LAATSTE BERICHTEN De vliegramp bij Senlis EID EID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 20 Januari 193T m, WEERBERICHT. Doodelijke aanrijding te Leiden. HPu. j ®.eY9'8d werd door zijn instructeur, 'vt,, j i bii bet passeeren van de auto medeverdachte schrok, toen hij deae plotseling naar links uitweek. [•vBfomv°°r b senoodzaakt was zich op de Kgra. aan te begeven, juist op liet oogen- I ,een tram naderde. Hij is toen Stadsnieuws Buitenland Wat was de droeve oorzaak? Binnenland VRAGENRUBRIEK Wat ooggetuigen zagen BEURSOVERZICHT MARKT k BERICHTEN Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 750. Hedenmiddag 3 uur: 760. binnenlandsch weerbericht. Iledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. j Hoogste stand 777.6 te Haparanda. Laagste stand 732.9 te Vestmanoer. Verwachtig tot den avond van 21 Januari: fcwakke tot matige, later toenemende Zuid- lostelljke tot Zuid-Westelijke wind. Tijdelijk pklarend, later wellicht weer neerslag, temperatuur om het vriespunt, later weer achter. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het hoogedrukgebled in het Noord-Oosten (is slechts weinig afgenomen en de vochtige iuchtstroomen die boven de zeer koude lucht in de onderste luchtlagen doordringen bren gen lanzamerhand over geheel Dultschland Ineeuw. De gisteren in het Westen versche llen daling heeft zich tot een diepe depressie pij Ierland ontwikkeld maar is nog vooraf gegaan door een hoogedrukrug die, na een ■ogenblik vorst in het Noord-Oosten van fcns land, weer Westenwind brengt. In Scan- Blnavlë nam de vorst toe, in Polen en Oost- puitschland bleef zij streng maar de Zuid- Dosterstorm heeft zich, in beteekenis af nemend, naar de Noorsche kust verplaatst. In Zuid-West-Duitschland is zware regen Bevallen. Frankrijk heeft opklarend weer fcet vrij lagen ochtendtemperatuur. Ook in Engeland was de ochtend onbewolkt met llaatselijk lichte vorst, maar in Ierland ■aait reeds een Zuidelijke storm en daalt de Barometer snel. In de Alpen valt nog sneeuw i Waarschijnlijk zal een nieuwe daling zich ledceltelijk over de Golf van Biscaye uit breiden en in verband met de hooge druk- jdng in het Oosten de wind weer naar Zuid- bost doen loopen, waarbij zoowel door op klaring als door transport eenige vorst hier te lande kan voorkomen. Vermoedelijk zal de depressie later weer ruimenden wind met i en neerslag brengen. WEERSOMSTANDIGHEDEN 1 HEDENOCHTEND 8 ÜUR. Parijs: W.Z.W. wind, 20 gr. c., mooi. I Londen: Z.W. wind, 1 gr. c„ mooi. I Berlijn: O.Z.O. wind, 10 gr. c., sneeuw. Marseille: ontbreekt. I Genua: ontbreekt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm. 2 gr. C. (36 gr. F.) 12 uur 's midd.: 4 gr. C. (39 gr. F.). 3 uur nam.: 5 gr. C. (41 gr. F.). |iOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. I Voorm. te 8.44 uur; nam. te 21.22 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag van 4.54 u. n.m. tot 7.27 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 20 Jan.: op 10.41 uur; onder 1.25 uur. Verzwaring van straf geëischt. In den ochtend van Zondag 3 Mei van iet vorig jaar is op de Breestraat te Lei en, een dame, mevr. van L„ die aldaar het trottoir liep, door een auto, be- tuurd door den monteur J. P. van P. uit >eiden aangereden, met doodelljk gevolg, raarna deze auto nog de winkelpui van t, bloemist H. vernield. Van P. Is wegens T,, t door de Haagsche Rechtbank ver- w£lS-i- tot 3 maanden hechtenis met in- laar Van het rijbewijs gedurende één De koopman L. van der H., uit Delft, die lede terecht had gestaan, omdat hij zijn ■ustaande auto in beweging bracht en >naer behoorlijk een teeken te hebben egeven naar links is uitgeweken, ls door F r?ehtbank vrijgesproken. Beide verdachten stonden thans in hoo- f beroep voor het Gerechtshof te Den wag terecht. Van P.. die nog geen rijbe- ,„s,.V00i' vierwielige motorrijtuigen bezat I ïtf? m c',eze tram in botsing gekomen en I ®ens bet trottoir op met bo- Kgenvermeld gevolg Verdachte verzocht met. ■f" jeMboete te worden gestraft. I im, ?