FILMAC Vorstelijk Huwelijk Uit de Omstreken LEIDS'H DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 9 Januari 1937 LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD Opgenomen door Polygoon Haarlem Wii willen nog vermelden, dat on den avond der vaandeluitrelklng aan de Chr. Oranjevereeniging door een reciteerelub zeer verdienstelijk werd uitgevoerd „Het Vrouwtje van Stavoren" en dat door een tweetal dames gezongen werd: ..Dat 'sHee ren zegen op U daal". De verkoop van weldadigheidszegels door eenige jonge meisjes aangeboden, heeft op het Dorp opgebracht f. 92.81'/s en aan den Rijndijk f. 03.08. KOUDEKERK. De bevolking van onze gemeente is gestegen van 1805 (948 m. en 857 vr.) op 31 Dec. 1935 tot 1839 (969 m. en 870 vr.) op 31 Dec. 1936. NIEUWKOOP. De Oranjefeesten. Ook ditmaal hebben de Nieuwkoopers ge toond volbloed Oranjeklanten te zijn. Van de versiering was niet veel werk gemaakt, de verlichting was wat beter, bij de villa ,,'t Anker" was zij zelfs schitterend, maar op den dag zelf sloeg de geestdrift los. De dag werd begonnen met een dienst in alle kerken. Tot twee uur liet men de ge legenheid open om de plechtigheid in Den Haag te beluisteren, waarvoor in het v.m. gemeentehuis voor de Kerkstraat een luid spreker was opgesteld. De voorzitter van het comité, de heer P. Stam opende de festiviteiten in de open staande serre van het gemeentehuis, waar het comité, de leden van den raad en meer vooraanstaande personen aanwezig waren, terwijl het publiek in een groot getal ge schaard stond achter het gemeentehuis. De heer Stam wees op de groote beteeke- nis van dezen dag en bracht dank voor de gulle medewerking voor het vullen van het feestprogram. Tot aller leedwezen moest echter op het laatste oogenbllk wegens ziekte van de directeuren het optreden achterwege blijven van de gemengde zang- vereenigingen „Amicltia" en „De Lofstem". In de muziektent trad nu op de R.K. Zangvereeniging voor dames, onder leiding van N. v. d. Haak, met eenige keurig uit gevoerde nummers. Vervolgens kwam aan de beurt de accordeonvereeniging met een eveneens goed verzorgd programma. Op het terrein van het gemeentehuis achter de muziektent werd door de twee jongste leerlingen van elk der scholen, om dat zij er het langst de herinnering aan kunnen hebben, een mooie zllverlinde ge poot. welk feit tevens op de gevoelige plaat werd vastgelegd. De burgemeester was wegens ziekte ver hinderd een rede te houden, waarom dit ge schiedde door den heer P. de Graaf, gepen- sionneerd hoofd van de O.L. school alhier. Deze schetste het verband dat er in den loop der eeuwen bestond tusschen het oude dorp Nieuwkoop en de Oranjes en wees er o.a. op, hoe onze voorouders in 1672 den doortocht van de Franschen hebben belet naar Den Haag. Blijkens mondelinge overlevering hebben de Nieuwkoopers in 1813 bij het herstel van Neerlands onafhankelijkheid eveneens een Oranjeboom gepoot en wel achter het dorp op den Ringdijk, kort na de droogmaking van den polder, welke boom is opgegroeid en nog dagelijks getuigenis aflegt van de Oranjeliefde onzer voorouders. Spr. hoopte, dat de nu geplante boom minstens evenzoovele jaren de na ons ko mende geslachten herinneren zal aan het gebeuren in Nieuwkoop op 7 Januari 1937. Vervolgens richtte hij zich tot het ge meentebestuur, droeg namens het feest comité den boom over aan de gemeente en Oranjeboom moge groeien en bloeien tot in verzocht hem goed te verzorgen, opdat de lengte van dagen als symbool van onze liefde voor het Oranjehuis. Wethouder Breedijk sprak namens het gemeentebestuur een dankwoord tot het comité, zeide