Trianon Theater Huwel ijhs-Feesten KREYKAMP'S TABAK KWALITEIT Uit de R ijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 9 Januari 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS geheele Avondprogramma Huwelijks-Inzegening in de Si. Jacohskerk Zondag van 2-7 uur doorloopende Voorstelling met vertooning van het AGENDA PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 10 JANUARI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. hall elf, ds. ten Cate. Eglise Wallonnedix heures et demle, mr. Bresson. Evang. Luth. Gem.: Voorm. half elf, ds. de Meijere. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10)Nam. 6 uur, ds. C. Vermaat. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half elf, prof. dr. L. J. van Holk. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) Voorm. half elf, ds. J. W. v. Nieuwenhuljzen van Nijmegen. Vrije Kath. Kerk i Vreewijkstraat 19): Voorm. half elf, Gez. Mis. AALSMEER. Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur, ds. Alkema: nam. S uur, ds. v. d. Linde. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur, ds. v. d. Linde; nam. 6 uur, ds. Alkema. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Knoppersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Heerma. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven: Geen opgave. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. H. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. half tien, ds. Stehouwer IH.A.); nam. half zeven, ds. De Bruin. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven, ds. Cannegieter. Klnderkerk „Bethel": Geen dienst. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. 10 uur, de heer Donker. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Hartkamp. Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur, ds. Mulder; Nam. 5 uur, ds. Bosch. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur, ds. Bosch; nam. 5 uur, ds. Mulder. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. Meijer. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien (Bed. H.D.). ds. Klüsener; nam. 6 uur, de heer Müller. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Pel. Lokaal Nieuwstraat: Voorm. 10 uur, de heer H. Bouwman van Leiden; nam. 6 uur, dienst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien (Bed. H.D.) en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Hoenderdaal. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 u., ds. Den Hertog van Den Haag. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Voorb. H.A.)ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 u„ ds. Hendrlksen. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. 'Ingwersen. KATWIJK AAN DEN RIJN Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. Meijering. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half drie, ds. Aalders. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaaar. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. NIEUWKOOF. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. 7 uur, ds. Mulder van Alphen, Remonstr. Kerk: Geen dienst. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. H. van Dijk van Rijnsaterwoude. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, leesdienst. NOOKDV/IJK-BTNNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30, ds. W. W. Siddra. Ger. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur, ds. H. B, Visser. Prot. Bond: Voorm. 10 uur 30, ds, N. J. Pattist uit Den Haag. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Ned. Hen'. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. N. J. Cuoedo. Geref. Kerk: Vccrm. 10 en nam. 5 uur, ds. B. Bcuma. Ger. Kerk in Hersteld Verband: Voorm. 10 uur, de heer Van Kampen; nam. 3 uur, ds. Vermaat. Jeugdkerk: 10 uur, mej, dr. O. Gerlings. en de in Den Haag en 7371a (luges. Med.) NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Van Noort. OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Geerllng. Geref. Kerk:: Voorm, halftien, lees dienst; nam. halfdrie, ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Heyn. