„NOVA-BIOSCOOP" HUWELIJKSFEESTEN DeRoosvandeRancho N.V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ IJSBANEN LEIDSCHE TENNISPARK FRANSCH ITALIAANSCH Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 11 Januari 1937 Hedenavond Geopend ALLEEN VERTEGENWOORDIGING WESTLANDSCHE DRUIVEN S. LAURIER AALSMEER. DE TENTOONSTELLING „LENTE IN JANUARI Sluiting op morgenavond. Gistermiddag te half vier werd op de tentoonstelling ..Lente in Januari" vastge steld. dat reeds 15.000 bezoekers de con trole waren gecasseerd. Onder hen bevon den zich ook Prinses Sica van Roemenië, alsmede de min. van Lith de Jeude en de Wilde en de directeur-generaal der P. T. T., ir. Damme. De tentoonstelling, die oorspronkelijk hedenavond zou worden ge sloten. is met een dag verlengd. De slui ting is bepaald op morgenavond te tien uur HILLEGOM. ERNSTIG ONGELUK. Met arm in snijmachine gevallen. In de bloembollenschuur der Fa. v. B. en Zn. had een ernstig ongeluk plaats. De on geveer 23-j. bloemistknecht S. vermaalde bloembollen in een snijmachine, toen hij struikelde en met zijn rechterarm tusschen de messen der machine viel. Om hem uit zijn benarde positie te bevrijden was het noodzakelijk de machine voor het groot ste deel te demonteeren. Bij onderzoek bleek, dat de onderarm zoodanig gewond was, dat voor amputatie van dit lichaams deel gevreesd moet worden. Leden der E. H. B. O. en dr. Versluys waren spoedig ter plaatse. Na voorloopig verbonden te zijn werd het slachtoffer naar de Maria-Stich- ting te Haarlem vervoerd. Een avondfeest tot besluit. Het Oranjefeest is hier besloten met een eroot avondfeest. Er is een gecostumeerde fakkeloptocht gehouden, waaraan eenize tientallen groepen deelnamen. Vele groe nen waren komisch bedoeld, andere munt ten uit door de costuums. De meest komische waren de vroolijke hengelaars, het fraaiste costuum was van het Brabantsch boerenmeisje. De belangstelling voor den stoet was enorm: overal waar de ODtocht Dasseerde, stonden de menschen in rrien langs den weg geschaard. Twee muziekcorpsen brach ten er de goede stemming in! k KATWIJK. Op het politiebureau zijn inlichtingen te verkrijgen over een heerenrijwiel, dat onbeheerd op straat is gevonden. Onze plaatsgenoot, de heer J. van Rijn Pzn., slaagde te Haag voor het Mercurius- examen boekhouden handelsrekenen en handelskennis. KATWIJK AAN ZEE lederen middag om 3 en 4 uur de buitengewoon geslaagde opname der Duur der voorstelling 1 uur. Entrée f. 0.15. Boven 14 jaar f. 0.25. lederen avond 8 u. (beh. Donderdag) .Vooraf de Huwelijksfeesten, gekl. teekenfilm, actualiteiten uit alle landen der aarde. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. 4991 NOORDWIJK. De ijspret reeds begonnen Reeds vroeg kon gistermorgen de ijsbaan op het Casino worden opengesteld, en zoo als altijd kwamen de ijsliefhebbers ook uit andere plaatsen in drommen opzetten. Den geheelen dag is in een zeer gezel lige sfeer gereden. Om acht uur werd eveneens de nieuwe „KOGO"-baan aan den Boerenburgerweg voor het eerst voor het publiek toegan kelijk gesteld en ook daar werd zeer druk gereden. Mede door het kunstlicht en door de smaakvol aangebrachte begrenzing van de baan werd een intiem aspect verkregen, wat de gezelligheid op deze baan zeer merkbaar ten goede komt. Tot laat in den avond heeft men van het eerste ijs genoten. OEGSTGEEST. DE ORANJEFEESTEN. De plechtige planting van den Juliana-eik. Het voortgezette vreugdebetoon ter ge legenheid van het Vorstelijk huwelijk droeg Zaterdagmiddag een bijzonder plechtig karakter. Door de leden van ..Jong Oegstgeest" en de Padvinders met de muziek van Triumph is de Juliana-eik na een feestelijken rond gang. gebracht naar het Van Griethuvsen- plein. Reeds eenigen tijd tevoren had zich hier een groote menschenmenigte verzameld. Het wachten werd bekort door opgewekte muziek van de N.Z.H.T.M. Harmonie. Nadat de boom ter bestemder plaats was gearriveerd, trad de voorzitter van de Oranjevereeniging. de heer C. P. J. Paarde- kooper. naar voren en schetste de beteeke- nis van de boomplanting, n.l. om het luis terrijk feit van deze week voor het nage slacht in herinneiing te bewaren. Hij sprak namens de O.