LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 27 Januari 1937 WEERBERICHT. TWEEDE KAMER. Stadsnieuws Buitenland De strijd in Spanje. SPORT LUCHTVAART RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BEURSOVERZICHT MARKT Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 750 BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand: 777.8 te Ingö. Laagste Stand: 737.8 te Valencia. Verwachting tot den avond van 28 Jan.: Matige, later tijdelijk krachtige. Oostelijke tot Noord-Oostelijke wind. Betrokken tot twaar bewolkt met opklaringen. Weinig of seen neerslag. Matige tot lichte vorst des nachts, overdag lichte vorst tot temoeratuur om het vriespunt. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bildt. De kern van hoogedrukgebied trok van ie omgeving van de Finsche Golf naar Lapland De barometer is rond de Oostzee en de Botnlsche Golf aanzienlijk gedaald, doch thans is over Finland de luchtdruk weer stijgende. Intusschen heeft zich het hoogedruk gebied naar de omgeving van IJsland verder uitgebreid. De vorst bleef over Zweden. Moorwegen. Finland, de Randstaten, Polen en Oost-Duitschland nog zeer streng tot streng. Over Denemarken. Midden-, Zuid en West-Dultschland vroor het matig, in Oost-Nederland licht. De secundaire depres sie. welke gisteren over ons land lag is ge heel verdwenen. Over Frankrijk en het Iberisch schiereiland is de luchtdruk weer flink gedaald ten gevolge van het indrin gen van een vrij diepe depressie uit het Zuid-Westen. De temperatuur is in Noord- Frankrijk wat lager, in Zuid-Frankrijk wat hoover geworden. Over de Britsche Eilan den Is de toestand weinig veranderd. De geschetste luchtdrukveranderingen deden In het Noorden van ons land den Oosten- vind in kracht afnemen, in het Zuiden tromp de wind van West via Zuid naar Oost. Tijdelijk is zelfs verder draaiing naar Ïsord-Oost te wachten met toeneming van di windkracht. Zoodoende kan weer aan roer van koude lucht uit het Oosten plaats hnien waarmede de vorsttoestand besten- dlgd blijft. De neerslagkansen zijn gering, lijdelijke opklaringen zijn te wachten. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: O.N.O. wind. 2 gr, C.. zw. bewolkt. Londen: O.N.O. wind. 2 gr. C.. nevel. Berlijn: O. wind. 12 gr. C., sneeuw. Genua: N. wind, 3 gr. C„ regen. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: 1 gr. C. (30 gr. F.). 9 uur voorm.: 0 gr. C. (32 gr. F.). 12 uur 'smldd.: V» gr C. (31 gr. F.). 3 uur nam.: l'/i gr. C. (29 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. V.a. te 3 u. 44 min.: n.m. te 15 u 58 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 5.06 n.m. tot 7.19 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 27 Jan.: op: 18 u 07: onder: 7 u. 45. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind te 19.55 uur. aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Attentiesein neer". (Zitting van heden) DE GRONDWETSHERZIENING. Voortgezet wordt de behandeling der Wetsontwerpen inzake grondwetswijziging. De heer Schouten (A.