Uit de Omstreken LESDS"! DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 15 Januari 1937 KERK- EN SCHOCLNIEUWS LUCHTVAART Bijzonderheden over de „Luchtkruisers". (Van onzen medewerker). In luchtvaartkringen is het bericht, dat het Departement van Defensie bij de Neder- landsche Vliegtuigen-fabriek een order van 16 „Luchtkruisers", Fokker T 5, plaatste, met zeer groote voldoening ontvangen. Onze nationale vliegtuigindustrie is vol komen in staat aan de modernste elschen van constructie en bewapening te voldoen; sterker, het Is juist onze eigen Industrie, die, zooals o.a. ook op de laatste tentoon stellingen te Stockholm en tè Parijs sterk naar voren kwam, den toon aangeeft en andere landen ver vooruit is. Doch wil onze vliegtuigbouw in staat zijn, deze vooraan staande positie op de wereldmarkt te be houden, dan heeft zij behoefte aan orders. Juist daarom geeft deze belangrijke op dracht zulk een groote voldoening, temeer, daar hieruit blijkt het groote vertrouwen en de waardeering, die onze Overheid voor het baanbrekend werk onzer vliegtuigconstruc- tpnrc Ir fiActprt. Het A NP.-bericht meldt, dat uit over wegingen van landsbelang omtrent den bouw dezer vliegtuigen geen details kunnen worden medegedeeld. Reeds eenigen tijd ge leden echter troffen wij in de speciale Fok kercatalogi voor de „Hls", de internationale luchtvaarttentoonstelling te Stockholm, en in die. voor de luchtvaartsalon te Parijs den volledige beschrijving en een zeer uitge werkte lijst van maten en prestaties van dit toestel aan, zoodat hier van een ge- helmhouding geen sprake kan zijn. Hoog stens zou dit kunnen gelden voor de bewa pening, doch ook deze was geheel vermeld. Dit laatste zou natuurlijk, zooals de uitrus ting van dit vliegtuig in zijn geheel, eenigs- zins door den opdrachtgever gewijzigd kun nen worden, wat veelvuldig geschiedt. Deze veranderingen zijn echter aan nauwe gren zen gebonden, en kunnen slechts op die onderdeelen betrekking hebben, waar het meerendeel van het courantenlezend pu bliek geen belang in stelt. De Fokker T5 is een twee-motorlge mid dendekker, geheel vrijdragend en met in trekbaar landingsgestel. Zij kan veelzijdig benut worden ,n.l. als zwaar gevechtsvlieg tuig, als lange afstands-bommenwerper, voor troepentransport en voor speciale op drachten. Van deze bijzondere opdrachten willen wij enkele noemen, om onzen lezers een idee te geven van de groote beteekenis van dit type vliegtuig voor onze landsverdediging. In geval van een oorlog is het zeer be langrijk de vooruitgeschoven aanvals-pos- ten der strijdkrachten tijdig en snel van nieuwe motoren en onderdeelen te voorzien. De T5 vervoert drie zware luchtgekoelde motoren zoo noodig over een afstand van 1150 K M. in één ruk met een snelheid van 320 KM. per uur naar die posten, welke hieraan behoefte hebben. Deze vooruitgeschoven strijdkrachten moeten ook steeds voorzien worden van brandstoffen De T5 brengt uiterst snel per vlucht 2000 liter benzine, waarmede de tanks van 4 a 5 van deze posten uit ope- reerende vliegtuigen kunnen worden ge vuld. Eén der allervoornaamste vraagstukken in een komenden oorlog zal zijn die van het snelle troepentransport. Afdoend kan dit slechts geschieden dooi de lucht. Ook voor déze 'transporten leent zich de „luchtkruiser", door per vlucht over een afstand van 1200 K.M. 16 solda- daten met volledige uitrusting in nog geen vier uren te vervoeren. Deze serie vliegtuigen zullen dtis voor onze defensie een uiterst modern wapen, zooals nog geen ander land bezit, vormen en het onze weermacht mogelijk maken steeds en overal in een minimum van tijd paraat te zijn om eiken mogelijken aanval op onze nationale veiligheid het hoofd te bieden. De vleugel is volgens de bekende Fok ker-constructie. dus geheel van hout. Bij den bouw van de romp is gemengde con structie toegepast. Deze bestaat uit drie gedeelten, door twee deuren van buitenaf toegankelijk en door een gang met elkaar onderling verbonden. Evenals de beroem de Fokker G1 eindigt ook de romp van de T5 in de gepatenteerde glazen koepel met mitrailleur-post, terwijl zich in den neus een schiettoren bevindt. Alle posten zijn telefonisch met elkaar verbonden. Het landingsgestel bestaat uit twee ge heel symmetrische deelen, die