-V. woorden van dank tot het Gemeentebestuur voor het afstaan van dit mooie plekje op een stij gend druk verkeerspunt in de gemeente. Spr. bood dan den boom het Gemeente bestuur aan. terwijl een klein meisje daar bij een oorkonde in looden bus overhan digde. De loco-burgemeester, de heer T. van Eg- mond. zeide daarop namens het Gemeen tebestuur den boom gaarne van de Oranje vereeniging te willen aanvaarden. Het spreekwoord: ..Het is zaliger te geven dan te ontvangen" mag in vele voor komende gevallen op waarheid berusten, doch in dit geval mag waarschijnlijk ge zegd worden, dat het ontvangen gelukki ger is. De symbolische gedachte van de boomplanting beziende, richtte spr. zich daarbij speciaal tot de jeugd, die hier in zoo groot getal aanwezig Is. In de beantwoording van de vraag: „Wat wil dit boomplanten hun zeggen?" wilde spr. weergegeven, wat. naar hij meende in al deze jonge harten thans leefft. Evenals deze boom na de plantine zijn wortels in de aarde zal slaan, zoo zal ook de Oranje liefde in de harten van de jeugd zich vast hechten. Deze boom, die hier zal worden geplant, is een eik. een van de sterke soor ten. En dat wijst ons op de hechtheid van den gelegden band met ons Vorstenhuis. Wat er ook gebeure, wat ook stormen er woeden, de eik zal onverzwakt blijven staan. En zoo zal ook onze liefde voor Oranje blijven. Wij verwachten, dat de boom straks zijn lakken breed en ver zal uitstrekken. Dit weer is te bezien als het symbool van den groei van het Oranjehuis. Echter heeft de boom zélf ook iets te zeggen. De boom is geen bloote herinne ring aan het heuglijk feit van deze week, maar zal naar wij hopen na maanden en jaren spreken tot in het nageslacht. Wij allen, die hier bijeen zijn, jong en oud. wij kunnen planten en nat-maken. maar God alleen kan den wasdom geven. Geve God die wasdom niet alleen slechts aan dezen boom, maar ook aan ons Oranjehuis, dat er door gesymboliseerd wordt! Hierna werd de planting verricht door het oudste lid in jaren der Oranje-Veree- ning. den heer A. van Varik, daartoe bij gestaan door een jeugdig padvindertje, het zoontje van dr. Hugènholtz. Voorwaar zit ook hierin een sympathieke gedachte: de ouderdom en de jeugd werk ten hier tezamen aan het symbool voor het Oranjehuis. Tijdens deze plechtigheid speelde de mu ziek het Wilhelmus, dat spontaan werd medegezongen. Hierna dankte de heer Paardekooper als voorzitter der O.-V. den heer Van Varik voor de planting van den boom en de jeugdorganisaties voor de verleende mede werking en tot slot het gemeentebestuur voor de gedane toezegging voor een uit nemende verzorging van den boom te wil len zorg dragen, waarmede deze plechtig heid was beëindigd. Zaterdagavond is in het Patronaatsge bouw de tweede groote herdenkingsbijeen komst gehouden. Hetzelfde programma werd lofwaardig uitgevoerd; de belangstelling was ook dit maal bijzonder groot. De voorzitter van de O.-V., de heer Paar dekooper, heeft hartelijk dank gebracht aan allen, die tot welslagen van beide avonden hebben medegewerkt. In 't bijzonder tot het R.