BUITENLAND LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Vrijdag 15 Januari 1937 INGEZONGEN /TIJKKIN RECHTZAKEN Stadsnieuws Binnenland DE ALGEMEENE TOESTAND. Behandeling der Spaansche kwestie door Mussolini en Goering - Weer een Duitsche perscampagne - Nog geen internationale conferentie. Het bezoek van Goering aan Mussolini te Rome trekt veel aandacht. Het eerste onderhoud dat gister middag te half één tusschen hen beiden in het Palazzo Venezia heeft plaats gehad, heeft een uur geduurd en dus langer dan bij een eenvoudig beleefd heidsbezoek gebruikelijk is. De bespre kingen hadden uitsluitend een politiek karakter. Uit de weinige Italiaansche persartikelen over dit onderwerp blijkt dat het onderhoud ten doel heeft ge had de bestudeering van een Duitsch- Italiaansche gedragslijn voor het Spaansche vraagstuk. Bevoegde kringen te Rome verzekeren, dat het vraagstuk van het Duitsch-Ita- llaansch handelsverkeer en economische kwesties in het algemeen, niet ter sprake zijn gekomen. De gemeenschappelijke po litiek ten aanzien van Spanje blijft der halve het voornaamste, zoo niet het eenige punt der besprekingen. Gisteravond hadden de belde staatslieden nog een onderhoud óver staatkundige on derwerpen van 2'/t uur, waarna Mussolini den gast ter eere een maaltijd aanbood. Maurizio Maraviglia schrijft in de ..Tri- buna". dat het verblijf van een leidend Duitsch staatsman te Rome nuttig kan worden geoordeeld voor de vergemakkelijking en de bespoediging der beraadslagingen van den kant van Italië en Duitschland. Deze belde landen kunnen niet de oogen sluiten voor de gebeurtenissen in Spanje, juist om dat zii vurig verlangen dat de bestaande toestand op het Iberische schiereiland en in de Middelandsche zee niet veranderd wordt. Zli hebben er belang bij. dat in Spanje geen regeering ontstaat, die onder toezicht van de Sovjet-republiek staat. Hun houding is uitsluitend, maar ook bepaald verdedigend, niet alleen wat betreft Spanje maar ten aanzien van geheel Europa en van de Middellandsche zee in het bij zonder. Het blad zag gaarne dat eens voor al erkend werd. dat de gelijkheid der Duitsche en Italiaansche standpunten in het Spaansche vraagstuk niet voortkomt uit een gemeenschappelijke levensbeschou wing. maar uit een gemeenschappelijke politiek, een gemeenschappelijke bescha ving. De ..Tribuna" verwondert zich er over. dat dit gemeenschapsgevoel niet gedeeld wordt door alle andere Europeesche staten en in de eerste plaats door die welke den meesten reden hebben tot tevredenheid over den bestaanden Europeeschen toestand. De Berlijnsche bladen zijn weer versche nen met sensationeele koppen zooals ..de Sovjets meester in Zuid-Frankrijk". „Per- pignan een garnizoensplaats voor het Roode Spanje". De pers heeft ongetwijfeld op dracht gekregen, de antl-Fransche cam pagne te hervatten. Zij levert beschouwin gen naar aanleiding van de beweerde ves tiging van Sovjets aan de Fransche Mid dellandsche Zee-kust. De Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft, dat de Fransche kust zich kan ontwikkelen tot een invoergebied voor het roode Spanje. Men heeft den in druk aldus het blad dat het Fransche gezag daar niet meer bestaat. Zelfs zou gezegd kunnen worden, dat van een Fransch-Spaansche grens geen sprake meer is. Volgens de „Berliner Börsenzeitung" heeft het officieele Frankrijk thans te kiezen: het kan met alle middelen trachten het smeulende vuur te blusschen of het kan de ge beurtenissen haar loop laten, waardoor het land gevaar zou loopen op zijn beurt door de roode vlammen verteerd te worden. De hervatting van de anti-Fransche cam pagne in de Duitsche pers heeft in diplo matieke kringen te Berlijn pijnlijke verba zing gewekt. Van Fransche zijde is in een onderhoud met bevoegde Duitsche kringen gewezen op de moeilijkheden, die uit een dergelijke houding der Duitsche bladen