A.S.C.-Lugdutium Aljechin 's rehabilitatie le Hastings LEIDSCH DAGBLAD - Derde Bied Zeierdag 16 Januari 1937 SPORT De wedstrijd DuitschlcmdN ederland. Landenwedstrijd te Stockholm zal spannend worden VOETBAL. Voorloopig Nederlandsch XI samengesteld Anderiessen speelt mee. Het voorloopig Nederlandsch elftal, dat Woensdag 20 dezer te Rotterdam, tegen Southend United een oefenwedstrijd speelt Is als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feyenoord): achter: Weber (AGOW) en Caldenhove (DWS); midden: Pauwe (Feyenoord), Anderiessen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord); voor: Wels (Unitasl, Van Spaendonck (Neptu- iras>, Bakhuys (HBS), Heetjans (PEC) en Van Nellen (DHC). Reserves: Jongste (Excelsior), Wilders (Blauw Wit), Pellikaan (Longal, Vrauw- deunt (Feyenoord) en Bergman (Blauw Wit). Hierbij zij nog opgemerkt, dat Smit (Haarlem) en Halle (Go Ahead) wegens ongesteldheid niet voor verkiezing in het voorloopig Nederlandsch elftal in aanmer king konden komen. Anderiessen heeft zich weer beschikbaar gesteld, terwijl De Bock voorloopig geschorst is, nadat hij bij een competitiewedstrijd uit het veld is ge zonden wegens natrappen. In Duitschland bereidt men zich even eens met groote zorg op den komenden wedstrijd voor. Zoo wordt er van 18 tot 23 Januari te Duisburg een speciale trai ningscursus gehouden, waaraan op uitnoo- diging van dr. Otto Nerz, die verantwoor delijk is voor de samenstelling van het na- aonale elftal, de volgende 24 spelers deel nemen: Doel verdedigers: Jakob i Regensburg Sonnrein (Hanau) en Juerissen (Oberhau- sen); achterspelers: Muenzenberg (Aken), Janes (Duesseldorfen Munkert (Neuren berg): middenspelersZielinski (Hamborn) Mehl (Duesseldorf), Goldbrunner (Mune- chem, Solda (Saarbruecken), Kupfer (Schweinfurt) en Kitzinger (Schweinfurt) voorspelers: Elbern (Bonn/Beuel), Lehner (Augsburg), Gellich (Schalke), Slffllng (Mannheim/Waldhof), Hohmann (Ben- rath), Lenz (Dortmund), Friedel (Neuren berg) Helmchen (Chemnitz), Szepan ^Schalke). Kobierski (Duesseldorf), Si- metsreiter (Muenchen) en Guenther (Duis burg) Onlangs hebben wij er reeds melding van gemaakt, dat tegen Nederland in geen geval geëxperimenteerd zal worden. De uit- noodiging aan bovenstaande spelers ge zonden, is er een nieuw bewijs voor. Alle spelers hebben in de Duitsche nationale ploeg gespeeld, op één uitzondering na, nj. Kupfer van Schweinfurt 05. Te Duisburg zal nu blijken wie van deze spelers mo menteel het beste in vorm is. Daarna zal men het elftal definitief samenstellen. Het is wel merkwaardig, dat niet minder dan 6 midvoorspelers zijn uitgenoodigd, n.l. Elbern. Gellich, Hohmann, Lenz, Friedel en Helmchen. MORGENMIDDAG 2 UUR de belangrijkste wedstrijd van Leiden Terrein DE KEMPENAERSTRAAT - Rijwielstalling op het terrein, 5266 (Ingez. Med.) KON. NED. VOETBALBOND. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Afdeeling I, le klasse: CWXerxes; ADOExcelsior; AjaxStormvogels; DFC Blauw-Wit; DHC—RCH. 2e klasse A: ZWWest-Frisia: 06V Zeeburgia; VeloxOWO; Vriendenschaar WFC; HilversumHercules. 2e klasse B: AFC't Gooi: HRCBFC; EDOAlcmaria Victrix: De Spartaan Bloemendaal. Afdeeling II, le klasse: KFCDWS; HaarlemHermes-DVS: VSVVUC; Sparta ZFC: HBSFeijenoord. 2e klasse A: HW—BEC: Quick—Neptu- nus: OvermaasHoek van Holland; SW ODS; Steeds HoogerVDL. 2e klasse B: Emma—RCF; DOSThe Rising Hope: UnitasUW; AlphenSlie- drecht (M. A Sterke). 