OPLOSSINGEN GOEDE OPLOSSINGEN f CORRESPONDENTIE RAADSELS OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een ijsschol. 2. Een bal. 3. Eèn koster, kost 4 letters en 2 letters nog over. w 4. "Op een terugtocht. 5. De letter u. 6. Arm, dami 7. Alleu om rooi: .uit te laten. 8. Als de kaars brandt. De vorige week nog:brieven te laat ont vangen. nadat ik dé correspondentie al had verzonden van: Truida Overduin, Gpeske Koolstra, Elsje Boterenbrood, P. Twigjt. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jannie de Water, Frans de Water, Mien- tje de Water, Jo Drabbe, Gerrit van Ga meren. Lbekie de ik Bije (zie je naam In de correspondentie!, Annie Keyzer, Wlm Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Klaasje van Schaik, Toos Bouter, Bep Bouter, Cla- zlna Rijling, Matthy Nolles, Wim Nolles, Suze van der Spree, Mattie van Leeuwen, Elly Jongmans, Tonia Wiellnga, Rietje Kettenis, Betsy Schaft, Daan op den Dreest, Elly van den Boogaart, Cor Spoel- stra, Mappy Rührwiem, Nico Liebert, Mar- rie Liebert, N. van der Walle, C. van der Walle (voornaam voluit schrijven), Meiske Mulder, Cornelis J. Arbouw, Paul Laman, Wim Laman, Marietje Laman, Jan de i Graaf, Grietje de Graaf, Sari Akkerman, Alida van der Holst, Marie Brokaar, Alida Stikkelorum, Gretha de Graaf, Wlm de Graaf, Jaap Kruit, Josiena Montenbprg, Wim Ever?, Jannemjan Bronsgeest, Piet Bik,--Wiliy vgn Rijn, Coba Verlind. Lydia i Botermans, 'fjne van der Pot, Mien Groen- JV, huyzèn, pep'Groenhuyzen, Jo Pracht, Jan Winterkamp,' Johanna Outshoorn, Geer- truy de Groot, Emm'a de Groot, Suze Redel Truida Overduin, i Bep Nieuwenhuyzen, Jtinifle Nieuwenhuyzén, Annie Schipper, Jan Choufbtir, Aaltje van Vliet, Boukje v. Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje v. Vliet, Bernard ivan Vliet, Ans Vollenga, Rie Vol lenga, Jannjè van Biezen, Jacoba Bink, Henny van Vliet, Abram Smit, Hans Chau- dron. Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt, Cootje Hartevelt, Beb Boom, Tonia Uittenhout, Karei Seriier, Jopie Seriier, Herman Seriier, Rika de Graaf. Dientje Olivier, Leendert de Groot, Trïeneke van Manen. Er was weer een brief, waarvoor straf port werd gevraagd, dus die is geweigerd, ik weet niet van wie, want ik heb dien niet gezien. In deze drukke feestdagen hebben jullie zóóveel te hooren en te lezen, dat je wel niet veel aan raadsels zult kunnen doen er. aan correspondentie, ieder heeft mee feestgevierd in eigen woonplaats en velen zijn ook nog naar Den Haag geweest. Ik verheug mij op de radio 7 Januari, dan - kan ik alles hooren. Dit schrijf ik natuur lijk vóór 7 Januari, want dien dag schrijf ik natuurlijk niet. Dank voor alle gelukwenschen in brie ven enz. Ik zal hier een lijst laten volgen van allen die mij apart over de post wat zonden. Hartelijk dank voor mooie Nieuwjaars kaarten aan: Annie, Wim en Rietje Key zer, Piet Lagas, Toos Bouter, Bep Bouter, Klaasje van Schaik, Annie Zirkzee en fa milie. Gerard, Dorus en Kees de Geus en familie, Anje de Gelder en familie, Mein- tje van den Berg, Willy van Leeuwen, Ma- rie Brokaar, Mafietje Laterveer, Tine van der Pot, Corrie Holleman, Nellie en Henk Mulder, Jannie en Frans de Water, Mientje de Water (eigen geteekende en gekleurde kaart, heel aardig hoor), Bep van Koope ren, Ida Maria de Graaf, Lydia Botermans en haar zusje Cobi, Corrie Bousie (oud raadselnichtje), Marietje Lepelaar, Piet Arnoldus. Annie Schipper en familie, Jo hanna Cornelia Harteveld, Bep en Wim Nieboer, Coba Verlind, Anneke Sloos, Ma rietje, Paul en Wim Laman, Henny van Vliet, Conny van Vliet en ouders, Caro- lientje Verbiest, Bep en