kunnen voort vloeien. Inzake de Fransche perscampagne tegen Duitschland. stelt de „Homme Libre" de vraag, wie de geruchten over de Duitsche plannen in Marokko in de wereld heeft gebracht. De Spaansche hooge commissa ris heeft zich bereid verklaard Fransche en Engelsche officieren te ontvangen en zo vrij door heel Marokko te laten rond trekken om zich er van te overtuigen, dat de berichten valsch waren. Het verbreiden van die berichten had echter ernstige ge volgen kunnen hebben. Waar kwamen ze vandaan? Waarom heeft de Quai d'Orsay de bladen niet aangeraden er voorzichtig mee te zijn. Wij zullen zeker niet verdacht worden van sympathieën voor Duitsch land, zegt het blad. maar wij willen vrede. Als er makers en verspreiders van valsche berichten zijn, hebben wij het recht te eischen. dat men ze onschadelijk maakt. De „Action Frangaise" schrijft dat de ontvangst van de Fransche en Engelsche officieren er wel op schijnt te wijzen, dat de gepubliceerde berichten sterk overdre ven of geheel verzonnen zijn. De ministers Eden en Baldwin hebben in Londen een onderhoud over den interna tionalen toestand gehad, waarna Baldwin met den minister van marine, Sir Samuel Hoare, heeft gesproken. Eden zal Engeland vertegenwoordigen op de Volkenbondsbijeenkomst, die 21 Ja nuari te Genève begint. Op de agenda slaat, gelijk gemeld, o.m. de kwestie van Alexandrette. Officieel wordt medegedeeld, dat ook Greizer, de president van den Se naat van Danzig, zal deelnemen aan de bijeenkomst van den Volkenbondsraad. Turkije zal slechts te Genève vertegen woordigd zijn door Rustie Aras. Het bericht, volgens hetwelk' Roosevelt voornemens zou zijn, de internationale conferentie voor de handhaving van den vrede bijeen te roepe, wordt in officieele kringen niet bevestigd. Men acht dit be richt niet zeer waarschijnlijk, vooral se dert men den indruk heeft gekregen, dat de Duitsch-Fransche betrekkingen tot ver betering neigen. Indien de president het voornemen tot het organiseeren van een conferentie heeft, zal hij daarmede, naar men gelooft, nog eenige maanden wachten. FRANKRIJK. Herriot spreekt in de Kamer. Bij het innemen van zijn voorzittersze tel heeft Herriot in de Kamer een rede voering uitgesproken, waarin hij een over zicht gaf over de door de Kamer ten uit voer gelegde aanzienlijke taak. De repu bliek. is thans te sterk geworden, dan dat het wie het ook zij. veroorloofd zou zijn haar aan te tasten. Binnen dit sterke ka der wordt een nieuw statuut uitgewerkt. Tegenover het bezitsrecht wordt een ar beidsrecht gevestigd. Wanneer de proce dures van arbitrage en verzoening haar intrede doen in onze zeden, kunnen wij hopen, dien socialen vrede te bereiken, dien het geweld, niet in het leven kan roepen en die slechts in rechtvaardigheid gedach^ kan worden. Voortgaande wees Herriot er op, dat een zoodanige politiek een on voorwaardelijke toewijding aan de wet eischt, een eerbiediging van de wet door allen, trouw aan de gesloten overeenkomst en aan het gegeven woord. Tegenover den laster, die nog vaak jegens Frankrijk geuit wordt, stelt Frankrijk de zuiverheid van zijn ge weten. Frankrijk heeft de hand toege stoken en steekt nog steeds de hand toe aan zijn tegenstanders in den strijd. Het zou er toe hebben willen bijdragen den volkeren een charta van definitieven vrede te geven, zooals het individueele recht geschonken heeft. Het heeft zijn beste verwachtingen ge plaatst op den Volkenbond, dien het, ondanks zekere teleurstellingen, wil blijven verdedigen en vervolmaken. Het weet, dat de hervatting van den bewa peningswedloop de volkeren meesleept op een gevaarlijke helling en ze bloot stelt aan gevaren, die het door zijn verstand en zijn moed weigert als on ontkoombaar te beschouwen. Het wil zijn welvaart op de ellende van geen t enkel volk grondvesten. Het houdt zich te allen tijde gereed op redelijke over