IEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 14 Januari 1937 Geschenken van een wonderlijke schoonheid Voor handige vingers Kleine wenken voor de huisvrouw Tentoongesteld in het Paleis aan den Kneuterdijk Tastbaar betoon van diepe verknochtheid. RECHTZAKEN Onder het motto: wie niet rijk is moet slim zijn lanceeren we hier een aardige tip, die misschien Juist in den oprulmlngs- tijd geschikt in toepassing kan worden ge bracht. Van twee eenlgszins verouderde avond- Jurken kan men, nu de tuniek als avond dracht weer zoozeer in de mode is, een modieus geheel maken. De zwart satijnen of fluweelen japon wordt in een keurig avondrokje veranderd, wanneer men het bovenstuk verwijdert. De eenlgszins druk gebloemde japon tornt men geheel uit elkaar en van de beste stukken maakt men bovenstaande aardige tuniek. Heeft men slechts één avondjapon tot iz'n beschikking, wel.. ..wat is er tegen om voor zoo'n gelegenheid eens bij de couponnetjes te gaan kijken? Een aardig stuk gebloemd of zwarte zijde, voor uw deel geschikt, zal er stellig wel tusschen zitten Stroop-of likeurvlekken. Als U de vlek direct ziet, probeer dan aar weg te krijgen door te betten met een acht doekje, b.v. een zakdoek. Vooral niet wrijven, dan zakt het kleverige vocht nog dieper in de stof. Is de vlek zooveel moge lijk droog opgebet, dan een schoon lapje nemen en met overvloedig koud water na- betten, hierbij voortdurend een schoon stukje van den doek nemend. Als de vlek dan nog niet weg is, moet men zachtjes nawrtjven met zuivere alcohol. Een lastig dekseltje. Wanneer het dekseltje van een jam potje roestig geworden is door het lange staan, is het vergeefsche moeite, het op de gewone wijze af te schroeven, zelfs door rollen onder den voet. Een huismiddeltje, dat echter bijna altijd lukt, is het volgen de; Men verwarmt den bovenkant van het deksel door er een heetgemaakten strijk- DOUt voorzichtig over heen en weer te laten glijden. Als het dekseltje flink heet is, pakt men het met een doek aan en schroeft het meestal gemakkelijk af. Een practisch huis-mutsje. Vele dames die zelf de heele huishouding moeten doen. hebben veel last van heur haar, dat gemakkelijk tijdens het werken „uit de plooi" raakt, stoffig wordt en zijn glans verliest. Een practisch huis-mutsje, dat we tijdens het ruwere werk kunnen gebruiken, wordt gemaakt van de boven einden van oude kousen, die netjes wor den dichtgenaaid en aan den anderen kant omgezoomd. Als de opening van één kous te klein is voor het hoofd, knipt men de kous bij de naad door en zet er een reep van de tweede kous tusschen. Deze reep alt natuurlijk aan den achterkant van 't "utsje. Van boven kan het mutsje worden «gerimpeld en desgewenscht met een ™oop of strikje worden versierd. De gol ven van het haar, ook als men een water golf heeft, blijven cmder dit mutsje keurig zitler- Het reinigen van vergulde lijsten. Vergulde portret- of schilderijlijsten kun nen het best gereinigd worden op de vol gende wijze: Men veegt de lijst zorgvuldig ai met een zachte, droge lap, om het stof vveg te nemen. Daarna wrijft men de lijst P.f mret jen spons, bevochtigd met terpen tin Licht wrijven, en laten drogen zonder jverder af te vegen. B. n,^Srd€werlf 611 oorcelein kan uitstekend BeU'md met gewone houtlijm. Men oestTlllct de breuken met warme lijm, drukt ,vL?