ïc va.n ber H. zeide dat hij zich fen spiegel te kijken, vooraf heeft l'tóR..?" de weg vrij was. Hij heeft drn m geremd, toen hij de auto van I medeverdachte zag. mnflcn !,°Ca,a.t"generaal mr- L- J- B- fer- I ls ceschintï op' dat van p- Plotseling zon «1?bben toen hij een moeilijkheid I 4traat £tp«ti ?.°nda8°chtend is de Brce- dat de?-- vfia i1. stl1 en alles wijst er op Bsturen n<* onbekwaam in het met het leven a hoogst roekeloos tong donr m .n zyn medemenschen om- or met oen snelheid van 40 a 50 TERAARDEBESTELLING STOFFELIJK OVERSCHOT VAN MEJ. A. E. GROLL. Onder groote deelnemende belangstelling had hedenmiddag op de begraafplaats aan de Groenesteeg de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van mej. A. E. Groll, penningmeesteresse van de Ver. voor Misvormden en mede-oprichtster van de Anna-kliniek voor Orthopaedie. Onder de aanwezigen op de begraaf plaats merkten wij o.m. op dr. Ph. Mees, lid van den Raad van Toezicht der Anna- klinlek, den directeur der kliniek, dr. C. P. van Nes, de geneesheeren dr. M. Schreu- der en dr. J. H. Steenborg, den vroegeren geneesheer der kliniek, dr. P. van Dijk; de heeren prof ar. W. van der Woude en prof. dr. J. Droste namens het bestuur van het Kon. Genootschap „M.S.G.", waarvan mej. Groll vroeger penningmeesteresse is geweest; den heer ir. A. van Dijk, direc teur der school van M.S.G., mr. dr. C. E. van Strljen, dr. C. J. A. van Iterson, mevr. de wed. dr. Murk Jansen, den heer dr. M. D. Horst, directeur van den Gem. Genees kundigen Dienst; den heer Bern Buur man, architect der Anna-kliniek, de direc trice dier inrichting met het verplegend en technisch personeel en vele oud-pa tiënten, vrienden en kennissen. In den stoet kwamen behalve de familie en haar trouwe vriendin, zuster Bouwense nog mede de heeren dr. H. H. Maas en ir. A. G. Bosman namens het bestuur der Ver. voor Misvormden, mej. dr. Catha. Hovens Gréve, ir. van der Veen uit Haarlem en de vroegere secretaresse van wijlen dr. Murk Jansen en administratrice der Annakll- niek, mej. B. van der Velde. Een twintigtal bloemstukken werd voor de kist uit grafwaarts gedragen. Aan de groeve werd alleen het woord gevoerd door een broer van de overledene, den heer C. L Temminck Groll, die zeide dankbaar gestemd te zijn voor de vele vriendschapsbewijzen, welke zijn zuster bij haar leven van zoovele zijden heeft mo gen ontvangen. Na de hartelijke huldiging ter gelegen heid van haar 80sten verjaardag had zij den wensch te kennen gegeven, dat na haar dood aan de groeve niet zou worden gesproken. Spr. nam daarom afscheid met een stil len groet als laatst vaarwel. Hierna strooiden allen levende bloemen in het graf. In de vlieghavens Tandjong-Priok en Soerabaja zal door Imperial Airways een kantoortje worden ingericht voor de be handeling van de zaken betreffende pas sagiers en bagage. LEVENSMIDDELENZENDING VAN DE RUSSISCHE ARBEIDERS. De consul van Sovjet-Rusland te Barce lona en de Russische kapitein van het s.s. „Rion" hebben Companys officieel 2351 ton levensmiddelen aangeboden namens het Russische volk. NOORD-FRANKRIJK AAN HET 1VERK. Gisteravond was gelijk uit Rijssel wordt geme'.d bij de officieele bureaux in het Departement van het Noorden geen enkele staker ingeschreven DE STRIJD IN SPANJE. DREIGEND CONFLICT AAN CONFECTIEFABRIEK. De rijksbemiddelaar prof. mr. A. C. Josephus Jltta, heeft inlichtingen gevraagd aan partijen, betrokken bij een dreigend conflict aan de confectiefabriek „Twenthe" te Enschedé. UIT NED. OOST-INDIK. DE GLENN-MARTIN