rr Uit de Rijnstreek limn DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 14 Januari 1937 KERK- EN SCHOCLNIEUWS Gemeenteraad van Zwammerdam kl U*" M Instantine De Gemeente-begrooting gangenomen LUCHTVAART zenuw- AGENDA PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. BOSKOOP. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. Henstra van Haarlem. VOOR VRIJDAG 15 JANUARI AARLANDERVEEN. Ned. Herv Kerk: Nam 7 uur, ds. Joh. Eronsgeesl, van Velsen. NIEUW VENNEP. Geref. Kerk: Nam halfacht. ds Luchtig heid van Amstelveen SASSENHEIM. Pinkstergemeente: Nam. 8 uur de heer P. v. d. Woude van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Wezep (toez.) D. J v. d. Graaf te Schoonhoven Bedankt: Voor Neerlangbroek J. D. v. d. Graaf te Schoonhoven. AFSCHEID Dr. K. DIJK. In verband met zijn benoeming tot hoog leeraar aan de Theol. eSchool te Kampen als opvolger van wijlen prof. dr. T. Hoek stra. heeft dr. K. Dijk gisteravond in de Nieuwe Zulderkerk te 's-Gravenhage af scheid genomen van de Geref Kerk van Den Haag-West. Dr. Dijk arbeidde 20 jaar in den Haag. eerst 9 jaar in de ongedeelde kerk en sinds '25 in die van Den Haag- West. De belangstelling voor het afscheid van dezen bekenden Geref. predikant was zoo groot dat in de Valkenboschkerk een filiaal-bijeenkomst gehouden werd. waar heen het gesproken woord per telefoonlijn werd overgebracht. Dr. Dijk opende dén dienst die door een groot aantal collega's uit de geheele classis bijgewoond werd, op gebruikelijke wijze en koos als afscheldstekst Romeinen 11 36. deze woorden: „Want uit Hem en door Hem en tot Hem zijn alle dingen. Hem zij de heerlijkheid in der eeuwigheid, amen". Sprekende over de samenvatting van zijn arbeid in de woorden: Hem zij de heer lijkheid, zag spr. in die samenvatting twee lijnen, n.l. Ie de lijn van God tot ons en 2e de lijn van ons tot God. Aan het einde van zijn predicatie sprak de scheidende predikant woorden van dank. Namens kerkeraad en gemeente richtte ds. P. Nomes, als praeses van de maand een woord van dank en afscheid tot dr. Dijk, terwijl ds.. J. Wymenga van Scheveningen dit deed als praeses van de classis 's-Gra- venhage. Verdere toespraken bleven op verzoek van dr. Dijk achterwege. De gemeente zong haar scheidenden leeraar staande toe de zegenbede uit Ps. 134. Ds. J. BONGE. Vandaag herdacht ds. J. Bonge, Ned. Herv. predikant te Blokland den dag waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaardde. Dp jubilaris werd 21 Febr. 1885 geboren en in 1909 candidaat in Drenthe, om 14 Jan. 1927 het predikambt in zijn tegenwoordige gemeente te aanvaarden. Deze gemeente is hij steeds trouw gebleven hoewel hij niet minder dan 50 maal in deze kwarteeuw een beroep naar elders ontving. De jubilaris behoort tot den Geref. bond in de Ned. Herv. Kerk. Prof. Dr. C. FELDMANN. Vandaag viert Prof. dr. C. Feldmann, rustend hoogleeraar der Technische Hooge- school te Delft, zijn 70sten verjaardag. Clarence Feldmann werd 14 Jan. 1867 te New York geboren. Hij bezocht de In dustrieschool te Nürnberg en studeerde aan de Technische Hoogeschool te Darm stadt. In 1888 werd hij electrotechnisch ingenieur aldaar, om in 1889 op te treden als assistent aan de Technische Hooge school te Darmstadt. In 1890 werd hij ingenieur te Budapest, in 1892 te Keulen pm in 1894 te worden benoemd tot inge nieur bij het Gem. Electrisch Bedrijf aldaar. In 1894 werd hij hoofdingenieur en ohef-electrotechnicus te Helios. In 1902 zegde hij de practijk vaarwel en trad op als privaat-docent aan de Technische Hoogeschool te Darmstadt. In 1905 volgde de benoeming tot hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, waaraan de 70 jarige, die in 1912 tot Nederlander werd