„ zorgvuldlg en stevig tegen el- ar en laat het voorwerp een uur drogen. blijkt dikwiUs een uit- Kott»-eneesmiddel te zijn voor een ge- -i,? ln het eerste stadium. Wanneer ühnnM-ui symptomen voordoen dan tierigheid niesbuien neem rm «Ji?2uiTeef 2es druppels kamferspiritus imaa?nm i?1? Je sPik€r en herhaal dit vier ♦of iJ2Wartier en daarna om het uur. dweneny™1"1® gewaarwordingen ver- s?e„?ai^iïan,de'ine heeft de meeste kans b'nft' en de "atiënt warm in bed 0 urt en zeer matig eet. ontsta an VlÜ?^.en 0D eikenhout door water t wry ven ,verwh'derd worden door üe Verste k- bevochtigd met wat men een weinig 'Van onzen GP.D.-redacteur) De geschenken van duizenden, van vorsten en eenvoudigen, van oude en jonge, van Nederlanders en vreemde lingen, geschenken uit alle deelen der aarde, zijn verzameld in het kleine Paleis aan den Kneuterdijk, dat be stemd was, eenmaal de kroonprinses tot woning te dienen. Wij wandelen door de beide groote ontvangzalen te midden van een schat van cadeaux. kostbaar in hun reëele waarde of in de liefdevolle toewijding waarmee zij wer den vervaardigd. Er is een overstelpende hoeveelheid en van een schier onbegrensde variatie. Hier demonstreert zich, en wel het sterkst in de menigvuldige kleine ge schenken, hoezeer het geheele volk, in al zijn lagen en geledingen zich ver heugt in dit huwelijk. Daarvan leggen al deze soms zeer curieuze voorwerpen, een roerend ge tuigenis ai. Zij weerspiegelen de groote plaats, die Prinses Juliana in de harten vooral der Nederlandsche vrouwen innam. Haar aanhankelijkheid blijkt uit de enorme massa kunstnaaldwerk, dat ln al lerlei vorm een overwegend deel van de uitstalling uitmaakt. Want hierop worde al dadelijk de aan dacht gevestigd, omdat het zoo sterk op vallend is. Het is stellig niet altijd het schoonste in de rijke verzameling, maar er blijkt een in nige verknochtheid uit, die zich toont ln de met oneindig geduld gemaakte kleeden, kussens en anderszins. Er is met geen mogelijkheid aan te den ken een opsomming te geven, welke ook maar bij benadering compleet kan zijn. En het schatten van de waarde der col lectie valt eveneens bulten ons bereik. Men zou tot eenige honderdduizenden guldens kunnen opklimmen of wellicht aan een mil- lioen kunnen denken. Tot dit laatste bestaat inderdaad de nei ging bij het beschouwen van de tafels,' waarop de geschenken der Vorstenhuizen en indivldueele Europeesche Vorstelijke personen zijn uitgestald, en van de vitrines, waarin in een flonkering van goud en ju- weelen, de exotische huwelijksgiften van Indlë's Vorsten zijn tentoongesteld. Zij vormen zonder twijfel de, voor het oog, meest imponeerende groepen in de zalen. Daarheen gaan de blikken in de eerste plaats en zij blijven er, als door magische kracht getrokken, op gevestigd. Inzonderheid de schatten uit Indië zijn van een verwonderlijke schoonheid en het kost moeite om de aandacht allereerst te bepalen bij wat vooraf is geëxposeerd. Onder het opzicht van den Kamerheer van H.K.H. Prinses Juliana, mr. J. C. baron Baud en jhr. Repelaer van Driel, den in tendant der Kon. Paleizen, is het arrange ment ln de zalen gemaakt. Er is eenig systeem gebracht in de opstelling, waarbij een scheiding is gemaakt tusschen de offi- eieele geschenken en de particuliere en de laatste zooveel mogelijk naar soort en