LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag It Januari 1937 Wat de Westelijke le klassers deden U.V.S. wint opnieuw van Emma (3-2) Spanning tot het einde SchotenHillegom 23. Spannende strijd. Hillegom telt twee invallers voor haar midhalf en rechtsbuiten. Het veld is door hardheid zeer moeilijk te bespelen, "et be gin is dan ook door beide elftallen zeer voorzichtig, zoodat er veel wordt gemist. Dit bezorgt Schoten al spoedig een voor deeltje. Als v. d. Loo den bal tegen zijn arm aan krijgt ln het beruchte gebied, wordt de strafschop slecht genomen, maar ook van Dijk glijdt uit en Schoten leidt met 10. Dit ls het sein voor de bezoekers om meer te wagen en er wordt een stevig offensief ingezet. Vooral Schrama op de voor hem vreemde plaats, geeft eenïge pracht voor- vetten, maar het binnentrlo weet ze niet te benutten. De Schotenkeeper ls keurig op dreef en voorkomt tot tweemaal toe een zeker doelpunt. Weer heeft Hillegom pech als Verschoor een kogel lost die achter Boeser van den paal weer in 't veld springt Hillegom behoudt het beste van het spel en als Schrama mooi voorzet, kopt eerst Verschoor en tenslotte Winkelaar langs Boeser. Ook Schoten weet dan even 't spel ln handen te nemen en als de linksbin nen een bal onbesuisd in de lucht trapt komt deze op onverklaarbare wijze en met veel effect in het doel. Na rust is Hillegom sterker maar speelt slordiger. Zeer veel gaat door missen ver loren. Vooral d© vinnige uitvallen van de thuisclub zijn gevaarlijk, doch de achter hoede werkt goed al liet het plaatsen veel te wenschen over.. Tot een kwartier voor tijd duurt dit spel. Als dan geheel onver wachts Winkelaar in moeilijke positie staande een schitterend schot inzendt, is de stand gelijk. Direct hierop gaat Verschoor tm combinatie met Schrama door de geheele Schoten-verdediging. Een keurige pass naar Winkelaar volgt, die opkalme wijze mooi inschiet. Wel tracht de midhalf van Scho ten het spel te forceeren, maar de scheids rechter houdt de teugels strak. Hillegom blijft in de meerderheid en forceert nog een drietal corners, welke geen resultaat op leveren. Dan volgt nog een goede aanval van Schoten, doch van Dijk redt keurig en het einde ls er met een kleine doch ver diende overwinning voor de bezoekers. De andere Hlllegom-uitslagen zijn: Hillegom II—T.H.B. II 4—1. Hillegom IIIHillinen IV 33. Zeemeeuwen TVHillegom V, uitgest. CoalBodegraven 32. Een gelijk spel was de verhouding. Door met den oneven goal te verliezen van het Hotterdamsche Coal zag Bode graven haar laatste sprankje hoop op be zetting van de bovenste plaats in rook opgaan. Vooral voor de rust w^s de thuis club sterk ln de meerderheid en het was vrij spoedig de rechtsbuiten der Rotter dammers, die de score opende, waarna de middenvoor eveneens met een fraai doel punt den voorsprong tot 2^-0 verhoogde. Toen bij een Bodegraven-aanval Jonge- meel was doorgebroken en in den rug werd aangevallen, werd de toegestane strafschop onhoudbaar benut en de stand was 2—1. Nog voor de rust echter scoorde de thuis club voor de derde maal en met een 31 achterstand werd van doel gewisseld. Na de hervatting waren de rollen omge keerd en thans was Bodegraven overwe gend sterker. Tal van goede kansen werden echter gemist en slechts de linkshalf wist er eenmaal één te benutten. Coal werd ge heel op eigen helft teruggedrongen, doch in den stand kwam geen verandering meer, zoodat Bodegraven tenslotte