-R.) betoogt dat de staande grondwet niet In den weg staat aan het Invoeren van nieuwe denkbeelden oit geldt o.m. ook voor de ordening van het maatschappelijk leven. Tot grondwetsherziening moet in het algemeen niet worden overgegaan dan om vastheid en consolidatie te geven aan ge groeide verhoudingen. De anti-revolutio nairen moeten zorgen, nooit anti-consti tutioneel te worden. Vooral de heer Ling- ?cek moge dit bedenken. Spr. waarschuwt tegen delegatie van macht, wanneer die met strikt noodzakelijk is. In dit opzicht sluit spr. zich grootendeels aan bij de wooraen van den heer Goseling. Wat art. 7 der grondwet betreft, spt, neeft bezwaar tegen hetgeen de staats commissie wil t. o. v. der persvrijheid. Het „ttkel ls van beperkter strekking dan "enigeen wel aanneemt. Het verbiedt kort Wed voorafgaande censuur en om- w™ I verder letiers verantwoordelijkheid <wr het door hem openbaar gemaakte 'wetgever kon zooveel repressieve maat- en voorschrijven als hij verkiest. Er is leis J meer u5t dit grondwetsartikel afge- Jga» er In staat. Daarom wordt er dlk- *1»» v??rtSebouwd op een enjuisten grond- n. Wat de staatscommissie wil, is ook LvP'?' in strijd met art. 7; ook een ver- ver a!ngsverb°d i5 thans geoorloofd. Zui- s repressieve maatregel. Spr. ls het eens met de regeering in de memorie van antwoord. her»i=i?oet' niet te spoedig tot grondwets- is 23iF worden overgegaan. Ook thans "de te bereiken zonder. De ge- "tv 'eert dit voldoende, een H?rsvT')heid berust, ten slotte niet op 2"denr°ni. Partikel, maar op goede «He we ons allen opmaken om 8 Wede zeden te versterken. (De zitting duurt voort). Hr Ms „DE RUYTER" PASSEERT ALGIERS Hr. Ms. „De Ruyter" is gisteren te 12 u. Algiers gepasseerd. ZAKKENROLLER AANGEHOUDEN. De internationale zakkenroller, die gis teren te Assen aan het politiegeleide wist te ontkomen, is opgespoord en wederom op transport naar Groningen gesteld. UIT NED. OOST-INDIK. KOPPENSNELLERS OP NIEUW-GUINEA. AMBOINA. 27 Jan. lAneta). Nabij het interneeringskamp Tanah Merah (Digöell, zijn -twee Kaoh-Papoeas gesneld, vermoe delijk door DJair-Papoeas. ,}VjEGENS VERGIFTIGING VEROORDEELD PADANG, 27 Jan. (Aneta). De Land raad te Padang veroordeelde de baboe en den kebon (tuinjongen l van de familie Jeslnowsky wegens poging tot vergiftiging van die familie tot resp. 8 en 5 jaar ge vangenisstraf. OEGSTGEESTER- OF BOERHAAVELAAN? Geruimen tijd geleden diende het coi lege van B. en W. bij den gemeenteraad een voorstel in om den naam van de Oegst- geesterlaan te veranderen in Boerhaave- laan, welk voorstel met groote meerderheid werd aangenomen. Thans, bijna twee maanden later, hangt op den hoek van deze straat nog steeds het naambordje „Oegstgeesterlaan". Is het werkelijk noodlg, dat met een der gelijke eenvoudige verandering, waarvoor de goedkeuring van Ged. Staten niet eens noodig ls, twee maanden gemoeid gaan? ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor ln de geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Bijdrage tot de kennis der psychologie en der hvpno-the- rapie van de essentieele hypertensie met behulp van de voortdurende, automatische blocddrukregistreering'', de heer B. B Stokvis, geboren te Amsterdam. Geslaagd zijn voor het candidaatsexa- men Indisch Recht mej. A. H. E, Claus (Den Haag) en de heer J. Diephuis (idem); voor het candidaatsexamen wis- en na tuurkunde, letter G. de heer A. L. Backer, (Vlaardlngen) en voor 't doctoraal examen wis- en natuurkunde, mej. J. H. B Polder (Den Haag) en de heer B. Vis (Dlrkslarid) Bij Kon. Besluit is mej. dr. A. J. Steen- hauer, conservatrice bij- de pharmacie aan he Rijksuniversiteit alhier met den per soonlijken titel van lector ih plaats van met het onderwijs in de pharmaceutische scheikunde belast ijiet het onderwijs in de vergifleer. De heeren C. Brilman, B. Buurman, P. van der Leeden en dr. W. Tuijn, allen alhier zijn door den minister van O., K. en W. benoemd tot leden der commissie, belast met het afnemen van de examens van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijverheidsonderwijs. Heden slaagde voor het L.I.T.E.H.