Ook U De Indische begrooting voor 1937 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 19 Januari 1931 51 HONIG'S BOUILLONBLOKJES VICKS SCHEEPSVERBINDINGEN GEMENGD NIEUWS RECHTZAKEN Voorloopig verslag der Tweede Kamer Strenger optreden tegen de N.S.B. gevraagd VaroRub HET ONGELUK ONDER BRUNSSUM. Nadere bijzonderheden. (Vervolg Eerste Blad). In verband met het ongeluk op den Langeberg onder Brunssum vernemen wij ihet volgende: De 15-jarige Dioncre keerde gisteravond om tien uur per fiets van de avondschool van de M.T.S. in Heerlen huiswaarts. Het was slecht weer en de jongen reed vrij hard. Bij een steile helling, de Langeberg ge naamd, liei>en de 48-jarige monteur Ten Hollander en zijn eehtgenoote. Het echt paar keerde van familiebezoek naar Bruns sum terug. De wielrijder reed rechts van den weg. Vermoedelijk tengevolge van den regen, heeft hij het echtpaar niet bemerkt. Door dat hij de helling afkwam, had hij een enorme vaart en vloog tegen den heer Ten Hollander op, waarna hij zelf eenige kee- len over den kop sloeg. Geneeskundige- en geestelijke hulp was spoedig ter plaatse. Dr. Timmerman ver leende de eerste medische hulp. Het bleek, dat de jongen vrijwel op slag gedood was. De heer Ten Hollander was zeer ernstig gewond. Op weg naar de Staatsmijn Hen drik, in de nabijheid waarvan het ongeluk gebeurde, overleed ook de heer Ten Hol lander. Het stoffelijk overschot van Dion cre werd eveneens naar de staatsmijn Hen drik overgebracht. monnikoog niet bereiken. De post en de passagiers zijn per vlet aan wal gebracht. Vijfendertig kinderen uit Groningen, die hier eenigen tijd in het R.K. Vacanllehuls hadden doorgebracht en naar Groningen zouden terugkeeren, moesten op het eiland blijven BUITENLANDSCH GEMENGD. Noorsch stoomschip in moeilijkheden. ERNSTIG ONGELUK TE SASSENHEEVI. 19 koppen aan boord. Gisteravond tegen tien uur heeft het Noorsche stoomschip „Trvn". dat 3.000 ton meet en een bemanning van 19 koppen aan boord heeft, op weg naar Middlesborough noodseinen uitgezon den. Het schip bevond zich met een gebroken roer in de Noordzee op 60 zeemijlen (een zeemijl is 1852 M.) ten Z. IV. van de Noorsche kust. Aan dit noodsein werd toegevoegd; „wij zinken langzaam". De Noorsche mailboot „Venus" zette on middellijk, ondanks het stormweer, koers naar de aangeduide plaats. De „Venus" slaagde er na vier uren in de „Tryn'' te be reiken. maar moest het aanbreken van den dag afwachten daar het reddingswerk in den donkeren nacht volslagen onmogelijk was. De gezagvoerder van de „Tryn" "deelde later draadloos mede. dat de toestand van zijn schip ernstig is. Hij hoopte het tot 't aanbreken van den dag drijvende te kun nen houden. Arbeider door sneltrein geraakt. Gistermiddag omstreeks twee uur stak de 21-jarige arbeider Krol. wonende te •s-Gravenhage. die werkzaam is bij den aanleg van een nieuwen rijksweg ln Sas- senhelm, met een plank over den schou der, de spoorbaan over. Juist op dit oogen- blik naderde de sneltrein uit de rlóhting Haarlem. De püank kreeg een duw van den trein, met het gevolg, dat K. tegen den grond werd gesmakt. Ernstig gewond aan den slaap is het slachtoffer, na door dokter Hueber te zijn verbonden, naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De trein had ongeveer tien minuten vertraging. NEGEN PERSONEN DOOR INSTORTEND HUIS GEDOOD. In het Arabische dorp Zawaja, nabij Nazareth is tengevolge van de hevige re gens een huls ingestort. Negen personen zijn hierbij om het leven gekomen en drie werden gewond. METAALDIEVEN ACHTERHAALD. Oude diefstal opgehelderd. Einde November van het vorige jaar werd uit het magazijn van de N.V. Marckmann's machinefabriek en