LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 25 Januari 1937 LUGDUNUM—HILLEGOM 5—L Verdiende doch geflatteerde overwinning. Ondanks een slechte gesteldheid van het terrein ontwikkelde zich direct na den af- traD een snellen strijd met de thuisclub aanvankelijk in de meerderheid Met uit stekend samenspel onderneemt sroen-wlt aanval op aanval waaruit na ongeveer vijf minuten spelen liet eerste doelpunt wordt geboren als Vermond een van rechts toe gespeelde bal uitstekend voorzet, die keurig door Weerlee wordt opgevangen en onhoud baar wordt ingekogeld. 10. Er wordt aan beide zijden hard gewerkt, doch het veld Is zeer slecht, waardoor van goed spel nage noeg geen sprake kan ziin. Geruimen tijd gaat het snel dan geliik op en zoowel voor het doel der gasten als van groenwit wor den meerdere kansen gemist. Bii een der aanvallen van Lugdunum constateert de eoed leidende arbiter een overtreding in het beruchte gebied. Uit de penalty (een zware straf voor een overtreding als deze) scoorde Koolloos het tweede doelpunt. In de tweede helft pakte het bezoekend elftal extra aan. Fel werd voor een tegenpunt. gestreden, doch de groenwitte verdediging hield stand, ondanks vele en fanatieke aanvallen. Was de Lugdunum aanval beter of was het de minder goede kwaliteit der Hillegom ver dediging? In elk geval waren de Lugdunum- aanvallen. hoewel thans minder in kwanti teit. gevaarlijker dan die der gasten. Ver mond die veel werk kreeg te verrichten, deed dit op zijn gewone handige manier en bracht meerdere voorzetten keurig en afgemeten voor het doel. Ook zelf wist hij op fraaie wijze te scoren, welke doelpunt echter wegens off-side werd geannuleerd. Bil een feilen aanval der gastheeren wordt meerdere malen ingeschoten tot de teruggestompte bal bii v. d. Berg belandt, die over 's keepers handen no 3 in de tou wen deponeert. Hillegom zet de tanden nog even op elkaar; meerdere aanvallen zijn het gevolg, doch zonder resultaat. Een schot op het Hillegom doel brengt het vierde doel punt als de keeper den bal voot de doellijn griint doch daarop het leer achter de liin door het doel draait. 4—0. Eindelijk ziet Hillegom kans uit een goeden aanval een verdiend tegenpunt te scoren. 41. Het terrein is er inmiddels nog slechter op ge worden en het wordt daardoor ten slotte voor de spelers een hooelos geval waarop geen berekening meer valt te maken. Lug dunum scoort nog een vijfde doelpunt 51. waarmede het einde komt. HILLINENA. S. C. 1—4. Sterk overwicht der thuisclub. Behoudens een kwartier voor rust, toen A.S.C. even in de meerderheid kwam, is er slechts één elftal geweest, dat den toon aangaf, maar de bezoekers, die over een meesterlijken doelverdediger en eenige prima buitenspelers beschikten, wisten desondanks Hillinen's veldmeerderheid toch viermaal met goede doelpunten, den wed strijd, die een rommelig aanzien had, in hun voordeel te beslissen. De Leidenaars waren met hun uitvallen veel gevaarlijker en werd er een onverwachte stormloop op Van der Jagt ondernomen, dan volgde meestentijds een behoorlijk schot. Hillinen's voorhoede kreeg wederom ettelijke kansen, die door treuzelen verloren gingen; ander zijds was 'n groote dosis pech oorzaak, dat Freyser slechts éénmaal werd gepasseerd. AJS.C. speelde soms zeer hard; eenige Hil- linen-spelers werden daardoor gedupeerd en moesten zich laten vervangen. Na den aftrap is HSllinen direct in den aanval; een plotselinge doorbraak van A.S.C. echter brengt Van der Leeden alleen voor den Hillinen-doelman, die met een hard sohot wordt, gepasseerd (0'1). Van de Water schiet direct hierop een corner in het Leidsche doel, wat den scheids rechter ontgaat en Freyser werkt den bal het veld weer in. Wederom is het de snelle Van der Leeden, die doelpunt (02). Een totaal onverwachte kogel van Mooten ver raste Van der Jagt volkomen (03). Hil- linen laat zich geenszins deprimeeren en H. Scholte, die dezen middag bijzonder op dreef was, schiet hard tegen den paal. In de tweede helft is het A.S.C.