Ons Kort Verhaal Uit de Omstreken IIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad den Broodprijs te verhoogen Officieele (risispublicafie Ts GRIEP DREIGT1 srtsi. De Revolutionair -SSSSSKt^T Er is nu gas van Lisse Uit de Rijnstreek AALSMEER. De Bloemenhandel. Sinds Donderdag J.I., toen de laatste over- Utfselen der jubileum-tentoonstelling lente ln Januari" waren opgeruimd, func- oneert het bedrijf, dat zich gedurende een eek had moeten behelpen, weer op nor- ale wijze. Thans is 't de koele zakelijkheid eer, welke alles overheerscht. Wat het erloop van den bloemenhandel in de afge- oopen week betreft, over het algemeen was eze voor verschillende producten lusteloos, et tot gevolg, dat o.m. voor de seringen. Iers en bolbloemen veelal lage prijzen erden betaald. Geweldige hoeveelheden ringen worden thans aangevoerd, zoowel n witte als gekleurde variëteiten en hoewel oor enkele van de beste koopen nog wel ens pl.m. 20 cent per tak werd betaald, wogen de prijzen voor de betere kwaliteit ich om een opbrengst, welke ongeveer de elft lager was, zoodat het te begrijpen is, at tweede en derde soort al heel weinig aarde hadden. De Am. anjers noteerden an 49 cent per stuk. De rozen blijken, althans wat de goede kwaliteit betreft, nog tegen bevredigende prijzen verkocht te urmen worden. Voor de meest gevraagde soorten werd tot 22 cent per stuk betaald. De calla's, waarvan geregeld een klein aan bod was, noteerde als steeds onregelmatige prijzen, welke van 1028 cent per bloem varieerden. Het aanbod van prunus werd grooter, terwijl ook dat van freesia zich uit breidde. Wat de prunus betreft, deze bloe semtakken gingen veelal tegen lage op- "rengst van de hand. De fresia bracht in de betere kwaliteit van 1520 cent per bas op. Van Japansche kersen-takken is geregeld aanbod, met als hoogsten prijs voor de beste kwaliteit tot 75 cent per stuk. Gewel dige hoeveelheden bolbloemen worden ge regeld aangevoerd en verhandeld. De no teeringen van deze producten waren: Bol- tulpen lp. 1001 f. 0.451.00, snijtulpen (p. 12) 2545 cent, narcissen (p. 12) 12—16 cent en hyacinthen 13 cent per stuk. Goede kwaliteit plumosus snijgroen bracht tot 32 cent per 10 ranken op. Wat de pot- bloemen en -planten betreft, over het alge meen kon geconstateerd worden, dat de prijzen zich min of meer ln dalende rich ting bewogen. Door stemgerechtigde inleggers der spaarbank „Aalsmeer" is ln de vacature-P. Treur idle benoemd werd tot bestuurslid) tot commissaris gekozen de heer C. van Leeuwen Jzn. BENTHUIZEN. Na op Woensdag j.l. een avond voor haar donateurs gegeven te hebben, gaf de Gym.vereenlging „N.A.S." Zaterdagavond in het Veilinggebouw haar 2e openbare uitwring. Nadat de leden het podium •waren opgemarcheerd, werden twee cou pletten van het gymnastenlied gezongen, waarna de 2e voorzitter, de heer J. Breg- man Az.. met een welkomstwoord opende. Onder leiding van directeur J. J. Vos, uit Hazerswoude, werd het programma vlot af gewerkt. Uit het applaus bleek, dat de vereeniging goede vorderingen heeft ge maakt. Vooral het werk aan de toestellen door den directeur zelf uitgevoerd, oogstte veel succes. Tijdens de pauze werd als blijk van waardeering door 2 kleine meisjes aan den directeur namens de vereeniging een schilderij aangeboden. Wegens ziekte van mej. W. Buys, die bij verschillende oefeningen de pianobegelei ding op zich had genomen; werd dit thans op uitstekende wijze verricht door den heer N. v. d. Bosch uit Hazerswoude. Hem werd een doos sigaretten aangeboden. De 