BINNENLAND De rede van Leon Blum LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad baandag 25 Januari 1937 Frankrijk bereid tot samenwerken c1n ledef huis iso Nkdertand. wordi d&ieweek de STER TABAK PUZZLE tetcorcfd. Vraagstuk der bewapening zal opnieuw aan de orde moeten komen VRAGENRUBRIEK De tunnel onder de Maas te Rotterdam. Voorstel van B. en W. ingekomen. Bij den gemeenteraad van Rotterdam is ingekomen een voorstel van B. en W, tot den aanleg van een tunnel onder de Maas te Rotterdam, loopende van bet park naar Charlois, geschikt voor tweebanig autoverkeer, benevens voor t verkeer van wielrijders en voetgangers. Met de regeering is volledige overeen stemming bereikt omtrent de financleele regeling. Het Rijk zal aan Rotterdam ver strekken een bedrag van acht malioen uit bet verkeersfonds. De terugbetaling van dit voorschot zal, ter keuze van Rotterdam, in eens ol in veertig annuïteiten geschie den. In geen geval behoeft eerder dan in 0848 te worden terugbetaald. Voorts ver strekt het Rijk aan Rotterdam ter leen, uit het -werkfonds, een bedrag van zes millioen, of zooveel minder als noodig is, waarvan de terugbetaling in veertig annuïteiten zal moeten plaats vinden. De eerste daarvan vervalt in het Jaar, waarin de tunnel voor het verkeer wordt opengesteld. Tenslotte verstrekt het rijk aan Rotter dam ter leen, uit het werkfonds, een nader te bepalen bedrag voor de uitgaven tot aan leg en/of verbetering van de verbinding door Rotterdam tusschen den Rijksweg van 's-Gravenhage en Rotterdam en den Rijksweg van Rotterdam naar Dordrecht. Dit voorstel wordt onder dezelfde voor waarden verstrekt als het hierboven ge melde bedrag van zes millioen. De wijziging van de Hooger-Onderwijs-wet. Bijzondere economische hoogescholen. In de memorie van antwoord Inzake het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling der hooger onderwijswet, merkt de minister op, dat in het thans aanhangige ontwerp ten opzichte van Amsterdam wordt gespro ken van economische wetenschappen en met betrekking tot de bijzondere handels- hoogescholen van handelswetenschappen. Na de indiening van het ontwerp is de minister piet B. en W. van Amsterdam, den raad van beheer der. Ned. Ver. van Hoo ger Handelsonderwijs en curatoren der R.- K Handelshoogeschool in overleg getreden om tot eenheid van terminologie te ko men. Het resultaat van dit overleg is. dat men zich er algemeen mede kan vereeni gen. dat gesproken wordt van „economi sche wetenschappen" en „bijzondere eco nomische hoogescholen". In een gewijzigd ontwerp van wet is dit overgenomen. De uitwerking van het denkbeeld om in beginsel tot een nauwe samenwerking te komen tusschen de Rijksuniversiteit te Leiden en de Nederlandsche Handelshoo geschool te Rotterdam vond tot dusver geen verwezenlijking. De minister is bereid om na aanvaarding van dit wetsontwerp nog eens te overwegen of er aanleiding bestaat op deze aangelegenheid terug te komen. Godsdienstonderwijs op de gymnasia Na het ontvangen van deze memorie van antwoord ls de commissie van voorbe reiding nog nader ln mondeling overleg met den minister getreden. Als gevolg daarvan heeft de minister alsnog in het ontwerp opgenomen de mogelijkheid van het doen geven van godsdienstonderwijs op do gymnasia. Vrijstelling bij het staatsexamen. Voorts ls een wijziging opgenomen, waar door aan de bezitters van het einddiploma van de hoogere burgerschool A evenals aan de bezitters van het einddiploma van de hoogere burgerschool B bij het afleggen van het examen, bedoeld in art. 12. het staatsexamen, vrijstelling wordt verleend van het examen In do vakken, waarin zij reeds geëxamineerd zijn. DE WIJZIGING VAN DE GRONDWET Amendementen van de heeren Donker en Alberda c.s. Tet Tweede Kamerlid de heer Donker c s. hebben de beide volgende amendemen ten ingediend op