Communistische instructies Strijd in Spanje opnieuw ontbrand LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad RECHTZAKEN DIGESTIF RENNIE Publicatie door de „Echo de Paris" van voorschriften voor een omwenteling Een gewaarschuwd man geldt voor twee! Estepona door de nationalisten ingenomen Tal van bombardementen Bezoekster, die „de kaart kwam leggen". Goedgeloovige dame voor ruim f. 7000 benadeeld. De 44-jarige juffrouw Van D„ huisvrouw S.. stond gisteren voor de Haagsche recht bank. gepresideerd door mr. H. Haga. te recht wegens oplichting ten nadeele van een 67-jarige dame uit Bilthoven. vroeger in Den Haag woonachtig. Blijkens de verklaringen van deze ge tuige ontving zij voor het eerst in 1932 be zoek van verdachte in haar woning aan de Perziklaan. waar verdachte zich aandiende als mevrouw Basquln, die haar kwam vra gen de kaart te mogen leggen. De kaarten wezen uit. dat een rijk man uit Indlë ge tuige wensehte te huwen, doch het resul taat van dit eerste bezoek was. dat zij f 100 armer werd. Ten einde contact te krijgen met den trouwlustige, was geld noodig, om een helderziende als tusschênpersoon te engageeren. Vóór alles, werd getuige de strikste geheimhouding opgelegd, omdat de familie van den rijken heer zich tegen een huwelijk verzette en hij zeker onterfd zou worden, indien zijn plannen uitlekten. Spoedig volgde een tweede bezoek en kreeg getuige ook een invitatie ten huize van verdachte te komen. Getuige verhaalde, hoe daar een geheim zinnig zwart bord was, voorzien van aller lei woorden, als vader, moeder, zuster, broeder, „ja" en „neen". Verdachte ging met dit geheimzinnig instrument werken en de wijzers werden gedraaid. Ondertus- schen werden allerlei verhalen gedaan over den toekomstigen echtgenoot, die noodza kelijk van zijn familie moest worden ge- isoleerd en wiens naam Rudi Heringa was. HIJ zou in overspannen toestand zijn en moest genezen worden, waarvoor vanzelf sprekend geld noodig was en dat moest van getuige komen. Op een vraag van deze. waarom de schatrijke huwelijkscandidaat zelf geen verpleegkosten betaalde, werd ge antwoord. dat het hem streng verboden was aan zijn geld te komen. Ergo betaalde getuige en zij deed dat ook bij de volgende bezoeken, die steeds veelvuldiger werden. Toen op deze wijze de liggende gelden in handen van verdachte waren gekomen, volgden de sieraden en toen ook deze te gelde waren gemaakt, kwam allerlei soort huisraad aan de beurt. Het medium vroeg naar de President opmerkte de aller zonderlingste dingen. Ook werd getuige medegedeeld, dat zij op een bepaalden dag en uur bezoek van haar aanstaanden man zou krijgen; zij moest voor het raam gaan zitten en op het gegeven signalement letten. Inderdaad kwam de candidaat en wel in den persoon vanden echtgenoot van verdachte, die bij zijn eerste bezoek frlsch van wal stak en getuige aanstonds ten huwelijk vroeg. De verdere mededeelingen. welke de vrien delijke bezoeker deed waren niet erg be moedigend. Getuige moest geld blijven ge ven en liefst wat meer dan een paar hon derd gulden, o.a. voor reisgeld naar Brus sel, waar de bezoeker een suikerconferentie moest bijwonen. Indien getuige niet aan de verzoeken voldeed, zouden de gevolgen ireeselijk kunnen zijn en zou zij zelfs dood kunnen neervallen. En maar steeds bleef getuige betalen en betalen, tot zij niet meer had. Ten einde raad wendde zij zich tot ver dachte, die haar den raad gaf geen vleesch te eten; dat was goed tegen de rheuma- tiek. Op de vraag van den president of ge tuige nu al deze verhalen zoo maar zonder meer geloofde, antwoordde getuige, dat zij erg goed-geloovig was. President: Is U dat nog? Neen, luidde het antwoord, ik ben er van genezen. President: 'tls alleen een beetje duur ge weest. Nog wist getuige mede te deelen, dat de huwelijkscandidaat een reisje naar Turijn moest ondernemen, waar hij een „fakir" zou consulteeren. Verdachte, door den president onder vraagd, ontkende de feiten. Zij