3e klasse A: ASCLugdunum (J. v. d. Mark); HillegomPostduiven (P. H. Kok Jr.); Gouda—Schoten. 3e klasse D: BodegravenGSV (H. de Bruin); De MusschenSteeds Volharden; Het NoordenMartinit: CoalSVC. 4e klasse A: Leidsche Boys—Roodenburg (M Collat; LFC—Alphia (F. Eversteijn); VDSTONA (S. Presser): Waddlnxveen DVS (J. C. Kapteijn); Boskoopsche Boys— VVD (G. den Boom. 4e klasse C: LDWSOB (H. J. v. d. Poort): Te WerveZwart-Blauw: Kranen burgVCST; Oranje-BlauwDSO (P. Graaf mans); De OoievaarsDe Jagers. Reserve 2e klasse A: BMT 2Gouda 2; Olympia 2—Alphen 2 <G. Waasdorp) VUC 2—HBS 3: ADO 3—HVV 2; Quick 2— Scheveningen 2. Reserve 3e klasse A: HW 3UVS 2 (J. P Spoelder); VUC 3ADO 4; Lugdunum 2 ASC 2 (G M. Th. Jansen); Alphia 2 Bodegraven 2 (J C. Warnaar); Quick 3 LFC 2 (P. Candel) Afdeeling III, le klasse: NECWagenin een; Ensched. BoysTubantia: ZAC—PEC: Heracles—AGOW; Go Ahead—Enschedé. Afdeeling IV, le klasse: MWNAC: NOAD—Juliana; Bleijerheide—BW; Roer mondEindhoven. Afdeeling V, le klasse: AchillesHooge- zand; VeendamBe Quick: FrieslandHSC Van Overal. Als R.C.H. nog een kans heeft om zich in afdeeling I voor het degradatie-gevaar in veiligheid te stellen dan zal zij daar morgen toch wei geen gebruik van kunnen maken nu zti bii DH.C. te gast gaat. Bovendien is het zoo onmogelijk niet dat A.DO. de do- eitie der Haarlemmers weer verslechtert door een puntje op Excelsior te veroveren. A.iax wint van Stormvogels, terwijl C.V.V. ons niet geheel opgewassen lijkt tegen Xerxes en Blauw Wit in den goeden vorm van den vorieen Zondag een bedreiging worden kan voor de glorieuze oomarsch van D.F.C. Van groote importantie is in de tweede afdeeling de ontmoeting tusschen Sparta en Z.F.C. De Zaankanters doen goed werk den iaatsten tijd en een zege in Rotterdam is onmogelijk. In welk geval zoowel Sparta als H.B.S.. dat op Houtrust tegen Feijen oord ten gronde gaat. in haciiellike om standigheden te verkeeren komt. aangezien het verschil met Z.F.C. dan nog slechts één punt bedragen zou. De kamp tusschen K.F.C. en D.W.S. zal hopelijk ietwat vriend- schappelijker ziin dan den vorigen keer te Amsterdam, toen de Koogers er geheel op ingesteld bleken te zijn om hun oud-lid J. Mol. onschadelijk te maken. De Bond zal ditmaal wel de noodige maatregelen ge troffen hebben, wat niet wegneemt dat de Amsterdammers op zeer heftigen tegenstand rekenen moeten Hun overwinning, die noo- dig is om met Felienoord gelijk te blijven, is dan ook niet geheel zeker. Eenige clubs uit de middelmoot ontmoeten elkaar te Haarlem en Velsen. De winnaars behoeven zich verder van den ranschen striid om de laatste Dlaats niets meer aan te trekken, terwijl het voor de verliezers, uitgezonderd dan eventueel Haarlem, toch altijd nog oppassen blijft. Enschedé kan in het Oosten een laatste poging doen om Go Ahead den voet dwars te zetten. Als dat niet lukt valt aan het kampioenschap der Deventenaren niet meer te tomen. Enschedé zelf zou er trouwens geen voordeel bii hebben doch uitsluitend handelen kunnen ten gunsrte van Heracles, dat intusschen zelf moeite genoeg hebben kan met het vrij sterke AG.O.V.V. Aan den staart spant het nog geducht! Ensched. Boys vecht met den moed der wanhoop en indien zij er in slagen zou ditmaal Tuban tia te kloppen hetgeen niet zoo onwaar schijnlijk is dan zou ook Z.A.C.. dat tegen P.E.C. ten onder gaat. danig in ge vaar komen. Nummer