door middel van een hydraulischepomp in de motor gondels kunnen worden opgetrokken. Het vliegtuig is uitgerust met twee mo toren van, 700 tot 900 Pk.. waarmede een maximum snelheid van 400 en een kruis snelheid van 335 K.M. wordt behaald. Voor belangstellenden laten wij nog eenige cijfers volgen: spanwijdte 21.0, lengte 14.8 en hoogte 3.51 meter.vleugel- oppervlak 65 M2. Leeg gewicht 4200, nut tige last 2550, vlieggewicht 6750 K.G. De stijgtijden bedragen: naar 1000 me ter hoogte 2.8 naar 3000 M 8.3 en naar 6000 Mr. 19.2 minuut Uit deze beknopte beschrijving zal dui delijk zijn, dat deze order van V- lucht kruisers zoowel voor onze nationale in- industrie als voor onze landsverdediging van een niet te onderschatten beteeke nis is. BEDRIJFSRESULTATEN DER TSJECHOSLOWAAKSCHE LUCHTVAART MAATSCHAPPIJEN, Het verkeer op de luchtlijnen der C.L.S. (Tsjechoslowaaksche Luchtvaart-Mit ver toont in 1936 in vergelijking met vorige jaren een buitengewone toeneming. De vliegtuigen der C.L.S. legden in 1936 722.674 K.M, af hetgeen 56®,» meer is dan in 1935. terwijl de door de vliegtuigen ver voerde vracht 110®/» hooeer was dan in 1935. De vliegtuigen waren steeds bijna alle geheel bezt. De bezetting der vliegtuigen oo de route Praag-Londen tiedroee 96.8®'» De C.L.S. vloog zelfstandig den afstand Praag-München-Ziirich-Genève-Marsellle In samenwerking met de K.L.M de route Londen-Amsterdam-Praaz-Weenen-Boeda- pest en in samenwerking met de Deutsche Lufthansa en de Österreichtsche Luftver- kehrs AG. de route Weenen-Praag-Dre»- den-Berlün Op deze routes werden in 1936 door deze maatschappij meer dan 21.000 passagiers PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 17 JANUARI. ABBENES. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, de heer J. D. van der Meer. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen. lees dienst; nam. 6 uur, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Kliisener. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam Evang. Luth. Kerk: Vborm. 10 uur. ds. Pel. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, leesdienst. BOSKOOP. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien en n?m. 6 uur, ds, Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: Voorm. 10 uur, ds. Rosbergen. Chr Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Molenaar van Rotterdam. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, leesdlenst. HAZERSWOUDE Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (H.A.) en nam. halfzeven (Dankz.), ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Heuzenveldt. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. <•- "-'e- link. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Verwaal. KATWIJK AAN DEN RIJN Ned Herv Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam. 5 uur, ds. Meijering. KOUDEKERK. Ned Herv. Kerk: Voorm. halftien en 11 uur en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LISSE. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar „tjeref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. Ned. Prot. Bond: Voorm. kwart over tien, ds. Boers van Hoorn. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, ds. A. J van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm .10 uur. ds. Speel man van Nieuwveen: nam. halfzeven, lees dienst. Remonstr. Kerk: Nam. 7 uur, ds. K J. Mispelblom Beijer van Lelden. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdlenst; nam. halfzeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Van Scherpenzeel. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrle, ds. De Vries. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfdrle, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, leesdienst. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Jan sen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. E. H. Blauwendraad van Baarn; nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. Willem de Zwijgerkerk: Voorm halfelf, ds. B. J. Aris van Amsterdam. SASSENHEEM. Ned, Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. De Bruljne. Pinkstergemeente: Voorm 10 1/4 uur en nam. halfacht. de heer P. Quist van Rot terdam. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm.' 