met 3—2 ver loor. Een gelijk spel hadden de rood zwarten zeker verdiend. OOIEVAARS—L.D.W.S. 1—S. Overtuigende meerderheid. De weinig beteekenende overwinningen in de laatste wedstrijden tegen enkele min der sterkere tegenstanders deed niet ten onrechte de vraag rijzen of de Leldenaars in staat moesten worden geacht om het nog altijd gevraesde Ooivevaars-elftal ln eigen omgeving te slaan. De oranje-blauwen hebben deze vraag afdoende beantwoord. Met snel en geest driftig spel werden de Hagenaars over vleugeld en de schotvaardigheid van den Leidschen aanval deed de rest. Het begon met een wederzljdsch verken nen, doch weldra bleek de Leldsche defen sie, waarin Dlstelvelt op waardige wijze v. Houten verving, van betere kwaliteit dan die der thuisclub. Al spoedig was het dan ook rechtsbuiten Starre, die de L.D.W.S. score opende, en weinige oogenblikken later bracht mldvoor Starre op handige wijze den stand op 02. Pogingen van de Hagenaars om nog voor de rust tot een tastbaar resultaat te komen, mislukten ook al door het uitstekende spel van de L.D.W.S. verdediging. Na de thee waren de Leldenaars wederom sterker. Tooh duurde het geruimen tijd al vorens Starre Jr. den voorsprong kon ver- grooten en even later was het nogmaals de L.D.W.S. midvoor die het Ooievaars-doel doorboorde 04. Het tempo werd hierna iets minder en dit beteekende al dadelijk een klein Haagsch overwicht dat eindelijk met een doelpunt werd beloond. Althans naar het oordeel van den scheidsrechter want in werkelijkheid was het leer de lijn nog lang niet gepasseerd. Intusschen verdienden de Hagenaars door hun onvermoeid zwoegen dit doelpuntje volkomen. L.D.W.S. kwam tegen het einde nog even fel opzetten en een missen van den Ooie vaars doelman gaf Starre Sr gelegenheid oen eindstand op 51 te brengen, waar mee tevens het einde van dezen van beide zyden sportief gespeelden wdstrijd kwam. ALPHIA—ROODENBURG 4—2. Alphla speelde tegen Roodenburg een ongelijker! wedstrijd. Slecht en goed spel werden afwisselend vertoond en liet was voor de thuisclub gelukkig dat zij kans zag ln het laatste kwartier de beslissing te forceeren. Roodenburg begon den strijd energiek, in tegenstelling met Alphia, dat de zaken wel wat al te kalm opvatte. Toch maakten de gastheeren het eerste doel punt uit een onverwacht schot van Zwaan, waarnaar de Leldsche doelman te vergeefs greep. De gasten wisten zich op het harde en gladde veld beter te bewegen dan de Oranjehemden. Alleen voor het doei wisten de Roodenburgers met de kansen geen raad en het was Alphla, dat haar voorsprong vergroot zag toen de linksback der bezoekers den bal keihard ln eigen doel deponeerde 20. Even voor de rust kreeg Roodenburg een vrije schop toegewezen, daar de Alphia-doeiman Mulder, die Vet verving, te ver met den bal liep naar het oordeel van den scheidsrechter. De bal kwam via eenige spelers tenslotte in het doel terecht waarmede Roodenburg den stand op 2l bracht. Na de hervatting ging het spel eenigen tijd op en neer waarbij aan beide kanten kansen werden gemist. Door een missen der Alphla-achterhoede maakte de links buiten van Roodenburg met een mooi schot gelijk 22. Het leek er op, dat Alphia met dezen stand genoegen zou moeten nemen, doch een kwartier voor het einde kwam plotseling een opleving. Een penalty, wegens haken, bezorgde de thuisclub door van Egmond weer de leiding, terwijl Zwaan even later aan alle onzekerheid een einde maakte door