genaturaliseerd, tot het vorig jaar is werkzaam geweest. Prof. Feldmann heeft zeer veel geschre ven. Behalve meer dan 200 artikelen in allerlei wetenschappelijke tijdschriften, schreef hij ook meerdere standaardwerken. We noemen daarvan het in samenwerking met Josef Herzog geschreven Berechnung elektrischer Leitungsnetze dat in 1893 het licht zag en waarvan in 1927 een vierde druk het licht zag. Voorts het Handboel: der electrische Beleuchtung dat in 1905 een derden druk beleefde Verder: Wir- kungsweizse Prüfung und Berechnung der Wechseistrom Transformatoren. Asynchro ne Generatoren. Electrische Anrieb von Lasthebemaschinen en Electrotechnlsehe constructie. Prof. Feldmann die ais ingenieur te Keulen de nieuwe electrische centrale van Amsterdam heeft ontworpen zag zijn verdiensten erkend ln zijn benoeming tot doctor honoris causa van de Universiteit te Darmstadt en tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. Door vandaag Delft te verlaten heeft de 70-Jartge zich aan alle feestbetoon ont trokken. Voorzitter, de burgemeester, de beer P. Hoogenboom Aanwezig alle leden Na opening, worden de notulen vastge steld Met alg. st. werden de eemeente- geneesheeren herbenoemd voor het iaar 1937. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd de heer Nlekerk herbenoemd. Oo voorste] van de R.K. Staatsparty werd besloten een deel der bewoners van whk B. die tot het stemdistrict n behooren over te Dlaatsen in stemdistrict 1 (Dorpi Aan het bestuur der R.K. Jongensschool zal ingevolge art 205 der Lager-Onderwlis- wet 1920. moeten worden uitgekeerd een be drag van f. 17.400 De N.V. Bank voor Ned Gemeente te 's Gravenhage 1s bereid hiervoor een ïeenlng te verstrekken tegen een rente van 4 af te lossen ln 25 jaren. Z h st. werd besloten dit aanbod te aanvaarden. Een voorstel tot verlaging der rente van de eeldleening Der resto groot f. 35.500 van 4'/i on 4 Vo. in gaande 15 Maart 1937 werd eveneens aan genomen. Handhaving van de verordening oo de heffing van opcenten od de Grondbelasting t.w. 80 opcenten op de gebouwde en 20 op centen od de ongebouwde eigendommen Op voorstel van B en W. werd besloten de verordening op de heffing od de grond belasting te handhaven. In navolging van andere kleine gemeen ten. werd besloten ontheffing te vragen van de verplichting tot aanstelling van capitulanten Op verzoek van den minister werd de verordening regelende de eischen van be noembaarheid en bezoldiging der gemeente veldwachters aangevuld met een bepaling dat bij aanstelling van capitulanten tot gemeente-veldwachter dienstjaren elders ln bezoldigden politiedienst doorgebracht voor periodieke verhoogine der iaarwedden niet zullen medetellen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten werd besloten de laatst vast gestelde begrootingswiiziging terug te ne men. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1935 werd vastgesteld Deze rekening sluit in ontvangst en uitgaaf met een totaal eindbedrag van f. 7251.72. Ook de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1937 werd z.h.st. goedgekeurd Gemeentebegrooting 1937. Bij de behandeling der gemeente gaf de voorzitter allereerst het woord aan de com missie die deze begrooting heeft nagezien. De heer Linschoten zegt dat waar deze begrooting een ongeveer gelijk beeld ver toont als die van het vorige jaar daar eigeplijk niet veel over valt te zeggen Het ls echter ODgevalIeü'^dat de opbrengst van verschillende belastingen, hooger is ge raamd. Verder wil spr. wijzen od een han deling van B. en W„ die aan de Vlietkadc een tweede lantaarn hebben doen plaatsen, zonder den raad daarin te kennen. Spr. betoogt dat er geen enkele reden voor be stond om hiervoor den raad te