Jannie Nleuwen- huysen. De heet en mevrouw Kret-Key. Celia Kret (oud raadselnichtje). Piet J. Boogaarts, Rie, Prijna Janny en Cootje Hartevelt, Johanna Outshoorn, Geertruy en Emma de Groot, N. Merkelijn-De Gelder (oud raadselnichtje Niesje de Gelder), Geertruida Blöte, Jan. Eempien, Jo en Hannie Wassenaar, Tini en Jack Gijzenij, Karei, Jopie en Herman Seriier, Willy de Neys (oud raadselnichtje) en ouders, Mientje Stikvoort, Sientje Timmermans, Neeltje van Katwijk, Nico en Marrie Lie bert en ouders, -familie Wassenaar-Gerrits, Jan Winterkamp, Aaltje, Boukje, Adriaan, Marietje en Bernard van Vliet en- ouders, Elly van den Boogaart, De heer' en mevr. Hendrik Boom, Corrie Kret. Alida en Koos- je Stikkelorum, Janneman Bronsgeest, Wim Evers, Jannie van Biezen. Ziezoo nu vele aparte antwoorden, ik wil vandaag (6 Januari! klaar komen, morgen kan dat natuurlijk niet. Leendert de Groot, prettig hè, zoo'n mooi boek. Dat raadsel heeft er al ingestaan. Tonia Uittenhout, zoo mooi alles gezien van Leidens feesten, prettig hoor. Dat raadsel is al bekend. Beb Boom. dat is wel toevallig Piet en jij op denzelfden datum geboren, 2 jaar na elkaar. Dank voor alle wenschen Jo Drabbe. het is heel goed, als je wilt blijven meedoen, ook al zijn er geen prijs raadsels, noem mij dan ook Tante. Dat raadsel zal ik later eens plaatsen. Gerrit van Gameren vervelend dat je de griep hebt gehad. Dat raadsel is heusch veel te lang en te ingewikkeld, dat kun nen de kinderen niet raden. Dank voor je wenschen en die van je ouders. Mientje de Water heel aardig dat je er zooveel had bijgeschreven om mij nog te vertellen over het Kerstfeest. Loekie de la Bije logeerde jij in de Joh. v. Oldenbarneveltlaan schuin tegenover mij. bracht jij Zondagsmiddags zelf je brief, ik zag een klein meisje met je brief op het huis toestappen en je brief in de bus doen, dat kon ik van uit mijn bed in de benedenvoorkamer zien, is dat niet grappig. Klaasje van-Schaik ik hoop dat je 6 Ja nuari in Voorhout ook prettig feest viert. Ja natuurlijk luister ik 7 Januari naar de radio, ik verheug er mij erg op, dan hoor j ik toch alles, al zie ik niets. Toos en Bep Bouter, wat een heerlijke, gezellige oudejaarsavond hebben jullie ge had met al die familieleden oud en jong. Dank voor alle goede wenschen ook van je ouders. Ans en Rie Vollenga, vriendelijk dank voor aller goede wenschen van beterschap. Vijftal van Vliet, dus allen om beurten feest vieren, op school of in de gehoorzaal, het zal alles wel mooi zijn geweest. Annie Schipper ik zit nu 's avonds 1 'Is uur in een stoel, meer kan en mag niet. Suze Redel en Josiena Montenberg, dat dacht ik wel. de 2 vriendinnen lezen bei den het boek, Geertruy en Emma de Groot Ja kijk maar naar de lijst van mooie N. J.-kaar- ten. Prettig mee feest gevierd? Johanna Outshoorn, dat hoop ik ook hoor. dat ik nog lang jullie brieven kan beantwoorden. Dat raadsel is al bekend. Tine v.d Pot, ja de laatste weken zijn het steeds feestdagen, nauwelijks was de eéne voorbij of de andere volgde. Maar na 7 Januari is het weer gewoon. Die raadsels zijn allen békend. Mien en Bep Groe'nhuyzen, je hebt het goed nageteekend hoe die Oranjebeker er uit ziet. Piet Bik ik hoop dat je wensch gauw vervuld Zal worden, dat ik beter word. Coba Verlind, hier in Den Haag is het vele dagen feest, de eene dag al drukker dan de andéte, maar morgen 7 Januari is d e dag, dé groote dag, Lydia Botermans je schreef over mooi weer. och helaas vandaag wind, regen, duisternis, ik hoop vurig dat het morgen op den feestdag beter moge zijn. Janneman Bronsgeest, het is nu van daag zulk slecht weer. dat