2e voorzitter sloot onder dankzegging aan allen die medegewerkt hebben, de bijeen komst. KATWIJK AAN DEN RIJN. De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk voor rente en aflossing der kerkelijke schuld heeft opgebracht f. 51.13. De hulsbusjes voor de zending, ge plaatst bij de leden der Geref. Kerk heb ben over het laatste kwartaal van 1936 f. 154,31'/i opgebracht. De gezamenlijke bakkers en de Coöperatie te Katwijk zijn besloten a.s. Woensdag 20 Januari en wel waterbrood op 18 cent en tarwebrood op 16 cent per 8 ons. 5366 KATWIJK AAN ZEE. NED. CHRISTELIJKE VROUWENBOND. Winterlezing. De derde winterleelng van den Ned. Chr. vrouwenbond werd gisteravond in „Irene" gehouden. De voorzitster, mevr. Tom spaanderman, wenschte allen een gezegend nieuwjaar, las den 90sten Psalm en ging voor in gebed. Ds. A. Verwaal uit De Kaag hield nu i'^kÏu ,^estina-avond", toegelicht met ijlden. Spr vertelde eerst hoe hij er ioe kwam een reis naar Palestina te on- uernemen, nl. om een jubileum in 1930 te '™aar te ontkomen! ,ecn groote hoeveelheid plaatjes Het tJLi'hL yan merkwaardige plaatsen uit het n.i ïSr .nd op het witte doek verschij nt,,' zich een duidelijke voorstel- vniwJfven-,van ket leven der Nomaden- m.„. 5 vit het Oude en Nieuwe Testa- heof.' dorpen en vlekken, waar Jezus berv rvul waren te zien. evenals de de nw5 waar Hii gekruisigd werd en ies ovee 7aa.r Hlj is begraven. Vele plaat- en ad Jeruzalem met de kerken skeeen, evenals de moderne Joodsche stad Tel Avlv werden vertoond. Op soms zeer humoristische wijze werd door spr. het een en ander daarbij verteld. Met een ernstig woord eindigde hij dezen avond. De secretaresse, mevr. BergmanVan Tongeren, sprak een dankwoord, waafna ds. Verwaal eindigde met dankgebed. OEGSTGEEST. FEESTVERG ADERING. Van Oranje-Vereeniging en Winkelweek- commissie. Gisteravond had ln „Het Witte Huis" de wegens ziekte van eenige bestuursleden uitgestelde feestvergadering plaats van het bestuur der Oranje-Vereeniging met de Winkelweek-commissie. Hierbij waren uitgenoodigd de deelne mers aan de winkelweek ter gelegenheid van het Vorstelijk huwelijk. De voorzitter van de O.-V. riep bij den aanvang allen een hartelijk welkom toe, inzonderheid wethouder Zandbergen en den gemeente-secretaris, den heer R. Reitsma. In zijn Inleidend woord schetste spr. het doel van deze bijeenkomst, nj. om een slui ting te maken aan de winkelweek en, ge zien 't welslagen van dit gebeuren, hoopte spr., dat ook deze avond als eep waardig slot beschouwd mag worden. Hij gaf daarna het woord aan den voor zitter van de W W.-Commissie, den heer J. den Ouden, die aller medewerking Inriep om dezen avond zoo feestelijk mogelijk te maken en bood daartoe In staat gesteld door de firma Buurman aan alle aan wezigen een bloemcorsage aan Vervolgens sprak hij namens de com missie zijn vreugde uit over de groote deel neming aan de winkelweek en dankte recht hartelijk voor de ondervonden me dewerking, waarbij tevens tot uiting is ge komen de rechtgeaarde Oranjegezindheid In onze gemeente. Spr. dankte de Oranjevereeniglng voor de prettige samenwerking en de beide muziekvereenigingen, alsook de politie voor de vele en bijzondere maatregelen, die heb ben geleid tot een volkomen ordelijk ver loop Zooals bij iedere organisatie, waren ook hier aanmerkingen te maken, doch de W.W.