-doel als het ware belegerd; op wonderlijke wijze echter werden doelpunten voorkomen. Ge heel A.S.C. verdedigde; slechts eenmaal kon Hillinen doelpunten door Van de Water, die den zooveelsten voorzet van Scholte be nutte (13). Even voor tijd geeft Van der Leeden, na eerst Van Waveren tegen den grond te hebben .geloopen, een goede pass en de stand wordt 41 voor de Leidenaars, die veel meer kregen dan hun toekwam. Beide elftallen misten een strafschop. Scheidsrechter Sok was er dezen middag nog al eens naast. Verdere uitslagen der plaatselijke clubs: Hillinen 2Beverwijk 3 13. Hillinen 3Bloemendaal-Vet. 82. Hillegom 2Ripperda 2 13. ROODENBURG—L.F.C. 1—2. Een zwaar bevochten zege der Kanaries. Direct na het begin is L.F.C. sterker, doch de Roodenburg-backs verdedigen uitste kend. Lamgzamebhamü werkt R. zich los en zet de voorhoede eenige zeer gevaarlijke aanvallen op. doch ook de L.F.C.-backs weten daar wel raad mee. Nadat keeper de Lange eenige harde schoten van v. Leeuwen heeft gestopt for ceert R. eenige corners, welke echter niets opleveren. L.F.C. wordt sterker, er zit een doelpunt in de lucht en het is Nagtegeller, die op een effect bal toe loopt en van dichtbij doelpunt 01. De blauw-zwarten geven het nog niet gewonnen en als 10 min. voor rust de links buiten goed voorzet is de mirivoor van Os er als de kippen bij om den bal langs den uiüoopende ïleuzen te jagen 11. Kort voor de rust kan de linksback zich niet beheerschen en trapt na. Hij wordt daar door uit het veld gezonden. Na de thee zetten de geelzwarten met den wind mee er alles op om te winnen en daar de halflinie der thuisclub uiterst zwak is behieerscht midhalf Verplancke het geheele middenveld. Doch even als voor de rust krijgt de voor hoede niet veel schietkansen. De binnenspelers van de thuisclub zijn totaal uitgespeeld waardoor de overige voorhoede spelers nagenoeg geen bal krij gen toegespeeld, mede door dat de halflinie heel zwak speelt met uitzondering van den nog jeugdigen linkshalf die zich tegen den BLAUW -WITD.H.C. 5—2. In de voorhoede van D.H.C. waren ver schillende veranderingen aangebracht, doordat van Nellen en van der Sloot niet speelden. De Amsterdamsche voorhoede verraste door een snel samenspel. Na een kwartier nam BI. Wit de leiding, toen na een hoek schop de Delftsche verdediging den bal in eigen doel werkte. (10). Blauw-Wit bleef in de meerderheid en een tiental minuten later trapte van Deene na een doelworsteling in. Korten tijd voor de rust had D.H.C. succes, doordat de rechtsbinnen met een onhoudbaar schot scoorde. (21). Na de hervatting kwam D.H.C. wat meer opzetten. Uit een vrijen schop werd het na een kwartier 22. Langzamerhand heroverden de Amster dammers een meerderheid. Na 20 minuten kreeg Slot den bal goed aangegeven en zon der moeite trapte hij het leer in het Delft sche doel. (32). Van Deene bracht den stand op 42. Eenige minuten voor het einde bracht Bergmann den bal snel op, hij passeerde den uitgeloopen doelverdediger en schoot goed in. R.C.H.—C.V.V. 0—1. C.V.V. is gedurende de eerste helft het meest in den aanval. Deels door het meer verdedigende spel. deels door slecht plaatsen, komt er van de R.C.H.