drie van onderen is N.E.C.. wier positie (met een voorsprong van zes punten) weinig angstig lijkt. Bo vendien kan een op dreef zijnd Nijmeegsch elftal wel een puntje afsnoepen aan Wa- geningen, dat overigens precies met haar gelijk staat. In het Zuiden gaat de competitie in snel tempo. Als het programma morgen afge werkt kan worden (in Januari is dat altiid heel onzeker!) heeft b.v. M.V.V. 16 wedstrij den achter den rug. zoodat zii begin of half Februari klaar kan ziin. afgezien dan van de kans. dat zü daarna nog een lange reeks van enerveerende degradatie-wedstrijden zou moeten spelen. M.V.V. kan zich nog redden, maar gunstig ziin de perspectieven niet. vooral niet nu zij N.A C. op bezoek krijgt. Daarbij komt dat Eindhoven niet geheel kansloos is tegen Roermond, dat haar illusies op de eerste plaats toch reeds verloren heeft. Juliana trekt naar Noad. dat zich door haar zege op N.A.C. een fraaie kans op den titel verworven heeft en daar voor natuurlijk met succes strijden zal Maar ook als Juliana dan verliest staat zii er beter voor dan M.V.V.. omdat zij met evenveel punten een wedstrijd minder gespeeld heeft. B.V.V. zal waarschiinliik geen fout maken tegen Bleijerheide en daardoor de grootste concurrent blijven van P.S.V.. dat vrijaf heeft. Terwijl Be Quick in het Noorden ten slotte met eenige moeite wel de baas bliiven zal over Veendam, ontmoeten elkaar de candidaten voor de laatste plaats Achilles speelt thuis tegen Hoogezand en Friesland ontvangt H5.C Nu is de situatie voor laatstgenoemde vrij safe. doch voor de andere drie hangt er van het resultaat buitengewoon veel af. zoodat het aan span ning niet ontbreken zal Wij houden het op Achilles en Friesland. In verband met een plaatselijke ontmoe ting tusschen A.S.C. en Lugdunum is de voor morgen vastgestelde wedstrijd: U.V.S. D.Cl afgelast. Alphen krijgt bezoek van Sliedrecht. dat zeker niet sterker is dan de Aiphenaren. maar in de verte nog het degradatie-SDOOk ziet rondwaren. Dat Slie- drechtsche elftal zal dus hard voor de zege vechten en de thuisclub staat voor een lastige taak. waarvan hii zich nochtans met succes kwijten kan A.S.C.Lugdunum is natuurlijk de ..groote" match voor Leiden. Nochtans mo gen we hopen dat er beter gespeeld zal worden dan in de vorige ontmoeting achter Pomona toen vooral de rood-zwarten er volkomen uit waren. Gezien de resultaten der laatste weken meenen wij Lugdunum thans weer iets hooger te moeten aanslaan, maar het is nu eenmaal een plaatselijke kamp. hetgeen wil zeggen dat men biina altiid voor verrassingen komt te staan! Hillegom zal haar handen vol hebben aan Postduiven, dat momenteel de derde olaats bezet en Bodegraven moet toch bii machte ziin om te zorgen voor een stevige overwin ning op de hekkesluiter G.S.V.. dat nog slechts één zege te boeken wist. Ook voor de vierde klasse krijgt Leiden eenige belangrijke wedstrijden. Immers L.F.C. ontvangt AlDhia en L.D.WS. krijgt O.B. te gast! Dat kan er in beide gevallen spannen. Men herinnert zich hoe de vorige ontmoeting tusschen L.F.C. en Alphia tot onaangename Incidenten geleid heeft en hoe het resultaat van dien gestaakten kamp geannuleerd is. We hebben er geen idee van wie er thans winnen zal doch con- stateeren slechts dat L.F.C. de leiding ver liezen zou bti een nederlaag of een draw. Voor L.D.W5, zien wij iets gunstiger pers pectieven. In Delft is het een eelijk spel geworden. Thans