genre zijn gegroepeerd. Dit vergemakkelijkt de beschouwing ln hooge mate, want de bezoekers zullen ln betrekkelijk snel tempo door de ruimte moeten worden gevoerd, omdat men groote belangstelling verwacht. De heeren baron Baud en jhr. Repelaer van Driel waren zoo welwillend ons van voorlichting te dienen bij onzen rondgang langs de expositie, die een onuitwischbaren indruk op ons heeft gemaakt. Want geen oogenbiik kan men zich los maken van de gedachte, dat in deze zalen het gansche volk. hier en van overzee, zijn opwachting maakt in een tastbaar betoon van diepe verknochtheid. In de eerste zaal dan, welke men na de ruime hal binnentreedt, zijn de cadeaux bijeengebracht van Vorstelijke personen, van Regeeringen, het Corps Diplomatique en der Nederlandsche gezanten. Daar wordt in de eerste plaats het hu welijksgeschenk van H. M. de Koningin ge toond, de teekening van den 12 cyl. May- bach en tevens is er het schetsontwerp van het Nationaal Geschenk: de motorboot. Voorts zien wij, naast twee enorme ge kleurde Chineesch porceleinen vazen van den Sultan van Boeloengan en een sublie me, matzilveren sigarettendoos van den Hertog van Kent. met een persoonlijke op dracht aan den Prins, het prachtige minia tuur polshorloge, bezet met brillanten en met een schitterenden brlllant als sluit- klepje, het geheel pevpj in smal gouden brnci, dat door de Zwitsersehe Regrering werd aangebeden r« een nobel wrketuk is der Omegafabrieken. Daar is verder de fraaie poederdoos van het Noorsche Koningshuis, de groote zil veren bokaal als persoonlijk geschenk van Koningin-weduwe Mary van Engeland, die ook haar aandeel nam in het gezamenlijk geschenk van het Britsche Vorstenhuis, een antieke. 18de eeuwsche zilveren tafelspie- gcl, voorzien van het wapen van een der Oranje Prinsen. De zilveren does van de Oostenrijksche Regeerinz met pp bet. deksc' "pvraveerd de kaart van het land staat er nevens het Drachtige cadeau van het Corps Diploma tique. twee zilveren kaarsen kandelabres en een zilveren schaal. Twee wonderlijk fijn gesneden ivoren or namenten schonk de Chineesche Regeering en als taai van ziln fraaiste kunstnlfverheid bood Frankrijk een servies van Sèvres oor celein aan Prins Damrin van Siam zond een groote buitengewoon mooi bewerkte zilveren vaas en van de Nederlandsche Gezanten is er de teekening te zien van het glaswerk dat hun geschenk zal vormen. Een breed deel van deze zaai wordt ver der Ingenomen door het groote schilderij van Willy Sluyter. dat een inspectie door H M. de Koningin van de corpsen van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm voorstelt en het geschenk is van den B.V.L. De schoon met snijwerk versierde an tieke kast. het cadeau der Hofhouding staat eenlgszins op den achtergrond en od den schoorsteen Drilkt een kostbare vergulde Dendule. een huldeblijk van den vorst van Waldeck. Het geschilderde portret van Prins Bern hardt Vader, het geschenk van Zijn Moe der. Prinses Armgard, neemt een Dromi- nente Diaats aan den wand in. Het voorgedeelte van de tweede zaal liet zich moeilijker arrangeeren door de veel soortigheid der voorwerpen. Hier ziin de witzijden en met de wapens van den Prins en de Prinses versierde knlelkussens te bewonderen, welke gebruikt zijn in de kerk. Zii werden geschonken door de Vereeni- ging .Arbeid adelt" De zetels