had nooit geld van getuige ontvangen, wei sieraden, welke deels geruild waren. Volgens ver dachte had haar man connecties met ge tuige en zij deelde nog mede. dat zij door armoede gedwongen was de kaart te leg gen. De president liet de door verdachte bij de politie afgelegde verklaringen voor lezen, welke tamelijk in overeenstemming waren met het verhaal van getuige. Ver dachte beweerde evenwel door de politie zeer onheusch behandeld en zelfs uitge scholden te zijn. Het O. M„ waargenomen door mr. Cohen Tervaert, wees er op. dat verdachte nog r.ort geleden voor den politierechter voor een ander misdrijf terecht had gestaan en dat zij op schromelijke wijze misbruik had weten te maken van de goedgeloovigheid van een oude dame. wie zij langzamerhand alles had ontnomen wat zij bezat. Ver dachte is een gevaarlijk mensch, tegen wie de maatschappij moet worden beschermd. Spr. eischte dan ook tien maanden gevan genisstraf. De verdediger, mr. A. F. de Jong, be toogde, dat hier eigenlijk de echtgenoot van verdachte de uitvoeringshandelingen had verricht en deze dus terecht behoorde te staan. Pleiter had ook juridische be zwaren tegen de dagvaarding en meende, dat hier niet van oplichting kon worden gesproken. Om deze reden vroeg hij vrij spraak. De rechtbank zal ovei; 14 dagen uitspraak doen. Diefstal van geldkist met f. 6000.—. Drie verdachten voor de Rotterdamsche rechtbank. Op 1 October j.l. is op het terrein van de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij aan de Rosestraat te Rotterdam een brutale diefstal voorgevallen. Onbekenden slaagden erin om op klaar lichten dag een kist. waarin zich een be drag van ruim 6000 gulden aan specie be vond, buit te maken. Het geld was eigendom van de Incasso- bank en moest verzenden worden naar de Coöperatieve Suikerfabriek te Putters- hoek. Des morgens was de kist per auto naar het station gebracht. Tot ongeveer half een had het geld in een loods gestaan. Toen had een beambte de kist in een goederenwagen gebracht. Toen de tram te Puttershoek aankwam, bleek evenwel, dat de kist verdwenen was. Slechts met de grootste moeite is het ge lukt in deze zaak sporen te vinden, en tenslotte zijn er eenige arrestaties ver richt. Gistermiddag hadden zich in verband met deze affaire te verantwoorden de 38- jarige havenarbeider C B„ de 36-Jarlge J. J. E. van B. en de 35-jarige lijnwerker A. v. d. E.. allen te Rotterdam woonachtig. Alle verdachten zijn gedetineerd. De zaken werden gesepareerd behandeld. Uit de verklaringen bleek, dat C. B. het gestolen geld vervoerd en in zijn huls be waard moet hebben en dat in zijn. woning de bult is verdeeld. Tegen hem eischte het O.M. anderhalf jaar gevangenisstraf. De tweede verdachte J. J. E. van B. ont kende pertinent iets met de zaak te maken te hebben. Hem was diefstal van de k-st ten laste gelegd. Uit de getuigenverklaringen bleek o.m. dat hij zich omstreeks het tijdstip waarop de diefstal was gepleegd, in de nabijheid van het station der R.T.M. had opgehou den. Tevens had hij reeds in Augustus be sprekingen gehouden over de manier, waarop het geld vervoerd zou worden. De verdere behandeling van deze zaak werd wegens het niet verschijnen van een aantal getuigen aangehouden tot 28 Januari. Tenslotte heeft de rechtbank behandeld de zaak tegen den 35-jarlgen lijnwerker A. v. d. E. Deze wordt eveneens verdacht van diefstal. Hij is de man, die ln het bezit was van den sleutel van den wagen, waarin de kist stond. Uit de getuigenverklaringen bleek o.m. dat v. d. E. op den bewusten dag eenige malen in de loods was geweest zonder dat hij er iets te maken had. Ook nu weer werd gehoord de gedeti neerde L„ die verklaarde, dat v. d. E. met van B. bij hem was geweest om over de voorbereidingen van den diefstal te spre ken. Het was de bedoeling dat v. d. E. de plaats zou aanwijzen, waai- de auto de kist met geld in ontvangst zou nemen. Nadat nog een groot aantal getuigen A décharge was gehoord, werd