestaande regeling toch duide lijk is gebleken, dat deze in de practijk niet bevredigt. DE MONETAIRE POLITIEK DER REGEERING. DE GRONDWETSWIJZIGING. Amendementen van de heeren Suring en Donker c.s. De heer Suring cs. nebben, op het amendement-van den Heuvel inzake cu mulatie van pensioen van kamerleden een sub-amendement ingediend, waarvan de strekking is, ook een regeling bij de wet mogelijk te maken van cumulatie van een pensioen als Kamerlid en de inkomsten, genoten uit het bekleeden van een ambt oi het vervullen van een betrekking en van cumulatie van zoodanig pensioen en een ambtenaarspensioen. De heer Donker c.s. hebben een amen dement ingediend op het voorstel der re geering, dat de Kamers een wet tot wijzi ging van de bedragen inzake het inkomen der Kroon niet kunnen aannemen dan met de stemmen van twee derden van het aantal leden, waaruit elk der Kamers be staat. De voorstellers willen deze bepaling ook doen gelden bij wijziging of intrekking van zoodanige wet. HET VLIEGTUIGONGELUK BU SENLIS. DE K.L.M. STAAKT RONDVLUCHTEN OP YPENBURG. Naar aanleiding van het feit. dat de «meenteraad van Rijswijk eergisteren be goten heeft, dat ook de rondvluchten, die °n het vliegveld Ypenbure georganiseerd worden, onder de vermakelijkheidsbelasting «Uien vallen, zal de K LM., die tot nu toe Qeze rondvluchten arrangeerde, hiervan a'iien, wanneer dit raadsbesluit eehand- fta»fd wordt. Van de zijde der luchtvaartmaatschappij 'telt men ons mede. dat deze rondvluchten Wet met een commercieel doel werden ge- aauden. maar uitsluitend een propagan- ■stische strekking hadden. Door de belas- Wgheffing zouden deze vluchten voor de jyL.M verlies gaan opleveren. Daarom ls ws">ten. deze organisatie stop te zetten. Vragen van den heer Fleskens. De heer Fleskens, lid der Eerste Kamer, heeft de volgende vragen gesteld aan den voorzitter van den Raad van Ministers: „1- Is de Minister niet van meeentng. dat waar door hem wordt nagestreefd een her stel van de concurrentiekracht van Neder land op de wereldmarkt, door middel van verlaging van het peil, waarop prijzen en kosten zich, bij den aanvang van zijn be wind. bewogen, de per einde September '36 door internationale factoren onvermijdelijk geworden correctie in de goudwaarde van de Nederlandsche munt, in haar conse quenties uiteindelijk aanvaard kan wor den als een logische voortzetting van bo venomschreven van den aanvang af ge volgde politiek? „2. Acht de Minister het niet in strijd met het algemeen belang, Indien, ondanks het feit, dat de gevoerde monetaire politiek door het parlement ls goedgekeurd en on- aanks de, op velerlei gebied, onmisken- Daar gunstige gevolgen van de plaats gehad hebbende muntcorrectie, niettemin van zekere zijde geageerd wordt voor een ver laging van het depreciatiepercentage, waardoor gepoogd wordt de regeeringspo- iitiek te ondermijnen, en noodelooze on rust ln den lande wordt verwekt? „3. Is de Minister niet van oordeel, dat in den stroom van kapitaal, die zich naar Nederland heeft gericht, een verschijnsel vezien moet worden van voorbijgaanden aard, hetwelk zich ln alle landen na munt- coriectie heeft voorgedaan, en dat de lei ding van het Egalisatiefonds zich hierdoor terecht gedrongen voelde actief in te grij pen. teneinde een koersstijging van den gulden te voorkomen?" „4. Is de Minister bereid mede te deelen, of. waar het Centraal Bureau voor de Sta tistiek in het November-nummer van de Nederlandsche Conjunctuur, na beschou wing van het beschikbare cijfermateriaal, tot de conclusie komt, dat bij een depre- oialiepercentage van 20. dispariteit blijft bestaan, zoowel ten aanzien van de