welke dienst deden in het Stadhuis, geschenk van Bus- sumsche dames en die. welke in de kerk waren geplaatst voor de vorstelijke jong gehuwden. geschonken door de firma Katz te Dieren, in wier kostbare verzameling ze zich bevonden zijn hier eveneens aanwezig. En aldra, bij het rondkijken over de ge weldige hoeveelheid cadeaux ontglipt de mogelijkheid om verder ln details te treden bii de opsomming. Wii noemen nog even het indrukwekkende schilderstuk van Wenckebach, dat het geschenk is van de Ned, Heide Maatschaopil; de afbeeldingen der cadeaux van het Nederlandsche Roode Kruis, de drievoudige apotheek, van de Nederlandsche Landmacht een kamerschut en van de Nederlandsche Burgemeesters een groote. fraai gestyleerde zilveren cande- labre. Verder de cassette met de gecally- grafeerde bladen met de meer dan 40.000 handteekeningen van leden van Haagsche Vereenlglngen en het geschenk van de Nederlandsche Vrouwen Vereeniging voor den Vrede, bestaande in een wandkleed, waarin deze uitspraak van de Koningin is te lezen: „Mij is geen reden bekend, waar om vreedzame regeling niet de uitsluitende methode zou zijn om Internationale ge schillen te regelen", En dan zijn er de honderden kleine ge schenken en curiosa1. De kleedies. de kus sens. de vaasjes en boeken, het houtsnij werk van den eenvoudigen knutselaar en het kleine moeizaam geborduurde spreukie van het kind. Daar is een gouden koets van broodmee] gebakken en er is een z.g. „alle- mansend". bestemd voor de bel van het jacht en kunstig geknoopt door de leden van het Klaas Knap fonds. Een buitenge woon aardig uitgevoerde molen staat in een hoek en op een tafel liggen twee stevige bergstokken: het geschenk van de Pad vinders. Wii moeten de opsomming staken om een kijkje te nemen bij het prachtigste dat de zaal te zien geeft: De schat van Indië. Zij is samen gebracht in een kleine vitrine waarin de schitterende voorwerpen voor treffelijk uitkomen. Daar is in de eerste plaats het flonkerend iuweel. dat het Ned. Indische gouvernement schonk, de diamanten armband welke de bruid tijdens de huwelijksplechtigheden droeg. De beschrijving van dit kostbare kleinood is indertijd uitvoerig gegeven. Wij behoeven er daarom hier niet op terug te komen. Maar de helft is ons in die woorden niet aangezegd van zün pracht. Een waar lijk vorstelijk geschenk. Rondom dit flonkerend stuk zijn de exoti sche cadeaux gegroepeerd van Indië's va zallen. Een gouden servies, met Ivoor ge monteerd en op een ivoren blad van den Sultan van Langkat: een tweede, eveneens gouden servies van den Sultan van Koetal; twee gouden boompjes een cocoscalm en een koffleboom, schitterende voorbeelden van edelsmeedkunst het geschenk van den Sultan van Pontlanak; een gouden schaal ln den vorm van een boot van den Sultan van Dtogla en een gouden Kris van de Prinsen van het Djogtasche Huis: een gou den bonbonnlere van de Prinsessen van Djoeia en twee fraai geciseleerde gouden lepelt! es van de Pangerans van den Kraton van Djogja Karta. De Vereeniging van Inheemsche Be stuursambtenaren schonk een filne gouden ceintuur. En van de United Ward's Club of the City of Londen is er een groote vergulde bloembowl. Het geschenk van den Paus: zijn portret od een gouden medaillon. Is eveneens in deze vitrine aanwezig mét het cadeau van Koningin Elisabeth van België