-commissie heeft voor zoover in haar macht—getracht het geheel te doen slagen. In niet geringe mate hebben hier toe medegewerkt de ijverige secrearls, de heer J. C. J. Witmans, en de penning meester, de heer Ed. H. de Bruyn. Spr. dankte vervolgens de fa. Buurman voor de aangeboden bloemen en de ver schillende winkeliers voor beschikbaar ge stelde prijzen, alsook in het bijzonder den heer A M. van Sermondt voor de keurige bewerking van de diploma's. Met een voor ieder toepasselijk woord reikte spr. daarna de prijzen uit aan de heeren C. P A v. d. Zalm, ëere en eerste prijs met diploma en gouden medaille,aange boden door den burgemeester, den heer A. J. van Gerrevink; M. A. M. van Noort, eereprijs en tweede prijs met diploma en kunstvoorwerp, aan geboden door den loco-burgemeester, den heer T. van Egmond; J. M. Hoogeveen, derde prijs met diploma en medaille van de Oranje-Vereeniging; J. G Schrijvers, vierde prijs met diploma en medaille van de Oranje-Vereeniging; Haaxman's Boekhandel, vijfde prijs met diploma en medaille van de Oranje-Ver eeniging; E. Oostendorp, een extra-prijs. De voorzitter der O.-V. sprak vervolgens een woord van dank tot alle leden van de sub-commissies van de O.-V., die zich tij dens de feesten onmisbaar hebben ge maakt en overhandigde aan elk lid een herinneringsbord, alsook aan de heeren N. Zandbergen en R. Reitsma. Een bijzonder herinneringsbord bood spr. den loco-burgemeester, den heer T. v. Egmond, aan. De heer Ed. H de Bruyn schonk alle aanwezigen een aardige verrassing en de heer J. Kamsteeg bood het bestuur der O.V. een herinneringsbordje aan. Tevens werd medegedeeld, dat het be stuur der O.-V. een bedrag van f. 50 had beschikbaar gesteld aan de Winkelweek- commissie voor prijzen uit te loven aan het publiek, van welk bedrag ruim de helft is teruggekomen. Het bestuur besloot daarop dit bedrag te schenken aan de armen. Het geweldig applaus, dat hierop volgde, gaf de groote ingenomenheid met dit plan weer. Het officieele gedeelte van den avond was daarna beëindigd. Men bleef nog lan gen tijd gezellig bijeen onder opgewekte muziek van den heer P. C. J. Langezaal uit Leiden. Aan het einde heeft de voorzitter allen dank gebracht voor de verleende mede werking aan het welslagen van de Oranje feesten, alsook voor dezen avond. De heer C. P. A. v. d Zalm sprak een dankwoord namens de deelnemende win keliers. Inbraak in villa. Tijdens afwezigheid van de bewoners is Zondagavond ingebroken in de villa, be woond door de familie C. K aan de Nas- saulaan. Hierbij zijn verschillende gouden sieraden ontvreemd, benevens eenlg geld. Een ijzeren geldkistje is mede verdwenen. De bezoekers hebben eenige kasten en laden vernield. Den laatsten tijd komt weer veelvuldig diefstal voor van electrische buitenlampen, bij voordeuren of toegang naar huizen. TOEWIJZING BIGGENMERKEN EN MESTVARKENS IN ZUID-HOLLAND De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland maakt bekend, dat de toe wijzingen biggenmerken en mestvarkens 1937 ter inzage zullen liggen bij de Districts secretarissen der Landbouw-Crisis-Orga nisatie voor Zuid-Holland en wel gedurende 14 dagen na den dag. waarop de toewijzin gen in het bezit van de veehouders van de betreffende Districten zijn gekomen De toewijzingskaarten zullen in den loop der periode van 13 Januari 1937 tot 1 Fe bruari 1937 door de Districtssecretarissen aan de betrokkenen worden toegezonden. In het eene District eerder dan in het andere. j, WYBERT, als 5384 (Ingez, Med.) SASSENHEIM. Dank zij eenige technische voorzieningen te Lisse getroffen, is het nu mogelijk het gas in de houder alhier te krijgen. Leiden is dus weer uitgeschakeld. Inmiddels wordt met spoed gewerkt