scheepswerf, te Capelie a. d. IJssel, circa 100 K.G. babbits (wit metaall ontvreemd. Als verdacht van me deplichtigheid aan deze diefstal heeft de gemeentepolitie gearresteerd, den 30-jarl- gen los werkman J. C. Z., den 21-jarlgen bankwerkersleerling P. N., den 37-jarigen los werkman D. T.. allen te Capelie a. d. IJssel, en den 40-jarigen A. V. S., wonen de te Rotterdam. Nadat allen een volledige bekentenis hadden afgelegd, zijn zij weder op vrije voeten gesteld. Bij deze diefstal heeft een belangrijk aandeel gehad, de thans gedetineerde 22-jarige meubelma kersknecht A. H.. eveneens woonachtig te Capelie, die met V. 8, het metaal naar Rotterdam heeft vervoerd. Het metaal is in beslag genomen bij een opkooper te Rot terdam, den 42-Jarlgen B. J. S., aldaar. OPLICHTER .AANGEHOUDEN TE VENRAY. Gistermiddag heeft de marechaussee te Venray aan den officier van justitie voor geleid en na verhoor in het huis van be waring ingesloten, den 43-jarigen land bouwer v. d. P. uit Nijmegen, die zich schuldig had gemaakt aan oplichting van een bedrag van f. 250 ten kantore van den notaris P. te Venray. Verdachte had no taris P. door het overleggen van vatsche papleren, als zou hij optreden als gevol machtigde voor eenige erfgenamen voor wien verdachte een grooten verkoop van onroerende goederen zou regelen, weten te bewegen tot afgifte van dit bedrag, waar van bij- zijn arrestatie nog ruim f. 20 op hem werd gevonden. Bij nader onderzoek bleek, dat verdachte zich op meer notaris kantoren in den lande aan hetzelfde feit had schuldig gemaakt. (N.R.Ct.) VERGIFTIGDE MELK? Toen de poelier Bouwens na bijwoning van een voetbalwedstrijd thuis een kopje thee dronk, bemerkte hij een vreemden smaak en een brandend gevoel in zijn keel. Onmiddellijk ingeroepen geneeskundige hulp constateerde, dat de toegevoegde melk vergiftigd was met een of ander chemisch zuur. De politie heeft in den loop van den nacht en ook vandaag verschillende per sonen ln verhoor genomen: zij heeft thans vermoedens in een bepaalde richting. De vergiftigde melk is ter onderzoek opge zonden naar dr, Van Ledden Hulsebosch. Bouwens heeft, dank zij geneeskundig Ingrijpen geen verdere nadeelen van het gebruik ondervonden. 102-JARIGE TE SOEST. Morgen zal de heer J. Geytenbeek te Soest 102 jaar worden. De heer Gevten- beek geniet neg een goede gezondheid, al leen zijn gezichtsvermogen is verzwakt. Zijn we wel ingelicht dan is de heer Geytenbeek ook de oudste inwoner van ons land. (U. D.l MUITERIJ IN GRIEKSCHE GEVANGENIS. Een aantal gevangenen in een gevange nis te Navarin (Griekenland) heeft ge tracht te ontsnappen door een onderaard- schen tunnel, welken zij van de gevange nis tot de zee hadden gegraven. Toen hun voornemen ontdekt werd, sloegen zij aan het muiten. Nadat de gendarmerie eenige schoten in de lucht had gelost, gaven de gevangenen zich echter over. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen stond voor het Kanton gerecht alhier weer een groot aantal per sonen voor ernstige verkeersovertredingen terecht waarbij door het O.M. zware straf fen werden geëlscht, terwijl ook een groot gedeelte van de zitting in beslag werd ge nomen door overtreding van de loterljwet op 3 Oct. J.l. alhier. Van J. W. uit Amster dam was tijdens de kermis op het Schut tersveld alhier op 3 Oct. zijn geheele stand ln beslag genomen wegens overtreding der loterijwei. B. van der Veen, rechercheur van politie alhier, verklaarde dat het een zg. „Japie Rikketik" was. Het O.M. eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis met verbeurdverklaring der ln beslag genomen stand. De raadsman van verdachte hield een uitvoerig pleidooi waarin hij erop wees, dat