een goede verzorging van den boom gaarne toe en hoopte, dat de Oranje liefde immer gegrift mag blijven in het hart van eiken Nieuwkooper. Spr. stelde voor het Wilhelmus in te zetten, dat bege leid door de tonen van de fanfare „Eens gezind" uit volle borst door de verzamelde gemeente gezongen werd. De fanfare, onder leiding van haar kranigen dirigent J. G. Zwart, zorgde dan voor een uiterst vroolijke stemming. De heer Stam sloot met een ent housiast dankwoord en een driewerf hoera op het vorstelijk bruidspaar. Des avonds werd een optocht gehouden met fakkels en flambouwen onder begelei ding van de fanfare en accordeonvereeni ging. Eerst trok men naar het Zuideinde en vervolgens naar de Stationslaan waar een groot vreugdevuur ontstoken werd. De be- ellme was eiK>"n groot en de geest drift daaraan evenredig. Nieuwkoop heeft op waardige wijze het vorstelijk huwelijk inedegevierd. Burgerlijke Stand. GeborenAnna Ariana Anbolnetta. d van R. Lauwers en G. van Egmond. Overleden: A. Balvert. 90 jaar, wedr. van J. Paueisen. In de plaats van J. Bakker, die als zoodanig ontslag kreeg. Is tot hulpbesteller bil de posterijen benoemd C J. Hilhorst alhier. jecomité de heer M. Karsemeijer, hield een toespraak; de burgemeester zeide den boom gaarne te aanvaarden, waarna de schoolkinderen enkele Vaderlandsche lie deren zongen, waarmede deze plechtigheid besloten werd. Om 3 uur werd in de Kerk straat een wedstrijd ln hardloopen met hindernissen gehouden; de prijzen beston den uit stukken varkensvleesch. De deel nemers moesten loopen voor werkloozen en minder gegoeden. De le pr. won Jiles Hoo- gervorst, een ham; de 2de eerste pr„ even eens een ham, werd gewonnen door Bram Walraven; 2e pr. Gerrlt Rietveld, de 2de tweede pr. J. de Jong, 3e pr. H. Kooistra, de 2de derde pr. H. Rijneker. Er waren 48 deelnemers, zoodat ongeveer 50 menschen verblijd werden met een stuk vleesch. 's Avonds vond een fakkeloptocht plaats. Meerdere vereenlglngen deden mede, als de Chr. Mannenver. „Obadja", Jongellngsver. „Tlmotheus", de Zwemver. „De Verbete ring" met een sprekend doek, een duikfi- guur, alsof het zomer was, de R.K. Jeugd ver., Voetbalclub „Nieuwveen", de Vrijw. Landstorm, de „V.C.J.B." en een wagen met de „IJsclub". Deze stoet trok enorme belangstelling! Het Vreugdevuur werd te halfnegen ontstoken, doch door de felle wind was het spoedig uitgebrand. Ook dit nummer trok veel belangstelling. De gezel ligheid duurde tot diep ln den nacht voort. Als een heel aardig slot aan de feestelijk heden, gaf het Oranje-comité gisteren nog een hoogstgezelllgen middag voor de schoolkinderen. De zaal van café Schreuder was gevuld met een 300 kinderen, allen verlangend naar hetgeen prof. Bartho Masticus hen zou laten zien en hooren. De voorzitter van het Oranje-comité, de heer M. Karsemeijer, hield een geestige toespraak waarna de „professer" frappante staaltjes van goochelkunst vertoonde. Daarna werd de poppenkast vertoond, waarvan de kinderen ten volle ook geno ten. Het was een echte feestmiddag voor de schoolkinderen, waarmede het comité zeer veel eer heeft ingelegd. Burgemeester Bakhuizen en zijn echt- genoote, benevens de leden van het eere comité woonden de voorstelling bij. De burgemeester bracht den heer Karsemeijer dank voor de aardigen middag en las een stukje voor, betrekking hebbend op de namen Juliana en Bemhard Zeer voldaan gingen de kinderen huis waarts. Deze dagen van algemeen feestvie ren zullen nog lang in de herinnering blijven! De Geref. Kerk droeg voor de Classis Woerden af de som van f. 42.50. Gevestigd in Trianon-Theater BREESTRAAT 31 