loon kosten per eenheid-product als ten aan zien van de kosten van levensonderhoud en de groothandelprijzen, ook naar zijn oordeel bij de huidige mate van deprecia tie van den gulden het Nederlandsche peil van prijzen en kosten nog steeds niet ge heel aan het wereldniveïu ls aangepast? „5. Is, in aanmerking genomen de onder vraag 4 geconstateerde feiten, het onder 2 gewraakte streven niet mede daarom in strijd met de economische belangen des lands, omdat, veeleer dan een daling van het depreciatiepercentage, een verdere ge leidelijke stijging door den Minister zou i dienen te worden overwogen?" De chef-mecanicien Janus Hoeven ter aarde besteld. Onder zeer groote belangstelling is gister middag op de begraafplaats Crooswijk te Rotterdam het stoffelijk overschot van den chef-mecanicien der Nationale Luchtvaart School. Janus Hoeven, die slachtoffer ls ge worden van het vliegongeluk te Senlis. ter aarde besteld. Toen de stoet de kapel op Crooswijk had bereikt, werd de kist binnen gedragen onder de tonen van de Gregori- aansche hymne Jesus Salvator mundi. be dekt met de viae van de Nationale Lucht vaart school. Onder de aanwezigen in de kapel merkten wii o.m. op de heeren H Schmidt Crans, Luit. Asjes. P. A. Wernink, secr. van de Haagsche Aero club. J. J. Krantz. penning meester van de N.L.S.. H. J. P van Heek, voorzitter van de Enschedesche Aero club, J. A Aler, chef van den vliegtechnlschen dienst van de K.L.M.. J. Mees. J. E. van Tijen en vele andem Het eerst werd het woord gevoerd door den heer van Alphen. vice-voorzitter van de N.L.S. die zelde. dat het verlies van Janus Hoeven voor ziin sportvrienden moei lijk te dragen ls. Het eerst gaan sprekers gedachten uit naar de weduwe Hoeven, die ln hem een trouw echtvriend heeft ver loren. De overledene was meer dan een be kwaam vakman en een goed vriend van alle sportvliegers. Moge ziin weduwe troost putten uit de mooie herinneringen welke zti aan hem heeft. De heer Schmidt Crans herdacht den overledene niet alleen als chef doch ook als vriend. Er ls tusschen hen beiden in den loop der laren een groote en mooie vriend schap gegroeid. De volgende spreker was de heer A. H. Reynders, voorzitter van de Haagsche Aero- club. die zelde. dat J. Hoeven een trouw hulp was voor hen. die aan hun kunnen als vlieger begonnen te twijfelen. De heer Pander, sprekend namens alle sportvliegers, zeide. dat men verheugd was. wanneer Hoeven een toestel had onderzocht niet alleen omdat het dan zeker in orde was. maar ook om de vriendelüke persoon lijkheid van den mecanicien De heer van 't Groenewoud deed uitko men. dat de kameraadschappelijke omgang van Hoeven met de sportvliegers deed blij ken. welk een juiste opvatting hi.i had van de vliegsport. Hii was een eenvoudig man met een hart van goud. Een zwager van den overledene herdacht Hoeven als een goed echtgenoot, een harte lijk vader en een vriendelijk familielid. Hierna speelde de organist het Agnus Dei van Bizet. Onder de tonen van de Litanie van Schubert werd de kist de kapel uitgedragen. Aan de groeve werd namens de familie dank gezegd voor de betoonde belang stelling. VERLENGING VAN CONTIN- GENTEERINGEN. De contlngenteering van basterdsuiker zal binnenkort worden opgeheven De con- tingenteeringen van de andere suikersoor ten blijven voorlooplg gehandhaafd. Voorts zal de contlngenteering van gres- buizen oer 1 Februari as. voor den duur van 6 maanden worden verlengd. Als basis- tiidvak is vastgesteld 1933/1934. het percen tage bedraagt 50 van het bruto-gewicht. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bovengenoemd percentage alleen betrekking heeft op de autonome landencontlngenten. derhalve niet op de bij handelsverdrag ver leende contingenten welke in vele gevallen hooger zijn. Doet de tanden dubbel zoo lang wit blijven. Interlocale gesprekken over korten afstand worden goedkooper. HOOGGLANST DE TANDEN TOT DUBBELE SCHITTERING ONSCHADELIJK ABSOLUUT VEILIG OMDAT HET DUBBEL ZOO ZACHT IS! „Ik hob het'."Met deze drie woorden kondigde een der wetenschappelijke medewerkers van de Pepsodcnt Company het einde aan van veertien jaar zoeken naar een absoluut nieuwe tandpasta, een tandpasta, die dc tanden op onschadelijke wijze zou hoogglanzen. Hij had de nieuwe Pepso dcnt gevonden. Een tandpasta, extra zacht en tevens hoogglanzend. Een tandpasta, die driemaal zooveel waarde heeft als de gewone soorten, omdat ze de tanden doet glanzen en een dubbele veilig heid biedt. Wilt gij een werkelijke hoogglans, be gin dan vandaag nog de Nieuwe Pepsodent te gebruiken. Hoogglan* Uw Tanden - GRATIS. Deze coupon geeft recht op een flinke hoeveelheid Extra zachte Hoog glans Pep3odent Tandpasta. Coupon uitknippen, duidelijk invullen, postzegel van 3 ct. voor porto Insluiten en zenden aan de firma B. Meindersma - Westcrbaenstraat 164 - Den Haag. De tandpasta die tandfilm verwijdert. l-T-H 5752 Ingez. Med.) JAARVERGADERING VAN DEN NED. BOND VAN VISCHWINKELIERS. Te Utrecht is de jaarvergadering gehou den van den Ned. Bond van Vischwinke- liers. De heer Immink woonde^ als ver tegenwoordiger van de Ned. Visscherij- Centrale de vergadering bij. De voorzitter, de heer Ellinkhuizen. me moreerde het feit, dat de vereeniging twintig jaar geleden werd opgericht. Het jaarverslag van den secretaris werd onder dankzegging goedgekeurd. Op voorstel van den secretaris, den heer I. Burgel. werd een telegram aan H. M. de Koningin te Igls gezonden als blijk van hulde. In principe werd besloten tot aansluiting bij den Kon. Ned. Middenstandsbond over te gaan. Verder werd besloten over te gaan tot de uitgave van een landelijk blad. Inzake de distributie van vlsch van regee- gingswege aan werkloozen werd een tele gram gericht aan den Minister van Land bouw en Visscherij, waarin verzocht werd de distributie van visch aan werkloozen te slaken en de heffing op de bakolie te ver minderen. Er zal een verzoek tot de spoorwegen wor den gericht om de vrachtkosten voor schaal- en schelpdieren gelijk te maken met die voor stukgoederen. Na besprekingen van huishoudelijken aard en rondvraag volgde sluiting. ONDERBRENGING VAN HET SPOORWEGPENSIOENFONDS. Bij het Burgerlijke Pensioenfonds? In een dezer dagen gehouden bespreking tusschen de Directie der Ned- Spoorwegen en den personeelraad over de positie van het Spoorwegpensioenfonds, heeft de Di rectie medegedeeld, dat indien de perso neelraad zich inzake den huidigen toestand van het spoorwegpensioenfonds en moge lijke samensmelting met het burgerlijke pensioenfonds tot de regeering mocht wen den, zij gaarne bereid zou zijn met, dit laatste denkbeeld adhaesie te betuigen De Directie was evenwel van oordeel, dat zoodanige samensmelting niet denk baar is zonder maatregelen strekkende tot dekking van het tekort in het spoorweg pensioenfonds. UIT NED. OOST-INDIË. VOOR DE VISSCHERS VAN BRONDONG. De inzameling voor de visschers van Brondong. die bii de ramp van het s.s. ..van der Wijck" op zulk een prachtige wijze hulp verleenden bii het redden der schipbreuke lingen. heeft ln totaal f. 2112.60 opgeleverd, waarbij zijn inbegrepen de f. 900 afkomstig van het Dorus Rijkersfonds, Dit bedrag zal o.a. geheel worden besteed aan de aleeheele vernieuwing van visschersvaartuigen. Aan de opbrengst van de inzameling welke is gehouden op de vloot van de K.P.M.. in totaal circa f. 1000. zal een aparte bestem ming worden gegeven. (In dit verband wordt oa. gedacht aan den bouw van een kleinen vuurtoren ln de nabijheid van Brondong. waar de prauwen aan land plachten te komen). Binnenlandsche telegrammen terug naar het vóóroorlogsche tarief. Naar wij vernemen, zijn de finan- cieele vooruitzichten van het P.T.T.