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. half twee, ds. H. van Dijk. Chr. GerefKerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, leesdienst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. P. L. Klehl van Hazerswoude; nam. 5 uur, ds. P. Pras van Katwijk-aan-Zee. Kerkzaal: Voorm. halftien, de heer Van Heyst; nam. 5 aiur, ds. Kiehl. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. Van der Loo; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. Van der Loo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Baan. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H. A. en Bed. H. D.) en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 uur, leesdienst. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Van den Bos van Oude-Weteringnam. half zeven, leesdienst. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Matse van Hazerswoude. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. W. van Dijk. Chr. Geref. Kerk (Polder): Voorm. half tien en nam. halfzeven, leesdienst. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.), ds. P. Kroon van Sliedrecht; nam. half zeven (Dankz.), ds. J. de Jong van Scheveningen, Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. half tien en nam. half zeven, de heer van Hoeven van Molenaarsgraaf. Ver. van Vrijz. Hervormden: Nam. half zeven, ds, J. D. van der Veen van Rijswijk. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven. ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart v. tien, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Eemnes-Blnnen D. Plan- tenga ts Harmelen Voor Makkum G. F. D, Locher te Nijega (H.O.N.). GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Opperdoes D. Roest, caiid. te Maassluis. CHR. GEREF. KERK. Bedankt voor Gouda en voor Zwaag- w&stein.de W. Nleuwenhuijze te Franeker. DS. T. SAP. Morgen herdenkt ds. T. Sap te Lopper- sum. em. predikant van de Geref. Kerk van Doornspijk, den dag waarop hij voor 40 iaar het predikambt in de Geref. Kerken aan vaardde. Tjakke Sap werd 19 Oct. 1871 te WUder- vank geboren en studeerde aan de Theol. Schooi te Kampen, nadat hit van wijlen ds. H. op 't Holt te Stadskanaal een laar privaatlessen genoten had. In 1896 candl- daat geworden mocht de Jubilaris 10 Jan. 1897 te Wirdum (Fr.) in zijn eerste ge meente worden bevestigd door willen ds. J. P. Visseher van Olst, om bli haar intrede te doen sprekende over Cor 4:7. In 1900 vertrok de iu'oilaris naar Gouda, waar htl biikan: 28 laar heeft gearbeid. Van tal van kerken in de classis Gouda was hij consu lent. terwijl de classis hem benoemde tot kerkvisitator en hem onderscheiden depu- taatschaopen toevertrouwde. Van de Theol. Schooi te Kampen was ds. Sao in ziln Goudsche laren secundus-curator. Van" tal ALPHEfJ. De Schoolfeesten. Ter gelegenheid van het vorstelijk huwe lijk werden gisteren op alle scholen verschil lende feesten gehouden en de kinderen op versnaperingen onthaald. Allen ontvingen een pakketje met bruidssuikers, terwijl zij binnenkort nog een herinneringsbeker zul len ontvangen. Het Oranjespcl. Gelet op de groote belangstelling voor dit spel, werd dit gisteravond in een tweetal zalen opnieuw opgevoerd voor hen, die Don derdag geen plaatskaarten meer konden be komen. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Catharina Maria, d. v. Gijsbertus M. Wolvers en Engelbertha Zaad Krijntje, d. v. Cornells Hijkoop en Willemlna Verduijn Aaltje, d. v. Jan Eikelenboom en Engelina den Braver Mijntje Magdalena, d. v. Willem Tromp en Hendrika J. Kroon Cornelia Johanna, d. v. Petrus C. Kempen en Lena J. Ver meulen Jacob, z. v. Simon Poth en Jeltje Koopman Jan Jacobus, z. van Jacobus van Noort en Maria Mooij Ca- tharlna Cornelia, d. v. Adrianus van Beer schoten en Margaretha M. de Mik. Gehuwd: Dimmen van de Gevel, 33 j. en Margaretha Carsjens 29 j. Overleden: Magdalena van Eijk 33 j., ge huwd met J. Tromp Maria Versloot 80 J., weduwe van Cornells Verzaal Corne lia Heemskerk 84 J., weduwe van Leonar- dus Heemskerk Henderljntje van Els- wijk 67 j., weduwe van Gerrlt M. Lang- hout Huibertus Verkade 3 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Pleuntje Pols, db., Rletveld- schepad 1 Pleter van Doorn, schipper, Kortsteekterweg 67b Willem Wind en echtgen., opzichter rijkswaterstaat, Tous- sairitstraat 41 Gerardus C. van Berkel, kruideniersbediende, Julianastraat 28 Aaltien van Regteren, db., Oudsh.weg 120. Vertrokken: Naar Hazerswoude D. 280, Geertruida Verhorik, db.Utrecht, Zul- derzeestr. 