het ontwerp tot wijziging van de grondwet: a In par. 9 worden in de voorgestelde wijzigingen van artikel 98 der grondwet de woorden: „opruiing of schending van ge heimen", vervangen door de woorden: „schending der verplichting tot geheim houding, die krachtens besluit der verga- ocring op hen rust". b. Aan het art. 98 wordt een lid toege voegd, luidende: „gerechtelijk^ vervolging, voorzoover deze ingevolge het bepaalde in het vorige lid toegelaten wordt, zal slechts kunnen plaats hebben na vergunning door de vergadering". Voorts hebben de heeren AlbarBa c.s. eenige amendementen voorgesteld. Een dezer amendementen wil de Indiening van een wetsontwerp betreffende de uitvaardi ging van een mobilisatiebevel doen ge schieden binnen vier en twintig uur na 't onder de wapenen roepen, inplaats van, tooals thans is bepaald „onverwijld". Voorts achten de voorstellers het onge- wenscht, om. terwijl het buitengewoon on eer de wapenen roepen of houden van dienstplichtigen ln art. 187 is geregeld, de mogelijkheid te laten bestaan, dat de re- keering zich kan omringen met een groote «ewapende macht, uit vrijwillig opgeko men dienstplichtigen samengesteld, zon der dat ook dan de wetgever wordt geroe pen „om het onder de wapenen blijven der dienstplichtigen zooveel noodig te bepalen" sou verkeerd zijn in de grondwet het d™ he bepalen van de vrijwilligers, die d?dr de regeering tot den werkelijken h® i mogen worden toegelaten. Bij het Jij 11 van het aantal dient rekening te en gehouden met verschillende ver anderlijke omstandigheden, zooals met de uitvoering van het capitulantenreglement, waarbij eveneens gebruik wordt gemaakt van art. 35 der dienstplichtwet. Om deze reden stellen zij voor. de bepaling van het aantal bij dc wet te doen geschieden. ZEER GUNSTIG RESULTAAT VAN VERKOOP VAN KINDERZEGELS. Ruim vijf millioen zegels met een meer waarde van f. 143.600 verkocht. Blijkens de voorloopige cijfers zijn van de weldadigheidszegels 1936—1937 de na volgende aantallen verkocht, waarbij ter vergelijking de cijfers van het vorige jaar zijn vermeld: I1/: cent, 5 cent, 6 cent, 12'/i cent, totaal 1936—'37 1.808.041, 936.550, 1.724.826. 554.749, 5.024.166. 1935—'36: 1.611.540, 982.941, 1.498.196.446.797, 4.519.474. De totale meerwaarde boven de frankeer- kosten beloopt rond f. 143.600 i vorig jaar f. 128.600), zoodat plus minus f. 15.000 meer dan het vorige jaar ter beschikking van de kinderverzorging kan worden gesteld. De daling van het verkoopcijfer van het 5 centszegel vindt haar oorzaak in de wij ziging van het locale briefport, dat ln den loop van 1936 van 5 cent op 3 cent is ge bracht. Overigens is in alle waarden de verkoop en daarmede de opbrengst 'beduidend ge stegen. DE VLIEGRAMP BIJ PARIJS. Korte plechtigheid in het ziekenhuis. Onder algemeene blijken van belangstel ling der bevolking van Senlls en Mont l'Evèque zijn de stoffelijke resten van den heer Somer en zijn kameraden, die Dins dagmiddag met sen sportvliegtulg veron gelukten, van het ziekenhuis van Senlis naar het station gebracht om vandaar naar het vaderland te worden overgebracht. Talrijke autoriteiten, o.a. de prefect van het departement Oise, de burgemeesters van Senlis en Mont l'Evèque een deputatie van het vierde regiment spahi's, bestaande uit een kapitein en twee inlandsche hoof den, de kapitein-commandant van de gen darmerie en anderen hadden zich gevoegd bij den Nederlandschen vice-consul te Parijs, den heer Cramwlnckel, den attache aan het consulaat, den heer d'Acquln, en den vertegenwoordiger van de Nationale Luchtvaartschool, den heer De Mul, om den dooden de laatste eer te bewijzen. De vier kisten, gedekt met de Neder landsche vlag en kransen namens de Ne derlandsche legatie, het consulaat en de Nationale Luchtvaartschool, waren in het kapelletje van het ziekenhuis geplaatst, waar