-aanvallen doorgaans weinig terecht. Het spel is na de hervatting zes minuten oud, als Verhoef met een schuiver C.V.V. de leiding geeft. Na een half uur krijgt R.C.H. een straf schop voor hands toegewezen. Prevost Sr. schiet echter ver naast. XERXES—A.D.O. 9—1. Xerxes is van stonde af aan ln de meer derheid, maar de voorhoede weet den weg naar het doel niet dadelijk te vinden. Na verloop van 12 minuten neemt Xerxes de leiding. Uit het midden dirigeert v. d. Berg den bal naar den linkervleugel, Kok pas seert Kool, loopt dan naar binnen om zijn ren met een zeer hard schot dat doel treft te besluiten. Even kom AD.O. dan in het offensief. Het duurt niet lang of Xerxes neemt het heft weer in handen. Een minuut voor de rust belandt een ver naar voren gespeelde bal bij Kok, deze bedenkt zich geen mo ment en het is 20. Na de rust heeft A.D.O. niets meer in te brengen. Nadat doelman Koek er eenige lastige schoten knap heeft uitgehouden, moet hij voor de derde maal visschen wan neer Kok hard inschiet. 30. Als van Oort den bal vrijmaakt voor Lagendaal brengt deze den stand op 40. Xerxes is nu niet meer te houden. Met een fraaien kopbal maakt van Oort uit een hoekschop er 50 van en in de volgende minuut is het halve dozijn vol door toe doen van Kok. Weer een minuut later loopt Kok er opnieuw doorheen en het is 70. Uit een hoekschop maakt de Jong met een hard schot het achtste doelpunt. Van Oort brengt met een enormen kogel uit een vrijen schop den stand op 90. Even voor het einde slaagt de Korte ei ln voor A.D.O. de eer te redden. (91). EXCELSIOR—AJAX 1—2. Met den. vrij straffen wind. in den rug begon Excelsior een vinnig offensief, zoodat de Ajax-verdedigine alle zeilen bii moest zetten. Een heel Hitje corners kreeg Excel sior te nemen, maar het duurde toch nog geruimen tijd voor er een doelpunt kwam. Na uitstekend spel van Wigman en En gelsman. wist de eerste mooi voor te zetten, waarna Maaskant den bal onhoudbaar in schoot. Na de hervatting togen de Amsterdam mers ten aanval. In drie minuten wisten zii twee goals te zetten. De eerste maakte van Reenen uit een goeden voorzet van links, de tweede kwam vlak daarop van den links buiten Stam. Nadien was de eerste helft lang zoo spannend niet meer als de eerste. Tegen het slot dreigde het spel wat minder mooi was geworden, even te ruw te woTden. STORMVOGELS—D.F.C. 3—1. De striid was nog maar 5 minuten oud, toen Van der Laan. die Prins verving op onberispelijke wijze een center van Schoort langs Kasteel joeg. 10. Deze tegenslag ontmoedigde de Dordte- naren geenszins. Integendeel, zii gooiden er 'n schepje op en nadat eerst Westhoven rake lings over de lat had gekopt profiteerde Mijnders Sr. van een onvergeeflijke fout van Haak Sr., die onnoodig en veel te zacht op zijn doelman terugspeelde, ll. Een gelilkopgaande vrii snelle strijd om de leiding ontspon zich nu. De thuisclub aanvallen waren mogelijk iets talrijker, doch die van D.F.C waren gevaarlijker, vooral door het goede werk van de wing Ruisch MUnders Sr.. welke laatste al een groote mate van vrijheid genoot. Met een vliegend schot had hij bijna succes, doch de Vries stopte het schot een Hollenberg waardig. Na de rust bleek Stormvogels haar ploeg gewijzigd te hebben. Wey speelde nu o.a. rechtsbinnen en Schoor] spil. Van den af trap zat er nu direct meer gang in de IJmuider aanvallen. Na 2 minuten verraste Wey Kasteel met een schot vlak langs den paal. 21. Wie aan de andere zijde opviel was Litz. Deze veteraan speelde noz een kranig spelletje. Toen hij zich echter na 25 minu