BINNENLAND Britsche zelfbeheersching 77ste Jaornang Vierde Blad Ho. 23560 De ondernemersovereenkomst voor het bakkerij-bedrijf Gouden huwelijk te Leimuiden LEKCH CiSSia, Vi'üfcg 15 Januari 1957 Willem n-lindl. geen mfÜ £"V!n de Plannen omtrent bet ten kmjonshuls wenscht aan te bren- mtuadels nog eenige uitbreiding te Een koel hoofd méér waard dan 100.000 menschenlevens Houding der regeering door de bakkers besproken Bijeenkomst te Utrecht. De motorrijtuigenbelasting. Belastingkaarten voor één of twee maanden. Invoering van speciale belastingkaarten Met instemming zullen de belanghebben den kennis genomen hebben van de kort geleden gepubliceerde berichten inzake de heffing en Invordering van de motorrijtui genbelasting. WIJ bedoelen in de eerste plaats de thans geopende mogelijkheid om de belasting per giro te betalen, door welken maatregel eindelijk gevolg is gegeven aan een reeds in Mei 1930 door den A.N.WB. tot den Mi nister gerloht verzoek. Voorts heeft de Minister onlangs mede gedeeld, dat de mogelijkheid wordt over wogen. belastingkaarten voor twee maan den of voor één maand in te stellen. Wordt dit denkbeeld verwezenlijkt, dan zal daar mede een andere lang gekoesterde wensch (reeds ln Februari 1934 heeft de A.N.W.B. hierom gevraagd) in vervulling gaan. Intusschen heeft de A.N.W.B. nu de wet toch binnenkort weer bestudeerd zal moeten worden gebruik gemaakt om nog enkele wenschen, die door velen werden geuit, onder de aandacht van den Minister te brengen. In de eerste plaats heeft de Bond, ver wijzende naar de zeer op prijs gestelde regeling, volgens welke,«in verband met de huwelijksfeesten van de Prinses, voor tou ringcars en huurauto's speciale belasting kaarten verkrijgbaar waren voor het tijd vak van 18 December 1936 t/m 10 Januari 1937, de invoering van een zoodanige blij vende regeling bepleit, dat ln het vervolg voor de genoemde categorieën, telkens voor bepaalde korte termijnen (b.v. ter gelegen heid van feestdagen, voetbalwedstrijden e.d.) kaarten verkrijgbaar gesteld zullen worden, hetgeen tot gevolg zou hebben, dat b v. touringcars ook buiten het eigenlijke vacantieseizoen gebruikt zouden kunnen worden. BIJ het gebruik van kwartaalkaar- ten is in vele gevallen de exploitatie daar van, gezien de weinige reizen in en kwar taal, niet loonend. Een dergelijke regeling zou. zoowel voor de touringcar-ondernemers, als voor de schatkist, niet anders dan gunstig kunnen zijn. Voorts heeft de A.N.W.B. er in zijn adres op gewezen, dat er groote behoefte bestaat aan een ruimere regeling inzake het be schikbaar stellen van kaarten voor één dag, in de eerste plaats, omdat het ln de prak tijk telkens voorkomt, dat men met een tijdelijk buiten gebruik gestelde auto om een bepaalde reden .slechts één enkelen rit wil maken en bovendien, omdat tal van be drijven die normaal met een beperkt aantal motorrijtuigen kunnen volstaan, door rui mere invoering van dagkaarten er toe zouden kunnen overgaan, één of meer reservemotorrijtuigen (resp. aanhangwa gens) te houden, hetzij met het oog op korte tijdvakken van extra drukte, hetzij met het oog op het vervoer van speciale artikelen, waarvoor bij voorkeur een spe ciale vracht- en aanhangwagen gebruikt wordt. Onder de tegenwoordige omstandig heden is het niet te verwonderen, dat men, indien het slechts gaat om één enkelen rit met een opgelegde auto, het er maar op waagt zonder belastlngkaart. En wat de bovenbedoelde ondernemers betreft, deze zijn alleen om de kosten genoodzaakt, zich te behelpen met het beschikbare materiaal. De A.N.W.B. is ervan overtuigd, dat de voorgestelde verruiming het in gebruik nemen van reservemotorrijtuigen zou sti- muleeren, hetgeen een gunstigen invloed zou hebben op de werkgelegenheid ln het autobedrijf. Vrees voor vermindering van de belas tingopbrengst is ongegrond. Bovendien kan de Regeering hierop zelf Invloed uitoefe