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEURLEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Vroeg-in-de-Welj. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.) en nam. 6 uur, ds. Smldt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. 305.000 K G bagage 260.000 K.G. vracht en bijna 70.000 K.G. oost vervoerd. De buitengewone toeneming van het iantai passagiers is in hoofdzaak te dan ken aan de ingebruikneming van de mo derne Amerikaansche passaglersvlle 'tui gen de Douglas D.C. 2 oo de routes der C L S. en de Invoering van een abonnement in den vorm van firmabons waardoor de cassasepriizen op alle Eurooeesche routes 115®/» lager worden. AALSMEER. Propaganda-avond B.V.L. Door de drie pl. afd. van den Bijzonde ren Vrijwilllgen Landstorm is een propa- ganda-avond gehouden in gebouw „De Oude Velling". Een inleidend woord werd gesproken door den voorzitter der pl. Land storm-Commissie, den heer J. Kastelein. In het bijzonder heette spr. welkom res.- kolonel C. M. Donck, majoor v d. Kloos en adjudant v. Kolfschoten. Spr. herinnerde aan het huwelijk onzer geliefde Kroon prinses. Vervolgens zijn, nadat door de aanwezigen een 2-tal coupletten van het „Wilhelmus" waren gezongen, door. res.- kolonel Donck een aantal nieuwe leden ge- installserd. Hierna zijn verschillende films vertoond. HAARLEMMERMEER. Tragisch ongeluk. Vrouw in brand geraakt en overleden. Gistermorgen had de 37-jarlge echtge- noote van den heer C. de Raadt, wonende In de Marialaan te Zwanenburg nabij Halfweg, het ongeluk in aanraking te ko men met de in de kamer staande kachel, waardoor haar kleeren in brand geraak ten. Haar echtgenoot, die boven was, snel de direct op haar hulpgeschrei toe en trachte de brandende kleeren te dooven. Met dekens slaagde hij er tenslotte in. De vrouw bleek echter reeds met ern stige brandwonden overdekt te zijn en werd na door een dokter voorloopig te zijn verbonden in zorgwekkenden toe stand naar het Jullana-ziekenhuis in Am sterdam overgebracht, alwaar ze enkele uren na aankomst is overleden. Een honderdjarige. Mej. S. W. VersluysDolk. die tal van jaren hisr heeft gewoond, hoopt a.s. Woens dag haar honderdsten verjaardag te vieren Mej. Versluys woont thans te Delft. HET SLOT DER ORANJEFEESTEN. Prijsuitreiking. In de Landbouw te Hoofddorp had op initiatief van de Oranjever. een bijeen komst plaats, waarin de uitreiking ge schiedde van de prijzen van de bij gele genheid van de Oranjefeesten gehouden wedstrijden. Er was veel belangstelling. Onder de vroolijke muziek van het Fan farecorps „Excelsior" werd het bestuur der Orantevereeniglng van de woning van den voorzitter, den heer Heilker afgehaald. De oadvlndersclub liepunat fakkels in den stoet mee. De heer Hèüker bracht in har telijke bewoordingen dank en hulde aan allen voor de waardige wijze, waarop is feest gevierd cn voor de van verschillende zijden tot het welslagen der feestelijkheden ondervonden steun en medewerking. Hier na werden de prijzen uitgereikt. Na nog eenigen tijd gezellig bijeen te zijn geweest, waarbij het fanfarecorps voor de noodige afwisseling zorgde, werd deze bijeenkomst door den voorzitter gesloten. In café Zwanenburg nabij Halfweg had onder groote belangstelling de tweede opvoering plaats van de revue „Door het dolle heen", ten bate van de Burgemeester Slobsllchtlng „Tehuis voor Ouden van Da gen". Ook deze avond was een groot succes. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Kiesver. „Plicht en Eensgezind heid" hield haar jaarvergadering in het Parochiehuls. Na opening door den voorz. las de secr. de notulen en het Jaarverslag. Het verslag van de vergadering der Kamercentrale moest wegens ongesteldheid van den afge vaardigde, den heer Grimbergen, achter wege blijven. De penningmeester, de heer Nlc. Oudshoorn bracht zijn Jaarverslag uit, In de kas is thans f. 82 aanwezig. De con trolecommissie bracht bij monde van den heer H. A. Bellekom een gunstig verslag uit. In de controlecommissie voor 1937 werden benoemd de heeren Nic. J. Winters en F. J. Luyten. D eheeren Nlc. Oudshoorn, L. v. Paridon, Jac. P. Rietveld, W. Caspers, L. J. v. d. Valk en Jac. Meijer werden als bestuurslid her kozen. In de vacature W. J. v. Leeuwen werd de heer G. A. Ouwerllng benoemd. Tot afgevaaardlgden voor de