zijn cliënt in hooger beroep door het ge rechtshof te Arnhem was vrijgesproken, waarom hij ook hier vrijspraak vroeg. Over 8 dagen zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen. B V., chauffeur uit Den Haag moest terecht staan, omdat hij met zijn auto met een snelheid van 55 K.M. het kruispunt. Kort Rapenburg—Breestraat was gepas seerd, waardoor hij bijna in botsing was gekomen met een auto die van de Bree straat kwam. Door tijdig remmen wist deze een aanrijding te voorkomen. Het O.M. eischte f. 7.50 boete of 4 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f 10.of 4 dagen hechtenis. H. S.. koopman te Amsterdam moest terecht staan, omdat hij komende met een personen-auto van Den Haag op den Nieuwen Rijksweg te Oegstgeest de veilig heid van het verkeer op ernstige wijze in gevaar had gebracht. Verdachte had bij een snelheid van 125 K.M. plotseling ge remd. waardoor hij een auto bestuurd door dr. P. uit Den Haag had aangereden. Het O.M. eischte f. 30.boete of 20 i dagen hechtenis. De kantonrechter veroor deelde verdachte tot f. 50.— boete of 23 dagen hechtenis. A. ds G. chauffeur uit Wassenaar moest terecht staan om dat hij met zijn vracht auto een bocht op den Wassenaarsche weg met zeer groote snelheid had genomen, waardoor hij een wielrijaster, die geheel rechts van den weg reed, ondersteboven had gereden, waardoor het meisje ernstig verwond in een greppel geslingerd werd en de vrachtauto over de greppel in een bollenland terecht kwam. THANS 6 VOOR 8 CTS. EN 25% ZWAARDER DAN DE MEESTE ANDERE 5380 (Ingez. Med.j LAAG WATER BIJ SCHIERMONNIKOOG. Tengevolge van den Oostenwind en den buitengewoon lagen stand kon de veerboot „Brakzand" gisterochtend 't eiland Schier Aan het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de Indische begrooting voor 1937 wordt het volgende ontleend: Van verscheidene leden was het oordeel over de bestuursperiode van den afgetre den landvoogd niet gunstig, al erkenden zij, dat hij onder uiterst moeilijke omstan digheden het bewind heeft moeten voeren. De indruk werd voorts gewekt, dat niet de gouverneur-generaal in Indië regeerde, maar de minister. Deze leden betreurden dien toestand, welken zij onjuist achtten en niet in het belang van Nederlandsch- Indjë. Weer andere leden gaven uiting aan hun waardeering voor de wijze, waarop de vo rige landvoogd het gezag in Indië heeft hooggehouden. De hoop werd uitgesproken, dat de nieu we gouverneur-generaal op dezen weg zal voortgaan en geenerlei verslapping zal ge- doogen. Verscheidene leden waren van oordeel, dat de toestand, waarin een groot deel van de bevolking verkeert, nog steeds allerbe droevendst is. Op het stuk van gezondheid, voeding, woning en kleeding heerschten, in het bijzonder op Java, zeer bedenkelijke toestanden. ZIJ achtten het noodzakelijk, dat hiernaar een uitgebreid en stelselmatig onderzoek zal worden ingesteld. De te voeren welvaartspolitlek zou zich moeten richten op den aanleg ln ruime mate van openbare werken. Voor welvaartsdoelelnden zal Nederland aan Indië wel is waar 25 millloen ter be schikking stellen, doch de hier aan het woord zijnde leden achtten dit bedrag to taal onvoldoende. Verscheidene leden spraken hun voldoe ning uit over de op het gebied van de eco nomische samenwerking tusschen Neder land en Nederlandsch-Indië tot dusver be reikte resultaten. Met klem drongen zij er bij de regeering op aan, dat zij steeds zou vooropstellen, dat het eerste doel der samenwerking moet zijn en blijven: de verhoogde welvaart van Indië van de lnheemsche miUloenenmassa. Het belang van Nederland komt slechts ln de tweede plaats en vloeit bij stelselmatige samenwerking, automatisch