ook deze zaak in verband met het niet verschijnen van een aantal getuigen aangehouden tot 28 Januari. Leed jaren aan indigestie Eet nu alles met smaak. „Een leder, lijdende aan indigestie, zou ik deze pastilles willen aanbevelen, omdat ik door eigen ervaring overtuigd ben, dat het een prachtmlddel is." Dit schreef ons de vorige week de Heer H. C. K. te A„ die jarenlang aan indigestie geleden had. De oorzaak der indigestie, het teveel aan maagzuur, wordt door Digestif Rennle Pastilles op geheel unieke wijze bestreden. Het maagzuur wordt niet alleen geneutrali seerd, maar ook geabsorbeerd, terwijl de pancreatine en pepsine, die deze pastilles bevatten, bovendien de spijsvertering krachtig bevorderen. Indigestie zal dan ook bij regelmatig gebruik, praktisch niet meer op kunnen treden. Verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten A 0.40 per pakje en 4 1.25 per groot pak. omzetbelasting inbegrepen. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Voor deze rechtbank stond gistermiddag terecht de 30-jarige bloemenkoopman J. J. H. uit Sassenheim. terzake dat hij op 6 Oct. van het vorige Jaar een hoeveelheid strui ken cardinaalshoedjes, toebehoorende aan 5157 PASTILLES (Ingez. Med.) H. Sch. van G. te Bloemendaal heeft afge sneden en weggenomen. De officier van Justitie eischte tegen verdachte, die niet ongunstig bekend staat, één maand gevangenisstraf. Verdachte vroeg gezien zijn huisgezin de uiterste clementie. Vonnis 28 Januari. Vervolgens stond terecht de 28-jarige bloemenkoopman W. van E. uit Sassen- heim, wien ten laste was gelegd, dat hij uit winstbejag bovengenoemde cardinaals hoedjes heeft vervoerd. Tegen dezen verdachte eischte de officier 3 maanden gevangenisstraf. Vonnis 28 Januari. GEÏNDE BEDRAGEN VERDUISTERD. Speciaal doktoren de dupe geworden. De Haarlemsche rechtbank behandelde gisteren een zaak tegen den 40-jarigen S. uit Amersfoort, die ten nadeele van dok toren in vele plaatsen des lands in totaal ongeveer vierduizend gulden heeft verduis terd. De man bood aan achterstallige vor deringen te innen, maar droeg het ontvan gen geld nooit af. In Haarlem zijn op deze wijze tien doktoren voor een totaal bedrag van f. 100 benadeeld De verdachte verklaarde, dat hij eenigen tijd geleden te Utrecht voor eenzelfde feit voorwaardelijk was veroordeeld, met de be paling, dat hij vijfhonderd gulden aan be nadeelden moest terugbetalen. Om aan het geld te komen heeft hij zijn practijken voortgezet, waarvan vooral in Friesland vele doktoren de dupe zijn geworden. Het O.M. eischte één jaar gevangenis straf. De verdediger bepleitte een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Uitspraak over veertien dagen. De „Echo de Paris" heeft in extenso een document gepubliceerd, waarvan het blad verzekert dat een exemplaar in han den is van den minister van oorlog Dala- dier, die ongetwijfeld reeds de noodige maatregelen genomen zal hebben. Het is een instructie aan de communistische militietroepen en houdt voorschriften in betreffende hetgeen te zijner tijd gedaan zal moeten worden om het leger te ..neu traliseeren". De beteekenis van het docu ment is, naar de „Echo de Paris" oordeelt, nog te grooter, omdat het optreden van de roode „militie" in Spanje berustte op aan wijzingen, eveneens afkomstig van den communlstlschen „technischen dienst" te Parijs, aldus bericht de Parijsche corres pondent van het Handelsblad. Het stuk in kwestie dat geen aanhef of adresseering heeft somt puntsgewijs op, hoe de communistische troepen het moeten aanleggen om het leger de baas te worden. Ter voorbereiding van den opstand in het leger zijn er ln alle kazernes voorloo- pige comltéé's gevormd, die lijsten opma ken en bijhouden van officieren en solda ten en hen indeelen in „viianden" „neu tralen", „sympathiseerenden" en „aanhan gers van het communisme". Zoodra de opstand uitbreekt, moeten de „vijanden", onverschillig of het officieren of soldaten zijn. afgemaakt