passeeren. De voorzitter antwoordde dat wat de meerdere raming van de belastingopbrengst betreft, dit misschien wel voor een enkelen aanslag doch niet over het algemeen geno men het gevolg is van meerdere draag kracht. De in het vorig jaar door den in specteur der Directe Belastingen opgegeven belastinginkomsten blijken aan den lagen kant te ziin geraamd. Dit geeft meevallers voor den dienst 1936 en door de boeking van 1/3 der opbrengst voor 1937. een voor sprong voor deze begrooting. Ook geeft het rtik thans iets terug van wat ons in het vorige jaar is onthouden, n.l. een uitkeering van 50 °/o van de opbrengst der grondbelas ting od de ongebouwde eigendommen in plaats van 35 °/o. 't Spijt spr. dat om zulk een luttéle aan gelegenheid de commissie eenparig critiek od het beleid van B. en W. heeft. Door toename van den bouw aan de Vlietkade was het noodzakelijk dat daar een tweede lantaarn werd geplaatst. Het was zoo drin gend noodig dat niet gewacht kon worden op een raadsvergadering. De heer Linschoten merkte od. dat het in de eerste plaats niet gaat over de maat staf klein of groot doch over het feit zelf De raad alleen heeft het recht de uitgaven te voteeren De-noodzaak om den raad te passeeren wafjMs- volgens spr. niet aan wezig Voor het dorp ls ook meerdere ver lichting noodzakelijk. Na uitvoerige discussie zegt de voorzitter met de wenschèn van den raad rekening te zuller. houden De neer Koning dankte den voorzitter voor het vele werk aan de begrootine ver richt Het spijt spr dat daarop geen post voor werkverschaffing voorkomt De vorige maal heeft spr. gewezen op de wenschellik- heid van meer boombeplantlng. waardoor de aantrekkeliikheid der gemeente wordt ver hoogd. Hll gelooft niet dat, Ged Staten be zwaar zullen maken als daarvoor een klein bedrag wordt uitgetrokken Voorts zou het wenschellik ziin de gemeentegronden bouw- riik te maken Sm', hoopte dat B en W deze zaak nog eens onder de oogen zullen zien Dan zou spr. gaarne zien dat de aan dacht nog eens werd besteed aan het speel- terrein voor de jeugd. Wat betreft de swea ting van een zwembad, waartoe ln Bode graven Dlannen bestaan zou contact kun nen worden gezocht met deze gemeente om dit bad zoo mogelijk od de grens der ge meente te krijgen Spr. vroeg voorts of er nog plannen ziin tot Inrichting van een ontspannlngslokaal voor werkloozen Voorts constateerde spr. dat de belangen der ge meente hoe langer hoe meer gelegd worden In handen van Ged. Staten, zoodat er voor de raadsleden weinig meer te 'doen over blijft. Tenslotte wees spr nog od de hooge opcenten od de nersonee'.e belasting, die wel de meest onsympathieke belasting ts. De voorzitter zelde niet. in eens od alle dingen te kunnen ingaan die door den heer Koning naar voren, ziin eebracht. Verschil lende punten zullen ter nadere overweging naar B. en W moeten worden verwezen Het uitvoeren van werken bil wlize van werkverschaffing en het bouwriiD maken van gronden stuit od verschillende moellilk- heden. Wat boombeplantlng betreft ls het moeililk daarvoor een Dost od de begrootine te krllgen. daar Ged Staten daartegen be zwaar maken. Het bedoelde speelterrein liet. klaar Wat. het zwembad aangaat daar aan zijn voor Bodeeraven verschillende zorgen verbonden zoodat men zich niet veel aan onze wenschen gelegen zal laten liggen. Een ontsDannlngslokaal voor werkloozen moet spr. ook nu weder evenals het vorige laar bestrijden Met een 'okaal alleen is men er nog niet Er moet verwarming ziin enz. Wat betreft de opmerking dat een raadslid tegenwoordig weinig meer te zeggen heeft, vraag spr. of de heer Koning zich daarom verantwoord acht om zich aan het mede besturen der gemeente te onttrekken Wat de hooge