Kamercentrale werden gekozen de heeren H. W. Grimber gen en G. A. Ouwerling. Voor afgevaardig den Statenkrlng werden gekozen de heer C. v. d. Lubbe en Mevr. v. d. Schrieck als plaatsvervanger. Dan had de aanwijzing plaats van candi- daten voor de groslijst der Kamerverkie zing. Het bestuur had voorloopig aangewe zen A. J. Loerakker te Haarlem, J. D. de Kok te Loosduinen en H. E. v. d. Bruke te Rotterdam. De vergadering wees nog aan de heeren C. Welter, Stumpel en Mr. Mar- chant Hierna volgde een uitvoerige rondvraag. Op de gebruikelijke wijze werd de verga dering gesloten. De Tuinbouw. Door het winterweer was er de laatste dagen weer eens eenige variatie in den han del der tuinbouwproducten. Voor sommige artikelen was er wat meer vraag gekomen en het kwantum Andijvie, dat nog voorra dig is, gaat men spoedig ruimen, bevreesd voor het winterweer. Andijvie was sinds de vorst in prijs stijgende en bracht begin dezer week zelfs van f. 0.45 tot f. 0.90 per kist van 6 K.G. op. Het zal met dit product thans wel spoedig afgeloopen zijn. Voor waspeen was sinds de laatste paar weken al iets meer belangstelling. De noteering is over de laatste week van f. 0.35 tot f. 0.85 per kist van 20 K.G. Kroten willen niet erg. Ei is onvoldoende vraag. De prijs lokj, niet uit tot aanvoeren. Betaald werd van f. 0.80 tot f. 1.75 per 100 K.G. Groene kool kan ge makkelijk koopers vinden en de prijs valt niet tegen. Naar gelang van kwaliteit brengt dit product van f. 1.50 tot f. 3.80 per 100 stuks op Gele en Roode kool gingen wel wat beter dan voor een paar weken. De verhooging van den minimumprijs zal daar wel toe hebben bijgedragen. Voor Roode kool was de noteering van f. 1.40 tot f. 1.90 per 100 K.G.. voor gele kool van f. 1.20 tot f. 1.50 Selderieknollen brachten van f. 2 (mini mumprijs) tot f3.80 per 100 stuks op. In het algemeen genomen is er dus een kleine verbetering, al is de uitkomst nog onvol doende. HEDEN. Katwijk aan Zee (Casa Cara)Spr. de heer Siegelaar 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Hotel du Rhln) Spr. de heer Costerus, 8 uur nam. Zondag. Stadszaal: Revue „Zoek de zon op", 8 uur nam. Stadszaal: Kinderrevue Loetje en Loutje, 2 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 31 Januari): Tentoonstel ling van werk van wijlen Fons van der Velden DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve' Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Inenting tegén dlphterle 4—5 uur nam. 's Woensdags: Inst, v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Allotria". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Oranje Hein". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Fllmac lederen werkdag v, 12—9 uur n.m, Lido-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Meisjeslyceum". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „De laatste voorpost", lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. LISSE. Ouderavond Ned. Herv. School. Wederom werd in de Ned. Herv. Kleuter school de jaarlljksche ouderavond gehou den. De goed bezochte bijeenkomst werd door den voorzitter, ds. G Tichelaar geopend. Nadat het personeel der school twee zangnummers ten gehoore had gebracht, refereerde het hoofd over: „Prtncipleele en practlsche schoolvragen. Na de pauze zongen onderwijzer en on derwijzeressen nog twee liederen, waarna mej van Glnhoven, aan het orgel begeleid door den heer Themmen, zeer fraai ..An Rose" en „Van een herderin" ten gehoore bracht. De voorzitter dankte haar voor de wijze, waarop zij haar werk in de school had verricht en wenschte haar in haar huwelijk Gods zegen toe. De bijeenkomst werd na een slotwoord van den voorz. met dankgebed door het hoofd der school gesloten. A.-R. Propaganda- en Studieclub. Voor de A.-R. Propaganda- en Studie club refereerde de heer D. Algera over art. 9 van het A.-R. Beginselprogram. De heer Algera releveerde hetgeen in art. 8 gezegd is en toonde aan, welke moeilijk heden de evenredige vertegenwoordiging 4951 (Ingez Mtd De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Januari a.s. waargenomen door apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 19, telef. 