worden, waarvoor de euphemistische term „elimineeren" ge bruikt wordt. De „neutralen" moeten zorg vuldig gesurveilleerd en bewerkt worden en als de opstand gelukt is moeten zij hard worden aangepakt, om te maken dat zij blijven meedoen. De comlté's bulten de kazernes gevormd moeten op het oogen- blik van de rebellie, en zoogenaamd om die te bestrijden, worden binnengehaald. De chefs van deze groepen oefenen onbe perkt gezag uit. Enkele discussie op dit ount zal onmiddellijk ter plaatse gesanc tioneerd worden door twee commissieleden voor de executie, waarover elke groepschef beschikt. Uitvoerige instructies worden in het stuk gegeven voor het afmaken van de generaals, zoowel degenen die een com mando voeren als de anderen. De eer sten worden „geëlimineerd" door spe ciale groepen van tien man, bewapend met twee mitrailleur-pistolen. De gene raals moeten in hun eigen huis worden aangevallen, omdat men anders last heeft met de ordonnans-officieren en secretarissen. Dit moet gedaan worden door drie man uit de groep, speciaal daarvoor aangewezen „cn die voor geen enkele belemmering terugdeinzen, han delende tegen iederen persoon, die zich verzet, onverschillig van welken leef tijd of sekse". Voor do niet-comman- deerendc generaals zijn minder aan vallers voldoende: drie man met één mitralleur-pistool. „Zoodra de rebellie uitbreekt zoo wordt verder nog ln het stuk gelast moeten groepen militie, ln de uniform van de civiele garde, alle leiders van politieke partijen arresteeren, onder voor wendsel van bescherming van hun persoon, en daarbij te werk gaan overeenkomstig de instructies voor het elimineeren van de generaals zonder commando. Buitengewoon cynisch is het voor schrift dat op de militairen die als aanhangers der partij en daarmee sympathiseerenden te boek staan een streng toezicht moet worden ge oefend. „Men moet er rekening mee houden," zoo heet het, „dat deze mili tairen, die tot ons gekomen zijn, in het leger een ongewenschte houding hadden. Men moet te hunnen aanzien een zelfde tactiek toepassen als in Rusland: eerst profiteeren van hun diensten en hen daarna net zoo be handelen als onze vijanden, aangezien voor de duurzaamheid van ons werk een „neutrale" officier de voorkeur verdient boven een die zijn uniform verraden heeft en die ook onze zaak zou kunnen verraden." De instructie bevat verder o.a. nog aan wijzingen omtrent hetgeen gedaan moet worden met de magazijnen van levensmid delen. Gedurende de eerste week en zoo lang de toestand nog niet normaal is, is het verboden aan de „bourgeois" eenig voedsel te verstrekken, zoo min trouwens als aan het leger, want, zoo wordt gezegd, wij weten heel goed, dat de „bourgeois" ln hun hulzen alle mogelijke voorraden heb ben. Wat zich in de magazijnen der kazer nes aan voedsel bevindt moet onbruikbaar gemaakt worden met petroleum of iets dergelijks. Men mag aannemen, dat de echtheid van het door de „Echo de Paris" gepubli ceerde stuk wel van communistische zijde zal worden betwist en dat belooft nieuwe en interessante polemieken. Dat deze publicatie geschiedt om een aantal gema tigde leden van het Volksfront afgrijzen tegen hun oommunistLsche bondgenooten in te boezemen, is duidelijk genoeg. Overi gens is het optreden van de communis tische militie, eerst ln Rusland en laatste lijk in Soan.ie, in overeenstemming geweest met de Instructies, die hier aan de aan staande opstandelingen ln Frankrijk gege ven worden. De strijd in Spanje is opnieuw ont brand! De berichten spreken van meer dere hevige gevechten en het hoofd kwartier der Nationalisten te Algericas deelt officieel mede, dat het dorp Este pona na een schitterende actie door de troepen van Franco is ingenomen. Aan die mededeeling wordt toegevoegd, dat aan beide zijde zware verliezen ge leden zijn. Men hoorde te Gibraltar een onafgebro ken kanonvuur uit de richting van Este pona. 10.000 Marokkanen, 5000 Italianen en 5000 leden van de Phalanx hadden den aan