is er terrein-voordeel terwijl O.B. minder is gaan presteeren. Een kleine overwinning voor onze stadgenooten zien wij daarom wel als uitslag! De win naar van Leidsche BoysRoodenburg komt een beetje uit het gedrang, want de hekke sluiter Tona gaat vrii stellig een nederlaag tegemoet tegen V.D.S. Wij zien verder D.V.S. een puntje veroveren in Waddinx- veen en Bosk. Boys alleen in zeer biizon- deren vorm een sucoesie bereiken tegen V.VD. En ten laatste gaat D.S.O. te gast bij Oranje-Blauw, waar de Zoetermeerders het minstens tot een gelijk spel kunnen brengen. LEIDSCHE VOETBALBOND Programma voor morgen. le klasse: Alphia 3Lugd3, ll'/i uur, (bijterrein) A. Hillebrand: LDWS 2Sport man 1. 11 uur. Vermeulen: Rouwkoop 1 LFC 3, 2 uur. J Boom. 2e klasse A: LFC 4DVS 2. 11 uur. Ram- kema; Roodenburg 2UVS 4. 12 uur. Nas- ve!d. 2e klasse B: Rouwkoop 3UVS 5, ll'/i uur. Koppeschaar; Beresteyn 1Leidsche Boys 2, 2 uur. le Maïtre; LDTSZulderkw. 2, 11 uur. Hoogervorst TONA 2ASC 3, 10 uur. v. Deursen. 3e klasse A: ASC 4Lugd. 6, 11 uur, (le terrein) J. Rietkerken; U.V.S. 6—LFC 5, 10 uur. (gr bijterrein) Hogenes: Morschkw. 1 —LDTS 2. 12 uur. v. d. Stelt; Oost 1—DVS 3. 11 uur, Schrama. 3e klasse B: DSO 3Leidsche B. 3. 2 uur. Lens; Roodenburg 3LDWS 4, 10 uur. P. Hillebrand; Morschkw. 2ASC 5, 10 uur, v. d. Pompe: Lugd, 7—TONA 3, 10 uur. (3e terrein) F Boom. 4e klasse A: ASC 6Sportman 4. 10 uur, (2e terrein) Warnaar; Zuiderkw. 3Bere steyn 2. 2 uur. Ju; LFC 6Rouwkoop 4. 10 uur. (bijterrein) v. d. Lelie. 4e klasse B: DSO 4Oost 2. 12 uur. van Dam; DVS 4Morschkw. 3. 12 uur. Derogee. Jun.: AlphenLugd. (A) l'/i uur. (biiter rein) Scheffer: ASC—UVS (A) 10 uur. Kempenaerstraat) A. v d. Blom. Adsp. A: AlphenLugd. (a). II1/: uur. (bijterrein) v. d. Berg; LFC (a)UVS (a) 12 uur (bijterrein) v. Tongeren; ASC Sportman (a) 12 1/4 uur, (2e terrein) D. Boom. Adsp. B: Lugd (b)UVS (d). 12 1/4 uur, (3e terrein) Caspers: UVS (c)LFC (b), 10 uur. (ki. bijterrein) de Vogel: Zuiderkw. Roodenburg. 11 uur de Vrind; DVS Morschkw. 10 uur v. d. Waals; TONA Sportman (b). 12 uur. v. Alphen. Overzicht. Het weer zal wel bijzonder moeten ver beteren willen de voetbalschoenen morgen dienst kunnen doen Vele terreinen waren reeds slecht en in deze week zijn zii er geenszins op verbeterd. Voor de eerste klasse zit er ditmaal weinig spanning in het Drogranjma. waar de leiders Lugd. 3 en Rouwkoop 1 zich tegen over de twee zwak ste elftallen zien geplaatst. Sportman heeft het wat minder gemakkelijk tegen L.D.W.S. 2. doch met het beste beentje voor kan Sportman voor een zege zorgen. LD.T.S. kan in 2 B haar fraai record tegen Zuiderkwartier 2 handhaven, ook al hadden de leiders in den eersten wedstrijd tegen de Zuiderkwartier-bewoners geen ge makkelijk partijtje. T.O.N.A. 2 zal trachten tegen AS.C. 3 revanche te nemen voor de eertijds geleden 53 nederlaag Of het den geelzwarten lukken zal? Rouwkoop 3 staat muurvast op de onderste olaats. Ook nu gaan de Voorschotenaren vermoedelijk tegen U.V.S 5 een nederlaag te gemoet. 