nen, door een zoodanig tarief vast te stel len, dat alleen bij werkelijk zéér gering ge bruik dagkaarten voordeeliger zijn dan een kaart voor langeren termijn Zooals men ziet, beoogen deze voorstellen de meest drukkende van de belastingvoor- schrlften eenigszins te verlichten. Moderniseering van het Paleis Soestdijk. Centrale verwarming, tennisbanen en zwembassin. Zoo weinig mogelijk inwonend personeel. Alhoewel ln de omgeving van het palels Soestdijk de meïning heerscht aldus lezen wij in het Hbld. dat het paleis om streeks het midden der maand Maart door het prinselijk paar betrokken zal worden, )s tot op heden nog niets te bespeuren van eenigerlei werkzaamheden, welke aldaar in verband met de bestaande verbouwings plannen aangeboden aan het prinselijk paar als onderdeel van het Nationaal hu welijksgeschenk zullen plaats vinden. Be verwachting is echter, dat een dezer dagen in ieder geval een aan vang zal worden gemaakt met 't aan eggen der centrale verwarming in de vertrekken welke binnenkort door het prinselijk paar tijdelijk zullen worden betrokken om van hier uit de bouw van bun eigen toekomstige woning tc kun- nen gadeslaan. Het zijn de vertrekken eertijds bewoond door H.M. de Ko ningin. als zij tijdelijk verbleef te Soestdijk en deze zijn gelegen in 't hoofdgebouw op de tweede verdieping aan de Soesterzijde. comlt-é is medegedeeld, dat, be- \vnrr!o„ bedoe,lde verbouwing, tevens zou overgegaan tot den aanleg van cl-aff moderne tennisbanen, waarvoor als lice wijl I* te zün gekozen de voorma- maietif,.ekamp in de omgeving van de hebben ondergaan en wel in zooverre, dat er rekening mede wordt gehouden, dat be halve den aanleg dezer tennisbanen, zeer waarschijnlijk tevens nog tot den aanleg van een openlucht-zwembassin zal wor den overgegaan, hetwelk dan ln eveneens dezelfde omgeving, doch vermoedelijk iets korter in de nabijheid der „Hertegracht" zal worden uitgegraven. Het water in de groote vijver, onmid dellijk gelegen achter het Kon. palels leent zich voor de zwemsport niet zoo goed, daar zij haar water ontvangt vla de Praam gracht uit het Soesterveen. en niet uit zgn. „grondwellen", waardoor het water in on- gezuiverden toestand nooit helder van kleur en vrij van zgn. „turfjes" is. Bij de komende verbouwing en inrichting van het palels wordt rekening gehouden met de omstandigheid, dat het getal in wonend personeel zoo klein mogelijk zal zijn. Aangenomen mag worden, dat ook de hoogere hofhouding niet en ln ieder ge val niet doorloopend in het palels zelf woonachtig zal zijn, doch zich in de naaste omgeving van het paleis zal vestigen. De woning, in vroegere jaren ingericht als bureau voor den bouwkundige welke aan het palels was verbonden, zal nu wor den ingericht als kwartier voor een staf van acht rijksveldwachters, welke binnen kort officieel met de bewaking van het pa lels zullen worden belast. Tariefsverlagingen op de Indische luchtlijn Behalve voor post ook voor passagiers. De concurrentie van Engelsche zijde noopt daartoe. Naar wii vernemen aldus de N. R. Crt. heeft de K. L. M. besloten binnenkort tot verlaging van haar passagetarief op de lijn naar Indië over te gaan. Volgens een vorig Aneta-bcricht uit Ban doeng. heeft de Indische P. T. T. aan dc regeering voorgesteld om goed te keuren dat het luchtposttarief IndiëNederland zal worden verlaagd tot 20 cent per 10 gr. Het plan ls daarnaast de landmail tc hand haven, doch wellicht tegen een iets hooger tarief dan het huidige. Dc verlaging van het tarief voor pas sagiers op de Indische lijn houdt niet allen verband met de komst van de grootere Douglnsvliegtuigen van het type DC 3, maar evenzeer met een ver laging van de Engelsche passagetarie ven op dc Imperiale luchtlijnen bij de' komst van dc groote Engelsche vlieg- bcoten. Zij komen niet onverwacht. De grootere productie van vervoergele- genheid, die beide maatschappijen pa rallel