een missen van den links back met een doelpunt af te straffen. ALPHEN II—GOUDA II 2—1. In een spannenden wedstrijd, waarin door belde elftallen dikwijls goed spel te zien werd gegeven, toonden de Alphen- reserves zich de meerdere van de rood witte Goudenaars. Vooral in de tweede helft was deze meerderheid wel zeer dui delijk en het was toen de hechte Goudsche achterhoede, die een hoogere score voor kwam. Bij Alphen speelde Ram mede voor De Jong. Op het vrij harde terrein zet Alphen er dadelijk een flink tempo in en al vrij spoe dig krijgt A. Windhorst een bijna niet te missen kans; zijn schot is echter veel te hoog gericht. In de Alphensche defensie blijkt het nog niet erg te vlotten; de spe lers moeten kennelijk nog wat aan elkan der wennen. De Goudsche voorhoede blijkt de kunst van doelpunten maken slecht te verstaan, want ook hier gaan enkele goede kansen verloren. Langzamerhand komt Alphen er beter ln. Toch is het de Goud sche rechtsbinnen, die met een zeer on verwacht schot zijn club de leiding geeft. Als dan direct hierop Windhorst nog maals een fraaie kans gemist heeft, schiet na een fraaien aanval Schellingerhout hard tegen de deklat, waarna de terug springende bal door De Greef wordt inge schoten. (1—1). Tot de rust blijft Alphen het beste van het spel behouden. Na de hervatting is het aanvankelijk Gouda, dat ten aanval trekt, doch Ram weet, goed gesteund door De Graaf en in laatste instantie Britsemmer, het spel met verre trappen naar de overzijde te ver plaatsen. Het Alphen-elftal beheerscht thans het spel vrijwel geheel. De Goudsche achterhoede treedt echter goed op en het duurt nog geruimen tijd alvorens Bouthoorn na goed werk van Oosterman zijn elftal de leiding kan geven. De Greef, die inmiddels na een botsing het veld heeft moeten verlaten, wordt ver vangen door R. Broer Gouda tracht nog even den achterstand in te loopen, doch Alphen versterkt de achterhoede, zoodat het einde komt. met een verdiende over winning voor de thuisclub. Incident te Veendam. Voetbal-vlegels in actie. Voor gisteren was te Veendam de eerste klassewedstrijd VeendamBe Quick vast gesteld, die in verband met de positie van beide vereenigingen niet van belang ont bloot was. Het terrein was in de morgen uren goedgekeurd, doch des middags vond een herkeuring plaats door den scheids rechter, die dezen wedstrijd zou leiden. Ir. Neuerburg. Laatstgenoemde vond het ter rein te hard. hetgeen zijn oorzaak vond ln het feit. dat het nogal gevroren had. Hij was van meening, dat de wedstrijd moest worden uitgesteld. Met deze beslissing was het publiek men schatte het aantal toe schouwers tusschen 2000 en 3000 het niet fens. Men stak dit niet onder stoelen of banken en tenslotte eischten de toeschou wers hun entreegeld terug. Het bestuur van „Veendam" besloot echter geen geld terug te betalen, doch maakte bekend, dat de -kaarten, die voor dezen wedstrijd waren gekocht, geldig zouden zijn voor den eerstvol- genden thuiswedstrijd van Veendam. Doch ook hiermede nam het publiek geen genoegen. Het kwam tot wanordelijkheden, waarbij de auto van den heer Raatje, secretaris van „Veendam" omver werd gegooid. Door op het terrein aan wezige politie tterdèn eenige charges uitgevoerd doch toen ook dit niet hielp loste de politie «enige schoten in de lucht. Dit bracht er danig den schrik in. Zonder veel moeite slaagde de po litie er tenslotte in, het publiek te ver spreiden, waarna de rust