aan het plaatsen van een persinstallatie door het bedrijf te Lisse. Het zal nog eenige maanden duren, eer deze bedrijfsklaar is. DE TULPENTENTOONSTELLING GEOPEND. Rede van den eere-voorzitter. Gistermiddag is de tulpententoonstelling in Bloemenlust geopend. Er was veel be langstelling en het aantal inzendingen was groot. Een groote verscheidenheid is aan wezig. Zonder aan de andere inzenders iets te kort te willen doen, noemen we de inzendingen der N.V. Warnaar en Co., Gebr. Eggink. Voorschoten. Vereenigde Bloembollenculturen, Noordwijk, T. Vos Gzn. Sassenheim, H. de Graaff en Zn. Lisse, K. Oudshoorn en Zn. Sassenheim, J. Nijssen Voorhout, die elk voor zich met schitterend materiaal voor den dag zijn ge komen. De jury, bestaande uit de heeren G. F. Chr. Dix. Heemstede. W. Jonkheer, Hllle- gom, J. W. A. Lefeber, Lisse. L. van Leeu wen Jr., Sassenheim, W. A. Philippo, Ben- nebroek had een zeer moeilijke taak. De eere-voorzitter, de heer W. Warnaar opende de tentoonstelling en zeide daarbij ongeveer het volgende: De commissie heeft mij gevraagd om eenige mededeelingen te doen over „Bloem- lust". Gaarne voldoe .uj-hieraan, want het doel dat men zicli stelt, heeft mijn sym pathie. Laat mij beginnen met in gedachte te brengen de hier gehouden Kersttentoon stelling. Doel was dfe bruikbaarheid van onze geprepareerde Hyatinthen voor Kerst mis zoowel in wit als rood te laten zien en tevens te toonen, dat in dien tijd ock de markt voorzien kan worden van goede langstelige tulpen Dat gestelde doel is voor 100 pet. bereikt. Maar bovendien werd er, als een „openbaring", het bewijs geleverd, dat mooie Narcissen ook dan reeds in groote overvloed waren aan te bieden. Wetenschappelijk was het al meermalen getoond. Hier sprak de praktijk, we hopen tot ons voordeel. Nu hebben we een tulpententoonstelling. Doel is om ln kistjes gebroeide tulpen te laten zien en de mooiste 10 soorten te be kronen. Behalve het beantwoorden van de prijs vraag zal er voor den scherpzinnige inzen der en toeschouwer nog wel iets te leeren zijn, waardoor de nuttigheid van ons werk blijken zal. De tulpen aanprijzen dat is overbodig werk. We laten zien, wat we met tulpen kunnen doen. we laten zien hoe het kan en hoe het moet en deze tentoonstelling zal ongetwijfeld die kennis vermeerderen. Over 4 weken hopen we weer hier te zijn. Dan is er een Narcissententoonstel- ling, de kamp om den wisselbeker. Ook dan zal er voor den vakman wel iets te be leven zijn! Doel van mijn betoog was aan te toonen dat „Bloemlust" een nuttige instelling is. Dank bracht spr. aan alle inzenders en organisatoren. VOORHOUT. Boomplanting. Morgenmiddag 3 uur. zal ter herinnering aan het Prinselijk huwelijk een boom wor den geplant in het perk bij de spoorweg halte alhier. Twee leerlingen van elk der lagere scholen zijn hiervoor uitgenoodigd. Ook de burgemeester zal aanwezig zijn. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van het comité voor werkloozen- zorg Vrijdag a.s. aan alle werklooze ge zinshoofden vleesch en vet uit te deelen. VOORSCHOTEN. De Raad van beheer en toezicht op de Pluimvee- en Konijnenteelt heeft aan den heer J. Rol de bevoegdheid verleend van keurmeester. ZEVENHOVEN. Tot ouderling der Chr. Geref. Kerk (Polder) is herkozen de heer A. v. Middel koop. De collecte voor Sonnevanck bracht f. 1.85 op. Door de Herv. Diaconie werd een Nieuwjaarsgave uitgereikt in geld en in natura. De Geref. Kerk droeg voor de Theol Schooi te Kampen f. 5.80 af. ZOETERWOUDE. Loop der bevolking in 1936. Op 1 