lederen Werkdag van 126 uur vertooning van de schitterend geslaagde reportage van het die met zijn specialen reportage- dienst langs den 5 K.M. langen weg en in de kerk was opgesteld De duur der voorstelling is AALSMEER. Alhier zijn drie schapen van den vee houder J. V.. in den Hornmeerpolder. die op de spoorbaan AalsmeerUithoorn lie pen. door een passeerenden trein gegrepen en gedood. circa 1 uur. 7370a (Ingez. Med.) NOORDEN. De Geref. Kerk droeg voor de Classis Woerden af de som van f. 52.50. NIEUWVEEN. De Huwelijksfeesten. Zelden is ons dorp in zulk een fraai feestkleed gestoken geweest als thans! Wat hebben onze plaatsgenoten zich ingespan nen om het feest te doen slagen. Van Kat- .ebrug tot het einde van het dorp, alsmede de Kerkstraat: in één woord alles is ver sierd en ;s avonds verlicht. Uit aller hui zen -waaide de driekleur. Het werd een kleurig gezicht, toen de schoolkinderen met vlaggen naar den hoek van de Kerk straat liepen. Zij trokken in optocht naar net Raadhuis, waar de Juliana-Bernhard- boom geplant zou worden. Een jonge Pla- versierd met Oranjelinten en ge- Plaatst op een versierd wagentje, getrok ken door schoolkinderen van verschillende ™„?ienA-- ?e5c' 'n, den optocht medege- ij Roodhuis hadden zich opge steld burgemeester J. A. Bakhuizen en zijn echtgenoote, het Eerecomité, en het uranjecomite, alsmede een ontzaggelijke menigte Daar er een straffe wind stond, werd de plechtigheid ingekort. De boom werd in een daartoe gemaakte kuil ge plaatst en burgemeester Bakhuizen wierp met een versierde schop de eerste aarde op de wortels. De voorzitter van het Oran TER AAR. Burgerlijke stand Geboren: Marius Cornells Martinus, d. van C. Markman en M. Lek. Overleden: Helena Wilhelmina v. Beek, 38 jaar, echtg. van Jac. Lek Cornelis den Hartog, 74 jaar, echtgen. van H. Snaterse. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. C. Vroonhof, v. Nieuw koop Joh. Bervoets, van Koudekerk. Jaarfeest C.M.V. „Wees een Zegen". Deze Chr. Meisjesvereen. vierde in het gymnastieklokaal van de Chr. Nat. School aan den Aardam haar tweede jaarverga dering, waarvoor veel belangstelling bleek te bestaan. Na een welkomstwoord van de presidente, mej. Slingerland, brachten se cretaresse en penningmeesteresse, de da mes Kammeraat en Heemskerk de gebrui kelijke verslagen uit, waarvan het laatste op rijm vervaardigd was. Het ledental der vereenlging bedraagt volgens deze versla gen 32 en het afgesloten dienstjaar liet een batig saldo van ruim f. 10.— De 'avond werd verder doorgebracht met voordrachten, tableaux, opstellen epz. af gewisseld door goede wenschen van afge vaardigden van andere vereenigingen, zang door een dameskoor enz. Eenige aardige liederen in verband met het vorstelijk hu welijk trokken zeer de aandacht; ook overigens zullen de aanwezigen geen spijt van hun tegenwoordigheid gehad hebben, daar hetgeen ten beste gegeven werd, blijk baar zorgvuldig ingestudeerd was en dan ook vlot uitgevoerd werd. WADDINXVEEN. HET ORANJEFEEST. Een vroolljke feestdag. Op zeer opgewekte wijze heeft Waddinx- veen den 7en Januari, den grooten natio- nalen feestdag, gevierd. Werd Woensdag met een zeer bang hart de Donderdag tegemoet gezien, het tradi- tioneeie Oranjezonnetje liet ons ook deze keer niet in den steek. Vroeg ln den morgen was er al leven en beweging in alle straten. Hier en daar werd de laatste hand gelegd aan de gevelversie ringen Van halfacht tot acht uur beierden de klokken van de kerktorens, om met hun bronzen stemmen ons kond te doen dat de groote dag daar was. Reeds den vorlgen avond waren in de verschillende kerkge