- diploma Engelsche handelscorrespondentie de heer P. M. E. van der Bijl, opgeleid door den heer N. Spijker, alhier. Gistermiddag omstreeks 2 ujir ls de 55-jarlge mevrouw C. van der Z.R. uit Lisse, die zonder uit te kijken den Rijns- burgerweg nabij den Wassenaarschen weg overstak, aangereden door een personen auto, bestuurd door mej, L. W. alhier. De voetgangster bekwam een linkerbeen- fractuur en hoofdwonden en werd door den Eerste Hulpdienst naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De autobestuurster treft geen schuld. DE OVERSTROOMINGEN IN AMERIKA. Het aantal dooden reeds 345. Het aantal dooden bi] de overstroomin gen in Ohio neemt snel toe. Te Louisville zijn volgens den stedelijken commissaris voor de volksgezondheid 200 personen bij de epidemie om het leven gekomen, terwijl te Jeffersonville (New Albany) de sterfte eveneens bijzonder groot is. Geneesmiddelen worden per vliegtuig naar Louisville overgebracht en per parachute naar Nashville i Tennessee i. Te mldderaacht bedroeg het aantal doo den reeds 345. De schade wordt thans ge- 'tagmd op 350 millioen dollar. In het middenwesten der Vereenigde Staten heeft men daarentegen groote be- hbefte aan regen, daar de akkers uitge droogd zijn. De niet-inmengingscommissie. De subcommissie van de niet-inmen- gingscommlssle onder voorzitterschap van lord Plymouth zal morgen om 11 uur ver gaderen. Vermoedelijk zal het rapport van de militaire- en marine-deskundigen wor den besproken, dat is opgesteld over de controle op het zenden van oorlogs- materieel en vrijwilligers naar Spanje. De toestemmende antwoorden van Duitschland en Italië, zoo verklaart men ln Britsche diplomatieke kringen, hebben de laatste hinderpalen uit den weg ge ruimd en het is mogelijk dat reeds zal worden gesproken over den datum, waarop deze controle, in werking zal treden. Wapens gevonden ten huize van Primo de Rivera Jr. Tijdens de laatste huiszoekingen bij An tonio Primo de Rivera, die leider is ge weest van de Spaansche phalanxlsten, VOETBAL. OPENING FEYENOORD-STADION DEFINITIEF VASTGESTELD OP 13 EN 14 MAART. Arsenal-elftal komt naar Nederland. De directie van het Stadion Feyenoord te Rotterdam verzoekt ons mede te deelen, dat de offlcieele opening van het Stadion definitief is vastgesteld op 13 en 14 Maart De Arsenal voetbalclub uit Londen heeft zich definitief bereid verklaard op 14 Maart in Rotterdam te spelen. Met de betreffende voetbalorganisaties wordt een bespreking gevoerd over de tegenpartij, die, naar men hoopt, zal bestaan uit een elftal van vol doende beteekenis, om aan de ontmoeting met Arsenal het karakter van een evene ment te geven. AUTOMOBILISME. DE STERRIT NAAR MONTE CARLO. De equipe-Buiskool heeft opgegeven. De eerste nacht van den sterrit naar Monte Carlo heeft oo de verschillende dee len van het Eu/ooeesche front voor onze landgenooten een gunstig verloop gehad. Volgens telegrammendie ons bereikten