ten liet verleiden tot een te ver opdringen. gevaarlijken wenik der gebr. van Leeuwen dapper weert. Als rechtsbuiten Du Prie sarei opbrengt en goed .voorzet tracht v. Heuzen den bal te onderscheppen doch hij mist. De links binnen en -buiten loopen elkaar echter in den weg, waardoor deze kans verloren gaat. De tijd verstrijkt en nog is de stand ge lijk totdat van Leeuwen hoog inschiet en keeper De Lange zijn eenige fout ln dezen wedstrijd maakt door den bal hoog voor het doel te stompen. De toesnellende Nagtegel ler maakt daarvan handig gebruik 12. Kort daarop is het einde en heeft de sterkste gewonnen ai dient gezegd dat Roo- denburg lang zoo zwak niet is als men denkt. De leiding was matig. H- profiteerde Van Pel hiervan, 31. Vlak hierna bracht dezelfde speler een dito kans ..om zeep" D.F.C. liet het er niet bepaald bil zitten, doch dooTdat Ruysch het wel scheen te ge- looven. moet 't vrijwel alleen van Mijnders Sr. komen. Doelpunten bleven echter uit. V. U. C—SPARTA 3—2. In de eerste helft, met den vrij straffen wind in den rug, was V.U.C. het meest in den aanval. Na vijf minuten profiteerde Boot van een misverstand in de Rotter- damsche verdedieglng en joeg den bal langs Cohen. De tegenaanvallen van Sparta waren lang niet van gevaar ontbloot. Na 22 mi nuten gaf Stam een afgemeten through pass naar Mevers Scholten, deze passeer de den uitloopenden Cohen met een kalm, maar zuiver geplaatst tikje, waarmede hij den stand op 2—0 bracht. Drie minuten later gaf de Korver een vrijen schop goed door aan Papenhoven, die met een fraai, doch houdbaar schot, den achterstand ver kleinde (2I) Toen er in de eerste helft nog twee mi nuten gespeeld moest worden, gaf Van Gelder goed over naar Mevers Scholten. Deze draaide even om Meyer heen, om vervolgens met een listig schot Cohen fraai te passeeren. In de tweede helft is Sparta vrijwel voortdurend in den aanval geweest. In de eerste minuut loste de Korver van een afstand van circa 35 meter een geweldigen kogel, zoo hard, dat Slootweg geen schijn van kans kreeg (32). Daarna konden de Rotterdammers niet meer door de verde diging heenkomen. Z. F. O—H. B. S. 1—i. Met een invaller voor de Maar, bood Z.F.C. den strijd tegen een volledig H.B.S. aan. Nadat de strijd geruimen tijd gelijk opgegaan was. nam Z.F.G. onverwachts de leiding door Van Marle. Na de rust duur de het niet lang of H.B.S. profiteerde van een fout in de Zaansche verdediging (11) Nadat twee Hagenaars over een voorzet van den linkervleugel heen gestapt waren, bracht v. d. Vegt uit een pass van Graaf land den stand op 12. Ofschoon de Zaandammers eindelijk het spel wisten te verplaatsen, wist H.B.S. met een hard schot van v. d. Vegt den voorsprong tot 1—3 te vergrooten, terwijl v. d. Vliet kort daarna na 'n solo-ren opnieuw doelpuntte (14). HERMES D. V. S—V. S. V. 1—1. Een onbelangrijke wedstrijd heeft in Schiedam beide partijen aan een puntje geholpen, dat ze best konden gebruiken. Hermes D.V.S. noch V.S.V. verdienden meer. Een half uur na het begin nam Her mes D.V.S. de leiding toen de Jong scherp voorzette en invaller Koegenboeg hard langs Michel kopte. Hermes D.V.S. speelde daarna tot de rust iè'fs minder slecht. Na de rust kwam V.S.V. langzaam maar zeker in de meerderheid, doch slechts ten gevolge van een misverstand in de achter hoede kon Michel eens vrij voor Beun ko men, waarna hij er in sla.gde hem van dichtbij te passeeren. 1—1. Daar Hermes D.V.S. verder slecht bleef spelen, ontstonden er in de laatste tien minuten nog spannende momenten voor het Hermes D.V.S.