eenkomsten en eerbiedigt de binncn- landsche privileges der andere naties, zooals het zijn eigen privileges wil ver dedigen. Frankrijk zal nooit ophouden te werken aan het uit den weg ruimen van de misverstanden, die soms ern stiger zijn dan de belangenbotsingen zelf. Zijn rede beëindigend, stelde Herriot de Jiepe eenheid in het licht van het Fransche volk. evenals het feit, dat zoodra het om het vaderland gaat, er slechts één Frank rijk is". DUITSCHLAND. Eerste Torpedojager der Duitsche marine. Te Kiel is de eerste torpedojager der Duitsche marine, de „Leberecht Maass" in dienst gesteld. De negen andere torpedo jagers, die binnenkort in dienst zullen worden gesteld, zullen eveneens namen van marine-offieierën, die in den grooten oorlog zijn gevallen, dragen. ENGELAND. Belangrijke besprekingen van de Valera ln Londen Betere verstandhouding tusschen Engeland en Ierland? Hertog van Windsor blijft in Oostenrijk. De Britsche minister der Dominions Mac. Donald heeft met. den president van den Ierschen Vrijstaat de Valera te Londen een onderhoud van 3 uur gehad. De Valera is vanmorgen naar Dublin vertrokken; hij hij weigerde eenige verklaring af te leggen. Men meent, dat de Valera zal trachten de voornaamste punten van geschil ten aanzien van de algemeene verkiezingen, die voor a.s. herfst ln den Vrijen staat ver wacht worden, tot een oplossing te brengen. Tijdens het onderhoud zou ln groote lijnen de te volgen politiek behandeld zijn. Men ls ln welingelichte kringen te Londen van meening, dat thans tusschen Groot Brittannlë en Ierland een prettiger atmos feer bestaat. Ook te Dublin Is men ten aanzien van het verloop dezer onderhande lingen optimistisch gestemd. Het onderhoud heeft in parlemen taire kringen groote belangstelling ge wekt; mogelijk zal Mac Donald Dinsdag a.s. in het Lagerhuis een verklaring over de besprekingen afleggen. Zij zou den ln hoofdzaak de vertegenwoordi ging van Ierland bij de Kroon en de Rijksconferentie hebben gegolden, zoo mede de constitutioneele positie van den Ierschen vrijstaat na de aftreding van Edward VIII. Mac Donald had na zijn onderhoud met de Valera een bespreking met Baldwin. De Valera gebruikte het diner in gezel schap van den Ierschen Hoogen Commis saris te Londen, Dulamty. De Hertog van Windsor heeft besloten voorlcopig tot einde Februari ln Oostenrijk te blijven om de sklsport te beoefenen. Daama zal hij zich naar Hongarije begeven. MEXICO. Na de openingsrede van Herriot kon digde Blum aan, dat de regeerfng een wetsontwerp bij het bureau van de Ka mer had ingediend, waarin aan de re geering machtiging wordt verleend alle maatregelen te nemen, noodig voor 't beletten van het vertrek van vrijwilli gers naar Spanje (langdurig applaus op alle banken, behalve de commu nisten., Na een verklaring van Desbons, consta teerde de premier, dat deze niet vasthield aan een onmiddellijke behandeling van zijn wetsontwerp betreffende de vrijwilligers, waarna de zitting om kwart over vier ver daagd werd tot hedenmiddag 3 uur Nader wordt gemeld, dat de legislatieve commissie der Kamer met alg. stemmen het wetsontwerp inzake de werving van vrijwilligers voor Spanje heeft goedgekeurd en met 14 tegen 9 st. heeft besloten, dat in geval van recidive, de maximumstraf van een jaar gevangenisstraf zou worden toegepast. Waarschijnlijk zal bij de be handeling ln de Kamer een minderheid zwaardere straffen vragen en uitbreiding der vervolging tot de recruteeringsagenten Het verblijf van Trotzki - Nieuwe crisis in de petroleum-industrie? Trotzki zal in Mexico blijven, daar zijn gestel de hoogte goed verdraagt. Binnen kort zal hij zijn intrek nemen in de Ha cienda Coyacan, welke een grooten tuin heeft en waar op het oogenblik alles ln ge reedheid wordt gebracht om hem te ont vangen. Trotzki heeft sedert zijn aankomst het huis van den schilder Rivera niet ver laten en