BOMMENWERPERS. BANDOENG, 20 Jan. Aneta/A.N.P.l. De eerste Glenn Martin-bommenwerper voor de luohtvaartafdeellng kon heden de eerste proefvlucht maken. Bij deze proef vlucht werd het toestel bestuurd door den lnvlieger van de Glenn Martin-fabrieken, den heer Rowland. Onmiddellijk daarna steeg het toestel op voor een tweede vlucht, welke vlucht door generaal Berenschot, overste van Oyen en kapitein Somer als passagiers werd meegemaakt. UITBREIDINGSPLANNEN VAN DE IMPERIAL AIRWAYS. Concurrentie voor de K. L. M. BATAVIA, 20 Jan. (Aneta/A-N.P.i. De „Java-bode" weet het volgende te melden omtrent de uitbreidingsplannen van de Imperial Airways. Vanaf begin 1938 zullen elke week negen vliegbooten uit Southampton vertrekken maar Egypte. Van deze vliegbooten zijn er vier bestemd voor verbindingen met Zuld- Afrika en buigen dus in Egypte in zuide lijke richting af. De overige vijf vliegbooten gaan door naar Singapore, vanwaar er twee naar Australië doorvliegen, terwijl de ove rige drie verder Oost-Azië ingaan. K.M. te rijden, terwijl men ter plaatse toch elk oogenblik moeilijkheden kon verwach ten, die elk bekwaam chauffeur moet weten te voorkomen Tegen chauffeurs als deze moet streng worden opgetreden. Spr. vroeg tenslotte vernietiging van het vonnis en verzwaring van de opgelegde straf tot zes maanden gevangenisstraf met dezelfde bijkomende straf. Wat den verdachte v, d. H. betreft zeide spr. zich te kunnen ver eenigen met het vrijsprekend vonnis der rechtbank, omdat er geen causaal verband bestaat tusschen de, overigens onvoorzich tige handelingen van dezen verdachte, en de gevolgen van de aanrijding. Mr. L Wéiji uit eLiden betoogde, dat men hier met een ongelukkige samenloop van omstandigheden te doen heeft en dat er van grove schuld bli van P geen sprake is Deze toch was volgens de verklarineen van deskundigen in staat om een auto te be sturen al had hij het rijbewijs nog niet in ziin bezit, De ware oorzaak van dit ongeval ligt in het feit. dat het zware tramriituig ondanks remmen door den bestuurder, toch tegen verdachte's auto is opgebotst waar door hii de macht over het stuur en de remmen heefr verloren. Volgens pleiter is er zeker causaal ver band tusschen het rijden van den mede verdachte v. d. H. en het ongeval. Op dien grond concludeerde pleiter tot vrijspraak, "ubs. vroeg hij een zoo clement mogelijke straf. Mr. Willemse voor v. d. H. pleitend, sloot zich aan bij de conclusies van den advo caat-generaal. Het Hof zal 3 Februari uitspraak doen. Bombardement van Madrid. Vanochtend is te Madrid bericht ontvan gen, dat de strijd om den Cerro de Los Angelos den geheelen dag heeft voortge duurd. De nationalisten zijn de kerk en het dorpslogement, die boven op den heuvel lig gen, binnengevlucht. Zij hebben zich ech ter nog niet overgegeven. De regeeringsbatterijen hebben twee ge bouwen bestookt. Nadat vannacht te kwart voor drie de luchtmacht der nationalisten bommen had uitgeworpen op Madrid, zijn vanmorgen drie driemotorige vliegtuigen, begeleid door eenige jachtvliegtuigen weer boven de stad verschenen. Zij hebben de Ouente de Valle- cas, in het Zuid-Oosten van Madrid, gebom bardeerd. De bommen hebben eenige scha de aangericht. Eij het verschijnen van jachtvliegtuigen der regeering zijn de na tionalisten gevlucht. Eenige personen zijn bij het bombardement gedood of gewond. Tot de slachtoffers behooren kinderen. DE KWESTIE DER NIET-INMENGING. Contróle-plan der militaire deskundigen. De militaire deskundigen van de niet- inmengingscommissie te Londen zijn gereed gekomen met de uitwërking van een con troleplan, dat beoogt het binnenkomen van oorlogsmateriaal en vrijwilligers in Spanje te verhinderen. De Morning Foil meent te weten, dat de voor Spanje bestemde schepen te voren een neutrale