terugkeerde. HET GEMEENTELIJK SPORTTERREIN VOOR WERKLOOZEN. Deze week wordt het gemeente-terrein voor werkloozen to 't gebruik genomen aarl het Zwarte Pad. Aan de Chr. werkloozen is een dag toegestaan ri:l. Donderdags, maar aangezien de meeste spelers niet na 's Woensdags spelen zal er een oplossing gevonden worden om deze dagen te laten rouleerén De commissie voor' het Voetbalterrein voor Chr, Werkloozen; bestaat uit de hee- ren; Schooneveld en Hendriks, Ohr. bestuur - dersbond: De Leeuw en Polanen, Chr. Werkloozen -Zorg -en—J. -P Crama en- C. Biesbroek van C.G.W. De commissie is vorige week door den voorz. van den Chr. Bestuurdersbond, den heer Schooneveld geïnstalleerd en zal trach ten alle takken van sport uit te oefenen. A.s. Donderdag zal het veld met een wed strijd C.G.W. tegen 3.Z. worden geopend. RIJNSB. BOYS II—L.R.C. II 1—0. L.R.C. liep hard van stapel doch de achterhoede van R.B. bleek goed ln staat haar taak te vervullen. Langzamerhand kwam ook R.B. los en na ongeveer een half uur scoorde de linksbinnen der gasthee ren. Na de rust was L.R.C. iets meer to den aanval doch voor het doel wisten de gas ten geen raad. Ook R.B. wist niet meer te doelpunten. Onder groote spanning kwam het einde Er was meer spanning dan mooi spel ln den wedstrijd tusschen U.V.S. en Emma! In het bijznnder gedurende de tweede helft gaf de kamp een dikwijls rommeligen in druk en bij beide ploegen werden toen de zenuwen zoodanig de baas, dat arbiter J. C. F, Bulte, uit Utrecht, die de teugels zeer kort hield, het eenmaal zelfs noodig vond om de spelers bijeen te roepen en tot kalmte te manen. Toch: deze wedstrijd was niet ruw en er werd niet unfair gespeeld. Veeleer heeft het spannende verloop aanleiding gegeven tot nervositeit en daardoor tot botsingen, die op het gladde veld wel eens hard aan kwamen doch vrijwel nimmer opzettelijk plaats vonden. U.V.S. had de leiding geno men. Emma maakte gelijk. Nog voor de pauze werd het 21 voor de thuisclub, maar kort na de hervatting was het al 22 en toen U.V.S. 14 minuten voor het einde met 32 in behouden haven scheen te zijn ge komen. traden de gasten zoo krachtig aanvallend op dat de sterke U.V.S.-defen- sie er nerveus door werd, hetgeen echter bijna oogenblikkelljk op de bezoekers bleek over te slaan Wel was Émma toen sterker en herhaaldelijk dreigde de gelijkmaker, zoodat de U.V.S.-supporters de seconden tellen gingen, maar de blauw-witten hiel den toch stand en toen de heer Bulte, die uitstekend geleid heeft, inrukken liet, had U.V.S. een overwinning behaald, welke niet onverdiend mag heeten. Het was jammer dat beide elftallen on volledig waren. Emma telde vier reserves, terwijl bij de thuisclub Van Goor nog al tijd toekijken moest. Men had Nijenboer op de midvoor-plaats opnieuw een kans gegeven, maar dat vlotte gisteren niet. Hij was nog onvoldoende aan het tempo ge wend en die handicap speelde hem zooda nig parten dat hij telkens te laat was of den bal kwijt raakte voordat hij het leer had kunnen afgeven. Bovendien scheen de midvoor-plaats dezen speler, wiens figuur er zich anders zoo uitstekend toe leent, niet te liggen. Als rechtsbinnen was ver der P. C. Onvlee opgesteld ln de plaats van Knul. Hij had een tijdje werk om zich aan te passen en heeft daarna vrij verdienste lijk gespeeld zonder nochtans een bijzon deren indruk achter te laten. Al-met-al was dus de U.V.S.