voorbereiden, moest dit gevolg hebben. Om de vermeerderde productie te kunnen verkoopen, moet de kring van reizigers worden uitgebreid, o.a. door tariefsverlaging. Het nadeel van deze passageverlaging is dat meer passagiers noodig zijn om de in komsten op peil te houden of op te voeren en dat, terwijl op het oogenblik niet te voorzien is of de Engelsche concurrentie, die dit jaar zal komen opzetten, de K. L. M. een kans laat de grootere Douglasvlieg- tuigen behoorlijk bezet te krijgen. De verlaging van hot luchtrecht is een gevolg van de Engelsche concurrentie. En- geland heeft, zooals bekend, den knoop doorgehakt en wil alle luchtrecht afschaf fen. zoodat dc geheele Engelsche brieven mail voor Azië, Australië en Afrika door de lucht kan worden verzonden met de vlieg- booten. Het Nederlandsche antwoord daarop zou, volgens berichten uit Indie, aanvankelijk geweest zijn een verlaging van ons lucht recht, gepaard gaande met gedwongen verzending door de lucht van alle brief post, volgens een schema-Damme. Blijkens liet hiervoor reeds genoemde Anetabericht is Indië daarvan afgeweken en vraagt nu goedkeuring aan het Indische gouverne ment voor verlaging van het luchtrecht tot 20 cent per 10 gram. Daaruit zou men opmaken, dat Indië de briefjes tot 5 gram, waarvoor tot heden 30 cent luchtrecht verschuldigd was, wil af schaffen. Voor een brief tot 10 gram wordt thans nog 50 cent luchtrecht geheven. Ver geleken met de 20 cent, die thans worden voorgesteld, krijgt Indië dus een verlaging van 60 pCt. Het nieuwe luchtrecht, plus port komt in Indië dan te staan op 3272 cent, wat nog ruim vijfmaal hooger is dan het komende Engelsche port, dat l'/« pen- nie per ounce 6 cent per 14 gram) zal gaan bedragen. Indië wil den dwang om alle brieven door de lucht te verzenden, nu vervangen door een zachte aanmaning, door nog verdere v erhooging van het gewone port, dat thans 12'/2 cent voor de eerste twintig gram be draagt. Men mag wel aannemen, dat alle lichte brieven dan door de lucht zullen gaan, maar voor zwaardere brlefzendlngen zal het verschil tusschen luchtrecht plus port te groot blijven en dus per landmail vervoerd worden. WEERKLANK VAN DE WOORDEN VAN Dr. COLIJN IN BELGIË. Het ANP. meldt uit Brussel: Het plan van minister Colljn, die kort geleden de economische samenwerking bepleitte tus schen de noordelijke landen, Nederland, België en Zwitserland, had tot dusverre slechts weinig weerklank gewekt in België, aangezien dit land niet officieel hiervan op de hoogte was gesteld. Uit goede bron wordt thans echter be kend, dat officieele Belgische kringen van meening zijn, dat dit initiatief gesteund en levendig aangemoedigd dient te worden. België heeft inderdaad een uiterst groot belang bij een verlaging van de tariefmu ren. Het heeft zeer actief deelgenomen aan de conferentie vqniQ§lo, .die zonder te sla gen trachtte de ecTrtomlsche belangen der op deze conferentie aanwezige landen na der tot elkander te brengen. De Belgische bladen bespreken het voor stel van minister Colljn thans ook zeer gunstig. Q LONDEN, 14 Januari. Onze Londensche correspondent meldt: De kalmte waarmede het Foreign Office het misbaar over Spaansch Marokko be schouwde kan worden gezien alp een ge tuigschrift voor den Britschen Inlichtin gendienst. In Whitehall was men klaar blijkelijk volkomen op de hoogte van het karakter van de Dultsche werkzaamheid In dat gebied. Die werkzaamheid was be perkt tot pogingen van Duitschland om te zien, hoe ver het kon gaan in de ont wikkeling van een invloedsfeer op de Noord Afrikaansehe kust. Aan Engelsche kant, waar men. thans de zelfbeheersching heeft verheven tot een kunst in dienst der internationale politiek, oordeelde men dat men de zaken daar in Marokko voor- loopig kon blijven aanzien. Er was geen gevaar voor een Duitschen coup. Hoog stens werd een begin gemaakt met voor bereidingen die, verder