24, Eliza van der Hucht opv. ambtenaar, Raadhuisstr. 44 Lelden, B. Roozeboomstr. 38, Johannes B. H. Schoots en gezin manufacturier Gouda Heeren straat 75, Hendrik M. H. van der Nagel, metselaar Oegstgeest, Juffermanstr. 30, Margaretha Carsjens, z.b. BODEGRAVEN. De viering van den Nationalen feestdag. De nationale feestdag ls op velerlei wijze gevierd. Het begon 's morgens met een muzikale marsch door „S. D. G.", waarvoor veel belangstelling was. Ook was er feest voor de schooljeugd. Deze werd ontvangen ln Hotel van Rossum en kreeg daar een prachtig spel, verband houdend met het Vorstelijk huwelijk, tevens met aardige momenten uit de historie, o.a. Mlchlel de Ruijter en Bodegraven in 1672 te zien. In dit prachtige spel, dat ontworpen was dooi den heer A. Schuling en dat door hem met den heer E. A. Bogaart geleid werd, speel den voornamelijk kinderen van de ver schillende scholen, alleen gesteund door enkele ouderen voor de oudere rollen. Het was een geweldig succes, waarvoor den Jongelui en den reigsseur een welverdiende hulde werd gebracht! De kinderen werden ruim onthaald. Nadat van 11 tot 1 uur een druk gebruik gemaakt was van de gelegenheid om de Radio-uitzending te volgen in de Beurs, volgde te 2 uur een uitstekend geslaagde gecostumeerde optocht. Spontaan hadden velen aardige groepen in elkaar gezet, die zeer de aandacht trokken. Heel mooi was een .Antieke boerenbruiloft" met Kloris en Roosje ln de koets en de 11 provinciën ln costuum ln tilbury er achter. Voorts was er een groep van de Geref. Jeugd, een fleurige brulloftsgroep met een grooten Oranjekroon van de Chr. Gymn. vereen. D. O. S., een prachtgroep Zigeuners met een grooten huifwagen, tot ln de puntjes uitnemend geïmiteerd, een groote glazen wagen enz. Beide pl. muziekcorpsen vroo- lijkten den stoet op. 's Avonds trok een fakkeloptocht dooi de straten. Gedeeltelijk waren het dezelfde groepen, daarnaast waren weer andere in gevoegd. Een mooie groep van de Zangver. „Excelsior" te Nieuwerbrug trok zeer de aandacht, terwijl het contingent bont toe getakelde figuren veel grooter was. Een i00-tal fakkels werd meegevoerd in den langen lichtstoet, die weer de belangstel ling van. duizenden trok. Na afloop hiervan volgde het vuurwerk. Daaraan ging vooraf een fantastische verlichting van den vij ver met enkele honderden fakkels langs rie oevers en op de eilanden. Dat was nog veel mooier dan de electrlsche verlichting van onlangs, hoewel minder duurzaam, want de wind hield ex geducht onder huisl Het van plaatselijke vereenigingen was ds. Sap voorzitter en van het Goudsche Weeshuls regent. De iu'oilaris was ook hoofdredacteur van de Goudsche Kerkbode. In 1925 nam hli het beroep aan naar Glanerbru». welke standplaats hli ln 1929 met Doornsplik ver wisselde, waar ds. P. de Jager, toen te Nunspeet hem tot zltn dienstwerk inleidde. 3 Nov. 1932 verleende de classis Harderwijk den jubilaris om gezondheidsredenen eer vol emeritaat. Na eerst eenigen tlid te NunsDeet te hebben gewoond, vestigde ds. Sao zich metterwoon te Lotroersum. waar zijn zoon arts is. De Jubilaris was voorheen vice-voorzitter van het hoofdbestuur van den Bond van Ohr. Oranjeverenigingen in Nederland, waarvoor hli tal van spreekbeurten heeft vervuld. Ook was h!1 voorzitter van het algemeen ondersteuningsfonds van de ver- eeniging tot Chr. verzorging van zenuw lijders te Zeist. Meermalen werd h!1 afge vaardigde naar de Part. Svnode van Zuid- Holland-Noord. die hli ook als scriba diende. Ds. San mag nog ee-egeld in de prediking voorgaan. Morgen zal de iubilaris ln ziin eerste ge meente te Wirdum een gedachtenisrede houden en Zondag 24 Jan. zal hii zulks eveneens te Gouda doen. Overigens zal ds. Sap zijn gedenkdag niet officieel vieren. vuurwerk, dat tegenover den vijver werd afgestoken, slaagde bijzonder goed. Even dreigde een fiksche regenbui de zaak te bederven, maar slechts weinigen namen voor het water da vlucht. Vijf prijzen werden voor de mooiste groepen ln de optochten toegekend. De le prijs verwierf de zigeunergroepde 2e de Nieuwerbrugsche groep, de 3e. de Chr. Gymn. Vereen. D. O. S. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. v. d. Meer 50 j. en A. Baas 53 j. Getrouwd: D. Noorlander 21 j. en D. Ver boom 17 j. Overleden: J. Hoogendoorn 76 j. Loop der bevolking. Gevestigd: P. de Wijs en gezin, chauffeur van Made M. Hendriks, chauffeur van Ede J. H. Baars, dienstbode van Zwam- merdam F. J. van Rossum, veehouders knecht van Jutphaas J. Postma, ma chine-bankwerker van Steenwijk. Vertrokken: J. Bijman, dienstbode naar 's-Gravenhage M. Ceton 1.1. verpleegster naar Lelden T. J. van Veen, 1,1. verpleeg ster naar Utrecht P. H. Vos 1.1. verpleeg ster naar Ermelo J. M. van Dieije b.b. naar Zwammerdam P. Kapteijn, vee houdersknecht naar Nieuwkoop. De bevolking dezer gemeente is ln het jaar 1936 toegenomen met 46 mannen en 1 vrouw en bedroeg op 31 Deo. 1.1. 6606 personen. Er werden geboren 69 mannen en 62 vrouwen; er vestigden zich 209 man nen en 200 vrouwen en er vertrokken 208 mannen en 249 vrouwen. Overleden zijn 15 mannen en 21 vrouwen. 67 huwelijken werden voltrokken. BOSKOOP. DANKBETUIGING VAN HET PRINSELIJK ECHTPAAR. Voor de versiering van het Paleis. De burgemeester onzer gemeente heeft het volgend telegram ontvangen: Mr. Verkerk, voorzitter Hoofdcomité Ver siering Paleis Noordeinde, Boskoop. Wij betuigen u onzen hartelijken dank voor de zoo smaakvolle en kunstzinnige versiering van de trap- en balconzaal van het palels, waarin wij zoo dikwijls met zoo veel genoegen vertoeven. Wij verzoeken u allen, die aan dit kleur rijke bewijs van medeleven hebben mede gewerkt onze groote erkentelijkheid te betuigen, ook voor het fraaie album met de namen van alle deelnemers. (w.g.JULIANA—BERNHARD. De Feestviering. NaSat in alle kerkgebouwen te dezer plaatse het Vorstelijk huwelijk was her dacht. werd gistermorgen de historische feestdag met klokgelui aangevangen. 's Middags werden de kinderen in 't ge bouw „Flora" vroolljk bezig gehouden, met goochelen en marionettenspel. De lichtstoet, waarbij de muzlekver. St. Caecllia haar medeweerking verleende, had veel belangstelling. De opvoering van het Oranjespel „Er waren eens twee Koningskinderen", in ho tel „Klaassen" en gebouw „Flora" en-waar- aan diverse vereenigingen medewerkten, ls eveneens een groot succes geworden! Het feest is hier met opgewektheid ge vierd en uitnemend geslaagd. De huwelijksfeesten. Als aanvulling op ons venslag, omtrent de uitvoering van het Oranjespel „Er waren twee Koningskinderen" zij nog medegedeeld, dat de toeloop zóó groot was, dat honderden niet tot de zalen konden worden toegelaten en zeer teleurgesteld huiswaarts moesten keeren. Het Boskoop's Oranjecomité heeft ln verband hiermede besloten andermaal het Oranjespel te doen opvoeren. Het ls hiertoe ln staat, dank zij de welwillende mede werking van allen, die bij de opvoering van dit spel zijn betrokken. De entrée zal geheel vrij zijn. De omzet der veiling. Aan de Boskoopsche veiling werd in het afgeloopen jaar voor een bedrag van f. 83.319.54 geveild. De begrooting voor 1936 bedroeg f. 80.000.Het geveilde be drag is f. 4600.— hooger dan in 1935. Gedurende December zijn de heffing alhier gepasseerd 3721 schepen, waarvan voor 2468 de brug geopend moest worden, terwijl dit voor 1253 schepen niet noodlg was. De brug werd in totaal 1539 maal ge opend. HAZERSWOUDE. De Oranjefeesten. De feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard zijn hier uitnemend ge slaagd. Eerst werd 's avonds op het Dorp, nadat de schoolkinderen des middags in het gymnastieklokaal der Chr. school feest hadden gevierd, een groote lichtstoet ge formeerd, waaraan tal van vereenigingen met vaandels, versierde en verlichte voer tuigen deelnamen, hetgeen een schitterend schouwspel opleverde. Op den