-voorhoede, waarin Plat- teel, als linksbinnen prachtop dreef was en volkomen den toon aangaf, gisteren ta melijk zwak en daaraan heeft Emma het te danken dat zij niet met grooter cijfers geslagen werd. Want tenslotte hebben de blauwwitten toch veel meer kansen gehad dan hun tegenstanders, maar het samen spel was dikwijls te kort en te weinig ver rassend. terwijl de schotvaardigheid ont brak. Aanvankelijk leek het een bijzonder aar- dlgen wedstrijd te zullen worden. Beweeg lijkheid was er aan beide zijden en een ko gel van Nijenboer. welke de lat scheerde, wekte hoop dat deU.V.S.-voorhoede ook den weg naar het döel wel zou weten te vinden. Ook Emma scheen daar even be vreesd voor en na dat schot waagde haar halflinie zich voorloöpig. niet meer naar voren. Wat niet wegnam dat Oostrom in de 16e minuut, na missen van twee ver dedigers. van dichtbij uit moeilijke posi tie een schot lossen kon. dat den op lage ballen weinig vasten keeper, die bovendien een voorzet verwachtte, dusdanig verraste, dat hij het leer zelf in het doel sloeg. 10 Terwijl Wallaart daarna nog wat aarze lend optrad, weerden de beide U.V.S.-kanl- halfs zich nu kranig, maar in de ploeg als geheel lukte het toch niet zoo best en Emma profiteerde daarvan negen minuten voor de rust toen de rechtsbuiten een on luiste opstelling der Leidsche backs han dig uitbuitte en hard langs keeper Kramp schoot. 11. Dat de rust niet kwam met geiijken stand was de schuld van den Sinma-doelman, die nog geen minuut na keurig vrijspelen van P. C. Onvlee geen hand uitstak toen Oostrom een schot nizond, dat zonder twijfel te houden was geweest. 2—1. Drie minuten na de hervatting was het reeds 22 na een worsteling voor de Leid sche goal, waarbij de Emma-vechtsbinnen het leer in de touwen liep, en een krach- lig offensief der gasten deed vervolgens gedurende een tiental minuten voor de thuisclub het ergste vreezen. Schutters waren er echter ook bij Emma niet en dat korte, zij het wel vlugge spel, gaf altijd nog weer gelegenheid tot ingrijpen, hoe wel U.V.S. eenige malen door het oog van den naald kroop. Precies een kwartier na de rust suisde een kogel van Oostrom tus schen de handen van den keeper door te gen de lat en dat was voldoende om de blauwwitten weer niet actje ln te blazen. Wallaart ging beduidend beter spelen en U.V.S. werd sterker. Doelpunten lieten wel- is-waar geruimen tfjd op zich wachten, doch toen Nijenboer en Oostrom van plaats gewisseld hadden, kreegde blauwwitte rechtsbuiten de kans op een fraaie pass van Wallaart door te loopen en uit zijn mooien lagen voorzet schoot Platteel via ae lat in. 32. Met nog Veertien minuten spelen heeft Emma daarna alles op den aanval gezet. Het spel Werd steeds ner veuzer en slechter, maar vinnig hield de 1 huisclub vol en haar zwoegen vond uit eindelijk haar belooning in de overwinning die U.V.S. haar mooie positie op de rang lijst behouden doet, STORMVOGELS—AD.O. 1—0. Zoowel voor als na de rust was Storm vogels beter dan A.D.Oalhoewel de wed strijd zeer onbenullig was, doordat geen der spelers zich geheel durfde te geven. Eenige minuten voor de rust kwam Stormvogels op een eenigszins fortuinlijke wijze aan haar eenl» doelpunt De doel- verdediger van A.D.O.Koek, trapte een bal tegen Tol en van Tol sprong de bal ln het doel. Na de rust kwam A.D.O. bijna niet meer van eigen terrein af. Stormvogels doel puntte nog tweemaal, doch beide doel punten werden niet toegekend. AJAX—BLAUW WIT 0—». Blauw Wit speelde wat feller, wat