3 A vraagt de aandacht voor de belang rijke ontmoeting Oost 1D.V.S. 3. Een strijd met veel spanning waarin wii het vooiloopig op het schotvaardiger D.V.S. houden. Morschkwartier snreekt in deze afdeeling ook een ernstig woordje mee. ziet met belangstelling naar den uitslag van bovengenoemden wedstriid en boekt zelf twee puntjes tegen L.D.T.S 2 waarmee zij. bij een eventueel gelijk spel of verloren wedstrijd van D.V.S. de leiding in de af deeling zou nemen. In 3 B staat Roodenburg 3 scherp op revanche tegen L.D.W.S. 4 tegen wie zii de eerste ontmoeting met 30 verloor. A.S.C. 5 verspeelt inmiddels geen puntje tegen Morschkwartier 2. terwijl D.S.O. het tegen L. Boys 3 wei zal kunnen stellen. Zuiderkwartier 3 gaat tegen Beresteijn 2 in 4 A op het goede pad voort. Ook in 4 B behouden de leiders. D.V.S. 4. hun fraaie positie tegen Morschkwartier 3. Alphen en A.S.C. gaan in de juniores- afdeeling opnieuw op een zege af. Voor de A adspiranten ziin het Lugdu num (a) en U.V.S. (a), die er schitterend voor staan. U.VS. staat morgen ongetwij feld voor de zwaarste Darti] tegen L.F.C. la) dat stellig haar kans zal trachten te be nutten. Voor de B-adspiranten zien wi.i D.V.S. zoowel als Roodenburg nog steeds onge slagen uit den striid te voorschijn treden. U.V.S. (c) geeft echter den moed nog niet op en wint daarom morgen van L.F.C. (b). Ook Sportman (b) kan nog aanspraak maken op een goede plaats. Daarvoor zal zii echter nu van T.O.N.A. moeten winnen en dat gaat niet zonder slag of stoot! A.S.C.—LUGDUNUM. A.S.C. I speelt morgen aan de Kempe naerstraat tegen Lugdunum I in de vol gende opstelling (v.l.n.r.) Doel: Freyser: achter: Schoneveld en Secrève; midden: Abelman. Boezeman en ten Cate: voor: v. d. Leeden Mooten, van Duyn. N. Wenting en Wurzer. Het bestuur berichtte ons hedenmorgen, dat, dank zij de genomen maatregelen, het veld alleszins bespeelbaar is en bi] aan houdend gunstig weer doorgang van den wedstrijd verzekerd. AS.C. n komt eveneens om 2 uur op het Pomona-terrein in het veld tegen Lugdu num II. De roodzwarte reserves komen ais volgt uit: Doel: Pranger; achter: Huy en v.d. Reyden; midden: J. Keyzer. van Nieroo en Brouwer: voor: Aniba. v. d. Meer. Risakotta. v. Duu- ren en Bart van Leeuwen. A Lugdunum I is als volgt samengesteld (1. n. r.): doel: D. v. d. Berg; achter: J. Bekkering en P, de Lange; midden: C. v. d. Berg, H. Gans en G. Gressie; voor: P. Vermond, C. de Roo, W. KooUoos, J. van Weerlee en W. Goddijn. Allereerst de opmerking:, dat 1937 ons reeds iets gebracht heeft, t.w. den uitslag van het Kersttournooi te Hastings, welke Aljechin in zekeren zin rehabiliteerde. In strijd met de alge- meene verwachting, dat de jonge Fine den ex-wereldkampioen ook dit maal voorbij zou streven, is Aljechin erin geslaagd op den eersten prijs beslag te leggen. En niet door een half puntje meer tegen de zwakkere deelnemers, maar door zijn mededinger in de indi- viduecle ontmoeting op gedecideerde wijze te verslaan. Met de fraaie score van 8 uit 9 kan Aljechin zeer tevreden zijn over dezen inzet van het nieuwe jaar. Maar ook Fine heeft een goede prestatie geleverd, al stelde hij op het einde van den wedstrijd eenigszins teleur: na de eerste zeven partijen alle gewonnen te hebben behaalde hij uit de beide laatste partijen slechts een Vt punt. In zooverre mag Fine echter tevreden zijn, dat hij nog altijd een flinken voorsprong op de overige deel nemers heeft. Eliskases en Vidmar hadden resp. 2 en 3 punten minder, een relatief grooten achterstand, als men het geringe aantal partijen in aanmerking neemt. Aan den anderen kant een achterstand, welke verwacht mocht worden zie mijn voorbeschou wing over Hastings, d..d 12 December j.l. omdat deze meesters niet zoo ver boven de andere deelnemers