haven zouden moeten aandoen, waar zij zouden wor den gevisiteerd door vertegenwoordi gers der niet-inmengingscommissie, welke eventueel een certificaat kunnen uitgeven dat zich aan boord geen oor logsmateriaal of contingent bevindt, Duitschers en Italianen zouden de regeeringshavens bewaken, terwijl de Russen en Franschen het toezicht zou den uitoefenen op de havens der op standelingen. Groot-Brittannië zou als arbiter op treden. De Fransch-Spaansche grens zou ge sloten worden en vreemde waarnemers zouden er toezien, opdat geen vrijwil ligers tersluiks Spanje zouden binnen komen. Aan de Portugeesche grens zouden overeenkomstige maatregelen worden genomen. DE GEHEELE BEMANNING DER „TRYM" GERED. Alle 19 leden der bemanning van de „Trym" zijn na talrijke reddingspogingen van die der „Venus", gered. EDEN NAAR GENEVE. Eden is vanochtend om 11 uur uit Lon den naar Genève vertrokken. In denzelf den trein zat de gezant van Chili, Edwards DE ITALIAANSCHE PERS OVER EDEN'S REDE. De rede, welke minister Eden in het La gerhuis heeft gehouden, wordt door de Italiaansche pers uitvoerig gepubliceerd. Zelfs de passages, die het minst in over eenstemming zijn met de Italiaansche po litiek. worden zonder critiek ter kennis van het Italiaansche volk gebracht. Dit is tè opmerkelijker, omdat in de afgeloopen da gen met nadruk werd gewezen op de nood zakelijkheid van een anti-Bolsjewistisch blok en werd bevestigd, dat Italië, evenals Duitschland zijn veto zou uitspreken tegen deze of gene bestuursvorm in Spanje. De indruk, welke reeds was ontstaan tij dens de besprekingen van Mussolini met Goering. dat Italië verlangend is de nieuw aangeknoopte betrekkingen met Engeland te handhaven, heelt een meer vasten vorm aangenomen. De „Giornale d'Italia" schreef gisteren, vóór de rede werd gehouden, dat Eden den goeden wil van Italië en zijn geest van ware samenwerking zou kunnen erkennen. Onze Parijsche correspondent meldt in aansluiting op hetgeen elders is gemeld nog het volgende: Om 5 minuten over twee vlogen gis termiddag 4 jonge menschen welge moed van het vliegveld Le Bourget en tien minuten later zagen enkele land arbeiders te Mont l'Evèque, een klein plaatsje 3 K.M. ten Oosten van Senlis, een toestel uit de wolken schieten, neerstorten en op slag waren de vier jonge levens afgebroken. Wat daar gebeurd was? Geen die het eigenlijk precies vertellen ken. Een jongen van 21 jaar. op het veld werkzaam, had het toestel uit de wolken zien komen Hij had den indruk, dat de piloot de richting Le Bourget weer wilde inslaan. Het toestel dook plotseling omlaag, werd neg even opgetrokken, maar op het zelfde oogenblik verloor het een vleugel en van een hoogte van ongeveer 150 meter viel de machine naar beneden. Een andere arbeider, die met zijn zoon op het land werkte, was eerst door geronk van het toestel opmerkzaam geworden. Hij was in den oorlog bij de luchtmacht ge weest. en onmiddellijk had hij bij zichzelf de opmerking gemaakt: „Dat klopt daar boven niet, die motor draait niet goed". Daarom had hij eerst opgekekken naar de lucht, maar hier zag hij niets. Hij hoorde alleen maar dat vreemde gebrom in de wolken, totdat hij plotseling de machine uit de wolken te voorschijn zag duiken en pijlsnel omlaag storten. Nog even zag hij hoe een vleugel af trak en verschillende voorwerpen. later bleek dat dit waarschijnlijk de bagage was. die op greoten afstand verspreid op het land werd gevonden uit het toestel vlogen. Toen had hij niet meer durven kijken. Pas toen hij een doffen slag had gehoord was hij met zijn zoon in de richting van de plaats des onheils gesneld. Het was een verwrongen hoop, die zij zagen, diep ingeboord in den moe rasgrond, tegen den dijk van de riviertje de Nonette. Twee roerlooze gedaanten zaten voorin, gekneld