geest driftiger, en daardoor kon het vaak het initiatief nemen. De verdediging was het beste, terwijl de voorhoede vele aanvallen opzette, doch een goed schutter ontbrak. Aan den anderen kant was de toestand ongeveer hetzelfde. De kansen werden in deze eerste helft eerlijk verdeeld en even eendrachtig ge mist. Na de hervatting was Blauw Wit eenigen tijd in de meerderheid, maar het schieten bleef slecht. Ajax had zich weldra vrijge- speeld en het spel werd wat verrassender, wat sneller dan in de eerste helft het geval was geweest. Voor het doel van Ferwerda ontstonden nu en dan gevaarlijke situaties, tot een doelpunt kwam het echter niet. R.C.H.—D.F.C. 1—1. De eerste aanvallen zijn voor de gasten. Door slecht plaatsen en zwak voorhoede- spel gaan echter diverse verloren. Er is 20 minuten gespeeld, als C. Mijnders bij een Dordtschen aanval scherp inschiet, waarna doelman Metten den bal in eigen doel werkt. Het blijft tot aan de rust een slechte wedstrijd. Na de hervatting stelt de thuisclub alles in het werk om gelijk te maken en na 15 minuten gelukt haai' dit. wanneer Lam een voorzet onhoudbaar langs doelman Kasteel schiet. Hard wordt nu om de win nende goal gewerkt, doch beide verdedi gingen blijven meester van het terrein. D.H.C- 2.V.V. 5—0. Als de spelers in het veld komen blijkt D.H.C. twee invallers en C.V.V. drie inval lers te hebben. De Rotterdammers loopen onmiddellijk hard van stapel. Na vier mi nuten geeft Dilmars D.H.C. de leiding, doch daarna duurt het tot 10 minuten voor het einde van de eerste helft, dat Van Dijk den voorsprong vergroot. Na de hervatting is D.H.C. weer het ge vaarlijkst. Op een gegeven moment weet Ditmars het Rotterdamsche doel te door boren (3—0). Als na 32 minuten Ditmars weer doel punt (40), speelt C.V.V. verloren spel en vlak voor het einde brengt Van Nellen den stand op 5^-0. HERMES D.V.S.—D.W.S. Voor de tweede maal is D.W.S. er in ge slaagd om in dit seizoen van Hermes D V.S. te winnen. D.W.S. verdiende de overwin ning zonder twijfel. De Amsterdammers hadden een betere ploeg, die in het veld goed samenspel liet zien, doch voor het doel slecht schoot. De Hermes D.V.S.-aan val had er weinig of niets tegen in te brengen. Het grootste verschil tusschen beide elftallen was wel, dat de midden linie van D.W.S. haar voorhoede den bal meestal goed toespeelde, terwijl dit bij Hermes D.V.S. meestal niet gebeurde. Mel- chers en v. Stokken, de twee buitenspelers van D.WD.S. vormden een voortdurend ge vaar voor Hermes D.V.S. Het eenige doelpunt kwam twee minuten voor het einde. Een tam schot van Lut- tinghuis werd door tovaller-doelverdediger Boerboom gemist. V.U.C.—HAARLEM 4—2. Na 7 minuten zet Van Gelder goed voor naar Kleyn, die doorgeeft aan Mevers Scholten. Diens schot dreigt juist voor doel langs te gaan. doch de toesnellende Boot kan den bal nog even van richting ver anderen en het is 10. Na 14 minuten is het weer goed aangeveh van Van Gelder, dat een doelpunt oplevert. Ditmaal pas seert hij kalm naar Stam, die eenige spe lers voorbij weet te komen, om vervolgens met een goed schot den stand op 20 te brengen. Twee minuten later geeft Smit een afgemeten pass aan Van Polanen, die met een fraai schot 21 maakt. Na 20 minuten krijgt Smit bij het ingooien den bal vrij, hij gooit zich door alles heen, en met een prachtig schot maakt hij den ge lijkmaker. Na een half uur geeft Mevers Scholten een goede pass naar Van Gelder, diens scherp schot weet Mulders nog even te keeren, zonder echter weg te kunnen wer ken, zoodat de toeloopende Mevers Schol ten slechts voor het inschieten heeft (3—2). Na 34 minuten levert goed samenspel van den rechtervleugel een vierde doel punt voor de thuisclub op, door een mooi schot van Kleyn. Na deze interessante eerste helft was de de tweede nauwelijks net aankijken waard. De V.U.C.