523, en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, telef, 274. met zich brengt. Vervolgens pleitte spr. voor een politieke en belangenkamer. Zal deze belangenkamer ooit komen, dan moet ze vanuit het volk zelf groeien en niet van Regeeringswege opgelegd worden. Na de pauze sprak de heer H. Kroon over art. 13. Spr. liet zien, dat het stemmen tegen de begrooting om redenen bulten die begrooting gelegen absoluut Is af te keuren. Gesloten werd met dankgebed. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. Wuite van Den Haag. Ned. Herv. Gem.: geen opgave ontvan gen. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm halftien en nam. halfzeven, ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, de heer Roest van Maassluis. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. halfzeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst. Ver. tot Verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Dekker van Papendrecht. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.), ds. Bieshaar van Benthuizen. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds De Bmijn van Alphen: nam halfzeven, ds Van Woerden Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart vóór tien, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Genemulden. J. G. v. Iepe ren te Leerbroek. Aangenomen: Naar Wierden, K. v. d. Pol te Boven-Hardlnxveld. NED. ZENDINGSVEREENIGING. Naar we vernemen hebben de Ned. Herv. predikanten ds. P. G. de Vey Mestdagh te Rotterdam en dr. A. H. Edelkoort te Am sterdam bedankt als lid- van het hoofd bestuur van de Ned. Zendingsvereeniging, eerstgenoemde ook als voorzitter. Ds. de Vey Mestdagh gaat heen om redenen van tijdsgebrek. Ds. H. L. A. FEIJKES Hzn. A.s. Zondag herdenkt ds. H. L. A. Feljkes Hzn., Ned. Herv. predikant te Oudega (H. O. N.) en Kolderwolde, den dag waarop hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde. De jubilaris werd 3 Aug. 1872 geboren en In 1896 candldaat in Drenthe om 17 Jan. 1897 te Marken in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1901 naar Arnemuiden, welke standplaats In 1904 met Colljnsplaat verwisseld werd. 29 Sept. 1929 verbond d" Jubilaris zich aan zijn tegenwoordige gemeente. Ds. Feiikes is quaestor van den ring Sloten (Fr.) en secundus-lid van het classicaal bestuur van Sneek. OEGSTGEEST. Ernstig verkeersongeluk. Slachtoffer overleden. Omstreeks 8 uur had gisteravond op den rijksweg alhier een zeer ernstig ongeval plaats. De 15-jarige J. C. K wonende alhier, die zich per rijwiel begaf in de richting Den Haag, werd bij het oversteken van den rijweg nabij „de 3 witte palen" plot seling aangereden door een auto, bestuurd door dr. J. W. H. uit IJmulden, die kwam uit de richting Amsterdam. K. werd daar bij tegen den grond geworpen en bleek na onderzoek door dr. H. en dr. Hugenholtz een zware schedelbreuk te hebben. Zijn rijwiel werd geheel vernield. Direct werd K. per ziekenauto vervoerd naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden waar hij spoedig aan de bekomen verwondingen is overleden. De auto is voor onderzoek door de politie in beslag genomen. Door den laaghangenden mist heeft K. de auto waarschijnlijk niet zien naderen. RIJNSBURG. Kljkspostspoorbank. Gedurende de maand December is aan het postkantoor alhier voor de Rijkspost spaarbank f. 1668.11 ingelegd, verdeeld over 56 Inlagen. In 49 posten werd f. 2171.59 te rugbetaald. VEUR-LEIDSCHENDAM. Feestavonden R.K. Volksbond. In vervolg op de receptie van Zondag jl. heeft de R.K. Volksbond ter gelegen heid van zijn 25-jarig bestaan een tweetal feestavonden belegd. Ook thans waren vrijwel dezelfde afgevaardigden van zus ter- en andere vereenlglngen aanwezig. De muzikale medewerking werd verleend door de R.K. Harmonie .St. Cecilia" onder leiding van den heer B. v Veen. terwill de tooneelclub van de St. Jozefgezellen I® ben maar een paria" opvoerde. Als spreker trad oo kqpelaan v. Bregten. Door de gemeentewerken van Stomo- wijk en door de Rijksinspectie voor de Volksgezondheid is een uitvoerig onder zoek Ingesteld naar den toestand van de r.erceelen Achterweg 14 16. 18. 20 22. 33. 35 37 39 en 41 e'genaresse mej C Mu'- der Het resultaat van het onderzoek 1S' d"' ~-ir =cc:d'g den raad voorstellen ali en '-"--"ren om het geheele complex on- 'oev,;:r -ar te verklaren. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6