de gendarmes, die zich bij het red dingswerk reeds zoo verdienstelijk hadden onderscheiden, zich voor tie laatste eère- wacht hadden opgèsteld. Gedurende enkele oogenblikken van diepe stilte bogen de autoriteiten het hoofd voor dc vier kisten. Een kort commando: „Pre senteert het geweer" en terwijl de eere- wacht in stramme houding stond werden de vier jonge menschen uitgedragen voor hun laatste reis naar het vaderland. Bui ten stond een groot deel van de bevolking, dat eerbiedig het hoofd ontblootte, toen de droeve stoet in de richting van 't station vertrok waar de kisten in 'n specialen wagen werden ondergebracht. Deze wagen werd aan een goederentrein gehaakt, die ver moedelijk Maandag in Nederland zal aan komen. (Tel.) VERTREK INDISCHE VORSTEN- DELEGATIES. De deputaties van Z.V.H. den Soesoehoe- nan van Soerakarta, Pangeran Ario Soer- johamidjojo en echtgenoote, en van Z. H. den Pakoe Alem, Pangeran Ario Praboe Soerjodilogo, zijn hedenmiddag met den trein van 1 uur 51 min van het station Hollandsche Spoor te 's-Gravenhage voor haar terugkeer naar Indië vertrokken. De deputatie van Z. H. den Sultan van Lang- kat c.a, Tengkoe Kamil en Tengkoe Man- soersjah. vertrekt 31 dezer, terwijl die van Z.H. den Sultan, van Jogjakarta, H. H. Ra- toe Pembajoen, Pangeran Ario Poeroebojo en Pangeran Ario Pakoeningrat, voorne mens is 4 Febr. a.s. den Haag te verlaten. Z H. Mangkoc Nagoro aanvaardt eerst ln de tweede helft van Febr. de terugreis. IEDERE GOEDE OPLOSSER ONTVANGT EEN PRIJS.' WAARONDER F. 5000 AAN GELDPRIJZEN 5638 (Ingez. Med.) MOTIE VAN DEN NEDERLANDSCHEN R.-K. BAKKERSPATROONSBOND. Inzake de houding der regcering tegenover het Bakkerijbedrijf. Op de vergadering van den Nederland schen R.-K Bakkerspatroonsbond te Utrecht, werd een motie aangenomen waar in de bond, kennis genomen hebbende van de volgende feiten 1. dat nog steeds niet door de regee ring is ingetrokken de circulaire van den Minister van Binnenlandsche zaken, aan de burgemeesters der gemeenten verzon den. voor de toepassing van de wet tegen prijsopdrijving, waarin o.m. voorkomt de rnededeeiing dat broodprijsverhooging moet worden geacht te zijn prijsopdrijving, ter wijl sedert Mei 1936 de prijzen der grond en hulpstoffen zeer sterk zijn gestegen,. 2. de afwijzing der algemeen verbin dend verklaring van de ondernemersover eenkomsten voor het bakkerijbedrijf te Amsterdam en te Rotterdam, 1 de invoering van een sper-tijd voor het bakkerijbedrijf te Rotterdam en Am sterdam, zijn ernstige verontwaardiging uitspreekt over de onrechtvaardige behandeling, wel kt het bakkerijbedrijf van de zijde der regeering ondervindt, door het verbod van prijsverhooglng van het brood en er bij de regeering ten sterkste op aandringt bo vengenoemde circulaire te willen intrek ken, wat betreft de broodproductie, als mede over te gaan tot een verlaging der crisisheffingen op de voornaamste grond en hulp-stoffen bij de broodbereiding, en zich ten zeerste teleurgesteld voelt, door de afwijzing der ondernemersover eenkomsten, zich gegriefd voelt door het feit dat de Minister van Handel, Nijver heid en Scheepvaart de Nederlandsche bakkerijstichting niet direct in. kennis heeft gesteld van het feit, dat hij bezwa ren had tegen den minimumprijs, waar door veel geld en tijd voor het bedrijf zou zijn gespaard, zich in principe tegen hulp van regee- ringswege aan het bedrijf op den nu inge slagen weg, d.w.z. door middel van sper tijd voor bepaalde plaatsen en zonder vol doende overleg met de betrokken bedrijfs- genooten verklaart, en de regeering dan ook verzoekt den sper-tijd voor geheel Nederland in te voe ren, alsmede aanvullende maatregelen te treffen tegen het rgndbedrijf. De motie is ter kennis gebracht van den voorzitter van den Ministerraad, van den Minister v. Handel, Nijverheid en Scheep vaart en van den Minister van Landbouw en Visscherij. Mr. MARCHANT WENSCHT GEEN KAMERCANDIDATUUR. Naar wij vernemen heeft mr. H. P. Mar- chant zich niet bereid verklaard een can- didatuur vanwege de R.