door bemiddeling van de K.N A.C. zijn de equipes dr. J J. Sorenger van Eyk en ir. A. Paulen met Lincoln Zephyr G Zeehulsen en J. der Kinderen met B.MW en B; J. T. van der Hoek met Packard op tijd de controle te Napels gepasseerd Alle landgenooten heb ben het 576 K.M. lange traject Regglo Napels ln goede conditie afgelegd. Om streeks 7 uur lh den morgen werd de reis naar Rome voortgezet od 236 K M. afstand van Napels gelezen. Uit Oslo meldde men ons. dat het gedeelte KristiansandOs'.o niet zooveel moeilijk heden voor de rallyerijders heeft opgeleverd als dat tusschen Stavanger en Kristiansand. De equipe van Beeck Calkoen mr. Lamberts Hurrelbrlnck en K. Ton met Ford en de Buickrijders Jacobs en de Boer zijn op tijd de controle in de Noorsche hoofdstad gepas seerd. de eersten om 7.08 uur. de laatsten om 7.24 uur De Lincoln Zephyr-equipe van den heer en mevrouw Buiskool hebben Kristiansand kunnen bereiken, doch waren ver over tijd door de controle gegaan. ZH begaven zich nog op weg naar Oslo. doch na 25 K.M. staakte men den strijd en werd naar Kristiansand teruggekeerd. Van daar zullen onze landgenooten de boot naar Frederlks- haven nemen. Met de Umearijders gaat alles naar wensch. Van Sundsvall werd over Gaevle naar Stockholm gereden waar onze land genooten ongeveer tegelijkertijd aankwa men omstreeks half acht in den morgen Van Stockholm werd de reis voortgezet naar LInkoping op 220 K.M afstand der Zweed- sche hoofdstad gelegen. Met de Nederland- sche equipes die van Cornelius en van Ros- sem met D.K.W.. Balver Schut en Mut- saerts met Lincoln Zéphyr Habnit met Ford en Gatsonides en -Sanders met Hill- man. is alles wel. Tenslotte kunnen we nog mededeelen. dat 4e equipe van van Strien met Ford Kowno ls gepasseerd en thans, oo weg ls naar Koningstergen. DE „KIEVIT" NAAR INDIE VERTROKKEN. Vanmorgen te 7.38 uur is het K.L.M.- vllegtulg „Kievit" van Schiphol vertrokken voor de reis naar Indië. Aan boord zijn vier passagiers, t.w. een voor Calcutta, twee voor Singapore en een voor Batavia. Medegenomen is 309 K.G. briefpost. 53 KG. oakketpost en 73 KG. vracht. Drie reizigers hebben passage besproken voor de trajecten Athene-Jodphur, Ran goon-Bangkok en Medan-Singapore. De „Rietvink" is van het vliegveld Tji- lllitan vertrokken met medeneming van 240 KG. post, 10 KG. pakketpost en 105 KG goederen. Een passagier maakt de reis naar Amsterdam mede. dertien passagiers werden geboekt voor tusschentrajecten, terwijl vier passagiers voor tusschentra jecten moesten worden geweigerd wegens plaatsgebrek. De „Edelvalk" is op de uitreis te Bagdad aangekomen. De „Kwak" (uitreis) landde te Jodphur. De „Nachtegaal" (thuisreis) bereikte Bagdad. HAAGSCH GERECHTSHOF. De Leldsche koopman H. H„ gedetineerd is door de Haagsche Rechtbank wegens rij wieldiefstal meermalen gepleegd, veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, met aftrek van drie maanden voorarrest. Het hof heeft dit vonnis bevestigd. heeft men achter een groot schilderij van Velasquez een kamer ontdekt, welke vol wapens was. Voorts werden er documenten aangetroffen, welke de medeplichtigheid van Primo de Rivera Jr aan den opstand aantoonden. De strijd om Madrid. De correspondent van Havas aan het front voor Madrid bericht, dat dit front één modderpoel ls. Sedert twee dagen stroomt de regen onafgebroken, waardoor de