Gemeeneweg tusschen de spoor en den Rijndijk, waren inmiddels ook de verschillende vereenigin gen van den Rijndijk samengekomen, en werd de stoet in zijn geheel opgesteld. Daarna ging het, voorafgegaan door de Harmonie in optocht naar het Zwaantje en den Groenendijk. De sterke wind Ver oorzaakte nog al wat moeilijkheden, doch niettegenstaande dat, is door eensgezind samenwerken, alles goed verloopen. Op den eigenlijken feestdag werd aan gevangen met het luiden der klokken. Reeds vroeg wapperden de vlaggen van bijna alle gebouwen. Vele versieringen wa ren aangebracht, terwijl een zestal eere- poortcn, zoomede verschillende versierde êerebogen een gezelligen aanblik gaven. Na een godsdienstoefening in alle ker ken, vingen de volksspelen aan, waarvoor veel animo was. Deze bestonden uit mast- klimmen, hardloopen met hindernissen. HEDEN. Evang. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam, Lokaal L.P.C. (Pesthuislaan): Postdul- vcntentoonstelling „de Vriendenclub" Van- al 7 uur nam. Katwijk a. d. Rijn (Parochiehuis) Ledenverg. Burgerwacht. 3.15 uur nam. K a t w li k-a a n-Z e e (Hbtel du Rhin) r Pluimvee- en konijneintentoonstelllng. 10 u. voorm.10 uur nam. Zondag, Jeruël: Samenkomsten te 10 uur v.m. en 6'/i uur nam. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uur v.m. en 7>/s uur nam. Lokaal L.P.C.; Postduivententoonstelllng „de Vriendenclub". 9 uur v.m.6 uur n.m. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam DAGELIJKS. Lakenhal (tot 10 Januari): Tentoonstel ling schilderwerk Toon Kelder, 10—4 uur. 's Zondags 14 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Inenting tegen diphterie 45 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Brandend Goud". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Van voorm. 11 uur tot 5 uur nam. dage lijks Cineac-voorstellingen. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Incognito getrouwd". Woensdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur n.m. Filmac iederen werkdag v. 126 uur n.m. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Als het circus komt". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Haar grootste schat". Iederen middag 2.30 u. Zondag v.af 2 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. Nova-Bioscoop (Katwijk aan Zee): „De roos van Rancho", 8 uur nam. Van Maandag af iederen middag 3 uur de Hu welijksfeesten. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h, ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Donderdag 7 Jan. a.s. waargenomen door de apotheken J. C. Pelle, Kort- Rapenburg 12, teief. 594 en J. E. M. te Dijk, Haven 18, telef. 85. Vrijdag 8 tot en met Zondag 10 Jan. as. nemen waar de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. v. Drie- sum, Mare 110, telef. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, telef. 274, Wilhelminapark 8. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Film, De Graaff, Renaud, Ver- brugge en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. is en blijft 4880 sinds 1841 (Ingez. Med.) popslaan en poprijden met kinderwagens. Een en ander trok veel belangstelling. De Illuminatie kon ln verband met den sterken wind helaas niet ontstoken wor den. 's Avonds werden muziek- en zanguitvoe ringen gehouden in de Ned. Herv. Kerk, het Gymnastieklokaal van de Chr. school op het Dorp, en ln de R.K. Par. school ln den Groenendijk. Al deze gebouwen waren tjokvol en de vereenigingen hebben zich uitmuntend van haar taak gekweten. Om 9 uur werd een muzikale omgang door het Dorp gemaakt, die ook weer veel belangstelling trok. De Harmonie, die tijdens de volksfeesten zich had doen hooren, heeft ook thans weer bewezen, veel te kunnen presteeren! Een vreugdevuur en eenlg vuurwerk werd ontstoken, waarmede de feestvreugde Is besloten. Besturen, feestcommissies enz. komt een hartgrondig woord van waardeering en aank toe! Hazerswoude heeft voor de zoo- veelste maal weer getoond gezellig en eensgezind feest te kunnen vieren! De houding van het publiek was boven allen lof verheven 1 2S2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6