een reus achtige waaier van witte struisveeren. Od een tafel daarneven orijkt een hulde- blilk van den Mankoe Negoro een antieke zilveren bowl. Het Is een schittering van goud. zilver, diamanten en kristal in dit middenvak der zaal. Od een fraai bewerkt damasten kleed Is de tafel-decoratie van subliem Sacksisch Doceleln uitgestald, welke de Nederlanders in Duitschland schonken en od een aan grenzende tafel gedekt met het goud gebor duurde kleed, dat Polen schonk, is wederom een schat van cadeaux samengebracht. Daar is de reusachtige kristallen schaal, welke Koning Leooold aanbood en daar zijn de zilveren thee- en koffleserviezen welke de Indische delegaties schonken en de matzilveren broodschaal en botervloten van het rersoneel van H.M. de Koningin en H.K.H. de Prinses. In een nis pronkt 'n Empire rendu'e van den ex-keizer geflankeerd door kleinere geschenken. Het geschenk der Noorsche Vereeniging in Nederland: een stel ski's met toebehoo- ren: dat van de I. G. Far'oen. een complete smalfllmultrustine: dat van Philips: een volledige installatie voor de opnamen en ATHLETIEK. OSENDARP HOUDT EEN LEZING IN LEIDEN. Ter meerdere propaganda van de athle- tiek te Lelden zal de vereeniging „Holland" alhier op 27 Januari ln Zomerzorg een athletiekavond organiseeren, waar, behalve de heer Van Leeuwen Isecr.-penn der K.N.A.U.) ook Tinus Osendarp als spreker optreden zal. SCHAATSENRIJDEN. BALLANGRUD EN STAKSRUD NIET NAAR DAVOS EN OSL07 Op 16 en 17 Januari ar. worden te GJovik de Noorsche kampioenschappen in het hardrijden op de schaats gehouden, die tevens zullen dienen om na afloop de ploe gen te kiezen, die Noorwegen op de Euro peesche kampioenschappen op 30 en 31 Januari a.s. te Davos en op de wereldkam pioenschappen op 13 en 14 Februari a.s. te Oslo zullen vertegenwoordigen. Het heeft de aandacht getrokken, dat de drievoudige Noorsche Olympische kampioen Ivar Ballangrud niet op deze Noorsche kampioenschappen zal uitkomen, Door zijn drukke werkzaamheden heeft hij niet ge noeg gelegenheid gehad .serieus te trainen en daar ook Staksrud niet aan den start zal verschijnen, zal de strijd om de eerste plaatsen wel voornamelijk gaan tusschen Engnestangen, Charles Mathisen en Harry Haraidsen. Daar zij niet deelnemen aan de Noorsche kampioenschappen, is het thans zeer de vraag, of Ballangrud en Staksrud wel op de Europeesche en wereldkampioenschap pen zullen kunnen uitkomen. Verder vraagt men zich in Noorwegen met spanning af, wie de opvolgster van Sonja Henie, die tot de beroepssport is overge gaan, zal worden. Anne Marie Saeter, die momenteel te GJovik oefent, schijnt een ernstige kans te maken, maar ook Randl Gullichsen, die thans, na een lange oefen periode in Duitschiand terugkeert, komt in aanmerking. Verder staan ook Inge Krage- lund, die op het oogenbiik te Londen ver toeft, en de gezusters Bjornstad, die ern stig te Trygvann aan het trainen zijn, op de nominatie voor het Noorsche kampioen schap in het kunstrijden voor dames. BILJARTEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Te Marseille begon gisteren het tour- nool om het wereldkampioenschap één- stootscadre 45 c.M Dommering won van Sweering met 300—158 (gem. 12), terwijl Sweering vervolgens met 164—300 tegen Cabra verloof, COMPETITIE-WEDSTRIJDEN L.B.B. De uitslag van den wedstrijd P. v. Cleef