personeele belastlne aangaat d»ze ls ons door de regeering opgelegd. Weth Hoogendiik vroeg waarom de heer Koning niet met voorstellen komt, Een voorstel van 4e commissie om de Dost Dresentieselden vóór de leden der stembureaux te verhoozen tot. f. 45 werd verworpen. De subsidie van f. 180 aan den particu lieren nachtveilieheidsdlenst werd bestreden door den heer Edelman Ook de heer Ko- nins bestrijd deze post De voorzitter merkte op dat dit eeen luxe uitgaaf is. Een voor stel om deze Dost te schraonen wordt, met 3 tegen 4 st. verworpen. Bij de nost straatverlichting zeat de heer Edelman dat de commissie dezen Dost wil verhoogen, omdat de vele klachten over de verlichting alleszins gemotiveerd ziin Sor wijst od verschillende gevaarlijke Dunten De heer van Leeuwen merkt op dat een verhooging van dezen Dost met T. 100 nog weinig beteekent Zooals de toestand nu is. Is het eenvoudig onverantwoordelijk. De heer Koning drong aan od sterkere uitbrei ding der verlichting. De heer Linschoten stelde voor dezen post op f. 1500 te bera men. Dit voorstel werd hierna met alg st. aangenomen. Verschillende andere posten kwamen hierna nog in bespreking doch ondergingen geen wijziging of verandering van eenige beteekenis. waarna de begrooting ten slotte met alg. st. werd vastgesteld. Een voorstel van het gemeentebestuur van Gouda tot vaststellne eener eemeen- schapDellike rezeline tot onderlinge hulp verleening Ingeval van brand werd ver daagd Na de rondvraag volgde sluiting. BOSKOOP. VERKEERSSTREMMING. DE POSTVLUCHTEN. De positie van de postvliegtuigen was gisteren als volgt: Djalak (uitreis) te Rangoon: Nachtegaal (uitreis) te Rome: Kwak (thuisreis) te Athene. De hefbrug bleef open. Dinsdagavond tusschen half 6 en half 7 had er alhier een verkeersstremming plaats die veroorzaakt werd. doordat de hefbrug over de Gouwe, toen deze omhoog was, weigerde weer te dalen. Naar wij vernamen was er een defect aan een der machines. De storing was na ongeveer 45 minuten veder opgeheven. Zooals begrijpelijk, was het verkeer danig ln de war. Aan belde zijden van de brug stond een groote file van voertuigen en voetgangers. „HET MOSTERDZAADJE.". 25ste jaarvergadering. De Chr. Knapenver. „Het mosterdzaadje" hield haar 25ste jaarvergadering in t' ge bouw „Salvatorl". Voor een goed bezette zaal werd het keurige programma afge werkt. Nadat de eere-voorz.. ds. Jacobs ge opend had. werden de huishoudelijke za ken afgehandeld. Na de pauze hield de leider der vergadering een jubileum-over zicht over het afgeloopen tijdperk, waar na twee tooneelstukjes werden opgevoerd, Met dankgebed werd gesloten. Feestavond R.K. Volksbond. De afd. Boskoop van den R. K. Volks bond hield in het patronaatsgebouw haar jaarlijkschen feestavond. Na opening, werd door de tooneelclub „St, Wlllibrordus" op gevoerd het tooneelspel „IJzeren Hein". Van de gelegenheid tot dansen werd ruim gebruik gemaakt. tegen sfilt en voorlcomf pijnen! 5112 ilngez. Med.) Godsdienst-statistiek. 1 Januari 1937 woonden alhier 1142 per sonen welke aangesloten zijn bij de Geref. Kerken 1252 personen bij de Ned Herv. Gemeente. 387 personen bij de Roomsch- Kath. Kerk. 122 personen bij andere kerk genootschappen. 110 personen welke niet bij een kerkgenootschap zijn aangesloten. U48n"233 1933869b'US^n126^ ClJferS -KïU»k"n Zee (Hotel du Rhln): HEDEN. Casino-theater: Filmavond Ned. Reisver,, 8 uur nam. H. Morschweg 12: Spr. de heer D. van Heyst van Rljnsburg. 8 uur nam. Den Burcht: Spr. F. W. Wessels over de N S. B. 8uur nam. Volkshuls: Spr. de heer Bake over Brltsch-Indische volksdans en -muziek. 8.15 uur nam K a tw IJ k-a an-Z e e (Zaal Chr. Prot. Bel.)Jaarverg. Coop. „Helpt Elkander". 