-K. Staatspartij bij de a.s. Tweede Kamerverkiezingen te aan vaarden. ft Ook oud-minister Verschuur heeft beslo ten geen candidatuur meer te aanvaarden. OPHEFFING DJER INSPECTIE NED. SPOORWEGEN TE BREDA. Ingaande 1 April ai zal de Inspectie dei Ned. Spoorwegen te, oBreda' worden opge heven. jj Deze opheffing zal, een massa-overplaat sing tengevolge hebben daar deze Inspectie zeer belangrijk is, voor de lijnen in Noord- Brabant en op deze Inspectie veel perso neel werkzaam is. GEVLEUGELDE DUIKBOOTEN? Het „Hbld." meldt, de uitvinding van den heer A. Schêllevls te Wijk aan Zee, die indien zij succes zal hebben ons binnen kort ..gevleugelde" schepen en meer spe ciaal gevleugelde duikbooten zal brengen. De uitvinder is n.l. op het denkbeeld geko men om schepen en in het bijzonder on derzeebooten van vleugels te voorzien, welke langszij zijn aangebracht en die de onderzeebooten in staat zouden stellen, in samenwerking met een hoogteroer, zeer snel te duiken en weer naar de oppervlak te stijgen. Bij de onderzeebooten behoort de duikbeweging tot een der belangrijkste functies, die het schip moet kunnen ver richten, welke duikbeweging tot nog toe steeds moest worden ingeleid door 't vul len van ballasttanks, een maneuvre die tijd vordert en daarmede de duiksnelheid beperkt. Hierin zou deze uitvinding nu een belangrijke verbetering kunnen brengen. D; weerstand, dien de vleugels bij de beweging door het water opleveren, kan worden beperkt door deze. evenals de dra gende vleugels van een vliegtuig, volgens stroomlij nbeginselen uit te voeren. Voor deze uitvinding, welke met mede werking van een deskundige volledig is uit gewerkt, is octrooi aangevraagd. LEZINGEN VAN LIBERALEN. Op de te Dordrecht gehouden jaarverga dering van den Bond van Jonge Liberalen heeft mr. A. N. Molenaar, uit Wassenaar, een rede gehouden, getiteld „Jong, dus libe raal". Spr. ziet in het liberalisme kenmerkende karakteristieken, welke aantrekkelijkheden moeten bevatten voor de jongeren, die met hun idealen, met hun schéppenden drang moeten overeenstemmen. Hij wekte de jon geren op tot het verkennen van het staat kundig terrein, het verruimen van den blik, het verdiepen van inzicht. De visie van de jeugd kan de liberalen van dienst zijn. Deze dienst moeten de Jon geren het liberalisme bewijzen. Voorts heeft mr. C. W. de Vries na afloop van de te Hilversum gehouden liberale koffietafel een lezing gehouden over de ordening van het bedrijfsleven en de thans aanvangende openbare behandeling in de Tweede Kamer der grondwetsherziening- HET SPOORWEGONGEVAL TE WOERDEN Naar wij vernemen heeft de heer Gin jaar uit Zoeterwoude een der zwaarst ge wonden bij het spoorwegongeluk te Woer den, in het ziekenhuis aldaar een nieuwe operatie ondergaan, waardoor het verblijf in het ziekenhuis weer eenigen tijd ver lengd is. DE BOTERNOTEERING. De heffing op boter is voor de week van 24 tot en met 30 Januari vastgesteld op 85 cent per kilogram, behoudens tusschen- tljdsche wijzigingen. Gistermiddag begaven de Fransche minister-president Leon Blum en de ministers zich te Lyon naar de arbeids beurs, waar een diner werd aangeboden, waaraan 2.000 personen aanzaten. De minister-president hield hier zijn aangekondigde rede. Hij zeide o.a. dat na de Parijsche bladen de geheele Europeesche pers heeft geschreven, dat hij op 24 Jan. te Lyon de betrekkingen tusschen Duitsch- land en Frankrijk zou behandelen. „Ik zal dit dus doen, omdat de inter nationale pers zoo heeft besloten", zelde de minister-president woordelijk, „Zwijgen zou thans een soort spreken zijn. En boven dien heeft de pers gelijk; na de rede van Eden in