-K. Kerkbestuur voor de royale beschikbaarstelling van het Patronaatsgebouw; vervolgens dankte spr. de geestelijkheid van alle gezindten voor de betoonde spontane medewerking en den heer Van Egmond, die als vertegenwoor diger van het gemeentebestuur door zijn warme toespraken de ware feeststemming er telkens wist in te brengen. Vervolgens richtte spr. zich tot hen. die zich beide feestavonden beschikbaar stel den tot medewerking. Achtereenvolgens dankte spr. mevr. A. Driessen-Hofman voor haar schitterende declamatie als Holland- sche Maagd; mej Versteeg voor haar schoonen zang en mevr. N. Valentgoed en de heeren Binsbergen, Leget en Vester. Al dezen medewerkenden werd een her inneringsbord overhandigd, terwijl een STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 28 Dec. 1936 tot en met 2 Jan. 1937 f. 1.30 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in datzelfde tijd vak gedenatureerd bedraagt de steunver goeding f0.80 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen. welke blijkens de dateering van 't dorsch- briefje in bovengenoemd tijdvak zijn ge- dorscht, is vastgesteld op f. 1.75 per 100 kg. 4969 LEVERING VAN VARKENS. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de uitbetaling van de varkens, welke boven het zoutersgewicht worden afgenomen tot nadere aankondi ging zal geschieden op basis van het bij de ontvangst der varkens vastgestelde levend gewicht. Dit gewicht zal worden vastge steld volgens het plaatselijk gebruik, dus met inachtneming van de ter plaatse ge bruikelijke korting. Z.g. fondsgelden zul len bii de uitbetaling niet worden afgetrok ken Èr wordt naar levend gewicht uitbe taald. omdat de varkens bestemd zijn om levend uitgevoerd te worden. Daarom moe ten de varkens bij levering in zoodanige conditie verkeeren, dat zij daartoe geschikt zijn. Ze moeten gezond en goed ter been zijn en gedurende ten minste 12 uur voor de levering gevast hebben. De Nederland sche Veehouderijcentrale zal alle varkens, welke naar haar meening op de leverings plaats niet in goede conditie verkeeren of niet het vereischte gewicht hebben, weige ren. De te betalen prijs bedraagt voor de varkens, welke geleverd worden in de week van 11 tot 16 Jan. 1937. 44 ct. per kg. levend gewicht. 4952 VERGOEDING BIJ UITVOER VAN ZALM De Nederlandsche Visscherijcentrale maakt bekend, dat het in het voornemen ligt in 1937 onder bepaalde voorwaarden vergoeding te verleenen ter zake van den uitvoer van zalm. met uitzondering van zalm welke in blikverpakking is ingevoerd. Deze vergoeding, waarvoor slechts ln aan merking komen diegenen, die als georgani- secrden bij de Nederlandsche Visscherij centrale zijn aangesloten en toegelaten tot de groep ..exporteurs van zalm", zal be dragen f. 0.09 per kg. netto voor zalm in ohkverpakking en f. 0.08 per kg. netto voor overige zalm. Nadere inlichtingen, alsmede aanvraag formulieren tot toelating als georganiseer de, resp. tot indeeling ln de groep „expor teurs van zalm" zijn op aanvrage te ver krijgen bij de Nederl. Visscherijcentrale, Juliana van Stolbergplein 34. 's-Graven- hage. 4961. cadeautje beschikbaar gesteld zal worden voor de meisjes, die hebben medegewerkt aan de opvoering van het sprookje, even als voor de bruidsmeisjes. Den heer Plu werd als directeur van het orkest een aan denken overhandigd. Met groote waardeering getuigde spr van de vele verdiensten, verricht door den heer N. van Weizen als 2de secretaris der O.