bouwen dank en bedestonden gehouden. Toen Donderdagmorgen de klokken begon nen te beleren, trok de Oranjegarde er op uit. Twee herauten te paard deden overal de mededeellng dat dezen dag het huwe lijk van onze geliefde Prinses Juliana met Prins Bernhard voltrokken zou worden. Hierdoor zat meteen de feestelijke stem ming er in. De muziekvereenlglng Con cordia gaf vanaf de hooge Waddinxveen- sche brug een uitvoering. Overal fleurige vlaggen, overal versieringen. Waddinxveen was niet te herkennen! Op de scholen was het van 9—11 uur feest voor do kinderen en daarna zat leder die kon bij de radio om hoorgetnlge te zijn van het grootsche gebeuren in Den Haag. Vanaf de Dorpstraat vertrok om onge veer 1 uur een allegorische optocht, waar in verschillende mooie praalwagens mee reden. Die van de Gouwerulters en de IJs pret verdienen een bijzondere vermelding, wat niet weg neemt, dat ook de anderen er mochten wezen. Verder liepen er ver schillende personen mee. Trommelslag van de Oranjegarde en muziek van het reeds eerder genoemde muziekkorps hield er het tempo ln. 's Middags werden volksspelen voor vol wassenen en kinderen op het dorp gehou den. In de Emmastraat was een wedstrijd van tandemrijders georganiseerd, die zich in een groote belangstelling mochten ver heugen. 's Avonds vond nog een fakkeloptocht plaats, waaraan verschillende vereenigin gen en personen deelnamen. Later op den avond kwam de buurtver- vereeniging Dorpstraat in feestelijke bij eenkomst tezamen. Door den voorzitter, den heer J. v. Heenink. werd een rede ge houden. Dames verzorgden verschillende tableaux, terwijl verder muziek en zang ten beste werd gegeven. De burgemeester kwam ook nog even 'n kijkje nemen en'sprak enkele woorden, evenals de voorz. van het Oranjecomité. Ook de andere buurtvereenigingen kwa men bijeen, Waddinxveen vierde waardig feset! Burgerlijke Stand. Gebaren: Pieter, z. van T. Baan en van C. Burggraaf; Teunis z. van T. den Toorn en J. Cinjee; Evert, z. van J. v. d. Laan en T. J. Geers; Evertje Cornelia, d. van C. de Jong en E. van Beek; Hiltje Elisabeth, d. van P. A. Traij en A. Bruinsma. Beroep aangenomen. Naar de Chr. Afg. Gemeente alhier werd een beroep uitgebracht op ds. N. van der Kraats te Den Helder, die dit heeft aan genomen. Sedert 1 Jan. j.l. is correspondent van de arbeidsbemiddeling in deze gemeente, de heer D. C. de Geus. Het correspondent schap is gevestigd ten gemeentehuize, waar inlichtingen omtrent ingeschreven werk zoekenden gaarne worden volstrekt. Aan het postkantoor alhier werd ge durende December 1.1. ingelegd f. 3905.62 en terugbetaald f. 4831.57. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4274. WOUBRUGGE. De veehouders van L. In de buurt schap Hoogmade deden bij de politie aan gifte van het feit, dat gedurende den nacht bi) hen een 20-tal zakken veevoeder was ontvreemd. Een onderzoek wordt inge steld. ZOETERMEER. Feestavond der Oranjevereeniging. De Oranjevereeniging „Wilhelmina" al hier hield een feestavond ln 't gymnastiek- gebouw, in tegenwoordigheid van een tjok volle zaal. De burgemeester sprak een ope ningswoord, daarin latende uitkomen dat 't Oranjehuis nauw met het volk van Neder land is verbonden. Spr. verzocht uiting te geven van vreugde en besloot met een drie werf hoera voor het Koninklijk paar. Hierna brachten een drietal zangvereeni- gingen, n.L de gem. zangver. V.O.C.V.O.S. 