over- stroomling van de rivieren steeds toeneemt. De troepen vertoonen geen activiteit. De manschappen werken aan het verbeteren van de stellingen en wegen, graven nieuwe loopgraven en werpen versperringen op. Toch ls troepenbeweging merkbaar en alles is aan de zijde der nationalisten gereed voor een aanval. GEBOREN Gerrlt. z. van C. v. d. Zwan en W. Blan- kesteln Gustav. z van G. Blote en C. E. Bouter Gerardus. z. van J Ouwerkerk en M. v. Eljk Catharina, d. van P. de Roode en C J. v. Hooven Jacobus z. van P de Roode en C. J. v. Hooven Casper Jacobus, z. van P. J. Phillppo en C. Klein Johanna Maria d. van F. C. A. Florijn en E. Ossevoort Robert, z van A. Verhoeven en M. Corpel Jacobus Johannes, z. van J J. Jansen en M. Wijnbeek Dirk, z. van J. W. Jong en A. Cornet Johan z. van J. Dekker en K v. Geest Maria Anna d. van N. v. d. Wal en M. A. v d. Wal Marljtle Cornelia, d. van J. G. Schreuders en L, Vonk Anna Maria, d van J de Vries en K. de Kramer Hendrika d van C. Kamerman en A. v. Zundert Nelie Jacoba. d. van J. Coenradle en N. Noorder- meer Pieter, z. van J. Verduyn en G. Verbeek Johannes Jacobus, z. van J. J. Hanemaaljer en J H. Moen Margrietha Maria, d. van P. de Knegt en M. v d Reijden Johannes, zn. v. H. J. Teeuwen en T. J. Erades. GEHUWD M. A. Looijesteln j.m. en E Spieren burg. J.d. OVERLEDEN: A. E. Blansjaar-Flottmann. vr„ 42 Jaar M, Baa.t. dr. 32 jaar G. Brune, onge.i. m., 73 j. P. J. Fehmers, wedn., 82 j. A. Webber, m., 51 j. M. v. Zeist, dr., 3 mnd. J. E. v. d. Hoeven, dr., 60 j. N. MartynBuys, wede,, 74 j. C. P. Gastelaars, ongeh, vr„ 83 j. GEVESTIGD L. A. Baas en Fam.. timmerman, Tessel- sch.str. 19a W, A. v. Benten, fabr.arb., Madoerastraat 1 A. Dijkstrav. d. Beu kei, Sumatrastraat 189 Y. J. v. d. Beukei spekslager, Sumatrastraat 189 J. W. Boehmer, arts, Rijnsb.weg 104 N. v. d. Brugge en fam., evangelist, 3 Octoberstr. 41a C. H. ConstandseBurgersdijk, Fagelstraat 41 J. p. v. Buuren, ontwerper glas en lood, Roodenburgstraat 5 Z. v. d. Meulen-Claasen, Rijnsb.weg 7 Th. J. A. Croon, Zeemanlaan 6 A. Dokter en fam. grondwerker, Oranjestraat 37 B. Drees en fam., depothouder „Palthe", K. Rapen burg 6 J. M. A. M. Elshof, winkelbedien de, K. Rapenburg 11 E. Graafland, dienstbode, Donkersteeg 11 J. G. Grego ry, Groenhovenstraat. 6 H. Gudema, koopman/Lammermarkt 3 J. A. Hanni- voort, Morschweg 36 D. P. Harmsen, le lult. milit. administr., Wasstraat 28 J. C. H. Hendriks, sigarenmaker. Nieuwe Rijn 88 W. J. den .Hertog, verpleegster, Rijnsb. weg 10 J. van Aller-Hoekstra Hooigracht 72 C. A. v. d. Hoven, korp. polltietroepen Wlttepoort-kazerne A. de Jong, chauf feur, Gortestraat 19 A. J. Moggenstorm- Kroeze en fam., Zoeterw. Singel 106 D. v. Laar, fabr. arb. Ververstraat. 41 M. Langejan, Plantsoen 81 B. Leensvaart. opperman, Tesselschadestraat 19a W, Lommerde, groentenkoopman, Heerengr. 67 P. Maaskant en fam., J. de Wittstraat 51 G. G. Maij, smid, Tulpenstr. 25 L. Mitter. dienstbode, Heerengr. 