Jan. bedroeg het aantal inwoners 4263. In den loop van 1936 steeg dit tot 4381. Door J. P. BALJÉ. Prins Dimitrl Ivanowitch en Katinka, het pittige, kleine danseresje, waar hij een half jaar geleden verliefd op was gewor den. en dat zich sinds dien tijd met den prins als verloofd beschouwde, hadden ge kibbeld. Katinka zat in een hoekje van de geriefelijke eerste-klasse-coupé, die voor hen gereserveerd was, en die hen naar de Cöte d'Azur zou brengen. Haar oogen ston den boos en ze had een allerliefst pruil- lipje. Prins Dimitri had een sigaret opge stoken. waaraan hij nu zenuwachtig zat te trekken. Die kleine Katinka was aller liefst, en toch.... met haar trouwen, zijn vrij leven opgeven, het was zoo n sprong in het duister. Zooals ze daar anders zat, zag ze er uit om te stelen! De trein verminderde vaart en stopte tenslotte. Om zich een air te geven, deed prins Dimitri. of hij zich sterk interesseer de voor de drukte op het perron. Hij ob serveerde de menschen, die gejaagd en ge agiteerd een plaatsje zochten. Plotseling slaakte hij een lichten kreet. Vlak voor hun coupé was weer dat baar dige gelaat opgedoken, dat hij nu al drie maal gezien had op ieder voorgaand sta tion, waar de trein gestopt had. Het was een afschuwelijk gezicht! De man had een wilden haardos en zijn gitzwarte oogen fonkelden onheilspellend. Maar vooral die baard, die verschrikkelijke baard, die bijna het geheele gezicht scheen te bedekken, en alleen een paar wreede lippen vrij liet, lippen, die zich nu weer tot een dreigende grijns openden en even een sterk roofdie rengebit lieten zien. Wat is er? vroeg Katinka norsch nog namokkend. Dimitri was heel gewillig en erg lief voor haar. maar zoodra ze het over trouwen had, trok hij zich als een slak in zijn huis je terug. Die man daarwees Dimitri, die man met dat verschrikkelijke gezicht.. Ik zie hem nu al voor den vierden keer, en ik vertrouw hem niet Overschillig keek Katinka naar buiten. Toen ontsnapte ook haar een licht kreetje. En een spottend glimlachje speelde om haar mond. Bang? vroeg ze den prins. Bang? aarzelde deze. Ben ik werkelijk bang, vroeg hij zichzelf af. Is het angst, de angst voor de revolutionairen, die nog altijd in me zit, sinds ik uit Rusland ge vlucht ben. Ze hadden het destijds op hem voorzien gehad en hij was maai' op het nippertje kunnen ontsnappen. Zijn ouders waren omgebracht. Hij heeft een vioolkist bij zich. ver volgde de prins, ik zal me wel verbeel den. dat hij telkens zoo vijandig naar me kijkt, 't Is natuurlijk een kunstenaar, die zien er wel meer zoo eigenaardig uit. En hij trok hevig aan zijn sigaret, trachtend het beven van zijn vingers te verbergen. Katinka's lachje deed hem opmerkzaam naar haar kijken. Haar gezicht werd nu strak en er was bittere ernst in haar oogen te lezen. Weet je wie dat is? vroeg deze. en in haar lage stem was een timbre, dat prins Dimitri onwillekeurig onbehaaglijk stemde. Ontkennend schudde hij het hoofd. Dat is Wasili, één van de bloeddor- stigste revolutionairen van 1917. Hij was een vriend van mijn vader en als heel klein meisje heb ik wel op z'n schoot geze ten. Lateris hij heel veel van me gaan houden. Een oogenblik was er stilte. De trein zette zich weer in beweging en plotseling lachte Katinka schel. Prins Dimitri keek haar aan. alsof ze een vreemde was. Ka tinka deed zoo zonderling. Waarom lach je? Om die vioolkist. De veronderstelling, dat Wasili een kunstenaar zou zijn. Weer lachte ze hartelijk. Luister eens, Dimi tri! Vroeger ging Wasili altijd met