doorgezet en ver sneld, ln een later stadium een ernstige bedreiging zouden worden voor Frankrijk en zijn positie op de noordkust van Afrika en voor Engeland als bewaker van de toe gangen tot de Middellandsche Zee. De» Britsche zelfbeheersching werd nog in drukwekkender ln het licht der jonge ge schiedenis. Immers de vergelijking met het Agadir-incident van 1911, toen de Duit- schers hun Panther naar Marokko stuur den, moest zich terstond opdringen. De geschiedenis herhaalt zich niet altijd tot in bijzonderheden. Maar de overeenkomst tusschen het feit van toen en dat van nu was treffend. In 1911 was het Dultsche doel vooral Engeland en Frankrijk met 'n bedreiging te dwingen Dultsche kolonisatie in Afrika te gedoogen. Het heeft er veel van dat dit ook thans werd beoogd. In den tijd van het Agadir-incident schenen de omstandigheden echter voor Duitsch land gunstiger te zijn dan thans. Engelsch Fransche eensgezindheid met betrekking tot Marokko trad toen niet zoo duidelijk naar voren. Duitschland achtte het toen niet onmogelijk, dat Engeland onverschil lig zou blijven. Het liep, naar men weet, heel anders af. De Britsche nationale eer eischte integendeel, dat Engeland zich so lidair zou verklaren met Frankrijk. En Lloyd G-eorge uitte het Inmiddels gevleu geld geworden woord dat „de nationale eer nimmer een zaak mag zijn van partij- geschil". Thans heeft men aam Engelschen kant niets van dien aard gehoord. In de eerste plaats was er geen aanleiding voor. De Engelsch-Fransche overeenstemming in zake Marokko was boven allen twijfel ver heven. In de tweede plaats zijn de partijen hier thans over niets zoo verdeeld als over de nationale eer en haar eischen. De lLnkerpartijen zijn b.v. van meening, dat de Britsche houding ln de Spaansche kwestie (afgescheiden van de Marokkaan- sche, waarbij Engeland de houding aan Frankrijk kon overlaten) te veel gaat lij ken op de Britsche houding ln den Ita- liaansch-Abessynischen oorlog die, zoo de omstandigheden nauwelijks een andere houding toestonden, in strijd werd ge acht met de nationale eer. Zelfs de „Times" die toch waarlijk regeeringsgezlnd genoeg, is, heeft aanmerking gemaakt op het feit dat de regeering geen krachtig en leidend initiatief heeft genomen ln de zaak der vrijwilligers, die verantwoordelijk is ge weest voor zooveel gewrijf en geschrijf en diplomatieke stappen buiten de non-inter ventiecommissie om. „Meer aarzeling en meer zwakheid", heeft de oppositiepers ge mopperd. En de „Times" had graag, dat leidend en krachtig initiatief geopenbaard gezien in althans blokkade-achtige voor stellen om over de hoofden van de non interventie commissie-leden en over die van Burgos en Valencia heen, aan alle troepen- en materiaaltransporten naar Spanje een einde te maken. Inmiddels wordt de voorbeeldige Brit sche zelfbeheersching op steeds hoogere proef gesteld en het toeval, of iets an ders, wil dat dit vooral wordt gedaan door den kant in Spanje die naar gelang van gevoelens hier wordt gekenschetst ais „de rebellen" en als „de patriottische redders van Spanje". Als Franco en zijn mannen de Britsche koopvaarders in Spaansche wateren niet hinderen of geen bommen werpen op het gebouw van het Britsche gezantschap in Madrid's veilige zone (Franco schuift naar men zal weten de verantwoordelijkheid hiervoor op de schou ders van Cabalero), dan maken zij 't den Britschen bestuurders en grootste eigenaars van de kopermijnen ln Huelva lastig met de requisitle (tegen de helft van den marktprijs van het koper) van de produc tie daar, om er Dultsche leveranciers van oorlogsmiddelen mee te betalen. Dit is ook een zaak, die de Britsche regeering met aandacht volgt. Ze doet het alweer met de bedaardheid en de zelfbeheersching, waarvoor de omstandigheden van den laat- sten tijd zooveel gelegenheid tot oefening hebben verschaft. Men krijgt hier het ge voel dat Franco zich wel