voort uit de verhoogde welvaart van de 60 millloen In woners van Indië. Steeds weder opduikende geruchten van nationaal-socialistische Duitsche invloeden op een groot deel van de Europeesche pers In Nederlandsch Indië hadden vele leden verontrust. Daar deze pers herhaaldelijk blijk geeft van sterke sympathieën naai de zijde van het nationaal-socialisme, werd het bestaan van geheime verbindingen in de aangegeven richting niet onmogelijk ge acht. Mochten zulke verbindingen inder daad bestaan, dan meenden deze leden, dat ingrijpen van regeeringswege hier ge boden zou zijn. Zeer vele leden waren van oordeel, dat het optreden van de Indische regcering tegenover de nationaal-socialistische bewe ging onvoldoende krachtig is. Haar hou ding is tegenover deze elementen veel cle- menter dan tegenover de lnheemsche volks beweging, zoodat de indruk ontstaat, alsof het fascisme in de hoogste regeerings- kringen sympathie en steun geniet. Vele leden waren van meening, dat in Indië dringend behoefte bestaat aan een verbod voor ambtenaren van het lidmaatschap der N.S.B. en aan een verbod van het Ln het openbaar dra gen van kleedingstukken of opzichtige onderscheidingsteekenen, welke uit drukking zijn van een bepaald staat kundig streven, bepalingen, welke ln het moederland, Suriname en Curacao reeds lang zijn ingevoerd. Verscheidene andere lec^en meenden, dat aan de Indische regeerlrig moet worden overgelaten of, en zoo ja. welke maatre gelen tegen de N.S.B. moeten worden ge troffen. Ook deze leden gaven echter te kennen, dat de Indische regeering hier niet met voldoende kracht optreedt en dat het nationaal-socialisme een wig drijft tus schen de verschillende deelen van het volk. Andere leden, die zeker niet minder af keering waren van deze beweging, waren van meening. dat haar Invloed in Neder- landsch-Indlé overdreven wordt voorge steld. Men moet zich niet al te spoedig laten alarmeeren: een zaal vol publiek Is nog niet hetzelfde als een zaal vol aan hangers. Het O.M. eischte f. 40.boete of 20 dagen hechtenis. Verdachte riep de cle mentie Ln, daar hij nu werkloos is. De kantonrechter veroordeelde hem tot f. 30 boete of 10 dagen hechtenis. H. van R„ slager te Katwijk aan Zee. moest terecht staan, omdat hij een gehakt machine, die door een motor gedreven werd en zich bevond in de werkplaats achter zijn slagerij, niet voldoende beveiligd had waardoor zijn knecht aan een zijner han den was verwond geraakt. Het O.M. eischte f. 30 boete of 14 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 15.boete of 5 dagen hechtenis. H. van V. uit Amsterdam moest terecht staan, omdat hij met zijn personen-auto op de Hoogewoerd bij de Kraaierstraat het rechter verkeer geen voorrang had ver leend, waardoor een ernstige botsing ge volgd was. De melkhandelaar A. G. Rooden- burg alhier verklaarde dat hij met zijn driewlellge motorfiets uit de Kraaierstraat komende signalen had gegeven, toen hij plotseling door een auto was aangereden, bij welke botsing de motorbakfiets ernstig beschadigd werd. Een wiel werd er geheel afgeslagen en 30 liter melk was verloren gegaan, waardoor hij een civiele vordering van f. 49.35 indiende. Het O.M. eischte f. 20.— boete of 10 dagen hechtenis en toewijzing der vordering a f. 48.35. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f. 15.— boete of 5 dagen hech tenis en toewijzing der civiele vordering a f. 49.35. J. J. K. chauffeur uit Soest moest terecht staan omdat hij een vrachtauto, die een andere auto Inhaalde, eveneens had ingte- haald waardoor de geheele rijweg was ver sperd geworden en hij daardoor een bak fiets had aangereden- Het O.M. vond dat verdachte zich aan twee overtredingen had schuldig gemaakt ten 1ste een auto in te halen die reeds inhalende was en ten 2de den doorgang voer ander verkeer niet had vrijgelaten. Hij eischte daarom 2 x f. 10boete of 2x5 dagen hechtenis. De kantonrechter ■ord dat hier slechts één strafbaar feit r:obegd was en veroordeelde verdachte tot f. 15.