-V., die helaas door ziekte zijn arbeid heeft moeten staken. Aan mevr. v. Weizen. die zich zooveel in haar vermogen was, be hulpzaam toonde, bood spr. een bloem stuk aan. Tenslotte dankte spr. den organisator van beide avonden, den heer D. G. Sanders en bood hem een stoffelijk blijk van waar deering aan als blijvende herinnering. Na een dankwoord van den heer Sanders waren de Oranjefeesten beëindigd. Een woord van hulde aan de Oranje vereeniging is zeker op zijn plaats. Uitslag van den Winkelweekwedstrijd. De navolgende bekroningen zijn reeds be kend gemaakt: le pr. v. d. Zalm islager) de Kempenaer- straat; 2e pr. v. Noort (banketbakker) de Kempenaerstraat en 3e pr. J. M. Hooge- veen ibanketbakker) Geversstraat. De 4e en 5e pr. worden nader toegewezen. VALKENBURG. Het Oranjefeest op de school. Zaterdagmorgen ls er met de leerlingen der Chr. School opgewekt feest gevierd ter eere van het vorstelijk huwelijk. Het perso neel wees hen eerst od de groote beteekenis die het huis van Oranle voor Nederland heeft. Onder het zingen van Vaderlandsche liederen, werden zij eetracteerd op choco lademelk en koekjes, terwijl zij als herin nering meekregen een beker met de por tretten van het vorstelijk bruidspaar en een mooi boekje verlucht met vele foto's over het leven en de geschiedenis van het prin selijk paar. Hierna ging het in optocht naar het Kerkplein voor het planten van twee her- inneringskastanies. Jongens uit de hoogste klasse hebben dapper de boomen geplant. Burgemeester Lotsij hield een korte toe spraak over het symbool der planting, waarin hii deze boomen in het bijzonder aan de zorg der ieugd aanbeval. Ook het w.n hoofd der school de heer Visser, sprak de kinderen toe. Met het zingen van een toepasselijk lied en het Oude Wilhelmus werd de plechtigheid besloten. ALPHEN. Gouden Huwelijksfeest. 21 Januari a.s. hopen onze plaatsgenoo- ten het echtpaai Cornells Boot en Hilletje Boer. N. Nassaustraat alhier hun gouden huwelijksfeest te herdenken. Beide oudjes zijn nog zeer kras en goed gezond. Ruit verbrijzeld. De bewoners van de Van Mandersloo- straal werden gisteravond opgeschrikt door een harde slag en glasgerinkel. De oorzaak bleek een verbrijzelde ruit van één der groote étaluce's van het pand van de firma Wijnberg. Vermoedelijk hebben jongens elkaar al stoelende door de ruit geduwd cn zich daarna ijlings uit de voeten gemaakt. De opvoering van het Oranjespel ..Er waren twee Koningskinderen", staat zoo in het teeken van belangstelling, dat ook de tweede opvoering nog niet voldoende bleek om alle belangstellenden in staat te stellen deze opvoering bij te wonen; hedenavond zal opnieuw een opvoering plaats hebben. De boekhandelaar J. v. B. deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn rij wiel. dat hij onbeheerd voor zijn winkel had geplaatst. Zaterdagavond werd vanwege de Chr. Oranje-vereeniglng in hotel „Centraal", de Oranjefilm vertoond. Deze vertooning Ls een buitengewoon succes geworden! De belangstelling was zoo groot, dat de film leder uur opnieuw werd gedraaid. Telkens was de zaal geheel bezet en kon men opnieuw het grootsche gebeu ren van Donderdag meemaken. LEIMUIDEN. De huwelijksfeesten. De huwelijksfeesten zijn hier ingezet door klokgelui, waarna door het Oranje comité met de muziekver. „Symphonie" een aubade werd gebracht aan den burge meester, waarbij tegenwoordig waren mevr. Bakhuizen, de Wethouders en de Raads leden met verdere genoodigden. Nadat de muziek het Wlhelmus had ge speeld heeft de voorzitter van het Oranje- comité de heer Ruman, den Burgemeester als vertegenwoordiger van het Gezag in gevoelvolle woorden toegesproken. Een der leerlingen van de school bood mevr. Bak huizen een bouquet seringen aan. De muziek maakte een rondwandeling door de Gemeente. Des namiddags had een poppenkast-vertooning plaats in de groote zaal van mej. Snesboer. Na afloop werd aan elk kind een verrassing aangeboden door het Oranje-comité. Des avonds werd het feest voortgezet met wederom optreden van den heer Wlliams en met medewer king van de R.K. Zangvereenising; Tot slot werd gedurende twee avonden opge voerd een tableau voorstellende ..Er waren twee Koningskinderen". Een daverend applaus viel den medewerkenden ten deel! Gouden Huwelijksfeest. Het echtpaar P. van der Kamp en J. van der