wat dankbaar der kon toonen dan hij doet voor bijna bovenmenschelijk koele Britsche hoofden. En de regeerlngsopposltie, die maar blijft roepen om krachtig optreden tegen de vele overtreders van de internationale be tamelijkheid, zou toch ook wel eens kun nen bedenken, dat een koel hoofd en zelf beheersching in deze tijden goud en mis schien honderdduizenden menschenlevens waard zijn. ■5149 (Ingez. Med Men meldt ons: In het jaarbeursgebouw te Utrecht kwam gisteren een 500-tal bakkersvertegen woordigers uit geheel Nederland bijeen, teneinde zich te beraden over de jongste beslissingen der regeerlng. De voorzitter der Nederlandsche bak kerij-stichting, prof. Gerbrandy, gaf een uiteenzetting over den lijdensweg, dien de regeering het in zoo diepe nood verkee- rende bedrijf heeft doen afleggen. Hij be sprak daarna het karakter der afgekomen beslissing en woog de door de regeering thans ln uitzicht gestelde maatregelen op hun waarde. Spreker legde er den nadruk op dat naar zijn meening minister Gelissen ten volle overtuigd is geworden van den nood in het bedrijf, en dat hij inderdaad naar beste kunnen hulp wil verleenen. Aan de Nederlandsche bakkerij werd daarna gelegenheid gegeven van haar ge voelens te doen blijken. Een groot aantal sprekers maakte daarvan gebruik waar bij de zeer verbitterde vergadering her haaldelijk van groote instemming blijk gaf. Het sterkst kwam wel tot uiting het al- gemeene gevoelen dat hier onrecht wordt gedaan. Men memoreerde de herhaalde toezeggingen, door de overheid gedaan en later weer ingetrokken, men hekelde de houding van een regeering, die een wet maakt en haar door niet bewijsbare doch door de aanwezigen als „ambtelijk" bestempelde invloeden daarna niet toe past, zelfs niet op ontwerpen, welke in overeenstemming met het departement van handel, nijverheid en scheepvaart werden opgesteld. Men vroeg zich af of de door de stichting gevolgde tactiek om den strikt legalen weg te bewandelen, wel juist is geweest, en of niet met de vuist op tafel meer bereikt ware. Een der sprekers wees er op, hoe dr. Colijn de ordening, welke uit het be drijf zelf opkomt als de beste heeft voor gesteld, terwijl nu het kabinet de bakkerij komt verblijden met een volkomen van bovenaf opgelegde regeling die naar de meening van de vergadering slechts een zeer problematieke waarde heeft, en zelfs wellicht een negatieve (teekenen van af keuring). De belofte dat arbeidswet en warenwet streng zullen worden toegepast, deed de vraag rijzen of de regeering dus erkende dat zij tot dusverre daarmede schromelijk nalatig is geweest. Sterk kwam naar voren dat men geen vertrouwen stelt ln een bewind, dat met woorden steeds weer liefde voor den mid denstand brengt, maar met landbouwcri sis-maatregelen, accijnzen en andere las ten de uitoefening van het bakkerij-be drijf vrijwel onmogelijk maakt. Onbegrijpelijk noemde men het hand haven van de wet tegen prijsopdrijving ten aanzien van brood, nu immers onlangs door het stablliseeren en verminderen van de „bonificatie" de prijzen van bloem en meel feitelijk zijn losgelaten en in een week tijds met 7 pCt. zijn gestegen. De vergadering besloot zich wat ook gebeure het volledige recht van kritiek op wat geschied is, voor te behouden. Men stelt zich voor die kritiek publiekelijk en ook ln politiek opzicht uit te oefenen. Voorts werd besloten om het samen gaan van het geheele bedrijf zoo sterk mogelijk te continueeren en om via de or ganisaties de pogingen om betere bedrijfs- toestanden te bereiken, met alle middelen, zoo noodig ook tot dusverre niet gebruik te, voort te zetten. Daarbij zal niet worden afgewezen een op reëele basis geschoeid overleg met die regeeringspersonen, die bewezen hebben de bakkerij een goed hart toe te dragen. SPANJE KOOPT EIEREN VAN ON! Coöperaties leveren 3.6 millioen stuks. Naar het Hbld. verneemt, hebben de samenwerkende eieren-coöperaties