tus schen de wrakstukken, vastgezogen in de zware klei. Hulp kon hier niet meer baten. Het Het waren de twee eerste slachtoffers, die men vond. De zwaar verminkte licha men van den piloot A. R. Somer, en de naast hem zittende J. B. A. Tissot. Tot tweemaal toe werd op 100 meter af stand een lugubere vondst gedaan, n.l. de levenlooze lichamen v. d. heeren J. Maltha en A. Hoeven, die klaarblijkelijk uit hel toestel waren geslingerd. Ook zij waren op slag gedood. De oorzaak van het ongeluk, Twee deskundigen van Le Bourget kwa men direct een voorloopig onderzoek in stellen, dat vandaag onder leiding van den technischen inspecteur van het ministerie van luchtvaart, Brunat, grondig zal wor den voortgezet. Uit het voorloopig onderzoek bleek echter, dat het zeer moeilijk zal zijn uit de verwrongen wrakstukken een juist oor deel te vellen. Zóó diep heeft het toestel zich in den moerasgrond gewerkt, dat de motor geheel verdwenen is. De vleugels zijn ook gedeel telijk in den zachten grond gedrongen. De rest is volkomen te pletter geslagen. Moet de oorzaak gezocht worden in den afgebroken vleugel, dien men op ongeveer 100 meter afstand van het toestel gevonden heeft, of was de motor defect? De getuigen meenden immers reeds voor de vleugel afbrak, dat het toe stel in moeilijkheden verkeerde. Behalve uit de getuigenverklaringen zou men geneigd zijn dit af te leiden uit den cylinder, die men niet ver van het toestel gevonden heeft en waarvan de kop verbrand was, wat een defecte leiding zou doen vermoeden. De technische commissie zal het moeten uitmaken, maar het is een zware en onge lukkige taak, die haar wacht Het rapport van de deskundigen. Het A.N.P. meldt: Het rapport naar de oorzaak van de vliegramp opgemaakt door den technischen dienst van het Fransche ministerie voor de Luchtvaart met medewerking van den, Pariischen vertegenwoordiger van de K.L.M.. den heer Mohr. is thans gereed. De conclusie luidt, dat een vleugel- breuk in de lucht als oorzaak van den val van de PH.M.A.G. moet worden beschouwd. Wel is er een cylinder ge vonden, welke vondst, naar door som migen werd aangenomen, zou wijzen op een warmloopen van den motor, maar deze veronderstelling mist eiken grond, omdat is vastgesteld, dat deze cylinder als onderdeel in de cabine werd ver voerd. Over een motorische storing is nog niets bekend, omdat de motor nog niet geheel is uitgegraven. De officieele identificatie van de stof- feliike overblijfselen van de slachtoffers zal hedenmiddag geschieden. Naar men weet ziin de Hiken van de vier slachtoffers in een Chapelle Ardente te Senlis opgebaard. Onmiddellijk na verkregen toestemming van de iustitieele autoriteiten, zullen de overblijfselen van de slachtoffers naar Ne derland worden getransporteerd. KARDINAAL BERTRAM BEZOEKT DEN PAUS. Hedenochtend heeft de Paus, ondanks zijn hevige pijnen, de kardinalen Pacelli en Bertram ontvangen. Met den laatste, den aartsbisschop van Breslau. besprak hij de Duitsche kwestie. Kardinaal Bertram ls de eerste van de vijf leden van 't Duitsche Episcopaat, die te Rome vertoeven, die naar Duitschland terug zal keeren. In politieke kringen gelooft men, dat de kwestie der Duitsche Katholieken ook be sproken is tijdens het onderhoud van Mus solini met Gcrcring. Mussolini zou aange spoord hebben tot matiging. II. te Z. Leiden. Utrecht, Wijk bij Duurstede, Tiel. 97 K.M. J. D. V. te S. Sassenheim, Leiden, Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn. 80 K.M. AMSTERDAM. 