— boete of 5 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Verstekvonnissen. Door het Kantongerecht te Alphen, wer den de navolgende verstekvonnissen gewe zen: wegens overtreding der motor en rij- wielwet: D. R. f. 1.50 subs. 1 wk. tusch- school; J. R te Ter-Aar Idem: P. v. E. te Bodegraven f.20 subs. 10 dg.; F. W. K. te Alphen f. 10 subs. 10 dg.: met toewijzing civiele vordering ad f. 20 aan W. P. F. te Arnhem; W. C. D. te Leiden f. 4 subs. 4 dg.; A. V. te Bodegraven f, 2.50 subs. 2 dg.; C. S. v. R. te Boskoop f.3 subs. 3 dg.: J. A. K. te Den Haag f. 5 subs. 5 dg. en f. 15 subs. 10 dg.; F. G. v. T. te Leiden f. 15 subs. 10 dg.; Overtreding der Arbeidswet P. R. te Ha- zerswoude f.3 subs. 3 dg.: Overtreding der Vlsscherijwet: J. de P. te Gouda f.3 subs, 3 dg.; C C. te Lelden 2 x f. 2.50 subs. 2 dg. met verbeurdverklaring hengel; C. G. J. Voorburg idem; W. v. E. Den Haag idem; A. G. Den Haag idem; J. K. Lelëferdorp idem; H. S. Leiden idem; K. W. J. S. zonder be kende woon- en verblijfplaats f. 2.50 subs. 2 dg.; Rijkswegem-eglement A. B. te Reeu- wijk f.3 subs. 3 dg.; Overtreding der alge- meene politieverordening der gemeente Nieuwkoop J. A. K. te Den Haag f. 4 subs. 4 dg.; Leerplichtwet overtreding M. C. K. te Zevenhoven f. 2 subs. 2 dg. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De zaak tegen G. C. H. uit Noordwljk, die een hond had pogen te dooden van een arts aldaar, was aangehouden, om te doen vaststellen, of het feit op eigen ter rein was geschied, zooals verdachte had betoogd. De agent Van Zeyst vertelde, dat de boomgaard waarin H. stond, niet om heind Is. De hond bevond zich op een bie tenveld. De officier van Justitie vond het straf bare feit bewezen. Gevraagd werd f. 40 boete en vernietiging van het geweer. Na een uitvoerig pleidooi, legde de po litierechter f. 40 subs. 40 dagen op, met vernietiging van het geweer. J. D. en G. van D. uit Katwijk hadden zich aan strooperlj schuldig gemaakt. Naar de verdachten bij de vorige behan deling betoogden, hadden zij vergunning om op dat terrein te komen. Doch. er kwamen in deze zitting eenige getuigen, die vertelden dat het tweetal daar zeker niet mocht komen. De officier vroeg een boete van f. 25 subs. 25 dagen. De Politierechter vonniste con form dezen cisch. Twee boomen haalde P. uit Noordwljk weg, want hij wilde een rekstok maken. Die boomen mocht P. niet hebben, en dus maakte hij zich aan diefstal schuldig. Een getuige, die het opzicht over de boo men had, deelde mede, dat hij eigenlijk spijt had gekregen van de aangifte, want verdachte is overigens een heel behoorlijk man. Verdachte gaf het feit toe; hij had de groote ernst er van eigenlijk niet ingezien. Toch meende de officier van Justitie f. 30 boete subs. 30 dagen hechtenis te moeten vragen. De Politierechter volstond met een waarschuwing en f. 5 boete. Wegens benadeeling van de steunverlee- ning, had de V. uit Alphen aan den Rijn, zich te verantwoorden. Volgens mededee- llng van een ambtenaar, had een zoon van verdachte gewerkt, doch zijn verdienste was niet opgegeven. De officier van Justitie meende dat dit gebeurde, omdat verdachte de extra-in komsten nogal eens in drank omzette. Spr. vroeg twee maanden gevangenisstraf. Waar de drank hier een voorname rol speelde, bepaalde de politierechter, dat verdachte geen café's meer mag bezoeken, en