KampPoeltuin herdenkt deze week zijn 50 j. echtvereeniging. Allen die het echtpaar kennen en wie zouden „Pietje"» zooals men hem noemt en zijn vrouw niet; kennen? zou het hun niet kunnen aan zien dat zij reeds 50 jaar in den echt zijn verbonden! Dagelijks is hij nog aan zijn werk en moeder van der Kamp is nog ge zond. Een wandeling naar het Oostenwaard naar het feestelijk verlichte huisje is de moeite waard! Loop der bevolking. Ondertrouwd: J. P. H. Glabbeek, oud 28 jaar j.m. en M. A. J. Heuzen oud 30 J. j.d. WOUBRUGGE. De Huwelijksfeesten. Begunstigd door prachtig winterweer vierde onze gemeente Zaterdag feest ter eere van het Vorstelijk huwelijk. 'sMorgens waren de leerlingen van beide scholen cereenigd, en, rijk van oranje en vlaggen voorzien, trok de stoet met muziek naar het gem. plantsoen bij de OL. school om een gedenkboom te planten. Moge deze Juliana-boom, aldus de burge meester. onder de voortdurende Zorgen van het gemeentenbestuur groeien en gedijen tot een forsche Linde, symbool van het Jonge Vorstengeluk, waaraan heden ten dage de grondslag werd gelegd en om welks verdere ontplooiing onder Gods onmisba- ren zegen wij getuigen hopen te zijn. Onder het zingen van het Wilhelmus werd de boom geplant door leerlingen van de O. L. school en na een driewerf hoera voor het Vorstelijk Paar trok de stoet naar het schoolplein van de schooi voor Chr. Nat. onderwijs, waar door den burgemeester wederom een korte rede werd uitgesproken. Thans, aldus spr., zijn wij wederom ver- eenlgd om ter eere van het Vorstelijk huwelijk een boom te planten, welke wij den naam Bernhard-boom hebben gegeven. Deze jonge boom, welke zich onder de goe de zorgen van het schoolbestuur eenmaal groot en frisch zal verheffen op dit school plein, moge het symbool zijn van steun en kracht welke ook onze beminde Kroon prinses noodig zal hebben bij de vervulling van Haar taak, die in de toekomst te wach ten staat. Moge op dit Vorstelijk huwelijk 's Heeren zegen rijkelijk dalen, opdat ge heel het Nederlandsche volk zal kunnen deelen ln hun groot geluk. Onder het zin gen van het Wilhelmus vatten nu de leer lingen dezer school de schop ter hand en werd de Bernhard-boom geplant. Na een driewerf hoera op het jonge Vorstenhuis dankte namens het schoolbestuur het hoofd der school het gemeentebestuur en nadat de leerlingen der beide scholen spontaan beloofden de boomen te zullen opkweeken tot groote schaduwrijke boo men. werd deze officleele plechtigheid met een „lang zullen zij leven" besloten. 's Middags werden volksspelen uitgevoerd cn 's avonds een rondwandeling door het dorp gemaakt, een ilchtstoet waaraan door velen spontaan werd meegedaan. Vreugde vuren op vlotten enz. in de Woudwatering, met de versiering en verlichting van de brug en verschillende woningen, gaven aan het dorp een aardig aspect. Met een zeer goed geslaagde opvoering van het Oranje- spel „Twee Koningskinderen", opgevoerd door de ver. „Ons genoegen" te Alphen, werd deze vreugdevolle dag besloten. Al kan het dan geen grootsch opge zet feest worden, toch gaat het herdenken van het Vorstelijk huwelijk hier niet ge heel onopgemerkt voorbij. De Oranjever. biedt haar leden op 12 Jan.. 's avonds om 8 uur in de zaal Ramp een filmavond aan. afgewisseld met voordrachten. Om half vijf zullen voor de schoolkinderen, daartoe in staat gesteld door het bestuur, ook de fhmn vertoond worden. ZOETERWOUDE. Een laffe roofoverval. Slachtoffer tweemaal in het water geduwd. Portemonnaie met inhoud gestolen. Onder onze gemeente, nabij de grens van Stompwijk. heeft zich Zaterdagavond te ongeveer 11 uur een roofoverval afgespeeld, die voor het slachtoffer gelukkig nog be trekkelijk goed is afgeloopen. De 28-j. S. A. v. E., die een melkzaak te Leiden aan