uitsteken, dat zij tegen deze een score van bijna 100 pet. zouden kunnen maken. Eliskases zal intusschen zeer tevreden zijn met dit debuut als Oostenrijksch kam pioen. Hij heeft verschillende goede winst partijen geleverd en slechts één enkele partij verloren en wel in de eerste ronde tegen Fine. Vidmar en Feigin, deelden den Vierden prijs, voor den eerstgenoemde zeker een teleurstelling en voor den ander nog zoo kwaad niet. Vidmar's speelwijze kan alleen tot haar volle recht komen bij een goeden en degslijken opbouw der partij en dit ver- eischt een vrij uitgebreide kennis der openingen. Vidmar's minder goede resulta ten in 1936 wijzen er dan ook in de eerste plaats op, dat er iets aan zijn openings repertoire hapert, hetgeen ook door de partijen zelf bevestigd wordt. Een beschouwing der overige deelnemers zal ik achterwege laten, maar wel wijd ik nog gaarne een enkel woord aan de win naars van de twee groepen van het Pre- mier-Reserve-Tournooi. De Nederlandsche spelers zijn het jaar goed begonnen. In groep A was het Prins die de overwinning behaalde met 7 punten uit 9 partijen, op den voet gevolgd door een anderen Neder lander de Groot, die 6V2 punt scoorde. Voorwaar een fraaie prestatie, als men bedenkt, dat zij moesten concurreeren met spelers als Sapira, een der vooraanstaande Belgen, Sacconi, een der beste Italianen en den bekenden Britschen vertegenwoor diger E. G. Sergeant. Ook Landau, onze Nederlandsehe kam pioen, die winnaar werd van groep B. had heel wat tegenstand te overwinnen, o.m. van den Belgischen speler van Seters, den sterken Engelschman Michell, die zoo vaak in het Premier-tournooi uitkwam en den Franschman Gibaud. Prins heeft nog een klein verlengstuk aan zijn Engelsch uitstapje toegevoegd door onmiddellijk na Hastings te Birming- door ham te gaan spelen. Aan dit touinoo) wordt o.m. door Eliskases. Koltaziovskl, Snoekohorov.'ski en Winter (kampioen van Engeland) deelgenomen. Een zware strijd voor onzen landgenoot! Ook Landau gunt rich geen rust: reeds deze wedk vertrok hij in gezelschap van Fine naar het tournooi te Stockholm, waar deze spelers den strijd zullen aanbinden met de Zweedsche cracks Stahlberg, Stoltz, Lundin, Danielson en anderen. Onze beste wenschen vergezellen den Nederlandschen kampioen-. Margate in zicht, Met Paschem wacht ons het jaariijksehë tournooi te Margate, waaraan waarschijn lijk Capablanca, Fine en Ragosin zullen deelnemen. Niettegenstaande de successen van den Cubaan in 1936 durf ik voor dezen wedstrijd gerust op Fine te zetten. Fine is beter dan Capablanca in staat tegen zwakkere deelnemers heele punten te scoren en deze goede eigenschap is vaak beslissend in wed-strijden van het genre van Margate. Van verdere tournooien in 1937 is nog weinig bekend. Wel duikt van tijd tot tijd een bericht op van een wedstrijd in bad plaats X of Kurort Y. maar vaste vormen hebben deze toumooiplannen voor zoo ver bekend nog niet aangenomen. Alleen de landenwedstrijd te Stockholm in Augustus schijnt in kannen en kruiken, Deze kan voor ons land bijzonder interes sant worden, nu de K.N.S.B. besloten heeft een team af te vaardigen en er groote kans bestaat, dat Nederland werkelijk op zijn sterkst kan uitkomen. Nederland speelde viermaal mee in dergelijke wed strijden: te Londen 1927 (team: Euwe, Kroone, Weenink te Kolsté en Schelfhout), den Haag 1928 (team: Weenintk, Kroone, Wertheim, Schelfhout en