het Lagerhuis en aan den voor avond van de rede van rijkskanselier Hitier is het nuttig, dat nogmaals de gedachten van de Fransche regeering in herinnering worden gebracht". Spr. behandelt eerst het denkbeeld van: „Directe besprekingen" en vraagt zich af wat dit zijn. Steeds worden directe bespre kingen met Duitschland gevoerd door de ambassadeurs van belde landen en door de ministers, wanneer zy elkaar ontmoeten Tijdens deze besprekingen is geen enkel onderwerp verboden terrein. De Fransche regeering is steeds bereid met de meeste openhartigheid de problemen welke tus schen belde landen bestaan te bespreken. Onder „directe besprekingen" wordt evenwel verstaan een „afzonderlijke regeling". Men wil een oplossing vinden zonder dat andere mogendheden deel nemen aan het debat. Het is duidelijk, dat deze opvatting zich aansluit bij de door rijkskanselier Hitier bepleite en toegepaste methode, die van het sluiten van tweezijdige verdragen. Dit is niet de methode van de Fransche regeering. Ik geloof aldus zeide Blum een be wijs van werkelijkheidszin te geven, wan neer ik verklaar, dat wij de veiligheid van Frankrijk niet willen losmaken van den Europeeschen vrede en dat wij dat niet willen, omdat wij het niet kunnen. Wij zijn er van overtuigd, dat geen enkele bijzon dere overeenkomst van Frankrijk onze veiligheid zou waarborgen en deze overtui ging vindt haar uitdrukking in de dikwijls verkeerd begrepen formule van den ondeel- baren vrede. Wij zijn trouw aan de beginse len van den Volkenbod, wij hebben vriend schapsbanden aangeknoopt, die wij volledig zullen handhaven. Wij willen verder wer ken aan de Interpretatie van het communi qué, dat in Juli te Londen ls opgesteld voor de regeling van alle Europeesche vraag stukken. Ik blijf een dergelijke regeling moge lijk achten, als alle landen in goeden wil daaraan medewerken, maar ik ben van mcening, dat deze mogelijkheid zooals minister Eden het onlangs in het Lagerhuis gezegd heeft, op het oogen- blik in hoofdzaak afhankelijk is van Duitschland. Ik zou in dat opzicht volkomen open hartig willen zijn. Men ziet, hoe de Duit- sche staat zijn geheele organisatievermo gen, zijn geheele kracht en zijn nationalen wil richt op het overwinnen van ernstige economische moeilijkheden. Velen hebben dan ook spontaan gedacht aan een soort van ruil. waarbij Duitschland economische hulp zou ontvangen, terwijl het zou moeten deelnemen aan een vreedzame regeling van den Europeeschen toestand. Maar ik geloof, dat wij Duitschlad niet iets moeten voorstellen, dat op marchandeeren gelijkt. Wij hebben te veel gevoel voor onze nationale waar digheid en zijn te zeer besloten zoo noodig respect daarvoor af te dwingen, dan dat wij zelf niet de waardigheid van andere volken zouden eerbiedigen. Wij voelen nog weinig voor de onjuiste en gevaarlijke opvatting, dat het groeien der economische moeilijkheden, Duitsch land vroeg of laat zou kunnen dwingen tot het vragen van hulp en het aanvaarden van voorwaarden. Verder hoeden wij er ons wel voor, verdenking te werpen op de vredelievendheid, waarvan Hitier bij plech tige gelegenheden heeft getuigd. Overeen komsten kunnen slechts tot stand komen in een geest van vertrouwen en tusschein gelijke partijen, maar daarbij ls er een waarheid, waarvoor men de oogen niet ge sloten moet houden. Hoe kunnen economische overeen komsten gesloten worden onafhanke lijk van politieke regelingen, nu de bewapeningswedloop een nog sneller tempo heeft, dan voor den oorlog? Welk land zal een anderen staat credie- t-en willen verschaffen, grodstoffen willen geven of op koloniaal gebied tegemoet wil len komen, indien het ook maar even zal moeten vreezan, dat de verleende hulp tegen dat land zelf gebruikt zal kunnen worden? Er bestaat dus een onmiskenbaar verband tusschen economische samenwer king eenerzijds