daar veel gearbeid. Achttienduizend arbeiders op de petro- leumvelden ln Noord- en Zuid-Mexico en van de verkoopagentschappen in Mexico hebben besloten 24 uur in staking te gaan om gevolg te geven aan het door de vak- vereeniging uitgegeven parool, ten einde te protsteeren tegen het besluit van het Mi nisterie van Arbeid om de besnrekingen inzake het sluiten van een collectief con tractu uit te stellen. Het Dep. van Arbeid heeft de door de vakvereenlelne van ar beiders ontketende staking onwettig ver klaard. Men verwacht, dat de leiders der stakingsbeweging zullen worden ontslagen. VPREEN'GDE STATEN. Naar een einde der staking in de automobiel-industrie? Nog twee fabrieken moeten sluiten Werk- loozen demonstreeren Arrestatie in verband met moord op Charles Mattson. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat de leiders der personeelsvereenigingen der General Motors er in toestemmen, Maandag 18 dezer onderhandelingen te openen tot bijlegging van de staking. De vakvereenigingsleiders hebben er in toegestemd de fabrieken Maandagochtend te doen ontruimen, nadat zij de verzekering hadden ontvangen, dat geen poging zal worden gedaan de fabrieken weer open te stellen. Intusschen zullen de fabrieken van de Fisher Body Company en de Chevrolet Motor Comoany te North Tarrytown, waar 4000 man werk vinden, Maandag a.s. geslo ten blijven, daar door de staking bij de Ge neral Meters gebrek aan materiaal ls ont staan. Een bijlegging van de staking in de fa brieken van vensterglas zou aanstaande zijn. De zeeliedenorganisatie te Washington heeft bevel gegeven de staking in de havens aan de Atlantische kust en de Golf van Mexico te eindigen. Vertegenwoordigers van 'n millloen werk- loozen zijn te Washington bijeengekomen. Zij willen door een massa-demonstratie het congres aansporen een uitgebreid program ma tot steun aan te nemen. 5153 (Ingez. Med.) gevangenisstraf en 3 Jan. werd begenadigd, ls thans per vliegtuig naar Tsjang Kal Sjek te Fenghua vertrokken. Men ls van oordeel, dat de nauwe betrekking, welke bestaat tusschen Tsjang Soe Llang en de opstandelingen, voor de Nanking-regeering aanleiding ls geweest hem te verzoeken een beroep te doen op de muiters. Men ver wacht dan ook een belangrijk resultaat van de besprekingen tusschen Tsjang Kal Sjek l. v. Soeng en Tsjang Soe Llang te Feng hua. Vao groot belang zijn verder ook de besprekingen, welke te Loyang worden ge- \oerd tusschen de vertegenwoordigers van generaal Wang Soe Tsjeng, den comman dant der opstandelingen en de vertegen woordigers van de Nanklngregeering Oud-president Wang Tsjing Wel, die uit Europa is teruggekeerd, zal binnenkort een enderhoud hebben met Tsjang Kai Sjek. iBulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. VADERLANDSLIEFDE. De hear Schouten schrijft, dat hij zich niet behoeft uit te laten over het doel van zijn ingezonden stuk, want dat ieder na aandachtige lezing, dat wel duidelijk zal zijn. Nu eerlijk gezegd, is dit een probleem. Misschien zullen velen met mtj zich afge vraagd hebben; wat beteekent het stukje toch? Het was, het is misschien wat hard ge zegd, praten in de ruimte. Mijn waarde heer Schouten, dat allen oranje droegen, dat was prettig Immers het geheele Ne der landsche volk deelde in de blijdschap van het Vorstelijk huls en spontaan, zoo als wij nuchtere mcnschen van het lage land toch nog kunnen zijn, hebben wij ge jubeld. Maar wat heeft dat nu te maken met een oorlog en of wij dan allen ook zoo welgezind zullen zijn, door zonder te mopperen ten strijde te trekken, ja zelfs met oranje op onze borst misschien. Laten wij dankbaar zijn, dat het spook van den oorlog nog niet is gearriveerd, de oplei ding van de militairen, zonder ongerust te zijn, kan worden overgelaten aan onze regeering. die wat dat betreft, actief ge noeg is. De regeering laat de opleiding van de militairen niet blauw-blauw. Mocht het onafwendbare dan over ons land komen, mijn waarde heer Schouten, dan zou het kunnen gebeuren, dat u het Nederlandsche volk even spontaan zag, als nu bij dit Hu welijk. Maar pijnig uzelf niet met oncon troleerbare veronderstellingen. Verheug u alleen met deze spontane uiting van het Nederlandsche volk. G. A. J. te Alphen aan den Rijn Wij sluiten hiermede de discussie Red. Lcidsch Dagblad. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Het doodclijk ongeval tijdens de manoeuvres op H, M.'s „Gelderland". In hooger beroep heeft voor het Hoog Militair Gerechtshof terecht gestaan de 30-jarlge matroos der le kl. C. W., thans a/b van H. M.'s wachtschip, voorheen die nende op H. M.'s „Gelderland" die door den Zeekrijgsraad, wegens het aan zijn schuld den tfood van een ander te wijten heb bende. is veroordeeld tot 14 dagen hechte nis voorwaardelijk met een jaar proeftijd. Beklaagde, die zich door dit vonnis be zwaard gevoelde gaf een relaas van het gebeurde op de „Gelderland" waarbij tijdens het looden de matroos der 2e klasse van Dijk, op noodlottige wijze ls ver dronken. Hem was nl. gelast het loodbordes uit te zetten, alvorens de manschappen in de sloepen zouden gaan. Toen hij hiermede bezig was bemerkte hij, dat er een spie, ter bevestiging van twee staven ontbrak. Er was veel haast bij en de kabelgast, die hem aan een reservespie zou kunnen helpen, was op dat oogenblik niet te bereiken. Hij had niets anders bij de hand dan een kabeltouw, waarmede hij de stangen be vestigde en toen probeerde of het touw hield. Daarna ls hij ln de loodmat gaan hangen terwijl van Dijk op het bordes bleef. Deze heeft waarschijnlijk tegen den bevestigden stang geleund, met het gevolg dat deze los schoot en van Dijk te water raakte. Beklaagde heeft dit niet gezien, doch hoorde roepen „man over boord". Ondanks de pogingen ook door de beman ning van andere schepen o.a. de „Hertog Hendrik" in het werk gesteld om den dren keling te redden, ls deze ln de diepte ver dwenen. De advocaat-fiscaal mr. L. B. J. Vermeu len, zelde dat beklaagde geheel op eigen verantwoordelijkheid heeft gehandeld. De omstandigheden, die in het voordeel van beklaagde wegen. nl. het niet aanwezig zijn van de spie, de onmogelijkheid om een reservespie op dat oogenblik te krijgen en de groote haast zijn verdisconteerd in het milde vonnis, dat de Zeekrijgsraad heeft uitgesproken. Beklaagde, die met dit soort werk volkomen op de hoogte was, had kunnen voorzien, dat het touw zou los schieten toen hij in de loodmat ging han gen. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis. De raadsman, de officier van admini stratie C. D. Duijverman, betoogde dat men hier te doen heeft met een geval van roe keloosheid zooals vaak bij verkeersongeluk ken voorkomen. Beklaagde, die een bevel met spoed had op te volgen, deed wat hij in de gegeven omstandigheden mogelijk en verantwoord achtte en hl) ls zeer onder den indruk van het verlies van een men- schenleven, dat hij niet heeft kunnen voorkomen. Pleiter meende dat het toch niet aan beklaagde's schuld kan worden geweten dat er iets aan het loodbordes ontbrak en drong aan op vrijspraak. Het Hof zal later uitspraak doen. GOUDEN DOCTORAAT. Vrijdag 22 Januari a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. F. E. Pels Rijcken te Breda, advocaat en procureur, deken van de Orde van Advocaten, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot docter in de Rechtsgeleerdheid. In het verdere verloop van de vergade ring van den Ministerraad is o.a. besloten het ontwerp van Minister Bedouce tot het invoeren van een 40-urige werkweek bij de spoorwegen voor te leggen aan een Spe ciale bijeenkomst van de belanghebbende ministers, welke Maandagochtend a.s. zal zocht, vorden gehouden. De politie heeft te Sacramento in Cali- fornië een >man in hechtenis genomen om hem