7'/» uur nam. Katwilk aan Zee (Casa Cara)Spr. de heer Vroec-tn-de-Wel) van Middelharnls. 8 uur nam. Vrijdag. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Slegelaar 8 uur nam. NOORDEN. De R.K. Voetbalver, heeft, een rijks subsidie aangevraagd om door de jeugdige werkloozen een sportterrein aan te leggen. NIEUWKOOP. Aan P. Stam alhier is door het ge meentebestuur vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer Jac. Mulder. Toenemend reizlgersvervoer. De ontvangsten uit het reizigersvervoer aan de stations Boskoop en Waddinxveen bedroegen over December j.l. méér dan ln eenige andere maand sinds de opening van de lijn GoudaAlphen. Tot dusverre wa- ien de ontvangsten in de maand April '35 tijdens de bloemententoonstelling 't hoogst. December 1936 bracht echter eenige honderden guldens meer op. Mej. van L. had ln 't gebouw „Flora" het ongeluk te vallen, waarbij zij zoo on gelukkig terecht kwam. dat zij haar rech terpols op twee plaatsen brak. Voor Zondag 17 Jan., zal de Zondag- dienst der doktoren worden waargenomen door dr. A. S. Kater. De verkoop van postzegels en prent briefkaarten voor het kind heeft in totaal J. 343.87 opgebracht. Onze oudste Inwoner, de heer Cor nells Droog, die j.l. Dinsdag 99 jaar gewor den is. heeft zich aan alle huldebetoon onttrokken, door in den vroegen morgen onopgemerkt naar familie in Blelswijk te gaan. LEIDERDORP. Overzicht der bevolking. Het aantal inwoners dezer gemeente op 1 Januari 1937 bedroeg 3013 (op 1 Januari 1936: 3011). Aantal geboorten: 69 (41 Jongens en 28 meisjes). Aantal overledenen: 31 (3 leven- Iooze kinderen werden aangegeven). Aan tal gevestigden: 250. Aantal vertrokkenen: 286. In 1936 werden 20 huwelijken voltrok ken. OUDE WETERING. Uitvoering. Voor een uitstekend bezette zaal gaf de Muzlekver. „Door Gunst Verkregen" een uitvoering ln hotel van den Bosch. Na een openingswoord van den voorzitter werd aangevangen met het muzikale ge deelte van het programma. Als van ouds was de afwerking van dit gedeelte weer prima Bijzondere vermelding verdienen „Ave Vemm" van Mozart en de Variaties op „O, Du Lieber Augustein", welke waren bewerkt door den heer Jan Ruiten. Directeur de Haan uit Leiden kan weer met voldoening op deze uitvoering terug zien. Nadat de laatste opgewekte tonen van de nieuwe marsch Holland Jubelt hadden weerklonken besteeg de voorzitter nogmaals het podium om een korte uiteenzetting te geven van het vroolijke tooneelstuk „Ben speelt het klaar". De avond stond verder wel in net teeken van uitbundige vrooiijk- heid. Het eene lach-salvo na het andere weerklonk. Aan Karei de huisknecht komt een extra woord van lof toe Jammer was het, dat het programma eerst tegen .twaalf uur was beëindigd, zoodat het gezellig samenzijn geheel moest vervallen. De grimeering was door den heer Hoppe- zak te Leiden zeer goed verzorgd. ROELOFARENDSVEEN. Feestavond IJsclub. Der traditie getrouw gaf de ljsclub „Wil- helmina" een feestavond ln café van der Geest. Na een welkomstwoord tot de leden deelde de voorzitter nog mede. dat in ver band met de onderafdeellng „Werkver schaffing bij ijs" het bestuur is aangevuld met den heer J. Loos. De heer Loos blijft dus penningmeester van de ijsclub werk verschaffing, terwijl het verdere bestuur uit leden van het bestuur der vereenlging „Wllhelmlna" is gevormd. Nadat eenige ververschingen waren aan geboden. werd overgegaan tot het tradlo- neele prijsjassen, waarvoor zeer veel animo bestond. Met een dankwoord aan allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond werd de feestavond besloten. TER AAR. Oude vrouw in een put verdronken. Gistermorgen ls de 83-jarlge weduwe T. Sterk, die eenige emmers water wilde put ten uit een nabij haar woning gelegen