val op Estepona ingezet. Men zag twee vliegtuigen, die bommen op de stad lieten vallen. Bovendien werd Estepona door oor logsvaartuigen van Franco onder vuur ge nomen. Malaga gebombardeerd. Het Spaansche ministerie van Marine te Valencia deelt mede, dat de rechtschen gis termorgen om half acht te land, ter zee en in de lucht een krachtlgen aanval op Malaga zijn begonnen, die ten doel had, de ontscheping van troepen voor te bereiden. Deze landing moest bij Estepona geschie den. Een escadrille vliegtuigen ontmoette de kruisers „Canarias" en „Almlrante Cervera" de kanonneerboot „Canovas Del Castillo 3", en nog eenige kleine schepen. Een onzer toestellen, aldus het communiqué, slaagde erin twee bommen van 100 kg. elk op de „Almirante Cervera" te werpen. Deze krui ser trok zich daarop onmiddellijk terug ln de richting van Ceuta. Toen de rechtsche schepen onze vliegtuigen zagen, verspreid den zij zich zoo snel mogelijk. De landings poging is dan ook mislukt. Reuter meldt uit Barcelona, dat blij kens daar ontvangen berichten Malaga opnieuw vanuit de lacht is gebombar deerd, met als gevolg tal van dooden en gewonden en aanzienlijke materieele schade. Mededeelingen van Generaal Miaja. Generaal Miaja. de commandant over de verdedigingstroepen vhn Madrid, heeft gis termiddag aan vertegenwoordigers van de pers het volgende verklaard: „Tijdens de krijgsverrichtingen van gis teren in den sector van Möncloa en de uni- versiteltswijk hebben onze troepen een huis bezet nabij de hospitaalkliniek, waar de nationalisten nog verschanst zijn. In dezen sector hebben de regeeringstroepen loop graven bezet in de omgeving van het mo nument voor den held van Cuba. De nationalisten poogden weerstand te bieden aan den aanval, maar moesten het terrein verlaten met achterlating van 250 dooden en gewonden". De regeeringsaanval in de universiteltswijk. Volgens Havas was de gister ten uitvoer gelegde aanval ln de universiteitswij k slechts een zeer plaatselijke krijgsverrich ting. die echter den moed en het moreele overwicht van de regeeringstroepen op hun tegenstanders aantoont. Een voorbereiding van de artillerie had de stellingen der nationalisten murw gemaakt rondom de hospitaalkllniek. Een batterij vuurde 700 schoten af. Ver volgens gingen de manschappen van een der sterkste colonnes van het regeerings- leger tot den aanval over. Van beide kanten werd met groote hel denmoed gestreden, maar de regeerings- manschappen slaagden er toch in een ge bouw nabij de kliniek en een loopgraaf in de omgeving te bezetten. Aangezien inmid dels de avond gevallen was, zetten de loyale troepen hun actie niet verder voort. Tegenaanval der nationalisten. Onder levendig kanonvuur begonnen de nationalisten een tegenaanval, die ten doel had het terugveroveren van een loop graaf en het administratiegebouw van de Universiteitswijk, die verloren waren ge gaan. Bij hun komst werden de aanvallers met musketvuur, granaten en mitrailleur- vuur ontvangen en de vordering, die de regeeringstroepen gemaakt hadden, bleel aldus Havas, volkomen gehandhaafd. Het was een moorddadig gevecht, waar bij vooral aan de zijde der nationalisten slachtoffers vielen. Aan de zijde der re geeringstroepen vielen vijf dooden, en der tig gewonden. Te zeven uur 's avonds heerschte ln dezen sector een zekere op gewondenheid. Het geweervuur van loop graaf tot loopgraaf hield aan. Om halt negen in den avond werd in het centrum der hoofdstad opnieuw het geluld der groote kanonnen van de regeeringstroepen gehoord. Generaal voor krijgsraad. Het blad A. B. C-, dat te Sevllla ver schijnt, deelt mede, dat generaal Batet voor den krijgsraad te Burgos is versche nen. De generaal voerde het bevel over de militaire streek Burgos, toen de nationa listische opstand uitbrak. De commissaris der regeering stelde als eisch de doodstraf wegens opstand en ver raad. Batet had de revolutlonnaire beweging van October 1934 in Barcelona doen mis lukken. Hij had