T.O.G. B. voor de le klasse luidt: F. H. (90) T.O.G. 88 47 9 1.87 P. v. Cl. W. F. Karstens (175) 175 47 36 3.72 G. B. (90) 42 30 9 1.40 O. Teegelaar (105) 105 30 9 3.50 F. H. res. (90) 67 40 10 1.67 A. H. Waller (75) 75 40 9 1.87 P. v. Cleef 3 partijen gewonnen. De uitslag van D.OJ3.de Poedelaars voor de le kl. luidt: de Poedel. J. P. Ouwerkerk (95) 95 27 16 3.51 D.O.S. G. Vermeer (155) 101 27 26 3.74 J. v. Leeuwen (75) 67 40 6 1.67 A. Offenberg (125) 125 40 12 3.12 Th. Colee (70) 70 45 6 1.55 Ph. Verstraten (110) 80 45 15 1.77 De Poedelaars 2 partijen gewonnen, 1 partij verloren. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN P. v. CLEEF. De uitslag van P. v. Cleef I—'t Groene Laken I Den Haag luidt: H. de Ree (Gr. L.) 84 14 16 6.00 B. Te egelaar (p. v. Cl.) 200 14 69 14.28 J. de Bruyn 200 20 43 10.00 B. de Roo 200 20 32 10.00 S. Tap 106 32 19 3.31 G. M. Teegelaar 200 32 39 6.25 J. v. Bree 98 46 9 1.69 W. F. Karstens 200 46 31 4.34 Poort v. Cleef wint met 332 caramboles. De eindstand der le afdeeling is: 1. L.U.T.O. Llsse; 2. Flora Noordwijk; 3. 't Gr. Laken Den Haag; 4. D.O.8. Leiden. projectie van films, met geluidsweergave: dat van den Senaat der Leidsc-he Universi teit: een schilderij van het oude Universi teitsgebouw: tal van plcnic-manden en -koffers., het staat en hangt en ligt rondom het grootsche middenstuk gegroepeerd. Groot is het aantal schilderijen, teekenin- gen. etsen en dergelijke. Wil memoreeren nog even de fraaie teekening van architect van Zeggeren van het Stadhuis met den gouden koets Ons oog valt. od een met Chineesche ka rakters geborduurd lapje zijde in Hist een cadeau van Chineesche kinderen en od een mijnlamp met aluminium verf beschilderd. Dit zün enkele der wonderlijke curiosa in deze geweldige verzameling. Wü houden er ons van overtuigd dat vele duizenden een gang zullen maken naar het Daleis od den Kneuterdijk, waar binnen zich een sterke wacht van wakende recher cheurs lievindt die geen oog af laten van de schatten. De opbrengst van de entrees (0.25 Der Dersoon) zal voor de helft bestemd wordten voor het Nationaal fonds voor Bijzondere Nooden en voor de andere helft ten goede komen aan het Weduwe en Weezenfonds van het personeel. DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVENVEREENIGING „DE VRIENDENCLUB" De gehouden postdulvententoonstelling is bijzonder geslaagd. De duiven welke inge zonden waren en gekeurd moesten worden op vllegcapaciteiten, waren door de meer derheid der leden goed ingezonden. De heer Roberts uit Utrecht met als on partijdig schrijver de heer Broeksema uit Leiden, die de keuring vervulde, had dan ook geen gemakkelijke taak. Hij sprak zijn volle tevredenheid daarover uit, deelde te vens mede dat hij klassen tegenkwam waar hij feitelijk meerdere vogels een eersten prijs moest toekennen doch dat dit niet kon omdat er voor iedere klas maar één eerste prijs gegeven mocht worden. Sterk was het dat de heer Robeerts toen deze klas 1. de Bordeauxklas, keurde er de beste vliegers uithaalde namelijk Ster 332 c 7114 van den heer G. A. L. v. d. Reijden welke vogel iedere Leidsche liefhebber kent en die alléén 37 prijzen won op 40 gehouden wedvluchten. Om verschillende kleine fout jes moest hij een Z.E.V. toekennen. Dat er een geduchtig vliegmateriaal aanwezig was bewijzen ook de gewonnen