een vioolkist er op uit, als er iemand moest „verdwijnen", 't Was de beste bergplaats voor een helsche machine, beweerde hij altijd. Prins Dimitri was bleek geworden Danstotterde hij, dan heeft hij het op mij gemunt. Even maakte dit denkbeeld hem sprakeloos. Maar jij kent hem, Katinka, hij is jouw vriend geweest en hij zal jou toch niet willen laten verongelukken tegelijk met mij? Er was een sprankje hoop in zijn oogen gekomen. Maar Katinka haalde onverschil lig de schouders op. Waarschijnlijk heeft Wasili mij niet eens gezien, zei ze, maar bovendien ken je Wasili nog niet goed. Om zijn doel te bereiken, ontziet hij niemand. Misschien.. Misschien? vroeg Dimitri, eri gespan nen keek hij haar aan. Haar oogen blikten nu recht in de zyne en er was iets vastbeslotens om haar mond. Misschien, als ik met hem sprak, een beroep deed op onze oude vriendschap dan. Weer haalde ze de schouders op. Maar waarom zou ik het doem, vervolgde ze. Voor mijn man zou ik alles doen, maar voor prins Dimitri, een vreemde, uie mij niet waard schijnt be vinden, z'n vrouw t« worden Maar dat vind ik: wel! barstte prins Dimitri los, ik hovjd van Je, Katinka. en we kunnen in Nice Doch trouwen. Waar om zouden we langer wachten? Haar armen waren al om zijn hals en haar mondje op den zijne. O, Dimitri. zuchtte ze. Maar zijn angst won het toch nog van zijn liefde. Die Wasili, Katinka.... als die bom eens. Dan sterven we- samen, liefste, fluis terde Katinka misr voorzoover ik Wa sili ken, zal hij een geschikt moment af wachten. en dat komt pas na het volgende station. Ik zal met hem praten. Op 't volgende station verscheen prompt bet baardige gelaat van Wasili voor hun portierraampje. De 'irein had tien minuten oponthoud, en Katinka stapte uit. Ze liep op den baardigen man toe en stak hem spontaan de hand toe. Prins Dimitri zag, hoe de man haar eerst verbaasd aankeek en dan breed grijnsde. Katinka pakte hem bij den arm en praatte heen en weer loo- pende met den revolutionair, die eerst hef tige bewegingen maakte en woedend scheen, maar tensliotte kalmer werd en in iets scheen toe te stemmen. Met een hand druk namen ze woer afscheid van elkaar. In orde, zei Katinka. toen ze de coupé weer binnenstapte. Het ging wel erg moei lijk, maar ik heb de belofte van hem los gekregen, dat hij je met rust zou laten. Alleen, omdat ik jouw vrouw zou worden, zei hij, en hij rrnj uit oude vriendschap niet ongelukkig wilde maken. Peinzend keek ze naar buiten, naar het landschap, dat de trein in razende vaart passeerde. Wasili is in z"n hart 'n goeierd, dacht ze hardop. en dapper. Hij zou zich niet ontzien* de bom te laten ontploffen, als hij bijvoorbeeld ontdekt werd. daardoor zich zelf en zijn slachtoffers tegelijk den dood- inzendend! Met een huivering stak prins Dimitri weer een sigaret op Hij lachte bleekjes. Maar dat is nu gelukkig niet noodig, niet waar, lieveling? Je weet toch zeker, dat hij z'n woord houdt? Absoluut! zeide Katinka, mits jij het jouwe houdt. Prins Dimitri maakte een autotocht langs de Grande Corniche en Katinka had hevige migraine voorgewend, en was op haar kamer gebleven. Een kwartier, nadat prins Dimitri vertrokken was, werd op haar deur geklopt, en Wasili trad binnen. Katinka's lachje verwelkomde hem. Ter neergeslagen nam hij op een stoel plaats. Verwijtend keek hij Katinka aan. Je weet. dat ik alles voor je over heb, Katinka, begon Wasili op spijtigen toon. ik ben een trouw dienaar van je vader geweest en ik blijf een trouw dienaar van jou. Maar wat je me nu