- bedrijf dusdanig, dat opnieuw eenige tarieven, welke daarvoor in de eerste plaats in aanmerking komen, kunnen worden verlaagd. TelefoondienstInterlocale gesprekken De verlaging betreft de tarieven in de eerste en de tweede zóne, welke als volgt worden gewijzigd: le zone (110 KM.) tarief voor een ge sprek van 3 minuten 6 cent, nieuw tarief voor idem 4 cent, 2e zone (1015 KM.) tarief voor een gesprek van 3 minuten 12 cent, nieuw tarief voor idem 10 cent. De verlaging treedt in werking op 1 Februari 1937, behoudens, dat zij verscho ven kan worden uiterlijk tot 1 Maart 1937, indien dit voor bepaalde netten om tech nische of administratieve reden noodzake lijk wordt geacht. Interlocale doorverbindingen. Het bestaande tarief voor een interlocale doorverbinding in sluitingstijd der kanto ren, dat tot dusver f. 25.tot f. 40.per jaar bedroeg, naar gelang van den om vang der daarvoor noodige technische voorzieningen, wordt, met ingang van 1 Maart 1937, teruggebracht op een uniform tarief van f. 24.voor alle doorverbindin gen. Voorts zijn nog de volgende wijzigingen van meer administratieven aard in het Rijkstelefoonreglement 1929 gebracht: Verhooging of verlaging van het grond- abonnement geschiedt niet meer naar den stand van 1 October, doch naar dien van 1 Januari. Ten einde te voorkomen, dat het abonnement herhaaldelijk moet worden gewijzigd, doordat het aantal aansluitin gen schommelt, heeft de Directeur-Gene raal de bevoegdheid een zekere speling toe te passen ten aanzien van het minimum en maximum aantal aansluitingen voor een bepaalde tariefsklasse vastgesteld. Met het oog op de administratieve be moeiingen, verbonden aan verhooging of verlaging van de abonnementsbedragen, gaan deze niét. zooals vroeger, steeds op 17 Januari hl, doch op een door den Directeur-Generaal vast te stellen datum. Voorts kan de Directeur-Generaal ont heffing verleenen van de vergoeding voor administratieve, bemoeiingen e.d., indien 'n wegens wanbetaling opgeheven aansluiting opnieuw wordt toegelaten. Tenslotte is aan den telefoonboodschap pendienst, welke door toepassing in alle netten met meer dan 2.000 aansluitingen feitelijk reeds uit het stadium van een proefneming was getreden, een blijvend karakter gegeven. Het instituut is met in gang van 1 Februari in het rijkstelefoon reglement opgenomen, met vermelding van de voor dezen dienst gestolde voorwaarden. Binnenlandsche telegrammen. Het binnenlandsche telegramtarief wordt als volgt gewijzgd: Binnenlandsch verkeer. Aantal woorden gew. tel. brief telegr. thans nieuw thans nieuw 7 woorden 35 ct) 20 ct) 8 woorden 40 ct) 25 ct 20 ct) 15 ct 9 woorden 45 ct) 25 ct) 10 woorden 50 ct) 25 ct) Locaal verkeer 7 woorden 25 ct) 15 ct) BEGRAFENIS BRIGADIER IV. PATOIR. BANDOENG, 28 Jan (Aneta) De be grafenis van den mllicien-kortverband- vlleger, brigadier W. Patoir, die gisteren met een Avro-lestoestel te Bandoeng neer stortte en op slag werd gedood, vond he- aen onder zeer groote belangstelling pïaats Aanwezig waren de generaals G. J. Beren schot en J. H. Wesseling, de kolonel der infanterie Ci D. E. J. Hotz. de luitenant kolonel der Infanterie J. G. K. Kemmer- iing, de dirig. officier van gezondheid der lste klasse, dr D. Held, de dirig. oflicier van gezondheid der 2de klasse J. F. A. L. Wilkens en de directeur der H.B.S.. de heer Gisolf. De commandant der luchtvaart-af- deeling hield een roerende rede. Vervol gens sprak de vader eenige woorden, ter wijl een zwager van den overledene, de heer de Bree, dankte voor de betoonde belang stelling. ,Met den ran2 en titel van resident is belast met het bestuur van Celebes en onderheorigheden de heer Ch. H. ter Laag, thans ter beschikking van het kantoor voor de bestuurshervorming. „KLANKENPARADE" DOOR HET A.B.C.