waterput, waarschijnlijk doordat zij zich te ver voorover heeft gebogen, in de put terecht gekomen. Ofschoon haar schoonzoon, die het on geluk zag gebeuren, haar spoedig met hulp van een in de nabijheid wonenden brug wachter, die dadelijk gewaarschuwd was, had opgehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken. Loop der bevolking. Bevolking op 11 Dec. 1935 2089* m. en 1978 vr„ totaal 4067. Vermeerderd door geboorten 68 m. en 52 vr„ totaal 120; ver meerderd door vestiging 40 m. en 69 vr„ totaal 109. Totale vermeerdering 229. Vermindering door: overlijden 16 m. en 20 vr.; vertrek 76 m. en 1142 vr. Totale ver mindering 224. Bevolking op 30 Dcc. 1936 4072. Het getal huwelijken, dat in 1936 gesloten is bedraagt 21. WOUBRUGGE. Onze plaatsgenoot Ing. J. H. Boot ls benoemd tot bedrijfs-chef bij de In- dustrieele Maatschappij afd. scheepvaart te Palembang. Spr. de heer Costerus, 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 31 Januari)Tentoonstel ling van werk van wijlen Fons van der Velden DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Brandend Goud". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Van voorm. 11 uur tot 5 uur nam. dage lijks Cineac-voorstellingen. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Incognito getrouwd". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Filmac lederen werkdag v. 12—6 uur n.m Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Als het circus komt". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Haar grootste schat", lederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Nova-Bioscoop (Katwijk aan Zee): „De roos van Rancho", 8 uur nam. lederen middag 3 uur de Huwelijksfeesten. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Januari a.s. waargenomen door apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523, en J. Doedens, Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest, telef. 274. TITUS, 13 Jan. v. Catania te Venetië. VENUS, 13 Jan. v. Amst. n. Hamburg. PLUTO. 13 Jan. v. Amst. n. Kopenhagen. MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT. 13 Jan. van Amst. naar Hamburg SINGKEP, uitr., pass. 11 Jan. Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOYD KERTOSONO, thulsr., pass. 13 Jan. Point de Galle HOLLAND-AFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, 13 Jan. nam. 3 uur van Rotterdam te Bremen. HOLLAND—O. AZIË LIJN. SEROOSKERK, thuisr., 13 Jan. te Genua. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN MAPIA, 10 Jan. Y. Vancouver n. Kaapstad HOLLAND—AMERIKA-LIJN. EDAM, 10 Jan. v. New Orleans te Houston JAVA—NEW YORK LIJN. MADOE3RA. 11 Jan. van New York te New Orleana HALCYON LIJN VREDENBURG, 12 Jan. van Narvik naar Rotterdam/Vlaardingen KON. NED. STOOMBOOT MIJ. RHEA. 13 Jan. van Palermo n. Gibr. v.o. EUTERPE. 13 Jan. v.,Bordeaux te Amst. CERES. 13 .Jan. .v. Varna te Istanboul. BARNEVELD, thuisr., 13 Jan. te Liverpool DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. AMSTEL, 12 Jan. v. R.dam te Libreville. DUIVENDRECHT. 12 Jan. van Constanza naar Antwerpen en Hamburg. GENOTA, 9 Jan. v. Riga n. Tallinn. MAGDALA, 8 Jan. v. Lissabon n. Ceuta. MARPESSA. 10 Jan. v. Duinkerken naar Spezia MUREN A 12 Jan. op de Glronde geankerd wegens rcilst. SELENE. 12 Jan. van Amst. te Trinidad. HERMES. 12 Jan. van Constanza te Haifa WINSUM, 12 Jan. v. Rosario te Belfast. LINGESTROOM. 11 Jan. v. Amst. te Bristol TEXELSTROOM, 11 Jan. v. Amst. te Livcrp. JONGE ELISABETH, 11 Jan. van Huil te Goolc. ROTTERDAM, tank, 11 Jan. v. Houston. APOLLONIA, 9 Jan. van Haifa naar Con stanza. ROTULA, 9 Jan. van Suez n. Aroebaai. RIJN, R.dam n. Brindisi, pass. 11 Januari Ouessant 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6