-aanvallen zijn heel wat minder gevaarlijk dan voor rust en zoo gaat het geheel uit als een nachtkaars. Z.F.C.—V.S.V. 2—0. Het in dezen wedstrijd vertoonde spel stond op laag peil. Voor de rust wogen de partijen vrijwel tegen elkander op, doch in ae tweede helft werd de strijd vrijwel uit sluitend op de Zaansche helft uitgestreden. De eerste aanvallen waren voor de thuis club. Daarna ging de strijd geruimen tijd gelijk op. Na 33 minuten zette De Maar goed voor, het V.S.V.-doel, waar de midhalf der bezoekers, De Vries, het leer met de handen wegsloeg. Uit de aan Z.F.C. toe gestane strafschop gaf Van Marie zijn club de leiding. Vlak voor het einde der eerste helft stopte de V.S V.-keeper een schot onvol doende, waarvan de Z.F.C.-midvoor, De Maar, handig profiteerde en den bal in het verlaten doei der bezoekers plaatste, 2—0. Na de hervatting'zal V.S.V. direct voor het Zaansche doel. Met de weinige uitvallen der thuisclub had de verdediging van V.S.V. geen moeite. FEYENOORD—SPARTA 4—1. Bij verrassing neemt Sparta reeds na lerloop van acht minuten de leiding. Bas Paauwe wil een bal terugspelen naar Van Heel. die een eind achter hem staat, hij raakt het leer evenwel niet goed, waardoor het bij den vrijstaanden Seton terecht komt. Deze loopt nog een paar passen naar binnen om vervolgens Van Male met een hard schot te passeeren. Feyenoord neemt dan het spel in han den. Het duurt echter meer dan een half uur voordat de gelijkmaker komt. Vrauw- deunt onderneemt een prachtigen ren. uit diens voorzet wordt de bal door Kante been ingeschoten en gestopt. Maar dan komt Linssen aangesneld, het eerste schot van hem wordt gekeerd, doch als hij zich andermaal in het bezit van den bal kan stellen, brengt hij de partijeir op gelijken voet (11). Drie minuten voor de rust noteeren we een geraffineerden aanval van Feyenoord, Vrauwdeunt schiet hard in. Cohen stompt den bal voor de voeten van Linssen en ln het volgend moment is het 2—1. Na de rust wordt er wat al te forsch ge speeld, hetgeen tengevolge heeft, dat het spel herhaaldelijk onderbroken moet wor den. Allengs komt Feyenoord ln de meer derheid. Uit een hoekschop brengt Baren- dregt den stand op 31. Kort voor het einde loopt Vrauwdeunt door op een mooien pass van Barendregt, waarna hij met een listig geplaatsten bal den stand op 41 brengt. H.B.S.—H-F.C. 2—2. Het harde en gladde terrein speelde belde partijen zoodanig parten, dat er van een eenigszins aantrekkelijken wedstrijd geen sprake was. De verdedigers hadden het feitelijk gemakkelijker dan de aanvallers en het mag nog een wonder heeten, dat er vier doelpunten werden gemaakt. K.F.C. nam na ongeveer 25 minuten de leiding door Bouthoorn uit een hoekschop, en pas kort voor de rust slaagde Bakhuys er in een goeden voorzet van Graafland fraai in te koppen. In de tweede helft na ongeveer een half uur spelens kon Bak huys uit een hoekschop van denzelfden speler inkoppen, maar vijf minuten later werd een vrije schop voor het H.BJS.