kampioenschap pen van de heeren A. P. v. d. Voort. Nieu- wendljk en Vogelensang hetgeen blijkt uit de volgende bekroningen welke luidt: A. P. v .d. Voort 6 eerste 2 derde 5 z.e.v. en 2 e.v.; L. v d. Nleuwendijk 2 eerste 2 tweede 1 vierde 2 z.e.v. en 1 e.v.; Chr. v. d. Pluym 1 eerste 3 tweede 3 vierde 2 z.e.v. en 1 e.v.; Joh. Vogelensang 1 eerste 2 tweede 1 vijfde 2 e.v.; W. le Malr 1 eerste 1 tweede 1 derde 1 z.e.v. en e.v.; G. A. L. v. d. Reijden 1 eerste 3 z.e en 3 e.v.; W. Themmen 1 eerste 3 tweede 1 z.e.v, en 1 e.v.; J. G. Rotte 1 eer ste 1 derde en 1 z.e.v.; C. Vlaardlngerbroek 1 tweede 1 derde 2 e.v.; Joh. Neuteboom l derde en 1 vierde; F. Hofman 1 derde en 2 z.e.v.: S. N. v. Leeuwen 1 derde en 1 z.e.v.; J. Phllippo 1 derde en 1 z.e.v.; G. T. v. Dorp 1 tweede; L. Gijsman 1 z.e.v. en 3 e.v.; P. Onvlee 1 z.e.v. en 1 e.v.; C. F. Lardee 1 z.e.v. en 1 e.v.; F. Delsasso 1 e.v.; A. Piket 1 z.e.v. en 1 e.v. De beste oude doffer en beste jonge duif had A. P. v. d. Voort. De beste oude duif G. A. L. v. d. Reyden, de beste jonge doffer Chr. v. d. Pluijm. W. Themmen debeste onbevlogen oud en J. G. v. d. Rotte de beste onbevlogen oud en J. G. v. d. Rotte eereprljs behaalde. SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie. In het Volksgebouw aan de Heeren gracht werden gisteravond 2 competitie wedstrijden tegelijk gespeeld. Het eerste tiental der L. Arbeidersschaakclub moest uitkomen tegen Philidor II voor de 2e klasse B en het derde tiental tegen het tweede tiental der schaakclub Hazerswoude voor de 4e kl. De L. Arb. I miste wegens ziekte een paar der sterkste spelers. Met den uitslag kunnen ditmaal naar alle waarschijnlijkheid alle vier tientallen toch nog tevreden zijn, want gezien den stand der afgebroken partijen mag in beide wedstrijden als einduitslag een gelijk spel verwacht worden: Het volledige overzicht luidt: L. Arb. I PhilidorU. J. LipsW. F. Wakka 1—0 J. OudshoornA, J. J. Nicaise 01 F. v. d. WijngaardP. Flippo xx G. W. L. MonnéJ. A. Moonen xx H. J. Hensing—P. Plu 1—0 J. Koet Jr.J. v. Leeuwen 'h'li A. BlonkJ. v. Weeren 10 G. TelengChr. de Laaf 'h P. BeekmanC. Visser 01 F. TelengJ. v. Dissel Totaal 4VüXx3'/ïXX L. Arb. II Hazerswoude II J. v. OyenA. Harkes 01 A. v. LienenP. Oppelaar 10 J. v. NieropN. v. d. Bosch 0I P. Mieloo—C. Buitenhuis Vi Jacs. NeuteboomJ. v. Gorkum J. SchoutenA. Brisban 0—1 F. RibotL. v. Gorkum >/s'lt R. J. BaartD. Buitenhuis 10 C. SellerJ. Dorsman xx J. BeurzeT. Kroon 1—0 Totaal 4'/iX4'/ix Mae ik niet even bil u beneden komen om nieuwe platen ln te zetten? KANTONGERECHT TE DELFT. De veehouder J. te Stompwijk leverde ran een familielid een hoeveelheid boter, die echter niet van de voorgeschreven merken was voorzien. De man was mitsdien strafbaar, en had zich gisteren voor den Delftschen kanton rechter te verantwoorden. Het nichtje van den landbouwer had de boter meegeno men, en de verdachte betoogde dat zijn dochtertje onjuist had gehandeld, door buiten zijn weten de boter te verstrekken. De kantonrechter vond het echter toch opmerkelijk, dat juist boter zonder merk werd afgelevend. De ambtenaar van het O. M. meende, dat dergelijke dingen stevig gestraft moe ten worden, en vorderde f. 15 boete subs. 5 dagen hechtenis. Het vonnis werd con form dezen eisch. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11