v. d. Boschi, Hamburg 1930 (team: Weenink, Laindau, v. d. Bosch, Noteboom en Schelfhout), Praag 1931: (team: Weenink, Noteboom, v. d. Bosch, Addlcks en v. Doesburgh). In Londen werd Nederland vierde, in den Haag negende en tiende, in Hamburg zevende en in Praag nummer elf. Beden ken we, dat ons land nog nooit op zijn sterkst uitkwam en tevens, dat onze spe lers in den iaatsten tijd groote vorderingen gemaakt hebben, dan is het niet buiten gesloten. dat Nederland ditmaal een ernstig candldaat voor de eerste plaats zal zijn. Het Amerikaansche team, dat in Warschau 1935 den eersten prijs won en dat uit Fine, Marshall, Dake, Horowits en Kupshik bestond, is wel bijzonder sterk, maar m.i. niet onkwetsbaar voor de sterk ste ploeg, die wij op de been kunnen bren gen. In de laatste maanden van liet jaar zal Nederland opnieuw getuige zijn van een wedstrijd om het wereldkam pioenschap. Aan voorspellingen over den uitslag van deze match kan ik mij op het oogenblik niet wagen, maar wel wil ik als mijn verwachting uitspreken, dat de strijd even verbitterd gevoerd zal worden als den vorigen keer en de beslissing ook nu pas in de laatste of één der laatste partijen zal vallen. Lugdunum II komt als volgt uit: doel: H. Cambier; achter: B. Dool en J. van Berkel; midden: I. Reyken, P. Mooten en N. Stokkermans; voor: H. de Roo. J. Pauw, C. Oudshoorn, D. de Jong en P. Bree- develd. L. F. C.—ALPHIA. L.D.W.S—O.B. (DELFT). Voor dezen belangrijken wedstrijd, welke O. B. zal moeten winnen om zijn kansje te handhaven, is L.D.W.S. als volgt samenge steld: doel: J. v. d. Bom; achter: II. van Houten en W. v. d. Steen; midden: K. v. d, Steen, P. Onderwater en G. Logeman; voor: H. Starre, G. V. d. Voort, G. Starre, H. Brouwer en W. v. Slingerland. Het L.F.C.-elftal, dat morgen tegen Alphia in 't veld komt, ziet er als volgt uit: Doel: Heuzen; achter: J. Duffels en J. Koning: midden: J. Kukler, D. Verplancke en J. Nieuwenburg; voor: M. v. Leeuwen, A. v. Leeuwen, L. P. D. Nachtegeller, T. Herreur en J. de Wetering, OLYMPIA II—ALPHEN II. De Alphen-reserves komen morgen voor den belangrijken wedstrijd tegen Olympia II te Gouda in de navolgende opstelling uit doel: v. Vliet; midden: De Graaf en De Jong; midden: Hogenes, Ram en Broer; voor: Broer, Oosterman. Bouthoorn. Schel lingerhout en Windhorst I. BOSKOOPSCHE BOYS. Morgenmiddag te 12 uur wordt te Bos koop een wedstrijd gespeeld tusschen Bosk. Boys IV en Waddlnxveen III. ALPHEN I—SLIEDRECHT I. Voor dezen wedstrijd is het Aiphen-elftal als volgt samengesteld: doel: Tuinenburg; achter: v. d. Woensel en Hesseling; midden: Goedhart, v. d. Leek en Broer; voor: Vrisekoop, Van Leeuwen, Tuinenburg, Bezemer, Mulder III, LAWN-TENNIS. UITDAGINGSRONDE KONING GUSTAAF-BEKER. Frankrijk leidt met 20 tegen Zweden. In de nieuwe tennishal te Stockholm werd gisteravond een aanvang gemaakt met de belde enkelspelen van de ontmoe ting Zweden-Frankrijk, de uitdagingsronde voor den door koning Gustaaf uitgeloof den beker. De beide enkelspelen werden door Frank rijk gewonnen, zoodat dit land na den eersten dag met 20 leidt. De resultaten waren: Destremeau (Frankrijk) si. Schroeder (Zweden) 3—6, 7—5. 6—2, 6—4. Borotra (Frankrijk) si. Oestberg (Zweden) 6—1. 6—3, 7—5. GYMNASTIEK. DE PRINCEVLAG. Door de vereeniging „De Princevlag" al hier is een gymnastiekafdeelirvg opge richt. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10