35 Wed. M. C. W. de Jongh Swemer-Moorrees, Rijnsb. weg 127 M. Noordervliet en fam., hout hakker, Nieuwsteeg 14 A. Poortman, Lijsterstraat 8 T. G. VerwoerdRamp, dienstbode, Plantage 14 H. de Romijn- Sprong en fam., J. W. Frisostraat 27 E. Stlppschild, dienstbode, v. Slingelandlaan 9 S. A. Tahar, arts m.v., Hoogewoerd 29 J. B. Twaalfhoven, Raamsteeg 11 N. den Uljl en fam., slijper, Coornhertstraat 45 G. C. M. Valentijn, dienstbode, Kraaierstraat 5 C. Valkis, Witte Singel 70 A. v. Velde, dienstbode. P. de la Courtstraat 25 A. Vet, hulp i.d, huish., Stadhouderslaan 28 J. J, A. M. Vuijlsteke Kaiserstraat 38 R. A. de Wijs, K. Rapen burg 5a M. A. Wesselius, winkelbediende Vliet 28 L Weustenenk, dienstbode, Kaarsenmakerstraat 7 VERTROKKEN: G. Bakhuis, Wassenaar, v. Oudermeu- lenlaan 4 K. de Boer, Leiderdorp, Oude Weteringdw.kade 8 E. Bötzelen, Mett- mann, Dl. A. F. de Bruijn en fam., Rot terdam, Schieweg 109a A. Bruijn, Am sterdam, Linnaeuskade 32 C. Cramer, Den Haag, Vaillantlaan 339 G C W. v. d. GraafDekker, Curasao D. E. E. von Devivere, Den Haag, Brugschestraat 41 H. A. J. Duiker, Haarlem, Brouwersvaart 60 rood G. R. Frenkel en fam., Berlijn, Rüdersdorf, Heintzstr. 10 M. v. d. Bos Gebuijs, Den Haag, Jac, v Campenstr. 48 H. J. Hoekstra en fam., Rijswijk, Z.-H., Caan v Necklaan 341 D. M. Hulsman, Oegstgeest, Leidschestraatweg 11 R. W. Kettelarij, Utrecht, Mariaplaats 48 bis A. M. C Kieft, Sassenheim, Hoofdstr 253 J. Kieft en fam., Zoeterwoude, H. Rijn dijk F 85 W. P. WesselinkKriens, Den Haag, Laan C. van Cattenburg 4 S. W. van Leeuwen, Arnhem, Spijkerstr. 152 J. A. J. KokVan Luijtelaar Vught. Elisa- bethstr. 28a M. D. v. Oort, Oegstgeest, Dorpsstraat 15 H C. M. Peterse, Pur- merend, Peperstr. 35 H. I. Pitlo, Arn hem, Ren=senstr. 18 W. v. Reek. Oegst geest, H. Morschweg 57 P. J. Riebeok en fam., Den Haag, v. d. Neerstr. 204 Jhr. A. C. RöeU. Rotterdam, Beukelsdijk 40a A. J. Runneboom, Hellendoorn. Eelerweg 7 M. J. Scheulen, Den Haag. Parkflat Marlot 17 W. Schouten. Vlaar dlngen. De Ruyterstra 25 H. M. H Slan gen, N. O.-Indië J. J. v. d. Spek Vlaar dlngen D" Ruyterstr. 2* K M U '='«n- Sorlmrer, Zn-fsrwoude w Rii-HUk F 1 - Wed. M "-"ii'r- t»hi r>°n hna" Haa<*we" 337 W. J. M "ö'ker. "Vocherto, Bleekerstr. 67 A. J. Bvepolsv. d. Weij- den, Curasao R. W. Wiegman, Amster dam, Jekerstr. 63 L. Th. Witters en fam., België. AMSTERDAM, 27 Januari. De zwakke stemming in Wallstreet te voorschijn geroepen door de overstroomin gen en de stakingsbeweging ln de automo bielindustrie oefende op de effectenbeurs te Amsterdam niet veel invloed uit. De Amerikaansche waarden evenwel werden in navolging van New York vrijwel algemeen lager afgedaan. In de Staalwaarden ging niet veel om en de gunstige cijfers van de U. S. Steel Cor poration konden de kooplust voor de be trokken aandeelen niet in de hand werken. Anaconda's waren iets lager. In de Ame rikaansche kunstzijde-aandeelen vonden nog vrij ruime omzetten plaats doch ook deze werden beneden de vorige koersen af gedaan. Op de lokale markt bestond over het ge heel genomen een prijshoudende stemming. Rubberfondsen bewogen zich bij de opening meerendeels op een verhoogd niveau. Naar gemeld zlin de uitvoervergunningen voor de Nederlandsch-Indische ondernemingsrubber voor het tweede kwartaal van dit jaar reeds spoedig ter beschikking en deze zullen in het begin van Februari worden uitgegeven ten einde den uitvoer van rubber zooveel mogelijk te bespoedigen. Voor de ondernemingen kan dit !n ze ker opricht in gunstigen zin worden ge ïnterpreteerd. Later op den middag kreeg vooral voor Amsterdam Rubber het aan bod de overhand zoodat een klein» inzin king plaats vond. De Tabakken werden meerendeels op een verhoogd peil ver handeld, doch ook