voel ik erg, maar nog erger zou het voor duizenden, vele duizenden zijn als het morgen zulk slecht weer was. M. en C. v. d, Walle. voornaam altijd voluit schrijven, dat doet iedereen. Dank voor jullie goede wenschen. Jaap Kruit je hebt meer gezien dan ik, ik heb het verlichte, versierde paleis niet gezien. De meeste raadsels die je stuurde, hebben er al ingestaan. Alida Stikkelorum ik hoop dat je hebt genoten van de film. Gretha en Wim de Graaf hebben jullie goed gedaan wat je vader zei, alles goed bekeken, niets overgeslagen? Alida van der Holst hier aan deze kant van de stad merk je niets van het feest, ik verheug er mij op om morgen alles door de radio te hooren. Sari Akkerman, nu dat hoop ik ook hoor dat ik jullie nog lang raadsels mag opge ven en jullie brieven beantwoorden. Jan en Grietje de Graaf, dus beiden met vader en moeder in Deh Haag geweest, vond je het niet prachtig die verlichting? Drietal Laman, dank voor wenschen en plaatjes. Wel ja men kan best mooi Kerst feest vieren al heeft men geen boom. Rietje Kettenis én Betsy Schaft, je mag samen, inzenden, maar alsjeblieft met inkt ik: kon. dat potloodschrift, bijna niet lezen. Toijia Wielinga ik begrijp best, dat het groot feeSt is' bij 'je; thuis als je broer te rugkomt na zoovele jaren. Mathie van Leeuwen ga maar meedoen en noem mij Tante. Clazina Rijling, het lijkt mij een mooi boek, zoeals je er over schreef. Dat raadsel is bekend. Cornelis J. Arbouw, ik hoop ook nog lang jullie raadseltante te kunnen blijven. Ja het is overal feest, prachtig, de kranten staan er vol van. Karei, Jopie, Herman Serlier, dank Karei voor je mooie teekeningen, keurig gedaan, ik zie wel dat je het met veel genoegen doet. Allen ook prettig feest gevierd? Nico en Marrie Liebert, wel prettig voor Nico dat hij een neefje te logeeren had, terwijl Marrie uit was, dan had ieder een pretje. Alle nieuwelingen welkom. Nu kijkt eens wat een reuzerdange correspondentie? ik had ook zóóveel te bedanken. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS V. BOEKEREN. Den Haag, Joh. v. Oldenbarneveltlaan 64. RAADSELS VOOR ALLEN, OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Johanna Outshoorn. Een vakman van 5 lettergrepen, 15 let ters. 11. 12, 2 is geen vrouw. 13. 12, 7 gebruikt men om het haar netjes te maken, 4, 5. 12, 7 is een vervoermiddel. 1. 2 is een voorzetsel. 9, 1. 14, 2, is het tegendeel van iets. II. Ingezonden door Meiske Mulder. Mijn geheel van 3 lettergrepen, 9 letters is een geneesmiddel als je maagpijn of buikpijn hebt. Mijn 1ste en 2de samen is eèn specerij. Mijn 3de is een stuk geld. III. Ingezonden door Wim Nolles. Raadsel begint met een r en eindigt met een e. Hoe is dat mogelijk? IV. Ingezonden door Corrie Helleman. Een mooie, groote tuin in Leiden van 14 letters. 7, 5. 5, 9 een verkorte' meisjesnaam. 4. 11, 14 een klein paard. 3, 2, L zit wel aan een motorfiets, zoodat een 2de. mee kén rijden. '6, 8, 9, 7 is geen drukte. O, 8. 7' is een klein huisje. .10, 1, 2, 14 is niet zoet., 12, 1, 6 is een jongens- of meisjesnaam,.' V. Ingezonden door Bep en Jannie Nieuwenhuyzen. Wanneer loopt men zijn schoenen niet scheef? VI. Ingezonden door Hans Eveleln. Een stad in Duitschland van 10 letters, 3 lettergrepen, waar veel 'speelgoed wordt gemaakt. 1,-2; 5, 6 is geen ja. 3, 3. 4 is een deel van een dag. 7. 8, 9. 10 is geen dal. 9, 8, 2 een mooi zacht dier dat in bos- schen leeft. vu. Ingezonden door Marie Brokaar. Welk modern vervoermiddel van 3 letter grepen, maak je uit deze 11 letters? i, i, L e, e, d. s, n, r, 1, t

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22