-doel, dat nu echter door Breitner en Jansen fel werd verdedigd. D.W.S.—HAARLEM 3—2. In de eerste helft had Haarlem den wind pal in den rug en dit feit droeg er natuurlijk toe bij, dat de bezoekers een zwaren druk op het DWS-doel konden uitoefenen. Reeds na vijf minuten had Haarlem succes, toen een kopbal van Effern, door doelverdediger Heekelaar wel gestopt maar niet weggewerkt kon worden. Via paal en doelman schoot van Polanen in, 01. Enkele DWS-uitvallen hadden geen succes. Intusschen bleef de druk op het DWS-doel aanhouden, maar eerst na een half uur kon van der Hulst met een formidabel schot den voorsprong tot 20 opvoeren. Na de rust wierp DWS zich met groot en thousiasme in den strijd. Na een kwartier voerde een mooi staaltje voetbal tot een doelpunt. Van Slot ging de bal keuring langs den grond naar v. Stok ken. deze plaatste onmiddellijk voor en Jaap Mol schoot onhoudbaar in (12). De druk op het Haarlem-doel werd nog grooter en vijf minuten later schoot Huys- man onhoudbaar in (22). Tien minuten voor het einde gaf B. van Stokken een afgemeten voorzet, listig trapte Slot langs keeper Mulder in het net (32). FEYENOORDK.F.C. 2—1. De Feijenoord-voorhoede trekt direct goed van leer en als er drie minuten gespeeld is, opent Kantebeen voor Feijenoord de score. Het spel van K.F.C. komt hoofdzakelijk op verdedigen neer. Plotseling verrast Kruiver de Feijenoord achterhoede, geeft mooi door aan de Boer, die met een hard schot van Male passeert, 11. In de tweede helft speelt K.F.C. wat meer open waardoor zij meer ln den aanval ko men. Langzamerhand neemt Feijenoord den aanval over. Ongeveer twintig minuten voor het einde heeft Veen door ultloopen zijn doel verlaten. Barendregt schiet op doel en Hille slaat den bal met zijn hand weg. De straf schop wordt in een doelpunt omgezet en het is 21. Even later bewerkt Bley den bal met de hand in het beruchte gebied, waardoor Feijenoord weer een strafschop krijgt toe gewezen. Veen stopt den recht op hem in geschoten bal. A.R.C. (b) ADSP—ROUWKOOP ADSP. 0—0 De jongste adspiranten van A.R.C. kre gen van hun tegenstanders uit Voorscho ten een gevoelige les. Den geheelen wed strijd is het de Rouwkoop-jeugd geweest die de lakens uitdeelde en de Alphenaren hebben het dan ook alleen aan hun goe den doelverdediger te danken dat de ne derlaag niet veel grooter geworden is. Voor d rust wist de Rouwkoop midden voor met een fraaien kopbal zijn elftal dz leiding te geven- Na de hervatting voigden de doelpunten elkander met regelmatige tusschenpoozen op. Het einde kwam ten- slot met een 6—0 overwinning voor de be zoekers.. D.V.S—BOSKOOPSCBE BOTS 3—2. De schotvaardigheidwelke de laatste wedstrijden bil D.V.S. zoek was is in dezen wedstrijd voor een gedeelte teruggekeerd, al bepaalde die zich «-pedaal tot de eerste helft. In de tweede helft deden zich nog wel voldoende schietkansen voor. doch de luiste richting was zoek of kreeg men te veel ontzag voor de B.B.-spelers, die het na rust wel wat al te stevig deden. D.V.S. is direct na het beginsignaal ln den aanval en belegert spoedig het B.B.- doel. Schot od schot volgt en als eenmaal Jongbloed den bal goed toegespeeld krijgt, schiet hij hard in. De scheidsrechter annu leert om onverklaarbare reden dit doelpunt. Het is echter een kort uitstel daar even later de D.V.S. midvoor zich door een kluwen B.B.