den laatsten tijd laat doen, dat wordt te erg. Jullie narei zen. steeds maar. de hemel weet waarom, met een vioolkist loopen. als een halve dwaas de coupé, waarin Jullie zitten, bin nenkijken. scènes maken met je op een perron, het warrelt me in m'n hoofd, Ka tinka. Ik ben nooit zoo erg slim geweest, en daarom komt het misschien.... Hij-wreef zich de kin, maakte dan plots een gebaar van afkeer. En die afschu welijke baard, Katinka, je weet, dat ik daar zoo'n hekel aan heb. Waarom moet ik dien toch laten groeien, meisje De goede Wasili bracht het op bijna hui lenden toom uit, zoodat Katinka in harte lijk lachen uitbarstte. Beste, brave jongen, zei ze, je lij den is bijna voorbij. Met die vioolkist hoef je niet langer te loopen en als ik getrouwd ben, mag je dien ellendigen baard, waar je zoo'n hekel aan heb. afscheren! Nog even geduld, Wasili! Toen zuchtte Wasili en hij grijnsde tege lijkertijd. Best, Katinka. voor jou doe ik het tóch graag. Al begrijp ik er ook niets van En toen de deur zich weer achter Wasili sloot, neuriede Katinka een oud-Russisch liedje, en om haar fijne mondje speelde het lachtje van één, die weet, wat ze will HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen ochtend om 10 uur in openbare vergade ring bijeen. De agenda luidt: Aanbieding van het verslag van den toestand der gemeente over de jaren 1931 t/m 1935 Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw be noemde raadslid, den heer IJ. Bol Beëedlging van den tijdelljken ontvanger, den heer J. van Elk Benoeming van een wethouder, vacature D de Bruijn IJzn. Voorstel tot vaste aanstelling van den heer Th. C. van der Meer tot hulpkeurmeester bij den gemeentelijken vleeschkeurings- dienst en wijziging van zijn instructie Voorstel tot bepaling van het bedrag der zekerheidssteiling voor den te benoemen ontvanger Voorstel tot herbenoeming van de beide commissies tot wering van schoolverzuim aan Dorp en Rijndijk Voorstel tot vaststelling van een verorde ning op de heffing van rechten voor het spannen van draden voor radio-distributie Voorstel tot vaststelling van een veror dening tot heffing en een tot invordering van 75 opcenten op de gemeentefonds belasting en Voorstel tot wijziging van de begrooting dienst 1936. KOUDEKERK. Door de Herv Meisjesver. „Martha" zijn in den afgeloopen winter 188 stuks kleedingstukken vervaardigd, waarvan 114 werden uitgedeeld aan behoeftige gezin nen en 74 stuks aan de kinderen der Zon dagsschool. Dezer dagen zal in samenwerking met 't Burgerlijk Armbestuur door de Piaatse- selijke crisiscommissie, aan werkloozen en- ondersteunden, vet worden verstrekt. De collectes over de maand December brachten in de Ned. Herv. Kerk op voor de Diaconie f 162.03, Kerk f. 104.62, Restau ratiefonds f51, busje plaatsengeld f 26.18, verjaringsfonds f. 16.95, Plan 1936 f. 17.56* De collecte voor het fonds voor Nood lijdende Kerken en personen bedroeg f. 29.1/4. De collecte voor de inwendige zen ding bracht op f. 23.93. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Janetje Leoni, d. v. A. Timmers en E. Humblet. Overleden: Th. Hoogenboom 32 j. Tegen S. is procesverbaal opgemaakt wegens huisvredebreuk en verzet tegen 'de politie. In de Ned Herv Kerk werd in de eerste helft van Januari gecollecteerd voor de diaconie f. 260.05 en voor de kerk f. 190.36. ZOETERMEER. Tot kerkvoogden var, de Ned. Herv. Kerk werden herkozen de heeren P. Bax- meier en A. v Puffelen en gekozen de heer Pt Jongerius. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7