-CABARET. Het A. B. C.-Cabaret, onder leiding van Louis Gimberg, dat gedurende 5 achtereen volgende maanden 't Leidscheplein-Thea- ter te Amsterdam bespeelde, zal. gelijk ge meld, Vrijdag 5 Februari a.s. in den Leid- schen Schouwburg een opvoering geven van de cabaret-revue „Klankenparade". Daar het gezelschap geen enkelen avond meer disponibel heeft, kunnen te Leiden geen herhalingen worden verwacht. Leden van de afdeeling Leiden van het Nederlandsch Tooneelverbond hebben vrijen toegang. In deze cabaret-revue is opgenomen de 4-talige schets „Jalousie Internationale", geschreven door Louis Gimberg. De overige schetsen en sketches zijn van Wim Kan. Louis Borel. Jan van Ees e.a. Medespelenden zijn: Louis Gimberg. Cor- rie Vonk. Lau Ezerman, Tilly Perin-Bouw- meester, de vleugel-specialisten Beuker Denijs. Fientje Bcrghegge, Wim Kan, Maria Marletto e.a. De muziek werd gecomponeerd doorHan Beuker. 8 woorden 30 ct) 15 ct 9 woorden 35 ct) 10 woorden 40 ct) 15 ct) 10 ct 20 ct) 20 ct) Voor elke 5 woorden of gedeelte daar van, tot 50 woorden 10 ct 10 ct 5 ct 5 ca meer meer meer meer Voor elke 10 woorden of gedeelte daar van, voor de woorden boven 50 idem, Telegraafhuur- en Uurlijnen. Het tarief per jaar voor de huurlijnen is voor de afstanden van 3560 KM. ver laagd van f. 5.000.tot f. 4.500en voor die boven 60 K.M. van f. 6.000.tot f. 5.000.—. Het tarief voor de uurlijnen is voor de afstanden van 3560 K.M. bij een gelpruik van één uur per dag verlaagd met f. 100. welke verlaging bij een langduriger ge bruik per dag progressief is en oploopt tot f. 50.Voor afstanden van meer dan 60 K.M. loopt de verlaging van f. 10.tot f. 1.000.—. De vooruitbetaling wordt niet meer voor 3 maanden, doch telkens voor één maand gevorderd. Radiotelegrammen. Het tarief voor radiotelegrammen in het verkeer met Nederlandsche schepen met een vasten lijndienst van of naar een Nederlandsche haven is in bepaalde geval len met 10 ct. per woord verlaagd. Fotografisch afschrift van een telegram kost voortaan f. 1.in plaats van f. 1.50. Verder is sedert 1 December 1934 bij wijze van proef Ingevoerde regeling, dat de bodekosten van een telegram buiten den kosteloozen bestelkring ten hoogste 60 ct. zullen bedragen, definitief geworden. Is de gelegenheid geopend tot langere open stelling van de telegraafkantoren op kosten van de belanghebbenden, evenals zulks voor de telefoonkantoren het geval is en zijn de diensten van de nationale tele grammen en van de radiobrieftelegram- men in het rijkstelegraaf reglement vast gelegd. De wijzigingen bij den telegraafdienst treden alle 1 Februari 1937 in werking. De postdienst. Wat den postdienst betreft, is nog een wijziging in het luchtposttarief met Indië in voorbereiding. Voor het tegenwoordige kunnen hieromtrent echter nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. Over een verlaging van het binnenland sche briefport is wel gedacht, doch de middelen zijn dit jaar niet toereikend om een dergelijke, zeer kostbare, verlaging te verwezenlijken, zij zal tot een gunstiger tijdstip moeten wachten. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11