-spelers wringt en den keeper laat visschen. BB. brengt er niet veel van terecht on danks goed spel van haar midhalf. D.V.S. doet het beter en het is Jongbloed, die op nieuw scoort. Echter ook dit doelpunt wordt geannuleerd. Het is wederom de midvoor die den voorsprong vergroot. Dit doelpunt wordt spoedig gevolgd door een derde goal. Na rust gaan de B B. de zaken steviger aanpakken en zii hebben al spoedig succes. Dit moedigt hen aan tot nog forscher spel, maar zonder succes. Als D.V.S. wat van den schrik is bekomen, gaat zii weer tot den aanval over. maar nu is de richting zoek en belanden de schoten naast of over het doel. De B B -spil ziet tenslotte zijn goed spel beloond als hij alleen doorbreekt en doel punt. Beide doelen verkeeren nog eenmaal gevaar, maar doelpunten komen er niet meer. TONA—WADDINXVEEN S—3. Een kostbaar puntje voor de thuisclub. Het zag er in het begin niet naar uit dat Tona nog een gelijk spel uit het vuur zou sleepen Want na 10 min. had W'veen reeds een voorsprong van 20. Maar Tona liet zich niet onbetuigd en ondernam een reeks van goede aanvallen op het doel van W'veen. Toen er 18 min. gespeeld waren maakte Oudshoorn met een goed schot het eerste tegenpunt 1—2 Door dit succes aan gemoedigd ging Tona beter voetbal spelen als wij den laatsten tiid van hen gewend waren. Vooral de achterhoede is aan kracht toegenomen. Als Dumortier goed is doorge broken schiet hti goed in. De doelman van W'veen is op zijn post. doch laat den bal vallen. Dumortier profiteert er handig van en brengt den stand op 2—2. Lang duurt het niet want bij een uitval van W'veen scoort de linksbuiten. De scheidsrechter heeft evenwel terecht buitenspel geconsta teerd en annuleert het doelpunt. Rust 22. Belde partijen zijn na de rust om beur ten in den aanval maar voorloopig weten de beide achterhoede's stand te houden. Als er 15 min. is gespeeld onderneemt W'veen een goeden aanval en weer heeft zil de leiding veroverd. Tona weet dat het kan en werpt zich vinnig in den striid. Na een aanval der thuisclub passeert de bal even de doellijn en de scheidsrechter geeft doelpunt De spelers van W'veen ziin een andere meening toegedaan met als gevolg dat hun midvoor door den scheidsrechter uit het veld gestuurd wordt Als de goed leidende scheidsrechter einde blaast heeft Tona een geliik spel weten te verkrijgen. Wat weer moed geeft voor de volgende wed strijden! DE JAGERS—L.D.W.S. 1—3. Een traditie gebroken. Het feit dat de Leidenaars er nog nooit in waren geslaagd om de Jagers op eigen grond te kloppen zal wel voor een groot deel oorzaak zijn geweest van de vrij ner- veuse stemming in de L.D.W.S. gelederen, zoowel binnen als buiten de lijnen. De Hagenaars, die al dadelijk uiterst ac tief optraden wisten dan ook de weinig overtuigende L.D.W.S. aanvallen in de eer ste helft te weerstaan. Weliswaar toonden de Leidenaars een vrij duidelijke veidmeerderheid, maar in de om geving van het Haagsche doel ontbrak het juiste doorzicht om de aanvallen met suc ces af te werken, en de sporadische storm- 1 oopen van de Jagers hielden in deze periode dan ook veel meer gevaar in. Dit kwam tot uiting toen na een verras send goeden aanval van de Hagenaars, ge leid door den linkervleugel het leer door den rechtsbuiten onhoudbaar langs doel man v. d. Born werd geplaatst. Wel werkten de oranje-blauwen enthou siast om nog voor de rust de score in even wicht te brengen, maar gebrek aan beheer- sching van het Jagers doel deed succes uit blijven. Met den straffen wind in het nadeel zag het er voor de Leidenaars ln de tweede helft niet bijster rooskleurig uit, In werkelijkheid bleek de Leidsche ploeg echter haar vorm hervonden te hebben, zoodat de verdediging der thuisclub door loopend moeilijke situaties kreeg op te lossen. De gelijkmaker ontstond dan ook al spoe dig toen Starre