Woens dag vijf duizend kisten a 720 stuks, dus in totaal 3.6 millioen eieren, naar Spanje ver kocht tegen een prijs, die 20 cents ligt boven den prijs, die in Engeland kon wor den gemaakt. Een ongeveer even groot quantum gaat dezie week ingevolge het plan-Deterding naar Duitschland. Het totale quantum van ongeveer ze ven k acht millioen stuks eieren, dat nu naar Duitschland en Spanje gaat, wordt practisch gesproken onttrokken aan den export naar Engeland, zoodat de zeer be perkte kring van importeurs van Neder landsche eieren aldaar te weinig dreigt te zullen ontvangen. Teneinde dit te voorkomen, kwam gister ochtend dan ook reeds een hoogere bie ding uit Engeland, waardoor op de Neder landsche markten 10 a 15 cents méér be steed kon worden dan Woensdag. Niette min blijft de eierprijs voor dezen tijd van het jaar nog steeds te laag. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche Zuivelcentrale, 17 Januari t.m. 23 Januari 1937 consumptiemelk regee- ringscontract, taxegedeelte 6.25 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit: overmelk regeerlngsminimumprijs 5.10 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. Geen griep. Griep zal geen vat op U hebben, als U steeds Karsote (in het kleine handige zak flaconnetje) bij U draagt. Overal waar ge vaar voor besmetting dreigt, sprenkelt ge enkele druppels Karsote op Uw zakdoek en snuift den aangena- men damp flink op. Uw adem halingsorganen worden nu gevuld met een at mosfeer, waarin bacte riën van verkoudheid, griep of influenza niet bestaan kunnen. Laborato rium-proeven hebben be wezen, dat de Karsote-damp alle verkoudheid- en influenza- veroorzakende bacteriën binnen enkele minuten volkomen vernietigt. Daarom moet zelfs de meest hardnekkige verkoudheid spoedig voor Karsote wijken. Karsote is verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten ii f. 0.76 per fla con (zakformaat) en f. 1.00 per flacon (2 x de kleine maat), omzetbelasting inbegr. 5155 (Ingez. Med.) VERPLAATSING VAN EEN GEVAARLIJKE VLUCHTHEUVEL TE HILLEGOM. In antwoord op een verzoek van de K.N.A.C. om een der gevaarlijke vlucht heuvels ln de bebouwde kom van Hillegom te willen verplaatsen nu daartoe de gele genheid is ontstaan door wegverbreedlng ln de nabijheid, berichtte de betreffende rijkswaterstaatsdienst, dat de plannen daarvoor reeds eenigen tijd geleden wer den goedgekeurd, terwijl met de uitvoering van de werkzaamheden dezer dagen is be gonnen. UIT NED. OOST-INDIK. DE „VAN DER WIJCK". Slachtoffers van de ramp, die er slecht aan toe zijn. BATAVIA, 14 Jan. (Aneta). Het „Bat. N.B." verneemt, dat de toestand van den heer Stada, vierden officier van de „Van der Wijck", die de wacht had toen het schip ten onder ging, zeer ernstig is. De heer Stada had bij de ramp een been ge broken: de chirurgen durven amputatie van het been niet aan. De heer Verseput, de derde officier die juist voor het moment van die ramp de wacht aan den heer Stada had overgege ven. is physiek dermate geschokt, dat hij gedurende langen tijd niet meer zal varen. Hij kreeg bij de K.P.M. een betrekking aan den wal. DE PRIJSBEWAKING. BATAVIA. 14 Januari (Aneta) Het „Bat Nieuwsblad" verneemt, dat met in gang van 15 Januari de prljsbewaking ge heel zal worden opgeheven, behalve voor een tweetal soorten garens. Het echtpaar P. v. d. Kamp—Poeltuin te Leimuiden, dat. zooals wij reeds eerder hebben gemeld, morgen zijn gouden huwelijksfeest herdenkt. DE BANDJIRS. BATAVIA, 15 Jan. (Aneta). Van de zijde van de staatsspoor wordt gemeld dat de baan van de staatsspoor te Srawat op nieuw is weggeslagen over een lengte van circa 200 meter. De passagiers van de nachttreinen en de post zijn per auto over het strerrulngs-punt gebracht. De vertraging zal circa 5 uur duren. De baan van de N.I.S. is over een lengte van 150 meter weggeslagen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13