't R.K. Mannen en Knapenkoor en het Ohr. Gemengd Koor eenige liederen ten gehoore die met aandacht werden beluisterd. Vervol gens werd overgegaan tot het tooneelspel „Robbedoes". Alle medespelenden vervulden hun rol uitstekend en het publiek genoot zichtbaar. Soms werd er smakelijk gelachen, wel het meest om Robbedoes die de hoofdrol vervulde en die zich uitmuntend van haar taak heeft gekweten. Een woord van lof aan allen is hier dan ook zeer zeker op zijn plaats. Tenslotte werd nog een verloting gehouden, die een gezellig verloop had. De voorz., de heer C. Groen- heyde, dankte alle medewerkenden, waarna men bij de muziek nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. De huwelijksfeesten. Ter gelegenheid van het Vorstelijk Huwelijk werd alhier door de Oranje vereeniging een volkszangavond gehouden in het gymnastiekgebouw, na afloop van de kerkdiensten. De vele aanwezigen zongen vaderland sche liederen, terwijl tevens gelegenheid bestond verschillende spelletjs, als vogel- prik, kussengooien enz. te beoefenen, waar van een druk gebruik werd gemaakt. Ook is een concert gegeven vanaf de toren, ter gelegenheid van het Vorstelijk Huwelijk. Begonnen werd met het Wilhel mus en besloten werd met het Wilhel mus. Ver door het dorp was deze muziek te hooren I HILLEGOM. De Huwelijksfeestviering. Voor de tweede maal werd hier tijdens orachtig weer feest gevierd, 's Morgens om tien uur was er een zanghulde ran alle schoolkinderen voor het gemeentehuls. De vele honderden scholleren kwamen met hun onderwijzers en met twee muziekkorpsen naar den hoftuin. Zij droegen allen een herinneringsmedallle en waren riik getooid met Oranje en vlaggen. Op het bordes van het raadhuis stond de burgemeester met de raadsleden het eere- en het werkcomité. Daar zijn de verschillende liederen gezon gen. terwijl de burgemeester de kinderen toesprak. Vervolgens maakten de kinderen zingende en in vrooliike stemming een wan deling door de gemeente naar de Beekbrug ln de van den Endelaan. Daar waren bij twee versierde zullen een Julianaboom en een Bernhardboom geplant. De planting is verricht door 22 schoolkinderen van ver schillende scholen; de boomen zijn goud- esschen. Toen de stoet langs de boom ge marcheerd was. zün de schoolkinderen naar hun scholen gegaan, waar zli getracteerd zlin op bruidssuikers. Ook zullen zij nog een herinneringsbeker ontvangen. De bekende rlimplaat is ook uitgereikt. Het bestuur der Chr. Burgerschool had besloten deze plaat niet te aanvaarden. In den middag zijn de schoolkinderen od een filmvoorstelling ont haald. welke gegeven is ln het veilingge bouw aan de van Tetsstraat In de Sixlaan waren volksspelen, zooais touwtrekken, mast klimmen enz. Hiervoor bestond veel belang stelling ook voor den behendigheldswedstrlld in autorijden. Dit trok de aandacht en de liefhebberij van een andere categorie men schen. Het weer was steeds gunstig voor deze spelen gebleven. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. z. van H. Bok en W. Snij ders Cornelis Theodores, z. van Th. Warmerdam en P. E. M. Berkhout Hen- ricus. z. van R. Rogaar en J. Schouten Marcus Adrianus Johannes, z. van M. A. Bouma en C. C. van der Wolf Casper Maarten, z. van J. J. Bol en M. C. Koning. Ondertrouwd: P. H van der Zande en W. M. Janssen. Overleden: E. Jelierse. vr. 73 jaar. wed. van A. van der Linden J. Dusseldora. vr. 81 jaar. wed. van J. Kamsteeg A. van Egmond. m. 56 Jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: C. Speelman. Haarlemmer meer. Venneperweg 1161 A. C. Flipphi. Bloemendaal. RUnegomlaan 15 A. H. Maassen. Rotterdam, 's Gravendi.ikwal 100. Gevonden: zakdoek, kinder handschoe nen. belastingmerk. zilveren kettinkje met medaillon, portemonnaie met inhoud, bruine ceintuur, insigne van burgerwacht. Inlich tingen bil de politie. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING" Voorstraat 18, Katwijk aan Zee, LISSE. De Straatverlichting. Gisteren heeft de straatverlichting voor het eerst gebrand op den Heereweg en was schitterend! Ook eenige andere straten waren verlicht. De bruidssuikerdag ten bate der lief dadigheidsinstellingen heeft alhier opge bracht de som van f. 189,80. NOORDWIJKERHOUT. fn café „De Zwaan" had een druk be zochte ledenvergadering plaats van den R.K. Volksbond. De geestelijke adviseur, kapelaan v. Egmond. hield een rede over: „Onze moderne Kruistocht", waarvoor veel belangstelling bestond. OEGSTGEEST. DE „CLOU" DER FEESTELIJKHEDEN. Prachtige avond der Oranjevereeniging. Gisteravond was de avond van de feeste lijkheden in ons dorp n.l. een feestavond in het Patronaatsgebouw, georganiseerd door de Oranjevereeniging alhier. Het bekende muziekgezelschap onder leiding van den heer Plu uit Leiden zette in met een vroo liike marsch en bracht ons direct in de gewenschte feeststemming. De heer Paardekooper. voorzitter van de Oranjevereeniging opende en heette inzon- Burgerljjke Stand. Geboren: Adriana d. van J. Bax en J. Klein; Gijsbertus Adrianus z. van G. A. van der Vlist en C. A. van der Helm; Elisabeth Johanna d. van F. Janssen en J. Rutten; Emma Nellie d. van J. van Dijk en M. A. Hoogvliet. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas, z. van Arie Koster en van Neeltje Blom; Maartje. d. v. Arie Blanken en van Cornelia de Knikker. Overleden: Arie Boezaard, 78 J., weduwn. van Gerrigje van Dijk. Door het gemeentebestuur alhier is ter gelegenheid van het prinselijk huwe lijk, een telegram van gelukwensen gezon den aan Prinses Juliana en Prins Bernhard alsmede aan HM. de Koningin. derheid mevr. Gerrevink en den loco-bur gemeester den heer van Egmond welkom. Na een woord van welkom om zich als lid der Oranjevereeniging op te geven, zong het zangkoor „Debora" onder leiding van zün bekwamen directeur, den heer Smink. zeer verdiensteliik de Oranje-Nas sau-canta te van van 't Kruis. We weten niet. wat we het meest bewonderen moeten, de krachtige tevens klankvolle stem van mei. Jo Stal- linea. die de solo-partii zong. of de lieve stemmetjes van het Kinderkoor, dat ook zün aandeel had in deze uitvoering, of de zuivere harmonie van het koor van „De bora". Het daverend aDDlaus vertolkte vol doende de bewondering van het publiek voor dit mooie nummer. Nu volgde een aardig nummertje „Groot moeder vertelt een sprookje" waarin op aardige wiize de oorzaak van de huidige feestvreugde weTd medegedeeld. Het woord was daarna aan den loco-burgemeester, den heer van Egmond die den wensch uitte voor een spoedig herstel van den burge meester en herinnerde aan het enthou siasme. maar ook aan de aandoening, die de gebeurtenis van het vorstelijk huwelijk verwekte HU wees op de eenheid onder de natie, die dezer dagen zoo schitterend is gedemonstreerd en op het drievoudig snoer: „God. Nederland en Oranje", dat niet; haastig verbroken kan worden. Nu volgde een schitterend tableau met keurige declamatie: wii mogen de klaroen blazers wel een extra saluut brengen. Dan volgde een serie historische beelden het een wedijverde met het ander in costuums. uit beelding en décor: De dames en heeren, die dit uitgevoerd hebben, hebben onze be wondering. Vervolgens werd vertoond de bhide inkomst van Prins Bernhard aan de Nederlandsche grens, dat groot enthou siasme verwekte. Het prachtig sloteffect van deze vertoo ning was een tableau, voorstellende de ge zamenlijke hulde van alle Nederlandsche onderdanen her en in de overzeesche ge westen aan het Bruidspaar. De heer