20 Jan. De omzetten op de A'damsche effecten beurs waren heden niet bepaald omvangrijk doch wederom ontwikkelde zich op verschil lende afdeelingen nogal wat beweging Aanvankeliik had de markt een lusteloos voorkomen, doch in het verder verloop legden de koersen bii na algemeen een nei ging tot oploopen aan den dag. In de aller eerste plaats bleek dit uit de gedragingen v. Koninklijken, die prijshoudend werden in gezet en onder beuratiid enkele punten konden avanceeren In de Amerikaansche soorten ging wei nig om. Voor Rubberfondsen was de tendenz eveneens niet onaangenaam, niettegen- stande de rubberprijzen te Londen heden wederom lagen waren. Amsterdam Rub bers, die iets onder het vorige slotpell wa ren ingezet, konden iater op den middag de 300 pCt. grens in opwaartsche richting passeeren. Diverse minder courante soorten werden omstreeks of Iets boven de slotprijzen van gisteren afgedaan. Tabakken waren weinig veranderd. Voor de Dell-aandeelen kwamen in doorsnee iets lager noteeringen tot stand, met uit zondering van aandeelen Deli-Batavla. Op de industrie-afdeellng werd de aan dacht getrokken door de Philips-aandee- len, die meerdere punten beneden 't vorige peil openden, doch zich nadien vrij krach tig konden herstellen. Unilevers en A.K.U.'s waren nauwelijks prijshoudend. Van de suikerfondsen traden H.V.A.'s op den voorgrond. De koersen verschilden ge middeld niet veel van die van gisteren. Diverse minder-courantcn werden vcoral bij de opening wat lager genoteerd. Voor Scheepvaartp?Dieren bestond een gedrukte tendenz. Aandeelen Holland Amerikalijn, liepen reeds spoedig naar be neden. Aandeelen Koninklijke Boot zagen zich enkele punten, ontgaan. Ned. Scheep vaartunies waren aangeboden en eveneens wat dit het geval met de aanverwante soorten. De handel in Amerikaansche sha res was van kalmen aard. De koersen kwa-* men over het algemeen iets lager te lig gen, doch rekening houdende met het on geanimeerde verloop van Wallstreet, viel de stemming voor deze fondsen hier toch mee. Voor enkele in Nederland gevestigde bankinstellingen bestond eenige vraag, zoodat die een kleinigheid hooger werden genoteerd. De beleggingsmarkt had een rustig voor komen. Voor zoover koersverschillen vielen waar te nemen, maakten die niet meer dan kleine fracties van procenten uit. In de Zuld-Amerikaansche waarden ont wikkelde zich nogal wat beweging. Op het koersverloop dezer fondsen was overigens weinig peil te trekken, daar sommige spe cialiteiten iets lager waren, andere daaren tegen op peil konden blijven of zelfs wat hooger werden afgedaan. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 5/16 (8.96 5/8). Berlijn 73.471/» (73.47'/;) Parijs 8.52'/i (8.52 3/4). Brussel 30.78 (30.78'/;) Zwitserland 41.92'/; (41.93'/;) Kopenhagen 40.02'/; (40 05). Stockholm 46.22'/; (46 22'/;). Oslo 45 05 (45.07'/;). New York 1 82 5/8 (1 82 11/16). Praag 6.37 (6.38). Prolongatie 1; Part. disc. 9/16; Dag geld 1/4 Registermarken 33 3/4; Creriiet Sperr- marken 20; Effectensperrmarken 17 3/4; Reismarken 46 1/2; Bankpapier 411/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AMSTERDAM, 20 Jan. Veemarkt. Aange voerd 245 vette kalveren, le kw. 5664, 2e 4854, 3e 4047 p. K.G. levend gewicht. 51 nuchtere kalveren 711 p. st. 202 var kens. Vleeschvarkens, wegende van 90— 110 K.G. 52—53, zware varkens 21—52, vette varkens 5051 p. K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BENTHUIZEN, 19 Jan. Aanvoer 875 kip eieren f. 2.953.65; Eendeneieren f.2.85 per 100 stuks. KOUDEKERK, 19 Jan. Aanvoer 1917 eieren. Kipeleren f. 3.304. Boter f0.69 0.72. Kaas f. 0.23—0.24. RIJPWETERING, 19 Jan. Aanvoer 2313 kippeneieren, f.2.303.20 p. 100. 10 een deneieren f. 3. 1 haan f. 1 45. 2 kippen f 1.26 8 konijnen f. 0.80— 1 10 p. stuk. VEUR. 19 Jan. Aangevoerd 28152 fcip- ptneieren 2.95—3.65; 206 kippen 40 1.50; 112 konijnen 503.00; 17 duiven 10 ct. WOERDEN. 20 Jan. Kaasmarkt. Aanvoer 62 partijen. Met rijksmerk le kw. f. 21— 22.50, 2e kw. f. 18.5020. Handel matig. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3