hier viel later op den middag een kleine daling waar te nemen. Voor Industrieelen bestond een prijshou- oende stemming, hetgeen niet kon verhin deren, dat de Philipsaandeelen geleidelijk aan toch een Jtlelnigheid terugliepen. In A.K.U.'s ging het wederom levendig toe en in hoofdzaak werd omstreeks het slotniveau van gisteren gehandeld. De Sui- kerafdeeling had een stil verloop doch was over het geheel genomen prijshoudend- Scheepvaartpapieren waren ongeani meerd. oude vaarten alsmede de Indische lijnen legden een neiging tot terugloopen aan den dag en kwamen tenslotte op een lichtelijk verlaagd niveau terecht. Voor Petroleumfondsen bestond slechts geringe belangstelling, Koninklijken konden zich overigens gemakkelijk handhaven. De 4"/o- obligatiën Koninklijke Petroleum Maat schappij werden enkele punten lager ge noteerd. De Beleggingsmarkt had een kalm ver loop Voor de Nederlandsche staatsfondsen was de stemming aan de gedrukte kant. De 4 pct.-obligatlën Nederland werden fractionaal lager afgedaan. Van de Oude Schuld waren speciaal integralen zwak gestemd. In de nieuwe 3 pct.-obligatië; Neder- landsch-Indlë werd niet officieel eenigen handel gedreven en daarbij kon een klein agio worden bedongen. In hoofdzaak von den transacties plaats tegen 93 3/8 pet. a 97'/: pet. WISSELKOERSEN. Londen 8.94 7/8 (8.96 1/8); Berlijn 73.47 173.45); Parijs 8.51 (8.52%); Brussel 30.77'/» (30.78'/.); Zwitserland 41.76 (41.76); Ko penhagen 39.95 (40.02'/.); Stockholm 46.15 (46.22'/.)Oslo 44,97'/. (45.05)New York 1.82 5/8 (1.82 5/8); Praag 6.37 (6.37'/.). Prolongatie 1: Part. disc. 9/16; Dag geld Registermarken 33 1/4; Crediet Sperr- marken 20 1/4; Effectensperrmarken 181/4; Reismarken 46; Bankpapier 41'%. AMSTERDAM, 27 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 231 vette kalve ren: le kwal. 6064 cent per KG. levend gewicht; 2e kwal. 5459 et.' 3e kwal. 50 53 ct.; 28 nuchtere kalveren f.711 per stuk; 239 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 KG. 5253 ct. per KG. slacht- gewicht; zware varkens 5152 ct.; vette varkens 50—51 cent. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BENTHUIZEN. 21 Jan. Eierenveiling Aanvoer 898 kipeieren 3.103-80; eenden eieren 3.25 per 100 stuks. KOUDEKERK. 26 Januari. Eierenveiling „Koudekerk-Rijndijk", Aanvoer 2512 eieren. Kipeieren f. 33.70; eendeieren f.3 per 100 st.; boter 6568 ct.; kaas 2224 ct.. oer Dond: kippen 4080 ct., waarden 2575 ct. per stuk. RIJFWETERENG, 26 Januari. R. P. V. Aanvoer 2028 kippeneieren, prijs f. 3—3.80 per 100; 4 konijnen 30 cent per stuk; kaas 3236 cent per KG. VOORSCHOTEN, 26 Januari Kippen eieren f. 2.903.40 per 100; kippeneieren f. 2.503 per 100: kippen 5070 cent per stuk; konijnen f. 0.80- 1.30 per stuk; duiven 1016 cent per stuk VEUR, 26 Jan. Eierenveiling Aange voerd 21356 kippeneieren 3.304.50; 3000 heneieren 3.003.30; 200 eendeneieren 3.10 per 100 stuks; 7 ganzeneieren 5 ct. per St.; 471 kippen 0.40—1—; 1 eend 1.00: 63 ko nijnen 0.202.50: 8 duiven 15. WOERDEN. 27 Januari Aanvoer 61 par tijen kaas: Met rijksmerk le kw. f. 20.50— 29.50: 2e kw. f. 19—20. Handel matig. ZOrTERWOUDF, 26 Januari. Eierenvei ling „Ik leer nog". Aangevoerd 2250 eieren. Prijzen kipeieren f.33.30; kuikeneieren f. 2.90; kippen 45 cent; hanen 60 cent; ko nijnen f. 1.201.70. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3