-doel den Hagenaars noodlottig. A.S.C. II—V.U.C. III 5—2, De roodzwarte reserves hebben Lugdunum II een groot genoegen bereid door ondanks eigen onvolledigheid het leidende V.U.C III, dat slechts één Invaller telde voor haar centervoor, met 52 aan den dijk te zetten. Den Hagenaars zaten blijkbaar de feeste lijkheden van de afgeloopen week nog in de beenen, want het door hen vertoonde spel bleef verre beneden het peil der eerste ontmoeting, hetgeen overigens niets afdoet aan de goede prestatie van onze stadge- nooten, die de overwinning dubbel en dwars verdienden. Die zege werd reeds in de eerste helft behaald, want nadat de gasten met 1—0 de leiding hadden genomen, nam de thuis club het spel volledig in handen. Met fraaie open aanvallen werd het V.U.C.-doel gedurig bestookt en daaren boven demonstreerde de roodzwarte voor hoede een ongekende productiviteit, zoodat de rust inging met een 51 voorsprong der Leidenaars. Wenting, die op de center voorplaats uitstekend werk deed. nam zelf het eerste doelpunt voor zijn rekening, ter wijl de andere vier goals werden gescoord door Van der Meer (2-maal). Bart van Leeuwen en Anlba. Na de rust waren de rollen omgekeerd en hadden de Hagenaars meerendeels het beste van het spel. De belde A.S.C.-backs Meiman en Van Dijk bleven den zwartwit- ten aanval evenwel volkomen de baas, ter wijl ook de halflinie Keyzer, Abrahams en Van der Steen verdedigend goed werk ver richtte. Het eenige doelpunt, dat de Ha genaars nog wisten te scoren, was het ge volg van de eenige fout. die Pranger dezen middag maakte, toen hij n.l. een van vrij ver ingeschoten bal over zijn handen liet glippen. Scheidsrechter Waasdorp ieidde den pret- 'tigen wedstrijd voortreffelijk. BODEGRAVEN II—LUGDUNUM II 5—6. Tegen de Lugdunum-reserves kreeg Bo degraven II ook op eigen grond geen kans, al heeft de wedstrijd meer spanning ge- eeven dan de uitslag zou doen vermoeden. Vooral voor de rust was het een vrijwel ge lijk opgaande strijd. Wel namen de gasten reeds na enkele minuten de leiding door De Jong en kwamen zij bijzonder fortuin lijk aan een tweede doelpunt, toen een Bodegraven-back, in plaats van den Lug- dunum-speler Oudshoorn af te Louden en. zoodoende den doelman gelegenheid te geven tot ingrijpen, hard in eigen doel schoot. Ondanks dezen 2—0 achterstand bleef Bodegraven goed partij geven en hoe wel de fraaie open aanvallen der gasten doorgaans gevaarlijker waren, moest Lug dunum zich meermalen tot verdedigen be palen, waarbij het geluk aan haar zijde was, toen eenige malen bij een fraaie scoringkans voor Bodegraven telkens weer een Lugdunum-been in allerlaatste in stantie een doelpunt wist te voorkomen. Met de rust was de stand nog steeds 02. Na de hervatting vergrootten de gasteri vrij spoedig hun voorsprong. Toen bij een Bodegraven-aanval de Vos was doorgebro ken en in den Tug werd aangevallen, kreeg Bodegraven een strafschop te nemen, doch van Groeningen schoot in des keepers handen. Toen nu aan de overzijde links half Stokkermans met een vliegend schot den stand op 40 bracht, speelde Bode graven een verloren partij. Wel hield zij tot het einde vol en ondernam ook nog menigen aanval, waarbij eenmaal de Vos een prachtkans kreeg, doch jammerlijk miste, dcch de doelpunten kwamen aan de overzijde, waar, in hoofdzaak door te ver opdringen van de Bodegraven-backs de gasten nog tweemaal door Mooten en De I Jong wisten te scoren, zoodat het einde kwam met 0—6.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7