Jr. Slingerland in staat stelde om hard en onhoudbaar te scoren. Dit doelpunt was voor L.D.W.S. tevens het sein om nog krachtiger offensief in te zetten, hetwelk tenslotte tot doelpunten moest leiden. Het was Slingerland die binnen korten tijd met harde schoten der Jagers keeper tweemaal wist te passeeren, 13. De Jagers wisten hierna het spel wel eenigszins te verplaatsen maar het meeste gevaar dreigde toch aan de andere zijde al bleven meerdere doelpunten uit. L.D.W.S. wist tenslotte den moeilijk ver kregen voorsprong tot het einde te behou den, al kwamen de Hagenaars tegen het slot nog even geducht opzetten. Toen bleek de Leidsche verdediging echter hecht en sterk. De leiding van den heer Lamers was kalm en correct. ALPHEN 5—L. F. C. 6 9—2. Alhoewel met verschillende invallers pelende, had Alphen 5 toch weinig moei te met het bezoekende L.F.C. 6. Mei dc rust hadden zij reeds een 4—1 voorsprong terwijl in de tweede helft. Alphen hoofdza kelijk door toedoen van Heemrood den stand op 9—1 bracht. L. F- C. wist nog eenmaal tegen te scoren, zoodat het einde kwam met een 9—2 overwinning. ALPHIA—V.D.S. 2—S. Onnoodig verloren. Het Haagsche V.D.S. heeft met dezelfdj cijfers waarmede thuis verloren werd thans revanche genomen. Alphia speelde na de rust. die met 1—0 was aangebroken, een slechten wedstrijd, die zii zeker niet had behoeven te verliezen wanneer de Oranje hemden hun gewone spel gespeeld hadden. In de eerste helft had de thuisclub steeds het overwicht en dat het eerste doelpunt pas kort voor de rust gescoord werd heeft V.D.S. wel hoofdzakelijk te danken aan het goede werk van haar achterhoede met den doelman als uitblinker. Vele schoten heeft deze onschadelijk moeten maken en of schoon de Haagsche voorhoede ook lans niet stil zat kreeg de Alphia-keeper Vet toch niet zulk moeilijk en inspannend werk als zijn collega aan de overzijde. Zooals ge- zegd moest de laatste kort voor de lust zwichten en wel uit een voorzet van den Alphia rechtsbuiten de Jager, die den bal voor de voeten van Zwaan speelde, die in schoot. De doelman trachtte nog te redden maar Haak zorgde er voor. dat het doelpunt voor een ieder duidelijk te constateeren was 10 Na de rust trad de Alphia-defensie ietwat weifelend op en was VD.S. het eerste kwar tier sterker. Spil Reumerman van Alphia was ook geheel uit ziin spel en indirect de oorzaak van de eerste corner in de tweede helft, die uitstekend werd genomdn en door den wind in het doel werd gebracht waar Vet ontactisch stompend trachtte te redden doch miste. 11. Spoedig daarna ontstond het tweede doelpunt door een fout in de achterhoede der gastheeren. waardoor de Haagsche rechtsbinnen den bal in het doel kon werken. Vlak daarop schoot de V.D.S. linksbuiten den bal. blijkbaar ais voorzet bedoeld op doel waar Vet verkeerd stond opgesteld en zoo had VD.S. plotseling met 31 de leiding. Weliswaar werd Alphia toen weer geleidelijk sterker doch de Hage-' naars gingen steeds meer verdedigen. Toch wist Haak als linksbuiten eenige keeren door te -breken. Zijn goede voorzet werd echter gemist en toen hij enkele malen zelf ziin kans trachtte te benutten, bleek de Haag sche keeper een geducht struikelblok, V.D.S, stelde alles in het werk om den voorsprong te behouden wat haar ook gelukte al moest zit kort voor het einde toch nog een doel punt afstaan door toedoen van Haak. die een door Zwaan voor doel geplaatsten bal wist in te schieten. V.DH won dus met 3—2. hetgeen iets meer was dan haar toekwam. ALPHEN II—V.U.C. H 1—4. Alphen II heeft een stevige nederlaag te slikken gekregen. De