Paardekooper sprak dank aan alle medewerkenden inzonderheid aan den organisator van dezen avond, den heer Sanders. Nadat de loco-burgemeester nog een kort woord van dank gesproken had. werd deze zoo schitterend geslaagde avond gesloten. De uitslag van den versierings- en ver- liehtingswedstrljd luidt als volgt: Groep A verlichting: 1. Noordende. Riin- zlchtweg; 2. Ruygrok. Duinzichtstraat: 3. van Hoorn. Duinzichtstraat: 4. den Hollan der. Duinzichtstraat. Groep B gevelversiering: 1. Pos. Juliana- laan; 2. G. Lubbe Tz.. Terweeweg; 3. van. Heizen. Emmalaan. Groep C verlichting: 1. mevr. Timmer mans: 2. Paardekooper: 3. Beukenhof: 4. den Ouden. De commissie voor deze zaak gaf uiting aan haar teleurstelling dat zoo weinigen aan dezen wedstrUd hebben deelgenomen. De geleverde prestaties zijn verre achter gebleven bii die op andere plaatsen en ook bii de verwachtingen der commissie. De gisteravond gehouden muzikale rond gang is verzorgd door de N.Z.H.T.M. Har monie. Inbraak. In de villa van de familie S. alhier is tUdens hun afwezigheid ingebroken. Door verbreking van een ruit aan de achterzijde der woning is de dader binnengekomen waarna hli zich den toegang tot alle kamers veroorloofde en deze aan een inspectie onderwierp. Hij schijnt naar geld te hebben gezocht, dat echter niet aanwezig was. zoo dat niets wordt vermist. Loop der bevolking 1936. De bevolking dezer gemeente, die op I Januari 1936 bestond uit 8523 personen (3875 m. en 4648 vr.) nam in het jaar 1936 toe met 163 personen (100 m. en 63 vr.), zoodat het aantal inwoners per 1 Januari 1937 bedroeg: 8686 (3975 m. en 4711 vr.). Er vestigden zich in de gemeente 1053 personen (434 m. en 619 vr.), terwijl 953 personen (376 m. en 577 vr.) uit de ge meente vertrokken. Het vestigingsoverschot bedroeg dus: 100 (58 m. en 42 vr.). Door geboorte nam de bevolking toe met 148 personen (82 jongens en 66 meisjes). Van de geboorten vonden er 104 plaats in deze gemeente (49 j. en 55 m.), en 44 (33 j. en 11 m.) buiten de gemeente. Door overlijden nam de bevolking af met 85 personen (40 mannen en 45 vrou wen,!. Alhier overleden 69 personen (30 m. en 39 vr.). terwijl 16 personen (10 m. en 6 vr.) elders overleden. Het geboorteoverschot bedroeg derhalve 63 (42 m. en 21 vr.). In deze gemeente werden 2 kinderen (1 jongen en 1 meisje) geboren, die tot de bevolking van een andere gemeente be hoorden. Hier overleden 11 personen (6 mannen en 5 vrouwen), tot de bevolking van een andere gemeente behoorende. 1 meisje werd als levenloos geboren aan gegeven. Het aantal voltrokken huwelijken be droeg 54. 3 Vonnissen van echtscheiding werden ingeschreven. 2 maal werd een in het buitenland ge sloten huwelijk ingeschreven. De bevolking nam in 1935 toe met 204 personen, het vestigingsoverschot bedroeg 161 (er vestigden zich 1116 personen en er vertrokken 955 personenhet geboorte overschot bedroeg 43 (129 geboorten en 86 overledenen). Het aantal huwelijken be droeg 57. De Huwelijksfeesten. De door de Oranjevereeniging georgani seerde feesten zijn gisteren voortgezet met een tweetal feestelijke bijeenkomsten der_ schooljeugd ln het Patronaatsgebouw. Iedere' groep van plm 400 kinderen werd hier door een der commissieleden toegesproken waar op tractaties vertooning van een poppen kast. goochelen en eenige films elkander opvolgden. Ten slotte werd aan leder kind een her inneringsbord aangeboden als een blijvend aandenken aan het vorstelijk huwelijk. Hedenmorgen is de derde groep van 400 ichoolkinderen eenzelfde feest bereid in het Patronaatsgebouw. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7