legde vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk op, met een proeftijd van drie laar. P. J. D. en J. D. uit Noordwljkerhout, pleecden «en bijzonder soort, van dl-'stal. Ze klommen op de vrachtauto van v. d. B„ waarin wild lag, en ze stalen een aan tal fazanten. De jachtopziener Muller vertelde, dat 't HEDEN. Chr. Geref. Kerk (Steenschuur)Spr. prof. G Wisse van Apeldoorn 8 uur naai, Morschweg 59; Stadsevangelisatie te uur nam Stadszaal: Oegstgeester Gymnastiekver. H.B.S. 7uur nam. Woensdag. Prediker: Geref. Bond. Spr. ds. de Geus van de Bilt. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 31 Januari)Tentoonstel, ling van werk van willen Fons van der Velden DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen dlphterie 4—5 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Allotrla". Woensd.. Donderd. en Zaterd. nam. 2 u, Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Oranje Hein". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en uur n.m. Filmac lederen werkdag v. 12—0 uur n.m. Lido-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam, „Meisjeslyceum". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De laatste voorpost". lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur; Jeugdvoorstelling. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfdhds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapenburg 9, tlef. 807 en P. B. de Metz. Kamerl. Onnesl, 28, telef. 3553 en J. Doedens, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. moet zich beschermen tegen GRiEP.' Loop geen kans, wanneer de griep heersent. Zorg voor veel frissche lucht en beweging, eet eenvoudig voedsel, drink melk en vruchtensap pen om Uw weerstandsvermogen te versterken. Wanneer ge kouvat, behandel die bij het eerste teeken. Neem, indien noodig, een laxeer middel en een warm bad. ga dan naar bed. Smeer flink Vicks Vapo- Rub op keel en borst en bedek dat met warm flanel. Snuif bij wijze van voorzorgsmaatregel eenige malen per dag een weinig Vicks goed door de neusgaten op. Groote Pot (dubbele hoeveelheid tijdelijk 90 cents (inplaats 1.25) Uitsluitend verkrijgbaar bij Apo thekers en Drogisten. 5361 (Ingez. Med.) tweetal niet zoo heel gunstig bekend staat, vooral P. J. D. niet. Tegen P. J. D. vroeg de officier zes we ken gevangenisstraf onvoorwaardelijk, en tegen J. D. twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De politierechter wilde eerst een rapport over het tweetal inwinnen. K. G. uit Leiden, had het minder nauw genomen met de opgave voor de steunver lening; hij verzweeg een deel van zijd inkomsten. Verdachte liet verstek gaan, en de amb tenaar van de Leldsche steunverleening, de heer Pley, vertelde dat K. nu eigenlijk niet zoo heel erg gunstig bekend staat. De officier van Justitie vorderde twee maanden gevangenisstraf. Prof. van Bem- melen week van zijn gewone opvatting tot het voorwaardelijk veroordeelen bij derge lijke delicten af, en legde vier maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk op. De volgende schepen zijn morgen radio- telegrafisch te bereiken via het kuststa- tion Scheveningen-Radio. Alcyone, Aldabl, Alwaki, Bloemfontein, Boschfontein, Costa Rica, Crijnssen, Dempo DJambi, Gaasterkerk, Hoogkerk, Indra- poera, J. P. Coen, Johan de Witt, Kerto- sono. Marnix van St, Aldegonde. Melis- kerk, Nijkerk. Randfontein, Rotterdam H.A L., Serooskerk, Simon Bolivar, Spring fontein. Statendam, Stuyvesant, Veendam, Zuiderkerk. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen-Radio te bereiken. Telegrammen worden aange nomen door alle telegraafkantoren en door „Radio-Holland." 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6