geweigerd zich bij de be weging aan te sluiten en had zijn troepen tegen de opstandelingen in het veld ge bracht. Bombardement op vele plaatsen. Vliegtuigen der nationalisten hebben honderd bommen geworpen op het dorp Cam po de Criptana. De hulzen werden volkomen vernield. Men is begonnen met de opruimingswerkzaamheden, die echter door de sneeuw bemoeilijkt werden. Reeds werden twee dooden en twee gewonden gevonden. De Radioclub te Teneriffe meldt, dat de luchtmacht der nationalisten ook de ha vens van Malaga, Almeria, Carthagena, Valencia, Tarragona, Barcelona, Bilbao, Santander en Gijon heeft gebombardeerd. HALCYON LIJN STAD DORDRECHT, 13 Jan. van Porto Ferrajo te Bona. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ORION, 14 Jan. v. Valencia te R'dam. TITUS, 14 Jan. van Venetië te Triest. JUNO, 14 Jan. v. Danzig te Kopenhagen. ORPHEUS, 13 Jan. v. Kopenhagen te Gdynia. HERCULES, 14 Jan. v. Salonica te Istan- boul. FAUNA, 14 Jan. van W. Indië te Amst. BOSKOOP, 13 Jan. v. Arica n. Mollendo. ALKMAAR, 11 Jan. v. Valparaiso n. Talca- huano. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN ALHENA, thuisr., 13 Jan. v. Port Kembla. ALUDRA. ultr., 14 Jan. te Antwerpen. AAGTEKERK, thuisr., 14 Jan. te Sydney. MIJ NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thulsr., 14 Jan. van Algiers. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, ultr., 14 Jan. te Southampton. TAB IAN, 14 Jan. w Amst. n. Macassar. SIMALOER. uitr., 14 Jan. te Macassar. ENGGANO, thuisr., pass. 13 Jan. Gibraltar. KON. HOLL LLOYD. EEMLAND, 14 Jan. v. Amst. n. Z. Amerika. SALLAND, 14 Jan. v. Amst. n. Hamburg. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN SALAWATI, 13 Jan. v. Colombo n. Singa pore. Om half negen gisteravond werd door den rechtschen radiozender medegedeeld, dat de nationalisten in den sector van Madrid het offensief hebben hervat en daarbij den vijand zware verliezen hebben toegebracht. Uit Madrid wordt gemeld, dat de men- schen meer en meer uit de stad weg trekken. Gisteren werden de dorpen ten noorden van de hoofdstad o.m. Fuencar- ral en Tetoean de la Victorias, ontruimd volgens het decreet van den clvlelen gou verneur der provincie. Gijzelaars terechtgesteld? Volgens van rechtsche zijde medegedeel de lijsten zouden in de gevangenissen van Bilbao na den dag na het bombardement van de stad door de rechtsche luchtmacht, 207 gijzelaars zijn terechtgesteld. De Cortes bijeen. De permanente deputatie van de Cortes is bijeengekomen in het raadhuis te Va lencia, dat den voorlooplgen zetel vormt van het parlement. Martinez Barrio, die als voorzitter fun geerde. verklaarde, dat het voorstel tot verlenging van den staat van alarm met een maand verlengd was. De Cortes aanvaardde het amnestie- voorstel, dat ingediend was door den mi nister van justitie. Henri de Francisco werd gekozen tot vice-voorzltter van de deputatie ter ver vanging van Caballero. SIANTAR, 13 Jan. v. Durban n. Lorenzo Marques. KOTA RADJA, 13 Jan. v. New Orleans to Beira. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJIKEMBANG, 12 Jan. v. Hongkong naar Muntok. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW ZEELAND, 13 Jan. v. Singapore to Adelaide. HOUTMAN, 13 Jan. v. Shanghae te Durban JAVA-NEW YORK LIJN TANIMBAR, 12 Jan. v. Batavia n. New York. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN. HOOGKERK, uitr.. 14 Jan. te Madras. HOLLAND-O. AZIË UJN SEROOSKERK, thuisr., 14 Jan. v. Genua. DIVERSE STOOMVAARTBER1CHTEN. ALHENA. Sydney n. Cork, 13 Jan. v. Port Kembla. HAULERWIJK, Danzig n. Spezla, pass. 1» Jan. Holtenau. LETO, 13 Jan. v. Dunston te Bahla Blanca. THEMISTO, 14 Jan. van Port Talbot te B. Aires Roads. JEANETTE, 14 Jan. v. Antwerpen te New- c&stls THEANÓ, 13 Jan. v. Dublin n. Amst. EIBERGEN, 13 Jan. v. Vlaardingen to B. HAULERWIJK. Danzig n. Spezia, pass. 1* Jan. Dungeness. KATENDRECHT, 13 Jan. v. Amst. to Houston. 2—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10