en organisatie van den vrede en staking van een wapeningswed- loop anderzijds. De overmaat van bewapening zal Europa dwingen, het vraagstuk der ontwapening onnieuw in overweging te nemen. Een accoord over de beper king en de progressieve vermindering der bewapening moet noodzakelijk deel uitmaken van een algemeene Europee sche regeling. Maar de bewapeningsindustrie neemt zoo een belangrijke plaats in. dat het wellicht niet meer mogelijk zal zijn, een ontwape ningsovereenkomst te sluiten, zonder dat daarbij een internationale overeenkomst aansluit, die voorziet in nieuwe werkgele genheid voor de ondernemingen en de arbeiders. Zoo rijzen ook vragen van finan- eieelen aard, over financleele samenwer king. Blum verklaarde het eens te zijn met Eden, toen deze zeide. dat Europa niet door verdragen en vredelievende verklaringen genezen kan worden, dat er een krachtige wil tot samenwerking noodig is. In Frankrijk bestaat die eendrachtige wil. Als ook in Duitschland deze wil aan den dag treedt, aldus vervolgde Blum, zijn wij bereid met dat land samen te werken zonder bijgedachte. 1123 (Ingez Med.) DE CONVENTIE VAN OSLO. Besprekingen van minister De Graeff. De ..Nation Beige" te Brussel bericht, dat minister De Graeff tijdens zijn bezoek aan België, minister-president Van Zeeland en minister Spaak op de hoogte heeft ge bracht van de stappen, welke minister president Colijn heeft gedaan bij de regee ringen, welke de Conventie van Oslo heb ben onderteekend, teneinde de grondbegin selen van deze conventie te doen herleven. Minister De Graeff merkte hierbij tevens op, dat men zich nog in het stadium van de studie bevindt. DE MINISTERS GELISSEN EN DECKERS UIT ZWEDEN VERTROKKEN. De ministers Gelissen en Deckers zijn gistermiddag te halftwee uit Stockholm naar ons land vertrokken. Zij hadden tevoren een diner aange boden ln het Grand-Hótel. Onder de aan wezigen bevonden zich o.m. baron Van Na- gell, de Nederlandsche gezant, Westman, de minister van buitenlandsche zaken ad interim, Pehrsson, Bramstorp, de minister van Landbouw en tal van andere hoogge plaatste persoonlijkheden. VERSPREIDE BERICHTEN. De heer A. Tricerri heeft zich voorloo- pig belast met de waarneming van 't vice- consulaat te Spezia. Italië. De gewone audiëntie van den minister van Sociale Zaken zal op Woensdag 27 Januari 1937 niet plaats hebben. Bij K. B. van 15 Januari 1937 is be noemd tot ridder in de orde van den Ne derlandschen Leeuw, mr. F. E. Pels Rijcken, advocaat en procureur, Deken van de orde van advocaten te Breda, rechter-plaats- vervanger ln de arrondlssements-recht- bank aldaar. Mr. Pel Rijcken, promoveerde, gelijk gemeld, Vrijdag 22 Januari 1887 aan de Leidsche Universiteit. Onder zeer groote belangstelling her dacht Zaterdag mr. dr. J. Luden, een zeer bekende figuur in financleele kringen, te Overveen zijn 80sten verjaardag. Het col- loge van B. en W. en de Raad van Bloe- mendaal maakten hun opwachting. De burgemeester, jhr. mr. C. J. A. den Tex, bood den Jubilaris met een hartelijke toe spraak den gouden eerepenning der ge meente aan. J. van der V., te O. vraagt ons: Kunt u mij wellicht mededeelen op welke wijze ik een waterfilter, uit- en in wendig moet samenstellen, opdat ik daar mee regenwater goed schoon kan filtree- ren? (Niet als drinkwater natuurlijk, maar voor waschwater). Liefst zóó, dat de fil ter in een ton voor regenwater gehangen kan worden. Kan een onzer lezers op die vraag mis schien het antwoord geven? H„ te L. Is u in gemeenschap van goederen geehuwd, dan is het niet moge lijk de goederen te laten oveerschrljven op naam van een der echtgenooten. Trou wens ook in bij het sluiten van het huwe lijk vastgestelde huwelijksche voorwaarden kunnen tijdens het huwelijk geen veran deringen worden gebracht. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7