de Heerenstraat exploi teert en te Stompwijk woont begaf zich per fiets naar huis en werd toen plot seling door een man, die uit 't langs den weg staande kreupelhout sprong, met een knuppel op het hoofd en van zijn fiets geslagen. De aanrander wist hem van zijn portemonnaie, die onge veer f. 23.bevatte te berooven, waar na het hem gelukte den heer v. E., die min of meer versuft was, ondanks diens tegenspartelen, in de Stompwijksche vaart te duwen, waarna hij het op een loopen zette. De heer v. E. wien 't gelukte uit de vaart te komen en die begrijpelijkerwijs de kluts was kwijtgeraakt, vluchtte in de richting Zoeterwoude. De aanrander zag echter, dat de heer v. E. zich had weten te red- i den. Hij haalde hem toen in en duwde hem opnieuw in het water. Wederom mocht het den heer v. E. gelukken zich uit zijn be narde positie te bevrijden, ondanks 't feit, dat hij door den aanrander nog met stee- nen gegooid werd en de man hem met de voeten op het hoofd trapte, waarna hij door den Zwetpolder naar de richting Zuidbuurt ging. De heer v. E. klopte eerst aan bij den heer Z„ die hem vervolgens naar den heer S., wonende in de Zuidbuurt biacht. die onmiddellijk de politie waar schuwde. De heer van S. heeft den heer v. E., die aan een arm, een been en het gezicht ge wond was, per auto naar zijn woning te Stompwijk vervoerd. De heer v. E. kon slechts een vaag signalement van den da der opgeven en wist zich later niet goed meer te herinneren of er een dan wel twee aanranders geweest waren. De politie stelt een ernstig onderzoek naar den aanrander in; men schijnt hem op 't spoor te zijn. Het a.s. Oranjefeest. Woensdag a.s. zal ook te Zoeterwoude idorp) feest gevierd worden ter gelegen heid van het vorstelijk huwelijk. Aan den versieringswedstrijd blijkt veel aandacht te zullen worden geschonken, vooral de ver schillende etalages worden met smaak ver zorgd. Ook voor de al- of niet gecostu meerde ringrijderij bestaat veel animo, evenals voor den met Bengaalsch vuur ver lichte stoelendans. Het programma luidt als volgt: des morgens half tien défilé dooi het dorp met een aubade der school kinderen voor het gemeentehuis; hierna worden zij op de scholen getracteerd. Des nam. half twee aanvang der ringrijderij per rijwiel door het dorp, na afloop hier van de stoelendans. Om half acht zal een lichtstoet worden geformeerd; ieder deel nemer wordt verzocht zich van een fakkel of lampion te voorzien. Voor ontbinding van den stoet zullen eerst de prijzen van de volksspelen worden uitgereikt en wordt de uitslag van den versieringswedstrijd door de jury bekend gemaakt. Men wordt ver zocht op dezen dag te vlaggen. In verband met de heerschende vorst dient de hoofdkraan zooveel mogelijk GESLOTEN gehouden te worden, doch vooral van 's avonds tot 's morgens. Ter voorkoming van eventueele schade en lekka ges, dienen de leidingen, hoofdkranen en watermeters voldoende tegen bevriezen beschermd te worden. «87 DE DIRECTIE. aangeboden voor zeer actueel artikel voor Lelden en Den Haag. Hooge winst, f.35f.50 voor voorraad. 4992 Brieven NEDACO, Bezuiden- hout 21, Den Haag. 3*" EXTRA MOOIE Een verkwikking voor zieken en gezonden. Fa. GEBR. SCHOUTEN TELEF. 1111. 7432a VAN HET 4972 BIJ DOORGAAND VRIEZEND WEER Avondkaarten f. 0.25. VERHUISD: Lood- en Zinkwerker. naar: Bakhuis Rozenboomstraat 8. Telef. 789. 7440a Gevr. beschaafde JUFFROUW voor de huishouding, bekend met verplegen; klein gezin; dienstbode aanwezig. Br. onder motto „Huishouding" aan de Bosk. Handelsdrukk., Boskoop. Gramm. - Convers. - Handelscorr. - Opl. L. O. en M.O. A< Gramm. - Conv. - Handelscorr. - Privé cn cursusless., bill. con<^ DOCTa. CARLA SOMAINI—BECHERER - STEENSCHUUR 5, 4—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12