te verhooren in verband met den moord op den ontvoerden knaap Charles Mattson. Zijn signalement zou volkomen beantwoor den aan de beschrijving van een man, waar van het departement van Justitie reeds eerder op dezen dag de opsporing had ver- AFGH ANIST AN. Directeur-Generaal van het ministerie van Buitenlandsche Zaken verdronken. Uit New Delhi wordt vernomen, dat de directeur-generaal van het Afghaansche ministerie van buitenlandsche zaken, Syod Abdullah Khan ls verdronken bij een po ging de rivier Hamun in het Noorden van Afghanistan te paard over te trekken. Naar verluidt, bevond hij zich met een politieke opdracht op weg naar de grens tusschen Sovjet-Rusland en Afghanistan. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde: Mej. Th. Ykema (Voorburg) en de heeren C. A. L. Jansen (Den Haag), Th. J. Damstë (Oegstgeest) en L. D. J. Reeser (Wassenaar); voor het Artsexamen le ge deelte: de heer H. M. Hueting (Katwijk). Bevorderd zijn tot arts de heeren H. v. q. Meer (Den Helder), F. P. C. Prud'homme van Reine (Den Haagl en P. van Rossem (Kronphenie). krachtig bevestigd en naar alle waarschijn lijkheid uitgebreid ls. In een hoek van de wereld tusschen lan den met een kleine bevolking, maar met groote staatsmanswijsheid zal de handel dan vlotter kunnen gaan, doch dat zal slechts een begin zijn. daar Nederland en Scandinavië afhankelijk zijn van afzetge bieden ln grootere landen. Scandinavië, aldus de „Times", is onze beste cliënt in Europa en Nederland wil steeds meer van ons koopen. Dit zijn alle belangrijke overwegingen, welke in Britsche oogen de waardeering moeten doen toenemen voor deze geste naar een vrijer handelsverkeer. UIT HET VERRE OOSTEN. Japan blijft waakzaam! De Japansche regeering blijft een af wachtende houding aannemen ten aan zien van de ontwikkeling der toestanden ln China, aangezien geen officieele mede- oeellngen over de verhouding tusschen de regeering van Nanking en de opstande lingen in Sjensi worden verstrekt. De Nanking-regeering verklaarde dat zij een strafexpeditie zou organiseeren, doch vol gens de pers worden onderhandelingen gevoerd tusschen Nanking en de rebellen. De „jonge maarschalk" Tsjang Soe Liang, die 12 Dec. j.l. werd veroordeeld tot 10 jaar MINISTER COLIJN NAAR PARIJS. De minister-president, dr. H. Colijn zal hedenmiddag voor een kort buitenlandse!) verlof naar Parijs vertrekken. DE „TIMES" JUICHT HET INITIATIEF VAN Dr. COLIJN TOE. Het A.N.P. meldt uit Londen: De „Times" Juicht in een artikel, dat ge- ti.eld ls „Breuk in de muren" de pogingen toe van Scandinavië en de lage landen langs de Noordzee om te komen tot een verlaging der barrières van den wereld handel. Het blad ls van meening, dat het thans als gevolg van bezoeken van ministers zeker schijnt, dat de conventie van Oslo DR. A. H. COLIJN IN NEDERLAND TERUG. Hij deed onderzoekingen naar olie op Nieuw Guinea. Met het Indië-vliegtuig „de Kwak" dat vanmorgen uit Marseille is vertrokken en om 11.40 op Waalhaven ls geland, ls in ons land teruggekeerd dr. A. H. Colijn zoon van den minister-president na 'n afwezigheid van 4'/i jaar, waarvan hij l'/i jaar op Nieuw Guinea heeft doorgebracht, waar hij onderzoekingen heeft verricht naar de aanwezigheid van olie in deze streken. Op het vliegveld was de minister-presi dent dr. H. Colijn, aanwezig, vergezeld van eenige bekenden van diens zoon. KRANSLEGGING TE DELFT. Door Djokjasche delegatie. Hedenochtend half elf heeft de delegatje van den sultan van Djokja, welke ln ver band met het prinselijk huwelijk hier te lande vertoeft, bestaande uit de dochter, den schoonzoon en den zoon van den sul tan, twee kransen gelegd in de Nieuwe Kerk te Delft, bij de graven van H.M. de Koningin-Moeder en van Z.K.H. Prins Hendrik. De burgemeester van Delft, mr. van Baren, was bij de kranslegging aanwezig. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2