overwinning kwam den gasten volkomen toe; over alle linies waren zij de thuisclub de baas. Wanneer het spel begonnen is, blijkt al spoedig dat Alphen het niet gemakkelijk zal krijgen. Toch zijn de eerste aanvallen voor de thuisclub. Bouthoorn schiet na goed sa menspel met Oosterman hard in, doch de Haagsche doelman, die van zeer goede kwaliteit blijkt, redt fraai. V.U.C. neemt meer en meer het spel in handen en wan neer de Alphen-achterhoede zich niet snel genoeg kan herstellen, is het de Haagsche middenvoor, die scoort, 01. Even later belandt de bal uit een voorzet van den rechtsbuiten voor v. VUet's veste en het ls de toesnellende linksbinnen, die fraai in kopt, 02. Nog voor de rust wordt door de Hagenaars een' strafschop wegens hands benut, 03. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld, V.U.C steeds sterker, terwijl Alphen kramp achtig verdedigt. Alphen krijgt na enkele aanvallen eveneens een strafschop wegens hands te nemen. De Jong schiet den bal echter jammerlijk naast, zoodat deze kans verloren gaat. Direct hierop trekken de zwart-witten er tusschen uit en het is weer de middenvoor, die v. Vliet weet te pas seeren, 04, Ram, die inmiddels in de voor hoede is gaan spelen weet tenslotte de eer te redden (14), waarmede 't einde komt, A.S C. II—ALPHIA II 1—0. Zoowel de thuisclub als de gasten had den ettelijke invallers in de gelederen, het geen in het spel maar al te duidelijk tot uitdrukking kwam. A.S.C. ondernam de eerste aanvallen en uit een daarvan gaf Keereweer uit een goede pass van Verboog met, een diagonaal schot de thuisclub de leiding (10). De roodzwarte voorhoede kréég daarna nog meerdere kansen om de score te verhoogen, doch in de eerste plaats beging men de fout iederen bal op links te spelen, waarop zich de Alphia-verdedi- ging volledig instelde en in de tweede plaats toonden de lichte aanvalslinie een overdreven eerbied voor het forsche, doch alleszins faire spel der Alphenaren. Aan den anderen kant hadden Huy en Sloos ook weinig moeite met de doorzichtige aanval len van de tegenpartij, zoodat de rust in ging met een mageren 10 voorsprong der gastheeren. In de tweede helft had A.S.C. weinig meer ln te brengen. Alphia verkeerde gedurig op de roodzwarte helft, maar het roodzwarte backstel, uitstekend bijgestaan door van Nierop en J. Keyzer. wisten van geen wij ken, zoodat met onveranderden stand het einde kwam. Een gelijk spel had de ver houding beter weergegeven. A.D.O. IV—LUGDUNUM II 7—3. De groen-witte reserves stelden hun tal rijke aanhangers hevig te leur door van het zwakke A.D.O. TV met niet minder dan 73 te verliezen, waardoor zij haar fraaie kampioenskansen belangrijk zag vermin deren. Verschillende spelers waren nog niet goed van de griep genezen, terwijl voorts enkele rood-gToene Hagenaars een buiten gewoon fanatiek spel speelden. Tot slot verkeerde het terrein in een absoluut onbe- speelbaren toestand. Toch nam groen-wlt door Mooten de leiding, doch A.D.O. maakte direct gelijk. Wederom wist Lugd. de leiding te hernemen, doch nog voor de rust slaag den de gastheeren erin de leiding defini tief over te nemen. (3—2). Na de pauze kreeg Lugd. wind mede, doch de thuisclub was gedecideerd sterker en mede doo' slecht spel van den groen-witten linksback verhoogde A.D.O. den voorsprong tot 7—» Terwijl Stokkermans den eindstand op bracht. Slechts door haar drie resteerende wedstrijden te winnen, kan Lugd. 2, dat overigens een uitstekend debuut in de res. 3e kl. maakt, nog met V.U.C. 3 gelijk k°* men. 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10